ij ons, ov@ï ons eE zonder ons! Arm - Rijk Flakkeese Betonfabriek en Bouwmaterialenhaiidel van Fa. C. Esselink Zonen te Middelharnis bestaat 40 jaar Marktberichten Plaatselijk Nieuws Vermoeide voeten Drooger in Ausiralië is niei ievreden dai de Middenstand buiten hei hersiel vali KM CHK. WEEKBLAD OP GEKEFOEMEERDE GRONDSLAG VOOK DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ----_o------ Nationale biddag in Verenigde Staten Een echt Flakkees bedrijf dai in groie behoeiie voorziei. 6e Jaargang Woensdag 1 Juli 1953 2217 Tdactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TFLEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij TelefK 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschijnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTTEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. zijn Toen in het jaar 1713 te Utrecht de redesonderhandelingen gevoerd wer- die een einde zouden maken aan de Successie-oorlog, sprak de „n,e gezant daar tot de vertegen- j.jji<rer der eertijds zo roemzuchte even Provinciën der Verenigde Neder- nden de vernederende woorden: „Nous ons chez vous, sur vous, mais sans ous' d.i.; Wij onderhandelen bij u, over doch zonder u! 'ian deze woorden moeten we de laat- te tijd wel eens denken, nu na de ramp llerlei reorganisatie-ideeën op vrijwel lic terrein de autoriteiten door het oofd spelen. Flakkee staat ontegenzeg- eiijk buitengewoon sterk in de belang telling, met name van ons provinciaal estuur'. Dat is uiteraard zeer toe te jui- hen en we appreciëren dit dan ook wel eel bijzonder. Er is inderdaad op ons iland heel wat op te knappen en dat it volgens plan geschiedt, is zeer ge- enst. Bovendien kan er nu de om- andiglieden na de ramp dit mogelijk aken ook hier en daar gereorgani- rd worden, waartoe men anders niet mi zo gauw gekomen was. Er wa- n op Flakkee vóór de ramp diverse roblemen: de vaste oeververbinding, de eplanting van wegen en dijken, de ver- ilting, landaanwinning, werkloosheid in landbouw etc. Verschillende daarvan na 1 Februari meer acuut gaan orden en vooral is dit het geval met e beschenning der bevolking en van nze landbouwgronden door de water- erende dijken. Het is daarom alleszins prijzen, dat ons Provinciaal Bestuur ,.Jer leiding van de Commissaris Mr esper al spoedig na de ramp deze din- en in studie nam, teneinde stimulerend n coördinerend te kunnen werken aan de wederopbouw. Wat is nu echter het geval? Er is een lancommissie ingesteld, waarvan des tijds de samenstelhng is bekend ge maakt. Daarin hebben zitting behalve het gehele college van Gedep. Staten alle burgemeesters, een aantal water staats- en andere ambtenaren en ook nog enkele Flakkeeënaars. Deze Plan- commissie is weer gesplitst in een aan tal subcommissies, waarin eveneens het ambtelijk of ambtenarenelement sterk overheerst. Hoe deze commissies precies zijn samengesteld, is naar we menen, nimmer gepubliceerd. Intussen werken ij allerlei rapporten uit, houden verga- leringen, stellen enquêtes in en komen tenslotte tot conclusies, die als advie zen aan G. S. en aan de betrokken Mi nisters worden aangeboden. Het gaat hierbij dus om de meest actuele en ur gente vraagstukken op ons eiland, waar bij er zijn, die van zeer grote betekenis zijn voor de bevolking van de hele streek ot' van een bepaalde gemeente. En nu is ons bezwaar en naar we bemerkt heb ben ook dat vaji vele andere eilandbewo ners, dat deze commissies zeer overwe gend uit mensen van buiten het eiland bestaan en dat de stem der direct be langhebbenden niet of bijna niet wordt gehoord. Een sterk voorbeeld hiervan is de kwestie