Buitenland Plaatselijk Nieuws Windbrekers 32.50 Damesmantels en Swaggers Zwarte Mantels NV.' ^^MlDOEtHARNlS TEU. Th HOLLAND ZEELAND Grote sortering Wollen Japonstoffen in effen tinten en modeirne BESTWILL RUITEN f 4.90 6AMY 5.95 Vervolg Beschrijvingsbrief Middelharnis 0uelen van dagen^ zien met verwachting de komende feestdagen tegemoet. Een fles PLEEGZUSTER BLOEDWIJN Zondagsdiensten Artsen. Mededeling van het Arbeids bureau te Middelharnis Verband- en Verplegingsartikelen de practische kleding Herenmaten met rits en Teddy kraag 29.10 34.50 Jongensmafen v.af f 17.15 Heren Windbrekers n-rij model, geheel met Teddy gevoerd en Al- pacca kraag in bruin, beige en blauw-grijs 4Z.50 - 52.00 54.75 Meisjes Teddy Manteltjes met capuchon, 45 cm lang met kleine stijging In thans een zeer grote sortering. Voordelige prijzen. in prima wintergeorgeite Fa. Gebrs. Buijsse Middelharnis Biz. 2 „■ILXIfDEtf-NIllUWB" Zaterdag 6 December 1952 wmm Uitleg uitbreidingsplan. Door ons College worden plannen voor- - bereid tot nadere uitleg van een wegen net op terreinen, liggende tussen de Ste neweg en de Provinciale weg (Oudeland- eedijk). Het komt ons gewenst voor, dat in de jaren 1953 en 1954 de eerste we gen achter de bestaande bebouwing langs de Steneweg worden aangelegd. Woningen, te bouwen uit het bouwvolu me 1954, zullen aan deze nieuwe wegen moeten worden gebouwd. Het ligt in ons voornemen deze bouw een „buurt"-ka- rakter te geven, zoals ook heeft voorge zeten bij de bouw van woningwetwonin gen tussen het Marietjespad en de Ste-' neweg. Kond-verkeersweg. De plannen tot aanleg van een rond- verkeersweg van de Prinses Julianaweg naar het beginpunt van de Provinciale weg (Oudelandsedijk) zijn thans defini tief in voorbereiding. De enorme toena me van het verkeer in de bebouwde kom maakt de aanleg van deze in het plan bebouwde kom geprojecteerde rondweg noodzakelijk. Voorstellen tot aanleg van deze weg kunnen uw Raad in de eerste helft van 1953 bereiken. Ons college acht echter de verwezenlijking van deze plannen uitsluitend mogelijk, indien van Rijkswege, in verband met de noodza kelijke werkverruiming, de helpende hand wordt geboden. Alvorens deze Rijkshulp te kunnen aanvragen, is het ontwerpen van plannen noodzakelijk. Intussen zullen wij voortgaan maat regelen voor te bereiden tot aankoop van de nodige grondpercelen. Brandweer. Zowel de geoefendheid van de man schappen als de outillage van de brand weer geven ons college voldoende waar borg voor een behoorlijk functionneren. De bereidheid van de vrijwilligers, zich te doen opleiden tot brandwacht 2e klas heeft een bijzonder goed examen tot ge volg gehad. Werkloosheid. Ons college is met veel zorg vervuld over de toenemende werkloosheid, welke een structurele vorm gaat aannemen. De scherp doorgevoerde mechanisatie in de landbouw, alsmede het gebrek aan mogelijkheden tot ontwikkeling van de op het agrarisch bedi'ijf georiënteerde verwerkingsindustrie, hebben in een be trekkelijk kort tijdsbestek onze bevol king voor enige fundamentele vraag stukken gesteld. De toekomst van onze jonge mensen is uitermate onzeker ge worden nu het landbouwbedrijf slechts aan enkelen hunner werk kan verschaf fen. De door ons voor te bereiden maat regelen zullen niet alleen een tijdelijk karakter mogen dragen, maar van struc tuur-verbeterende aard moeten zijn, d, w.z. in de toekomst mogelijkheden moe ten scheppen tot verkrijging van perma nent werk. Zoveel als mogelijk is zullen wij aan de Provinciale werkgelegenheidscommis- sie voor Zuid-Holland medewerking vragen voor uit te voeren werken, waar bij