Kalenders Almanakken WM.5 RINGEN j^mimhA%2 EEN HUIS oo De gemeenle-begroting te NieuweTonge verder afgehandeld Plaatselijk Nieuws Houtveiling te Ouddorp hout- en houtwaren Bekendmaking onze diensten niet rijden Steenhoven's Centrale Veiling Middelhamis Fa.Gebr.Buijsse OO Het Oudeliedenhuis der Herv. Diaconie wordt opgeheven. (Vervolg Raadsverslag ie Nieuwe Tonge) Nieuw Hoofd aan de Gr. van Prinstererschool benoemd melLANDBOUWSCHUUR OaVV EEN Smids-monteur GOEDEREEDE TANDARTS SYPKENS GEEN SPREEKUUR GEBRS. DE WAAL Heren Windbrekers Gabardine Mantels en Jassen Swaggers Gekleurde en Zwarte Mantels Middelhamis Op DINSDAG 30 DECEMBER a.s. des voor- middags om 10 uur zullen in de uienloods te Ouddorp dooronderstaandedeurwaarder in het openbaar en bij opbod worden verkocht o.a. oude en nieuwe balken, ribben, planken, schroten, latten, kozijnen, ramen, deuren met en zonder glas. Verder: draadnagels, hangen, stalen ra men, bijl- en schopstelen, platen glas, asphaltpapier, aardappelkisten enz. enz. Een z.g.a.n. „SPARTA"-motor, 200 cc. Kijkdag: Dinsdag 8—10 uur. Betaling con tant met 10 procent kosten. W. V. Duijn, Gerechtsdeurwaarder Langeweg 47 - Telef. 2214 - Sommelsdijk BRUIDtrs BRUIDEGOM.... J.KlUVELflflR Doordat de zaken in de grote steden ook op Zaterdag 27 December a.s. ge sloten zijn, zullen wij op dien dag Wel geven wij gelegenheid om spoed- zendingen aan onze zaak af te halen of aan te brengen. Onze diensten op Noord-Brabant zullen wij op de WOENSDAGEN 24 en 31 DECEMBER uitvoeren, daarna weer zoals gewoonlijk iedere Donderdag. Fa. J.BOTH Zn., Voorstraat 19, Middelhamis Kersttaart en Kerstbrood Luxe Bakkerij Voorstraat 27 Stellendam Vaststelling rekening Alg. Armbe- jtuur 1951. Inkomsten en uitgaven gew liicnst 8679.95 en kapt. dienst 305.38 Oudeliedenhuis wordt opgeheven Voorstel goedkeuring begroting Burg. Armbestuur 1953. De gewone dienst dienst was geraamd jB ink. en uitgaaf op 8356.43 en de [spitaaldienst op 1857.38. De heer Tijl had niet gezien, dat de norm verhoogd was. Het staat ook niet op liet prae-advies. Spr. zag gaarne, isX die alleen wonen 3.meer en die Biet z'n tweeën wonen 5.'meer kre gen. Hij wilde ook rekening houden dat degenen die niet van de diaconie krij gen, méér worden uitbetaald. Vier men sen zijn nog in het Oudelieden gesticht hij wist niet of die mensen naar het Rusthuis moesten, al zou hem dat spij ten. Hij prees zich gelukkig dat het Busthuis niet uitging van de gemeente, maar van de diaconie. De heer Huysen steunde het voorstel om verhoging. De heer Kieviet was er niet op tegen die mensen iets meer te geven. Hij merk te op, dat die mensen niet zonder meer worden verschopt, in het Rusthuis zou den ze het prima hebben. Het is de be doeling van de kerkeraad, dat die men sen het nog beter zullen krijgen zei spr. De heer Xijl merkte op, dat hij m,et de Kerkeraad niets te maken had, daar had hij geen pijn aan! Hij had alleen te maken met de mensen, die er van de gemeente in zaten. De voorz. lichtte toe, dat het in de bedoeling lag bij de stichting maat schappelijk werk aan te sluiten en dit zo vlug mogelijk in werking te doen treden. Spreker wilde deze instelling de norm laten bezien en daarom nu de norm niet verhogen. De Kerkeraad had medegedeeld dat per 1 Jan. a.s. het Oudelieden huis