Ha^ANDEL WM 5 Buitexüand Oude Tonge krijgt in de toekomst een geheel ander aanzien Uitslag Gemeenteraadsverkiezingen Marktberichten Verkiezings-overzicht van 3 gemeenten PUROL CHE. WEEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN draagt en draaft GLADDE RINGEN MEDITATIE Verborgen omgang Nieuw stratenplan uitgewerkt 6 nieuwe straten :PAM^;; EN HERENHORLOGES Recreatie OOLTGENSPLAAT Realisatie 26e Jaargang Zaterdag 25 Juli 1953 2224 Redactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDËLHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 PÖSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 ABONNEMEINTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag Door de rampomstandigheden zijn de verkiezingen voor de gemeenteraad de ze keer op ons eiland niet in alle plaat sen gelijk gehouden. In September a.s. heeft eerst de ver kiezing plaats te Middelharnis, Som- nieisdijk en Nieuwe Tonge. Woensdag jl. waren het de gemeenten Ooltgensplaat, den Bommel en Herkingen, waar men ter stembus trok. De uitslagen van deze 3 gemeenten zijn elders in ons blad opgenomen; het is zeer zeker de moeite waard deze stemmen-cijfers eens wat nader te ont leden en er een korte toelichting op te geven. Beginnen we dan maar met Ooltgens plaat. Als we de cijfers nagaan zien we, dat deze gemeente ternauwernood rechts is gebleven. Wie met de politieke situatie te Oolt gensplaat bekend is, weet, dat er in de S.G.P.-groep verdeeldheid was. de lijst aanvoerder is verwisseld van de heer D. C, van Oostende (die niet meer in de raad terugkeert) met dhr Leijdens. In de uitslag van deze lijst is dat merk baar de S.G.P. behield wel haar eni ge zetel, maar liep terug van 222 stem men in 1949 op 174 heden. Wij kunnen het niet met zekerheid zeggen, maar gezien het grote aantal blanco stemmen, 20 tegeni 7 in 1949, lijkt het ons, dat van deze groep velen hun stembiljet blanco in de bus hebben gestopt. Voor rechts verloren stemmen. De A.R. partij verloor één zetel en kwam van 3 op 2; de vrinst ging naar de C.H.U., die niet minder dan bijna 100 stemmen vooruitging. Waarschijnlijk heeft de C.H.U. ook nog een aantal stemmen van de S.G.P. gekregen, wat vire afleiden uit het feit, dat de Partij van de Arbeid en K.V.P. in hun stem menaantal stabiel gebleven zijn. Br zijn te O'Plaat uitgebracht 1541 geldige stemmen; gedeeld door elf, was de kiesdeler 140V:i. De P.v.d.A. had dus direct 3 zetels met een ovei'schot van 42; de C.H.U. twee zetels met een overschot van 63. Dit grotere overschot bezorgde de C.H.U. de derde zetel. Maar het scheelde dan ook maar 21 stemmen of deze zetel was naar de kant van de P.v.d.A. gevallen! Daaruit ziet men weer hoe gevaarlijk onderlinge verdeeldheid is. De candidaten spelen bij gemeente raadsverkiezingen nu eenmaal een gro te rol; de kiezers vergeten daarbij ech ter vaak, wanneer ze gaan experimente ren met hun stem, dat dit leiden kan tot gevaarlijke situaties. Onder onze recht se kiezers is soms te weinig besef wat het betekent, wanneer de raad van rechts links wordt. En dat heeft hier maar weinig gescheeld. Ging dus de C.H.U. te Ooltgensplaat met de winst strijken, te Den Bommel ging deze partij ook een stuk vooruit. Al won men niet in zetel-aantal, men kwam van 207 (in 1949) op 297 stem men. De verschuiving is hier van de A.R. naar de C.H.U., de A.R. hep terug van 212 in 1949 op 172 stemmen, met verlies van een zetel. De stemmen van de S.G.P., 75 in to taal gingen verloren, deze Partij ver kreeg evenals in 1949 geen zetel. De res tanten waren zodoende voor de P.v.d.A., die met 201 stem tegen 165 in 1949 van één op twee zetels kwam. De V.V.D., die in 1949 slechts 42 stemmen