Voor GERO magazali.p^Ch^ Plaatselijk Nieuws en huizen DRAINEERBUIZEN VEERDIENST WintercJiensl 4 Wegens groot succes wederom Bijzondere Aanbiedingen! 29.75 28.90 49.75 Fouten-prijsvraag Weer een Diesel locomotief in brand. Winkelweek Middelhamis gesloten Ie hypotheek op landerijen Spotkoopje halfwas automonteur Vervolg Buitenland naar J. KEUVELAAR *^tt Aet 3<Cykvenót I er^ JAC. KEUVELAAR MIDDELHARNIS Je hebi gelijk Jan In elke etalage staan in totaal 6 fouten. Predikbeurten laatste dag van de Winkelweek! BABYGOEDEREN iaMPtCTIi BEWAART UW BONNEN! Bakkersbediende Bijverdienste aangeboden Fa. P. DE KORTE Zn. FLINK MEISJE Gebooïtekaairtjes LANDELIJKE COLLECTE PROTESTANTS INTERKERKELIJK THUISFRONT (P.I.T.) l-PERSOONS BEDSTELLEN l-PERSOONS DIVANBED 2-PEBSOONS OPKLAPBEDDEN Grote patlij WOLLEN EXPORT DEKENS pracht deken - flinke malen 1t90 -14.90 -15.90 Strijönsestraat h. Pölderlaan R'dam-Z. - Tel. 73140 Biz. 2 „EÏLANDÈN-NIEUWS" Zaterdag 25 October 1952 hebben behaald en een paar zeer belang rijke heuveltoppen hebben weten te be zetten. Generaal Clark heeft gerapporteerd, dat het Communistische leger meer dan een millioen man sterk is en zeer goed is uitgerust. Zij beschikken over een luchtmacht van meer dan 2000 vliegtuigen. In hoofd zaak straalvliegtuigen. Wat betreft de wapenstilstandsonder handelingen vorderen de partijen geen steek. De Communisten houden vast aan hun eis, dat alle krijgsgevangenen uit geleverd moeten worden aan de onder delen waar zij gediend hebben, welke eis de Amerikanen blijven afwijzen. Binnen enkele dagen zal deze kwes tie aan de orde komen bij de Verenigde Naties. Verwacht wordt echter niet dat de Assemble verandering zal kunnen brenh gen in de huidige toestand. Duitsland De politiek die Dr Adenauer volgt ontmoet nogal heel wat kritiek. ■Dr Adenauer gaat uit van de gedach te, dat hij door overleg en samenwer king met het Westen vooral met de Amerikanen, het grootste succes bereikt voor zijn land. Dr Adenauer is ook vatbaar voor de gedachte, dat Duitsland schuld heeft en daarom niet al te straf zijn eisen kan stellen. Daarenboven is het een diplomaat. Wat hij in 1 of 2 keer niet kan berei ken, beproeft hij in 3 of 4 keren. Rustig aan, stap voor stap tracht hij de Duitse verlangens ingewilligd te krijgen. Een grote handicap voor Dr Adenauer is de gescheiden toestand van Duitsland. Adenauer gelooft, dat wanneer West Duitsland weer een zelfstandige positie onder de andere Volkeren inneemt en CASSETTE'S xüt voorraad van 37.30 tot 1251.85 West Europa zo sterk bewapent is, dat Kusland dit leger vreest er met de Rus sen meer te bereiken zal zijn dan nu, nu zij zich de sterkere voelen. Een weg van opbouw is altijd heel moeilijk eu gaat niet altijd zo gemakke lijk als men had g'edacht. De oppositie maakt hiervan gebruik en laat niets onbeproefd het de rege ring Adenauer moeilijk te maken. Reeds maanden, gaan er stemmen op, dat de nationaal-socialisten voortdurend sterker worden en zulke geheime ver takkingen hebben, dat men hiervoor te recht beducht is. Zo werd Dr Adenauer ook verweten, dat het personeel van het departement van buitenlandse zaken voor 85 procent bestond uit voormalige Nazi's. Woensdag is hierover in de West Duitse Bondsdag een fel debat gehou den. Ben commissie, die naar het vroegere gedrag van hogere ambtenaren een on derzoek moest instellen heeft 21 perso nen ondervraagd. Drie diplomaten wer den direct ontslagen, terwijl tegen 1 an deren bezwaren werden ingebracht. Dit rapport werd in de Bondsdag be handeld en was oorzaak van de heftige woordenstrijd. Dr Adenauer gaf toe, dat van de ho gere ambtenai'en op buitenlandse zaken, twee derde gedeelte behoort had tot de voormalige nationaal socialistische par tij. Hij wees er op, dat