wordt opgeheven. Voor de mensen die er van de gemeente in zijn, zal een ander onderkomen worden gezocht. Br is een bespreking met de kerkeraad ge weest, die tot beider bevrediging vol deed. De lidmaten der kerk gaan naar het Rusthuis (of anderszins). De ker keraad bindt zich voor alle leden; voor de niet-iidmaten wordt echter een bij drage gevraagd. Als het Oudeliedenhuis wordt opgeheven, stellen zij zich ook aansprakelijk voor de niet-leden," met dien verstande, dat het Burg. Armbe stuur bijdraagt. De mensen behoeven niet tegen hun zin naar het Rusthuis. Bij de heer Tyi ging het er over, dat de mensen niet verplicht worden naar het Rusthuis te Sommelsdijk te gaan. Wat de norm betrof, hij had het nu al zo lang uitgesteld en er is toegezegd dat het bij de begroting behandeld zou wor den. De voorz. zocht in de notulen maar dhr Tijl. zei, dat staat er toch niet in van die toezegging! Tenslotte zei de voorz. dat de nor men volgens het voorstel-Tijl nader zou den worden bezien. De begroting werd daarna aangeno men. Behandeling van de gemeente begroting 1952. De heer Tijl was de enigste, die alge mene beschouwingen hield. Hij dankte B. en W- en het secretarie-personeel voor het _werk en de moeite aan de be groting verricht. Over het algemeen kon hij zich met het beleid van B. en W. verenigen. Hij wees op de bouw van de 14 wo ningwet-woningen en vooral op de laat ste vier. Die konden z.i. al lang bewoond zijn. Bij wie de schuld lag vrist hij niet; hij stelde de vraag of B. en W. daar wel genoeg aan hadden gedaan. Niet- bewonlng bracht ook huur-derving. De riolering juichtte hij toe; de uitvoering kon hij niet bewonderen. Zgn aangeno men voorstel om f 1.— per uur te ge ven, was nog niet ingewilUgd. Hij was het met die gang van zaken heel niet 6611S* Het tekort dat op de begroting was, kan spr. begrijpen. Hij hoopte op beter. Wat de verdeling der wethouderszetels betrof, merkte hij op, dat aan de wens van de kiezers geen recht was gedaan. De salarissen der gemeentebode, school- sohoonhoudster e.a. vond hij te laag. 3pr. juichte het toe, dat twee politie- woningeri zouden worden gebouwd miet een arrestantenlokaal. Hij hoopte dat het bouwen weer geen jaar zou duren, anders moest een boete worden toege past! Bij zijn alg. beschouwringen op de be groting 1951—'52 had hij de aandacht al gevestigd op de inrichting van een Badhuis. Hij was B. en W. erkentelijk voor de besprekingen, die hierover had den plaats gehad met de Dorpsgemeen schap en het Groene Kruis. Wel drong hij, gezien het grote nut op spoed aan en hoopte dat men in 1953 zich behoor lijk zou kunnen baden. Spr. kon zich goed verenigen dat het Burg. Armbestuur zou worden omge zet in Maatschappel^k werk. Zo ook dat de bi-ugplannen in een gevorderd sta dium kwamen. Het eiste veel inspanning voor de burgemeester en daarvoor was hij erkentelijk. Voor de werkgelegenheid zou het een uitkomst zijn en ook de teelt van grove tuinbouw zou er van profiteren. Spr. besloot met de wens, dat 1953 een goed jaar zou mogen zijn en allen voor ziekte zouden worden gespaard. Hij hoopte dat aan het eind van 1953 zou kunnen worden gezegd: we zgn er allemaal nog en we hebben goed ge boerd! j Antwoord van d? voorzitter De voorz. zeide erkentelijk të' zijn voor de woorden tot B. en W. gericht. Er