Een Drenthse middag van de Bond van Plattelands vrouwen Ds V. Leeuwen CONSTANT Ringen fat doet ge met Uw vrijheid Wijziging van het Pachtbesluit Centrale Veiling Middelharnis Uienveiling JAN GROOTENHOVEN Pieter van der Vliet Fa. Onderdelinden Co. te Sint Philipsland plotseling overleden Plaatselijk Nieuws Christelijk Nationaal Vakverbond ste Jaargang Woensdag 17 December 1^Z2 No. 2175 CHK. WEEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Fa. HARTOGS - MIDDELHARNIS Wetsontwerp ingediend Ds. Zandt over de samen voeging van gemeenten HERSTELLEND NA ZIEKTE 7 Geeft Uw haarden en kachels een blijvende diepzwarte glans! VARKENS en BIGGEN RedactiebureauPr. HENDRtk-s^traAT 14, MIDDELHARNIÖ TELEPOONK1870-20V7_ GIRO 167930 - POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend DrukKerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870-2017 VersclLlJnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: f 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm, Bfj contract speciaal tarief. Vrijdagavond j.l. hield liet Chr Nat. Vakverbond haar jaarlijkse propaganda- tvond in de Chr. Geref. Kerk alhier. Nadat de oorzitter, de heer W. J Wit vliet, de vergadering- op de geijrüikelij- te wijze g-eopend had, verkreeg de heer Bras Jr van Rotterdam het woord, lïe tot onderwerp had gekozen: „Wat joet ge met uw vrijheid." U zult aldus spr. wel zeggen, welk ten eigenaardig onderwerp is dit én dan nel 7 jaar na de bevrijding. Maar hier is echter alle reden toe, want we zien lelkens weer, dat ons volk bezig is, om jie zegen van de vrijheid te verbeuren. Teneinde tot een goed begrip van mijn onderwerp te komen, wil ik, aldus spr. mijn onderwerp splitsen in twee gedeel ten nl. 1. Wat is vrijheid? 2. Wat doet ge er mede? Het eerste punt lijkt zo eenvoudig, maar bij nader inzien valt dit echter niet m«e. Vraag het maar eens aan anderen. Meestal denk men.dat men er tussen genomen wordt. In de oorlog mocht u niet buiten, wanneer u wilde. U niocht niet zeggen wat u wilde. Na de bevrijding mocht dit alles wel, mits men zich maar hield aan de wetten, die tot stand waren gekomen via de Sta- ten-Generaal. Wanneer u echter zo uw vrijheid beziet, is dat mis, want zo be ziet iemand uit de wereld de vrijheid. De vrijheid is een genadegift van onze God, en wie zo de vrijtieid ziet, kan, mag en moet voor die wijheid strijden. Iedereen, die dit tracht te doen, buiten God en Zijn gebod om za.l steeds een a- verechtse uitwerking ontmoeten. Tijdens de hberahsatie moest een ie der vrij worden en het zou een leder goed gaan en op die wijze zou vanzelf liet evenwicht ontstaan. Wie echter iets afweet van de geschiedenis, weet wat er van de vrijheid terecht is\ gekomen. De ene patroon handhaafde zicli tegen over de andere door de arbeiders lan ger te laten werken voor hetzelfde loon. In die tijd iiioesten in Moordrecht in een touwslagerij kinderen van 6 tot 8 jaar in de fabriek werken. In Liiflburg werden kinderen tussen 6 tot 8 jaar na enkele uren rust met water wakker gemaakt, omdat ze weer moesten gaan werken. Wie die toestanden nu nog eens leest, is daarover vol afschuw. Het ergste van dit alles is, dat de gemeente Gods die dagen gezwegen heeft. Het moet ons vandaag nog een aanklacht zgn, dat hierin verandering is gekomen door het sociahsme. Helaas was dit ook mis, want zij zagen twee klassen: t.w. die van bezitters en die van ni et-bezitters. Het gevolg was echter, dat de groep be zitters steeds kleiner werd e:n de groep met-bezitters steeds groter. Het gevolg hiervan zou dan zijn een revolutie, al thans zo stelde men zich dat voor. IjC- nin schreef 40 jaar geleden, dat wan neer dit moment gekomen was, men dan in één tel dictatuur zou krijgen, maar daarna zou de volmaakte vrijheid ont staan. De historie leert het ook hier weer