r Veemarkt te Sommelsdijk Uit de raadszitting van Ouddorp Er komt geen gemeentelijk voetbal- terrein te Ouddorp „De Fruitcentrale" J 258te Jaargang Zaterdag 8 November 1952 No. 2163 CHR. WEEKBLAD OP GEREFOEMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Economisch Technisch rapport voor de vaste oeververbinding gereed MEDITATIE Zielesmart Onrustig, gejaagd? De a.s. Chr. Schooldag De Winkelsluitings-verordening aangehouden Aansluiting bij de N.V. De Brug werd uitgesteld B. V. d. VEER SOEPGROENTE Hoe het vroeger was j Dorpslogement en Koffiehuis Brooshooft te Dirksland (Anno 1900) V. Veerboot weet het vervoer niet te verwerken Fef'actieb .reauPr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advcrtentiën uitsluitend Drukker^ Telef. K 1870 - 2729 Nai 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschijnt tweemaal per week. Woensdag' en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: f 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bö contract speciaal tarief. De raadszitting van Ouddorp levert onze verslaggever altijd veel copy op. Al lijkt het raadsagenda nog zo simpel, er zit altijd wat in. Burgemeester Klefl- nenberg heeft de goede gewoonte de raadsleden de gelegenheid te geven hun hart vrij uit te spreken en wanneer men ten deze ietwat de teugel viert, dan komen meestal de tongen los. Eigenlijk staat men te Ouddorp bij de meeste punten voor verrassingen. Men weet nooit hoe het zal uitvallen. iDeze keer waren er geen principiële besluiten te nemen, (met principe dan bedoeld hetgeen niet met de politieke overtuiging zou stroken) dan alleen de kwestie het gemeentelijk voetbalveld. Wethouder Grinwis verklaarde zich tegen alle sport, óók door de week, een mening die we willen eerbiedigen. Zijn partijgenoot, de heer Caron had niet het minste bezwaar dat de jongelui door-de-week tegen een lederen bal trap ten. Hij was niet tegen sport, maar had een ander motief, n.l. dat het betreffen de terrein cultuurgrond was, wat z.i. voor dit doel niet mocht worden ge- bruilit. Wij kunnen dit niet beoordelen, maar dit was een van de redenen, dat het voorstel werd afgestemd. Wij willen ons niet mengen in de ver schillende zienswijzen van deze twee raadsleden, maar hebben toch een op merking. Het heeft zeer zeker veel nut, wanneer de raad, die volgens de ge meentewet aan het Hoofd der gemeente staat, ten opzichte van een sportterrein de bevoegdheid in handen krijgt. Dan is het o.i. uitgesloten als de raad rechts blijft dat er op Zondag gevoetbald wordt. Op particulier terrein kan men die bepalingen niet maken. Dat is ook zo met een gemeentelijk vergaderlokaal. Had b.v. de gemeente de Oude School in handen genomen, dan had zij het recht dingen te verbieden, die nu in dit gebouw, dat particulier is, wel kunnen doorgaan. Als er b.v. een bioscoop in zou komen, kan de raad daar niets aan doen. Het is dus o.i. wel wat waard, dat de raad een en ander bij verordening kan regelen. Regeren is altijd vooruit zien. Inzake die voetbalgeschiedenis is -er nog iets waar we hier de aandacht op willen vestigen. Naar men ons heeft meegedeeld is t,o, van het standpunt dat Wethouder Grinwis in een vorige zitting betreffende het voetbalveld heeft ingenomen, wraak genomen. Vandalisten hebben zijn bloembollen vernield en zijn veldvruchten uit elkaar getrokken. Dat is meer dan schandalig. Genoemde Wet houder heeft dat maar genomen en, naar men ons zei, niet bij de politie aangege ven. Wij signaleren dat hier, omdat we dat