Onze StoHeerderij en Meubelmakerij Fa. Jan Verhey Co. SHELL BUTAGAS wir^t so^xmm IJssalon Bouwland Bekendmaking ciUernieuwóta Afsluiting van wegen 't 5.) weer Honk Struyk Henk Struyk Woninginrichting NIEUWS UIT ZEELAND Het gat te Den Bommel en Duivenwaardsedijk bij Nieuwe Tonge is dicht Fa. L Verkerke 8t Zn. D. Struik Zn. - Middelharnis I zorgd. GOEDEREEDE N.V. SLAVENBURG'S BANK Predikbeurten IJZERHANDEL SOMMELSDIJK Telef. 2464 (K 1870) en patat friteszaak te Dirksland Inlichtingen bij: H.H. Landbouwers! reis- en verblijfvergunningen zijn als steeds in staat Uw meubelen te stofferen en te restaureren, na vooraf overleg en prijsopgave. Een uitgebreide collectie van de staat volledig te Uwer beschikking. gesloten zijn voor alle verkeer Wederopbouw Middelharnis en Sommelsdijk haar kantoor heeft gevestigd in het perceel Marktveld 7, Sommelsdijk VOOR voorlopig Telefoon 2793 Bode Both compl. HULPGEMAAL Nergens beter, nergens goedkoper! Zaterdag 28 Februari 1953 „EILANDEN-NIEUWS" blz. 3 Nadat er nog gelegenheid was gege ven, afscheid te nemen van de overlede ne, werd naar de begraafplaats gereden, terwijl vele anderen zich reeds te voet daarheen hadden begeven. Wegens on gesteldheid van ds de Blois, werd op het graf gesproken door Ds Mallan, predikant te Bruinisse. Hij wees er op, hoe God van Eeuwigheid haar een plaats bereid had op het Zuiderkerkhof te Rotterdam, een plaats, door Christus voor haar geheiligd en hoe of zij nu op haar slaapstede zou rusten, tot die dag^ dat Christus zelf haar opwekken zal en zij naar ziel en lichaam Hem eeuwig mag verheerlijken. Zeer ernstig vermaande hij allen, om toch in de tijd dat goed te« zoeken, dat bestendig is. Daarna voerde nog het woord ouder ling Middelkoop van Rotterdam-Zuid, waar de overledene was geëvacueerd. Door een der familieleden werd dank gebracht aan allen die de geliefde zus ter en tante zoveel liefde hebben be toond. Daarna werd deze droeve plech tigheid met het zingen van een Psalm- vers beëindigd. Tragisch Tragisch bij deze begrafenis was wel dat de heer M. v. d. Boom, ouderling der Ger. Gem. te Middelharnis, tijdens toespraak van Ds de Blois op het sterfhuis moest vernemen, dat zijn vrouw die in het ziekenhuis lag, was overleden. Hij kon de begrafenis dan ook niet verder bijwonen. Dhr M. v. d. Boom en zijn vrouw hebben de overle- dene te Sommelsdrjk vele jaren ver- DIRKSLAND Predikbeurt. Ds J. v. d. Berg zal I Zondag a.s. voor de Ger. Gemeente voor gaan om 10 en 6 uur. f In de Herv. Kerk zal Zondagmorgen half 10 en sav. 6 uur voorgaan Ds v. i Hensbergen, beroepen predikant te Schalkwek. Alarmsignaal voor het water Door burgemeester van Heyst is in de 3 gemeenten Dirksland, Herkingen en I Melissant een Water-wachtdienst inge- I steld, om het water bij vermoeden van sterke stijging steeds in de gaten te houden. Door de slechte situatie van de dijken f is ons eiland nog steeds gevaar aantrek- kend. De Waterwachtdienst heeft tot f taak wanneer een hoge vloed verwacht wordt een attentie-sein door te geven 1 aan de brandweer en aan de aan inge stelde buurthoofden, die ieder 10 gezin nen voor hun rekening hebben om te I waarschuwen. MELISSANT Predikbeurt. Zondagmiddag half 3 hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan j Ds V. d. Berg van Utrecht. HERKINGEN I De kerkdiensten bij de Ned. Herv. Herv. Gemeente, heeft nog steeds plaats S in de Herv. School en die der Ger. Ge- meente weer in het kerkgebouw. f Predikbeurt Herv. Kerk Ds Boertje in de