mankracht nodig is. Daarnaast zullen wij in 1953 krachtdadig voorbereiden het z.g.n. Havenplan, waarvoor in Over heidskringen elders veel belangstelling bestaat omdat een zodanig werk inder daad structuur-verbeterend kan worden genoemd. Aan de Rijksoverheid is door de Gemeentebesturen van Middelharnis en Sommelsdijk een bijdrage in de kos ten voor het gereedmaken van deze om vangrijke plannen gevraagd. Ons colle ge verwacht, dat op dit verzoek gunstig zal worden beschikt. De nodige voorstel len zullen uw Raad daarna bereiken. Het verheugt ons bijzonder, dat de voor de bestrijding van de werkloosheid zo noodzakelijke verbetering van de ver keerssituatie van en naar ons eiland thans krachtig ter hand wordt genomen. Aan de Stichting voor Maatschappe lijk werk is verzocht te willen nagaan, of de langdurige werkloosheid van vele gezinshoofden reeds bijzondere moeilijk heden van sociale of maatschappelijke aard heeft veroorzaakt. Wij zullen mede willen helpen voorkomen, dat b.v. ten - aanzien van kleding, dekking en schoei sel achterstand ontstaat. De initiatieven door de Stichting „De Plakkeese Gemeenschap" genomen tot de uitvoering van meerdere gesubsidi eerde werken hebben onze instemming. De door deze Gemeenschap belegde ver gaderingen met de Provinciale Werkge- legenheidscommissie en de Hoofdbestu ren van de Vakcentrales gaven gelegen heid tot goede uitwisseling van gedach ten, en toezegging van volledige steun bij het zoeken naar werkgelegenheid. Door onze regionale gemeenschap werd een Commissie benoemd, onder leiding van de Directeur van de Ned. Heide Mij. te Arnhem, ter voorbereiding van een groot en recreatief belangrijk plan tot beplanting van een duinterrein in Oud- dorp. Wanneer dit plan doorgang vinden kan, waarvoor goede hoop bestaat, kun- I nen in de komende maanden belangrijke bedragen ten behoeve van werklozen worden verleend. De Rijkssubsidie zal in deze uitgaven zeer hoog liggen. Ook de werklozen uit onze gemeente zullen hiervan kunnen profiteren. Sociaal-Medische zorg. Zo spoedig mogelijk zullen in 1953 voorstellen uw Raad bereiken tot steun aan plannen voor de bouw van een wijk- gebouw voor sociaal-medische arbeid. Ons college meent, dat in samenwerking met het Bestuur van de gemeente Som melsdijk gezocht moet worden naar een breed opgezette oplossing, opdat het mo gelijk wordt, dat alle sociaal-medische arbeid in één gebouw wordt onderge bracht. Naast de arbeid van het Groene Kruis (wijkverpleging, tuberculosebe strijding, consultatiebureaux voor zuige lingen en kleuters) zal er gelegenheid tot arbeid moeten zijn voor het Consul tatiebureau voor t.b.c. bestrijding (thans gevestigd te Sommelsdijk in de Voor straat), schoolartsen- en schooltandver- zorgingsdienst, cursussen (b.v. moeder cursussen) beroepskeuze, voor en na zorg krankzinnigen, enz. Nagegaan zal worden of deze plannen gunstig zijn te combineren met het voor nemen tot bouw van een badhuis. Om trent de grond voor deze bouw worden onderhandelingen gevoerd. De door het Bestuur van de plaatse lijke afdeling van het Groene Kruis ge toonde activiteit geeft ons voldoende vertrouwen in hoofdzaak het initiatief tot deze bouw aan deze particuliere or ganisatie te mogen overlaten, al zal de gemeentelijke overheid dit particulier initiatief moeten steunen. De massa-doorlichting van de bevol king zal in 1953 niet plaats vinden. Het voornemen is in 1954 hiermede weer te beginnen. Woningbouw en Krotopruiming. Wij achten thans de tijd aangebroken om, zij het nog in beperkte mate, de krotopruiming te gaan bevorderen. De door de gemeente aangekochte wonin gen