Werpt Rusland het roer om? Weer tweemaal per week Dertien Amersfoorters repareerden in recordtijd Middelharnis' straten Postvertraging Melissant bergt dijkwerkers 25ste Jaargang CHB. WEEKBLAD OF GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Afscheidswoord en dank DUIZELIG DOOR ZORGEN? Overzicht Hard e we rke rs Hoe de relatie tot stand kwam Rhenmatiscbe Pijnen Stram en stijf vóór Uw tijd? Neem dan toch Kruschen Salts MEDITATIE CHRISTUS OOG OP NATHANAEL, EN NATHANAELS OOG OP CHRISTUS Betonning Krammer A. A. VAN DEN HOFF Zaterdag 11 April 1953 No. 2195 .RedactiebureauPr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K1870 - 2017 GIRO 16793Ó POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 VerscbQnt tweemaal per week. Woenadag: en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1 1.70 PER KWARTAAL, ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm, BQ contract speciaal tarief. Het schijnt, dat Moskou een andere koers gaat vormen. Mildere geluiden Icomen van uit het Kremlin naar het Westen. Het schijnt dat Moskou een meer verzoeningsgezinde politiek wil gaan voeren. Enige ontspanning is merkbaar en een gevoel van opluchting gaat door de wereld. De tegenstelling van het Communistische Rusland tegen over het Westen was zo groot, dat al gemeen gevreesd werd dat het tenslot te op een derde wereldoorlog zou uitlo pen. Ja door velen werd het uitbreken van die oorlog slechts een kwestie van tijd geacht. Zo gespannen waren de verhoudingen dat het begrip „koude oorlog", burger recht heeft verkregen. Jaren van span ning hggen in het verleden. De afslui ting van West-Berlijn, de oorlog in Ko rea, het waren spannende dagen waar in het uitbreken van een geweldige oor log als voor de deur stond. En nu schijnt er een andere wind in Rusland te w/aaien. Schijnt er sprake te zijn van een meer verzoeningsgezinde politiek. We schrijven met opzet „schijn". Wie is toch in staat om de Russische spinx te doorgronden. Duiden deze symptonen van toenadering een tijdelijke of een vaste omzwenking van de koers aan. De tijd zal het moeten leren, 't Komt betrekkelijk alles zo onverwacht. En zoveel symptonen volgen elkaar op. En dat zo kort na een tijd van agres sieve handelingen als het neerschieten van Amerikaanse en Engelse vliegtui gen. Eigenlijk is het al met de persoons wisseling in Moskou begonnen. De ge weldige Stalin is opgevolgd door Ma- lenkow. En sedert die tijd zijn de ver zoeningsgezinde gebaren, behoudens dan de barbaarse neerschieting van de vlieg tuigen begonnen. Bij de begrafenis van Stalin is het begonnen. Toen verklaarde Malenkow bij de doodsbaar van Stalin dat Oost en West naast elkaar kunnen bestaan. Nog geen week later op 15 Maart legde Malenkow de nadruk er op dat een oorlog niet on^ vermijdelijk was, maar dat alle geschil len en kwesties door onderhandelingen opgelost kunnen en slechts twee dagen later op 17 Maart kwam van Russische zijde de bekendmaking dat het kanaal van Berlijn naar het Westen weer open gesteld zou worden. En nu komen er haast dagelijks verzoeningsgezinde ge baren: 18 Maart beloofde Molotov zijn bemiddeling tot vrijlating van Britse burgers, die in Noord-Korea gevangen werden gehouden. Op 19 Maart komt van Russische zijde het voorstel om be sprekingen te houden om de vraagstuk ken van het luchtverkeer boven Duits land te regelen. Maar hier mede is de lijst van vriendelijke gebaren van Rus sische zijde nog niet uitgeput. Op 27 Maart komt de tijding uit Rusland dat aan tien Amerikaanse journalisten visa wordt verleend