Herv. School. Ger. Gem. 2 x lezen. - De werkman N. B. werkzaam bij het .lo.ssen va-n kipkarren, rails e.a. had het ongeluk een zodanige klap tegen zijn benen te krijgen, dat een been verbrij- i zeld werd en het aandere been gebro- j ken, zodat hij naar het ziekenhuis i moest worden vervoerd. Velen uit onze gemeente zijn weer i teruggekeerd, doch niettemin staan nog f plm. 100 woningen onbewoond, daar het gat aan de Klinkerl. dijk nog niet is gedicht. Het is thans 9.40 meter diep Men hoopt het deze week gesloten te ■trijgen. - Predikbeurt. Herv. Kerk v.m. Ds ;!teur en nam. dhr de Reus. OTJDDORP - Ned. Herv. Kerk. De collecte jl. Zon- 'ag voor het Rampenfonds gehouden ■eeft opgebracht de som van 12000.63 Predikbeurten. Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 Ds Steur (H. Doop en Voorbereiding H.A.) Ger. Kerk 9.30 Hl 2.30 uur Ds Popsta van Rijswijk. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. "i'iDopsgez. Gem. geen opgaaf. --• Burg. Stand over de maand Jan. '53. Geboren: Marinus, zoon van Klaas (Irinwis en Leent je van Oostenbrugge; l'toziena, dochter van Cornells Jan de [Ronde en Lientje Cornelia Emaus; Aren J m, zoon van Leendert Nederveld en jCirneUa Klepper; Johannes Willem, I zcon van Christiaan Mierop en Adriana Biikelaar; Elisabeth Aagje, dochter van ('Willem Akershoek en Teuntje Tanis; [L'iendert Cornells, zoon van Leendert v Linde en Lena de Vogel; Cornelia ïvïeltje, dochter van Dirk van Dam en I Gi'ietje Elizabeth Verhage. Gehuwd; Arie Kelderman, oud 26 j. [er. Maatje Lientje Breen, oud 22 jaar; E Willem van der Bok, oud 26 jaar en [Hendrika Geertruida van den Hoek, 24 l j'''ar. Overleden: Lena Tanis, oud 71 jaar, Icchtg. van Pieter Joharmis Breen; Wil- Tlem Witte, oud 69 jaar; Jan Eerken- jtï'jsch, oud 81 jaar; Arjaantje v. Splun- Iter, oud 61 jaar, echtg. van Willem [K'epper; Jannetje den Bout, oud 70 jaar |<^''titg. van Poulus Tanis. Aan de O.L. School alhier is tot tij- föelijk onderwijzeres benoemd mej. de iGi'aaf die onderwijzeres aan de Bijz. jSchool te Stellendam is en wegens het |lii)ge water daar geen dienst kan doen. NIEUWE TONGE |- In Nieuwe Tonge op het eiland Goe- 1' BOverflakkee, een der zwaar ge- Itrjffen dorpen is thans weer een wei- li'i; opleving waar te nemen. De mannen teruggeroepen van hun levacuatie-adressen gaan dag in dag uit Imet hun schoppen en andere werktuigen [naar de dijken om hun dorp weer met jöe buitenwereld te verbinden. Honder- |clen vrachten zand rijden dagelijks door |l-et dorp om van de Stovendijk die thans bractisch niet meer bestaat weer een Ijiidbare dijk te maken en alzo de ver- ]i- ading met de richting Dirksland te r rstellen. De verbinding met Batte ls ord is bijna weer voltooid en vandaag |c morgen kan men ook weer naar de V Ating Stad aan 't Haringvliet daar l'j t grote gat bij^ „den Bleekert" weer j*cht is. Ook somjnige gebouwen wor- |ö>n weer schoon. Dank zg de grote ac- p 'iteit van de vrijwillige hulpcolonne j f iassisteerd door de Brandweer heeft y ea de Ned. Herv. Kerk schoonge- aakt. Hierin heeft het water hovende banken gestaan. Thans worden de goe deren van het Roode Kruis er in opge slagen. Het postkantoor is tijdelijk onderge bracht in het achterzaaltje van café v. Weenen. Het water weet echter nog van geen wijken daar de polders KUnker- land en Battenoord nog met een groot gat in de dijk bij Herkingen met de zee verbonden zijn. Doch Nieuwe Tonge her stelt zich. Langzaam maar zeker wor stelt men zich door de stapels hout die overal