ergerlijk vinden. Ieder raadslid heeft het recht voor zijn principe uit te komen. De voorstan ders van sportvelden e.d. doen dat even zeer en Weth. Grinwis steekt zijn begin sel ook niet onder stoelen of banken. Dit te wreken door vernielingen is op zijn zachtst gezegd, laf. Vroeger deed men dat ook, dan wer den bv. bij de voorstanders van de Chr. School, de tegenstanders van de kermis enz., de ruiten ingeworpen. Men jouwde zo iemand, die in het openbaar voor zijn mening uitkwam na, of men bekogelde hem met rotte appels en tomaten. Gaat het daar weer naar toe? Het maakt een verschil of men zich martelaar maakt, dan wel of men het door pal te staan voor zijn beginsel wordt gemaakt. Het laatste is hier o.i. het geval. Zelfs zo dat het over gaat in wandaden en in haat. Er blijkt uit, dat de wereld, die zo beschaafd wordt naar men zegt, niet is veranderd. Het Franse spreekwoord: „i' histoire se repète", de geschiedenis herhaalt zich, is hier van toepassing. De eeuwige strijd vóór of tegen het begin sel dat naar het Woord Gods is, raakt nooit uitgestreden. Met schipperen en plooien komt men er wel, als men toe geeft houdt men wel vrienden'. Ce Apostel Paulus had een welbeha gen in smaadheden. Schade te lijden en smaadheid te dragen, was hem een ere zaak. Wie die voetstappen drukt, is niets anders te wachten. Die wraakneming te Ouddorp blijft echter een verfoeilijke zaak. Naar vrij vernemen is het economisch- technisch rapport voor de vaste oever verbinding over het Haringvliet gereed gekomen. Gedeputeerde Staten zullen dit in de eerste zitting van de Prov. Staten op 18 Nov. a.s. aanbieden. In dit rapport worden verschillende mogelijkheden bezien, o.m. een brug in staal of in voorgespannen beton en ook de mogelijkheden van afdammlngen. De veerdiensten ztjn pok in studie genomen. Dit rapport is dus zeer veelzijdig. We hopen er binnenkort breedvoerig op te rug te komen. Klaagliederen 1 12. Jeremia, de man naar Gods hart, staande in het ambt, heeft menigmaal de stem des Heeren moeten beluisteren in de aankondiging van het oordeel over Israël. Hoe gaarne had Jeremia gezien dat koning, priester en volk den Heere te voet zou vallen, doch inplaats van ootmoed ets vernedering des harten, steeg de hoogmoed en afval van God. Ondanks de vermaningen door de man Gods uitgesproken, week men hoe lan ger hoe meer af van de paden des rechts. Gods heilige toorn wa\; op hen neergedaald, het volk was in balling schap weggevoerd en de vijand was ver blijd dat zij haar voet kon zetten op de nek van Israël. Stad en tempel was verwoest en waar eertijds de zangers Gods ere verhoogden was nu diep stilzwijgen. Dit alles was diep ingegrift in het hart van Jeremia en in de Klaagliederen komt het tot uiting, hoe diep zijn ziel beroerd is. Het gericht, dat zich over Israël voltrekt verteert zijn wezen en zulks te meer omdat hij weet dat Israël het verdiend heeft. Jeremia is vervuld met zielesmart en die smart drukt hem op Gods kniel bank. „Gaat het ulieden niet aan, gij al len die overweg gaat" zo vraagt hij, schouvrt het ongeluk, ziet mijn ziele- leed! Ik ben inwendig bedroefd, de .hit- tigheid van Gods toorn is over de ganse Kerk Israël uitgestort. Om de zonde wil is deze verpletterende vernedering 'over Israël gekomen waarom mijn ziel diepe droefheid draagt en met het rouwkleed is omhuld. Alzo klaagt een levend gemaakte ziel; wie de breuk gevoelt kan er niet werk loos onder blijven. Weinigen worden ep gevonden die waarlijk zielesmart heb ben, weinig