LAKVERF „DE RAMP"? ^sso) Piénfff DEEN3GEB!B U DURFT CIRKëLZAAGASSEN VEERDIENST WERF JAN SMIT Czn. N.V. energieke jonge mannen Fa. P. de Korte Zonen Jonge Vrouwel. kracht Oude Tonge: trefpunt van Inter nationale Jongerenhulp DRUKWERKEN kinöeRhoekje - TE ZEGGEN: NEEM DE SCHMEINK WJ „rote sortertng lok ^n P'^^'- R Zo anders, zo verrassend smaakt alleen PtBntB omdat ze natfu^^^^^e^tJ^e/*^ is 5 GOLFPLATEN GOLFPLATEN NISSENHUTTEN en ROMNEYHUTTEN NIEUWE GEGALVANISEERDE GOLFPLATEN Van den Heuvels Aannemings- en Handelsbedrijf vanaf'^f 25.— In de greep van de Waterwoll Prijs gebondenf 4.90 Gebr. de Waal - Middelharnis 26e Jaai^ IN VOORRAAD ALLE OLIËN Ook roestwerende middelen BEREIKBAAR TELEF. 24, OUDE TONGE GEVRAAGD te Sommelsdijk een voor administratieve werkzaamheden Brieven met opgaaf van leeftijd en opleiding alsmede vermelding van evt. datum wanneer in diensttreding mogelijk is onder No. 2O60 Bureau van dit Blad. ADVERTEtR HEEK! MAAR DAN IN EEH\ GOED VERZORGD NIEUWSBLAD! Behall ook vol| heid bi kering sedijk, met de is dat 1| plaatsen problee| huizen zullen AanI zieniJ getrol De niet te benijden ambachtslieden De haven van Oude fonge J. KASTELEIN TRAMSLOP - GOEDEREEDE Biggen als geschenk uit Noord-Holland middelharnis—sommelsdijk dank-telegkam; Derde hospitaalschip zal worden gebouv/d i Telefoon 110583^=^ VOOB DE BETERE voor binnen- en buitenwerk, geen wlnkelverf, maar de ech te Schildersverf naar Handelscoinpagnie N.V. GOEDEREEDE of A. DE REUS - OUDDORP Flakkee - Schouwen en Duiveland v.m. 9 uur vertrek Zype v.m. 10 uur vertrek Hoek St. Jacob ii.m. 13.30 uur vertrek Zype n.m. 14.30 uur vertrek Hoek St. Jacob Aansluiting bootdienst Zierik- zee R.TM. ZONDAGS GEEN DIENST GEER. MAAS WESTBROEK Telefoon 19 A. J. Polder Telefoon 30 Bruinisse Heeft U al een exemplaar van Wij kunnen U nog helpen. Ook nog enige Engelse exemplaren. Uitstekend geschikt voor uw overzeese familieleden of vrien den. Hollandse tekst 3.50 Engelse tekst 3.75 GEBR. DE WAAL MÏDDELHARNIS j l. Smeer 'n boterham met gewone margarine en proefNiets bijzonders. Een boterham en een smaak die ik al jaren heet geivoon vind." 2. !Wu Planta op Uw boterham, even proeven. „Tjonge, dat is nu eens wat anders. Geef mij altijd Planta". Die verrassend andere smaak is voor 100 O/o een uitkomst. Geen enkele huisvrouw blijft hiervoor onverschillig. Ai duizenden namen rustig de tijd voor de 2 happen-proef. Zonder aarzeling kozen zij Planta. En ze doen meer. Zij adviseren in hun omgeving: „Probeer Planta eens'. Liever vandaag dan morgen!" De pure plantaardige vetten maken Planta wérkelijk smakelijker, bovendien zeer voedzaam en ten derde licht verteerbaar. Een product dat iedere tafel eer aan doet Een plaatje, een spannend boekje^ en een DIEPTE-BRILLaat Uw kinderen genieten van Pukkie Planta's avonturen, die door de geheimzinnige dieptewerking in de plaatjes extra fantastisch worden. Uw leverancier kan U er alles van vertellen I en voor opslagruimten Zo juist ontvangen een enorme partij Alles tegen zeer scherpe prijzen. Eigen import. Levering van de golfplaten: franco door het gehele land. Bovendien geven wij op onze reeds eerder verlaagde prijzen een EXTRA KORTING voor de noodgebieden. STADIONWEG 39 ROTTERDAM - ZUID Telefoon 73043 - Ï2458 (na 6 uur 