ILLESHOG Bezoek van H.M. Koningin Juliana aan Goeree Overflakkee Plaatselijk Nieuws Middenstand wenst te worden in geschakeld bij Wederopbouw FIRMA HARTOGS 25ste Jaargang CHK. WEEKBLAD OP GEREFOKMEEBDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN MEDITATIE Voor vlijtige handen Veel belangstelling voor Maatschappelijk werk Meer dan diamant Hei echipaar Snaauw bad een grote belangstelling bij hun 65-jarig huwelijksfeest S U I K E R B. I E T E N Z A A D HILLESHÖC HILLESHÖC Duizenden weten het: Pleegzuster Bloedwijn versterkt. Blijf niet doorlopen met die Rheumatische Pünea. Roei ze uit met wortel en tafe. Neem Kruschen Salts. Telefoon te Stad a. 't Haringvliet geautomatiseerd Plaatsingsmogelijkheden voor gehuwde Flakkeese arbeiders iSpeoiede. aanbieding Prima Zwitsers 16-steens Anker Horloge Horlogerie - Middelharnis (Alleenverkoop v/h eiland) Zaterdag 28 Maart 1953 No. 2193 Redactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K1870 - 2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870-2017 Veracb^t tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: f 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. By contract speciaal tarief. Niet Dezen, maar Barabbas! En Barabbas was een moordenaar. (Johannes 18 40) „Barabbas, je bent vrij" met deze woorden trad de gerechtsdienaar de kerker van de ter dood veroordeelde binnen. Ongelovig zal de aangesproke ne hebben opgezien. Het raadsel werd hem uitgeklaard. In zijn plaats ging Je zus van Nazareth naar Golgotha; de straf was hem afgenomen, zelfs geen uur behoefde hij langer in zijn cel door te brengen. Wij weten niet, of Barab bas de geestelijke betekenis van zijn los lating heeft leren verstaan. En gij Van nature zijn wij gelijk aan Barabbas, de opstandehng, de moordenaar. Sinds Adam viel, rebelleren wij tegen de Op- permajesteit; de vrijheid der kinderen Gods, die in het paradijs openbaar kwam, zijn wij kwijt, en de drievoudige dood hebben wij ons op de hals gehaald. Sa tan verbergt de werkelijkheid voor ons. Wij moeten ons bij ontdekkend licht naast Barabbas leren zetten als des doods schuldig. O, als het dan mag ge beuren, dat aan de gebondene opening zijner gevangenis wordt uitgeroepen om de wille van Hem, die Zich in de plaats van doemehngen als een misdadiger aan het kruis liet verhogen! Bij de reiniging van een melaatse werd een; duif geslacht en een andere duif, gedoopt in het of- ferbloed, werd losgelaten in de vrije ruimte. Deze ceremonie beeldde ook de zegen der plaatsbekleding af. Vraagt toch om het Barabbas-voorrecht. Utrecht. Ds. E. V. d. Meer. Uit Bijb. Dagboek. in schoonmaakgetij: Hamea-Gelei Het medeleven van ons Koninklijk Huis aan de getroffen rampgebieden is werkelijk ontroerend. Daags na de ramp van 1 Februari was onze Koningin reeds te Middelharnis en baande H.M. zich een weg door water- en modder, een bezoek dat aan meerdere getroffen plaatsen op ons eiland is herhaald. Woensdag 25 Maart j.l. bezocht Hare Majesteit opnieuw ons eiland met klein gevolg, en bezocht de plaatsen Ooltgensplaat, Nieuwe Tonge, Herkingen, Stel- lendam en Middelharnis. Ofschoon het een zgn. „werkbezoek" was, was het bij het publiek toch bekend geworden zodat er tamelijk veel belangstelling was om onze geliefde Vorstin te zien. Te ongeveer kwart over elf arriveer de Hare Majesteit met een politie-boot aan de aanlegsteiger te Den Bommel. Vrijwel alle bewoners en ook de school kinderen waren op de Kade aanwezig. H.M. was vergezeld van de Commissa ris der Koningin Mr. L. A. Kesper, haar secretaresse mevr. Smit Avis en haar adjudant Lt. ter Zee Ie klas Stegeman en de sous-chef van haar Kabinet Mr. van Weelie. De ontvangst had plaats door bur gemeester Kruijff van Den