wordt steeds gepoogd zoveel nioge- lijk te bereiken, wat het beste is voor de bevolking:. Aan de Groen van Prinstererschool te Middelhamis, is in de vacature van de heer C. P. Kijkuit tot Hoofd benoemd de heer Van Zalingen te Kamperveen. De heer van Zalingen is gehuwd en heeft 6 kinderen. Wat over de woningbouw gezegd is, kan het college volledig onderschrijven. Zij betreuren, dat de afwerking van de 4 woningen te lang duurt. Door B. en W. was wel aandrang uitgeoefend om het werk te bespoedigen. Wel waren er slechte weersomstandigheden geweest, maar de woningen hadden reeds lang opgeleverd kunnen zijn. De huurschade speelt niet zo'n rol; dat de woningnood langer duurt dan noodzakelijk, is erger. Dan zette spr. uiteen hoe het met de lonen in de riolering gegaan was. De Heide Mtr- had het verzoek doorgezon den aan de Bedrijfsraad, (geheel over eenkomstig de wens van de raad) die verzocht heeft het tarief op te nemen. Spr. nam een misverstand weg, en zei, dat het werk wèl werd uitgevoerd in eigen beheer. De Raad bepaalt de lo nen en niet de Heide Mij. Daarbij heb ben wij te maken met het arbeidscon tract, zei spr. zijn persoonlijk me ning was, dat dit coU. arb. contract niet met voeten mocht worden getre den! Komende tot de verdere beantwoor ding zei spr., dat er een nadelig saldo was, dat niet met kunstgrepen was weggewerkt. Spr. had goede verwach ting dat de financiering Rijk en Ge meenten de oplossing zou brengen. Sinds 1900 was er geen goede overeenkomst en ook selert de laatste regeling in 1929 niet. Spr. was in de stellige overtuiging dat er een betere regeling voor de klei nere gemeenten zou komen. Dan staat het er niet slecht voor zei spr. Bij de vraag over de salariëring werk lieden, speet het spr. dat het secretarie personeel niet was genoemd...... „Voeg dat er bij" riep dhr Tijl. De voorz.: Goed! In de Kamer is die salariëring uit en te na besproken. De middengroepen komen moeilijk te zit ten, Spr. zei toe, de salariëring zo goed mogelijk te zullen regelen als het kon. Wat de bouw van de politiewoningen betrof, deze werden door het Rijk ge bouwd. Er moest dus worden afgewacht of ze binnen de termijn klaar waren. „Ze zullen wel goeie bouwers stu ren!" aldus dhr tijl. De voorz. kon de gezegdens over het badhuis onderstrepen. Wat spr. voorde brug deed, was maar een kleine bijdra ge, bij wat anderen deden. Spr. was het eens, dat de brug van eminent belang zou zijn voor de werkgelegenheid. De heer Tijl: Over die arbeidslonen ben ik het niet eens. Die mensen ploete ren in de modder voor te weinig loon. Spr. wist wel, dat er niet aan het con tract getornd kan worden, maar men kah ét toch wet onderuit! In de land bouw liggende lonen ook 4 et hoger. Nu houden de mensen zich stil, omdat er weinig werk is. Je kan er met geen 2 ploegen werken zei spr. De voorz. antwoordde hierop, dat t.a.v. de lonen de meeste spoed zal wor den betracht. De gunstigste regeling is er uitgeplukt. De norm van de onge schoolden hebben wrj zelf uitgeschakeld. „Je hebt martelaars en apostelen" zei de heer Tijl. Laat ze elkaar maar mee nemen! Weth. V. Opstelten: Die mening heb ben wij ook. „Maar het duurt te lang" zei de heer Tijl. De heer Huysen vond dat hij indertijd gelijk had gekregen, dat de lonen van het personeel te laag