voor een bezoek aan Sovjet-Rusland. Nog dezelfde dag wordt bekend dat Rusland zijn bemiddeling zal verlenen tot vrijlating van Franse burgers, die in Noord-Korea gevangen zitten. En nu de laatste dagen wordt de lijst nog langer: 28 Maart aanvaardt nn,en de voorstellen van de O.N. tot uit wisseling van zieke en gewonde krijgsge vangenen. Groter nieuws komt op 30 Maart als China voorstelt de krijgs gevangenen, die niet gerepatrieerd wil len worden onder de hoede van een neu traal land te plaatsen. Juist deze kwestie heeft de onderhan deling te Panmoendjon om tot een wa penstilstand te komen doen afbreken. China is er de voorsteller van maar het is duidelijk dat het initiatief mede van Rusland uitgaat te meer daar op 1 April Molotov zich geheel achter het Chine se voorstel plaatst. Het sluiten van een wapenstilstand, immers dit was de voor naamste hinderpaal, schijnt nu in een nabij verschiet te hggen en mogelijk is dit een stap die tot de vrede kan voe ren in Korea. De toestemming van Rusland, dat de Zweed Hammarskjöld tot secretaris-ge neraal van de Verenigde Naties werd benoemd heeft ook grote verwondering gewekt. Dit is ook een veelomstreden punt geweest, daar de Russen er niet in wilden toestemmen dat een niet-com- munist de opvolger van de huidige sec retaris Lie zou zijn. En wat heeft dit alles nu te betekenen? Verbetering van de betrekkingen met het Westen? Een liquideren van de „koude oorlog", tot meer vriendschappelijke verhoudingen? Zullen ze van tijdelijke of van vaste aard zijn? Zijn het slechts zetten op het po litieke schaakbord om Rusland aan een adempauze te helpen ter consolidatie van Ruslands binnenlandse toestand. Och de vragen vermenigvuldigen zich. Tegenover Moskou heeft men zo goed als geen vertrouwen. De geschiedenis van de laatste jaren heeft daar ook aanleiding genoeg van gegeven. Zou het ook een welberekende politiek kunnen zijn om Amerika van zijn bondgenoten te scheiden? Om de weerstand tegen Rusland te breken. Hoe langzaam ook, de bewapening tegenover Russische agressie maakt voortgang. Rusland weet welke inspanningen dat aan de Westelijke landen kost. Hoe no de dat het geld er voor wordt opge bracht. En hoe onsympathiek de demo- cratiën tegenover de bewapening staan. Hoe licht zou het Rusland vallen om door gematigder optreden de noodzaak tot bewapening te doen verflauwen. Daarom lijkt het ons toe, dat het Wes ten wel zeer voorzichtig moet zijn. Dat de voornaamste eis is verder te gaan met de bewapening. Br mag geen; ver flauwing intreden. Is het Russische op treden dan wel gemeend, de feiten zul len het wel uitwijzen, dan is er nog niets verloren. ÜIT DE TIJD De indeling van de gemeenten in drie salarisklassen moet werkelijk als uit de tijd worden geacht en dient zo spoe dig mogelijk te verdwijnen. Meer en meer gaan hier de ogen voor open. Ook van regeringszijde. Een ge leidelijke afschaffing van de classifica tie is als wenselijk voorgesteld. De voorstelling: ,,De stad duur en het platteland goedkoop", waar de salaris sen naar geregeld worden is onhoud baar. Deze voorstelling laat niet na voor het platteland schadelijke gevolgen te hebben. De gemeenten in onze omgeving beho ren alle tot de derde salarisklasse, wat een vermindering betekent voor ambte naren en onderwijzers van acht procent van hun salaris. Een niet onbeduidend bedrag. En was nu het leven op het platteland ook werkelijk goedkoper dan zou men het billijk moeten achten. De practijk wijst wel anders uit. De massa trekt zo de gelegenheid zich voordoet naar de