Ukooptnu voordeliger! lOlo korting aparte collecties Fa. J. J. Nipius De A.N.W.B. opent campagne tegen verontreiniging van de natuur Geschenken Dames- en Meisjesrokken RIBFLUWEEL TRAININGSBROEKEN Uienveiling Burgerlijke Stand Net Meisje Tuinhuisje NAAIMACHINES ACCORDEONS Bij elke aankoop In 't nieuw met de komende feestdagen! Telef. 2088 - Middelharnis Zeepost WAARSCHUWING Slagzinprijsvraag als inzet Predikbeurten Land en Tuinbouw Het Landarbeidersonderzoek voor elke gelegenheid in aparte keuze! JAC. KEUVELAAR MIDDELHARNIS Hei is hoog tijd! VISITEKAARTJES i u Wij brengen gloednieuwe collecties in: 0 Damesmantels en Swaggers Japonnen en Kinderjurkjes 9 Geklede Damesjaponnen 0 Kindermantels 0 Cocktailjaponnen Jersey Damespakjes 0 Pullovers en Damestruitjes in wollen stof, gebreid en jersey Grote keuze in alle modetinten U vindt bij ons in Heren- en Jongenscostuumë 0 Tweed-, Loden- en Poplinjassen 0 Winterjassen en Herenjekkers 0 Jongens- en Meisjeszeiljoppers in alle modetinten tSportievs en yzeróterke kleding in Jongensplusfour en Sportjasjes Heren- en Jongens Sportjacks Jongenscostuums en Herenpantalons I in alle maten en kleuren voorradig f 2.25 - f 2.50 - f 2.75 enz. Bezoek Commissaris der Koningin te St. Annaland Oud-notaris v. d. Velde te Tholen 90 jaar Zendingsavond te St. Annaland Waterdag 6 December 1952. „EILANDEN-NIBUWS" BIx. 8 trappen. Doktershulp was noodzakelijk. In de haven alhier ligt een lading fabriekscokes in lossing. Burgerlijke Stand over Nov. 1952. Geboren: Abraham z.v. C. Vroeginde- (veij en N. Westhoeve; Elizabeth, d.v. J. je Vogel en G. Hoek; Klaas, z.v. J. Be- juijen en J. Akershoek; Teunis Laurus, 2.V. L. Mijnders en M. Witte; Pieter Jan j,,v. D. de Jong en J. P. Komtebedde; jvria Martijntje d.v. W. Koole en C. S. van Asperen; Willem, z.v. W. Koole en C. 3. van Asperen. Huweiyken: Adrianus Comelis van Es 23 jaar te Oude Tonge en Grietje Neel- tje Tanis, 28 jaar .alhier. Overlijden: Neeltje Komtebedde, 94 jaard, weduwe van C. van Huizen; Arentje Sperling, oud 75 jaar. OUDE XONGE Drukte bij het slachten aan huis. In verband met de vele aanvragen om liuisslachtvergunningen wordt medege- (jeeld dat het volgende schema voor het iieuren bij huisslachting is opgesteld. In Je maand December kan uitsluitend worden geslacht op de Maandagen 8, 15, 22 en 29 Deo. en op Donderdag 18 Dec. De aangifte moet tenminste een week voor de slachting geschieden ten kan tore van de gemeente-ontvanger, bene den naast het raadhuis en wel 's Woens dags- of Vrijdagsmorgens. De slachting moet plaats hebben in de morgenuren. Hiermee moet zo vroeg mogelijk in de niorgen een aanvang worden gemaakt, want na 14 uur begint op die dagen de keuring van het geslachte dier. Aangif teformulieren zijn verkrijgbaar bij de slagers. Burgerlijke Stand over Nov. 1952. Geboren: Adrianus z.v. J. Brinkman en M. J. de Vos; Lena Willemina d.v. p. A. V. d. Sluijs en A. C. van Utrecht; Gerardus z.v. G. Tuns en L. van Tigche- len; Petrus Johannes, z.v. P. J. Heemes en L. D. Barnat; Maria Geertrui Corne lia d.v. A. J. V. d. Vliet en B. v. Mar- kensteijn. Huwelijken: Johannis C. Moerenhout, 29 jaar te Ooltgensplaat en Sara J. M. de Boet, 26 jaar. Overlijden: Magdalena Faas, 73 jaar wed. van M. C. van Biert; Aartje de