an. ders, want in Rusland hebben de heer sers het nodig geoordeeld om het IJze ren Gordijn te laten vallen, omdat men het godonterende zo wil verbergen. De vrijheid kan dus nooit komen, wanneer die niet als genadegift van God komt en daarom moeten we Hem op alle ter reinen dienen. Wat doet ge met die vrijheid? God plaatst ons steeds weer in de werkelijk heid en daarom moeten we een ieder dui delijk maken, wat vrijheid is. Het C.N. V. heeft reeds hiervoor veel strijd ge streden en doet dat nog. Deze arbeid is gelukkig niet ongezegend gebleven. Sa menwerking tussen werkgevers en Werknemers moet uiteindelijk de oplos sing brengen, doch deze kan alleen op gelost worden door het Evangelie. Wij hebben dan ook doorgezet, omdat het een opdracht was van Godswege. Tegen de collectieve arbeidsovereen komsten heeft Wibaut sterk geageerd. De socialisten zijn er nu dankbaar voor. Het pensioenfonds in de grafische be drijven was ook een bezwaar. Gelukkig bleek het zuurdesem van het C.N.V. sterker dan dat van de socialisten en daarom is ze niet in sociaUstische geest gegaan. Tot voor kort zijn aangenomen de wet op de Ondernemingsraden en de Publiek rechterlijke Bedrijfsorganisatie. Deze zijn vastgesteld op basis van de macht. Daarom is het noodzakelijk, dat u zich zonder uitzondering niet aansluit bij het Moderne, maar bij het Christelijke Vak verbond. Dit is een taak niet alleen voor de besturen, maar voor ieder in dividueel. Toon uw dankbaarheid door krachtig het werk met uw propaganda te steunen en zelf daadwerkelijk mee te helpen! zijn lied Jesaja 21 11 en 12. Omstreeks 1840 ontwikkelde zich alles snel. De ar beider moest steeds harder gaan wer ken. Men riep in die tijd: We hebben de lichten van de heniel gedoofd." Er was alleen maar de materie, de machi ne, de verlichting in de vooruitgang. Da Costa speurt in zijn lied naar de oorzaak en hij vindt deze: „De mens heeft God verlaten." Men geeft zich over aan al lerhande bijgeloof o a. spiritisme en de enige Medicijnmeester wordt smadelijk verworpen. Wat betreft het recht houdt men geen rekening met Gods ordinan- tiën. Het recht wordt in dienst gesteld van de bezittende klasse. De Overheid verstaat niet rrieer, dat zij Gods diena resse is. De satan heeft getriumfeerd. Er is een breuk tussen God en de mens door de zonde. Da Costa zegt nadruk- delijk: „Het is hog nacht." In 1847 ziet de dichter dat de revolutie in Frank rijk dreigt, in Engeland heerst onrust, in Ierland burgeroorlog, in Duitsland dorst men naar vrijheid. Het ganse we reldgebeuren verontrust de dichter en tenslotte roept hij uit: „Men waant, dat de morgen is gekomen, maar het is nog nacht." Honderd jaar later (d.i. omstreeks 1950), legt de drukpers getuigenis af van de vooruitgang. Boek op boek wordt de wereld ingestuurd. De nieuwe eeuw heeft nieuwe vondsten gedaan om beslag te leggen op de vrijheid. De film giet dromen over de aarde uit. De radio geeft verpozing en vertier. De technische wonderen van vroeger zijn kinderspelen bij thans. In de winter bloeien de rozen. De verlichting kan de vele misstanden niet verheulen van on ze samenleving. Ganse volkeren wor den onderdrukt. In Amerika en Zuid- Afrika heeft men rassenproblemen. Mis dadigers zijn er niet meer. De maat schappij is krank tot de dood toe. Er zijn internationale betalingsmoeilijkhe den, overbevolking, zware belastingen. Het poütieke leven slaat de aandachti ge beschouwer met vertwijfeling. Frank rijk kraakt in al zijn voegen. Het Engel se Imperium is als een kaartenhuis in een gestort. Het Communisme en het Kapitalisme voeren strijd. De wereld is te klein geworden. De mensheid veront rust zich over de vliegende schotels. Dit alles neemt niet weg, dat de mens er van overtuigd is. dat de morgen is aan gebroken. Het leed is geleden. We heb ben na de