behaalde en toen geen. zetel verkreeg, heeft deze keer geen lijst in gediend. Te Herkingen had er ook een kleine verschuiving plaats: de Chr. Werkmans- parti] liep terug van 105 op 61 stemmen en kwam van twee op 1 zetel. Deze viel ten deel aan de S.G.P., die van twee op drie zetels kwam. De A.R. ging in stem men-aantal ook vooruit, n.l. van 180 op 229 en behield haar 3 zetels. De Partij van de Arbeid heeft in deze gemeente voor de eerste keer een po ging gewaagd, maar kwam niet aan kod. Het stemmenaantal was slechts 39. Wij menen te weten, dat het ledenaantal ^an de moderne Landarbeidersbond 34 bedraagt, dus kwam men daar niet ver boven uit. De C.H.U., die in 1949 43 stemmen behaalde, deed dit keer niet mee. Gelukkig zijn deze drie gemeenten, ondanks strubbelingen, die zich hier en tear voordeden, alle rechts gebleven. Er Wordt door sommige kiezers zo licht ge- "■edeneerd „in de gemeenteraad komen toch weinig principiële zaken voor" of: "^en raadslid heeft toch niet veel te 'ertellen, want mett wordt vein boven af geregeerd". het is echter van zeer Si'ote betekenis, hoe een gemeente *ordt bestuurd. Het modernisme wint ™eer en meer veld en het is nodig de Wacht te betrekken bij het beginsel. In '6 komende periode mocht in het ge meentebeleid naar 's Heeren Woord en ^'in ordinantiën worden gehandeld, daar- J'an is voor het welvaren der gemeen- '51 alleen heil te verwachten. J'^T LEVENSLANGE schriftelijke f^feksgarantie. „De vel-borgenheid des Heeren is voor degenen, die Hem vrezen." (Ps. 25 14). In de psalmberijming is dit vers juist getypeerd: Gods verborgen omgang vin den zielen, waar Zijn vrees in woont. God moeten we vinden. De aanwe zigheid en de bezigheid Gods is wel vlak bij ons, maar wie ziet het? Wie geniet die nabijheid? Alleen degenen, die God vrezen. Dat heeft met slaafse bangheid niets te ma ken. Het ouderwetse woord Godsvrucht geeft de waarde aan. Dat is de ziele spanning der aanbidding. Die stille vre de en vreugde in God. Als de ziel heeft leren luisteren, stil leren zijn, dan kunnen we God vinden, 'd Ogen houdt mijn stil gemoed opwaarts, om op God te letten. In het woord „omgang" ligt „spre ken" besloten. Het fluisterend spreken der liefde. Als in de stille huiskamer de intieme sfeer is der liefde en ge hebt omgang met elkander, dan is dat ook een spreken met elkander. Een open staan voor elkaar. Dat is nu het vinden van God. Dan ontstaat het gesprek met Hem. Als de ziele luistert. In dat spreken Gods ligt verborgen heid. Verborgenheid van Zijn welgeval len. Verborgenheid van Zijn liefde. Wij mensen kunnen vaak heel veel praten. Maar daar worden we moe van. Er ligt geen verborgenheid in. Het druk ke spreken dient vaak om de verborgen heid te verbergen. Wie werkelijk God gevonden heeft, leeft tegelijk in de godsvrucht, in de vreze Gods. Die zijn Gods „vrienden", 't Heilgeheim wordt aan Gods vrinden, naar Zijn vreeverbond getoond. Ik zeg niet, dat vele mensen niet me nen met God bezig te zijn. Ma.ar dat is meer een alleenspraak van onszelf met ons Godsbegrip. Dat geeft geen werke lijk gesprek. Daarin ligt ook geen ware vrede. We kunnen van ons godsdienstig stelsel, ons kerkelijk systeem, ook onze God maken. Dan ijveren we daarvoor. Maar het ge sprek, de omgang blijft geheel achter wege. Ook de godsvrucht, de stille toe wijding, de innerlijke blijdschap. Wie God waarlijk gevonden heeft, merkt Zijn aanwezigheid. We horen Zijn spreken. We hebben dat geestelijk appa raat ontvangen om „op God te letten", Hierin komt ons hart tot rust. Het wordt niet meer overstemd door die duizenden andere stemmen van onrust en ellende. In dat vinden van God en van Zijn omgang komt het leven