het in 1946 on mogelijk was een buitenlandse dienst in het leven te roepen met beambten, die voor die taak onkundig waren. Van lieverlede krijgt de regering nu meer en meer de beschikking over be kwame mensen, die zij in de vacatures benoemen kan. Hij wees er op, dat de toestand gelei delijk aan zou verbeteren. Bovendien waren niet alle personen, die voor 1939 tot de partij behoorden rasechte nazi's. De omstandigheden dwongen vele Duitsers er toe lid van de partij te wor- dien. Toch kon Dr Adenauer niet verhinde ren, dat het debat tot een zekere op winding aanleiding gaf. Scherpe verwijd ten werden gemaakt over personen wier verleden aanleiding gaf toternstige klachten. Aan het eind van de woordenstrijd bleek er toch een meerderheid te zijn, die het rapport aanvaardde en de hou ding van de regering, door Dr Adenauer vertolkt, goedkeurde. VAK ONZE ADVERTEERDERS MODESHOW FIRMA NIPIUS MIDDELHARNIS De dame, die Woensdagmiddag en -avond de modeshow van Firma Nipius in Meijer Theater te Middelhamis leid de, was niet bijster optimistisch gestemd ten aanzien van de weervoorspellingen voor de aanstaande wintermaanden. Men had daar gezegd, dat er na 22 October een strenge winter zal aanbreken. Maar wij hebben zo'n stil vermoeden, dat zij met deze mededelingen het oog had op de vele bontmantels en wollen kleding, die deze middag en avond getoond wer den. Men is van de gezonde gedachte uitgegaan, dat het in ons landje niet veel gedaan is met het klimaat en dat een goede wintergarderobe nodig is. Geheel nieuwe modellen werden er ge toond. Weliswaar domineerden op het gebied van mantels de swaggers, maar deze zijn geheel nieuw van lijn. De mou wen zijn laag ingezet of aangeknipt, meestal lampionmodel, erg wijd met nauwgesloten manchet. In de rug veel al een diepe rolplooi. De meeste model len werden door de kwieke mannequins getoond in geruite stof, groen, grijs of in de nieuwe modekleuranthraciet! Geklede mantels zagen wij meer dan vorig jaar. Ook hier zijn de mouwen wijd en laag ingezet, gegarandeerd met bont, broderie of lakleder. Deze show bevatte tevens een groot aantal japonnen. Men demonstreerde ze te kust en te keur, effen, ruiten en stre pen, meestal hoog gesloten, met laagin- Oenieten van het mooie en aan gename Weelde en luxe Calvinisme en soberheid -Het ene nodige. Verleden week had ik het over die klompenmaker, die op pad was naar Je ruzalem en onderweg klompen ver kocht. Daarbij zette ik uiteen, dat zijn „handel" secundair was en zijn reis „primair". Ik heb daar zowaar een brief over gekregen eni ik zal in dit venster die briefschrijver antwoorden, dan kan de lezer er ook zijn gedachten over laten gaan. De vraag die de briefschrijver mij stelde kwam in hoofdzaak hierop neer: „mag een Christen dan niet het goede der aarde genieten?" Over het gebruik van hetgeen de mens bezit, vinden wij in Gods Woord voldoende richtlijnen getrokken. Wij zullen ons daarop moeten baseren. In de eerste plaats moeten vrij vaststel len, dat al wat wij bezitten, ons goed en ons geld, gebezigd moet worden om er God mee te dienen. Alles is van Hem, daarom moet ook alles voor Hem zijn. Dit betekent echter in geen geval, dat hetgeen wij van God ontvangen hebben, niet zouden mogen benutten voor ons zelf en voor onze medemensen. Dat is zelfs onze plicht: Wij hebben ons leven in stand te houden en naarmate wij met goederen bedeeld zijn ook ande ren daarvan mede te delen. Het gaat er om, hoeveel eni hoe groot onze behoeften zijn. In de oudheid pre dikte de cynische wijsgeer Diogenes, dat een mens zoveel mogelijk zijn be hoeften had in te perken. Hij ontzegde zich alle comfort, en kroop in een ton. Dat is het ene uiterste. Anderzijds, is het verkeerd de behoeften steeds maar kunstmatig