Dirksland's raad becritiseerde nieuwe dienstregeling R.T.M. Engelse thee nu in vele Nederlandse gezinnen Hollandse Daalders Plaatselijk Nieuws De WinKeisIuiüngs-veroraening werd vastgesteld. Royale aischenk is opvallend 28 cent per 100 gram. U proeft de Roomboter Verkoopkantoor: K. Vermaas Zn. zijn bij ons in goede handen Kousenreparatie in 1 dag klaar. VOORKOUSENREPADATIES NAAR REIJZER Keijzerskousenreparafieinrichting Biz. 2 „E I L, A N D E N - NI E U W S" Zaterdag 11 October 1952 Dinsdagavond kwam de gemeenteraad van Dirksland in openbare vergade ring bijeen. Burgemeester van Heijst presideerde de bijeenkomst, die door alle raadsleden werd bezocht. Opening geschiedde als steeds met gebed. De agenda bracht diverse interessante en belangrijke onderwerpen aan de orde, terwijl uit de raadsleden zelf ook nog het een en ander van belang naar voren werd ge bracht. Men benoemde een nieuwe onderwijzer, sprak over dierenbescherming, verlengde een flinke geldlening, nam kennis van een goede financiële meevaller en wijdde aandacht aan de nieuwe bepalingen terzake de winkelsluiting'. En tenslotte kwam men, in de rondvraag op de winterdienst van de R.T.M. met de nodige critiek op reorganisatie van de reinigingsdienst enuni formpetten voor de gemeentewerkers. De notulen werden zonder meer goed gekeurd, de ingekomen stukken betrof fen: verslagen van gehouden controle op het geldelijk beheer en de boekhouding van verschillende gemeente-ambtenaren; de jaarrekening van de Stichting De Drinkwaterleiding GoereeOverflakkee over 1951. De vo'orz. lichtte hierbij toe, dat door het plaatsen van meters het vermorsen van water zeer is teruggelopen. Men kan dat in het bedrijf zeer goed bemer ken. Spr. deelde tevens mede, dat het waterleidingbestuur werkt aan het op stellen van een nieuw tarief, hetgeen overigens een moeilijke zaak betreft. De heer D. Poortvllet had het ge rucht vernomen, dat de ingelanden van de polders te Ouddorp de vergunning voor de bevloeiïng hebben ingetrokken. De voorz. verklaarde daarvan niets te weten. De heren de Bonte en Koon informeer den nader naar het nieuwe tarief, waar op de voorzitter aandacht vestigde op de kostprijs van het water, die thans 60 et per kub. meter beloopt. Het nieu we tarief zal zeker wijzigingen brengen voor velen. Men werkt er nog aan en voorlopig blijft het dus afwachten. Na deze korte discussie werden de waterleidingstukken voor kennisgeving aangenomen. Het volgende ingekomen stuk betrof een verzoek van de Nederlandse Ver eniging voor Dierenbescherming' tot het aanschaffen van gemeentewege van een inrichting voor het pijnloos afmaken van dieren. Dit lichtte de voorzitter eveneens na der toe. De Vereniging Dierenbescher ming gaf in overweging om een electro- cutietoestel voor honden en een gas- kastje voor poesen aan te schaffen. De heer D. Poortvliet wees op het vele goede werk dat de dierenbescher ming verricht en spr. bleek wel iets in het verzoek te zien. Tevelen springen nog te lichtvaardig om met het dieren- lev enen derhalve achtte spr. het wel nodig en nuttig om de gevraagde toe stellen aan te schaffen. De Vioorz. onderschreef geheel het nut van de dierenbescherming; maar hij meende, dat in plaatsen waar een die renarts is geen toestellen nodig zijn. Wie een hond of kat wil laten afmaken kan dat immers goed bij zo'n' deskun dige laten doen. De heer Poortvliet zei er geen voor stel van te willen maken, maar wel een lans te zullen blijven breken voor goede behandeling van dieren. De voorz. vertrouwde dat