72458 - 73732) Directie: C. VEROLME te ALBLASSERDAM vraagt vam 18 35 jaar voor opleiding in de scheepsbouw Tegemoetkoming in reis- en huisvestingskosten. Inlichtingen en aanmeldingen (schriftelijk of mon deling) Arbeidsbureau te Middelharnis, of schrifte lijke .sollicitaties IJsselmonde, Oostdijk 29. op prima kogellagers ook leverbaar met boorkop, extra flenzen voor slijp- schijven, enz. DIRECT UIT VOORRAAD Vraagt offerteblad 50/6" Meent 116 ROTTERDAM Een boek van de bekende schrijver c, BAARDMAN over de ramp. Een Frans tandarts verlooft zich met een Hollands meisje. Dat gebeurt in een dorp aan een van onze rivieren op Zaterdag 31 Januari 1953. Het verlovingsfeest wordt gevierd als de wind om het huis aanzwelt tot eea storm. In die nacht besprengt de water golf de lage landen en begint het dra ma, dat zoveel gezinnen uiteen rukte en zoveel mensenlevens vroeg. Baard man weet dit op meesterlijke wijze te beschrijven. Uit voorraad leverbaar. Ons eil keert in f dat de de buitel heeft gel in ogen8| golf vai flarden een sclil deze ga| lui na vl stand is| anders ken. Del voerendJ te voor^ het tot eer inge alles ni^ er nog den, liet| wel zo men koil male vil slorni ia Voor<| goede ieder z| probler Flakkee naars e| 11a ze kend v4 Wedert pcu In] dat niel gewonel is ook zit met| dat me eens ov| Het lijk, dal kraclitil we nu de bevd raadsve volume lang uil waar zd dljkheij ken, afl zo land dan al In genl smart van bol Wachtel de offil V/onind jaar n]| is er ook he dus w^ Melissa aantal I Het bj voor hl uiet al binnerf genonil aantal! eigenal lopen, tijd nJ de hei instanl bureaJ mensel moetel geen De meent lïrekej nieuv maar Jjij ko Wonin van hij he ning talen.l Del terkeJ niugel die vj dwijr liet, Jongeren van vele landen werken op het moment in het rampgebied. Oude Tonge is daar wel het middelpunt van. Er werken daar op het ogenblik niet minder dan 4 jeugdkampen. Natuurlijk is het hoofddoel van deze hulpverlening- de wederopbouw en zo ziet men er allerwege jongens en, meisjes van om en nabij de 20 in een veelkleurig tenu schuren metselen, timmeren en wat er nog meer aan wederopbouw te pas komt. Begeeft men zich tussen hen dan krijgt m.en een mengelmoes van Frans, Duits en Engels te horen om van andere talen maar niet te spreken. De meeste Oude Tongenaars hebben geen vreemde taal geleerd maar men begrijpt elkaar en dat is de beste taal die voor een goede omgang gebruikt kan worden. Deze vorm van hulpverlening stamt al van kort na de ramp. Op het moment, nu de meeste studenten enz. hun vacan- tie hebben, beleeft het echter zijn hoog tepunt. Vorige week zijn er weer énige kampen bijgekomen, zodat er thans meer dan 100 jongens en meisjes aan dit werk deelnemen. Een groep die al reeds enige maanden werkzaam is, is die van de CCH, een kamp van de Coördinatiecommissie Hulp verlening. Deze organisatie belast zich met het uitvoeren van kampen voor bui tenlandse verenigingen die dit kamp werk financieren. Het kamp der Oude Tongse SS'H is voor een groot deel het werk der Amerikaanse Quakers. Deze groep is op en top Internationaal, men treft er zowel Scandinaviers als Zuid- Afrikanen, Spaansen zowel als een Turk se alsook Amerikanen, Engelsen en Fransen. Hun leider is een Zwitser, Werner Horvath, die Hollands spreekt