op te voeren, alsof daar het geluk in te vinden zou zijn! Naar g'elang van iemands positie, rang of stand, mag hij van de dingen die het dagelijkse leven biedt, een dank baar gebruik maken. De H. Schrift leert dat de Heere het rijkelijk verleent, om te genieten. Wat niet wil zeggen, dat daarin geen maat moet gekend en het begeren naar „al maar meer en al maar mooier" niet zondig zou zijn. Ik kom hiermee op het gevaarlijk ter rein ten opzichte van het al of niet ge oorloofde van weelde en luxe. Daar wil de briefschrijver een antwoord op heb ben. De vraag zou kunnen gesteld: is voor de Christen alle luxe verboden? Ons antwoord moet daarop luiden, dat het zeer zeker geoorloofd is, van de din gen die tot verfraaiing en veraangena ming in het leven dienen, gebruik te maken. God Zelf heeft in de Schepping, in de natuur, naast het nuttige en het nodige, ook het schone en aangename een plaats gegeven. Wij mogen Hem daarin dus navolgen. Wel ligt er een groot gevaar in, wanneer de weelde doel wordt en men zich in die weelde verliest. Het kenmerk van het Calvinisme was in al zijn delen soberheid. Toch stond Calvijn alle luxe niet tegen, al waar schuwt hij met nadruk tegen een leven van overdaad. Bruiloften en zelfs ge bruik van vrijn zij het met mate keurt hij b.v. in geen geval af. Ten op zichte van de kleding dringt Calvijn er op aan, dat een Christen keurig gekleed zal gaan. Wel zegt hij, naar aanleiding van Titus 2 1114, dat het leven van een Christen door ingetogenheid, kuis heid en matigheid beheerst moet wor den. Als God de mens in dit leven een ze kere weelde schenkt, mag hij dat waar deren en er een gepast gebruik van ma ken. Wordt hem die weelde onthouden, dan behoeft hij daar niet minder geluk kig om te zijn. In Fil. 4 1113 zegt de Apostel, dat hij geleerd had verge noegd te zijn met het tegenwoordige; hij wist van armoe en van overvloed te hebben „ik vermag alle dingen, door Christus die mij kracht geeft." Iemand heeft eens gezegd, de mens, die, als het nodig is weet te ontberen, wordt daardoor geestelijk sterk. Zoals weelde verslapt, zo heeft de soberheid een stalende invloed. Wie het „allerhoogst en eeuwig goed" kent, kan en zal in zijn aardse goed niet opgaan, al zal hij er een passend ge bruik van maken. Dit hoogste goed" zal hem het voornaamste zijn, waardoor hij niet gereserveerd tegen het mooie en aangename behoeft te staan. Gaat hij toch te veel in de weelde op, dan is hij van zijn plaats en zal hij dit moeten te ruggeven. „Eén ding is nodig" (Lucas 10 42) en wie van dat ene nodige werkelijk door de Geest Gods doordrongen is, zal in al zijn levensbehoeften matig zijn. WAARNEMER gezette mouwen of ook aangeknipt. In de garnering bestaat een grote variatie, soms een knoopgarnering op de schou der, een lakceintuur, ook wel broderie, dit voor het geval het effen stoffen be treft. De prijzen zijn, gerekend naar de kwaliteiten, waarin ze getoond werden, naar ieders smaak en beurs wel te over komen. Op deze modeshow trokken deux-pie- ces zeer de aandacht. De modellen vari eerden niet zoveel, dit in tegenstelling met de prijzen, wel een bewijs hoezeer de kwaliteit bij de prijsstijging een rol speelt. Ook hier zagen wij garnering met broderie, de rok glad of hoogstens een enkele plooi. Voor de grote maten waren ze vooral in ruime sortering op de show aanwezig. Ook bontmantels werden met groot succes en onder ieders bewondering op voortreffelijke vrijze getoond en menige aanwezige vrouw zal ze met genoegen hebben zien dragen en voorzover men zulk een kostbaar kledingstuk nog niet bezit de hoop aangewakkerd gevoeld hebben van er spoedig een te kunnen dragien. Het was de eerste keer dat fa. Nipius een modeshow organiseerde, waarbij kinderen met de mannequins