in het Nieuwdorp en aan de Singel zullen zo spoedig als dit wenselijk is worden afgebroken. Verscheidene voorstellen tot onbewoon baarverklaring van woningen zijn in 1953 van ons te verwachten. Er is bij ons de verwachting, dat be gin januari 1953 zal kunnen worden be gonnen met de bouw van 12 etagewo ningen en 8 eensgezinswoningen aan de Kastanjelaan en de Berkenlaan. De grote vraag naar woonruimte is echter in het geheel nog niet vermin derd. De volkshuisvesting en de verde ling van woonruimte vraagt van ons college nog steeds de uiterste zorg. Wij zullen zorgdragen, dat het voor 1951^1952^1953 toegestane bouwvolu me in 1953 wordt gerealiseerd. Vermakeiykheidsbelasting. Door ons wordt nagegaan in hoever het mogelijk is door wijziging van de aanslagen in de Vermakelijkheidsbelas- ting het culturele leven te helpen be vorderen. Het is ons bekend, dat vele vereni gingen financiële moeilijkheden onder vinden, mede door het bedrag van de vermakelijkheidsbelasting, dat zij bij openbare uitvoeringen moeten betalen. De mogelijkheid wordt onderzocht de vrijstellingsmogelijkheden voor ons Be stuur te vergroten. Luidinstallatie Toren. Omtrent de electrificatie van de luid- installatie in de toren van de Ned. Herv. Kerk zullen u de nodige voorstellen be reiken. Gemeentetuin. De Commissie tot het ontwerpen van een plan tot wijziging van de gemeente- tuin is nog niet met haar rapport gereed gekomen. Gezocht wordt naar een finan cieel aanvaardbaar plan. Vast staat wel dat belangrijke wijzigingen en verbete ringen dienen te worden aangebracht. Schoolartsendienst. Nu mededeling is ontvangen van de Commissie van beheer van de Schoolart sendienst, inzake mogelijke wijziging van het werkrayon, zal een intensiever bearbeiding van de scholen door de schoolarts mogelijk worden. Deze dienst voldoet in het algemeen zeer goed, doch het huidige rayon achten wij te groot voor een regelmatige bearbeiding door één schoolarts. Onderwtjs. Helaas is het ons niet mogelijk ge worden bij deze begroting U nadere voorstellen te doen inzake verbetering van de huisvesting van het Kleuteron derwijs. De wettelijke regeling van deze tak van onderwijs ontbreekt nog. Hoewel de Verenigingen, welke de zorg op zich genomen hebben voor het Kleuteronderwijs ter plaatse, alles in het werk stellen om tot verbetering van de outillage te geraken, zal de helpende hand van de plaatselijke overheid hier bij niet mogen ontbreken. De financiële positie van de gemeente laat in 1953 echter niet toe de nodige stappen daar toe te ondernemen. De huidige huisvesting van beide scholen achten wij echter nauwelijks toelaatbaar en hoogst onvoldoende. Wij zijn bereid plannen voor te berei den tot huisvesting van een op te richten school voor onderwijs aan imbecielen. De noodzakelijke uitbreidiiig van het Technische Nijverheidsonderv^ijs zal in 1953 onze steun hebben. De voorlopige ons door het Bestuur vari de Technische School voorgelegde schetsplannen kun nen in het algemeen onze instemming hebben. Wij achten het breder opzetten van het Nijverheidsonderwijs voor jon gens, mede inverband met de werkloos heid onder de landarbeiders en de nood zaak meer de technische vakken te do ceren, noodzakelijk. Het aantal kinderen, dat leerplichtig is en woonachtig is in de nieuwe woon wijk aan de Oostzijde van de trambaan, neemt, bij voortschrijding van de bebou wing, gestaag toe. Mede in verband met een volle bezetting van de scholen in de oude dorpskern, zal op de duur begon nen moeten worden met de voorberei ding van de bouw van een nieuwe onder- wijsgelegenheid nabij de nieuwbouw. Of het