r %mm Verkeersveiligheid laat op Flakkee te wensen over De Bogaerdt xnillioenen Buitenland V. CHE. WEEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN MEDITATIE Zingende en luisterende gevangenen. "^it Uet enót 1 &r^ Tenioonsielling ie Nieuwe Tonge een week verlengd Op de farm van Drooger te Grandobolin in Australië In onze etalages vindt U een keurcollectie JAPONNEN MANTELS STOFFEN HERENCOSTUUMS REGENJASSEN en OVERHEMDEN Er vielen 94 verbalen in de maand Mei Veel ondeugdelijke remmen 6e Jaargang Zaterdag 13 Juni 1953 2212 RedactiebureauPr. HENDRIIi:STRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukker;) Telef. K 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870-2017 Verschynt tweemaal per weck. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS; f 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. Het laatste half jaar zijn in de dag- weekbladen in ons land oproepen (■rscheiien aan nabestaanden en ver- ,,,nteii van de familie Bogaert, wie f.n millioenen-erfenis te wachten OU zijn. Ook onze redactie ontving perio- iek (leze oproepen om te plaatsener ist thans weer een schrijven voor na van Mrs. Riet uit Salt Lake City .S.A. een naar de Verenigde Staten gemigreerde Amsterdamse, die ich lierhaaldelijk tot de pers richt m de nabestaanden van deze niet ader aangeduide Bogaert (ook wel espeld van den Boogaard) op te poren. Uit de brieven die zij schrijft zon ast staan dat haar blinde vader pa leren in bezit heeft, waariat zou lijken dat de familie Bogaert recht eeft op een fabuleus vermogen uit et begin van de vorige eeuw. Het estaraeiit, waarover echter zeer aadselaehtig wordt gesproken zou og vijftien jaar geldig zijn. Wij hebben tegenover deze publi- alie steeds zeer sceptisch gestaan, u achtten de mededelingen over de- e mysterieuze erfenis vrucht van een ijke fantasie en een sensatie-bericht om aan uitvoerige stambomen te ko en, waar deze mevrouw Riet verzot blijkt te zijn. Wij zijn in deze mening versterkt oor een onlangs in het Alg. Dag- lad verschenen bericht, welk blad ich lot het ministerie van Buiten- andse Zaken heeft gewend om in- ichtingen. Men gaf de waarschuwing, lat elke cent die de vermeende be- angliebbenden er voor zouden uitge- ou om een deel van de erfenis in landen te krijgen, weggegooid geld OU zijn. Zo heeft de Nederlandse consul in regon Mrs. Riet bezocht en zijn dien- tcu aangeboden om de millioeiien het zou een bedrag zijn van 80 illioou dollar, dus geen peuleschil- etje! op te sporen. Hij werd ech- er met schimpscheuten onthaald en ertrok even wijs als hij gekomen as. In het laatste schrijven dat wij ontvingen (d.d. 18 Mei) zegt Mrs iet: „gezien men de beste schatbe- vaarder in zichzelf vind, zo heb ik p speciaal verzoek besloten om deze aak geheel alleen uit te werken, dan an er ook nooit een lek ontstaan, aardoor men mij mogelijk de touw- jes uit handen zou kuimen nemen." 'een wonder dus, dat zij de mensen die bij haar om inlichtingen komen an de devir stuvirt Het ministerie van buitenlandse za- en, dat van verscheidene gemeenten en verzoek om inlichtingen heeft ekregen en daarop de Nederlandse ml)assade te Washington heeft inge- chakeld meende goed te doen een aarschxiwing te laten horen om ooral geen onkosten aan het onder- oek en samenstellen van stambomen te besteden. Uiteraard is men vrij met mevr. Riet te corresponderen, laar verwachtingen van een erfenis iioet men niet koesteren. Uit de jongste mededeling van me- ronw Riet blijkt, dat die stambo- 'i'ii baar grootste interesse hebben. Zij schrijft: "De Bogaert-farailie begint al aar- ig compleet te worden. Als ook de amilie Overweel en Van Schouwen. it vindt zijn oorzaak hierin, dat men 'an