meeliepen. En met welk een succes! Ze demonstreerden" zeiljoppers en heerlijk warme broeken; een groen re genmanteltje met capuchon in afste kende kleur werd gedragen door een meisje van een jaar of tien. Een kleuter liet trots een lichtblauw wollen jurkje zien, om even later terug te komen in een jurkje van rode geruite stof met voor witte en achter rode knoopjes, een aardig kraagje, wit afgezet. En par mantig dat dat kleine ding liep! De mannequins waren van verschil lend figuur; er was een slank jong meis je, een wat flinkere dame en een tweetal forsere figuren voor de grotere maten, dus evenveel variatie in de figuren als in de maten, de kwaliteiten en in de stoffen. Opvallend was dat de dames met grotere maten evengoed jeugdig gekleed kunnen gaan. Er is alleen wat voorlichting bij nodig! Zwarte mantels waren ook nu niet vergeten; we zagen een heel mooie, ge klede mantel met persianer en een di to met lakgarnering en broderie. Uiter aard trokken de jersey-deux-pieces weer de nodige bijzondere belangstelling. Het hoogtepunt van deze show werd gevormd door het voordrag'en van een nylon japon met geplisseerde rok in grij ze pasteltint, gedragen over een, rose on derjurk, hetgeen een bijzonder effect te weeg bracht en waarvoor ieder zich zeer interesseerde. Zoals ook het geval was met de avond japonnen; twee strap less, de ene travers, de ander grijs ny lon; en verder een zwarte rok met bro- caat jasje. De vier mannequins demon streerden deze prachtige japonnen ge lijktijdig en brachten daarmede een pas send slot aan deze interessante en druk bezochte shows. Of de geserveerde thé-compleet com pleet was vermochten wij helaas niet te beoordelen aangezien men ons daartoe niet in staat stelde. SOMMELSDIJK -H Wetensoliappeiyk Genootschap. Don derdagavond 6 November om 8 uur zal in Hotel Spee te Sommelsdljk voor het Wetenschapppelijk Genootschap optre den Dr J. N. V. d. Ende, met het on derwerp: „Onderwijs-ervaringen in de Verenigde Staten van Ameri{;;a". DIRKSLAND Donderdagavond 30 Oct. om 6.30 uur hoopt voor de Herv. Kerk op te treden Ds G. Willemsen van Hierden. (Beroe pen predikant.) MELISSANT Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School alhier is benoemd mej. C. de Smidt van Bergen op Zoom. Bni^g. Stand. GeborenArentje Cor nelia, dochter van P. van der Spaan en M. Grinwis; Huwelijksaangifte: A. C. Vroege, oud 30 jaar, monteur, te Stellendam en E. N. Vos, oud 25 jaar, zonder beroep, al hier. IngeikoMien: T. Bazen van Ridderkerk, A. Maan van Sommelsdijk. Vertroltken: A. Horstman en echtgen. A. Doornheim, m. kind naar Sleen; L. Goedegebuur, naar Dirksland. Huisslachting. De dagen voor huls- slachting zijn voor deze gemeente vast gesteld als volgt: Maandag, Dinsdag en Woensdag. Om administratieve redenen moet tenminste drie dagen vóór de da tum van slachting aangifte ter secre tarie worden gedaan. STELLENDAM Deze week had de werkman L. Roon het ongeluk b\j het bieten hakken zoda nig zijn hand te verwonden, dat hij me dische hulp in moest roepen en hij zijn werk moest staken. De traan uit Wed. Kurvinks Dro gisterij is goed van smaak en wordt door het Noorse Staatsinstituut ge garandeerd op vitamine gehalte. Ze hebben daar ook veetraan. 