mogelijk is dit plan te combineren met de verbetering van de outillage van de Kleuterscholen wordt door ons bezien. De Stichting „De Plakkeese Gemeen schap" is gevraagd na te willen gaan in hoever het mogelijk is op het eiland te komen tot de oprichting van een Mid- Vietnam. Reeds gedurende een paar maanden gaat het de Fransen in Indo-China niet naar den vleze. De opstandelingen heb ben zich maanden geleden op Chinees grondgebied gereorganiseerd en van mo derne wapenen voorzien. Hiertegen konden de Fransen niets doen. China aanvallen zou een nieuwe oorlog betekenen met al de gevolgen daaraan verbonden. Daar de communistische legers ster ker zijn in aantal en blijk geven meer geoefend te zijn en bekend met de ter- reingesteldheid, moesten de Fransen wijken. Het leger van Frankrijk bestaat naast Fransen uit Afrikaners (Marokkanen en Negers), alsmede uit verschillende vreemdelingen. Vooral wanneer het er op aankomt om stand te houden blijkt de weerstandskracht niet groot te zijn en slaat het Franse leger op de vlucht. Daardoor hebben de communisten be langrijke strategische punten kunnen bezetten, die werkelijk de legerleiding met zorg vervullen. Zo werd vorige week vermeld, dat de Vietnim de vestingstad Masan geheel hadden omringd. Masan bezit nog het beste vliegveld in Indo-China. Van hieruit werden de troepen aan het front bevoorraad. Zou Masan komen te vallen, dan is het ge hele Noorden van Indo-China verloren voor Frankrijk. Er blijft dan nog een smalle strook over langs de delta van de Rode en de Zwarte rivier. De laat ste berichten zijn een weinig bemoedi gend. Niettegenstaande de Vietnim over een groter aantal manschappen beschikt hebben de Fransen tot twee maal toe een krachtige aanval afgeslagen. Bij Tongkin zijn zij tot de aanval overge gaan, waardoor de vijand enigszins ver rast werd. Door deze aanval 80 km van Masan hoopt men de druk te verminde ren en indien mogelijk Masan hulp te bieden. De hoop herleeft, dat deze ves tingstad behouden zal blijven. Het vorige jaar heeft de Franse re gering herhaaldelijk Amerika gewezen op de kritieke toestand in Indo-China. Indo-China is een tweede Korea. Moe ten de Fransen daar het veld ruimen, dan zal het gevolg hiervan zijn, dat een vergelijk met de Noord-Koreanen of be ter de Russen en Chinezen nog moeilij ker wordt. Frankrijk is steeds van oordeel ge weest, dat het werd achtergezet en zeer stiefmoederlijk werd bedeeld. De gevol gen hiervan worden nu ondervonden en de grote vraag zal zijn of met name Amerika de waarheid hiervan niet te laat inziet. Als eenmaal de Fransen verdreven zijn, wOrdt Indo-China aan het grote Chinese rijk toegevoegd en is het verloren. Korea. Van het Koreaanse front de afgelo pen week weinig of geen berichten. Ben enkele maal vielen de communisten hier of daar aan, doch zonder resultaat. Generaal Eisenhower zal nu volgens de geruchten aan het front zijn of reeds zijn bezoek hebben afgelegd. Sedert' vorige week heeft niemand hem meer in het openbaar gezien of met hem gesproken. Ook zijn naaste mede werkers zijn afwezig, waaruit men af leidt, dat zij met hem op reis zijn. Zodra de generaal weer is teruggekeerd zal een communiqué van zijn reis worden uitgegeven. Verenigde Naties. Maandag heeft de politieke commis sie met 53 tegen 5 stemmen en 1 ont houding (Nationalistisch China) de mo tie van India aangenomen. De 5 tegen stemmers behoorden tot het Sovjet blok. Hieruit blijkt, dat zowel de Westerse als de Aziatische landen een vrede in Korea zullen zij beslist op prijs stellen. Heerlgk van smaak en zeer verster kend. delbare Landbouwschool. Het