waren. Nu komt B. en W. er mee; toen hij het voorstel deed werd het weggeduwd. De voorz.: Als TJ dit op uw naamiwilt hebben zij het TJ gegund. U stelt ech ter de zaken verkeerd voor. Wij zijn nog steeds van mening, dat we niet lager staan dan andere gemeenten. Als we een oplossing kunnen vinden om het ho ger op te voeren, zullen we het probe ren; ook wat betreft het classificatie- verschil. Weth. V. Alphen merkte op, dat B. en W. toen zei, dat het niet kon en er met de begroting op terug zou komen. Nu kan het nog niet, maar B. en W. pro beert het nu. De heer Huysen was dit niet eens waarop de voorz. zei dat Huysen het zeer onoordeelkundig bezag. Bij de verdere behandeling van de be groting waren er nog enige opmerkin gen. De heer Ti^l kwam neer op de pre- cario-rechten, waarvan weinig binnen komt. Als hij zag wat er buiten staat op de weg, moest er meer van binnen komen. De voorz.: Het is de bedoeling niet om er veel van te trekken, maar om het op te ruimen. De heer Tijl: Maar ze staan er nog! Als ze moeten betalen, zouden ze de boel niet op de weg laten staan. De voorz.: Wij passen het zo toe, dat er zelfs raadsleden bezwaar tegen ma ken! Vrol^kheid) „Dan ruim ik het op" zei de heer Tql lachend. Daarna werd de begroting z.h.s. goed gekeurd. Het bedrag per leerling werd voor 1953 vastgesteld op 18.97. De heer 1^1 vond het bedrag verwar ming en verlichting voor de O.L. School hoog en als het dan nog maar goed was De kachels zgn oud roest. Spr. wenste hier de aandacht van B. en W. voor. „De aandacht hebben we" zei de voorzitter. De heer Hjl: Op korte termijn? De kachels zijn versleten. De voorz. hoopte in een e.v. verga dering met voorstellen te komen. De heer Tijl merkte op niet tegen de 10.subsidie voor de Bond tegen het vloeken te zijn als de Bond er maar iets voor deed. In Nieuwe Tonge was het vloeken heel erg. Als hij op straat loopt, Zaterdags en Zondags vooral hoorde hij het. Zelfs had hij de jongens gewaarschuwd. De voorz.:: Dit optreden waarderen we, als het dan maar gunstig geschiedt! De heer Xöl: aik zit met mijn tempe- FAMIUB-BESICPTKN rament! Als ze dan nog vloeken zou ik ze wel een klap voor d'r kop willen ge ven! Voorstel verhuur Tujnland Duiven- waardsedijk. De heer Tijl stelde een vraag over het plaatsje van P. v. d. Doel en infor meerde hoe dit kwam dat hij er van weggejaagd is. De voorz.: Wij verhuren het aan de ze man en dat is voldoende. Het is ge regeld dat dit niet meer voorkomt. De heer Tjjl: Als het werkelijk gere-' geld is, dank ik je er voor. Voor catechetisch onderwijs te geven, onder auspiciën van de Ger. Gemeente te Middelhamis, werd een schooUokaal verhuurd f 1.50 per avond. Voor de; Ned. Herv. Zondagsschool werd de huur bepaald op 7.50 per jaar per lokaal. Op voorstel van B. en W. werd pre mie woningverbetering toegekend aan de heer S. Keizer. Ten laste van de ge meente komt een derde, nl. 355.92. Voorgesteld en goedgevonden werd overkapping van de rijwielbergplaats op het schoolplein. Kosten 1080.