van de haven van Stellendam. Zoals men weet, is men al jaren van plan, door de inpoldering van de plaat Scheelhoek, de Stellendamse haven te doen verdwijnen. Door de ramp zal de tiitvoering van dit plan worden versneld en zo is thans de subcommissie voor Handel, Industrie en Ambacht bezig om trent de gevolgen van deze verdwijning een onderzoek in te stellen. Voor Stel lendam betekent het afsluiten van de haven het einde van de zeer betrekke lijke welvaart, die er heerste. Na de ramp komt er voor Stellendam dus nog een andere ramp. Ieder beseft, dat er Voor deze gemeente en met na^me voor de vissersbevolking heel veel op het spel Men zou derhalve verwachten, dat in de desbetreffende commissie toch zeker een vertegenwoordiger van de vis sers benoemd was. Maar niets daarvan. Men vergadert, discussieert en confe reert en concludeert zonder Stellen dam. Wel worden ter plaatse inlichtin gen ingewormen, hetgeen natuurlijk on vermijdelijk is, daar de leden der com- tnissie, die vrijwel allen niets van de visserij en de plaatselijke toestanden af weten, anders geen stof voor hun-rap port zouden hebben! Maar de stem van Stellendam zelf wordt in de commissie niet gehoord! Dat kan blijkbaar niet. Dan wordt, zegt men, de commissie te groot. Ook schijnt het niet gemakke- ^ik de gev/enste persoon te vinden enz. Wij kunnen deze manier van werken niet bewonderen en vragen ons af, waarom de bevolking en de voormannen der vis serij wel inlichtingen mogen geven, maar '^iet in de gelegenheid worden gesteld '■"ede te werken aan de totstandkoming yan rapporten en het geven van adviezen '1 de commissie zelf. Het is weer het oude liedje: ondanks onze zo hoog geprezen en met de mond leleden democratie viert de ambtelijke autocratie hoogtij. Bil U, over U, doch zonder Uü Zgn onze democraten democratisch Terwijl we bovenstaand artikel schre- 21' gingen onze gedachten af en toe °0K buiten dat onderwerp. Peinzende ver dit speciale staaltje van „democra- 0 vroegen we ons af, of onze zich noe- nende democraten in hun hart wel zo «emocratitch zijn als met hun mond. En gj,™ overzagen we even in vogelvlucht cnn 1 '^e*'i'«men, en kwamen we tot de dem er in wezen met onze «mocratie maar droevig bijstaat. Wan- verst*'^ onder dat begrip nu eens alleen staan er zijn zeer veel verschil- een wettelijk gewaarborgde invloed der burgers op hun regering, dan blijft het er weinig op te gelijken, dat de gewone burgerman nog iets in de melk te brok kelen heeft. Vrijwel het enige, wat we als ingezetenen van gemeente, provincie of rijk mogen doen, is: deelnemen aan een verkiezing. En inderdaad is dat een heel voornaam ding. Een vrije stemming tussen vrije partijen is een hoofdken merk der democratie. En in zoverre le ven we niet in een dictatuur. Maar wie enigermate op de hoogte is met de wij ze, waarop candidatenlijsten voor Ka mers en Staten tot stand komen, die weet ook, dat de invloed der partijen daarop niet zo heel groot is. Als we le zen in de „Handelingen" der Staten-Ge- neraal, die het stenografisch verslag be vatten van het gesprokene, dan consta teren we dikwijls met verbazing, hoe on volledig de Kamerleden door de Minis ters worden ingelicht en hoe handig de antwoorden soms om de zaak heen- draaien. En in onze gemeenteraden is het ook zo. Wanneer raadsieden infor meren naar de wijze van uitdeling der Roode Kruisgoederen, worden ze in meerdere gemeenten op weinig demo cratische wijze behandeld en hoog hartig afgescheept met de mededeling, dat dit niet tot de competentie van de Raad behoort. En dat is het nu juist: er ontsnapt tegenwoordig veel te veel a,an de