Honderd EMIGREREN en geen 150 VACANTIE Schrammetje De nieuwe keurlonen voor huisslachtingen werden ook te Herkingen bekrachtigd ^"Wlaar laat ^^w viruó tkuló l 25ste Jaargang ■Woensaag 6 Augustus 1952 Nö. 213S CHR. WEEKBLAD OP GEEEFORMEEEDE GEONDSLAG VOOE DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN De Molendijk zal worden verbeterd personeel van de drukkerij Gebrs. de Waal „eilanden nicuwó" niet zal verschijnen Motorongeluk te St. Annaland schrijft! RedactiebureauPr. HBNÖRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K1870-2017 - GIRO 167930 - POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870-2017 Verschuilt tweemaal per weeh. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: f 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bg contract speciaal tarief. I Het blijft bij 100 leden van de Tweede Kamer. Op het laatste ogen blik werd de uitbreiding van 100 op 150 Kamerleden tegengehouden. Donderdag 31 Juli is het grond wetsontwerp hierover in de Eerste Kamer tot stemming gekomen en kon in de tweede lezing de vereiste meerderheid van twee-derde niet be halen. De uitslag van deze stemming was 28 vóór en 17 tegen, er ontbraken slechts twee stemmen aan, of het was doorgegaan. De Christ.-Histo- rischen en de V.V.D.-«rs stemden in hun geheel tegen, wat 9 stemmen uitmaakte. Verder waren tegen één van de P.v.d.A., drie K.V.P.-ers en 4 A.R.'s, samen 17 stemmen. Van de voorstemmers waren er 14 van K.V.P 10 van de P.v.dA., 2 A.R. en 2 Com munisten. Afwezig waren 5 leden, nl. drie socialisten, 1; A.R. en 1 V.V.D.-er. De voornaamste bezwaren die naar voren werden gebracht bestonden hierin, dat de Eerste Kamer ook niet met de helft van haar ledental werd uitgebreid en dat daardoor dus de bestaande verhouding zou worden verbroken. Prof. Molenaar voerde voor de V.V.D.-ers hierover het woord, die bovendien bezwaren op perde tegen het amendement-An- driessen (K.V.P.)dat hierop neer kwam de mogelijkheid te scheppen, bij de wet regelen te stellen voor overdracht van Kamerleden die niet ter vergadering aanwezig kunnen zijn. Van dit Tweede Kamerlid An- driessen was er bovendien nog een ander amendement strekkende tot versoepeling van het quorum, (aan tal leden dat aanwezig moet zijn om wettige besluiten te nemen.) Zo had ook de fractie-leider van de K.V.P. Mr Kropman voor zijn par tijgenoot Andriessen t.o. van dit amendement geen goed woord, de minderheid van de K.V.P. had be zwaar tegen het verbreken van de verhouding 100 en 50 tussen Tweede en Eerste Kanier. Voor vele van de 50 aspirant-Ka merleden zal deze uitslag een tegen valler zijn. Het ambineert de meesten wel, deel te mogen nemen aan 's-Lands regering. Wij zijn van me ning, dat men het met honderd Ka merleden in ons land moet af kun nen, er wordt toch al zoveel gepraat! Dat wil niet zeggen, dat het nog niet eens te berde zal komen. Er wordt aan een generale grondwets herziening gewerkt en het is niet on waarschijnlijk, dat de uitbreiding van de Tweede Kamer opnieuw ter tafel komt. Uit een gesprek dat mr Kor tenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer met het Alg. Ned. Persbureau heelt gehad, wordt hier rekening mee gehouden. Maar dat duurt toch weer een aantal jaren. Door de val van dit ontwerp zijn enkele problemen opeens van de baan, o.m. de motie-Donker, die ver leden week in de Tweede panier is aangenomen. Deze motie betrof wij ziging van de Kieswet, waardoor een partij alleen voor zeteltoewijzing in aanmerking zou komen, als deze ten minste anderhalf maal de kiesdeler zou hebben gehaald. De uitbreiding van de Tweede Kamer zou immers tot gevolg hebben gehad, dat de kies deler kleiner zou worden waardoor de kans op eenmans-fracties steeg. De kleine partijen zijn bij de gro ten een steen des aanstoots, die men bij vorige gelegenheden ook al heeft willen liquideren. Het blijft nu zoals het geweest is en deze negatieve uit spraak van de Senaat kan ons dan ook alleen maar verheugen. Het betekent ook een aanzienlijke belasting besparing. Alleen aan sala ris al 350.000.