is ons be kend, dat ook de Landbouworganisaties hiervoor belangstelling hebben. De vaste oeververbinding. Het rapport van de Commissie inzake het vraagstuk van de vaste oeverver binding, ligt voor de leden van de raad ter lezing. Nu de dienst van de Rijks waterstaat uit technische overwegingen het juister acht, dat de brug wordt ge legd aan de Oostzijde van de bebouwde kern van Stad aan 't HaringvUet, zullen wij niet aandringen op een plaats, lig gende meer in het midden van het eiland. Nu echter tiet verkeer geleid wordt naar de Hoeksche Waard en niet naar Voome, komt het ons gewenst voor dat door de Provincie direct aansluiting gegeven wordt op het provinciale we gennet naar de Spijkennisserbrug. De tewerkstelling van arbeidskrachten van Flakkee zal toch in de toekomst mede sterk georiënteerd zijn op de industrie ontwikkeling aan de Westzijde van de stad Rotterdam. Aan de Hoofdingenieur-Directeur van de Prov. Waterstaat zal gevraagd wor den te willen helpen bevorderen, dat zo spoedig mogelijk na het begin van de bouw van de brug wordt begonnen met de aanleg van de provinciale weg, welke aansluiting moet geven aan de weg Mid delharnis^Nieuwe Tonge. Nu het ons bekend is, dat de bouw van een vaste oeververbinding mogelijk is en de financiering binnen het bereik bare ligt, spreken wij de verwachting uit, dat Rijk en Provincie medewerking tot realisering zullen geven. De N.V. krijge de gelegenheid met volle inzet zich te ontplooien en de plannen tot ver wezenlijking te brengen. Mocht dit gelukken, dan zal door de gezamenlijke arbeid van de Gemeente besturen een groots werk zijn verricht, dat zijn weerga in de geschiedenis van het gemeentelijke leven in Nederland niet vindt. begeren op de grondslag, waarop Ame rika haar voorstellen heeft gedaan. Het verschil tussen de Amerikaanse voorstellen te Pan Moen Djon en het voorstel van India bestaat hierin, dat niet voor Amerikaanse officieren, maar voor een commissie, samengesteld uit een Pool, een Tsjech, een Zwitser en een Zweed, de Koreaanse krijgsgevangenen mogen verklaren of zij al of niet naar hun land willen terugkeren. De Assemblee moet nu het werk van deze politieke commissie nog bekrachti gen. Men verwacht echter dat de uitslag dezefde zal z\jn. Terecht wordt de vraag gesteld wat er nu verder moet gebeuren. Verder praten over de wapenstilstands-onder- handelingen heeft nu geen zin meer. Rusland en China hebben bij voorbaat het voorstel verworpen. Er breekt nu een moeilijke tijd aan. Praten is aan een einde. Werkeloos blijven liggen aan de 38e breedtegraad, wat door de aanvallen regelmatig slachtoffers vraagt, gaat ook niet. Een nieuw offensief ontketenen met kans op uitbreiding van de oorlog, durft men ook niet. Men staat volslagen op het dode punt en moet iets doen. Het wachten is nog op het resultaat van het bezoek van Eisenhower. Frankryk. De Franse regering maakt weer een moeilijke tijd door. De Kamer is bezig met de behandeling van de begroting. Daarbij komen de tegenstellingen los en hebben veel vroegere ministeries het veld moeten ruimen. Er heerst ontevredenheid over de re sultaten van het kabinet Pinay. Toch miag terecht de vraag worden gesteld welke minister het hem nadoet. ©e positie van de Franse franc is aanmerkelijk verbeterd. De prijzen zijn gedurende de laatste 8 9 maanden niet gestegen terwijl het prestige van Frank- rijk's regeerkracht in de vreemde, stuk ken verbeterd is De Franse president moet reeds een paar maal aan zijn eigen socialistische partijgenoten verzocht hebben Pinay niet ten val te brengen, aangezien geen der andere partijen hem