Koning, 50 jaar, vr. van W. Koert; Wil lem M. de Korte 86 jaar, wednr van Adr. de Berg; Jan van Vliet, 65 jaar, man van C. Tiggelman; Johannes A. de Bruin 19 jaar, z.v. K. J. de Bruin en J, Vreeswijk. Vertrokken: O. J. M. Nijsse naar Bllt- hoven; C. Both naar Rotterdam; P. Both echtgen. van Kievit naar Rotterdam; J. Kauffman en gezin naar Rotterdam; H. Kauffman naar Schiedam; J. M. Kauff man naar Schiedam; C. Koert naar Ooltgensplaat; A. Kamerling naar Gilze ca.; A. H. Hartog naar Doorn; J. M. de Boet naar Vlaardingen. Ingekomen: C. D. M. van Peer van Medemblik; C. P. Melissant echtg. van Van den Berg van Melissant; J. J. Vis been van Nieuwe Tonge; M. HoUeman echtg. van Troost van Ooltgensplaat; R. de Wit van Nieuw-Beijerland; P. M. Ja cobs echtg. van Van Eijkeren van Den Bommel; C. R. E. Stehouwer echtg. van Van Schelven van Rotterdam. OOLTGENSPLAAT Scheepvaart. In de week van 24 tot 29 TSïov. j.l. zijn aan de haven geladen: 2 schepen suikerbieten, 5 schepen con- sumptie-aardappelen, 1 schip uien, 1 schip gerst, 1 schip uien en aardappe len. Gelost: 2 schepen pulp. Galathesehaven geladen: 3 schepen sui kerbieten. Kerkdienst. Maandag 8 Dec. a.s. 's avonds 7.30 uur hoopt in het gebouw „'t Centrum" op te treden Ds. R. Kok van Veenendaal. OOLTGENSPLAAT Landbouwvereniging had batig saldo. Uit het verslag van de Landbouwver eniging ,,Landbouwbelang" boekjaar 1951—'52 constateren wij een goed en zakelijk beheer. In genoemd jaar werd een winste gemaakt van 2685.30. Dit bedrag werd afgetrokken van het nog open staande verlies. Men hoopt over enkele jaren dit verlies te hebben weg gewerkt. De winst op goederMi bedroeg 2074.17; op bestrijdingsmiddelen 1098.66; winst op zaken 413.30; op loonmalen 300.17; op loonsproeien 1818.13. Ex ploitatie overschot op gebouw Molendijk 438.65. De voorraad brandstof be draagt 1111.98. Dit jaar werd het eerst gewerkt met een nieuwe nevelmachine. Velen vonden het sproeien met de grote sproeimachi- ne en tractor te zwaar voor dit werk. De nevelmachine heeft goed werk gele verd. Het luchtsproeien heeft dit jaar niet veel opgang gemaakt. De resultaten en het dubbele sproeiloon spraken wel een woordje mee. Het ledental der vereniging liep iets achteruit door sterfgevallen en beëindi ging van het bedrijf. Per 30 Juni boekte de vereniging totaal 104 leden. Burgerlijke Stand November 1953- Geboren: Huiberdina Pieternella Ma ria d.v. J. Stoop en H. Vervloet; Sinia Cornelia d.v. P. v. Dam en H. Markus; Adrianus z.v. E. v. d. Veer en L. Knape; Jacoba Maria d.v. A. A. de Boet en J. M. de Waal; Dina Krijntje d.v. J. de Boed en M. de Bonte. Overleden: J. Sandifort, 87 jaar, echt genote van K. Voogd; M. A. Hokke, 6 jaar z.v. C. P. Hokke en A. van Gent. Gehuwd: L. J. Kooiman, 20 jaar en D. Hotting, 17 jaar; P. v. Hooff, 29 jaar en 9' W. Geers, 25 jaar; J. Kwakernaat, 24 jaar (Den Bommel) en W. M. v. Dam, 22 jaar; J. v. Driel, 24 jaar (Dirksland) en A, V, Oostende, gO jaar; A, G. Wens 28 jaar (Breda) en N, v. Dam, 26 jaar. Ingekomen: J, Kievit vajn Dirksland; C. Vis en gezin van Rotterdam; A. Stolk van Melissant; C. Koert van Oude Ton ge; C. Kouwenberg van Hilversum. Vertrokken; O. v. d. Welle naar Rid derkerk; J. C. V. Ree naar Ridderkerk; C. Hokke naar Goes; M. en G, de Vries haar Den Haag; M. HoUeman naar Oude Tonge. STAD AAN 'T HARINGVLIET Deze week arriveerde de heer P. Saarloos met zijn gezin uit Canada om "ier enige maanden bij zijn ouders en verdere famiUe te verblijven. -------— CENTRALE VEILING MIDDELHARNIS ülenveiling van Vrijdag S Deo, 1952 Grove 19.10—19.70; Middel 19.48; Drie- Imgen 26.