— per jaar. De gemeenteraad te Herkingen kwam Vrijdagavond 1 Aug. half acht in open bare zitting bijeen. Tegenwoordig alle leden. De agenda bevatte ook hier de wijziging verordening vleeskeuring, waaraan vast zat dat verplichte keuring voor huisslachtingen komt, met een tamelijk hoog keurloon. GBAA,NBEURS ROTTERDAM, 4 Aug. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam.) Tarwe aanbod van de nieuwe oogst nog van weinig betekenis. Voedergranen van de nieuwe oogst kalm en prijshoudend. Zomergerst 31—32.25, wintergerst 30—31, rogge 28—29, haver van de oude oogst met gering aanbod 28.50 30.50. Peulvruchten van de nieuwe oogst: groene erwten 4347. De voorzitter, burgemeester v. Heyst opende de vergadering met gebed en heette de leden hartelijk welkom. Na vaststelling van de notulen wer den de navolgende ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen: Goedkeuring van Ged. Staten van het raadsbesluit d.d. 8 April 1952 tot aan koop van een perceel grond m de Nieuwstraat; alsvoren van de He, 12e, 13e en 14e wijziging van de gemeentebegroting 1951, alsmede, de 2e, 3e en 4e wijziging van de begroting 1952; Mededeling van de heer J. van Wa- genhigen, dat hij zijn benoeming tot lid van de woonruimtecommissie aanneemt; Goedkeuring bij koninklijk besluit van de verordening op de heffing en invorde ring van havengeld en van kaaigeld m de gemeente Herkingen alsmede de goedkeuring bij koninklijk besluit van de verordening op de heffing en invor- deqring van begraafrechten in de ge meente Herkingen. Vervolgens werd de raad ter voorlo pige vaststelling aangeboden de reke ning der inkomsten en uitgaven van de gemeente voor de dienst 1951. Deze re kening zal t.z.t. door de leden, hiermede belast, worden nagezien. Keiuirloon Huisslachtingen Werd behandeld een voorstel tot wij ziging van de gemeenschappelijke rege ling vleeskeuring en de instructie van de keuringsveearts. De voorzitter gaf een kort exposé van hetgeen zich in de laat ste tijd omtrent de huisslachtingen heeft afgespeeld. Wegens Invoering van de verpUchte keuring van de huisslachtingen per 1 September a.s. zal het aantal te verrich ten keuringen belangrijk worden uitge breid Het aantal huisslachtingen be droeg in 1951 in de krmg 1865. Thans wordt gerekend op een aantal van 1600. Aangezien de keuringsveearts, hoofd van dienst, de keuringen geduren de het slachtseizoen niet alleen zal kun nen verrichten is het noodzakelijk gedu rende een half jaar een hulpkeurmees ter aan te stellen naar een lonmg van 300.per maand. Te rekenen van 1 October a.s. zal de keuringsveearts een volledige dagtaak kriigen en zal zijn nevenfunctie worden omgezet in een vol-ambtelijke, zodat hij dan geen particuliere practijk meer mag uitoefenen. Bij een bespreking met het college van Ged. Staten bleek, dat deze één keuringsdienst voor het gehele eiland voorstonden, maar konden zich verenigen met deze gang van zaken tot dat de heer Van Nieuwenhuijzen met pensioen zal gaan. Voorts zeide de voorz. dat de Com missie Ubink richtlijnen had verstrekt voor de salariëring van keuringsveeart sen, hoofden van dienst. Het salaris zal nu moeten worden gesteld op 6800.—, exclusief de toeslagen, alsmede een au totoelage van 1000.— per jaar. Het keurloon voor een varken be draagt 4.50, terwijl diegenen, die met centraal, dus thuis laten slachten hier voor 3.— moeten betalen. De op brengst van de keurlonen wordt geschat op 1600 X 4.50 7200- Pl"s 1200 X 3 (voor thuis slachten) 3600. Totaal derhalve 10.800.— De meerde re uitgaven bedragen 8600.-, zdoat er een voordeel in zit van 2200.