de bevol king met de gemaakte opmerkingen zal instemmen, mede nu een, en ander in openbare raadsvergadering besproken werd. Het verzoek werd dan voor kennis geving aangenomen, evenals de navol gende stukken: machtiging van Gedep. Staten tot uit gifte van grond in erfpacht van het Algemeen Armbestuur aan A. Witte, L. van der Sluijs, H. Wolfert Hz. en D. Wolfert Hzn.; besluit van Gedep. Staten tot rege ling van de jaarwedden van de ambte naren van de Burgerlijke Stand (Gedep. Staten gingen accoord met het voorstel van de raad om de bezoldiging van de Ie ambtenaar te brengen van 100 op 150 gld); goedkeuring van Gedep. Staten op het raadsbesluit inzake oprichting N.V. Brug verbinding GoereeOverflakkee en Hoekse Waard; goedkeuring van Gedep. Staten op het raadsbesluit tot uitgifte van grond aan de Zaayerlaan aan J. Klepper; goedkeuring alsvoi-en op het raadsbe sluit tot verhuur van perceeltjes grond bij de gasfabriek aan gebr. Spek; goedkeuring alsvoren van diverse be grotingswijzigingen en tenslotte goed keuringen op begrotingswijziging van het gasbedrijf. Ook de gemeenterekening 1951 werd inmiddels door het provinci aal bestuur goedgekeurd. De Minister van Ondei-wijs, Kunsten en Wetenschappen heeft met toepassing van art. 56 der l.o.-wet 1920 over 1952 en 1953 goedgekeurd dat wegens uit breiding van het aantal leerlingen een boventallige leerkracht aan de openba re school wordt aangesteld. Na oproep voor deze betrekking had den zich 14 sollicitanten gemeld en, na het geven van proeflessen en na ver kregen inlichtingen is in overleg met het hoofd der school en de inspecteur van het 1.0. een voordracht opgemaakt, die de raad werd aangeboden t.w.: 1 F. Ju lius te Geldermalsen, 2. J. Bastiaanse te Rotterdam en 3 H. M. P. M. Vos te Roosendaal. De voorz. gaf nog enige toelichting, waarna de raad geen behoefte bleek te hebben aan bespreking der candidaten in geheime zitting. Wel merkte de heer D. Poortvliet op, dat er blijkbaar flink wat onderwijzers een plaats zoeken, hetgeen de voorzitter in zoverre toegaf waar het pas afgestudeerden betreft. De raad benoemde met algemene stemmen no. 1 van de voordracht. De rijkspostspaarbank had zich bereid verklaard om een kasgeldlening, groot 100.000 gld., die per 1 Oct. jl. is afge lopen met 1 jaar te verlengen tegen, een rente van 2%. De heer Roon maakte enige opmerkingen van technische aard. Hij vreesde, dat men wellicht later on voordelig uit zal komen of dat het ge vaar bestaat van t.z.t. niet aan bod te komen. De voorz. gaf een en ander toe, maar zag in het voorstel toch slechts voor deel. B. en W. willen niet gaarne lang wachten met het aangaan van vaste le ningen; eventueel zal het college zich tot particulieren wenden. De raad keurde daarop het voorgestelde goed. Mej. W. de Bonte, helpster aan de openbare kleuterschool, slaagde onlangs voor de akte A van het kleuteronder wijs. Haar jaarwedde is thans 600 gld. en voorgesteld werd deze te brengen op 800 gld. met twee jaarlijkse verhogin gen van 100 gld., maximum dus 1000 gld Ook voor de hulpfitter en meteropne- mer, de heer A. Groenendijk stelden B. en W. salarisverhoging voor, waarom de algemene bond van ambtenaren heeft verzocht. De loongroep, waarin de heer G. thans is geplaatst wordt bezoldigd met 2080.en de bezoldiging in loon groep drie wordt 2248.Na enige besprekingen werden genoemde salaris sen volgens het voorgestelde gewijzig-d. Aangeboden werd door het college de gemeenterekening 1951, evenals de re kening van het gasbedrijf. Na onder zoek