oorlog gezegd, we gaan een nieuwe wereld opbouwen. De Verenig de Naties zullen de welvaart garande ren. De techniek heeft de mens in staat gesteld, wonderen te verrichten. Bijna is het vooroorlogse peil bereikt. Een nieuwe oorlog, geen sprake van, want we zullen ons tot de tanden toe wape nen. De stem van Christus wordt nau welijks gehoord. De last van Duma. Men roept tot mij uit Seïr: Wachter, wat is er van denacht, wachter, wat is er van de nacht?" De wachter zei: De morgenstond is gekomen en het is nog nacht; wilt gijlieden vragen, vraagt; keert weder, komt. In aansluiting hierop werd door allen gezongen: Daar is uit 's werelds duist're wolken een licht der lichten opgegaan. Komt tot zijn schijnsel alle volken en gij, mijn ziele, bidt het aan. Nadat alle aanwezigen nog enige be kende liederen hadden gezongen en de heer R. Rijksen nog een improvisatie over enkele Kerstliederen ten gehore had gebracht, zorgde Ds Los van Stel- lendam voor het nagerecht in de vorm van een dankwoord en eindelijk daarna met dankgebed. Het was een schone avond. cAUeen by de beters ^uioelieró zyn de verkry^baar. Het bestuur van de bond van Platte landsvrouwen, afdeling Goeree en Over- flakkee, streeft er naar om op de gezel lige middagen en avonden steeds met iets aparts en iets nieuws naar voren te komen. Men maakt het zich zo gezel lig mogelijk. Deze keek slaagde men daarin wel zeer bijzonder. Men had voor Maandagmiddag mevrouw Eding uit Emmen uitgenodigd om een koffietafel te komen verzorgen, zoals die in Dren te nog steeds in eer wordt gehouden, meestal als dank voor bewezen diens ten. Met deze middag kregen wij een pracht stukje Drents' folklore voorge zet. Vele dames genoten van de koffietafel. Dö heer Jan Knape Mzn. sprak over: „Wachter, wat is er van de nacht." Nadat de heer B. Riksen een orgel bespeling had gegeven zei de heer JaJi Knape op pakkende en boeiende wijze iets over Da Costa's lied: „Wachter, wat is er'van de nacht." Dit meer dan een eeuw oude lied lied heeft iets tot ons te zeggen, aldus spr. De dichter nam als uitgangspunt voor In Drente leeft de gemeenschapszin nog sterk onder de bevolking en het is heel gewoon, dat als er moeilijkhe den zijn in een gezin, waardoor het werk niet kan doorgaan de gehele omgeving meehelpt om door daadwer kelijke hulp het leed te verzachten. Wanneer het leed gelukkig weer is ge leden, dan verzorgt de vrouw des hui zes zo'n koffietafel, zoals mevr. Eding dat deed in Hotel Spee. Ook wanneer er een baby geboren wordt is het de gewoonte dat de ge- buren vijf aan iedere kant de ge lukkige m,oeder bijstaan. Vroeger riep men niet eens hulp van baker, laat staan van vroedvrouw of dokter in. Nu verandert 't al enigermate. Maar ook dan nog wordt er bijgesprongen en wordt de kraamhulp met alle voorkomende werkzaamheden terzijde gestaan. Is de baby vijf weken oud, dan wordt er een koffietafel aangericht! Als de baby geboren wordt gaat de vader dat bij heel de familie en bij alle kennissen vertellen en overal wordt hem een borreltje aangeboden Begrijpelijker wijzekbmt het hierdoor wel eens voor, dat de vader, op het gemeentehuis ge komen, niet meer weet of het een jon gen dan wel een meisje is. „Helaas wordt met deze goede gewoonte ook al een beetje gebroken" vertelde mevr. Eding humoristisch. Maar de gemeen schapszin en de goed nabuurschap zul len in Drente blijven voortbestaan, zo durfde zij wel verzekeren. Even onderhoudend als over de kof fietafel en het feest van de geboorte vertelde mevr. Eding over de „spüis- tersavond", Op zo'n avond komen de meisjes uit de omgeving bijeen om ge zamenlijk te spinnen voor de vriendin die trouwplannen heeft. Het wordt een gezellige avond, temeer, omdat ook de vrienden er bij tegenwoordig zijn! Drente is het land van schapen en schepers. Maar langzamerhand