zonder het minste accent. De deelne mers hebben zich van het begin af zeer verdienstelijk gemaakt. Hun barak een geschenk uit Finland hebben ze zelf opgebouwd en daarna zijn ;ze be gonnen liuizen en scholen schoon te ma ken en onherstelbare woningen en boer derijen af te breken. Ze schromen niet het zwaarste werk voor hun rekening te nemen jongens zowel als meisjes han teerden moker en houweel en de iheisjes bleken bovendien 's avonds nog voldoen de energie te hebben om de jeugd te vermaken met sport en spel. Ben andere groep is de Duitse Not- helfergemeinschaft der Freunde, die om streeks Pasen al enkele weken een, kamp in Oude Tonge heeft gehad en toen veel verdienstelijk werk heeft gedaan bij de opruimingswerkzaamheden. In de zo- mervacantie zouden ze terug komen en ze hebben woord gehouden. Zij streven een materiele en morele hulpverlening na. Hun organisatie is in het na-oor- logse Duitsland ontstaan, waar men in omstandigheden moest werken die veel van een rampgebied weghadden. Dit werk wordt gedaan door personen die een flinke dosis ontwikkeling hebben opgedaan. Net als de overige kampen zijn het hier ook meest studenten, die met dit kampwerk hun ideaal: Interna tionale verbroedering ter bevordering van een samenleving in vrede en vrijheid uitdragen. Een Duits initiatief dat alleszins te waarderen is. Zij baseerden hun ideaal oiJ de Christelijke moraal willen het uit dragen aan een ieder die daarmee door daadwerkelijke steun geholpen kan worden. Hun leider is Egon Kolwitsch, een Duitser die reeds 11 van deze kam pen heeft meegemaakt. Boven een kamp dat in het gymna stieklokaal der OLS is onder gebracht leest men „World Council of Christian Churches". Dit is een groep die is uit gezonden door de Wereldraad van Ker ken. Dit is de zgn. Oecumenische jeugd. Deze jongeren hebben in Oude Tonge de opdracht gekregen tot het herstellen van de rampschade in de Hervormde Kerk. Ook hier zijn het vele talen die men hoort spreken. Hier wordt meest Frans gesproken, maar het komt uit de mond van Amerikanen, Engelsen en Duitsers. De meesten zijn Fransen. Hun leiding berust bij de franse domine Cil- Het vierde kamp is het Brethren Ser vice camp. Een groep die werd gezon den door een Amerikaans kerkgenoot schap. Amerikanen en Duitsers werken hier broederlijk samen met jongeren van andere naties. Ook zij helpen metter daad mee aan de wederopbouw. Wie in de gelegenheid is eens een kijkje achter de schermen van deze jeugdkampen te nemen, zal het meteen opvallen dat bij allen een idealistische geest sterk spreekt. Allen hebben het doel onbaatzuchtig te helpen. Het ty perende daarbij is dat ze allen de nadruk leggen op het feit dat zij in hun kampen, juist doordat deze door zoveel nationa liteiten worden bevolkt de internationale verbroedering willen bevorderen. Tref fend is het soms te vernemen dat ze zich tijdens hun verbhjf veel willen ont zeggen. Meestal betaalden zij hun reis kosten zelf, enkele leden hadden zelfs een fietstocht van 6 dagen gemaakt om hieraan te kunnen deelnemen. Hier treft men de geest van samen werking, kort na de ramp zo treffend gedemonstreerd, nog steeds en onver- flauwd aan. Door de ramp van 1 Febr. 1.1. is enor me schade ontstaan aan woningen, be drijfsgebouwen enz. De taak van