zullen deze rekeningen t.z.t. door de raad moeten worden vastgesteld. Secretaris Goemaat deelde mede, dat de gemeenterekening een nadelig slotte zien geeft van ongeveer 1000 gld. Tot bestudering van een en ander be noemde de voorzitter de raadsleden J. H. Bestman, P. C. Grootenboer, T. van Prooijen en H. Roon. In 1951 werd voor de openbare lagere school uitgegeven: kosten onderhoud schoolge bouw 575.44 onderhoud schoolmeubelen .f 39.58 onderhoud en aanschaffing- van leermiddelen ■f 804.44 verlichting en verwarming 2083.52 schoolbibliotheken f 59.66 drinkwater voor schoolge bouwen f 135.10 portokosten schoolhoofd f 11.83 sociale lasten f t- 139.60 3849.17 79.67 Totaal administratiekosten ,50 et per leerling Totaal 3928.94 Ingevolge deze cijfers diende te wor den vastgesteld: het bedrag dat de gemeente aan kos ten werkelijk heeft uitgegeven op 3928.84; het bedrag per leerling op 25.65 en voor 159 1/3 leerling op 4087.80; het bedrag dat de werkelijke uitga ven minder hebben bedragen dan het beschikbaar gestelde bedrag op 158.96. De raad verklaarde zich met deze cij fers accoord. De heer de B'onte wees er op, dat de kosten van verlichting en verwarming gedeeltelijk voor rekening van de ver enigingen komen. Hij vroeg of daarme de rekening is gehouden en of die be dragen zijn afgetrokken. Gebeurt dat niet dan komen deze bedragen dubbel ten laste van de gemeente (Wegens uit kering op gelijke voet aan het bijzonder onderwijs. Verslagg.) De secretaris lichtte toe, dat er wel rekening is gehouden met een en ander. Die kosten zijn afgetrokken. In de begroting 1952 bracht men een administratieve wijziging aan Gedep. Staten zonden een eerder door de raad aangebrachte wijziging in verband met voorgenomen werkzaamheden aan de Kerkgracht terug, onder opmerking, dat zij een afschrijving van de kosten in 3 jaren te kort achtten. De raad voldeed nu aan het verlangen van Gedep. Staten en stelde de termijn op 9 jaar. Dan stelde de voorz. het belangrijke voorstel aan de orde om een verordening ingevolge de winkelsluitingswet in het leven te roepen. B. en W. zijn tegenwoordig geweest bij een vergadering, die door de Mid denstandsvereniging werd gehouden en waar de winkeliers zich hebben uitge sproken over de winkelsluiting. De win keliers bleken zich aan te sluiten bij de opvattingen en adviezen van de Bond van Middenstandsverenigingen, behou dens één uitzondering nl. terzake de slui tingstijd voor de kapperszaken. Ingevolge verzoek van de Midden standsvereniging stelden B. en W. nu voor: de koopavond vast te stellen voor alle branches op Vrijdagavond tot 8 uur; het sluitingsuur vast te stellen voor zomer en winter op 6 uur, voor alle winkels, uitgesloten die, welke bij de wet daarvoor in aanmerking komen, be nevens voor sigarenwinkels en groenten en fruitwinkels, welke laatste het slui tingsuur wensen op 7 uur; de morgen of middagsluiting alS' volgt vast te stellen: voor vishandelaren op Maandagmor gen, voor kopers op Maandagmiddag, voor groenten- en fruithandelaren geen, voor overige winkels Dinsdags na 13 uur. Burgemeester van Heijst voegde aan de toelichting nog toe, dat hij zich af gevraagd had of het wel zin zou hebben dat de raad nog een apart besluit voor de kappers nam. Hij heeft inlichtingen ten departemente ingewonnen en daar deelde men mede, dat binnen een drie tal weken een algemene maatregel van bestuur verwacht kan worden, die een en ander nader regelt. Die maatregel zal in ieder geval eerder afkomen dan de goedkeuring op een raadsbesluit. B. en