stad. En dat is vooral voor on ze streken geen denkbeeldig gevaar. Aantrekking van goede ambtenaren en onderwijzers wordt er door tegenge werkt. Het heeft vooral in tijden van ge brek, b.v. aan onderwijzers, wel degelijk een ongunstige invloed. In het verleden vormden de huur prijzen van de woningen in de stad nog een factor waardoor men van de dure steden kon spreken. Maar na de laat ste oorlog wordt deze factor geëlimi neerd en wanneer de huurverhoging in de toekomst doorgevoerd zal zijn en de- huurprijzen op het platteland even hoog komen te liggen als in de stad is er ze ker geen reden nneer om het platteland door salarisaftrek nog verder achter te stellen bij de steden. Het zou zeker niet moeilijk zijn om te bewijzen dat het le ven op het platteland zeker niet goed koper is dan in de stad. En daarom dient de classificatie zo spoedig moge lijk te verdwijnen, opdat het platteland niet achteruitgezet wordt bij de steden. ETTENSE VEEMARKT Op de veemarkt te Leur werden aan gevoerd: 175 stuks; waarvan: 106 run deren en 69 biggen. De aanvoer van runderen «was iets minder, de handel vlug en de prijzen aan de hoge kant. Prijzen: kalf koeien 6501000; kalf- vaarzen 500800; pinken 300—525; guste koeien 450725; graskalveren 100—200; paarden 400—700; biggen 40—60; lopers 70100; vette koeien 2.50—3.00 p. Okilo geslacht. A.s. week D.V. zal ons blad weer tweemaal verschijnen. Daarmee zijn wij dan weer op het gewone peil gekomen. We hebben ons in de rampmaand zeer moeten behelpen om éénmaal per week uit te komen, door de watersnood was het drukmateriaal niet in orde en| een groot deel van- ons personeel was geë vacueerd; Het is echter wel gebleken, dat wij de abonné's inzonderheid de geëvacueerden er een grote dienst mee hebben gedaan, want van alle zij den stroomden de adressen ons toe om Eilanden-nieuws te mogen ontvangen. Dat hieraan een geweldige admini stratie verbonden was en nog is, zal ieder kunnen begrijpen. Er zijn geëva cueerden die al drie of vier maal zijn verhuisd, zodat telkens veranderingen moeten worden ingebracht. Wij attenderen er noé^maals op, om bij adres-verandering of reëvacuatie ook het oude adres op te geven. Abonnementsgeld Aan de geëvacueerde adressen zal bin nenkort een kwitantie voor het abon nementsgeld 2e kwartaal, groot 1.70 worden aangeboden. Inningskosten ko men er niet overheen, men betaalt dus hetzelfde bedrag als thuis. Aan onze bezorgers Onze bezorgers gelieven er rekening mee te houden, dat de krant a.s. week des Dinsdags en! Vrijdags op de gewone wijze per trami en bus zal worden ver zonden. iDe Administratie Met grote voojrtvarendheid is de Rijks- gebouweriidienst te Melissant bezig met de bouw van een groot aantal barakken, waar plm. 250 dijkwerkers onderdak kunnen vinden. Behalve de 6 verblijven, wordt er een grote keuken, een cantine en een beheerderswoning gereed ge maakt. Het zijn meest gespecialiseerde vaklieden, voor afwerking van taluds, e.d. die hier zullen worden onderge bracht. Het gemeentebestuur was zo. welwil lend een ideaal terrein beschikbaar te stellen, n.l. de speelweide, zodat de ba rakken keurig in het groen zullen, ko men te staan. We hebben op Plakkee van huisuit maar één straatmaker: Piet van der Valk, bij groot en klein welbekend. In normale tijdeii vochten) de gemeenten voor het opknappen of onderhouden hunner straten al om de diensten van deze man, na de ramp is er natuurlijk geen sprake van dat hij het alleen aan kan, ook niet met de hulp van de straatmakers, die sommige gemeenten „in eigen