de plaatselijke ambachtslieden is deze schade zo vlug mogelijk te herstellen. Zonder enige twijfel kan men dan ook zeggen dat zij dit met de meeste spoed hebben aangepakt. Hard werken en we ken van 60 uren en meer is dan ook geen uitzondering. Maar wij geloven niet dat dit door de gedupeerden wordt gewaardeerd. Men blijft mopperen en sputteren totdat men geheel is ge holpen. Velen vergeten dat zij niet al leen schade hebben geleden, maar dat velen moeten worden geholpen. Door ge brek aan personeel is het nu eenmaal niet mogelijk allen tegelijk te helpen, ondanks de inspanning van patroon en personeel. Elke dag loopt men naar de betrokken ambachtsman en men wil de ze zelfs dwingen om hun schade direct te komen herstellen. Niet de minste waardering heeft men voor deze groep harde werkers. Ook zij zouden wel een ieder willen helpen, maar dat is nu een maal onmogelijk. Ook velen van hen hebben nog andere moeilijkheden. Im mers door het vele werk moeten ook ve le bouwmaterialen worden aangeschaft, wat ook door de grote vraag vaak stag neert. Ook vragen de leveranciers beta ling op korte termijn meest uiterlijk op een maand. Ook dat brengt vele finan ciële zorgen. Laat een ieder dan ook trachten de nota's zo spoedig mogelijk te voldoen. Stap eens af van de gedach te dat eerst het Rampenbureau U moet betalen en U dan pas uw ambachtsman. U zelf toch gaf opdracht voor de werk zaamheden en U bent dus verantwoor delijk voor de betaling daarvan. Als uw timmerman en metselaar moet wachten totdat de schilder uw gehele woning heeft geschilderd en behangen brengt U deze mensen absoluut in moei lijkheden. Het rampenbureau werkt ten volle mee om de getaxeerde schade uit te keren, maar deze kan er niet aan voldoen om elke rekening apart uit te keren, dit zou teveel werk mee brengen. Wie dus kan gaat direct tot betaling van de nota over en U zal er uw anrbachts- man een groot genoegen mee doen. Het gejaag en gemopper van zijn cliënten bezorgt hem toch al vele slapeloze nach ten, help dan mee om de financiële zor gen van deze mensen te verlichten. Hopende dat velen het bovenstaande zullen lezen en het van nu af hun am bachtsman niet meer lastig zullen ma ken en begrijpen dat deze naensen geen financiers zijn. Enige ambachtspatroons. Mijnheer de redacteur. Verzoeke s.v.p. beleefd een plaatsje in uw veel gelezen blad, bij voorbaat dank. Terwijl iedereen kon zien dat de afslui ting van de haven wegens het doortrek ken van de nieuwe zeedijk aanstaande was, is hier nog geen week van te vo ren bekend gemaakt dat 22 Juli 1953 de haven zou afgesloten zijn en dan alleen nog maar in een paar plaatselijke bla den. Hoewel het m.i. in het belang van handel en scheepvaart wel een maand te voren had behoren te geschieden in de schippersbladen en op beurzen. Een be wijs dat er met de scheepvaart niet veel rekening wordt gehouden. Vlak voor de ramp was het net het tegenovergestelde. Als een. schipper zon der laden of lossen hier even binnen liep voor een weekeind of zo lag het schip nog niet vast, of de havenmeester was present om havengeld, terwijl de sleep boten en bakken hier in en uit lopen, en soms dagen zonder bemanning blijven liggen en soms nog veel schade toebren gen aan beschoeiingen enz., maar nooit komt iemand om