W. wilden dit punt dus maar even op z'n beloop laten. Volgens dat besluit zullen kappers sigaren- en viswinkels overal te 7 uur moeten sluiten. De heer D. Poortvliet vroeg of men met de latere sluiting voor sigarenwin kels een tegenwicht wenst te geven voor verkoop door cafe's. ,,In zekere zin, ja!" meende de voor zitter. De heer Roon vroeg' naar een rege ling voor groenten- en fruitwinkels, maar die is volgens de vo'orz. niet mo gelijk. De heer de Bonte zei iets gelezen te hebben van bepalingen voor bloemen winkels in de nabijheid van ziekenhui zen. De voorz. deelde mede dat B. en W. dat nog uitknobbelen. Overigens noem de spr. het bezoek aan het ziekenhuis 's avonds maar minimaal, maar dat ble ken niet alle raadsleden met hem eens; men wees met name op de Woensdag avond. In een koopavond zagen B. en W. al le aanleiding. Men heeft eerst gedacht aan openstelling tot 9 uur, maar de win keliers willen 8 uur. Het recht van be slissen is aan de raad. De voorzitter be handelde verder de vastemiddagsluiting voor de diverse branches. De bakkers wensten er geen gebruik van te maken. ,,Voor die is het ook practisch onmo gelijk!" vond de heer D. Poortvliet. De heer Koon vroeg of de textielza ken met sluiting op Dinsdagmiddag ac coord gaan, hetgeen de voorzitter be vestigend beantwoordde. De heer Grootenboer vond het wel wenselijk dat men op Zaterdagavond een uur langer zou kunnen winkelen. Dat is van belang voor het werkend publiek, mede om financiële redenen. „B. en W. hadden verlangens om de koopavond op Zaterdag te stellen, maar de wet staat dat niet toe!" deelde de voorz. mede. ,,Als mocht blijken, dat men beter doet met in de week tot 7 uur open te blijven, kan het altijd veranderd wor den!" De heer Grootenboer vond de Vrijdag voor koopavond niet juist. ,,In ieder geval toch beter dan de .Maandagavond!" merkte de voorz. op. De heer Albregts meende, dat de loon- week tot Vrijdagavond loopt. De heer D. Poortvllet zei ingeijomen te zijn met het voorgestelde, behalve terzake de koopavond. Maar die zal z'n eige dood wel sterven, zo voorspelde spr., die voorts wees op enige bijzon dere plaatselijke omstandigheden:, o.a. verkopen. Verder roerde deze spr. de mogelijkheid aan om verkoop van kleine etenswaren op Zondag te verbieden. De gemeente kan dat nader regelen. Spr. was er niet voor dat er op Zondag een ijsco-kar door het dorp gaat bellen. De 'voorz. vond dit geen zin hebben. Geen der winkeliers is er voor. Zonodig kan de raad altijd nog Ingrijpen. „Als het kon zouden ze .het in Oud dorp zeker wel doen!" vermoedde de heer Poortvllet, „maar daar zie ik altijd een ijsco-karretje op het strand!" ,,Ja, maar dat is heel wat anders!" merkte de voorz. op. De raad besprak dan nog de mogelijk heid, dat klanten na sluitingstijd wor den afgeholpen. De voorzitter verduide lijkte, dat daarvoor een half uur wordt gegeven. Thuisbezorgen mag na slui tingstijd niet geschieden. De heer D. Poortvliet wees er op dat groenten- en fruithandelaren ook allerlei andere waren verkopen. Hij was er te- g'en om die tot 7 uur open te laten. „Dat mogen ze niet verkopen en als ze het wel doen zijn ze strafbaar. Zij zullen er op gewezen worden!" beloof de de voorz., waarna de raad de win- kelsluitingsverordening aannam zoals deze door B. en W. was voorgesteld. De heer Bestman verklaarde tegen de Vrijdagavond als koopavond te zijn. Hij wenste de Woensdagavond er voor te bestemmen. Waarom zouden wij daar nu tegen zijn als de winkeliers hetzelf willen?" vroeg de heer de Bonte