controle van de vertegenwoordi gende lichamen. De gecompliceerdheid van het huidige overheidsapparaat werkt dit in de hand. Niemand buiten de eigen lijke ambtenaren is in staat alles tot in de finesses te overzien. En dat behoeft ook niet. Maar wel is het een eis van democratie, dat om met een woord van Kuijper te spreken de publieke zaak publiek behandeld wordt. Al leven wij niet in een dictatuur- staat, toch zit ons land vol met dicta- tortjes! En dat is ook weer geen wonder, want de mens is van nature niet de mocratisch, m.aar heerszuchtig. Echte democratie wil zeggen: dienen, niet heersen; verdraagzaam zijn, niet dwin gen; open kaart spelen en niet geheim- ziimig doen; in onderling overleg han delen, niet opleggen; eens anders mening recht doen wedervaren en niet alles al leen willen weten. En daarom, als zij waarlijk in de goede zin des woords de mocraten willen zijn en dat wil tegen woordig ieder! dan moeten we be- girmen met Gods hulp de strijd aan te binden tegen ons eigen heerszuchtige en eigenwijze ik, vooral zij, die in een ge zagspositie zijn gesteld. President Eisenhower heeft 4 Juli be stemd tot een nationale dag-van boete doening en gebed. Hij heeft alle burgers verzocht dan te bidden om Gods hulp bij ,,de oplossing van de ernstige pro blemen", waarvoor de Verenigde Staten zich gesteld zien. CENTKALE VEILING MIDDELHAKNIS Veiling van Maandag 29 Juni 1953 Vroege aardappelen 20.22.Eer stelingen (rood) 16.90, Kriel 10.— 14.20; Postelein 22.30.Aardbeien 1.03 per kg Boskroten 8.Bloem kool 8.—13.— De moderne mens verkeert vaak in grote angst. Angst voor de onbekende toekomst. En bijgelovig! Het eind is er van weg. Hij is te wijs en te verwaten om aan God te geloven. De Schepper en Onderhouder van hemel en aarde. Het geloof aan God acht hij een over- wormen standpunt van voi-ige eeuwen. Om aan God te geloven, aan Zijn Woord, de moderne mens acht er zich veel te voornaam te wijs en te geleerd toe. Dat acht hij een verwerpelijk bijge loof. Hij gelooft aan wat men zien en tasten kan in deze verlichte eeuw. En toch het geloof aan God heeft hij ver worpen en daarvoor in de plaats doet hij aan gruwelijk bijgeloof. Tahsinans pop petjes, allerlei amuletten moeten hem bewaren en beschermen als hij gebruik maakt van de moderne verkeersmidde len zoals auto's en vliegmachines. Het hevig slingerende popje in de auto, moet zijn hevig slingerend bijgelovig gemoed enig houvast bieden. Een bijgelovig! Hij gelooft in allerlei voorzeggingen. Zo ook in deze dagen. De kijkvensterman heeft er van ver teld. Geweldige rampen zouden plaats vinden. Natuurrampen. In Brabant, op ons eiland Flakkee. En 1 Augustus 1953 een algemene wereldramp. Zo verhaalt on ze Kijkvensterman. Eigenaardig ons be reiken inlichtingen dat dergelijke ramp- voorspeilingen op meerdere plaatsen in ons lajid voorkomen. Steden zouden zwaar getroffeil wor den enz. Vajtiwaar die voorspellingen? Wortelend in het bijgelovig hart van de moderne mens. 't Is de armoede van de ontkerstende moderne mens. Nameloos arm is hij. Het oude spookgeloof, is er niets bij. Dat was maar zo iets individu eels, zo'n plaatselijk luguber geval. Iets dat de kinderen rillen deed. Maar het bijgeloof van de moderne mens is iets universeels. Iets van hoger allooi. Hij heeft een hoog wetenschappelijk pyrami- de-geloof. Hij leest in de sterren. En zie dat pyramide-geloof dat voorspelt een wereldcatastrophe in Augustus 1953. En de hemellichamen, de zon beweegt zich naar het sterrenbeeld van de vis sen. Iets dat de vreselijkste natuurram pen m.et zich brengt. Aan zulke beuze larijen schenkt de moderne mens geloof. Ja leraren aan onderwijsinstellingen hou den met zulke oudwijfse fabelen en ver dichtselen hun leerlingen bezig en schep pen voor wie er vatbaar voor is een geest van bange twijfel en noodlotscom plexen. Hoe arm is de moderne mens. Onge lovig bijgelovig. Een speelbal van voorspellingen. 