—. Beke ken zal worden of het ook kan worden gebruikt door hen, die Ons Dorpshuis bezoeken. Rondvraag De heer Tijl wees op het besluit van sneeuwopruimen voor de woningen. Het blijkt dat ze het niet doen. Spr. wilde straffer maatregelen; bij niet-nakoming een procesverbaal. Als alle mensen er de hand aan houden, dan is de boel zo schoon. Weth. V. Alphen wees er op, dat soms de sneeuw op verkeerde plaatsen wordt geveegd, waardoor het soms nog erger wordt. Spr. noemde daarvan voorbeel den, zelfs was hij bezig geweest, maar alles kan niet voorkomen worden. Het werd een sneeuwpraatje; men zal bezien om van gemeentewege met een ploeg e.v. de sneeuw te ruimen. De heer van Zielst vroeg naar de mo gelijkheid dat het maximum verbruik van water niet per kwartaal maar per jaar kon worden gesteld. De heer Tijl (vertegenw) merkte op, dat daar niets van kon komen. Wel kwam er een ander tarief. De heer Huysen merkte op, dat er een Herkingse ambtenaar voor de P.T. T. was benoemd. De dames Woudstra bltjven in hun woning; spr. vroeg waar het postkantoor kwam. Voorts vroeg hij de electriciteitsreke- ning inplaats van om de 2 maanden maandelijks te innen. De voorz. beaamde, dat de dames Woudstra met pensioen gingen. Voor de nieuwe functionnaris was men bezig lo-i caliteit te vinden, wat nog niet voor da. openbaarheid was bestemd. Wat de electriciteitsrekeningen be trof, de inning kon om administratieve redenen niet anders, dan eens per 2 maanden. Dan sluiting. Met droefheid geven wij U kennis dat na een langdu rige ziekte is overleden, on ze lieve Opa IZAfiK VAN ZIELST Weduwnaar van Cornelia Hoogstraate in de ouderdom van 88 jaar en 5 maanden. Iz. van Zielst A. van Zielst- Mastenbroek Janny Nieuwe Tonge, 20 Dec. '52. Te koop by inschryvlng een te Middelhamis, Rhig no. 22. In huur bij de heren J. Troost en Joost Vroegindewefl voor 5.50 per week. Spoedig te aanvaarden. Inschri)vingsbiljetten in te le veren voor of op 30 Dec. a.s. ten kantore van MAKEIAAR NIJGH MIDDELHABNIIS S Gevraagd per 1 Jan. 1953 een zelfstandige bekend met electrisch lassen, draaien, reparatie landbouw- werktuigen en tractoren. J. J. C. DE LIGNIE Tel. 01876—267 Herkingen MTODELHARNIS Onze dorpsgenote Zr M. van Strien slaagde te Amsterdam aan het Insti-, tuut voor Med. Voorlichting voor het diploma Voetverzorgster (Pedicure.) DIRKSLAND Het boekenruilen der J.V. De Zaaier zal gehouden worden a.s. Woensdag* avond van 6.30 tot 7.30 uur. HEKKINGEN In de afgelopen bietencampagne zijn aan de haven aangevoerd 8700.000 kg suikerbieten, dit is plm. 1.000.000 kg meer dan het vorige jaar. Voor de Vereeen ,,Blindenpenning" te Amsterdam is ten bate van de blin.^ den, in 1952 in onze geme^pte gecoUec-r teerd 12.dit is de periode van 15 Mei tot 15 Nov. jl. De Kerstfeestviering met de kinde ren der Zondagsschool zal plaats heb ben D.V. Vrijdag 2e Kerstdag des sav; 6 uur in de Herv. Kerk. i In verband met het instorten van dé stenen muur van de oude schuur, eige naar fa. Klem aan de Molendijk en van^ wege de zware autovrachten, welke over het trottoir rijden, is het wegdek zoda nig weggezakt, dat in het donker, een rood licht is aangebracht met het oog op de veiligheid, MELISSANT Burg. Stand, ©eboren: Jacob, zoon van M. de Waal en A. Goedegebuur; Teunis, zoon van T. Bestman en J. de Geus. Huwelflksaangifte: D. de Vogel, oud 29 j., bloembollenkweker en J. Grooten- boer, oud 25 j. zonder beroep. Gehuwd: J. van Wageningen, oud 26 j., melkcontroleur te Herkingen en M. Neels, oud 26 zondfer beroep, alhier. Ingekomen: J. van^ Wageningen van Herkingen. Vertrokken: M. van der Boom, echtg. van H. van Groningen, nakr Sommels dijk; C. J. van der Velde en echtg. n. Dirksland. Woensdag 24 December des avonds 6.30 uur zal er doopszitting worden ge houden in de consistorie. Voor de beide suikerfabrieken zijn alhier aangevoerd 6683 ton bleten, t.w. voor „Dinteloord" 3983 en voor „Put- tershoek" 2700 ton. OUDDORP Vanwege Kerstmis en Nieuwjaar zal de beurs alhier niet op Donderdag kun nen worden gehouden, maar op Woens dag. NlEtrWE TONGE Oogstcollecte. Met nagiften heeft de oogstcoUecte üi de Ned. Herv. Kerk op gebracht f 1277.73. MIDDELHARNIS Zaterdag 37 Dec. tot en met 1 Jan. a.s. MIDDELHARNIS met Teddykraag 29.10—34.50 Idem II rij model met Teddy gevoerd 47.50—54.76 Ook in jongensmaten. Zuiver wollen vanaf 89.75 2 kleurige Egypt. POPHN MANTELS vanaf 33.75 Zo juist ontvingen wij een pracht collectie WOLLEN JAPONNEN en DEUX PIECES te gen zeer lage prijzen. Ook onze collectie zijn zeer groot en de prijzen laag. VOOR VAN WESTDUK •HIDDEIHMNIS -^ Homogeen foutloos goud ";Ar Extra taai hard yC Groter glans "X" Mincïer slijtage y^ Massief uit een stuk y^ Voegloos gesmeed y^ Graveren klaar terwijl U wacht. Wif verkopen ooh de beroemde Dagen van rust en bezinning. Hierbij behoort een uit Kerstkransen met zuivere amandelspijs en modern afgewerkt 2.75 per 500 gram Kerststaven, belegd met vruchten en snippers 35 et per 100 gram Weihnachtstollen gevuld met zuivere amandelspijs 1.80 per stuk Kersttulband (iets bijzonders) l'.SO per stuk Als tractatie voor de feestdagen brengen wij U onze Kersttimpen voor 10 et per stuk 100 gram Choc. Crème Kransjes 100 gram Fondant Kransjes 100 gram Likeur Kransjes SAMEN VOOR 85 CENT Moderne Kersttaarten en Kerstklokken vanaf 1.75 Kerstcake en Vruchtencake 35 et per 100 gram Altgd de grootste sortering voor uw koekjes en gebak KWAUTEIT IS ONZE RECLAME! I Beleefd aanbevelend, STEENHOVEN'S BAKKERIJ OUDE TONWE Namens de Woningbouwvereniging „Samenwerking" te Oude Tonge werd Vrijdagmorgen op het gemeentehuis al daar aanbesteding gehouden 'voor het bouwen van 10 woningen met schuren, op een terrein aan de Julianastraat, waarvoor de volgende inschrijvingen bin nenkwamen: A. van der Welle, Ooltgensplaat 96000.F. Osseweijer, Oude Tonge 94000.J. Versavel, Achthuizen 89500.Mooijaart en Van der Welle, Oude Tonge en den Bommel 88922—i; C. A. Th. Lambert, Oude Tonge 87000 C. Smeets, Achthuizen 86050P. Snijder en Zn., Oude Tonge 84990. Van Hennik, Overschie 81430. Het conserverings-, schilder-, glas werk enz. voor deze woningen: A. Hage, Oude Tonge 7050.Ph. Vïjfhuizen, Oude Tonge 5911.P. J. Karels, Nieuwe Tonge 4570. De gunning werd aangehouden. De begroting bedroeg 87300, alles inbe grepen. Van de Beurs. Op de beurs van Vrij dag jl. werden de volgende prijzen ge noteerd: Peulvruchten: schokkers 45 55, kleine groene erwten 4852, capu- cijners 4045, bruine bonen 6070. Haver 2526%, gerst 28^32, maan zaad 90^110, karwijzaad 5056, uien 18, aardappels 1213, koepeen 910. Alles in guldens en per 100 kg. VKAAG'T EENS IN )WED.KURVIHKSDROGI{TER>J KERKSTR.160 - OUDDORP OOLTGENSPLAAT I Scheepvaart. In de week van 15 tot 20 Dec. jl. zijn aan de haven gela den: 3 schepen suikerbieten, 1 schip voeraardappelen en 1 schip consumptie aardappelen. Gelost: 2 schepen kunst mest en 1 schip