havengeld!.' Waarom niet? Ze verdienen genoeg, veel meer dan een particuUere schipper. Op vele plaatsen, ook op ons eiland waar ze oog hebben voor de moeilijkhe den van een schipper, wordt veel soepe ler opgetreden tegenover ledige schepen en wordt er niet eens naar omgezien, te meer daar alle neringdoenden een schip per een graag gewenste gast vinden! Een schipper Oude Tonge, 20 Juli 1953. Naschrift. De havenmeester is ambte naar van de gemeente en heeft te doen wat hem opgedragen wordt. Wij vinden het ook niet juist, dat de schepen, die materiaal aan voeren voor de dijken, vrij zijn van havengeld. In enkele havens van Zeeuwse dorpen is daar ook kwes tie over, tot zelfs in het college van Ged. Staten toe. We kunnen begrijpen, dat dit bij particuliere schippers wringt. Redactie. OUDE TONGE Dinsdagavond reed een grote veewa- gen, afkomstig uit Noord-Holland, de boerderij van dhr D. Slis op, waar een groot aantal landarbeiders en kleine boe ren reeds stonden te wachten en het ge zelschap verwelkomden. De Stichting voor de Landbouw had in Noord-Holland namelijk een groot aantal biggen ingezameld die thans aan de getroffen kleinveehouders ten ge schenke werden gegeven. Niet minder dan ruim tachtig varkens werden, alzo uitgereikt en dat dit welkom was be hoeft wel niet nader verklaard te wor den. Enkele leden van de commissie waren mede naar Oude Tonge gekomen onder wie de heren Roepert en de rijksland- bouwconsulent W. Hartman, welke laat ste zelf Oude Tongenaar van geboorte is. Namens de Stichting van de Land bouw bracht dhr D. Vogelaar een woord van dank aan het adres van de schen kers, en sprak zijn voldoening uit over wat hier weer tot stand is gekomen, wat in deze streek uitermate wordt ge waardeerd. In die geest sprak ook wet houder Jac. van Vugt die namens het gemeentebestuur van Oude Tonge voor dit geschenk warme dank betuigde. Namens de veehouders sprak dhr Har- tog, ook uit zijn woorden bleek wel dat men zeer erkentelijk is, voor wat hier werd gegeven. ------—O---------- De Burgemeester van Middelharnis en Sommelsdijk brengt ter algemene ken nis, dat door hem het volgende telegram is verzonden: Aan de heer Burgemeester van Wierden, U, Uw comité, de pleegouders en uw bevolking mogen wij heel hartelijk dank zeggen voor alle goede zorgen en lief de aan onze kinderen besteed, waardoor zij een zonnige vacantie genoten. Wij danken U allen voor uw vriendschap, medeleven en hulp. De Burgemeester van Middelharnis-Sommelsdijk RIJNDERS. De Nederlandse Vereniging ten behoe ve van Zeelieden van elke Nationaliteit deelt ons mede, dat haar Bestuur, na in gewonnen advies van hare raadgevers uit de kringen der visserijreders, besloten heeft een nieuw Hospitaal Kerkschip „DE HOOP" het derde te laten bouwen. De heer H. W. de Voogt, de bekende scheepsontwerper die juist het 40-jarig Jubileum van het door hem opgerichte Technische Bureau voor Scheepsbouw mocht herdenken, werd uitgenodigd een nieuw schip te ontwerpen en is in de opdracht, naar de overtuiging van het Bestuur, zeer goed geslaagd. Mede aan de hand van eerder ge noemde raadgevers werd een zestal werven in ons land reeds aangezocht aan de hand van tekeningen en bestek voor deze bouw te willen inschrijven. Bijzonderheden van het nieuwe schip: Lengte