aan de heer Bestman. ,,Op Vrijdagavond kan men alvast in kopen voor volgende week!" vond de voorzitter. Jawel, nylons zeker!" merkte de heer de Bonte ironisch op. ,,'t Is altijd opnieuw te regelen!" her haalde de voorz. nog eens. De heer van Es vertelde als lid van de reserverijkspolitie gemerkt te hebben, dat de gemeentelijke politieverordening er allerdroevig'st uitziet, met vele wijzi gingen, bijvoegseltjes enz. Spr. vroeg of het niet mogelijk is om heel spoedig een nieuwe verordening te maken. In talloze gezinnen van Ne<ler- land wordt op het ogenblik een Engelse thee geschonken. Men weet, dat de Nederlandse huis vrouw o)(> het gebiefl van tliee haar eigien wensen heeft en in de regej weinig op ©en „bnitenlandse", ©en andere tlieesmaalk is gesteld. Met de Engelse thee is dat anders. Engeland is van oudsher het land van thee-proevers. En nu Douwe Egberts Pickwick Thee, Engelse melange, in Nederland heeft ge bracht (tegen de piijs van 76 cent per pakje!), is het opvallend hoe sterk het aantrekkelijke groene pakje in de winkels wordt ge- gevraag'd. Men kan deze overgang naar Pickwick Thee toeschrijven aan 2 redenen. In de eerste plaats is Pickwick Thee opvallend krachtig en geurig. En buitendien heeft deze Engelse melange een buitengewoon rijke afschenkiets, dat in onze da gen weer behoorlijk meetelt. van de heren Bakker en Meijer, die bei den vis verkopen, maar waarbij Meijer nu ten achter zal komen bij Bakker omdat die een B-vergunning heeft. Spr. zag hieruit een grote onbillijkheid voortvloeien en hij schroomde niet daar op in deze openbare vergadering te at tenderen. Men zal moeten trachten daar aan een eind te maken. Het is verder felijk voor de jeugd, die er snoeperij en andere rommel kan krijgen. De voorz. onderschreef dat hier een onbillijkheid schuilt, evenals ten aanzien van cafe's en sigarenwinkels. Maar de wet geeft duidelijk aan, dat hier slechts eeni mogelijkheid voor verkoop ligt voor „gebruik ter plaatse!" De regering over weegt om de vergunningen te binden aan een goede en eerlijke naleving van de wet. Wie de wet overtreedt zet der halve zijn vergunning en daarmede zijn broodwinning op het spel. Ook in de verlof-B-zaken mag alleen voor verbruik ter plaatse worden verkocht. Spr. zal betrokkenen waarschuwen en de politie laten opletten. Als een, jongen er met een reep chocolade uitkomt is de verlof houder strafbaar! ,,Dat zal wel een lelijke streep door de rekening halen!" vermoedde de heer Grootenboer. ,,'t Is nodig, want de jeugd wordt er bedorven!" keurde de heer Pooi-tvliet de uitleg van de voorzitter goed. De heer van Prooijen noemde het sneu dat het kopend publiek niet in het overleg werd betrokken, maar de voorz. zei dat zulks altijd nog. kan gebeuren als een en ander In de practijk bezwa ren blijkt op te leveren. De winkeliers zijn overigens accoord gegaan met de koopavond, omdat zij die in het belang van het publiek achtten. De heer de Bonte zei zich met het voorgestelde wel te kunnen verenigen, maar hij had zich verwonderd over on kunde en misverstanden van de zijde van de middenstand, waarvoor spr. at tendeerde op een verkeerd gericht adres. Bovendien komt men van die kant met critiek, die niet mis is. Men hoort van alles eni het oordeel wordt maar onge zouten gegeven. Dit, terwijl de midden stand de wet zelf heeft ontworpen! ,,Op het platteland zijn velen niet ge organiseerd!" wees de voorz. aan. ,,Hier ook niet allen!" meende de heer D. Poortvliet. „Er waren maar 17 winkeliers lid van de 70 die de verga