—.; Picklers 34.72; Stek 3.71. Aanvoer 115.000 kg. De A.N.W.B. heeftbesloten tot het voeren van een campagne tegen de weer hand over hand toenemende verontrei niging van natuur en landschap. De bond acht deze nieuwe actie, op grond van de In het afgelopen seizoen opgedane ervaringen, een volstrekte noodzaak. Terwijl Nederland steeds armer wordt aan recreatieruimte doen naar de practijk alom uitwijst tallozen hun best alles wat op bos, heide of strand lijkt, in afval hopen te veranderen. Parken en plantsoenen, lanen en weg bermen, voor het publiek opengestelde landgoederen etc. vertonen na elke mooie dag de sporen van een bezoek, in de vorm van weggegooide papieren en kranten, sigarettendoosjes, ijscartonnet- jes, sinaasappelschillen en pindadoppen. Vijf en twintig jaar geleden heeft de A.N.W.B. eveneens tegen deze nationale kwaal stelUng genomen, onder het po pulair geworden motto: „Laat niet als dank voor het aan genaam verpozen, De eigenaar van het bos de schil len en de dozen". Deze campagne heeft toen allerwege weerklank gevonden, men reageerde spontaan op de oproep van de Bond en voor het succes mag wel tekenend heten dat men dit vertrouwde rijmpje nog niet vergeten is. De „schillen en dozen" zijn er echter weer volop, en slechts een nieuwe alge mene actie kan naar de mening van de Bond aan de huidige massale ver ontreiniging paal en perk stellen. De A.N.W.B. zal in het nieuwe sei zoen deze campagne op uitgebreide wijze voeren en daartoe de medewerking van overheid alsmede van verschillende organisaties en instanties inroepen. Als inzet hiervan heeft de Bond thans een Iirijsvraa,g uitgeschreven voor een slagzin, welke als motto voor de actie kan dienen. Drie prijzen van resp. 2S0; 100 en 50 worden hiervoor uitgeloofd. Beoogd wordt een beroep te doen op het publiek om b.v. na picknick of kamp papieren, lege dozen, resten van maal tijden etc. niet te laten liggen, maar mee te nemen of op te ruimen. Geen verpakkingen van sigaretten, chocolade, ijsjes e.d. onder het rijden of wandelen weg te gooien, maar afvalmanden te ger bruiken daar waar deze staan. Kortom, natuur, landschap, wegen en straten schoon te houden. De A.N.W.B. vraagt een slagzin die dit streven op korte en kernachtige wij ze weergeeft. Deelneming daartoe staat voor iedereen open. De beoordeling en de toekenning van de prijzen geschiedt door de directie van de A.N.W.B. De inzendingstermijn van deze prijs vraag sluit op 15 Januari 1953. ZONDAG 7 DECEMBER 1952. MIDDELHARNIS. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. Goedhart en 6 uur dhr. Kestlng; Geref. Kerk 10 en 5 uur Ds. P. van Strien van Delft; Chr. Geref. Kerk 10 en 6 uur Ds. G. W. Alberts van Vlaardingen; Ger. Gemeente 10 en 6 uur Ds. G. Zwerus. (extra collecte). SOMMELSDIJK. Herv. Kerk 10 uur de heer Vroegindeweij van Middelharnis, en 6 uur Ds. van Asch; Remonstr. Kerk vm. 10 uur Ds. G. Bloemendaal. DIRKSLAND. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. Steur van Ouddorp; 6 uur Ds. Post- ma van den Bommel; Ger. Gemeente 10 en 6 uur leesdienst. HERKINGEN. Herv. Kerk 10 uur en 6 uur Ds. A. Boertje; Ger. Gemeente leesdienst. MELISSANT. Herv. Kerk 10 uur lees dienst en 6. u Ds. Goedhart van Mid delharnis: Ger. Gemeente 10 uur, 2.30 uur en 6 uur Ds. J. B. Bel van Krab- bendijke. STELLENDAM. Herv. Kerk 10 en 6 u. de heer Bonman; Geref. Kerk 10 en 6 uur Ds. Los. GOEDEREEDE. Herv. Kerk 10 uur Ds. van Asch van Sommelsdijk en 6.30 u. Ds. Steur van Ouddorp. OUDDORP. Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur Ds. Steur (H.D. en Dank stond); Geref. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur Ds. Los van Stellendam; Ger. Gemeente 9.30 uur en 2.30 uur lezen; Dool van Rotterdam. Doopsgez. Gemeente 9.30 uur Ds. v. d. NIETJIWE TONGE. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur Ds. A. v. d. Kooy van Zuilichem (v.m. H. A.). OUDE TONGE. Herv. Kerk 9.30 uur de heer Kesting van Middelharnis en sav. Ds. Wolthers (bed. H.D.). STAD AAN T HARINGVLIET. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. Wolthers van Oude Tonge en 6 uur de heer Vetter van Middelharnis; Geref. Kerk 9.30 en 6 uur Ds. L. Loosman; Ger. Gemeente 9.30 en 6 uur leesdienst. DEN BOMMEL. Herv. Kerk 9.30 uur Ds Postma en 6 uur leesdienst; Geref. Kerk 10 en 6 uur Ds. Becker. OOLTGENSPLAAT. Herv. Kerk 9.30 u. en 6 uur Ds. J. v. Drenth (v.m. H.D.); Geref. Kerk 9.30 uur leesdienst, 2.30 uur Ds. L. Loosman van Stad aan 't Haringvliet; Ger. Gemeente 9.30 uur en 6 uur leesdienst. LANGSTRAAT. 9.30 en 2.30 uur dhr. Neflenhuis. Intensivering van onze bedrijven, maar hoe? Het mag langzamerhand als voldoen de bekend worden verondersteld dat Ne derland wat zijn deviezenpositie aan gaat, er verre van rooskleurig voor staat. Hieruit volgt, dat wij alle zeilen moeten bij zetten om in eigen land voort te brengen wat ook maar enigszins mo gelijk is De vraag is nu, zijn er nog mogelijkheden en zo ja, welke? Deze vraag kan bevestigend worden beantwoord en één van de mogelijkhe den daartoe moeten we zoeken in het opvoeren va,n onzg ruwvoederpositie, Dit wil zeggen'^at (Je bedrijfsvoering intensievep zal meeten sajn, Het paoet en het kan op de meeste bedreven nog heel goed. Uiteraard moeten wij vamzelf sprekend onderscheid maken in aard, ligging e.d. van ieder bedrijf, Een eerste vereiste om de productie van onze land- en tuinbouwgewassen zo hoog mogelijk op te voeren is wel de voedingstoestand van onze cultuurgron den op een dergelijk peil te brengen dat de gewassen „aan geen ding" gebrek lijden. En hieraan hapert nog veel. Voor een goede omzetting van de plan- tenvoedende stoffen uit de meststoffen is een rijk ba,cteriënleven een eerste ver eiste, yéfwaariófjs de (^rga,nische b.