deze drie voornoemde families complete genealogiën inzond, die bij eze families aanwezig waren. Dit eeft het voordeel, dat ik daardoor «1 beter overzicht schrijf, n.l. dat 2'J «1 de toekomst toch nog iets kun- «1 verwachten uit het versterf van ijtt vader." Ue stambomen spelen dus wel een grote rol! f nuchtere waarschuwing van het inisterie van buitenlandse zaken eenden wij onze lezers te moeten oorgeven. Laat de van den Bogaert's, e van den Boogerts, Boogaards of oe meu de naam ook spelt evenals VS- - ^velke e van Schouwens, de Overweels en „aanverwante" families het °ëen zijn-er maar niet te veel ver achtingen van koesteren. En in geen ^^'al onkosten inaken om stambo- wn te laten opstellen. Want daar «*i)nt het om te doen. En omtrent middernacht baden Paulus en Silas en zongen Gode lofzangen; en de gevangenen hoorden naar hen. (Hand. 16 25.) Er gebeuren daar in de kerker won deren. Voor ons onbegrijpelijke dingen en toch voor Gods kinderen geen on bekende dingen. Wat niet te begrijpen is, is daarom nog niet onbekend. Vraagt het maar aan Gods kinderen die er niet vreemd van bleven. Twee vrijgekochten en derhalve vrij- gemaakten zijn in de gevangenis gezet. In de binnenste kerker, hun voeten in de stok. Erger kan het niet zouden we zeggen. Nu ja, het viel nog wel mee, want men had hen dood kunnen geselen Dat zou voor die beide mannen niet an ders dan winst geweest zijn, hoe smar telijk dan het lijden ook zou geweest zijn. Wat hadden die twee dan wel voor misdadigs gedaan? O zy hadden Chris tus gepredikt en de noodzakelijkheid der waai'achtige bekering; dat dit een uit sluitend werk Gods is. Daarom worden ze gegi-epen en in de gevangenis ge worpen. Ze hadden gemeenschap aan het lijden Christi. Ik vermoed dat de eerste tijd niet meegevallen zal zijn. Al thans we lezen dat ze omtrent midder nacht begonnen te zingen. Wat ze dan wel vóór middernacht gedaan zullen heb ben? Het staat er niet bij, maar het is toch wel opvallend dat ze pas te mid dernacht aan het zingen zijn gezet. Wie zal zeggen hoe hun ziel zal gefolterd zijn. Was dat nu de weg die God met Zijn kinderen en knechten houdt? Ze waren toch geroepen en begenadigd? Ze waren toch geen eigen gekozen weg ge gaan? En dan in de gevangenis? O, het eenvoudige woord is nog steeds waar; dat Gods weg is in de zee en Zijn pad in diepe wateren en Zijn voetstappen worden niet gekend. Zo is des Heeren leiding met Zijn volk. Hij werkt alle dingen tot Zijn eer en wrocht alle dingen om Zijns zelfs wil, ook de goddeloze tot de dag des kwaads. En nu gebeurt het wonder dat ontegenzeggelijk de Heere Zijn knechten daar licht over geeft. Zo vragen dan niet ona maar vlug uit de gevangenis te worden verlost, maar zo mogen het met God eens worden, ver staande dat het allereerst gaat om de ere Gods en dan beginnen ze te zingen. Lofzangen te zingen. Het is toch wel een wonder, een onbegrijpelijk wonder. In de gevangenis met al de ellende daar aan verbonden en Gode lofzangen zin gen. Ja zo doet God nu. Van welke aard de gevangenis ook moge zijn en in wel ke verdrukking of moeite Gods kinde ren ook geleid worden, de Heere heeft ze op Zijn tijd doen ervaren dat Hij de God der oneindige vertroosting is. Denk aan David in de 42e Psahn, waar hij zingt; 'k Zal Zijn lof zelfs in de nacht zingen daar ik Hem verwacht. Zie dat is het wonder van genade. Dat kunnen we niet maken, wel na doen maar dan is het niet anders dan bedrog voor ons zelf en voor een ander. Ds gevangenen hoorden naar hen. Ket is geen wonder ook, dat die mensen in de gevangenis met verwondering geluis terd hebben naar die twee wonderlijke mannen in de binnenste kerker. Hoe is dat in de wereld toch mogelijk om te