Bommel, die zich enkele ogenblikken met H. Majes teit onderhield. Door een haag van toe schouwers ging H.M. de steiger af, die door haar vriendelijk werden toege wuifd. Daarna werd onmiddellijk in de gereedstaande auto's gestapt en linea recta naar Ooltgensplaat gereden. Te Ooltgensplaat werd het hoge ge zelschap ontvangen door burgemeester Hordijk op het raadhuis. Ook hier was veel belangstelling. De Koningin be zocht hier de geschonken douche-gele- genheid, de centrale keuken en de can- tine in het Verenigingsgebouw aan het Weespad. Zij verbleef hier geruimen tijd en nam veel notitie van het Maatschap pelijk Werk en de hulpcolonnes, die zich OOLTGENSPLAAT Geëvacueerd te Rotterdam, herdacht het echtpaar P. Snaauw (88 jaar) en A. L. Overbeeke (86 jaar) in de kring van hun familie een zeldzaam gebeuren. Het was Dinsdag 24 Maart jl. 65 jaar geleden dat deze beide mensen in het huwelijk traden. Bij hun zoon in Rotterdam werd die dag voor hun tot een on vergetelijke. Naast de bijna ontelbare brieven, kaarten, telegrammen, kwamen zeer velen persoonlijk hun gelukwensen over brengen. Burgemeester Hordijk van hun eigen plaats Ooltgensplaat en Mevr. Hordijk zullen wel de eerste ge weest zijn. De oud-Burgemeester van genoemde gemeente dhr Slobbe en Mevr. Slobbe waren uit Zwijndrecht over gekomen, terwijl Ds. Kuipers, de Ger. Kerk te Rotterdam vertegenwoordigde. Bloemen en taarten en ook andere cadeaux vulden het huis. 's Avonds waren de oudjes moe en wat wonder. Ze hebben het goed bij hun zoon op de Vredenoordlaan 51a, maar Molendijk 107 te Ooltgens plaat gaat boven alles. Nog enkele weken moed houden. MIDDELHARNIS Drogen en wikkelen van motoren enz. et is Techn. Bur. Huibrechtse te Mid delharnis gelukt de firma de Clink, wik- elmrichting voor electr. motoren, dy- amo's, stofzuigers _enz. uit Arnhem te ewegen, tijdelijk met enige monteurs aar Middelharnis te komen om deze zo nel mogelijk te repareren. Hiervoor is peciaal een transportabele oven om de lectro motoren kant en klaar af te le- eren gebouwd. De zaak is tijdelijk ge vestigd Gedempte Spui- 2, Middelharnis. Spoedgevallen worden direct uitge- oerd. Voor ophalen en wegbrengen van "are motoren is een jeep met aan- angwagen meegebracht. Zie verder de dvertentie. Sluiting Centrale Keuken. Naar wij ernemen wordt de Centrale Keuken al- ier a.s. Donderdag defenitief gesloten. - Gevonden. Bij het reddingswerk op et Oostervoorgors Zondagmorgen 1 Fe- ruari is op de bandenwagen van de eer M. Koesse een sleutelbos gevonden. e eigenaar kan deze terug bekomen ij de heer P. G. J. v. Leeuwen Jul. v. tolberglaan 14, Middelharnis. 'Gevonden onder aan het Zandpad een nl in zwart etui. Terug te bekomen Ij L. de Korte, Vluchtheuvel 15. OOLTGENSPLAAT De beide vermiste personen op één middag gevonden. De twee vermiste personen tijdens de rampnacht zijn bei den Dinsdagmiddag slechts 4 uur na el kaar gevonden, De landbouwknecht J. Brinkman zag tijdens het eggen de 67-jarige C. van Dam in een watering, lopende langs het bouwland van dhr C. Korteweg liggen. Vier uur later vond dhr H. L. Bom op een stuk bouwland aan de Langeweg de Sl-jarige Joh. v. Kempen. De burge meester gaf de familie van het gele verde kennis. Donderdagmiddag 1.30 u. werden beide slachtoffers ter aarde be steld nadat in „Elthato" een rouwdienst werd gehouden welke door dhr Neijen- huis is geleid. P.T.T. kantoor hersteld. Het P.T.T. kantoor aan de Emmastraat is in zo verre hersteld, dat de postdienst van daar weer wordt verzorgd. In de brie venbus kunnen ook weer poststukken worden gedeponeerd. Het telegraaf- en telefoonkantoor blijft nog enkele dagen gevestigd in het gebouw der Boeren leenbank aan de Molendijk. Het zaaien van gerst. In de