dering bezochten!" De voorz. noemde dat cijfer niet juist. Het aantal middenstandsleden is aan zienlijk groter. De heer van Es wees op de verschil len in sluitingstijden in de diverse ge meenten. Hij noemde met name Her kingen, waar men 's avonds later kan kopen, dit, terwijl juist daar 's middags iedereen thuis eet. Spr. vond het een scheve boel. Hij vond het het best dat alles gelijk dicht gaat; siga,renwinkels ook! „Die hebben het nodig ten opzichte van de cafe's!" vond de voorz. Jawel, maar daar gaat het uitslui tend om verkoop ter plaatse!" merkte de heer van Es op, die er voorts over viel, dat cafe's en sigarenwinkels van alles De vt>orz. antwoordde dat deze zaak al geruime tijd de aandacht heeft en niet alleen van B. en W. van Dirksland, maar op het gehele eiland. Niets is zo moeilijk als een goede en zoveel mogelijk uniforme verordening. Er is een com missie uit alle gemeentebesturen, die deze zaak in studie heeft. Spr. verwacht te dat er binnen twee jaren wel voor stellen zullen komen. De heer van Es stelde dan voor om een dag per week voor straatventen te bepalen. Thans moeten, de huisvrouwen tien- of meermalen per dag naar de voordeur om allerlei verkopers te woord te staan. De voorz. vond dit een verrassend voorstel. Hij dacht eerst dat de heer v. Es over de vele collecten zou spreken toen die het over de voordeur had. Spr. yond ook dit een moeilijke zaak. Men moet oppassen om niet te vervallen in éen systeem van protectie van de plaat selijke handel. Een groot deel der ven ters moet op deze wijze in het onderhoud voorzien, omdat men niet volwaardig is. De heer v. Es bracht daarop de wen selijkheid naar voren van het aanschaf fen van uniforme vuilnisemmers voor de reinigingsdienst. Hij had zijn oor eens te luisteren gelegd bij verscheidene in woners en die waren er voor het me rendeel wel voor. Nu ziet men hier een zak, daar een bak, ginds een doos en daar een hoop rommel enz. De Voorz. antwoordde dat hij dit gaar ne punt van overweging wilde maken voor de begroting 1953. Liefst zou men afsluitbare vaten moeten hebben. Maar het is alleen mogelijk met heffing van een zekere retributie. Zo'n heffing^heeft B. en W. tot heden weerhouden om met voorstellen te komen. Naast de vuilnis emmers staat bovendien het probleem van de reinigingswagen of -auto. Die zou nodig ook bedekt moeten zijn. De heer D. Poortvliet zei blij te zijn met het standpunt van de voorzitter, maar hij herinnerde die er aan, dat hij een paar vergaderingen tevoren deze zaak al heeft aangesneden en toen de voorzitter nog een bericht uit Dreischor heeft overhandigd, waar men goedkoop en goed een oplossing voor het reini gingsprobleem heeft gekregen. De voorz. deelde daarop mede, dat B. en W. het al menigmaal bespraken, maar dat men zit voor de vraag van het ,,hoe?" Er spelen meerdere facto ren een rol, o.a. de samenwerking met andere gemeenten en ook de samenvoe ging, welke laatste nu echter wel naar een verder verwijderde toekomst is ver schoven. ,,We moeten bij de auto beginnen!" vond de heer de Bonte. De heer D. Poortvliet vond kat mo menteel geen toestand en hij noemde met name de Oranjelaan. De heer Albregts bracht weer een ge heel ander ondenverp ter tafel, nl. de winterdienst van de R.T.M. „Is het waar", zo vroeg hij, „dat B. en W.'s een concept van die dienstregeling hebben ontvangen, zoals de plaatselijke pers heeft geschreven?'" Spr. betoogde, dat thans iedere middag de scholieren van PAULA's overheerlijke Speculaas 46 et. per 250 gram PAULA's Amandelspeculaas, rijk