zingen en nog wel lofzangen te zingen in de binnenste kerker. Ja, dat is inderdaad ook niet te begrijpen voor het natuur lijk verstand. Die andere gevangenen zullen wel heidenen geweest zijn, vreemd van redelijke godsdienst; maar al heb ben wij van jongs aan geleefd onder de prediking van het evangelie, dan ver staan we dat evenmin zonder hartver- nieuwende genade en zonder dadelijke genade. O mijn vrienden zowel jongen als ouderen onder de lezers, dat we dat geheim mochten kennen. Dat kan door het oog van de kraai niet worden ontdekt, en blijft voor de jonge hoog moedige dieren verborgen. Dat de Heere Zich onzer ontferme en doe buigen on der Zijn souverelne eis. De Heere vraagt maar niet naar wat goede bedoelingen, neen Hij vraagt Zijn beeld terug. We le ven nog en het is nog niet te laat. We mochten metterdaad verwaardigd wor den aan de troon der genade te leren bidden; O God, wees mij zondaar gena dig. Het is een uitermate bange tijd op al le terrein des levens. De oordelen Gods zijn op de aarde, en toch heeft de Heere Zijn kerk de belofte gegeven dat zo lang als de zon en de maan zijn zal. Zijn Naam van kind tot kind zal worden voortgeplant. Het geve Zijn volk lofzan gen te zingen in de binnenste kerker op dat de gevangenen nog eens mochten luisteren naar dat wondere gezang van Gods gunstgenoten. Te midden van alle beroering geve Hij Zijn kinderen te roe men in de verdrukking naar des apos tels woord. Laat smaden en lasteren wie lasteren wil, maar onze Koning is van Israels God gegeven- Gegeven weet ge, niet een beredeneerde Jezus, maar een eerlijk gegeven Koning, opdat die ons blijke een Schutsheer en Behoeder te zijn, Die over en in ons heerschappij voere en doe buigen onder Zijn aanbid- dellijke raad en Gods getuigenis. De Heere make Zijn Naam groot onder jong en oud tot roem Zijns Naams die heer lijk is. Utrecht. Ds J. v. d. BERG. De mens vergeet gauw Hoog drankverbruik te Oude Tonge Cafe's open op Zondag Onze lezers hebben de rubriek „Uit het Kijkvenster" enige maanden moeten missen. De oorzaak daarvan zal men wel begrepen hebben; er was zoveel copy- over de ramp te verwerken, dat er voor alle vaste rubrieken geen plaats was in ons blad. Bovendien stond de aandacht helemaal gespannen op het gebeuren om ons heen, op het droogmaken van de polders, op de dichting van de dijken, op het bergen van de slachtoffers. Nu zo zachtjes aan alles weer tot het nor male leven weerkeert, kan onze aan dacht ook weer naar andere dingen uit gaan. Een mens vergeet gauw. Men staat er eigenlijk verbaasd over, hoe gauw een mens de ellende vergeet. Eensdeels is dat zeer gelukkig; het leven stelt zijn eisen, men kan, men mag zelfs- niet bij de pakken, blijven neerzitten. Dan zou er in de chaos van verwarring die er geheerst heeft, ook van geen wederop bouw sprake zijn. Wonderlijke eigen schap, die de Schepper de mens gege ven heeft. Langs de dood heen een grij pen naar het leven. „The struggle for life", de strijd om het bestaan, om zelf behoud, laat zich aldoor gelden. Anderzijds kan er verbazing zijn over de gevoelloosheid van de mens. Wie tot zichzelf inkeert zal zich de vraag stel- 'len, hoe heeft hij de grootste ellende, het aangrijpendste gebeuren, de diepste smart kunnen mee- en doormaken? En toch dezelfde gebleven? AI wat de mens niet vertedert, maakt hem hard. „Keert U tot Mijn bestraffing" roept de opperste Wijsheid ons toe. Doen wij dat niet, letten wij niet op Zijn slaande Hand, leren we er niets uit, zijn we overgegeven aan de hardheid van ons hart, dan staat ons wat ergers te ge schieden. Lees wat de Heere bij monde van Jesaja daarover bedreigt, hoofdstuk 9 12 v.v. Van nature is de mens zó hard, dat