droog- gemalen polders is men momenteel op enkele plaatsen bezig met het zaaien van brouwgerst. Door de landtaouwvoor- lichtingsdienst wordt gerst als een der eerste producten aangeraden die de stéirkste weerstand heeft tegen grond met een hoog zoutgehalte. Opmerkelijk is, dat hy sommige landbouwers de win- tertarwe op ondergestaan land èr best voorstaat. Afgewacht moet evenwel worden hoe dit zich zal ontwikkelen. beijveren tot het schoonmaken van de huizen. Nieuwe Tonge Te ongeveer 1 uur arriveerde Hare Majesteit voor het Oudeliedentehuis, waar Zij voor de deur ontvangen werd door burgemeester Chr. van Hofwegen, mej. de Oude van Maatschappelijk werk en de leidster van de vrouwelijke Hulp colonnes. Zij nam notitie van de aard- appelschilsters voor de deur van het ge bouw, die de maaltijden gereed helpen maken van de centrale keuken. In dit gebouw heeft Hare Majesteit de lunch gebruikt in een van de zalen, die keurig was ingericht door de heer Schipper en de vrouwelijk hulpcolonne, waarbij de vroege voorjaars-narcissen op de tafels enige vrolijkheid brachten. Aan de Koningin werden 4 poppen) ter hand gesteld, voorstellend meisjes van de vrijwill. hulpcolonne, compleet met emmers, bezems en wat verder tot de uitrusting behoort. Tafelspeech Aan tafel werd door de adjunct-direc teur der Stichting Maatschappelijk werk in Zuid-Holland de heer L. A. È'lantua een korte speech gehouden, die H.M. inlichtte omtrent de sociale maatrege len die getroffen zijn in het rampge bied Flakkee sinds de ramp van 1 Fe bruari j.j. Hij onderscheidde de hulp verlening in drie perioden en noemde daai^an als eerste die van het Nederl. Rood'e Kruis; waarvan dhr Muntz als voorz. van het Kringcommissariaat met zijn staf op grootse wijze heeft deelge^ nomen. In samenwerking met de- Ift*., specteur van het vervoerswezen, met de i luchtmacht en de marine zijn tonnen goederen vervoerd naar de plaatsen van i de rampspoed. Hiervoor was alle lof bij de bevolking. Spr. noemde de bijzonde re functie die de afd. Dirkslg,nd vervul de met het rampen-depot aldaar, wat tot het verzoek geleid heeft, dat het Roo- de Kruis de inrichting van een ramp- depot op Flakkee in studie zou nemen, om bij noodgevallen direct in de behoef ten te voorzien. De tweede periode ontstond toen de evacuatie zich had voltrokken en de bin dende elementen in de dorpsgemeen schappen verdwenen. Er kwam een voorname taak voor de burgemeesters, om de verzorging van de overgebleven mannen op zich te nemen, door haastig ingerichte centrale keukens. Spr. gaf een schets van deze improvisaties, die door Roode Kruis en militaire eenheden werden verbeterd. Met behulp van fond sen door het Prov. Bestuur en het Ram penfonds konden verantwoordelijke keu keninstallaties worden ingericht, bad installaties en centrale kleding was-in- stallaties, terwijl voor recreatie werd gezorgd. Thans staan wij aan het begin van de derde periode zei spr. In overleg met de Waterstaat en de inspecties voor Volksgezondheid zijn heeft de Commis saris der Koningin de meeste Flakkee- se gemeenten vrij gegeven en de burge meesters zijn daardoor voor nieuwe pro blemen gesteld. Hoeveel huizen zijn be woonbaar, en waar komt de bevolking bij gebrek aan water, gas, electra en riolering voor te staan? Is er voldoen de huisraad en keukengerei? Noodza kelijk is, dat de gezinsbanden zo spoe dig mogelijk worden hersteld en de psy chische spanningen worden opgeheven. Zo stonden en staan de burgemeesters der rampgebieden voor grote problemen, waarvan de oplossing moeilijk zou zijn, ware het niet dat van alle kant op grootse wijze hulp is verleend. In dat verband wees spr. er op hoe de Stichting Maatsch. Werk in opdracht van de Commissaris der Koningin