vervangen kan of verbeteren. De president kan het met zijn eerste minister, al verschillen zij van politieke kleur, heel goed vinden. Frankrijk maakt een moeilijke tijd door zowel in zijn binnenlandse als buiten landse politiek. Vandaar dat enige sta biliteit ten zeerste geboden is, anders weet niemand welke koers de Franse regering vaart. Saarland. Zondag j.l. zijn de Saarlanders ter stem bus geweest. De Duitsers hadden opge wekt om niet te gaan stemmen of het stembiljet ongeldig te maken. Aantal stemgerechtigden Geldige stemmen 621.948 437.328 Ongeldig en niet opgekomen 184.620 Hieruit blijkt, dat de Duitse aanhang niet hoger geschat mag worden dan 26 a 27 van de bevolking. Er zijn altijd thuisblijvers wegens ziekte of andere redenen, tei'wijl er bij iedere stemming normale ongeldige stemmen zijn. Zondag b.v. regende het zeer hard. De verdeling is: Christen democraten 55 procent (overwegend Katholiek) Socialisten 33 Communisten 9 Dem. Volkspartij 3 De zetelverdeling is als volgt: Christen democraten 29 zetels Socialisten 17 zetels Communisten 4 zetels De uitspraak is dus in meerderheid geweest ten gunste van de huidige mi nister-president Hofmann. Hiermede is tevens uitgemaakt, dat de bevolking het in meerderheid eens is met de samenwerking met Frankrijk. Saarland plukt hiervan ontegenzeggelijk de voordelen en president Hofmann staat op het standpunt dat zijn regering te zoeken heeft naar de grootste welvaart van zijn volk. zonder zijn zelfstandig heid prijs te geven. Gelet nu op de uit slag van deze verkiezingen, wil men een volksreferendum houden, waarbij het volk zich vrij mag uitspreken of het al of niet zich bij Duitsland wenst aan te sluiten. Deze gunstige uitslag is ook tot ver sterking van de Franse regering. Saar land is ook een van die netelige politie ke vraagstukken en hoe duidelijker zo'n probleem wordt opgelost, hoe beter h voor de vrede en de welvaart Is, Eisenhower-Xiift Een felle strijd is er gestreden tussen' Taft en Eisenhower. Wie van de twe zou candidaat worden gesteld voor h t presidentschap van Amerika? Eisenhower heeft deze strijd gewon nen. De voorspeUingen zijn bovendien uitgekomen. Niet zonder felle strild heeft Eisenhower ook het pleit gewon nen bij de verkiezingen en is tot pregj" dent gekozen. Nog voor de aanvaarding van zk» presidentschap heeft Amerika kennis kunnen nemen van Eisenhowers eigen schappen. Eisenhower heeft na de verkiezing gp. zegd: Ik ben wel namens de Coiiserva. tieve partij gekozen, doch moet iiet ge hele volk dienen. Voor zijn vertrek naar Korea heeft hij zijn voornaamste ministers gekozen op de bekende Eisenhower-manier. Hj,- heeft naar mannen gezocht, die voor beide partijen aanvaardbaar waren, en de achting van het volk wegdragen. Zo heeft hij tot minister van arbeid benoemd de democraat Durkin, een zeer vooraanstaand man in de vakbeweging Deze druppel deed de emmer van Se nator Taft's boosheid overlopen. Tatt zegt van deze benoeming dat zij onge looflijk en beledigend is, omdat Durkin op het gebied van de arbeid de felste tegenstander van Taft is geweest. Geen van de ministers die Taft heeft aanbevolen heeft Eisenhower gekozen, Hij is zijn eigen weg gegaan, waartoe hij het recht bezit. President Eisenhower schijnt zo te redeneren: Durkin krijgt in zijn politie ke loopbaan het meest met Taft te ma ken. Als nu de twee felste tegenstanders elkander binnenskamers kunnen vinden blijft het buiten onder de arbeiders rus tig en wordt de arbeidsvrede het minst verstoord, waarmee niet alleen Amerika doch het hele Westen thans gediend is, De bladen spreken van een openlijke breuk. Uit de Conservatieve partij wor den echter heel wat stemmen vernomen, die de houding van Eisenhov/er goed keuren. Deze contraverse was te voorzien en men zal dienen af. te wachten wat hier van de gevolgen zijn. Mlddelharnis-Sominelsdijk Afwezig van Zaterdagmiddag tot Maan dagmorgen de doktoren Arends, Kuipers en Wieringa. Voor spoedgevallen: dokter P. Knöps, telef. 