^naes- ting met (giep, gtaUnest,' ijeep, compost, groenbgmesting e.d,), Daarnaast zullen met zerg die kunstmeststoffen moeten worden gekozen welke yoor een bepa,a,ld bedrijf het meest effectief kunnen "wor den geacht, Doer één of meer balen stikstof alléén te strooien, komt men er niet. Ook de fosfaat-, kali- en kalkbe- mesting verdienen de nodige aandacht en niet te vergeten de onmisbare spo- ren-elementen. Het is daarom van grote betekenis kunstmeststoffen uit te strooien die naast het hoofdbestanddeel stikstof, fosforzuur, kali of kalk, nevenbestand- delen bevatten die er eigenlijk gratis bij verstrekt worden. Wij denken hier voor al aan Chilisalpeter, Thomasmeel de laatste bevat b.v. naast gemiddeld 17% fosforzuur, 50% kalk, 3% magnesium, 5% mangaan en andere sporenelemen ten laagprocentige kalizouten, mag- nesiumhoudende kalksoorten, koperslak- kenbloem, e.d. FAMUJDE-BEBICHTEN Gode dankbaar geven wij U kennis van de geboorte van een zoon PIETER (Piet) M. M. Sieling Sieling-van Hettle Sarie Gerda Leen Rossum Melissant, 4 December 1952. Roxenisse 373 Terstond gevraagd een voor de huishouding. Zo nodig ook in de winkel helpen. Klein gezin, liefst intern. Brieven onder no. 2315 Bureau v. d. bl. Te koop gevraagd een in goede staat verkerend (gesloten) Brieven onder no. 2312 bureau van dit blad. OP AFBETALING: Brieven onder no. 2313 bureau van dit blad. Het Landbouw Economisch Instituut heeft, zoals bekend, in h,et voorjaar van, 1952 een grote enquête gehouden onder i de landarbeiders in ongeveer 60 gemeen ten van de beide Hollanden, Westelijk Utrecht, Friesland, Noordelijk en Ooste lijk Groningen en in het Zuidwestelijke zeekleigebied. Ongeveer 90% van hen, die opgeroepen waren om gegevens te verstrekken aan de vertegenwoordigers- van het L.E.I., heeft gehoor gegeven aan dit verzoek om de voornaamste me dewerking te verlenen. Maar ook ge meentebesturen, plaatselijke bestuurders van de landarbeidersbonden, districts agenten, boeren en nog vele anderen hebben hun steun gegeven aan dit on derzoek. Het L.E.I. heeft allerwege veel begrip voor dit onderzoek ontmoet. Thans worden de ongeveer 13.000 in gevulde vragenformulieren verwerkt. Wie de lijst van vragen kent, zal kun nen begrijpen, welk een enorm werk dit betekent. De gegevens van elk formulier worden in code op een kaart gezet. Wan neer deze codering is gereed gekomen, zal de verwerking in tabellen niet zo veel tijd meer in beslag neirien. Het spreekt vanzelf, dat op het ogen blik nog betrekkelijk weinig kan worden gezegd over de wetenschappelijke resul taten van dit onderzoek. Wel kan men nu reeds de verwachting uitspreken, dat er met betrekking tot de aantalsver houdingen van landarbeiders en hun ge zinnen, met name o.a. over de verhou ding van het aantal jonge en het aan tal oudere landarbeiders, opzienbarende gegevens aan het licht zullen komen. Het is bijvoorbeeld nu al gebleken, dat in sommige delen van ons land het be roep van landarbeider aan het uitster ven is en dat men dit slechts zal kunnen voorkomen als men spoedig ingrijpt. Ook op de seizoenwerkloosheid van landarbeiders zal veel licht vallen. Of een arbeider in de landbouw landarbei der is, wanneer hij op zijn minst zes maanden, vijf maanden of vier maan den per jaar in de landbouw werkzaam is, hangt af van de streek met haar gewoonten en gebruiken, maar bovenal van de streek met haar bouwplan. Zo als men weet, is deze zaak zeer actueel in verband met de plaaitsing op de BW2' objecten. Wanneer het rapport zal worden ge publiceerd is nog niet nauwkeurig te zeggen. Het L.E.I. streeft naar publi catie in het vroege najaar 1953. Wel zouden reeds voor dien tij(J ^e voorlopi ge uitkomsten bekend kunnen worden gemaE\,kt van enkele onderdelen