leraars zijn er, die smart dragen over de breuk van onzen tijd. Weinig leden van de zichtbare kerk zijn met boetvaardigheid bekleed. Scheur op scheur is aan de orde van de dag. De vijand sluipt in alle kerken en kerkge nootschappen; er wordt weinig ervaren van een aangebonden leven. Van een in de schuld afdalen gelijk Gods knecht Jeremia deed, wordt niets vernomen. Is het niet in-droevig, dat een naar God zuchtend volk vaak stenen voor brood wordt gegeven en een klagende ziel wordt voorbijgegaan? Jeremia vraagt ookr is er dan nie mand die treurt en weeklaagt over land, volk, kerk en staat, dat zo diep is weg gezonken Het drukt hem zwaar, dat er zo weinig gevoel is vanwege die aller diepste vernedering die Israël en Babel moest ondergaan. Het ware te wensen dat in deze tijd van scheiding en ver breking met Jeremia de schuld eens meer gevoeld mocht worden. Dan was er verwachting. Bij de profeet werd een heimwee ge vonden naar God; hij giet zijn ziel uit vaar het Aangezicht des Heeren. Wie uit die diepe zielesmart zijn toevlucht tot den Heere mag nemen, die laat de Heere niet ledig staan. Hij verandert hun weeklacht in een blijde rei. Heere, bekeer ons tot U, zo zullen wij bekeerd zijn; vernieuw onze dagen als van ouds. Dat heeft de Heere bevestigd en gedaan. De hemel erbarmt zich over een naar God schreiend hart, hij vervult hun geestelijke honger en dorst. Armen komt hij met goederen te vervullen. Voor die klagende, met zielesmart ver vulde Kerk breekt eens de tijd aan, dat Babel mag verlaten worden, want God in de Messias schenkt hun het eeuwige Kanaan. M. Vetter. Mijnhardt's Zenuwtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. De jaarlijkse Schooldag, uitgaande van de Chr. Scholenbond op Goeree en Overflakkee en de Afdeling van de Chr. Onderwijzersvereniging zal D.V. gehou den worden op a.s. Vrijdag 28 November bij dhr. Kaptein te Sommelsdijk, dit maal alleen des middags. Als sprekers hopen op te treden: Prof. ti.Hi van der Meyden, hoogle raar aan de Theologische School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn met het onderwerp: „De nieuwe Bijbelvertaling" en I>r. H. J. Langman, Ned. Herv. pre dikant te Amsterdam, die spreekt over: „De theologische achtergrond van de jongste schoolkwestie." Aanvankelijk had Prof. Dr. S'. U. Zui- dema beloofd, dat hij zou spreken, maar deze werd verhinderd zijn belofte na te komen. Wij hopen op een goede opkomst, al lereerst van alle onderwijzers en onder wijzeressen onzer Chr. scholen, voorts ook van alle bestuursleden en tenslotte eveneens van een zeer groot aantal ouders en verdere voorstanders van ons Chr. onderwijs. Vooral de laatsten laten te veel verstek gaan. Ook zij worden verzocht van hun belangstelling in de huidige problemen van het Chr. onder wijs te doen blijken. Tijd van begin en einde zal nog nader worden opgegeven. Namens de organisaties, A. VAN ECK, Voorz. De raad der gemeente Ouddorp kwam Donderdagmorgen bijeen. Afwezig we gens ziekte was het raadslid van Dam. Ofschoon de raadsagenda er simpel uit zag, vergden verschillende punten weer een ruime bespreking. Zo werd te tot standkoming van een gemeentelijk voetbalterrein afgestemd en de winkelslui- tingsverordening aangehouden. Onder de plaatselijke winkeliers heerst groot verschil van mening over de sluitings-uren. Aansluiting bij de N.V. de Brug werd uitgesteld om eerst het technisch en economisch rapport over de vaste oeververbinding af te wachten. De Voorzitter opende met gebed. De notulen