verstrooid liggen en wordt al het vuil dat op straten lag opgeruimd en de cadavers afgevoerd. In het eens zo rustige dorpje wordt thans het verkeer van ankomende en teruggaande zand- en kraanwagens op de „Hoogte" geregeld door de verkeers politie. Burg. Stand over de maand Jan. '53. Overleden: Adriana Leent je Buurveld oud 77 jaar; Johanna Maria Bakker, oud 73 jaar, echtgenote van W. Drdoger Geboorten: Johannis Bastiaan Adria- nus, zoon van P. van Schouwen en L. van den Nieuwendijk; Maria Francina, Dina, dochter van J. L. Th. Huijsen en F. L. Klapmuts; Adrianus, zoon van J. van Alphen en Koppenaal. Huwelijken: Getrouwd: J. Looij, oud 25 jaar en D. Roos, oud 27 jaar. OUDE TONGE De Burgemeester van Oude Tonge maakt bekend, dat een ieder die zijn gemeente wenst te betreden in het be zit dient te zijn van een door of van wege hem afgegeven verblijfsvergun ning, welks schrift onder opgaaf van redenen bij hem kan worden aange vraagd. In dringende gevallen kan zulks te lefonisch geschieden onder No. 2510. Het gemeentehuis is geopend van 9' 12 uur en 13.3017.30 uur. Bovenstaande maatregel is door hem genomen, op grond van de gevaarlijke toestand waarin deze gemeente voorlo pig blijft verkeren. De Burgemeester voornoemd, A. D. v. DIJK. zal worden door revisie etc, de wagens weer bruikbaar te maken. Hestel dijken etc. in aaniiemershan den. Vanaf Vrijdaig 20 Febr. is het her stel van polders, dijken en wegen in handen van een aannemers Mij. Dit on der toezicht van Provinciale Water staat, terwijl de werken in de kom der gemeente worden uitgevoerd onder lei ding van de Ned. Heide Mij. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk 10 u. Ds Loosman en nam. 3 uur dhr Kesting van Middelharnis. Stoffelijk overschot gevonden. Het stoffelijk overschot van de door de wa terramp omgekomen R. Vroegtndeweij is thans gevonden. De teraardebestelling heeft plaats gevonden jl. Woensdag te Stad aan 't HaringT^liet. Alle Bank- en Effectenzaken KANTOREN: Rotterdam, Amsterdam, Haarlem, Den Haag, Amersfoort, Dord recht, Schiedam, Vlaardingen. Maas sluis. IJsselmonde, Zevenbergen. Vrijhoeve, Kapelle. Middelharnis, Voorstraat 7, Tel. ^138 OOLTGENSPLAAT Predikbeurten Zondag 1 Maart. (In terkerkelijk) v.m. 10 en nam. 2 uur Ds A. C. Scherpenisse, Geref. Predikant te Treebeek (Limb.) De diensten worden gehouden in de Ger. Gemeente. Watergemaal Galathee weer in gebruik Service van „Industrie" Het watergemaal aan de Galatheseha- ven te Ooltgensplaat heeft met de jong ste ramp ook geheel onder water ge staan. Dit was een zeer grote handi cap, daar het gemaal dat terstond krach tig werk had moeten doen, niet kon worden gebruikt. Het zoute water en de modder waren door en door in de ma chine gedrongen en enkele onderdelen moesten dientengevolge worden ver nieuwd. Het Bestuur van de Polder kreeg ech ter terstond enkele monteurs van In dustrie" te Alphen a.d. Rijn gezonden om deze zaak krachtig ter hand ten e- men. Met de machinist, dhr J. v. Dam e.a. werd in deze korte tijd ieder on derdeel schoongemaakt en nagezien. Het resultaat is dat vorige week Woens dag proef kon worden gedraaid en Don derdag met het pompen kon worden begonnen. Door de service van genoemde fabriek is wederom een voorname factor ter hand genomen nl. het zo spoedig mo gelijk droogmaken van de Galathee en aangrenzende polders. Dit Diesel-water gemaal verzet 100 m3 per minuut. Het watergemaal in het dorp heeft geen waterschade gehad en draait reeds vanaf de eerste dagen na de