't Is uiterst arm. Maar de bron van ware wijsheid heeft hij verworpen. Wat is de Christen dan toch rijk. Onnoem baar rijk. Hij gelooft in een almachtig God, Schepper van hemel en aarde. Hij geeft zich niet over aan benauwende angstcomplexen. Hij weet het: God regeert en bestuurt aller weg en lot. Reeds voor de Chris ten krachtens opvoeding en onderwijs hgt daarin een grote zekerheid. Maar voor de ware Christen is er een kennis, een vertrouwen, dat al veranderde de aarde haar plaats, ja al werden de ber gen verzet in het hart der zeeën, hij nochtans veilig zal zijn onder het Va derlijk bestuur van Zijn God. Is er groter rijkdom mogelijk? Tegen over de onnoembare armoede van de mo derne ontkerstende mens staat de alles- overklimmende rijkdom van de Christen. Condobolin, 17 Juni 1953. Beste Vrienden, Na een hele tijd zal ik weer eens wat laten horen. Naar we vernomen hebben zijn de meeste geëvacueerden weer te ruggekeerd en gaat het leven weer nor maal verder voor zover dat dat moge lijk is. Want hoewel het weer zo zacht jes aan zomer gaat worden bij juUie, zal er wat het werk betreft wel niet veel te doen zijn. We hebben gelezen dat de ingezaaide gerst voor het merendeel dood gaat, even als de bomen. Wat zal dat weer een kale boel wordeil! Hoewel, het natuurlijk erg is, zullen we hopen dat het na verloop van tijd weer groen wordt. De verliezen aan mensenlevens zijn het ergste. We hebben deze week door bemiddeling van het secretarie perso neel een volledige verUeslijst gehad, waar voor onze haftelijke dank. Als je dat zo leest, al die bekende namen, dan wordt je er stil van en het is zo onwezen lijk om het je voor te stellen. Ook hebben we al diverse foto's ge had van de verwoesting. Het is iets ver schrikkelijks geweest. En we bewonde ren de moed van julUe om weer te gaan beginnen. Ook de Aussie's, met wie ik er over praat zijn vol lof over de on verzettelijkheid van „the Dutch". Maar er zal heel wat moeten gebeuren. Een ding vind ik wel jammer, als het inder daad juist is wat er over in de krant gestaan heeft, dat de Middenstand weer in de verdrukking komt. Er wordt di rect al een aarmemer van de overkant ingeschakeld wat N. Tonge betreft teri- minste, en die' bouwt de eerste 10 hui zen zonder winst. Dat is natuurlijk heel wat en niet één kleine ambachtsman kan zich die weelde veroorloven. Hoe- --- - ziin zeer veer veiscxin- wel de ambachtsheden in de loop der '^"^e opvattingen en definities van - jaren al heel wat hebben gedaan. Zo Schepen met steen in los sing op Boumaterialen- bedrijf van de fa. Esse- link Zonen te Middel- hamis. Als straks de nieuwe sluis gereed is zal, door meer gelijke waterstand, het steenlos- sen op moderner wijze mogelijk zijn. D.V. op 4 Juli a.s. zal de Plakkeesche Betonfabriek en BouwmaLerialenhan- del van de Fa. C. Esselink Zonen te Middelharnis 40 jaar bestaan. Wegens de rampomstandigheden wordt het jubileum niet feestelijk gevierd, alleen wordt in Hotel Meijer op Vrijdag 3 Juli tussen 3 en 7 uur een zakelijke receptie ge houden. Het bedrijf van de fa. Essehnk is een echt Flakkees bedrijf en de enig ste bouwmaterialenhandel op ons eiland, zodat het wel de moeite waard is er bij deze gelegenheid iets van te vertellen. bijvoorbeeld bij allerlei feestelijkheden, en dan speciaal ten behoeve van het