werden vastgesteld. Mededeling VT,n de voorz. dat de gezondheidstoestand van de gemeente-secretaris Hof vooruit gaande is en hij mogelijk de e.v. raads zitting weer kan bijwonen. Ingekomen stukken. Hieronder waren o.m. enige goedgekeurde raadsbesluiten; 4 rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Ge meenten te 's-Gravenhage inzake kas- opnemingen in het 3e kwartaal 1952; Verslag over het jaar 1951 van het Centraal Orgaan der gemeenschappelijke regeling betreffende behandeling van gemeentelijke personeels-aangelegenhe- den; Besluit van Ged. Staten tot vaststel ling van een bijzondere voorgevelrooi lijn van het perceel Pik de Poeweg 277; De begroting van de vleeskeurings dienst voor het jaar 1953; Balans en verlies- en winstrekening per 31 Dec. 1951 van de Keuringsdienst van. Waren voor het gebied Dordrecht; Jaarverslag van de Frauderisico-On derlinge van Gemeenten te 's-Graven hage over het jaar 1951; Werk- en financieel verslag van de Bond tegen het schenden door het vloe ken van Gods Heilige naam over het jaar 1951; Besluit van Ged. Staten tot goedkeu ring wijziging van de met dé gemeenten Dirksland, Herkingen, Melissant, Stel- lendam en Goedereede. getroffen rege ling ter uitvoering van de Vleeskeu- ringswet; ■Schrijven van het Centraal Comité van samenwerking inzake voorlichting bfl beroepskeuze te Rotterdam dd. 15 October 1952, waarin wordt verzocht welwillend tegenover de subsidieverzoe- ken van de Beroepskeuze-bureaux te staan en aan deze verzoeken, indien enigszins mogelijk gevolg te geven. Mededeling dat de rekening 1950 goed gekeurd is terugontvangen. Schrijven van dhr. W. Bosschaart, Ju- lianalaan A 795 te Dirksland dd. 14 Oc tober 1952, waarin wordt verzocht een subsidie te willen verstrekken ten bedra ge van 30.voor het houden van een bijen en pluimveeteeltcursus. Deze cur sus zal worden gegeven in een lokaal van de bijzondere school, waarvoor een vergoeding van 2.per avond moet worden betaald. Werd goedgevonden. Beroepschrift van Wouter van 't Ge loof Johzn. Koude Grond B 93 alhier dd. 22 October 1952 tegen het besluit van B. en W. dd. 30 Sept. 1952, waarbij aan hem een vergunning werd geweigerd tot het bouwen van een noodwoning op het perceel kadastraal bekend gemeente Ouddorp ZH in Sectie B No. 1347, gele gen op de Koude Grond. De heer Hameeteman meende dat er in 't minst geen bezwaar tegen was. De heer Nieuwlan* meende dat de goedkeuring van de raad afhankelijk was van de goedkeuring van Ged. Sta ten. Spr. meende dat afwijzend zou wor den beschikt. Dit meende de voorzitter ook. Toe stemming wordt alleen verleend als het niet anders kan. (Art. 20 van de Wo ningwet)'. De heer Hameeteman meende dat hel wel verleend zou worden. Br is iets tus sengekomen. Eerst had hij toestemming om te bouwen en alles was klaar en dat is later afgewezen. Art. 20 zou z.i. wel worden toegepast. De betrokken eige naar van het perceel gaf geen toestem ming tot verbouw. Hij had zich beter kunnen beroepen op art. 73 meende de heer Nieuwland. Telefoon 2683 Westdflk 36 MIDDELHABNIS DE SPECtAAJLZAAK voor GROENTEN, FRÜIX en DELICATESSEN. Keurig, opgemaakte Fniitmanden en Fruitschaaltjes. Vraagt onze geurige vers gesneöien Alle ingrrëdlenten voor een BÜsttafel. op Woensdag 5 Nov. 1953. De vette varkens, die Woensdagmor- gen zich breed hadden uitgestrekt op de stenen van de Sommelsdijkse Voor straat, blootgewoeld van het stro in hun markthok, trokken zich er blijkbaar niets van aan <?at ze maar een koude, kille