tot zijn bestem ming. Het oer-leven is omgang hebben met God. Zo had Adam het in de staat der rechtheid. Zo wil God het weer ge ven aan hen, die Hem vinden. Daardoor komt de ziel tot vrolijkheid. Gods vriendlijk aangezicht heeft vrolijk heid en, licht voor alle oprechte harten ten troost verspreid jn smarten! Dat deed Andreas en Johannes uitroe pen: „we hebben de Messias gevonden." En zij leidden anderen tot Hem. In die vertrouwelijke omgang met God komt ook die vertrouwelijke rust. Dan gaat er werkelijk kalmerende kracht van ons uit op anderen. Dan heb ben we geleerd Hem alles te vertellen. Ook de kleinste dingen. Niets willen we doen buiten Zijn goedkeuring. In het boek Job lezen we: Gewen U toch aan de Heere en heb vrede". Op dat „gewennen" aan die mystieke, ver borgen omgang met God, komt het aaii. Dan leren we Gods verborgenheid ken nen. Zoals Hij Zich eenmaal openbaar de in Jezus Christus, de Zoon des meü- sen. Dichter kon God toch niet nabja komen! En toch, wie kenden Jezus van Na zareth Alleen die Hem vonden. In de schaduw Zijner vleugelen, zult ge dan vrolijk zingen. Zoals de kuikens zich opbergen onder de vleugelen van de klokhen, zo bergt de godvrezende zich onder Gods vleugelen. Daar kunt ge vrolijk zingen! Laat de lezer nu zelf maar uitmaken, of hij God werkelijk gevonden heeft. 's-Gravenhage. Ds L. S. DEN BOER In de jongste raadsvergadering kon Burgemeester A. D. van Dijk van Oude Tonge, de verheugende mededeling doen dat het wederopbouwplan voor zijn zwaar getroffen gemeente over enkele weken zover zal zijn uitgewerkt dat het aanbestedingsklaar is. Nog slechts enkele jaren geleden, in 1949, werd er voor dit dorp een nieuw uitbreidingsplan opgesteld, maar het zal duidelijk zijn dat er zich door de ramp van 1 Februari j.l. geheel andere mogelijkheden zich hebben voorgedaan dan bij het opstellen enkele jaren geleden te verwachten was. Daarom hebben B. en W. op advies van de techn. dienst, door het instituut voor Stad en Landschap een gewijzigd plan laten opstellen, dat men hierbij ziet afgebeeld. Het vroegere uitbreidingsplan beoog de in grote lijnen het dorp te doen groeien langs de beide dijken die het dorp doorlopen, de Molen- en Oostdijk. Gedeeltelijk was er ook uitbreiding ge zocht naar de Tonnisseweg bij het tram station, waar in de laatste 30 jaren een aparte bebouwing was ontstaan. Op de ze laatste gedachte is dit wederopbouw plan zeer sterk gebaseerd. Hierdoor is het mogelijk te bouwen zonder dat al te veel kostbaar land moet worden ont eigend en kan worden volstaan met het overnemen van de grond van verwoeste woningen en zgn. stukjes hofland. Door de ramp zijn er, vooral rond het einde der Nieuwstraat veel oude krotwonin gen verwoest. Hierdoor is echter cje mo gelijkheid geschapen om de oude dorps kern op harmonieuze wijze met het nieuwe gedeelte bij het tramstation tot een geheel te maken. Bij realisatie van dit plan brengt men het dorp ook dich ter bij de nieuwe verkeersweg die bin nenkort over de Tonisseweg wordt aan gelegd en die voor Oost-Flakkee van grote betekenis zal zijn. Bij aandachtige beschouvring springt direct in het oog, dat de Julianastraat, die tot nu buiten het eigenlijke verkeer viel, belangrijk aan betekenis gaat win nen, nu deze wordt doorgetrokken tot onder aan de Molendijk. (1). en tevens de nieuwe bebouwing geheel zal ont sluiten. In dit nieuvve plan zijn niet minder dan 6 nieuwe straten ontworpen. Vier bestaande straten worden aanmerkelijk verlengd. Tot deze laatsten behoren, naast de genoemde Julianastraat, de Nieuwstraat (2), de Hilstraat (3), en de Wilhelminastraat (4). Tussen de Stationsweg en de Emme- straat komt een nieuwe straat (5) waar in de verlengde Wilhelminastraat uit loopt. Rond dit kruispunt is gelegenheid geschapen voor het bouwen van par ticuliere woningen waarmee wordt aan gesloten op de bestaande toestand al daar. Half in de Nieuwstraat wordt een doorbraak geforceerd voor een andere nieuwe straat (6) die uitkomt in de verlengde Julianastraat, en halverwege toegang heeft tot eeni straat die ver binding geeft met de verlengde Hilstraat (7) en overgaat in een andere nog aan te leggen straat (8) die uitmond in de Sophiastraat. Ten westen van deze (8) Korea Politieke waarnemers in Panmoenjou zijn van mening dat de wapenstilstand binnen enkele dagen een feit zal wor den. Noord-Koreanen werken dag en nacht aan het gebouw waarin- het bestand door de beide voltallige delegaties zal wor den ondertekend. De tekst van de bestandsbepalingen moet nog worden vertaald in het Kore- aans, in het Chinees en in het Engels. De demarcatielijn, die door het jong ste Noordelijke offensief enigszins is ge wijzigd, moet opnieuw worden vastge steld. Zuid-Korea oppert intussen nog eni ge bezwaren. De regering heeft opge merkt dat de voorstellen van Generaal Harrison en de afspraken tussen presi dent Syngman Rhee en de Amerikaanse onder-minister Robertson niet geheel gelijkluidend zijn. Rhee heeft er bovendien nogmaals op gewezen dat zijn regering het bestand slechts zal aanvaarden gedurende drie maanden, te rekenen vanaf het begin: van de politieke conferentie. Hij ver langt hulp van Amerika, wanneer het bestand mocht worden geschonden door de Communisten. Sowjet-Unie De val van de Russische minister van Binnenlandse Zaken, Beria, is gevolgd door een reeks van zuiveringen in de randstaten. De regeringspersonen die van hun functies werden ontheven, wa ren allen door Beria aangesteld. De tweede vergadering van de „Op perste Sowjet" na Stalin's dood, die ge houden zou worden op 25 Juli, is uitge steld tot 5 Augustus. De redenen van dit uitstel zijn onbe'kend. De Russische begroting zal ter goed keuring aan de Opperste Sowjet worden voorgelegd. Tevens zal de zaak Beria aan de orde komen. De diplomatieke betrekkingen tussen Rusland en Israël zijn hersteld. Rusland had deze betrekkingen verbroken op 12 Februari j.l. tengevolge van de bomaan slag op de Russische legatie te Tel Aviv. Volgens Radio Moskou heeft Israël hier voor z'n verontschuldiging aangeboden. Hierna heeft de regering van de Sowjet- Unie bekend gemaakt dat de betrekkin gen volledig zouden worden hersteld, maar dat men ijverig zou blijven zoeken naar de daders. Rusland heeft aan Turkije een pro-* testnota gezonden over de veelvuldige bezoeken van Amerikaanse en Britse oorlogsschepen aan dat land. Deze be- vjStAAL - DOUBLÉ - GOUD -JuWfLlER -. HORLOGER BEIJERllAAH 3 - TEL 70360 .ROTTERDAM.! Het plan voor wederopbouw van Oude Tonge, zoals het is ontwor pen door het Instituut voor Stad en Landschap in Zuid-Holland. Het voorziet in de aanleg van- 10 nieuwe straten en het bouwen van 180 nieuwe woningen en zal de oude dorpskern en de jonge wijk bij het tram station tot een geheel maken. zijn twee kleine straten gedacht die aan sluiting geven op de JuUanastraat. Vermeldenswaardig is ook, dat er bt) het opstellen van dit wederopbouwplan aandacht is besteed aan de nodige re creatie, vooral voor de jeugd, waaraan in het oude dorp veel behoefte bestond. Ten Oosten van de verlengde Nieuw straat is ruimte toegedacht aan een speelweide (11). Op het perceel grond dat dan over blijft tussen deze speelweide en de hoek van de Emma- en Souphiastraat kan in de toekomst eventueel een tehuis voor ouden van dagen gebouwd worden. (10) Tegenover het scholencomplex aan de Willemstraat