ramp. Ds J. V. Drenth in Ziekenhuis. Na dat Ds J. V. Drenth Herv. Predikant van Ooltgensplaat de eerste dienst na de ramp op Zondag 8 Febr. nog had geleid, was het wegens zijn gezondheid niet meer verantwoord in deze gemeen te te blijven. Zeer tot zijn spijt moest hij Maandag 9 Febr. het rampgebied verlaten. Thans vernemen wij dat Ds v. Drenth ^inds Woensdag 11 Febr. ter ob servatie in het Diaconessen Ziekenhuis te Utrecht is opgenomen. Een specialist achtte deze opname noodzakelijk.. Een ontsteking in beide benen zou zijn ge constateerd. Weer straatverlichting. Sinds vori ge week brandt de straatverlichting in het droge gebied. Een geplaatste elc- tromotor zorgt voor stroom. Tevens zijn hèt gemeentehuis en enkele andere open bare gebouwen en huizen hierbij inge schakeld. In verband met het dichten van de Oude dijk werd door de Burgemeester de volgende dagorder gepubliceerd: Ooltgensplaat, 20 Febr. 1953. De verbinding met Achthuizen is Don derdagmiddag 19 Februari 1953 tot stand gekomen. Met recht kan voor Ooltgensplaat ge zegd worden: „De Dijk is dicht". iNa 19 dagen volkomen geïsoleerd te hebben geleefd moet dit voor ons al len een reden zijn tot dankbaarheid. Het betekent niet dat wij er al zijn. Integendeel. Er moet nog hard worden gewerkt aan het dichten der dijken, en vervolgens aan het herstel van het eco nomisch leven. Voor de energie en de arbeidspresta ties door de arbeidskrachten de afgelo pen weken getoond heb ik zeer grote bewondering, temeer daar de weersge steldheid, de primitieve omstandigheden waaronder geleefd moet worden en het gescheiden zijn van het gezin moreel niet heeft geschaad. Wij moeten ons realiseren dat wij nog langen tijd kwestbaar zullen blijven. Daarom, met Gods hulp, irtet dezelfde geest en hchaamskracht onze taak voortgezet. De Burgemeester van Ooltgensplaat Dyk gedicht. Het grote gat 80 m. lang in de Oudedijk nabij de boerderij van dhr A. v. d. Heuvel is Donderdag 19 Febr. in zoverre gedicht, dat voet gangers en wielrijders over de dam de andere kant konden bereiken. In de loop van Vrijdag konden ook auto's en vracht wagens de dam passeren. Ooltgensplaat is dus weer te bereiken zij het dan enigszins langs een omweg. Dank zij de 800 ton zakken m,et zand. Auto's vervoerd. Vrijdagmorgen 20 Febr. is een schip van de fa. van Dijk en Co te Dordrecht vertrokken naar Rotterdam met een volle lading luxe auto's en kleine bestelwagens die allen in het water hebben gestaan.' Getracht ST. ANNALAND Burg. Stand over de maand Jan. '53 Geboren: Marinus Gerard, zoon van A. C. Bogert en J. C. van Zetten. Gehuwd: Marinus G. van Dijk, 48 j. en Elizabeth A. Gunst 31 jaar. Overleden: Jeremias K. Westdorp, 89 jaar, weduwnaar van M. de Rijke. Ingekomen: C. P. Fluijt en echtgeno te van het C.B.R.; E. A. Gunst van Al kerk. Vertrokken: J. C. van Poortvliet n. St. Maartensdijk; C. P. Nelisse en gezin naar St. Maartensdijk; J. Heijboer-geb. Moerland naar Sas van Gent; E. A. van Dijk, geb. Gunst naar Almkerk; P. v. Dijk naar Utrecht. Huisslachtingen. Gedurende de maand Januari 1953 werden ter gemeente-sec retarie 64 vergunningen uitgereikt voor het verrichten van een huisslachting van een varken. Predikbeurt. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds van Dijk (Bed. H.A. en Nabetr H.A.) Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur le zen. Predikbeurten Woensdag 4 Maart 1953 (Biddag) Herv. Kerk 10 en 2.30 u Ds van Dijk. Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur Ds A. Vergunst van Zeist. Bezoek Conunissaris der Koningin. Maandagmiddag 23 Febr. bracht de Commissaris der Koningin, Jhr. A. F. C. de Casembroot een kort bezoek aan St. Annaland, alwaar hij in het nieuwe ge meentehuis een kort onderhoud had met Burgemeester Fr. M. Boogaard en zich op de hoogte stelde van de toe stand aldaar. Weer twee postbestellingen. Inverr band met de reeds vergevorderde yei% betering van de straten worden te St. Annaland weer twee postbestellingen uitgevoerd. Weer busverbinding. De diensten van de T.A.D. tussen St. Annaland en Bergen op Zoom zijn weer hervat. Voor lopig rijden de bussen alleen nog maar overdag, zodat de eerste en laatste rit ten uitvallen. Men hoopt, zoveel moge lijk op de uren, vermeld in de dienstre geling, te rijden. Collecte Rampenfonds. De in de Ned Herv. Kerk te St. Annaland gehouden collecte ten bate van het Rampenfonds heeft 2203.20 opgebracht. Gift "uit Meeuwen. Onlangs werd door de Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente van St. Annaland besloten een collecte te houden voor de opbouw van de verwoeste kerk in Meeuwen (N. Br.) Daar St. Annaland in het rampgebied ligt, ontving de Ned. Herv. Gemeente van haar Zustergemeente te Meeuwen een gift van 175.als tegenprestatie Een mooie geste, De jeugd ontvangt weer onderwijs. Maandag openden de deuren zich van de beide lagere Scholen te St. Annaland Daar in één der lokalen van de school met den Bijbel het kantoor van het plaatselijke Roode Kruis voorlopig nog gevestigd blijft, wordt ook in het Ca techisatielokaal les gegeven. De kleu ters konden Dinsdag 24 Febr. weer naar school. Vervoer cadavers. Het vervoer van cadavers naar de Haven te St. Anna land behoort tot het verleden. De nog aanwezige cadavers in Stavenisse wor den aldaar vervoerd naar de haven en in een aldaar liggend schip betakeld. Vervoer aardappelen. Men is thans druk bezig met het vervoer van aard appelen uit de droog gebleven polders naar het dorp. In het koelhuis te Sint Annaland zijn aardappelen voor de con sumptie verkrijgbaar. Hervatting der Catechisaties. De ca- chisatie der Ned. Herv. Kerk worden in de week na de Biddag voor het Ge was weer hervat. Het leidingwater weer drinkbaar. Nu er nagenoeg een week leidingwater in St. Annaland is, en de buizen door middel van enkele brandkranen schoon gespoeld zijn, is het water weer voor de consumptie geschikt. Men diene echter wel voor het gebruik het water te ko ken. Van dit laatste diene men goede nota te nemen. Uienveiling van Dinsdag 24 Febr. '53 Uien middel 47.9947.30, bonken 46.50. drielingen 47.49, picklers 47. 50, stek 12.50. Alles per 100 kg. Aan voer 30 ton. Peen B 13.58, Peen C 11.87. Alles per 100 kg. Aanvoer 15 ton. SCHERPENISSE Uienveiling van Dinsdag 24 Febr. '53 (Via de veiling van St. Annaland.) Uien middel 47.36, bonken 46.31, drielin gen 47.49. picklers 47.50, stek 12.31 Alles per 100 kg. Aanvoer 5 ton. Peen B 13.—. Peen C 11.50. Alles per 100 kg. Aanvoer 6 ton. De collecte in de Ger. Gem. voor het Rampenfonds heeft opgebracht de som van 2018.37. Uienveiling. Uien middelsoort 47.36 bonken 46.31, stek 12.31. Aanvoer 5000 kilo. Wijnpeen tweetjes 130.drietjes 115.—; stek 35.—. Alles per 1000 kilo. Aanvoer 00001 kilo. Ger. Gem. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente Ds Bel van Krab- bendijke. ST. MAARTENSDIJK Dinsdag 3 Maart des sav. 7 uur hoopt voor te gaan Dhr Gebraad uit Tholen. ZONDAG 1 MAART 1953 THOLEN Herv. Kerk 10 en 3 uur Ds V. d. Wiel. Ger. Kerk 10 uur lezen en 5 uur Ds van Halsema Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. Chr. Geref. Kerk 10. 