Vorstelijk Huis. Dan moest er versierd worden enz. En zover ik me kan herin neren werd er nooit tevergeefs een be roep gedaan op de ambachtslieden. En altijd gratis! Zo zouden er tal van voor beelden zijn aan te halen. Ik hoop dat het gemeentebestuur zulks niet is ver geten. En nu geef ik direct toe, dat voor een massale herbouw de plaatselijke pa troons wat hun hulpma.terialen betreft niet berekend zijn op dit rampgeval, maar we hebben toch op Flakkee wel firma's, die grote werken uitgevoerd hebben ook buiten het eiland, die wel die hulpmaterialen hebben. En die ook kun nen concurreren met ,,de overkant!" Het is „fair play" om iedere Flakkeeënaar in te schakelen naar vermogen en niet de lasten voor- de inwoners en de winst naar de overkant. De raadsleden zijn toch voor het merendeel oude inwoners en weten wat er te koop is. Ik hoop een ding dat als nog de mid denstand van Flakkee een haar waardig deel in het herstel krijgt. Wat het leven hier betreft dat gaat het zelfde gangetje. Alleen hebben we met droogte te kampen. En wat er ge zaaid is komt niet op en zo het al op gekomen is, gaat het weer verdrogen. Nu valt er weer wat nat, we zullen, ho pen dat het doorzet. Want we hebben gebrek aan groen voer. Verder gaat de zaak prima. Er komen nog steeds klan ten bij. Het is nu meestal koud 's mor gens vroeg, want wij hebben hier win ter en dikwijls schrimpt het flink. Maar over dag is het dan v>reer heerlijk warm weer, dan heb je er geen erg in dat het winter is. En dat is het weer voor deze keer. Aan allen de beste groeten en tot schrijvens. Fam. W. DROOGER en W. HANBNBBRG. In 1913 begon de heer Esselink zijn bedrijf met een betrekkelijk kleine be tonfabriek, welk bedrijf in de achterlig gende jaren is uitgegroeid tot een gro te bouwmaterialenhandel. In die 40 jaar tijds zijn in de bouw wereld veel ups and downs meegemaakt, lieem maar de dertiger jaren, toen er een overvloed was van materiaal en men voor „een appel en ei" een huis kon bou wen! Dat is na de oorlog anders ge worden, toen er een groot tekort was aan steen, cement en verdere ingrediën ten die voor normale bouw nodig zijn. Al deze tegenslagen heeft het bedrijf overleefd, ook dat de Duitsers de beton- loodsen ruw-weg afbraken en het ge reedschap vernietigden. De'betonfabriek werd echter herbouwd en zelfs uitge breid door een pneumatische stamp- inrichting, wat door aanleg van een elec- trische kabel mogelijk was. Vrijwel alles wat aan bouwmateriaal op ons eiland wordt verwerkt wordt door de fa. Esselink Zonen geleverd, daar het momenjteel de enigste zaak is, die in deze materialen handel drijft. Door de watersnood in de 1 Febr. nacht leed het bedrijf grote schade, daar de cement- en kalkvoorraden door de overstroming waardeloos werden. De ge bouwen aan de haven werden ook geha vend en in het kantoor aan het Vinger- ling was het een geweldige ravage. De sporen van deze ramp zijn echter ook uitgewist en voor de wederopbouw draait thans het bedrijf op volle toeren. Van steen-opslag b.v. is geen sprake; soms worden zes schepen per week gelost, die direct naar de rampplaatsen worden ge voerd. Op de foto ziet men ze bezig met steenlossen op de terreinen aan de ha ven; wanneer de sluisdeuren zullen her steld zijn en er zodoende een meer re gelmatige stand van het water in de haven komt, zal het mogelijk zijn om dit op meer moderne wijze te doen. De heer Esselink, die thans 65 jaar is, was tot voor kort de stuwkracht van dit mooie bedrijf; door een ongesteldheid moest hij echter enkele jaren geleden het werk aan jongere krachten overge ven, n.l. aan zijn zoon en schoonzoon dhr van Dieren. Toch kan hij niet nalaten zijn oog er over te laten gaan en hebben de zaken nog steeds zijn interesse. Zowel in zijn eigen vak als in het particuliere leven had de heer Esselink zftting in besturen van allerlei instellin gen en commissies. Zeven en twintig jaar was hij raadslid te- Middelharnis (onder de burgemeesters Ulbo Mijs, den Hollander en nog onder Rijnders). 