rustplaats hadden. Temidden van bulkende koeien, schreeu wende kooplieden en joelende kwajon gens sliepen ze onbekommerd om het lot, dat hen ieder ogenblik van eigenaar kon verwisselen. Die varkens waren een toonbeeld van volmaakte rust in een we reld vol lawaai! Want de laatste na jaarsveemarkt van Sommelsdijk heeft heel veel belangstelling getrokken en een grote drukte te zien gegeven. Niet tegenstaande de dreigende lucht en de kilte van deze Novemberdag. In tegenstelling met de twee vooraf gaande marktdagen, waarop de drukte niet bijster groot was, gaf deze laatste markt een grote levendigheid te zien. Natuurlijk was het landbouwend deel uit onze bevolking ver in de meerderheid onder de bezoekers. Haar belangstelling gold vooral de koeien en de paarden, de biggen en de varkens, de tractoren en kleinere landbouwwerktuigen, welke al len, zoals gewoonlijk, weer op Voorstraat en Marktveld te vinden waren. Lettende op hetaantal aangevoerde koeien, vaarzen, kalveren enz. mag de marktmeester niet ontevreden zijn. Maar of de handelaren zich de handen zullen wrijven over de resultaten van deze marktdag durven wij niet te schrij ven. Wij kregen de indruk dat de handel maar matig ging; vermoedelijk werd die gedrukt door de minder gunstige berichten van de laatste dagen over de uien en het pootgoed. Wat de veehandel te weinig had ble ken de marktkooplieden in bloemen en allerhande snorrepijperij meer dan over te hebben. Hun stentorstemmen schal den tot in alle hoeken van het Markt veld en als zij het op de normale manier niet aankonden dan namen zij wel een microfoon en een luidspreker te hulp. Voor wat dat betreft vertoonde deze koeienmarkt alle symptomen, die bij zo'n gebeurtenis te pas komen. Er waren ook verscheidene kramen, wier doel het was de begeerte onder jde jeugd op te wekken naar allerlei, dat kinderogen en oren streelt met bonte kleuren of door dringende tonen. De ouder, die zijn kleu ter naar de markt had meegenomen om deze een blik te gunnen op het drukke gedoe kwam er niet zonder kleerscheu ren af; een kwartje was het minste wel dat men er aan verspeelde! De bewakers van fietsen en auto's maakten zeker wel goede zaken. De fietsen kon men overal in het rond van de Voorstraat bij bosjes vinden, de auto's vulden de Wurft, de Voorstraat en an dere delen van Sommelsdijk. Aangevoerd werden: Pinken 32 stuks; Groot vee 17 stuks; Graskalveren 33 stuks; Vaarzen 25 st.; Paarden 21 St.; Varkens 3 stuks. De prijzen waren als volgt: Pinken 400500; Groot vee 600— 800; Graskalveren 200—375; Vaarzen 400600; Paarden geen prijzen. De handel was slap. Dhr. Hameeteman wilde het toch pro beren. Weth. Nederlof: Dit beroepschrift is niet gericht tegen de beslissing van de raad. Het is eigenlijk meer een verzoek zei spr. Weth. Grinwis zou het spijten als die man geen toestemming kreeg. De Voorz.: De raad is bevoegd om het te verlenen, maar spr. meende dat er een afwijzing op zou komen van Ged. Staten. Het voorstel kwam in stemming. Te gen de heer Nieuwland en Weth. Ne derlof. Rest voor. Het Voetbalveld. ■Schrijven van het Bestuur van de voetbalvereen. „West Flakkeese Boys" alhier, met bijlage, dd, 9 October 1952, waarin wordt verzocht het perceel kad. bekend gemeente Ouddorp ZH in Sectie B No. 1432 ged. gelegen aan de Burg. Hermansweg met ingang van 11 Nov. 1952 aan deze vereniging te willen ver pachten. Bedoeld perceel is thans in ge bruik bij K. Mastenbroek Wzn. Dorps weg A 357 alhier. De Voorz. gaf hierover een uiteenzet