van het onderzoek, die dringend om een oplos sing- vrE|,gen, De jaarwisseling is weer in zicht. Bij die gelegenheid wilt U natuurlijk uw fami lie, vrienden en kennissen geluk en voorspoed toewen sen in het nieuwe jaar. ,Wij hebben voor dit doel een pracht sortering in voorraad. Als kerstgeschenk voor jon ge mensen hebben wij een mooi kaartje, verpakt in luxe houten doosje. Een modelboek ligt ter in zage, ook bij onze agenten. GEBRS. DE WAAL Drukkerij Middelharnis I Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: Indonsië m.s. IWeltevredéA (llDee.) Ned. Nw. Guinea m.s, Oranje (23 Dec.) Ned, Antillen m,s. Helicon (8 Dec. Suriname m.s, Stenton (IQ Dec;) Unie van Z, Afrika, en Z,W, Afrika m.s, Winchester Castle (Q Dec,) Oa,nada s.s. Nw, Amsterdam (8 Dec,) en m.g, Noordam (11 Dec,) Australië en Nw, Zeeland via Engeland (6 Dec), Argentinië, Uruguay, Bolivia, Chili, Pa raguay, s.s. Presidente Peron (10 Dec). Brazilië m.s. Alnatl (10 Deo.). In de Herv. Kerkbode van de Ned. Herv. Gemeenten van de Ring Tholen, d.d. 21 November, lazen wij de volgende waarschuwing aan de ouders: „Van een ouderpaar wiens dochtertje deelnam aan de gymnastiek-les na schooltijd, vernamen wij, dat bij die les óók dans wordt beoefend. Bedoeld echtpaar heeft, en dat zeer terecht, hun dochtertje onttrokken aan voornoemd onderwijs, overwegende, dat de schooljeugd op die wijze wordt ver keerd opgevoed en geleid op wegeh, die (wanneer de kinderen ouder zijn gewor den) tenslotte voeren naar de danszaal. Ouders! worde door U gevolgd het goede voorbeeld der genoemde ouders en onttrekt uw kroost aan bovengenoemd onderwijs, dat op dergelijke wijze niet opvoedt tot „Christelijke deugd", doch tot werelds ondeugd. En nu wij deze dingen schrijven, waar- ,schuwen wij tevens veior het dansen waartoe nu en dan in de gemeente ge legenheid wordt gegeven of dat in dans- clubs wordt beoefend, In. de ;^an» aéhuil^ii zeer grote zede- Jijk^ gevaren, het móet als beslist zon- jdig worden afgewezen. Het heeft llohan- nes den Dooper het hoofd gekost en He lodes tot een moordenaar van Gods hei lige Profeet gemaakt. En wijl het dansen plaats vindt in de ^.herbergen, waar gelegenheid is tot drankgebruik en drankmisbruik, begeeft ■men zich dubbel op gladde plaatöto, die hoogst verderfelijk zijn! Ouders, overweegt dé gegeven waar schuwing. Jeugd, onthoudt U van de dans-zonde en zet uwe voeten niet op den dansvloer! Weet dat God óók om uw danszonde u zal doen komen voor het gericht! En gedenk aan uw Schep- i)er in de dagen uwer jongelingscha,p!" Woensdag bracht de Commissaris der Koningin in de Provincie, Jhr. Mr. A. P. C. de Casembroot, vergezeld van de heer De Vries, een officieel bezoek aan de ge meente St. Annaland. Om ongeveer 2 uur arriveerde het hoge gezelschap op het dorp, waar ten huize van burge meester Boogaard in de Dorpsweg gedi neerd werd met het dagelijks bestuur. In de loop van de middag werden ver schillende gebouwen en personen be zocht. Allereerst werd de Ned. Heirv. Kerk bezichtigd, waarin zich het praal graf bevindt van de Familie van Tuyl van Serooskerken. Hierna, nam het ge zelschap een kijkje in de Kleuterschool in de Cureelanden, die het vorige jaar naar de eisen des tijds werd verbouwd. Vervolgens ging men naar het gebouw