—. Dit bedrag komt ongeveer overeen met het nadelig saldo van 1951. v,<.t De heer de Geus merkte op, dat net dus voortaan 7.50 kost. Hiermede zul len de mensen niet ingenomen zijn. De voorz. zeide, dat de keuringsvee arts een schema zal moeten maken om de keuringen soepel te doen verlopen, indien men niet centraal wil slachten kost het wel 3.- duurder maar be spaart men de kosten van vervoer. Na enige discussie stemde de raad met de voorstellen in. Van Ged. Staten werd een schrijveYi ontvangen inzake de uitbreiding van de garantie, verleend voor de tgdelgke voorziening ter verbetering van het veer Hellevoetsluls-Middelhamis. Voorgesteld werd de toegezegde ga rantie ook te laten gelden voor het ge val eeH andere vaste oeververbinding dan via Tiengemeten tot stand komt echter niet voor het geval een ander pontveer mocht worden ingelegd, da.t ^et door de R.T.M. ^«^dt geëxploi teerd. Zonder discussie besloot de raad hiertoe. Verbetering Molendflk Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een crediet van 2000— voor het verbeteren van de Molendijk en het aanleggen van een ge deelte trottoir. De secretaris las het rapport voor van de gemeente-archiect omtrent deze aan gelegenheid. Hieruit bleek, dat het de bedoeling is voor de woningen van de erven Korvink een trottoirband aan te leggen, zodat het waterafvoer verbe terd wordt. Een bedrag van l^OO-—,f benodigd voor materiaal zoals trottoir banden, betonnen kantplanken, betonpa- len en trottoirtegels. De rest is arbeids- De voorz. memoreerde alles wat ge daan is ter verfraaiing van het aanzicht van het dorp. De vraag kan nu gesteld worden of het nodig is, dat wederom in de kom van het dorp verbeteringen wor den aangebracht en niet in het Tuin dorp. Het maken van een behoorlijk wegdek in Tuindorp zal echter 10.000.- f 15.000.kosten en dat is op het moment onmogelijk. Voorts gaf de voorz een uiteenzetting omtrent de werking van de wet noodvoorziening gemeente- financiën en sprak de mening uit, dat wanneer de wet verlengd mocht worden en de gemeente hetzelfde bedrag aan uitkering nog twee jaar zal blijven ont vangen, B. en W. bereid zijn met nade re voorstellen' daartoe te komen De heer T. Kalle vroeg of de bomen langs de Molendijk blijven staan, waarop de voorz. bevestigend antwoordde. Het verkeer heeft er niet veel voordeel van, doch een goede afwatering is veel waard De raad besloot ook hiertoe, nadat nog even onder ogen was gezien of dit een object was om publiek aan te be steden De voorzitter voelde hiervoor veel. Wij attenderen er al vast op dat wegens vacantie van het gedurende de week van 11 tot en met 16 Aug. Boekhandel Gebr. de Waal blijft echter geopend. Tegenvaller! Vervolgens werden z.h.s. vastgesteld de 16e wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1951, alsmede de 6e wij ziging voor het dienstjaar 1952. De voorz. deed nog mededeling van een; te genvaller, nl. de post voor de bescherr ming bevolking. Op begroting was 0.20 per inwoner uitgetrokken, dat moest verdubbeld worden. Nadat de voorzitter een uiteenzetting had gegeven van de werkzaamheden van de B.B. besloot de raad daartoe. Ook werd de post voor de brandweervergoeding met 500.ver hoogd. De regeling geneeskundige verzorging gemeentepersoneel werd eveneens goed gekeurd.- De maximum-bedragenwaren verhoogd van 50.op 60.in.-ver band met het feit, dat de premie voor de ziekenfondsverzekering eveneens was verhoogd van 1,8 tot 1,9 Beëdlgtng Tenslotte werd de heer W. Kakebee- ke, ambtenaar ter secretarie beëedigd ais wnd. secretaris en als wnd. ontvan ger. Nadat de vereiste eden door be trokkene waren afgelegd, feliciteerde de voorzitter de heer Kakebeeke met deze eervolle benoemingen. Deze dankte het door de raad in hem gestelde vertrouwen en hoopte in deze functies niet te zullen teleurstellen. Voor de rondvraag bestond geen be langstelling. Omgeval met motor. Vrijdagmorgen kwam de motorrijder M. van Dijke uit St. Annaland onder de gemeente Til burg, bij een bocht in botsing met een uit de tegenovergestelde