over alles 44M04, lengte wa terlijn 39,49, breedte 8M40, holte tot hoofddek 3M38, diepgang rond 3 M. In hospitaal max. 10 bedden, isolatie hut 2 bedden. Kerkruimte voor 40 tot 50 man. De gehele medische inrichting op het hoofddek. Snelheid 10 mijlen. Groot 400 ton. De benodigde gelden werden hoofdza- 1. X 2. X 3. X 4. X 5. X 6. XXX X X X X X X 7. X 8. X 9. X 10. X 11. X Beste jongens en meisjes! Al is het nu nog maar de 25ste van de maand, toch komt deze week het laatste raadsel, want volgende week als de krant verschijnt is het Augustus en dan hopen we een aanvang te nemen met de Augustus-raadsels. Het is zo doende voor de kinderen die op reis gaan in de vacantiemaand nog mogelijk om het Juli-werk in te zenden, nu er eigenlijk nog een week te wachten staat. Hier komt dan nu het laatste raadsel van de maand Juli. JULI-RAADSEL 4: X X 1. Letter. 2. Zangstem voor mannen. 3. Jongensnaam (met c). 4. Bekende zangvogel. 5. Waar men haring mee vangt. 6. Tijd die vele mensen nu tege moet gaan. 7. Dorpje aan de zuidkant van Flakkee. 8. Werk van een bedelaar. 9. Inhoudsmaat voor natte waren. 10. Teken bij het verkeer; ook: wapen uit de oude tijd. 11. Letter. Op de kruisjeslijn van boven naar be neden moet hetzelfde woord komen te staan als bij 6 wordt gevraagd. Dit raadsel werd me toegezonden door Cees Admiraal, Maassluis. CORRESPONDENTIE Wout G., Stad aan 't Haringvliet, 't Is goed hoor, zo'n apart briefje. Ik heb het met genoegen gelezen. Ja, 't is nu een wonderlijke oogstmaand voor het onder gelopen gebied. Van oogsten komt nu niets, maar toch is er heel wat werk te verzetten op velerlei gebied. Zo'n John Deere is een grote knaap! Kun jij die al m,ennen, zo'n monster? Goed oppas sen, hoor! Maar Aren zal wel een oogje in 't zeil houden, want die heeft nogal veel met jou op. Winus O., Zuilen. Je hebt de schade ingehaald van de vorige maand door zo'n lange brief te schrijven. Je had heel wat te vertellen, zeg. Je vriendje Plet is een goede kameraad, merk ik wel. Daar heb je al veel mee beleefd. Je kan niet begrijpen dat daar bij Elburg, waar je in het water liep, later land zal zijn. Toch is het niet gek om die ondiepe'zee droog te maken. Bij leven en welzijn zal je de volgende keer ook weer veel ts vertellen hebben. We zullen zien. Hesje W., Ouddorp. Had je geen tijd meer voor een briefje of was er geen 1 nieuws (Ik lees alleen op de achter kant van je brief Beste Oom Ko" en 1 meer niet. Ik had vorige week beter nieuws voor je, hè? Leny en Sjaak. Hartelijk dank voor de prachtige kaart. Wat is het daar mooi! Hebben jullie ook nog gevaren? Ik hoop in het vervolg er wel iets van te verne men. Piet W., Ouddorp. Er staat zo kortj en bondig; ,,Deze keer geen nieuws",! Dan de volgende keer maar. Piet. I); 1 had vorige week ook een kort bericht: Je stond bij de prijswinnaars! Riet O., Zuilen. Twee kanten helemaal 1 vol! Dat is fijn! En er was weer heell wat te babbelen, over alles en nog wal, Nog hartelijk gefeliciteerd, typiste! Dat is dus ook weer achter de rug. En is I het bij de overgahg goed afgelopen Ik f heb er wel moed op. Jij bent de vacan tie al gewend; een ander gaat er zo zachtjesaan over denken. Neeltje G., Ouddorp. Hoe gaat hei 1 met de jonge konijnen en de duiven! Goed voor de beesten