van de Coöp. Veilingsvereniging „Sint- Annaland en Omstreken" en werd ook het dit jaar gereed gekomen koelhuis in ogenschouw 'genomen. Tevens werd nog een bezoek gebracht aan het oude ge meentehuis, dat gedeeltelgk- als woning werd ingericht voor dhr. Lti van 't Hof en zijn gezin, zodat genoemde heer on verwachts hoog bezoek kreeg. Tenslotte begaf men i^ich naar het fraaie nieuwe gemeentehuis, in de Westelijke Achter weg, waar oe leden van de gemeente raad aan de hoge gast werden voorge steld. Verder werden nog enkele aange legenheden inet dié, Commissaris bespro ken, waarna, het hoge bezoek beëindigd werd. Verschillende personen hadden ter ere van de hoge gast de vlag uitgesto ken. SINT ANNAI^ND Uienveiling van Dinsdag 3 Dec St. Annaland. Uien middel 20.8020.96; Uien bonken 20.80; Uien drielingen 26.50 Uien picklers 32.50. Alles per 100 kg. Aanvoer 80 ton. Scherpenisse (Via de veiling van St. An naland). Uien middel 21.03; Uien bon ken 20.71. Alles' p. 100 kg Aanv. 10 ton. STAVENISSE Burgerlijke Stand over Nov. 1952. Geboren: '5 Nov. Comelis z.v. M. Smits en J. Vroegop; 9 TSTov. Neeltje d.v. 'H. Vermaas en M. 'VVeéckers. Huwelijksaangiften: geen. Huwelijken: geen. Overlijden: 30 Nov. J. Neele, 81 jaar echtgenoot van J. van Oeveren. Ingekomen: J. Groeneveld en echtge note van Zuid-Beijerland. Véi-trolskenii C. Knuist naar Apel doorn. Afgegeven vergfunningen voor huis- slachtingeu over November: 113. Oud-notaris D. v. d. Velde te Tholen hoopt 12 Dec a.s. zijn negentigste ge boortedag te gedenken. De heer v. d. Velde, die nog zeer kras is heeft een arbeidszaam leven achter zich. Op 14-jarige leeftijd trad hij als jongste klerk in dienst van notaris mr. A. Wagtho. Door zelfstudie heeft dhr. V. d. Velde zich opgewerkt en slaagde met goed gevolg voor de notariële exa mens. Na het overlijden van dhr. Wag tho werd dhr. v. Steenbergen tot notaris benoemd, die in 1911 met eervol ontslag heenging. In datzelfde jaar op il April werd dhr. v. d. Velde tot notaris be noemd, welke functie hij 40 jaar heeft vervuld. Ook werd hij in de'Tóöp der ja ren benoemd tot ontvanger-griffier van het Waterschap Tholen en andere pol ders, welke functies hij tot 1932 heeft waargenomen. Op 88-jarige leeftijd heeft notaris v. d. Velde eervol ontslag ge vraagd, waarna zijn zoon, de heer E. D. v. d. Velde tot zijn opvolger werd be noemd. De oud-notaris is een zeer ge ziene figuur' en heeft veel voor de Tho- lenaars gedaan zodat er alle reden is even stil te staan bij de negentigste jaardag, en wensen hem nog vele jaren in gezondheid toe. Zendingsavond. Woensdag 3 Dec. j.l. werd in de Ned. Herv. Kerk een Zen dingsavond gehouden, uitgaande van de Geref. Zendingsbond. Eén van de hoofd bestuursleden van genoemde Bond, Ds. J. V. Amstel, Ned. Herv. Predikant te Huizen (N.-HoU.) ging voor in de dienst des Woords. Hij bepaalde zijn gehoor bij Zacharias 4 6, naar aanleiding waar van hij het werk der Zending onder de Toradja's op Midden-Celebes nader uit eenzette en de belangrijkheid van het werk van de G.Z.B, naar voren bracht. In deze dienst, die matig bezocht was, werd een collecte gehouden ten bate van de Geref. Zendingsbond. Voor Uw Familie-berichten „EILANDEN-NIEUWS"

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 3