hij tussen rijen doden kan gaan, zonder dat het hem aangrijpt. Dood voor de dood. Daaraan dacht ik bij het lezen van het raadsverslag te Oude Tonge. Tus sen de regels door was daaruit op te maken, dat het in die plaats nogal luid ruchtig toegaat en er een flink borrel- tje wordt gedronken. Van de linkse zijde werd dit erkend, de burgemeester zei zelfs, dat het drankverbruik in Oude Tonge zeer hoog was. En dat ondanks dat er zoveel gebeurd is te Oude Tonge. Een plaats, waar op een afstand van eni ge honderden meters van de cafe's een massagraf is van 300 slachtoffers die bij de ramp zijn omgekomen. Wij vragen ons af, hiaakt er dan niets geen indruk meer op de mens? Kan het erger, dan hetgeen te Oude Tonge is gebeurd? Is het niet bruut tegen alles in, en vloekt het niet tegen het schrij nende leed en de ontzettende smart, die er bij de nabestaanden van de omgeko menen heerst? 's-Heeren dag wordt er ook niet bij ontzien. In de raadszaal werd daar ge wag van gemaakt en de rechtse groe pen dienden een voorstel in tot algehe le sluiting van de cafe's op Zondag. Maar daar wilde men niets van weten. 's-Heeren dag wordt niet geacht, de Zondag wordt gelijk geacht aan alle an dere dagen. Men wil zoals men dat noemt van een opleggen van de minder heid aan de meerderheid niets weten. Het is echter niet de minderheid die dit oplegt maar eis van de Allerhoogste Wetgever, die de heiliging van Zijn dag gebied. Een gebod, niet van mensen, maar van de Heere zelf, dat niet straf feloos kan worden overtreden. Een zeer droevig, bedenkelijk ver schijnsel. Dat naar buiten het eiland, waar met het schrikkelijke gebeuren zo intens is meegeleefd ook een vreemde indruk zal maken. Vermaak en drank en dat in een van de ernstigst getrof fen gemeenten. Maar het ergst voor hen die er zich aan schuldig maken en niet het minst dat van Overheidswege wordt geconti nueerd, dat de cafe's op Zondag open blijven. Daardoor trekt men uit andere plaat sen ook jongelui naar Oude Tonge, de gelegenheden voor cafébezoek op Zon dag stelt men open. Verootmoediging kan de mens zich zelf niet geven. Dat kan men anderen ook niet opleggen. Maar het minst dat men hier had kunnen verwachten was toch wel geweest, dat de cafe's op Gods dag werden gesloten. Al was het dan al leen maar uit piëteit tegenover de ge vallenen bij de ramp en hun nabestaan den. Afgezien dat men 's Heeren dag niet acht, had men toch die aanstoot moeten wegnemen. WAARJSTBMER. In aansluiting op ons bericht van Woensdag jl. delen wij mede, dat de tentoonstelling van meubelen en huis houdelijke artikelen, die gehouden wordt in „Ons Dorpshuis" te Nieuwe Tonge, tot volgende week Donderdag wordt ver lengd. Van het bezichtigen van deze fraaie expositie kunnen dus velen nog gebruik maken. Neem deze kans waar want er is werkelijk veel interessants te zien! Dit plaatje geeft een overzicht van de farm waar de familie Drooger en Wim Hanenberg woont en werkt. Rustig ziet men de vele koeien grazen. Op de voorgrond de heer W. Drooger en zijn vrouw. Jan met zijn vriendje (het negerjongetje waar hij over schreef) en Wim Ha nenberg. Dit kiekje laat tevens iets van de schoonheid van het landschap zien. Hier ziet U de Nieuwe Tongse emigranten W. Drooger en W. Hanenberg op de farm in Australië aan het werk. Drooger heeft de laatste tijd verstek laten gaan met zijn kranten-brieven, wat zeker aan zijn drukke werk zaamheden te wijten zal zijn. We geven nu dit plaatje om met hem in kennis te blijven. De NATO-defensie Uit het Dinsdag j.l. gepubliceerde rapport van generaal Ridgway over de Noord Atlantische Verdragsorganisatie blijkt, dat in de afgelopen twee jaren veel is gedaan om het ingewikkelde de