richting komen de auto. Hij kwam zodanig te vallen, dat hij zijn heupbeen en tevens zijn dij been op twee plaatsen brak. De duo-pas sagier Chr. Kalle Sr. kwam met duo en al op de rijweg terecht, doch kwam met de schrik vrij. De heer van Dijke werd in het ziekenhuis te Tilburg op genomen, waar zijn been gezet werd. Zijn motor -frerd zwaar beschadigd. Wonder boven wonder is dit ongeval nog betrekkelijk goed afgelopen, daar de snelheid Slechts 30 km bedroeg. Beide heren zouden juist een vacantietocht van enkele dagen gaan maken. „Folo M. Woldringh N.F.K.S Nieuwste foto van H.K.H. Prinses Irene die heden Dinsdag t3 jaar oud wordt. Een ongeluk zit in een klein hoekje, zegt het spreekwoord. Een schoen of een fietsband zijn betrekkelijk kleine voor werpen; het brokje Hollandse klei, dat aan vele Hollandse schoenen en fiets banden kleeft is weer een heel stuk kleiner; en het mond- en klauwzeervirus dat in dit brokje klei kan zitten is zo klein dat het alleen met behulp van een microscoop te onderscheiden is. Toch kan zulk een onooglijk brokje klei, dat mond- -en klauwzeervirus bevat, in lan den waar mond- en klauwzeer niet voor komt en het vee dus zeer gevoelig is voor deze ziekte, onnoemelijke schade aanrichten en uitgroeien tot een natio nale ramp. In Maart van dit jaar heeft één Duitse emigrant die vergeten had zijn schoenen' te poetsen, met het ge volg dat er in de Canadese provincie Saskatchevan mond- en klauwzeer on der het vee uitbrak, dit land voor mil- lioenen dollars schade berokkend. Door een snel en drastisch ingrijpen kon er ger worden voorkomen, maar het is be grijpelijk dat na deze ervaring landen als Canada, AustraUë en Nieuw Zeeland zeer strenge eisen zijn gaan stellen om trent te nemen ontsmettingsmaatrege- Het is daarom nodig een dringend be roep op alle emigranten te doen om zich stipt aan de ontsmettingsvoorschriften te houden, geen hooi of stro bij de ver pakking van hun bagage te gebruiken (Uw borden en glazen komen m kran tenpapier of met houtwol verpakt net zo veilig naar de overkant), hun schoe nen, werkkleding enz. naar de opgege ven ontsmettingsdiensten te sturen en hun eventuele fiets- of autobanden met zorg te reinigen. Naar Nieuw Zeeland mogen trouwens helemaal geen banden worden meegenomen, terwijl het meene men van bloembollen, pootaardappelen, zaden enz. voor alle landen verboden is. In dweilen, stalbezems, zakken en bor stels die bij de verzorging van vee ge bruikt worden voelt het mond- en klauw zeervirus zich al heel bijzonder thuis; deze mogen daarom in geen geval mee genomen worden. En al die heerlijke worsten en zijden spek, die nog maar al te vaak in de bagage van emigranten worden aangetroffen en die door het-vi- rust net zo zeer op prijs worden gesteld als door u, behoren al evenzeer tot de strikt verboden goederen. En men bedenke wel dat „verboden" in dit geval niets anders dan „verbo den" betekent. Op het voorbalkon van de tram moge een ieder het bordje ver boden met de bestuurder te spreken als een uitnodiging opvatten om een ge zellig babbeltje te beginnen bij niet- nakoming van de ontsmettingsvoor schriften loopt de emigrant de kans he lemaal niet op het schip te worden toe gelaten en met hangende pootjes weer naar huis te moeten. En als een poging tot ontduiking van de voorschriften bij de inscheping toevalling niet mocht wor den opgemerkt dan is ontdekking bij aankomst iir de haven van bestemming toch vrijwel zeker; en in dit geval wordt de emigrant of meteen weer terugge stuurd of hij moet maandenlang in qua rantaine verblijven, zonder inkomsten en met een grote kans dat hij zijn toe komstmogelijkheden in het nieuwe land voorgoed bederft. Stel dus niet lichtvaardig uw emigra tie in de waagschaal en loop niet als de eerste de beste rat in de val om een en kel stukje spek dat u per se wilt mee nemen. Er heerst in Canada of Austra lië heus geen