een coördinatie tot stand heeft gebracht tussen alle hulpverlenende organen. Met dankbaarheid maakte hij gewag van de hulp door de minister van Maatsch. Werk, die het finantieel mogelijk maak te de burgerlijke besturen te doen bij staan door maatschappelijke werksters en gezinsverzorgsters. Spr. wees op het voortreffelijke werk door deze werk sters verricht onder de meest ongunsti ge omstandigheden. Vanaf 11 Febr. tot heden zijn 758 meisjes beschikbaar ge steld. Gewapend met bezem en dweil verrichtten deze meisjes met grote blij moedigheid haar werk. Spr. eindigde met te zeggen dat er nog vele wensen bleven, doch in de hulp, die door de Overheid, particuliere en kerkelijke or ganisaties wordt verleend, zien wij het antwoord, hetwelk Nederland wilde ge ven op Uwer Majesteits' oproep tot of fer bereidheid en hulpvaardigheid. Naar het gat te Herkingen Nadat het hoge gezelschap hier de goed verzorgde lunch had gebruikt werd naar Herkingen gereden over de provi sorisch herstelde Stovendijk en de Klin- kerlandsedijk. Hier kon H.M. de vele gateni In ogenschouw nemen, die in de binnendijken zijn geslagen. Te Herkingen werd Hare Majesteit ontvangen door burgemeester D. van Heyst, die met Haar naar het veelbe sproken gat te Herkingen wandelde. Dit was ongeveer een kwartier lopen. Zij nam de vorderingen in ogenschouw en onderhield zich met de hoofduitvoer der van het werk, die alle inlichtingen gaf. De bevolking van Herkingen was ook uitgelopen om een glimp van onze Vorstin op te vangen en de onderwij zers der beide scholen stonden met de kinderen bij de Visbaiik geschaard om Hare Majesteit te groeten. Het geteisterde Stellendam Vervolgens werd naar Stellendam ge reden, waar het zwaar geteisterde Stel lendam in ogenschouw werd genomen. Hier was nog veel van de ravage te zien, de vrouwen en de vrijwilligsters waren volop in de weer om de huizen schoon te maken. In gezelschap van de burgemeester v. Knobelsdorff, mevr. Knobelsdorff en Weth. Hoek w;an'delde men over de Voorstraat en vervolgens over de Achterweg langs de school en de Herv. Kerk. Daarna werd de drijven de ligplaats in de haven voor de vrou welijke hulpcolonnes bezichtigd. Belang stellend informeerde H.M. naar de vor deringen, waar de ingezetenen waren geëvacueerd, en ook naar de Visserij. Gebouwen Prov. Waterstaat in ogenschouw genomen. Intussen was het 4 uur geworden en werd naar Middelharnis gereden, waar de gebouwen van de Prov. Waterstaat aan de Hoflaan, die a.s. week in ge bruik worden genomen, werden bezich tigd. Hare Majesteit heeft daar de thee gebruikt, die door de zusters uit het Ziekenhuis, die de mannen van de Prov. Waterstaat zo voorbeeldig hebben ge holpen, werd geserveerd. Aanwezig was vrijwel al het perso neel van de hier werkzame Prov. Wa terstaat, de dijkgraaf en mevr. Ir. J. B. Mijs van de Dijkring Flakkee, de heer en mevr. Goekoop, (Gen. Dijkage) Goedereede, Burgemeester en Mevr. Rijnders en meerdere genodigden. De dir. Hoofdir. J. L. Klein van de Prov. Waterstaat gaf een uiteenzetting over de aanpak van de dichting der dij ken en bezag de mogelijkheden om het werk voor de winter klaar te krijgen. Er was in de Hoflaan een grote toe loop van de burgerij, die door Hare Ma jesteit zeer hartelijk werden begroet. Om kwart over vijf vertrok het Ho ge Gezelschap om van het havenhoofd, scheep te gaan voor de terugreis. In een spoedeisende vergadering in Hotel Spee zijn Vrijdag jl. afgevaardig den van Middenstandsbesturen, uit de handel en industrie en de bouwnijver heid bijeengekomen, om te bespreken dat de Middenstand van Flakkee niet buiten de leveringen valt, die door de ramp zijn ontstaan. Bij de Middenstan ders, de industrie en bouwnijverheid heerst