fensie-apparaat van de NATO op toeren te brengen. Ofschoon dit apparaat nog maar aan minimum-eisen voldoet zijn er toch verschillende verbeteringen aan te wijzen volgens dit rapport. Daarin wordt genoemd de opneming van Turkije en Griekenland in NATO-verband en de verwezenlijking van de te Lissabon op gestelde defensie-plannen. Het aantal beschikbare gevechtsvliegtuigen is sterk uitgebreid. De uitbreiding van de Nato strijdmacht is zoal niet geheel be vredigend dan toch bemoedigend te noe men. Of nu de militaire toestand meer hoop gevend is geworden, daarop kan gene raal Ridgway geen bevestigend antwoord geven. Daartoe is nodig een grondige bestudering van de wijzigingen die zich in de krachtsverhouding tussen het Rus sische aanvalspotentieel en de Westerse defensiemacht hebben voorgedaan. Ridg way vestigt de aandacht op de gestage uitbreiding van Ruslands' militaire ap paraat en laat dan de volgende waar schuwing horen: ,,Er wordt sedert de dood van Stalin veel gepraat over een mogelijke po litieke koerswijziging van de Sowjet- Unie. Ik zelf ben niet bevoegd over deze kwestie te oordelen maar als soldaat kan Ik mij vanzelfsprekend niet met gissingen ophouden. Ik acht het dan ook mijn plicht er op te wij zen dat mij persoonlijk niets bekend is, waaruit zou kunnen worden afge leid, dat het militaire gevaar vermin derd is." „Het ware uiterst gevaarlijk" zo ver volgt de generaal „indien wij de wa re militaire situatie trachtten te verdoe zelen." Hij is dus niet blind voor het gevaar, dat er van Russische zijde, on danks de wijziging van de politieke koers, altijd nog bestaat. Omzwaai in Oost-Duitsland De opperbevelhebber van de NATO is er dus nog niet zo gerust op. Toch doen zich bij de Sovjets onder het nieuwe bewind belangrijke wijzigingen voor. Het communistische Politbureau voor Oost-Duitsland heeft een aantal richt lijnen uitgegeven die geheel breken met de tot dusver gevolgde politiek en die de totstandkoming van de Duitse een heid zouden bevorderen. Ten eerste zal aan het collectieve landbouwstelsel een einde worden ge maakt. Alle vluchtelingen die terugke- i'en zullen hun rechten en eigendommen volledig terugkrijgen. Ten derde zullen credieten beschikbaar worden gesteld voor particuliere zakenlieden en die uit hun zaken verdreven zijn zullen er weer in terug mogen keren. Een algemene amne.stie is afgekondigd van alle gevan genen, die straffen van één tot drie jaar uitzitten v/egens het benadelen van de economie door de staat. Ten vijfde zullen distributie-kaarten worden verstrekt aan alle inwoners van de Russische z6ne. Tevens hebben geallieerde officieren onthuld, dat de Russen het werk aan de reusachtige marinebasis op het eiland Rügen plotseling hebben ge staakt. „Oeen overwiimlng, maar een zegen van God" Eerder heeft de communistische rege ring van Oost Duitsland al een „vredes- pact" met de kerk gesloten. Het was een ware verrassing dat er een overeen komst tot stand kwam tussen de Evan gelische Klrche en de Oost-Duitse Staat. Alle gearresteerde geestelijken zullen worden vrijgelaten en op de scholen zal weer Godsdienstonderwijs kunnen gege ven worden. Ook zullen de eigendommen van de kerk worden teruggegeven, ja men gaat zelfs zo ver, dat 40.000 mark beschikbaar wordt gesteld voor de her stelwerkzaamheden aan een door bom men beschadigde 14e eeuwse kerk te Er furt in Thüringen. De deken Heinrich Grueber, verbindingsman tussen de Evangelische kerk en de Oostduitse re gering, verklaarde dat de overeenkomst geen overwinning voor de Evangelische kerk is, maar een zegen van God. Dit zijn dus wel ingrijpende wijzigin gen waarmee het Polit-bureau een eind neeft gemaakt aan alle pogingen om in het