beheer" hebben opgeleid. Flakkee heeft ook in dezen de hulp van buiten nodig! En die hulp wordt ver leend. Het sprekendste bewijs daarvan levert de Westdijk te Middelharnis op. Die is' in de recordtijd van een dag of vijf door dertien Amersfoortse straat- makers geheel in orde gemaakt, nadat hij enorm had geleden van het verkeer dat in de tijd van de watersnood in volle omvang van deze nauwe doorgang en in het geheel niet op zulke voertuigen als legertrucs, Dukws, zandauto's enz. be rekende bestrating gebruik moest maken. Nu ligt de straat er weer keurig bij, zelfs gladder dan ooit. En behalve de Westdijk namen die dertien Amers foortse keien zoals burgemeester Rijnders hen tijdens een officieel afscheid heeft genoemd ook nog gauw het Zandpad, de Raadhuisstraat en de Kaai en te Sommelsdijk de Oostdijk en een gedeelte van de Voorstraat voor hun re kening. Alles dokterden zij in zegge en schrijve negen dagen voor elkaar. Dat is tenminste hulp die zoden aan de dijk, ofwel stenen in de straat, zet! Het afscheid van deze groep harde werkers geschiedde in de raadszaal te Middelharnis, waar zij met hun dertie- men en onder leiding van hun chef, de heer Albregt, werden ontvangen door burgemeester Rijnders, de wethouders Vroegindeweij voor Middelharnis en Dij kers voor Sommelsdijk, benevens door Ir Snelleman, hoofd van de technische dienst van beide gemeenten. De straat makers zetten zich rond de raadstafel eni zaten zo deftig als anders de raads- drink nieuwe kracht uit PLEEGZUSTER BLOEDWIJN Maar wee het Westen indien het alles camouflage is, wanneer het slechts een poging is om het Westen in slaap te sussen. Dan zouden de gevolgen fataal kunnen zijn. En daarom het Westen mag zich niet in slaap laten sussen. Het moet het geweer bij de voet houden. Zijn kruit droog houden. Zou na een schijnverzoening Rusland met zijn ware agressieve bedoelingen voor de dag komen en zou het Westen zijn bewapening verslapt of nagelaten hebben dan werd het een gemakkelijke prooi. En daarom voorzichtigheid blijft ge boden. Het communisme heeft een axi oma, de wereldrevolutie. Als de vos de passie preekt, boer pas op je ganzen, zeiden de ouden in het verleden. Dat moge het Westen bedenken opdat het niet ten offer valle aan een mogelijke schijnverzoening. leden van Middelharnis. Bode de Korte sleepte sigaren, koffie en gebak aan en het werd een uiterst gezellig uurtje. Burgemeester Rijnders vertelde uit voerig een en ander over de toedracht van de ramp op ons eiland en in Mid- delharnis-Sommelsdijk. Geboeid luister den de straatmakers; die hadden beslist nog geen tijd gehad om zich precies op de hoogte te stellen van alles wat er in onze streek gebeurd is. De burgemees ter verklaarde dat beide gemeentebestu ren uiterst verheugd zijn met de komst van de werkers. Sinds de oorlog is er hard gewerkt aan verbeteringen in bei de gemeenten, maar veel moest er nog gebeuren. Toen kwam de ramp. Zich be palende tot de straten vertelde spr. dat er dagelijks alleen 260 zandauto's af en aan over de Westdijk hebben gereden naar de Zuiddijk van Flakkee, die he laas per schip niet te bereiken is. De straat heeft van dat vervoer natuurlijk zwaar geleden. Maar nu is de straat als vanouds weer afgesloten voor het grote verkeer. De middenstand is vol lof over de prestaties der straatmakers en bur gemeester verklaarde dat de Westdijk een monument van Amersfoortse hulp zal blijven. Amersfoort kan trots zijn op dit team, dat zonder praten aanpak te en de daad stelde. Als alle hulp even snel en voortreffelijk