gaat dat pittoreske beeld uit het landschap ver dwijnen. Het ging mevr. Eding aan het hart, dat men wellicht weldra niet meer de heldere belletjes van de schaapjes op de wijde heiden zal horen. Bij dit deel van haar causerie bleek mevr. Èding niet alleen een goed spreek ster,' maar bovendien een voortreffelijk zangeres. Zij zong glashelder en met prachtige voordracht het lied van de herders. Een reuze applaus was haar beloning. De koffietafel werd door" 'de plattelandsvrouwen al le eer aangi söaan. Enkele kraanpotten die bij zulk een tafel behoren, stonden hier en das.r tussen het gerei Het Drentse bro. od 3iad mevr. Eding niet mee kuimen brengen, daar er teveel monden wart jn om te stoppen, maar .dhr van der Ent;-Braat, bakker te Middel- harnis en voor wie Drente geen onbe kend land is, zorgde voor een en ander, gebak, hecrl-gk kreate.nbrood, kropbrood roggebrood, beschuit enz. Voor boeren- worst had mevr. Eding echter wel zelf gezorgd. Een en ander i'iad veel weg van een bruiloft! Na eea gezellig tafelen werden er lantaamplaatjes vertoond uit de omgeving van de spreekster door dhr Saers en tot beslu'tt declameer de zij een gedicht, n-attiarL^Jk ook over Drente handelend. Het was een heel gezelHgt zame middag en de wrj.d. presl4 de bond, mevr. Geluk-LeeuWv "'^^"''S' moest zeggen bij haar dankwoofi, Flakkee wel een heel eind van Div verwijderd ligt, maar dat men deze m. dag er toch wel dicht bij was gewee», Welke opmerking de beste loftuitingr was voor hetgeen mevr. Eding had ge presteerd. VEEMARKT ROTTERDAJvr, 15 Dec. Aange voerd 2045 dieren w.o. 1311 vette koeien 709 varkens en 25 schapen of lammeren Prijzen per kg: vette koeien 2.80 2.95; 2 60— ƒ2.75; 2.10—2.30; varkens lev. gew. 1.88, 1.84, 1.78 Prijzen per stuk: schapen 115. 100.—, 80.— Aanvoer vette koeien ruim redelijke handelen prijzen van Ie en 2e kwal. iets stijver, 3e kwal. onv. enkele prima's gingen boven notering. Aanvoer var kens groot, luie handel en teruglopende prijzen, prima dieren gingen nog bo- ven''notering. Aanvoerschapen en lam meren minder met vlotte handel en prij zen hoger dan vorige week Maandag. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM, 15 Dec Kleiaardap- pelen 35 mm opwaarts: eigenheimers 13, bintjes 1112, bevelanders 12, ijselster 9, alpha's 9.50, meerlanders 10.5011. Zandaardappelen 35 mm op waarts: noordeling 9.50, voran 7.75, record 7.75^ industrie 7.75, eigen- heimers 7.75, voeraardappelen 3.50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor d g verkoop van consumptieaardappelen wagon, schip of auto. JP GRAAKTBEURS ROTTERDAM, 15 Dec. landse granen (officieuze note .nnen- per 100 kg franco Rotterdam). Ta^e zonder vochtconditie 25 50, 26.85, op vochtconditie tot 26 80 Voedergranen grove gers' j^et e- nige attentie, overigens flauw Amoe- gerst 30.7531.50; haver f 25 2'ï— 26.25; rogge 25.25—25.75; r ''•^- schoond tot 36.50. Peulvruchten: erwten iiais ge- 4554, schokkers kaha keUrig aangericht bruine bonen -— flauw flauw 45—59, tot 74. Het ontwerp voor een nieuwe pacht wet zal vermoedelVik nog in dit parle mentaire zittingsjaar, dus voor medio 1953, bij de Tweede Kamer worden in gediend. Tot de inwerldngtreding van de nieuwe pachtwet zal het pachtbe sluit bleven gelden. Op enkele punten van de huidige regeling is verandering echter zo dringend noodzakelijk, dat daarmee niet op de nieuwe wet kan wor den gewacht. Op grond hiervan hebben de minis ters Donker en Mansholt b\j de Tweede Kamier een wetsontwerp ingediend tot wijziging van het pachtbesluit. Door invoeging van een artikel 30a wordt voorkomen, dat de pachter door overdracht van de gepachte grond aan een nieuv/e eignaar, die zijn grond zelf in gebruik wil nemen en daar overwe gend belang bij heeft, gedwongen kan worden onverwacht en op korte termijn