is plaats gereserveerd voor een Gemeentelijke kleuterschool met ruim schoolterrein (9). Veel groenbe planting zal dit nieuwe dorpsgedeelte een fleurig aanzien verschaffen. zoeken worden beschouwd als een soort van militaire demonstraties. In ant woord op deze beschuldiging heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, verklaard, dat het bezoek van oorlogsschepen aan de Ha vens van de Zwarte Zee niet is bedoeld als een vijandige militaire demonstratie, en gewezen op het feit dat Turkije, Amerika en Engeland alle drie lid zijn van de N.A.V.O. Rusland heeft eveneens krachtig ge protesteerd tegen de voedselvoorziening aan Oost-Duitsland. Het weigert te ge loven dat deze zending door Amerika wordt bewerkstelligd en schrijft de uit reiking van voedsel toe aan „West-Ber- lijnse provocateurs." Egypte De waarnemende Britse eerste minis ter. Butler, heeft in het Lagerhuis ver klaard dat tussen Amerika en Engeland volkomen overeenstemming is bereikt over de regeling van de Egyptische kwestie. Britse landen zijn het erover eens dat de handhaving van een doel treffende basis in het gebied van het Suezkanaal van groot belang voor de wereldvrede is. Engeland is altijd be reid, de onderhandeUngen te hervatten, zodra Egypte daartoe de wens te ken nen geeft. Indonesië De vierde kabinetscrisis in Indonesië duurt voort, nu reeds 52 dagen. Maan dagavond heeft President Soekarno een nieuwe kabinetsformateur benoemd: Wongsonegoro, die 56 jaar oud is en mi nister van Onderwijs was in het kabinet Soekoenan. Hij heeft tot taak een rege ring te vormen met voldoende steun van het parlement Soekarno gaf hem zeven dagen tijd om zijn opdracht uit te voeren. Wongsonegoro deelde mede dat hij de ze benoeming aanvaardde „met een bonzend hart." Japan Japan is voor de tweede maal gedu rende een maand door overstroming ge teisterd. Op meer dan 400 plaatsen bra ken de rivieren door hun dijken, op 2000 plaatsen deden zich aardverschuivingen voor. Er zijn nu reeds bijna 1000 slacht offers geïdentificeerd, nog ongeveer 1000 mensen worden vermist en meer dan 3000 personen werden gewond. Van Zaterdag 25 Juli v.m. 12 uur t.m. Maandag 27 Juli v.m. 9 uur Middelhamis-Sommelsdijk Afwezig de artsen P. Knöps, Tj. Kui pers en C. F. Arends. Voor spoedgeval len J. J. Wieringa, arts, Tel. 2090, Mid delharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant Afwezig dr P. Boot. Voor spoedgeval len G. Huisman, arts. Tel. 01877412, MeUssant en B. Elvé, arts. Tel. 01877— 262, Dirksland. Noord-Oost-Flakkee: Afwezig de artsen C. W. Kramers en G. J. Buth. Voor spoedgevallen E. Bon man, arts. Tel. 1871^269, Stad aan 't Haringvliet. Bij zonnebrand, doorzit ten, schrijnen, smetten P.v.d.A. Adr. de Vos Johz. 413, P. V. d. VUet 14, A. Langeweg 15, S. G. Kreeft 5, P. Luijendijk 4, L. Huijer 2, P. Kreeft Wzn. 5, A. Hotting 2, G. v. Dam 1, KI. Kreeft 1, totaal 462 stem men, (3 zetels.) In 1949 475 stemmen, eveneens 3 ze tels. S.G.P. A. J. A. Leijdens 147, J. van Drongelen Kz. 23, B. de Vos 1, W. van Dam Johz. 1, Andr. v. Dam 1, C. de Bon te 1, totaal 174 stemmen (1 zetel). In 1949 222 stemmen, eveneens één zetel. C.H.U. K. V. Oostende 312, J. v. Has- sent 21, J. Buscop 5, L. Hokke 1, J. M. V. Rossum 3, IJ. v. d. Vliet 1, totaal 343 stemmen, (3 zetels). In 1949 246 stemmen, 2 zetels. A. Kev. A. WaUng 271, W. Tiggelman 4, Cors. Korteweg Lz. 11, A. v. d. Heu vel 3, J. C. de Ruiter 12, F. Braber Az. 1, totaal 302 stemmen (2 zetels). In 1949 378 stemmen, 3 zetels. K.V.P. A. J. v. Vugt 189, Jac. Moe renhout 65, J. C. Vermaas 1, C. T. Schwiebbe 1, Th. v. Everdink 2, C. Ver- vloet 2, totaal 260 stemmen (2 zetels). In 1949 259 stemmen, eveneens 