verleend wordt, dan zullen Middelharnis en Sommelsdijk de gevolgen van de ramp gauw te bo- ben zijn. Mensen, die uit Oude Tonge in Middelharnis kwamen, zeiden: „je kunt hier nauwelijks meer zien dat het ramp gebied is" en „je herademt hier!" Dat is te danken aan dit werk. Amersfoort heeft niet maar één kei, maar meerde re keien!" verklaarde de burgemeester. ,,Wij zullen deze hulp nimmer vergeten en wij hopen nog eens op andere wijze onze dankbaarheid te kunneiï tonen. U hebt geholpen om deze streek weer vooruit te krijgen!" Burgemeester Rijnders vertelde ver der, dat 16000 HA Plakkeese grond door het zoute water is overspoeld en dat iedere HA een cultuurwaarde van 2000 gld. vertegenwoordigt, hetgeen betekent dat men dit jaar een cultuurverlies zal lijden van meer dan 30 millioen gld. Flakkee is een verarmde streek gewor den. Het water was enorm zout. Tijdens de inundatie 1944^1945 had alleen Her- kingen een hoog zoutgehalte in de grond, nu heeft geheel Flakkee dat. Verder is er van de 90 KM dijk niét minder dan 20 KM kapot geslagen. Ge lukkig zijn de grote spoelgatenj nu dicht, maar de situatie blijft gevaarlijk. Veel waardering zei spr. te hebben voor het geen Waterstaat verricht. In October of uiterlijk November hoopt men de bui tenkant van het eiland weer geheel dicht en hersteld te hebben. Namens de technische dienst van Mid delharnis en Sommelsdijk betuigde Ir. Snelleman dank aan de straatmakers en hij releveerde, dat men hier slechts over een zo'n deskundige beschikt, behoudens dat beide gemeenten ieder een man lie ten opleiden, die het herstel van stra ten' kan verzorgen. Nu ineens is er enorm veel werk gekomen en men moest wel hulp van de overkant roepen. Blij was men met het Amersfoortse aanbod en die blijheid is niet ongegrond geble ken. Spr. zegde alle werkers heel har telijk dank, in het bijzonder de heer Al bregt. De heer Albregt betoogde, dat het geen gedaan is in het niet valt bij het geen gedaan zou moeten worden. In Fe bruari kreeg men in Amersfoort al een oproep voor herstelwerk in Puttershoek Men is daarheen gegaan en heeft er een dijk naar 's Gravendeel gedicht, waarna men een polder kon droog malen. Toen kwam de, oproep voor Middelharnis. De animo onder vrijwilligers was zeer groot. Velen konden tot hun misnoegen niet mee. Middelharnis en Sommelsdijk noemde spr.- juweeltjes van steden". Vele oude geveltjes zijn goed bewaard gebleven en die moeten in staat zijn om heel wat vreemdelingen te trekken. Spr. noemde met name de Sonnnelsdijkse Kerkstraat. Intussen is de toestand hier nog al lesbehalve aangenaam, 's Morgens was spr. getroffen toen hij de terugkeer ga desloeg van oude mensen, die met een ziekenauto naar hun leeg huisje werden gebracht. „Wij zouden nog veel meer moeten doen. Ons volk moet als gesloten eenheid optreden!" aldus de heer Al bregt, die hoopte dat Middelharnis en Sommelsdijk spoedig zorgenvrij zuUenj zijn. Burgemeester Rijnders vertelde dan nog hoe de relatie met Amersfoort tot stand kwam. Men zat in barre nood op Zondagmiddag 1 Februari. Men had geen hulpmiddelen, men had niet eens contact meer met de overkant, alleen de burgemeester van Amersfoort wist spr. nog te bereiken en die heeft op verzoek van spr. Soesterberg en Valkenburg (vliegveld) opgebeld om rubberboten. In Valkenburg zat een Flakkeese vliege nier en die is onmiddellijk meegestart voor het maken van verkenningsvluch ten. De hulp van Ajnersfoort is daarna gebleven. Amersfoort heeft ook geld gegeven, veel geld, en daarvoor konden nu bed-eenheden worden