n.l. verontrusting hoe de gelden van het Rampenfonds en dergelijke instellingen zullen worden aangewend voor herstel. Er werd overwogen tot stichting van een Centraal Magazijn, waar de getroffenen zouden kunnen kopen en tevens werd aan de Plancommis- sie een adres gericht om te bevorderen, dat die gelden onder de zakenmensen van Flakkee zouden worden besteed. Adres aan de Planconmaissle De bijeenkomst waarin tal van zaken mensen, middenstanders, bouwlieden e.d. waren opgekomen, stond onder leiding van dhr J. Oud, voorz. van de Midden- standsvereen. „Middelharnis". Deze wees allereerst op het ontzettende ge beuren in de rampnacht van 1 Febr. jl. en stelde voor in een ogenblik de slacht offers te herdenken door een minuut stilte in acht te nemen. Het leven, zei spr. gaat echter weer door, en iedere zakenman doet zijn best de plaats in te nemen, die hij voordien heeft gehad. Helaas worden bij de we deropbouw niet alle middenstanders in geschakeld. De practijk wijst uit, dat reeds veel gelden voor aankopen e.d. buiten het eiland worden besteed. Daarom was de bijeenroeping van deze middag noodza kelijk om de mlllioenen-omzet die te verwachten is, in georganiseerd ver band aan te pakken en te trachten de middenstand op elk gebied in te scha kelen. Voorgesteld en goedgevonden werd aan de Plancommissie hiertoe medewer king te verzoeken, aan de hand van het volgende adres: „De middenstand van geheel Flakkee, in vergadering bijeen, veroorlooft zich het volgende onder uw aandacht te brengen. Gezien het feit, dat ook de midden stand (Handel, Industrie en Ambacht) hier getroffen is, achten wij de nood zaak voorhanden, dat bij de voorziening van dit getroffen eiland er zodanige re gelingen worden getroffen dat deze zelf de middenjstand mede kan werken aan het uiteindelijk herstel in de vorm van her- en nieuwbouw, woning-inrichting enz. Echter zal het besteden buiten dit eiland van gelden, aan gedupeerden uit 'rampenfonds en andere bronnen ter be schikking gesteld, een geweldige handi cap voor deze middenstand betekenen op de weg naar herstel. Dit klemt te meer aangezien: Ie. velen onzer reeds rechtstreeks ge troffen zijn door de watersnood. 2e door de evacuatie ons debiet gro tendeels is weggevallen. 3e. door de voorlopig geringe moge- "R" STANDAARD de vroegrijpende E biet vroegrijpend-hoog gehalte, N,V. HOLLANDSCH ZWtEDSCHE ZAAD MAAÏSCHAPPIi KOWINjaM a AM -/h aMcrcpr,AM-7 hjkheden van onze overwegend agrari sche bedrijven. Daardoor zullen de normale omzetten der middenstandsbedrijven sterk achter uitgaan. Een snel algemeen herstel is o.i. slechts bereikbaar, indien alle economi sche mogelijkheden in het rampgebied- zelf ten volle worden benut. Het komt ons voor dat het besteden van genoemde gelden, alsmede van de desbetreffende publieke geldmiddelen, van bovenaf in deze richting geleid moet worden. Gaarne zullen onze vertegenwoordi gers met U over deze kwestie van ge dachten wisselen en een meer gedetail leerde toelichting voorleggen." Een Centraal Magazijn Overwogen werd te komen tot stich ting van een Centraal Magazijn waarin stands zouden komen op allerlei gebied en waarin de gehele middenstand van het eiland zou worden ingeschakeld. Be langhebbenden zouden daar hun inko pen kunnen doen. Het voor en het tegen werd overwo gen, waarbij men tot de conclusie kwam, dat een commissie zou worden gevormd met twee vertegenwoordigers uit iede re gemeente, die naar de juiste oplos sing zouden zoeken. Door verschillende aanwezigen werd er op gewezen, dat nu reeds grote le veranties door magazijnen van de „over kant" hadden plaats gehad. Ook zou in een gemeente reeds de bouw van wo ningcomplexen zijn toegezegd. De aan nemer beloofde 10 woningen zonder winst" te