2.30 en 6.30 uur lezen. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds van Putten. Ger. Kerk 10, 2.30 uur Ds Bos (Leger Predt.) Chr. Geref. Kerk geen opgaaf. SCHERPENISSE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds Brons. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 uur lezen en 2.30 uur Ds Brons. Ger. Kerk 10, en 2.30 uur Ds van Halsema. Ger. Gem. 10 en 2 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 In de nacht van Donderdag op Vrij-, dag zijn twee belangrijke prestaties ge leverd door de Waterstaat, nl. het dich ten van het grote stroomgat te Den Bommel en aan de Duivenwaardsedijk te Nieuwe Tonge. In het artikel „De dijken gaan dicht" hebben wij omschreven hoe de plannen voor het dichten van het gat te Den Bommel waren, welke plannen zijn ge slaagd. Wel was het zeer critiek, op bepaalde momenten, de zandzakken spoelden er door heen, zodat Ir Brug- geman last gaf om de sirene te laten loeien, waardoor alle werkbare krach ten te den Bommel werden opgeroepen die vrijwillig hebben medegewerkt. Er is een geweldige prestatie geleverd, die alle bewondering verdiend. Deze prestatie is niet minder voor het gat aan de Duivenwaardsedijk bij Nieuwe Tonge. De gehele nacht door is met tientallen vrachtwagens zand gere den en met bovenmenselijke kracht heeft men dit gat kunnen dichten. Thans zijn dus de polders rondom Middelharnis Sommelsdijk gesloten, zodat men nu met lozing kan beginnen. Dit zal direct een heel ander beeld geven aan de si tuatie. Het gemaal te Den Bommel zal ook in werking worden gesteld. en 2 uur Ds de Bres (nam. H. Doop.) Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Oud Ger. Kerk 9.30, 2 en 6 uur lezen Geb. Rehoboth 7 uur Dr Terlaak Poot te Utrecht. iWOENSDAG 4 MAART (Biddag) THOLEN Herv. Kerk 10 en 3 uur Ds V. d. Wiel. Ger. Kerk 10 en 2.30 uur Ds van Halsema. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur Ds Ligtenberg van Rotter dam. Chr. Ger. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur dhr Gebraad. SCHERPENISSE Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds Brons. Ger. Gem. 10, 2 en 6 6 uur Ds Mallan uit Bruinisse. FAMILIE-BERIOHTEN Inplaats van kaarten. Heden nam de Heere tot onze diepe droefheid, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden uit ons midden weg, onze innig geliefde Vader, Be^ huwd-. Groot- en Over> grootvader. Broeder, Be- huwdbroeder en Oom HENDRIK JOHANNES LANGBROEK Wedh. van Sara Cornelia Sprong in de ouderdom van 76 jaar Namens verdere familie, Rotterdam: L. Salij-Langbroek W. H. Salij Verzoeke geen bloemen. Rotterdam, 26 Febr. 1953. Boelstraat 3a. De begrafenis zal D.V. plaats hebben Maandag 2 Maart a.s. op de Zuiderbe graafplaats te 2.45 uur. Vertrek van het sterfhuis te 2.15 uur. Te huur of te koop een B. VAN DONGEN Philipshoofjesweg DIRKSLAND Te huur gevraagd ca. 4 ha drooggebleven om in 1953 met vlas te be telen. Hoge prijs. Brieven onder mot to Vlas Bur. v. d. Blad. Wanneer U uienzaad of plant- uitjes bezit, bestemd voor eigen teelt, doch wegens de waterramp uw land niet kunt bebouwen, en het zaad of de uitjes wenst te verkopen, schrflf dan onder no. 500 met opgaaf van prijs en kwantum. De BURGEMEESTER van MIDDELHARNIS maakt bekend, dat met ingang van MAANDAG, 2 Maart a.s., kunnen worden aangevraagd in de vergaderzaal ]iaast het gemeentehuis, tussen des voormiddags 9,00 en 12.00 uur en des namiddags 