het veld te ruimen. Door de nieuwe be paling wordt bij een dergelijke over dracht het pachtrecht nog voor ten minste 4 jaar aan de pachter gegaran deerd, ook al verstrijkt inmiddels de duur der overeenkomst Deze regeling geldt echter niet wanneer de grond wordt overgedragen aan bloed- of aan verwanten in de recht neerdalende li nie. In dat geval blijft het mogelijk ver leging van de pachtovereenkomst te weigeren. Een tweede wijziging verruimt de mo gelijkheid om in beroep te gaan tegen een beslissing van de Grondkamer tot verlaging van de pachtprijs. Momenteel is een beroep op de centrale grondka mer slechts mogelijk, wanneer de ver laging van de pachtprijs 15 procent of meer bedraagt, In het ontwerp wordt voorgesteld dit percentage op 10 te stellen. Bij de behandeling van de begroting van Einnenl. Zaken heeft Ds Zandt in de Tweede Kamer een rede gehouden, waarbij hij o.m. aansneed het punt: „samenvoeging gemeenten". Hij wees de minister er op, dat Z Ex. toch voor al rekening wilde houden met het his torisch gegroeide bestaan van elke ge meente. Hij late geen gemeenten bij el kander voegen, waarvan de inwoners dit allerminst willen, gelijk het destijds ontworpen plan van samenvoeging van gemeenten in de Bommelerwaard en op Goeree en Overflakkee bij de bevolking dezer gemeenten zeer terecht grote ontstemming heeft verwekt, want van hogerhand werd daarin voorgesteld om gemeenten samen te voegen, die in het geheel niet bij elkaar behoren. Hij zor- ge er ook in ander opzicht voor, dat de autonomie der gemeenten niet nog meer aangetast zal worden, integendeel, hij bevordere, dat de autonomie der gemeen ten weder hersteld zal worden. versterkt U met PLEEGZÜSTEB BLOEDWIJN Uienveiling van Dinsdag 16 Dec. 1953 Grove uien 18.87; middel 19.09— 19.43; drielingen 27 83; pickels 34.24; stek 3.07—3.19; pootuien 17 middenprijs veldgewas 19-88. Aanvoer 75.000 kg Voor de a.s. Jaarwisseling geven wij U weer gelegen heid om in ons blad op de gebruikelijke wijze een Nieuwjaarswens te plaatsen. U bereikt er al Uw clientèle, vrienden en bekenden in één slag mee, en het kost U slechts een luttel bedrag aan geld. Zie onderstaande modellen en prijzen. De tekst kan worden opgesteld, zo men zelf wil. Grotere advertenties worden naar evenredigheid, maar toch tegen een extra lage prijs berekend. Spoedige inzending van uw copy is gewenst, om U een goede plaats te kunnen geven. Hoogachtend, Administratie „EILANDEN-NIEUWS" 1. P. WANDEL Mr. Timmerman - Hekelingen wenst Familie, Vrienden en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. 2. C. VAN ASPEREN Landbouwsmedery Heest 'enst alle Clientèle een geluk- Nieuwjaar. Z. SOHUtrRMAN R«fli«jha>v-<iel - Utrecht Clientèle, v^rienden en Beken den een-^zejend Nieuwjaar. 4. S. KABELSE Vertegenwoordiger „HEUOT" FIBlWtA BRUINSE Tel. 65804 Schiedam 1 Januari 1953 p.f. 5. J. SIMONSE Pootaardappelen en TJien HEKELENGEN Ben voorspoedig 1953 toege wenst. 6. Een voorspoedig 1953 toe gewenst aan Familie, Vrienden en Begunstigers WED VERSTRATEN Wolhandel Dinteloord De advertenties no. 1 t.m. 6 kosten 1,35 per plaatsing. ORGELS EN PIANO'S BERGEN OP ZOOM vrienden en Clientèle een voorspoedig 1953 toegewenst. Vi'^teaflel Patats-mtês Schoolstraat Dordrecht j j "aMjaari 1953 No. 7 en 8 kosten 2.