30 jaar bestuurslid van de Woningbouw vereniging „Middelharnis"; bestuursUd van de Drinkwaterleiding en Emgo, voorzitter van de Woonruimte-commis sie; voorz. van de Nederl. Ver. voor Luchtbescherming afd. Flakkee; lid ad vies-commissie Gewestel. Arbeidsbureau en in eigen vak: voorzitter van de kring Commissie der B.S.B. (Behartiging Sa menwerkende Bouwbedrijven) en vice- voorzitter van het Bestiiur voor de Ver van Handelaren in Bouwmaterialen op de Zuid Holl. Eilanden. In 1951 is hij wegens grote verdiensten tot erelid van de laatste vereniging benoemd. Om gezondheidsredenen heeft de heer Esselink successievelijk voor deze func ties bedankt. Er blijkt echter wel uit, dat hij een zeer werkzaam leven achter de rug heeft. Wanneer, na een tiental jaren, het gouden eeuvrfeest zal kunnen worden herdacht, zal de fa. Esselink Zonen de gouden gedenkpenning met oorkon de door de Vereen. H.L.B.I.N. (Handel in Bouwm. in Nëederl.) worden uitge reikt. Op weg daarheen, geven wij de ju bilerende firma onze beste wensen mee en voegen er aan toe, dat in letterlijken zin nog vele stenen zullen v/orden aan gevoerd voor de wederopbouw van ons schone, door de ramp getroffen eiland. VEEMARKT ROTTERDAM, 29 Juni. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 1470 dieren, waar onder 909 vette koeien en 561 varkens. Prijzen per kg: vette koeien 2.85 2.95, 2.722.82, 2.402.60; varkens lev. gew. 1.92—1.90-^1.86. Aanvoer vette koeien iets kleiner met tamelijke handel, doch niet geheel prijs- houdend. Enige prima's boven notering. Aanvoer varkens even minder, handel vlot en ruim prijshoudend. GRAANBEUBS ROTTERDAM, 29 Juiü. Binnen landse granen ,officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Voedergra- nen kalm met weinig omzet, zomer- gerst 2627, grove daarboven; haver geschikt om te punten tot 27.50, overigens van 23.^25.; mais ge schoond 31.50—32.25. MIDDELHARNIS Aanryding. Maandagmiddag had een aanrijding plaats tussen een luxe auto van de Prov. Waterstaat met een motor bereden door de heer Klem (uit de Dirk Bosstraat) op de hoek Hoflaan-Wilhel- minastraat. De auto bestuurd door de heer F. Nieuwland reed de richting naar de ge bouwen van de Prov. Waterstaat en de motorrijder wilde blijkbaar naar links. De auto trachtte door naar links te wij ken een aanrijding te voorkomen, maar een botsing was onvermijdelijk. De mo tor werd beschadigd en de auto aan por tier en chassis ingedeukt. De heer Klem liep enige schrammen op. Door de politie is de zaak uitgemeten en procesverbaal opgemaakt. Een paar uur later had de politie weer volop werk, daar er twee auto's botsten op de hoek Prins HendrikstraatJuli ana van Stolberglaan. Uitkijken is ge boden! DIBKSLAND Droevig ongeval van immigrant. De fanjihe A. v. d. Ham, voorheen woon achtig Westdijk B 20 te Dirksland en thans te Bow Island P.O. Box 315, Alta, Canada, is aldaar een droevig ongeluk overkomen. Hun zoon Cor van der Ham, werd door een draglinebak op de rug getroffen en op slag gedood. Hij was aan het werk bij een aanne mer om rioleer-buizen te leggen. Deze liggen in een gang van plm. 14 foot en 8 inch diep, welke gang uitgegraven wordt met een dragline. Nu komt het voor dat die dragline op een grote steen stoot, die