2.00 en 5.00 uur. Deze reis- en verblijfsvergunningen worden slechts verleend aan mannen en vrouwen, die een leeftijd heb ben van 18 tot 65 jaar, in het arbeidsproces zijn op genomen en een huis bewonen, waar men 's nachts verblijf mag houden. TELEFOONNUMMER 2082 MIDDELHARNIS, 26 Februari 1953. De Burgemeester voornoemd, RIJNDERS Wolphaertsbocht 260—264 Tel. 74194 76829 ROTTERDAM—ZUID (Winkelcentrum (Wereldhaven-Zuid) Direct bg de tunnel. De Dijkgraaf van het Waterschap „De Dijkring Flak- kee", daartoe gemachtigd door de besturen van de binnen de grenzen van zijn waterschap liggende pol ders, maakt bekend, dat alle wegen, in beheer bij die polders en die door de watersnood of de gevolgen daarvan geïnundeerd zijn geweest, vanaf heden tot nadere aankondiging De grenzen van het waterschap liggen in üeC WeHttiti tussen de Wouterinapolder en de Generale Dijkage van Stellendam enerzijds en de Gabriellinapolder en de Kraaijenissepolder anderzijds, terwijl alle polders lig gende ten Oosten van deze lijn tot het gebied van het Waterschap behoren. MIDDELHARNIS, 27 Februari 1953. De Dijkgraaf voornoemd, J. B. MUS Het Bestuur van de Opbouwstichting ,,Middelharnis- Sommelsdijk" deelt mede, dat zij (bij de Ned. Herv. Kerk) en dat dit kantoor vanaf 2 Maart a.s. elke week geopend zal zijn van Maandag middag tot en met Vrijdagmiddag. De kantooruren zijn van 912 uur en van 1.305 uur. Als administrateurs der stichting treden op de heren C. van Nimwegen, hoofd der O.L. School, te Sommelsdijk en R. Rijksen, onderwijzer der Groen van Prinstererschool, te ■Mid delharnis. Het doel der stichting is aan alle inwoners, bedrijven, enz. in de beide gemeenten steun te verlenen bij de we deropbouw, in het bijzonder daar, waar de rijksoverheid (schade-enquête-comimissie, dienst landbouw herstel, enz.) en het Nationale Rampenfonds niet of niet vol doende hulp kunnen verlenen. Ook zal de stichting zich, op verzoek van de gemeente besturen, belasten met het uitbetalen ten behoeve van het Rampenfonds aan slachtoffers van kleine bedragen ten behoeve van het aanschaffen van persoonlijke zaken. Middelhamis/Sommelsdijk, 27 iFebruari 1953. Het Bestuur van de Stichting voornoemd. Verheul, secretaris, Rijnders, voorzitter. TE KOOP AANGEBODEN met dieselmotor, cap. ca 60 M3 p. m. Opvoerhoogte 5'14 M. Direct leverbaar. Bevr. A. Hooimeyer Zn. N.V., Barendrecht K 1806107 en 588. ONS SUCCES: Pracht Old f. clubstel, best. uit: 2 clubs en 4 stoelen, m. zware balpoten, bekl. naar keu ze en geheel verend 198. 2 eiken clubs en 4 stoelen, geheel verend 159.50 Schuiftafels 34.50 Fors dressoir, zware uitvoering 74.50 Pracht theemeubel 37.50 Kloostertafels ƒ19.50 Zware ligstoel met verende kussens compl. 57.50 Haardfauteuils geheel verend 24.50 2-pers. opklapbedden of tuimelbedden met fijn netmatras 47.50 2-pers. ledikanten, sleemodel, met voetbord 52.50 2-pers. spiraalmatrassen met beugel 28.50 2-pers. verende bedstellen met prima damast 69.50 Ijzersterke karpetten perzisch dessin 57.50 Verder enorme sortering in: clubstellen, tafels, dres-' soirs, theemeubels, clubtafels, vloerkleden, tafelkleden en verder alles op het gebied van woninginrichting. Komt eens vrijblijvend kijken bij Goudsesingel 73 Rotterdam Fil. Hobbemastraat 293 FU. Boulevard 36e Alle goederen worden onder volle garantie geleverd en franco thuisbezorgd, terwfll bij aankoop van min. 200.het reisgeld wordt vergoed. Telefoon 28046 Den Haag Breskens

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 3