2121, Sommelsdijk. Dlrksland-Mellssant-Herkingen. Afwezig van Zaterdagmiddag toj; Maan- morgen dokter B. Elvé. Voor spoedgevallen dokter G. Huisman, telef. 01877-412 en Dr. P. Boot, telef. 01877-227, Dirksland. Oost-Flakkee: Afwezig van Zaterdagmiddag tot Maan- morgen de doktoren Buth, Kramers en pe Man. iVoor spoedgevallen de doktoren P. C. J. yoogd, telef. 59, Oude Tonge en E. Bou- pan, telef. 19, Stad aan 't Haringvliet. -----O---------- De directeur van het Arbeidsbureau te Middelharnis deelt het volgende mede. Met ingang van de week van 813 December 1952 zal voor het inschrijven van werkzoekenden wekelijks zitting worden gehouden. Goedereede: Dinsdagmiddag van 2 tot 3 uur in het Gymnastieklokaal van de O.L. School voor werkzoekenden uit de gemeenten Ouddorp, Goedereede en Stellendam. Achthulzen: Woensdagmiddag van 2 tot 3 uur in het Patronaatsgebouw voor werkzoekenden uit de gemeenten Oolt- gensplaat, Oude Tonge en den Bommel. Dirksland: Donderdagmiddag van 2 tot 3 uur in het Oude Postkantoor bij het gemeentehuis voor werkzoekenden uit de gemeenten Melissant, Herkingen en Dirksland. Werkzoekenden uit de gemeenten Mid delharnis, Sommelsdijk, Stad aan 't Ha ringvliet en Nieuwe Tonge dienen zich te melden aan het bureau te Middelhar nis. Het bureau is dagelijks geopend van 8.30 tot 12.30 uur. Op genoemde zittingen worden tevens alle inlichtingen omtrent bemiddeling, ontslag, emigratie, beroepskeuze enz. verstrekt. De beroepskeuzeadviseur van het Ge- westel. Arbeidsbureau Dordrecht houdt iedere Ie en 3e Donderdag van de maand zitting te Middelharnis. Vrouweiyke werkzoekenden kunnen zich voor inschrijving melden aan het bureau te Middelharnis, dagelijks (be halve Zaterdag) van 2 tot 3 uur. Werkzoekenden worden dringend ver zocht bij aanmelding een overzicht van de verrichte werkzaamheden mede te brengen. Werkgevers worden geadviseerd om moeilijkheden te voorkomen bij ontslag van arbeiders met een ononderbroken dienstverband van enkele jaren, eerst overleg te plegen met het arbeidsbureau (Een landbouwer werd voor het on rechtmatig ontslag van een vast arbei der veroordeeld tot 2000.subs, één maand hechtenis voorwaardelijk waarvan 50.subs, één week hechtenis on voorwaardelijk. Bijzondere voorwaarde: werkgever is verplicht de werknemer binnen 14 dagen weer in dienst te ne men). Op Donderdag 25 Dec. 1952 en 1 Ja nuari 1953 wordt te Dirksland geen zit ting gehouden. Op 25, 26 en 27 Dec. 1952 en 1 Ja nuari 19,53 is het bureau gesloten. De directeur, D. BRUSSAARD MIDELHABNIS De Ned. Herv'. Zendingskrans Mo nica" hoopt D.V. op Vrijdag 12 Dec. a.s. haar 17e jaarvergadering te houden in het gebouw ,,Rehoboth" bij de Geref. Kerk, 's avonds om 7.15 uur, onder lei ding van de Weleerw. Heer Ds. H, Goed hart. Alle belangstellenden, zowel jon geren als ouderen, zijn op die jaarver gadering hartelijk welkom. Burg. Stand over November 1952. Geboren: Pieter z.v. A. Grootenboer en A. C. Speelman; Johanna d.v. A. Verwers en G. Blok; Pieternella Eliza beth d.v. A. van Gulik en T. Taaie; Adriana Maatje d.v. F. C. van Eek en N. Tanis. Overleden: Dammis Cornells Dubbeld 7dagen, z.v. J. Dubbeld en K. Vroeginde- weij; Jannetje Sandifort, 87 jaar, echt genote van