— per plaatsing. m.h.g. Bg de wisseling des jaars al onze clientèle, vrien- m bekeniien een voorspoedig Nieuwjaar toege wenst. Handel ii Landbouwproducten TELEFOOT ^^S en Pootaardappelen STEENBERGEN jjj,_ 9 kost 3.per plaatsing. Wacht niet met L wenden, doe het dadelük. WS zdtgeh Voor een goede plaats. Tekst Uefst in blol betters geschreven, ter voörkoniing vaii fouten. V kunt uw Nieuwjaars-advertentie ook opgeven bij onze plaatselijk© a.get,''^^^- Zondagmorgen is te Loenen aan dê Vecht, op plotselinge wijze overleden. Ds Dirk van Leeuwen, 'predikant bij de Oud-Geref. Gemeente alhier. Ds van Leeuwen zou te Loenen aan de Vecht een vacaturetaeurt vervullen, maar werd Zondagmorgen dood in zijn bed gevonden. Hij bleek overleden te zijn aan een hartverlamming. Ds van Leeuwen deed op 16 Maart 1950 zijn intrede te St. Philipsland, na 7 jaar de gemeente Loenen a. de Vecht te hebben gediend. Hij werd bevestigd door Ds J. van Dijke van Capelle aan de IJssel uit Lucas 10 17-20. De woorden waarmee Ds van Leeuwen zich aan de gemeente te St. Philipsland verbond, waren uit 2 Cor. 5 20: „Zo zijn wij dan gezanten van Christus' wege, alsof God door ons bade: Laat U met God ver zoenen." Bijna drie jaren heeft hij de gemeen te van St. Philipsland gediend; aan zijn zeer werkzaam leven is een plotseling einde gemaakt. Ds van Leeuwen was in zijn gemeente zowel als elders in het land, zeer ge zien. Het was een harde werker, hij deed ook bijzonder veel aan huis- en ziekenbezoek. Hij was voorz. van de Chr School aldaar, waaraan hij alle steun gaf. Van medische zijde was hij er op ge wezen, dat hij een zwak hart bezat, waarom hij zich in acht moest nemen. Zeer op het onverwachts, tot grote droefheid van zijn gemeenteleden, heeft hij nu plotseling het tijdelijke met het eeuwige moeten verwisselen. Het valt te begrijpen, dat dit Zondag in de gemeente van St. Philipsland, toen het overlijden bekend werd, grote ontroering en droefheid teweeg gebracht De overledene was 63 jaar en laat een weduwe na zonder kinderen. Naar wij vernemen zal zijn stoffelijk overschot naar St. Philipsland worden vervoerd en zal Donderdag a.s. de be grafenis plaats hebben. In de Oud-Geref. Kerk zal vooraf een rouwdienst plaats hebben, die n.m. 1 uur zal aanvangen. D.V. in een volgend num mer hopen wij daarvan verslag uit te brengen. MIDDELHARNIS Opbrengst kankerbestrijding. De op brengst van de collecten voor de kan kerbestrijding heeft in beide gemeenten opgbracht: Middelharnis 863.71 Sommelsdijk 567.41 ---------------- Totaa 1 1431.12 Een mooi resultaat. DIRKSLAND A.s. Woensdagavond 7 u. hoopt ouderl. B Roest van Scherpenzeêl een rede te houden voor de Ring van J.V.'s der Geref. Gemeenten op ons eiland, in de zaal achter het kerkgebouw. Belang stellenden zijn hartelijk welkom. Burgelijke Stand. Geboren: Pieter Jacob, z. v.P. Bakker en E. Stolk; Jacob, z. v A. L. van Es en K. van Hurzen; Steven, z. v. P. Nag- tegaal en K. A. Looij; Jacob Jan Maar ten, z. V. T. Tanis en J. W. A. v d. Klooster; Petronella Maria, d.v. P. Ha-" meeteman en M. A. Pollemans; Cornells Hubertus, z. v. C. L v. d. Meij en N. van Noord; Willem, z. v. A. J. Lugt- hart en C. Keur. Ondertrouwd: A. v. Ham 21 j. en J. Wilkes 17 jaar. Getrouwd: P Molenaar 27 j. en B. V. d. Groef 19 jaar; J. Vroegindeweij 23 jaar en E. Razenberg 23 jaar. Overleden: P. Oorbeek 71 jaar, wedn van A. de Ruiter. Deze week zal door deze gemeente medewerking worden verleend tot de rattenbestrijding in streekverband. O- veral in de gemeente zal rattenvergif worden uitgelegd. HERKINGEN A.s. Woensdag 17 Dec. des av 7 u. hoopt voor de Geref. Gemeente alhier op te treden Ds Zwerus van Middel harnis. OÜDDOBP 35-jarig bestaan der Geref. Gemeente. Door Ds de Blois van Rotterdam-Z. is Maandagavond, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Ger Gemeente alhier een gedachtenisrede uitgesproken naar aanleiding van Habakuk 3 2b. Verslag volgt in ons e.v. nummer. a.s. Woensdagavond 6.30 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk voor te gaan Ds Steur. die roestig of stijf zijn, knappen direct op met Varkenspoeder uit Wed. Kurvinks Drogister4J. NiEtliWE TONGE H. V. had met het hout hakken het ongeluk een stukje tegen zijn oog té krijgen. Medische hulp was noodzake- lyk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 1