pulp. Galatesehaven: geladen: 1 schip suikerbieten. Examens. Te Delft slaagde voor het candidaats examen Civiel Ingenieur de heer |W. B. Ras, alhier. Benoemd. Tot hoofd van de Techni sche Dienst is met ingang van 1 Pebr. benoemd de heer De Vries uit Steen- deren, (bij Nijmegen). Aangesteld. Tot vertegenwoordigers van de Bedrijfsveren. Het Platteland Afd. Werkeloosheidsverzekering zijn in deze gemeente aangesteld de heren W. de Vos Jacz. en A. Kromdijk. Kolen. Voor de Kolenbond Alge meen Belang" is het m.s. „Henja" van Amsterdam met een lading eierkolen in de haven gearriveerd, groot 133 ton. Ge tracht zal worden nog vóór Kerstmis de bestelde brandstoffen thuis te bezor gen. Sluiting Secretarie. Zaterdag 27 Dec a.s. is de secretarie voor het publiek ge sloten. Ook zal de Burgemeester zijn wekelijkse spreekuur op deze Zaterdag morgen niet houden. DEN BOMMEL Ter gemeentesecretarie is rattenver gif verkrijgbaar. De inwoners wordt aangeraden dit rattenvergif in ruime mate gebruik te maken. De rat veroor zaakt onnoemelijke schade! Voor een stampvolle zaal gaven Za terdag 20 December jl. de zangvereni ging „Con Anima" en de zangvereniging „de Nachtegaaltjes" in het verenigings lokaal in den Bommel een uitvoering. Door deze verenigingen werden enige zangnummers ten gehore gebracht, waarbij het steeds opvalt hoe men in prestaties geregeld vooruit gaat. De pauze werd gevuld met guitaar- muziek, welke gebracht werd door eni ge dames. Na de pauze werd opgevoerd: Het meisje uit de achterbuurt. Voor dit stuk had men ook veel be langstelling. Dirigent van de Heuvel weet genoem de verenigingen wel te leiden en tot ac ties te inspireren. BEKENDMAKING voor Ooltgensplaat, Achthuizen en Langstraat De gemeente-opzichter verzoekt ons het volgende bekend te maken; In ver band met de a.s. feestdagen zal te Acht huizen en Langstraat het huisvuil, in- plaats van Donderdag, in de Kerst- 611 Nieuwjaarsweek op Woensdagmiddag worden opgehaald. In de kom der gemeente zal op 2dë Kerstdag des 's morgens wel de rond gang plaats hebben om de fecaliën op te halen. Voor het huisvuil wordt even wel Zaterdag na Kerst de ophaaldienst ingeschakeld. TJienveiling van 33 December 1953 Grove 19.4S—19.89, Middel 20.10 —20.38; Drielingen 25.61—27.06 Pick- lers 34.54. Stek 2.98—3.20. Middel- prijs veldsgewas 20.76. Aanvoer 90000 kilogram. AARDAPPELBEUBS ROTTERDAM, 22 Dec. Aardappel- beurs. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts eigenheimers 13.25—13.50, bintjes 11 ^12. bevelanders 12, ijsselster 9. 10, alpha's 9.5010, meerlanders 10.50—11, furore 10.50—11, Zandaard- appelen 35 mm opwaarts noordeling 9.50, voran 8.record 8, industrie 8, eigenheimers 8, Voeraardappelen 3.50. (Prijzen berekend per 100 kg op handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto.) VEEMARKT ROTTERDAM, 22 Dec. Ter veemarkt aangevoerd in totaal 1332 dieren, waar onder 1037 vette koeien, 278 varkens en 17 schapen. Prijzen per kg: vette koeien 2.70—2.85, 2.50—2.65, 2.00—2.20, var kens lev. gew. 1.92—1.88-1.84. De aanvoer van vette koeien was kleiner met zeer slechte handel en de prijzen waren aanmerkelijk lager. Var- kensaanvoer klein, de handel vlug en de prijzen hoger. Enkele prima's gingen., nog boven notering.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 3