K. Voogd. Willempje v. d. Meij, 87 jaar, echtg. van P. Beijer; Jobje Klink, 22 jaar, echtg. van A. Hoogmoed; Leendert Gouswaart, 97 jaar, wednr van L. Dijkers. Huwelijken: Jan Razenberg, 26 jaar, gemeentewerkman alhier en Jacoba Cor nelia Dorst, 20 jaar te Herkingen; Peter Jacob Derk Homburg, 40 jaar, machine bankwerker te Rotterdam en Jacomina Aupperlee, 30 jaar, alhier. DIRKSLAND Tot leraar is beroepen bij de Ger. Gemeente Ds. M. Blok van Rotterdam. De heer M. v. d. Ham is benoemd als koster in de Ned. Herv. Kerk. STELLENDAM. Raadsvergadering. De burgemees ter dezer gemeente brengt hiermede ter algemene kennis, dat de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen komt op Dinsdag 9 December a.s. des avonds 7 uur. Burgeriyke Stand over Nov. 1953. Geboren: Pieternella d.v. J. Bakker en A. Breederveld; Cornells z.v. C. A. Kluit en A. A. Hordijk. Overleden: geen. Ingekomen: M. P. van der Maas van het Centr. bevolkingsregister te 's-Gra- venhage. Vertrokken: A. C. Vroege naar Dirks land; D. K. Blokland naar 's-Graven- hage. GOEDEREEDE De oogstcollecte van Zondag j.i, heeft opgebracht voor de diacoiüe 217,09 en voor de kerk 813.76; totaal 1060.85 waarvoor hartelijk dank wordt gezegd, De woning van de erven C. A, Vo gel staande aan de N.Z. Haven, is bij inschrijving verkocht aan dhr. Schaberg voor de som van 2800. De oudste boom in deze gemeente, de z.g. dikke boom, staande aan de Ma- riadijk, is deze week gerooid, wegens gevaar voor het verkeer. De stam was geheel vermolmd. warmwaterzakken, bedzeil, onder steken, urineflessen, gummivingers, kniestukken en kousen, irrigatoren, injectienaalden en spuiten, verband- trommels. Vraagt eens in Wed, Kurvinks Drogisterij. OUUDORP Door de garnalenvissers v/erd de vorige week 3 dagen gevist. Er werd ge middeld 75150 kg garnalen gevangen per dag en per vaartuig. Door de kuil- vissers werd de vorige week weinig bliek gevangen. Het dochtertje vau K. Pikaart had het ongeluk een naald in de voet te INGEZONDEN. Hooggeachte Redactie; Wij begrijpen dat het moeilijk is om een goed verslag te geven van een referaat, waarin zo heel veel zaken en teksten worden behandeld. Het is echter van belang dat men mij over de'Nieuwe Ver taling van de Bijbel geen dingen laat zeggen, welke beslist onjuist zijn. B.v. ik heb gezegd: In betrekking tot de gewijde taal" heeft nog geen enkele vertaling de S.V. geëvenaard. In betrek king tot 2 Tim. 3 16 lees ik in uw ver slag: Er is iets Voor handhaving van deze tekst in de S.V., maar in het Grieks staat het niet. Dat is een totaal ver keerde weergave, In het Grieks staat een bepaalde constructie, welke ook zeer goed is weer te geven zoals de S.V, dat doet. Voor ons is de S.V. duidelijk in dit opzicht, dat geen verkeerde con clusies mogelijk zijn. Daarom kiezen wij bij deze tekst voor de S.V. De regel voor het vertalen was: vertalen wat er staat, Voor het N.T. zijn er een kleine 4500 hss. Er zijn veel meer onzuiverheden aan te wijzen. In het verslag van de discussie lezen wij: Prof. v. d. Meiden antwoordend zeide betreffende Gods Geest in die commissie, dat die niet te vinden was. Bedoeld zal wel zijn dat die Geest niet te vinden was in de commis sie. Maar er is vergeten bij te zeggen dat de critici dit zéggen. (Zie onze rec- torale rede). Een vraag is inderdaad niet beantwoord, n.l. of het juist is dat de profetie van Jeremia in de S.V. voor drie kwart onleesbaar is. Laten wij ons oordeel nu nog geven: dit vinden wij overdreven. Hartelijk dank voor de verleende ruimte. Apeldoorn. L. H. v. d. Meiden

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 2