2 ze tels. Geldige stemmen 1541 (in 1949 1580) Van onwaarde 30 (in 1949 27) Blanco stemmen 20 (in 1949 7). Uitgebracht 1591 stemmen. (In 1949 1614. In de nieuwe raad zullen thans zitting nemen: Adr. de Vos Johz., P. v. d. Vliet en A. Langeweg (P.v.d.A.), A. J. A. Leij dens (S.G.P,), K. V. Oostende, J. v. Has- sent en Jac. Buscop C.Wz. (C.H.U.), A. Waling en W. Tiggelman (A. Rev.), A. Dit plan is dus bedoeld om binnen korte tijd ten uitvoer te worden gebracht Bij het ontwerpen ervan is rekening ge houden met de bestaande behoeften on der de getroffenen. Er zullen woningen komen voor grote gezinnen maar ook voor gezinnen van 2 personen. In dit plan, dat verder aansluit bij het eertijds opgestelde uitbreidingsplan, is plaats voor 180 woningen. Met de uitwer king ervan is men bij de techn. dienst thans druk bezig. Daarbij komt zeer en zeer veel kijken. Een handicap is o.m. dat de grond waarop gebouwd zal wor den aan een groot aantal eigenaren toe behoort. En men ondervind lang niet van iedereen die medewerking die voor een vlotte overname wel duidelijk is. Eind vorige week besloot de raad daarom zijn goedkeuring te hechten aan een vorde- ringsbesluit dat waar nodig op de over name toegepast kan worden. Oude Tonge zal bij de uitvoering van dit plan een geheel ander aanzien krij gen. Veel is er verdwenen en op die plaatsen zal men andere huizen en stra ten zien verrijzen. Een ander woonge bied wordt er geschapen. Oude Tonge zal door de grote omvang van dat plan, in de toekomst sterk het karakter gaan dragen van een jonge Gemeente. J. V. Vugt en Jac. Moerenhout (K.V.P.) DEN BOMMEL C.H.U. W. A. Lokker 179. J. Jonge ling 96, D. Hermans 20, L. Arensman 2, tota.al 297, twee zetels. In 1949 207 stemmen, eveneens twee zetels. K.V.P. L. Jacobs 140, J. Vervloet 68, C. Smeets 6, A. v. d. Klundert 1, J. C. de Baar 4, S. L. de Jonge 5, totaal 220 stemmen, twee zetels. In 1949 247 stemmen, eveneens twee zetels. P.v.d.A. J. V. Gelder 195, A. Kroon 3, J. Prooij 2, J. V. Dijk 1, totaal 201 stem men, twee zetels. In 1949 165 stemmen, één zetel. S.G.P. H. Borgdorff 75 stemmen, geen zetel. In 1949 95 stemmen, geen zetel. A.B. K. L. Buth 144, D. MeUssant 13, A. Lokker 7, H. A. M. v. Loon 6, K. Fris 1, A. L. Bakelaar 1, totaal 172 stemmen, 1 zetel. In 1949 212 stemmen, twee zetels. HERKINGEN Uitgebracht zijn 527 stemmen; in 1949 481 stemmen. A.B. J. Witvliet 222, J. v. Wagenin- gen 2, C. v. d. Velde 1, Jac. v. Wage- ningen 3, R. Witvhet 1, totaal 229, 3 zetels. In 1949 180 stemmen, 3 zetels. S.G.P. M. de Geus 151, J. C. Kalle 21, A. Doornhein 1, J. C. Drooger 1, W. J. Karels 1, Joh. de Geus 1, totaal 176) 3 zetels. In 1949 153 stemmen, 2 zetels. Chr. Arbeid Party. L. v. d. Wende 50, T. Kalle 5, C. J. v. Wezel 4, Klaas de Jong 2, totaal 61 stemmen, 1 zetel. In 1949 105 stemmen) P.v.d.A. J. de Boet 36, W, de Geus 2, Jac. Hartog 1, totaal 39 stemmen. Geen zetel. Onwaarde 16, blanco 6. De leden die in de raad zullen komen zijn: J. Witvliet, J. v. Wageningen; A. Hogerweg (A.R.), M. de Geus, J. C. Kalle, A. Doomhein Az. (S.G.P.), L. v. d. Wende (Chr. Arb. Partij.) ETTENSE VEEMABKX Op de veemarkt werden aangevoerd: 117 stuks; waarvan 54 runderen, 1 paard en 62 biggen. De aanvoer van runderen was ruim, de handel gedrukt en de prijzen aan de hoge kant. In biggen was er vlugge handel, met geringe aanvoer en de prijzen vrgwel on veranderd. De belangselling was groot. Prijzen: kalf koeien 650—1000; half- vaarzen 500—825; pinken 300—500; guste koeien 450—750; graskalveren 100—200; paarden 400—700; biggen 40—60; lopers 70—100; vette koeien 2.503.00 per kilo geslacht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1