gekocht voor de re-ëvacuerenden. De mensen zijn daar dolgelukkig mee. Men krijgt een ledikant, bed, lakens, de kens, kortom een „Amersfoortbed!" JammJer genoeg zijn hiermede nog niet alle bedsteden opgeruimd! Bovendien, zo onthulde de burgemeester, komt er uit Amersfoort een sociaal team voor het verrichten van maatschappelijk werk. De hulp komt overigens van meerde re kanten, bv. ook uit Springfield in Missouri, dat geld zond, waarvan bv. een naaimachine gekocht kon worden voor iemand, die daarmede het dagelijks brood moet verdienen, verder een inva- lidenwagentje enz. Burgemeester Rijnders hoopte, dat met Pasen het ergste leed geleden zou zijn. Maar de schade is zo fantastisch groot, dat het rampenfonds bij lange niet in staat zal zijn om die te vergoe den. De directe schade is groot, maar de indirecte is nog veel en; veel groter! Met een hartelijke handdruk onder streepten de g'emeentebestuurders en het hoofd technische dienst.de dank je gens de Amersfoortse straatmakers. en jaag zo de rheumatische ptfnen uit Uw leden. Kruschens zes minerale zou ten hebben een wonderbaarlijke aanspo rende werking op lever, nieren en inge wanden. Als die weer met jeugdige energie hun bloedzuiverende taak ver richten, weet U van geen rheumatische pijnen meer. Want de oorzaak: onzui- verheden in Uw bloed worden radicaal verwijderd, regelmatig, iedere dag Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. Het getij gaat en het getij komt Sluiswachter P. J. den Rooyen te Oude Tonge is steeds op zijn post. Hij was ook op zijn post, toen in de ontzettende; rampnacht van 1 Februari j.l. de stormvloed dood en verderf over Oude Tonge bracht en heeft mede helpen waarschuwen. Hier ziet men hem aan zijn werk op de Sluis. Gij zult gróter dingen zien dan deze. (Joh. 1 51b.) Het zien van Jezus op Nathanael is in deze geschiedenis van grote betekenis. Het oog van Christus rustte op hem voordat Nathanael Christus in het oog kreeg, Nathanael kon alleen Christus zien nadat Hij zich geopenbaard had, doch Christus zag Nathanael reeds voordat hij openbaar kwam. Van beide personen kan. gezegd wor den dat zij verborgen waren en toch be kend. Christus was verborgen voor de wereld, voor Zijn Kerk en toch geopen baard, daar Philippus uitriep „Van wie Mozes en de profeten gesproken heb ben". Christus is geopenbaard, en toch verborgen. Hij moet zichzelf openbaren, anders geldt het woord des Apostels: ,,De verborgenheid der Godzaligheid is groot. God geopenbaard in het vlees." Nathanael was ook verborgen, hij ver borg zich onder de vijgeboom, een een zaam bidvertrek, doch van Christus ge zien. „Eer U Filippus riep daar Gij on der de vijgeboom waard zag ik U." Hij was bekend bij Christus die hem toeriep „Zie waarlijk een Israëliet in welke geen bedrog is." Het bewees dat Chris tus hem kende. Er staat niet (in welke geen zonde is) of (in welke-geen schuld is) doch geen bedrog. Het -wil zeggen dat hij (Nathanael) oprechtheid verkre gen had. Het was iemand die in zijn vroom en ongeveinsd gemoed geen snood bedrog m,aar blanke oprechtheid voedde. Van beide personen kan gezegd wor den dat zij bedekt warep, en toch gezien. Christus is gezien van de Vader die Hem overgaf tot de vloekdood des kruises. Hij was bedekt in de dienst der scha duwen en toch hebben er door het ge loof op gezien. Abraham heeft Zijn dag van verre aanschouwd, en is verheugd geweest, Jacob riep uit: „op Uwe zalig heid wacht ik O Heere". Jesaja riep uit Hoofdst. 