zorgen, hoor. Bn„, zal je oppassen bij het zwemmen? Je 1 bent er nu zo goed voor ingespannen. Ik hoop dat de oogst van violenzaad rijli zal zijn; dan kun je misschien overgaan 1 tot de zo zeer begeerde aankoop. De ve-1 Ie regens zijn echter niet zo bevorderlijlt voor zaadwinning. Tineke v. d. K., Monster. Hier he'i)- ben we tot slot van deze week nog een I nieuweling. Hartelijk welkom in ons midden, TinekeUit Monster heb ik 1 mijn beste weten nog" nooit een neefje 1 of nichtje gehad. Als je het raadselen wat moeilijk vindt, zal de tante die tij jullie woont wel een handje helpen. .Ie bent nog zo jong en daarom moet je wel een stootje hebben zo nu en dan. Heeft tante Kr. de krant al ontvangen! Ik heb er direct werk van gemaakt. Allemaal. Deze week is dus het laat ste raadsel van de maand Juli geplaatst zo als jullie al hebben kunnen lezen. ?et is dus weer inzenden. Nu zou ik verve lend worden als ik jullie weer attent ging maken op het vermelden van leef tijd en adres op de brief en op de enve loppe, nietwaar? Voor de kinderen die al vacantie hebben: veel genoegen, hoW' En opgepast bij fietsen, zwemmen enz. De hartelijke groeten van OOM KO, P.S. Teunie M., Ik zou jou nog verge ten. Zeg, Teunie, als je geen tij'' meer kan vinden om mee te de zeg het dan maar gerust. Ik fa'E dan toch nog wel een afscheids briefje van je, hè Bij voorbaat hartelijk dank. kelljk bijeen gebracht door vrijwillige gaven, het aandeel dat de VARA (Ome Jan van Zutphen) hierin had en meer speciaal voor de medische inrichting bedroegen ruim 137.000.De eigen actie, waar onder de verkoop van „Klinknagels" bracht nog meer op. De steun van Rijk, Provinciën en Gemeen ten is zeer aanzienlijk. De volgende Ge meenten gaven onderstaande subsidies. Velsen 10.000, Katwijk 5.000, Vlaar- dingen 5.000, 's-Gravenhage 20.000, Zuid Holland 10.000. Bij andere Provinciën en Gemeenten zijn de voorstellen nog in behandeling, maar werden door de verkiezingen ver traagd. In spanning wordt gewacht op de be slissing der Amsterdamse Gemeenteraad op de voordracht van het College van B. en W. een gift te doen van 25.000. Verschillende aanvragen om steun zijn bij diverse Collega's nog in behandeling. Stappen zijn gedaan in verschillende plaatsen van ons land actie-comité's te vormen om de nog benodigde gelden bij elkaar te brengen onder het motto „nog één ton voor DE HOOP". De. bijdragen welke tot nu toe va» de zijde der reders werden ontvang* belopen al vele duizenden, maar ooli de daar zijn nog meerdere voorstellen in 1"' handeling. Wekt iedereen op lid a 10--' begunstiger va,n DE HOOP (ieder o^' drag is welkom) te worden. Wanneer het nieuwe schip klaar zji zijn en goedgekeurd voor haar taalf de Noordzee, zal getracht v.'orden oude „DE HOOP" te vei-kopen. Dit s* is uitmuntend geschikt om als "P'^' dingsschip gebruikt te worden. Van verschillende zijden werden al formaties ingewonnen. Ook verW' naar het buitenland is niet uitgeslote»; Reeds nu worden stappen gedaan de komende wintermaanden in vets'^'^^ lende plaatsen van ons land 1^^'''° j over het werk van het schip te houden. lifi Inlichtingen daarover zijn ...s.' Secretariaat der Vereniging te ^.l gen. D.V. kan het schip in het voorF"* van 1954 klaar zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 6