dan door arbeiders moet wor den losgehafet. Hiermee was Cor v. d. Ham bezig, toen plotseling de machinist de 1% ton zware bak liet vallen, die Cor op zijn rug kreeg. Hij was op slag dood. Vrijdag j.l. is hij onder buitengewone grote belangstelling ter aarde besteld. Het medeleven van de Canadezen was groot. De familie v. d. Ham, die verleden jaar 8 Februari uit Dirksland naar Canada emigreerde, is dus thans in diepe rouw gedompeld. Men zie de rouw-adverten tie elders in ons blad. HEBKINGEN De werkman E. v. Zielst had het on geluk met zijn voet in een zeis te stap pen waardoor hij een gapende wond aan zijn been bekwam en naar het zieken huis moest worden vervoerd. Zalf- of Voetbad tabletten uit Wed. Kurvinks' Drogisterij helpen snel en wel. Probeerde IJ onze Likdoorn en Eeltmiddelen al? Fijn hè, dat U die lastposten kwijt bent. OUDDOBP Voor het toelatingsexamen der R.H. B.S. te Middelharnis slaagden Frans v. Dam en Frans Nieuwland, beiden leer lingen der Bijz. School alhier. OOLTGENSPLAAT Terug naar vorige werkkring. De heer T. de Jong die vanaf de rampda gen fungeerde als waarnemend gemeen te-ontvanger is thans van deze functie ontheven en hoopt met ingang van 1 Ju li naar zijn oude werkkring als onder wijzer aan de O.L. School no. 1 terug te keren. Deze tussentijdse vacature werd zolang door Mevr. Hoekstra uit Langstraat vervuld. Jixamens. Aan de Herv (Geref) Psy chiatrische Inrichting „Zon en Schild" te Amersfoort slaagde voor het eind examen (Rijksdiploma B) als verpleeg ster mej. Ada van Dam Jd. alhier, mej. van Dam kreeg tevens de aanstelling als waarnemend Hoofdverpleegster. UitreUiing gesciienk Idaarderadeel. De huismoeders van de adopterende ge meenten te Idaarderadeel hebben een zending met trommeltjes gezonden, met een inhoud die hoofdzakelijk bestond uit huishoudelijke artikelen, zoals borstels, schoeencreme, poetsdoeken, enz. Dit ge schenk is uitgereikt aan v^eduvifen en alleen wonenden die het allen met dank baarheid hebben aanvaard. Voor de gezondheid naar buiten. Der tien leerlingen van de Openb. Lagere School no. I gaan Dinsdag voor'3 weken nafir Wierden (Ov.) Deze gratis reis is speciaal voor die jongens en meisjes ge organiseerd die voor hun gezondheid er enige tijd uit moeten. Het Hoofd der School dhr H. Hoptee zal als leider de reis meemaken. Benoemd. De heer G. J. Kobus is van af heden benoemd als tijdelijk onderwij zer aan een der Openbare Scholen te Dordrecht. STAD AAH 'T HARINGVLIET A.s. Vrijdag des sav. 6.45 uur hoopt voor de Geref. Gem. alhier voor te gaan Ds G. Zwerus uit Middelharnis. -O- AARDAPPELVBILING ZEELAND ST. ANNALAND Aardappelvejling van Donderdag 25 Juni 1953. Doré gewone 20.81,20.53. Doré bonken 20.5119.52, Doré drie- lingen 18.84, Doré kriel 18.52. Eef- stehngen gewone 18.64. Eerstelingen drieüngen 18.52. Eerstelingen kriel: 15.7115.53. Alles per 100 kg. Aan voer 29.000 kg. Veiling van Vrijdag 28 Jimi 1953. Doré gew. 22.58, Doré bonken 22.58, Doré drielingen 19.16. Doré kriel 16.54. Eerstelingen 20.01. EersteUn- gen drielingen 19.16. Eerstelingen kriel 16.54. Alles per 100 kg. Aanvoer 8500 kg. SCHERPENISSE Aardappelveiling van Donderdag 35 Juni 1953 (via de veiling van St. Anna- laud. Doré gewone 20.06. Doré bonken 20.80. Doré drielingen 18.01, Doré kriel 14.23. Eerstelingen gew. 18.52. Doré drielingen 18.02. Doi'é kriel 14.23. Alles per 100 kg. Aanvoer 12000 kg. Veiling van Vrijdag 26. Jmii 1953. (via de veiling van St. Annaland) Doré gewone 22.1422.Doré drielingen 19.04; Doré kriel 16.73. Alles per 100 kg. Aanvoer 11.000 kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1