gevuld met amandelen, 49 et. per 200 gram PAULA's Pepernoteu 38 et. per 250 gram PAULA,s Taai Taai 30 et. per pak PAULA's Taaigolfjes 39 et. per 250 gram PAULA's Beschuit per groot pak 29 et. PAULA's Ontbijtkoek26, 47, 57, 68 et. PAULA'S Biscuit: Ruime keuze. PAULA's Koekjes. Licht in gewicht en verrukkelijk van smaak. PAULA's Wafels als: Java, Valencia, Frou Frou, Vanille, Sneeuwwitjes. Ons nieuw product HAZELNOOTWAFELS kunnen wij de volgende week leveren. Door grote uitbreiding van onze fabriekscomplexen kunnen wij thans aan elke vraag voldoen. Vraagt uw winkelier. Middelharnis Ulo's enz. een uur in Middelharnis rond moeten hangen voordat de tram ver trekt en kinderen van het Goereese Hoofd en Ouddorp komen eerst 's avonds half acht thuis. Spr. attendeerde voorts op het ongemak voor mensen, die in an dere gemeenten werken. „Inderdaad, we hebben een concept gehad!" verklaarde de voorz., ,,en ik moet er direct bijzeggen dat daar een heel vriendelijke brief van Dr van Zuy- len bij was. Volgens die brief hadden de hoofden van scholen zich accoord ver klaard. Spr. zei er zelf geen studie van gemaakt te hebben, mede omdat dit zou gebeuren door de verkeerscommissie. Hij liet de brief van de secretarie halen en deelde daarop mede, dat er niet in ge rept werd over het plan tot laten ver vallen van de autobusdiensten. Zodra spr. dat vernam heeft hij daarover de R.T.M.-directie opgebeld en tegen de heer Delst gezegd, dat Plakkee met zijn verkeersmiddelen thans dertig jaar wordt terug gezet. Volgens die mijnheer was het echter zo erg niet! De vervoers cijfers zouden hebben uitgewezen dat een dienst ona de twee uren voldoende is. Men heeft nergens meer diensten. Het heeft ook de instemming gehad van de rijkshoofdinspecteur van het verkeer. Aldus de directie van de R.T.M. Maar spr. vond het een feit, dat het publiek de voorkeur geeft aan de bus. Hij heeft nadien ook de verkeersinspecteur opge beld en die deelde mede, dat hij geen be zwaar tegen de dienstregeling had kun nen maken. De heer Albregts herhaalde nog eens de eerder naar voren gebrachte bezwa ren. Hij vond dat de hoofden van scholen er maar lelijk ingetrapt zijn! De voorz. antwoordde hierop, dat vol gens de brief de hoofdcontroleur contact had opgenomen met de hoofden van scholen en dat alleen de heer Mijnheer bezwaar had gemaakt, die overigens al de scholieren een poos op school hield voor afmaken van huiswerk. De heer Grootenboer vreesde dat de wachtkamers ook weer niet open zul len zijn 's avonds. „Ja, maar die moeten open!" meende de voorz. doch hij kreeg tegenwerpin gen van meerdere raadsleden. ,,Dat zal wel,!" riep de heer Albregts, „die men sen krijgen geen cent vergoeding en dus gaat de deur dicht." De vooi-z. stelde voor om alle genoem de bezwaren alsnog ter kennis van R.T..M-directie en verkeersinspectie te brengen. „Toen de tram die bussen overnam wist ik al dat dit zou volgen!" ver klaarde de heer de Bonte. „Toen Büijsse alleen reed verliep alles prima! Zodra dè tram het in handen kreeg" ging het mis." De voorzl zei tenslotte niet te begrij pen waar inmiddels het reizend publiek gebleven is. De bussen zijn weg, maar de tram heeft hen niet! De raad besloot unaniem om de be zwaren duidelijk kenbaar te maken. De heer van Prooijen vroeg wanneer de prijzencommissie wordt geïnstalleerd, waarop de voorz. antwoordde van in de loop van deze maand. De heer van Prooijen opperde dan nog de gedachte van het aanschaffen van uniformpetten voor de gemeente werklieden, terwijl de