9 5 „Een kind is ons geboren een Zoon is ons gegeven." Ja zij hebben op Hem gezien en Hem als een water stroom aangelopen, en hunne aange zichten zijn niet schaamrood geworden. En hoe bedekt de kerk Gods leven kan, en zich als een vreemdeling gevoelen, het oog des Heeren rust op hen. Zij denken dat het oog des Heeren dan op hen rust als zij op Hem zien, doch dat is anders. Christus oog was evengoed op Petrus toen hij Hem verloochende, als toen hij Hem erkende. Later blijkt dat de Heere gezien heeft, als die kerk op verborgen plaatsen geworsteld heeft. Toen zag ik U. Christus gaat ook wel met Zijn kerk terug, en het blijkt hoe zij ook alles verborgen hadden dat Hij hen aanschouwd had. Zijn oog was reeds van eeuwigheid op hen, en zal nooit af keren. Geloofs gemeenschap kan hier al leen op doen rusten. Van beide personen kan gezegd wor den dat zij veracht waren en toch be mind. De Heere Jezus was niet alleen veracht bij het volk van Israel in het algemeen, doch ook bij Nathanael. Zij, nl., de discipelen, hebben de inhoud ver staan van de prediking van Johannes. „Gij adderen gebroedsels!" Ook dat volk wil de toekomende toorn ontvlieden. Na thanael zegt „Kan uit Nazareth iets goeds komen?" Hij vergat dat hij ook uit Gahlea kwam en de Heere hem dit had kunnen tegen werpen. Kan uit Ka- na iets goeds komen? Hoe liefderijk is Zijn onder'wijs. Hij vergeetf doch vervrijt nooit. Hij is nochtans de welbeminde Zoon des Vaders.- Deze Mijn geliefde Zoon. In Christus heeft de Vader en de Heilige Geest ook Nathanael en Zijn gan se kerk lief, en zijn zij de beminden. Gods Kerk is op de wereld veracht, doch De laatste weken ondervond de post verzending van ons blad véél vertra ging. Ons blad dat Vrijdagmiddag werd verzonden, werd eerst 's Maandags bij de abonné's ontvangen. De reden hier van was, dat de tram nog niet door reed van Hellevoetsluis naar Rotterdam, wat stagnatie betekende voor de postverzen ding. Thans is daar verandering in geko- ben. De tram gaat nu linea recta van Hellevoetsluis naar Rotterdam, waarop een ambtenaar van de Posterijen, de post sorteert. Wij hopen dus, dat onze abonné's aan gene zijde van het Haring vliet, voortaan des Zaterdags weer Ei landen-nieuws in huis hebben. Bij de betonning in het Krammer is op 51°39'33" en 4°12'36" de zwarte stompe ton no. 16 uitgelegd en is de zwarte lichtboei no. 16 opgenomen. De rode lichtboei no. is thans gelegd op 51''39'33" en 4°12'36". Van Zaterdag 11 April v.m. 12 uur t.m. Maandag 13 April v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk Afwezig de artsen P. Knöps, C. F Arends enj J. J. Wieringa. Voor spoedge vallen Tj. Kuipers, arts, Tel. 2710, Som melsdijk. Dirksland-Herkingen-Mellssant Afwezig dr P. Boot. Voor spoedge vallen G. Huisman, arts. Tel. 01877— 412, Melissant en B. Elvé, arts, Telef. 01877—227, Dirksland Den BommelOoltgensplaatStad aan 't Haringvliet: Afwezig de artsen G. J. Buth en E Bouman. Voor spoedgevallen C. W. Kra mers, arts, Tel. 42, Ooltgensplaat. BELASTINGZAKEN ADMINISTRATIES MIDDELHARNIS Telefoon 2029 Emmalaan 13 bij God uitverkoren en dierbaar. Het oog dat Nathanael op Christus geslagen heeft zal versterkt worden, en het zal Hem niet doeni rusten buiten die ge meenschap. Grotere dingen zullen ei komen. Christus in de trappen Zijnei vernedering en verhoging. Een ware Is raëliet. Als Jakob. De Engelen opklim men en nederdalen. De ladder Jacobs. Ook in verhoging en wederkomst. Heb ben wij iets van die oprechtheid? Hij kent elk in leven, in sterven, in oordeel. En wij Hem ook? Yerseke. Ds DIELEMAN

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1