ting. Spr. vroeg of de raad op zijn be slissing wilde terugkomen. De heer Koek vond dat het onmogelijk was. Het terrein ligt in het uitbrei dingsplan en het is bovendien verpacht. Dhr. Nieuwland zette uiteen dat dit geen bezwaar is. Enige weken geleden gaven wij een foto van „Hotel Brooshooft" te Dirks land en deelden mede, dat nog een oudere foto zou volgen. Op het plaatje hieronder ziet U het dorpslogement, zoals het er 50 jaar geleden uitzag. Zoals wij bij de vorige foto hebben verteld, was dit hotel vroeger reeds een der meest bezochte van het ge hele eiland. Dirksland is een cen- trumplaats en vele reizigers vertoef den er soms de gehele week en deden van daar uit hun zaken af. Daar komt bij dat de logementhouder, wij len dhr. P. Brooshooft een rijtuig- houderij had met 4 paarden, (specia le rijtuigpaarden)zodat de reizigers met de barouchet of het rijtuig over al konden worden heengebracht. Ook de omnibusdienst op de Middelhar- nisse boot (de tram was er nog niet) ging van dit Hotel uit. De rijtuig- houderij werd waargenomen door een broer van de logementhouder, dhr. H. Brooshooft. lederen morgen zo onge veer half zes reed men vanaf dit Hotel naar de boot en 's avonds wer den de passagiers weer terug ge haald. Het tarief was 25 et. per per soon enkele reis en 40 ot, retour. Wel was het zo, dat ieder die met de omnibus meewilde het 's avonds te voren bij H, Brooshooft moest opge ven. Men kon dan rekening houden met de plaatsruimte en er desnoods een omnibus of een kleiner rijtuig bij nemen. Het ging er in die oude tijd nogal gemoedelijk, maar ook secuur naar toe, want de omnibus was altijd op tijd! De stalling was eerst op de Achterweg, later, waar nu de heer den Baars woont. (Zie vorige foto). Het was een renderend bedrijf. Een kwart-eeuw lang heeft dhr. H. Broos hooft met deze omnibus gereden. Te Dirksland werd vroeger de lo ting voor de militaire dienst gehou den, zodat in dit Hotel de jongelui uit de diverse plaatsen van het ei land samen kwamen. Op de lootjes- dag ging het er wel eens Spaans naar toe; politie was flink vertegenwoor digd om e.v. messentrekkers in be dwang te houden. Op de foto ziet men (Ie persoon links) wijlen dhr. P. Brooshooft, de derde persoon is zijn vrouw. In het midden met keuvel Wed. M. Broos- hooft-van Oostenbrugge. De vrouw die het hoofd uit het raam steekt is de werkvrouw Mej. v. d. Houten. De andere personen die er op staan we ten wij niet thuis te brengen. De smidse er naast (met travaille) was destijds van Kimmel. Men ziet voor de deur op straat 2 z.g. Portu- gaalse ploegen. Interessant is ook, dat verder op de Voorstraat de lindeboom nog te zien is, die destijds voor het huis van de veearts Deyermans stond. Het Hotel Brooshooft is in 1902 verbouwd tot wat het nu is, dus pre cies 50 jaar geleden. De tegenwoor dige eigenaar is dhr. Polderman naar wiens naam het Hotel thans is ge noemd. Er zit aan dit Hotel een heel stuk geschiedenis vast, zodat het wel de moeite waard was dit beeld nog eens te vereeuwigen. Dhr. Caron: Hoe is het mogelijk dat de raad beslist over grond, die in pacht en in cultuur is? Dhr. Hameeteman: Dan is Masten broek buiten zijn boekje gegaan Hij mag niet onder-verhuren. i Weth. Nederlof vond dat dit niet moest worden geremd. Zondagsontheiliging heeft hier niet plaats en we hebben het zelf in handen, zei spr. „Die jongens hebben toch een terrein" zei de heer Caron. ,,Ja, maar dat is te klein," antwoordde de heer Nieuwland. De heer Hameeteman verwonderde zich dat