gebied, tussen Ober en Elbe een maatschappij-orde volgens de commu nistische theorie in te richten. Hoe deze koerswijziging van het Kremlin moet worden bezien, valt niet zo maar te zeggen. Het is inderdaad een verrassing. Of de Sowjet-Unie daardoor nu werkelQk het vertrouwen in West Europa zal winnen, blijft vooralsnog een open vraag. Maar voor de Oost Duitsers is het alvast een geweldige opluchting. Van Zaterdag 13 Juni v.m. 13 uur t.m. Maandag 15 Juni v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdyk Afwezig de artsen P. Knöps, Tj. Kui pers en C. F. Arends. Voor spoedgeval len J. J. Wieringa, arts. Tel. 2090, Mid- delharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig dr F. Boot. Voor spoedge vallen G. Huisman, arts. Tel. 01877 412, Melissant en B. Blvé, arts, Telef. 01877—262, Dirksland. Noord-Oost-Flakkee Afwezig de artsen C. Kramers en G. J. Buth. Voor spoedgevallen E. Bouiiian, arts. Tel. 01871—269, Stad aan 't Ha ringvliet. HARTELIJK AANBOD VAN DE GEMEENTENABEN TE WIERDEN 30 Juni a.s. zullen een 70-tal kinde ren (die inmiddels zijn aangewezen) van Flakkee voor drie weken liefderijk wor den opgenomen door verschillende pleeg ouders in de gemeente Wierden. Hierdoor wordt het contact, dat ont stond na de oorlog, weer opgenomen en verstevigd. Een Comité in Wierden heeft de ver zorging daar op zich genomen en ook hier ter plaatse is een klein Comité ge vormd, waarin zitting hebben willen ne men de dames D. M. Rijnders-Van Kem pen, P. Visser-Breeman, Mej. van der Valk en de heren J. C. van Loo; P. G. J. van Leeuwen en D. W. Gesink. Alle lof aan Wierden, dat dit initia tief nam en zodoende de helpende hand wil bieden aan het door de watersnood getroffen gebied! Moge deze uitzending in alle opzich ten een succes worden. Het Comité. TEL. Vf» Deze weken staan in het teken van verkeersgezindheid en verkeers-veiligheid. Eigenlijk komt dat niet zo gelegen op ons eiland nu de rampgebeurtenissen zo kort achter ons liggen om daar veel tam tam over te maken, maar toch is het goed dat er aandacht aan wordt geschonken. Er is een dioik verkeer op Flakkee en bij niet voldoende veiligheidsmaatregelen zijn ongelukken niet uit gesloten. Op andere jaren zou er in de ,,ver- keer-veiligheidsweken" grotere reclame zijn geweest op ons eiland, ook onder de schooljeugd. Nu heeft in overleg met enkele autoriteiten op ons eiland de verkeersgroep van de Rijkspolitie te Dordrecht enige posten uigezonden om er hier ook wat van te laten merken, door controle op het rijdend auto-materiaal te houden. Men heeft ongetwijfeld deze po- litie-mannen, met witte helmen op, ge zeten in een motorrijspan wel zien rij den. Zij houden op bepaalde punten wa gens aan en oefenen een stipte controle uit. En dat dit nodig en nuttig bleek kwam wel uit, want in de maand Mei vielen er niet minder dan 94 procesver balen, de meeste wegens ondeugdelijke remmen. Uit de verstrekte cijfers kwam het hierop neer: 35 wegens ondeugdelijke remmen; 8 ondeugdelijke stuur-inrich- ting; 3 gebreken aan koppeling; 5 geeö uitlaatpijp; 3 geen hoorns; 4 geen rich- tingaanvrijzer; 4 geen rijbewijs; 6 over treden rijtijdenwet; 3 zonder rijvergun ning; 11 met diverse kleine en de rest met andere gebreken. Vooral met het drukke verkeer v,an zandwagens e.d. op ons eiland blijkt die controle dus wel nodig. Wij moesten de laatste tijd nogal eens berichtjes door geven van ongelukken en zonder er op in te gaan wie de schuldige is, dient het rijdend materiaal in orde te zijn en voor al voorzien van deugdelijke renmien. Uit de opgesomde cijfers blijkt dat er aan de verkeersveiligheid op ons eiland nog wel wat ontbreekt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1