bouwen en zou nu de toezeg ging hebben zowat het gehele dorp te herbouwen. De plaatselijke aannemers vielen hier buiten alle kansen. Er wer den nog meer gevallen gesignaleerd en men besloot alles in het werk te stellen om leveranties, uitvoering van werk e.d. zoveel mogelijk aan middenstanders uit de getroffen gebieden te gunnen. Zou dit niet gebeuren, dan zou de ramp een dubbele ramp worden, daar de zwaar gedupeerde Middenstand zich niet meer zou kuimen herstellen. De zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, nieren en inge wanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zuiver gehouden en zo is er dan geen oorzaak meer voor stramheid, scheuten, steken en pijn Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. Ondanks de ramp die ons eiland ge troffen heeft, waarbij de telefoonverbin dingen deerlijk gehavend waren, hebben de mannen van de P.T.T. kans gezien aan het automatisch interlocaal tele foonverkeer uitbreiding te geven. Dinsdag 24 Maart te 1 uur precies werd het mogelijk dat de aangeslotenen van de geautomatiseerde telefoonnetten van het district Rotterdam de verbin dingen met de aangeslotenen van het net Stad aan 't Haringvliet langs auto matische weg tot stand konden bren gen. De gemeente Stad aan 't Haringvliet ligt onder één centrale met de gemeen te Den Bommel, waarvan de telefoon netten in gewone omstandigheden gelijk in gebruik zouden zijn genomen. De ka bels te Den Bommel zijn echter zo zeer beschadigd dat de s,utomatisering van Den Bommel nog enige tijd zal aanlo pen. De ingebruikstelling van de automa tische telefoon te Stad had zonder ce- ceremonieel plaats, alleen was op de Cen trale aanwezig het adj. districtshoofd de heer Spakier, de hoofdir. van de P.T.T. *e heer v. d. Haer en Ir. E. Brandsma van de fa. Ericsson uit Zwe den. De automatisering van de telefoon te Stad kan mede gezien worden als een stap nader tot de wederopbouw waar de P.T.T.-mensen in het algemeen een flinke bijdrage leveren. Van Zaterdag 28 Maart v.m. 12 uur t.m. Maandag 30 Maart v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk Afwezig de artsen Tj. Kuipers, C. F. Arends en J. J. Wieringa.. Voor spoed gevallen P. Khöps, arts, Telef. 2121, Sommelsdijk. IWrksland-Herldngen-Melissant Afwezig B. Elvé, arts. Voor spoedge vallen G. Huisman, arts. Tel, 01877-412 Melissant en dr P. Boot, Tel. 01877 227, Dirksland. Den Bommel-Ooltgensplaat- Stad aan 't Haringvliet: Afwezig de artsen E. Bouman en C. W. Kramers. Voor spoedgevallen G. J. Buth, arts, Telef. K 1871306, Den Bommel. Reeds vóór de ramp van 1 Februari 1953 waren er plannen voor het beschik baar stellen van woningen te Ridder kerk voor gehuwde Flakkeese arbeiders. Thans is de mogelijkheid aanwezig om als ongeschoold arbeider op de scheepswerven te Ridderkerk en omge ving geplaatst te worden. In de loop van het jaar 1953 zal een woning betrokken kunnen worden. Het Rijksbureau is bereid om, uit een oogpunt van werkloosheidsbestrijding op het eiland Goeree Overflakkee, de tota le verhuiskosten te vergoeden. Hoewel de werkgelegenheid in het rayon momenteel zeer gunstig is, dient men zich toch te bezinnen op de toe komst. Men zal zich heriimeren het gro te arbeidersoverschot, dat in de voor afgaande jaren steeds aanwezig was. Gehuwde arbeiders, bij voorkeur ar beiders met inwonende medewerkende zoons, kunnen zich schriftelijk of mon deling aanmelden bij mijn bureau. Geëvacueerden, die vanaf hun evacu atieadres overgeplaatst wenfeen te wor den, dienen zich schriftelijk aan te mel den bij het Arbeidsbureau te Middel harnis. Stof- en Waterdicht, Schokvr^ Antimagnetic SiAAR VERZEKERD TEGEN VERLIES EN DIEFSTAL

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1