1.80 p. liter. OUDDORP SimniMaanwedstriJd dammen. Maan dagavond komt de op ons eiland popu lair geworden Zuid-Hollandse damkam- pioen Huisman uit Leiden voor de dam- club Ouddorp een simultaan wedstrijd spelen in de Oude 'School. De heer Huis man heeft op Flakkee al enige malen bewezen een uitstekend simultaanspeler te zijn, zodat men kan aannemen dat er weer vele interessante wedstrijden ge speeld zullen worden. Bovendien zal hij de avond besluiten met het spelen van twee partijen blind tegelijk. Voor onze damliefhebbers dus een avond waarop veel te leren en te genieten zal zijn. Door de garnalenvissers werd de In aansluiting op de advertentie in het tweede blad delen wij nog me de, dat op verzoek de datum van Inzending der formulieren is verlengdi tot Woensdag- 29 Oct. Zoek ze op en win een pr^s! Hoofdprijs: Blakbird Vulpen. Formulieren gratis in de winkel verkrijgbaar. GEBR. DE WAAL MIDDELHABNIS vorige week 5 dagen gevist. Er werd ge middeld van 75 tot 160 kg garnalen ge vangen per dag en per vaartuig. Voor de flauwe garnalen werd betaald 0.40 tot 0.43 per kg, bot 0.35 tot 0.40 per kg. schar 0.20 tot 0.35 per kg, tong 1.80 tot 2.20 per kg. Voor de Middelweg op het strand alhier zal een nieuwe dam worden ge legd. Het eerste schip met steen is in de haven aangekomen en is in lossing. NIEUWE TONGE E.H.B.O.-cursus. De eerste les van de E.H.B.O. cursus die komende winter gehouden zal worden nam jl. Woensdag avond een aanvang. HnlsvlüttentoonsteUing. Het bestuur van „Ons Dorpshuis" heeft voor de ko mende wintermaanden een huisvlijtten- toonstelling georganiseerd. Een en an der zal plaats vinden in Jan. a.s Kleui'wedstrijd. De uitslag van de Kleurwedstrijd, uitgeschreven door de Coöp. Boerenleenbank alhier is als volgt 1 Gerda van Eesteren,- 2 Aren van Es, 3 Geertje van Rossum, 4 Anske Sneep en 5 Ankie Opstelten. De platen werden beoordeeld door mej. A. Romijn en dhr C. Koppenaal onderwijzer en onderwij zeres aan de O.L. School. ZONDAG 26 OCTOBER 1952 MIDDELHARNIS Herv. Kerk 9.30 en 6 uur Ds H. Goedhart. (Collecte Bouwfonds.) Geref. Kerk v.m. en sav. Ds P. A. Zeilstra. Chr. Geref. Kerk 10 en 6 uur Ds N. de Jong van Kat wijk aan Zee. (voorm. H.A.) Ger. Gem. 10 en 6 uur Ds G. Zwerus. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur dhr Kesting van Middelhamis en 6 uur Ds E. van Asch. Rem. Kerk 10 uur Ds G. Bloemendaal. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur Ds E. van Asch van Sommelsdijk en 6 u. Ds J. Koele. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur Ds H. Pol van Wilnis en 6 uur Ds A. Boertje. Ger. Gem. v.m. en sav. le zen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur Ds R. W. Steur van Ouddorp en 6 uur lezen. Ger. Gem. v.m. 10 en sav. 6 uur Ds Hagestein van IJselmonde en n.m. 2.30 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 u. dhr Bounian. Geref. Kerk 10 en 6 uur Ds Los. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur Ds J. Koele van Dirksland en 6.30 uur dhr van Oostende van Onstwedde. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur Ds R. W. Steur (Collecte Kleuterschool). Ger. Kerk 9.30 u. lezen en 2.30 uur Ds Los van Stellen- dam. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur Ds Vroegindeweij van Krimpen aan de IJssel. Woensdagavond had de RTM op Flak kee weer pech. Van de trein die 19.53 uur uit Ouddorp vertrekt, ondervond de machinist moeilijkheden met de die- sellocomotief. Halverwege Stellendam en Melissant was hij genoodzaakt te stop. pen en met een brandblusapparaat in te grijpen. De trein bleef met de pas.sa- giers staan en de conducteur moest te ruglopen naar Stellendam ten einde naai' Middelhamis om assisentie te telefone ren. Vandaar zijn autobussen naar de on- fotuinlijke tram gereden om de passa giers op te halen, die met aanzienlijke vertraging op hun plaats van bestem ming arriveerden. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur dhr Vetter van Middelhamis en 6 u. Ds van Drenth van Ooltgensplaat, OUDE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur de heer van Oostende van Onstwedde en 6 uur Ds J. C. Wolthers. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u, Ds J. van Drenth en sav. 6 uur Ds H. Pol van Wilnis. (v.m. H. Doop.) (in beide diensten extra collecte voor Bel gische kerk.) DEN BOMMEL Herv. Kerk 9.30 en 6 uur Ds Postma. (v.m. H.A. en sav. dankzegging H.A.) Ger. Kerk 10 en 6 uur Ds Becker. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 uur Ds Wolthers en 6 uur dhr Kesting. Ger. Kerk Ds Heida van Vlaardingen. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur dhr Neijenhuis. (Collecte Veiwar- ming.) Zaterdag 25 Oct. de U hebt nog de kans op radio, naaimachine enz. Extra waar debonnen, 1 van 100.1 van 50.—.; 1 van 30.en 1 van 20.—. Pracht sortering üi Dames- en Heren Nappa Hand schoenen. Dameskousen, Herensokken Anklets- en Sportkousen Dames- en Herenzakdoeken van goedkoop tot de fijnste kwaliteit. Ribfluweel in bruingrijs en rood 2.95^5.15 per meter. Zuiver wollen stof in effen en fantasie 140 cm breed 7.45 per meter. Ruitstoffen 80 cm breed 2.75 per meter. Wit flanel 1.39 per meter. Gekleurd 1.32 per meter. Wit katoen 1.27 per meter. Gekleurd 1.32 per meter. Vitrages 95 et per meter. Afgepaste gordijnen 4.65 per stuk. TRICOTAGES Prima platjaeger pantalons, borstrokken en hemden in maat 5, 6 en 7 3.45, in inter lock kwaliteit 3.95. Delanahemdjes 80 et., broekjes 90 et. Flanellen herenpyama's 11.95 Prima K.T.W. interlock, directoirs en camisoles 1.85 Ruim gesorteerd in WESTDIJK 22 TE LEF. 2190 MIDDELHARNIS Maandag zijn uitgeloot in de grijze kleur: 3348 fiets 1782 klok 401 schoenen 2819 taart Dinsdag zijn uitgeloot in de rose kleur: 2791 rookfauteuil 560 gestikte deken 1204 zilver vulpotlood 2959 grote zeem Woensdag zijn uitgeloot in de bruine kleur: 3947 tweed regenjas 2110 automatisch strijkijzer 1632 1 damestas met inhoud 406 mondharmonica Zaterdag a.s. wordt een extra pr^s uitgeloofd: 1 van 100.-- 1 van 50. 1 van 30. 1 van 20. Over de gehele week (dus over ALLE kleuren) wordt een premie van 100. uitgeloofd. Prijsuitreiking vindt Woens dag 29 October 1952 des avonds om 8 uur in de grote zaal van Hotel Meijer plaats COÖP. BOERENLEENBANK DIRKSLAND Zaterdag 25 October 1952 H, ROON, Kassier. Gevraagd tegen 1 Nov. a.s. leeftijd 18 d 20 jaar (Niet be zorgen.) W. P. V. DUIJN Brood- en Banltetbakkery Dorpsstraat 49 Bergschemhoek by Rotterdam MAKELAAR NIJGH te MIDDELHARNIS heeft gelden beschikbaar voor tegen zeer matige rente. Prima electrische wasmachine oompleet met electrische wringer, slechts 130. VOORSTRAAT 16 anDDELHARNIS Gevraagd per 1 Nov. a.s. 3. C. V. d. WERP Garagebedrijf Melissant door raambiljetten op te han gen en aan belangstellenden bonnetjes af te geven. Brieven onder no. 1676 A Adv. Bur. Benjamin Bergweg 351, Rot terdam. Wij hebben een lading draineerbuizen binnen en kunnen uit voorraad le veren. Wij zullen Uw orders prompt uitvoeren. TELEF. 24 OUDE TONGE Plaatst uw Familieberichten in „EILANDEN-NIEUWS" Gevraagd v.d. en n., v.g.g.v. Mevr. A. Sipkema, v. Goghlaan 10, bij Montignylaan, Rotterdam- H.'berg, Tel. 43397. Zijpe - Goeree-Overflakkee (Hoek St. Jacob) Vertrek Zijpe v.m. 9 uur Vertrek St. Jacob v.m. 10 uur Vertrek Zijpe n.m. 1.30 uur Vertrek St. Jacob n.m. 2.30 uur De Ondernemers: Gebrs. MAAS WESTBROEK TELEFOON A. J. POLDER 19 TELEFOON BRUINISSE 30 worden direct bij ons gedrukt. Vele variatiesl Drukkerij De Waal Middelhamis 27 October 9 November voor de verzorging der Protestantse militairen en de instandhouding van de Chr. Militaire Tehuizen hier te lande en overzee. Giro 5163 ten name van het Centraal Collecte Collecte Comité te 's - Gravenhage HIJ VOOR U U VOOR HEM wolvulling met kussen I MOLTON DEKEN CADEAU SPIBAALDEK CADEAU.' SPIRAALDEK CADEAU Bij aankoop van een BEDSTEL, een MOLTON DEKEN. Bij een OP- KLAPBED, SPIRAAL, LEDIKANT of DIVANBED EEN SPIRAALDEK CADEAU Postorders worden op volgorde van binnenkomst behandeld.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 2