heer Bestnianhet laatste woord in deze vergadering had met eeni vraag over de verlichting van de Boezemkade, waarvoor volgens de voorz. maatregelen zijn getroffen. MIDDELHARNIS WINKELSLUITINGSWET De gemeenteraad van Middelharnis heeft onderstaande verordening vastge steld, welke in werking is getreden. Zowel winkeliers als het kopend pu bliek wordt aangeraden zich stipt aan deze voorschriften te houden, daar in het vervolg, bij overtreding-e zonder waarschuwing procesverbaal zal worden opgemaakt. De Raad van de gemeente Middelharnis, Gezien het voorstel van B. en W. d.d. 8 September 1952; gezien het advies van de Kamer van Koophandel en Fabrieken d.d. 10 September 1952; gelet op arti kel 4, lid 1, en artikel 11, lid 2 der Win kelsluitingswet 1951; BESLXnT: vast te stellen de navolgende verorde ning: Verordening, als bedoeld in artikel 4, lid 1, en artikel 11, lid 2, van de Win kelsluitingswet 1951: Artikel 1: Onverminderd het daaromtrent bij of krachtens de Winkelsluitingswet 1951 bepaalde is het verboden voor het pu bliek geopend te hebben: a. op Maandag vóór 13.00 uur: winkels, waarin plegen te worden verkocht: boe ken, schrijf- en drukwerk, kantoorbeno digdheden, lederwaren', huishoudelijke artikelen, parfum en aanverwante arti kelen, horloges en goud- of Zilverwerken textiel b. op Maandag na 13.00 uur: de kap perszaken; c. op Dinsdag na 13.00 uur: de winkels, waarin plegen te worden verkocht: krui denierswaren en groenten. Artikel 2. Deze verordening verstaat onder winkels" iedere besloten inrichting, waarin, in de uitoefening van kleinhan del of ambacht, wareni plegen te worden verkocht. Artikel 3: a. Het verbod, vervat in artikel 2c van Winkelsluiting'swet 1951, geldt niet ge durende de maanden Juni tot en met September van 18.00 tot 20.00 uur voor de Zaterdag en van 18.00 tot 19.00 uur voor de overige dagen. b. Laatstgenoemd verbod geldt niet voor de kapperszaken gedurende de maanden Januari tot en met Mei en van October tot en met December van 18.00 tot 19.00 uur voor alle werkdagen. Raadsvergadering Dinsdag 14 October des sav. 7 uur komt de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen, stukken, 4. Voorstel tot wijziging van de gemeente begroting 1952. 5. Voorstel tot wijzi ging van de Politieverordening. 6. Voor stel tot vaststelling instructie voor de hulpkeurmeester. 7. Voorstel tot verho ging bijdragen aan de Kringraad Be scherming Bevolking. STELLENDAM De gehouden collecte voor de reclas sering heeft opgebracht 63.09. Door de winkeliers is gezamenlijk een lijst ingediend aan de gemeente om de v>^inkels Zaterdags open te mogen houden tot 7 uur. GOEDEREE0E Van de heer Joh. Melissant lag Za terdag zijn varken dood in het hok. Het dier was verzekerd en is door de Ge- kro afgehaald. Bij de gehouden verloting- ten bate van het Verenigingsgebouw alhier viel op lot no. 1841," een big. De gelukkige v/as L. V. H. En het raden op een fles erwten een, big, winnaar was de heer Bruggeman. Aantal erwten was 3633. Op het lot 442 is een rijwiel gevallen. De uitslag van de verlotingen, gehou den ten bate van de inrichting van het nieuwe verenigingsgebouw, is als volgt: nummer 342 de fiets; 1841 een big; 236 een autoped; 504 het theeservies; 457 de schemerlamp; 1737 een cassette met 6 tafelmessen; 734 alsvoren; 2799 de klarinet. De prijzen dienen vóór Zaterdag 18 October a.s. afgehaald te worden bij de heer D. Luime, Pieterstraat 210. MIDDELHARNIS 80MMELSDIJK Ook in onze filialen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 2