een deel van de raad er tegen was. De raad heeft toch alles in han den? Op Zondag wordt het niet ge bruikt en tegen de sport, de ontwikke ling als zodanig, kon men toch niet te gen zijn. Weth. CSrlnwis: Ik kan niet begrijpen dat U er vóór is! In Gods Woord lees ik nergens dat men mag sporten! „Je leest ook niet dat het niet mag" opperde dhr. Nieuwland! Weth. Grinwis: Ik heb principiële be zwaren en die geef ik niet prijs! De heer Caron was niet tegen het trappen achter een bal, wel tegen exces sen bij het voetballen en tegen Mondags- ontheiliging. Zijn bezwaar was meer dat er cultuurgrond voor in gebruik wordt genomen. Weth. Nederlof. Het is biezengrond, voor de pachter heeft het generlei waarde Dhr. Padmos: In mijn jeugd was ik een liefhebber van schaatsenrijden. We deden dat op ons eigen baantje zonder de raad er in te kennen. Laten de jon gens dat ook doen. „Daar ben je mis mee" zei dhr. Ha^ meeteman en dhr. Nieuwland noemde dat onzin. Er werd gestemd: vóór waren de he ren Hameeteman, Westhoeve, Nederlof en Nieuwland. Rest tegen. Aldus ver worpen. Bescherming Bevolking is duur! Brief van de Penningmeester Goeree en Overflakkee Bescherming Bevolking Kring ZH 8 dd. 1 Oct. 1952 F 23/13, waarbij onder aanbieding van de begro ting over het dienstjaar 1952 wordt ver zocht de verleende bijdrage ad 20 cent per inwoner te verhogen tot 40 et. per inwoner. Dhr. Nieuwland had nog weinig resul taat van de B.B. gezien. Alleen had hij een auto zien rijden! Weth. Nederlof was er tegen op grond Deze week was het vervoer weer ver bazend druk aan het veer Middelhamis- Hellevoetsluis. De veerboten wisten de vele vrachtwagens niet te verwerken. Soms moesten de chauffeurs 2 boten blijven overstaan, wat dus weer vele uren wachten betekende. Woensdagmiddag hebben wij ons ter plaatse op de hoogte gesteld. Een onzer redacteuren moest met een auto met de boot van 14.42 uur over. Een half uur vóór het vertrek stonden er welgeteld 29 luxe en vrachtwagens. Dat die met éne boot niet konden verwerkt viel te begrijpen. Er zat niets anders op, dan de wagen aan de kant te zetten, over te varen en te Hellevoetsluis een auto te huren. Extra kosten door vervoers-stag- natie De reden van de grote drukte is ook daaraan te wijten, dat de uien-uitvoer naar Duitsland is vrijgekomen, zodat met iedere boot meerdere vrachtwagens over moeten. Maar het tekent toch, in welke hope loze impasse het vervoer van en naar het eiland zit, wat alles bij elkaar ont zettend remmend werkt en bovendien kapitalen kost. Onnodig te vermelden, dat de boten ook niet op tijd konden varen. van het hoge salaris, reis en verblijf, en pensioenvergoeding. Het salaris van dhr. Doornbos is 4000.plus 1300.voor pensioen, plus 6000.voor auto en 1400.voor reiskosten met auto! Meerdere heren waren er om deze reden op tegen. De heer Caron, Hoofdinspecteur op ruim- en reddingsdienst bij de B.B., merkte op, dat alles nog niet gereed is en er dus nog niet veel is gebeurd. Te Quddorp is er een mobiele ploeg voor opruiming en redding. Ook is de brand weer en E.H.B.O. ingeschakeld. Zo vlug mogelijk zal met cursussen worden be gonnen. We zitten met stapels voor schriften en daar is men niet zo gauw doorheen. Spr. vroeg clementie aan de pers om de uitlatingen over de B.B. niet zo dik op te nemen, omdat dit een ver keerde indruk zou geven. (De uitlatin gen zijn echter voor rekening van de raadsleden. Verslagg.) (Zie voor vervolg pag. 2 Ie kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 1