levensmiddelenschaarste en trouwens: het is toch eigenlijk te dwaas dat mensen die flink en onder nemend genoeg zijn om zich aan gene zijde van de oceaan een nieuwe toe komst te willen gaan opbouwen, diezelf de toekomst weer op zulk een kinder achtige manier zouden verspelen! En nu we het toch over flinke en on dernemende mensen hebben: er is in Ca nada nog altijd ruim plaats voor Neder landse boeren en landarbeiders die van aanpakken weten. Maarwie nog in 1953 vertrekken wil doet er goed aan zich meteen, liever nog vandaag dan morgen, aan te melden. Hoe langer hij zijn aanmelding uitstelt, des te kleiner wordt zön kans; na September is zijn kans in ieder geval verkeken, want dan worden geen aanvragen meer in behan deling genomen. Dient dus, wanneer u volgend jaar naar Canada wilt, nu uw aanvrage in bij een' der officiële aanmel dingskantoren, die u tevens alle moge lijke inlichtingen kunnen verschaffen. Daar er in dit opzicht wel eens verwar ring heerst, wijzen wij er nog eens op dat aanmelding niet alleen bij het Ge westelijk Arbeidsbureau of een bijkan toor daarvan kan geschieden, maar ook bij de kantoren van het Algemeen Emi gratie Comité, de Christelijke Emigra tie Centrale en de Kathoheke Centrale Emigratie Stichting. VEEMABKT ROTTERDAM, 4 Aug. Veemarkt. Aan gevoerd 1332 dieren, waaronder 916 vet te koeien en 416 varkens. Prijzen per kg: vette koeien 2.70—2.85, 2.50— 2.70, 2.202.40; varkens lev. gew. 2.182.162.14. Aanvoer van vette koeien even minder, luie handel en on veranderde prijzenvoor een prima exem plaar werd 3.besteed. Varkens aan voer kleiner met kalme handel en prij zen als vorige week; enkele zeer goede tot 2.19. Wanneer dlt-'stïïkje irikrartt'komt, hangt Schrammetjes mouwvest al voor een week aan een roestige spijker in de schuur. Dan is daar weer de jaarlijkse vacantie van de bouwvakkers. Er klin ken geen hamerslagen, er tinken geen troffels en er is geen' schilder die verf mengt of een kwast uit het water haalt. Wat is een jaar toch gauw om. Het schijnt, dat hoe ouder men wordt, hoe sneller de tijd gaat lopen. Evenwel, me neer de Redacteur gaat een week later dan Schram met vacantie, dus hoe dan ook, deze week moet er toch weer een hoekje worden gevuld. Ik heb nog een schrijven te behandelen van een lezeres, dat in hoofdzaak de bouwvakarbeiders aangaat. Die brief zal ik nu maar eens behandelen en zowel de patroons als de knechts kunnen 'dan de klacht van deze lezeres in hun vacantie eens rustig over wegen, voor zover ze tenminste de moeite nemen deze dagen een krant in te zien. De briefschrijfster is wel geen ster op taalkundig gebied, maar toch weet ze de puntjes wel óp de i te zet ten. Ze geeft me zelfs permissie om haar epistel precies zo ze het schreef in de krant te zetten, want, schrijft ze, ik weet zeker, dat het merendeel van de huisvrouwen het met me eens is. Dan zien ze de fouten wel over 't hoofd. Ik zal een groot gedeelte van de brief, die voor zichzelf spreekt, laten volgen. Beste Schrammetje, schrijft ze, er moet me iets van 't hart. Ik hoop, dat Uwes het me niet kwalijk zal nemen, want eigenlijk ben ik een beetje benauwd om het te doen, omrede Uwes ook metselaar is en Uw het wel eens op Uw zou kunnen trekken. En dat is mijn bedoeling- niet hoor, meneer Schram, want ik kan Uwes geen eens. Maar ik wilde Uw eens vragen of Uw er in Uw hoekje van de krant eens over schrijven wou, dat we zo erg ge schrokken zijn van de halfjaarlijkse rekeningen van de ambachtslui. iWat vallen die tegen, we hebben een flinke karwei aan ons huis ge had, 'de schilder en de timmerman en de smid en de metselaar zijn er allemaal aan te pas geweest. Ik heb ze heel veel dagen over de vloer gehad, dus dat loopt erg op. Nu wil ik niet zeggen dat die men- schen me hebben afgezet, want ik weet wel dat de sjoosiaale lasten erg groot zijn. Maar ik wilde wat anders zeggen en ik denk dat jullie ambachtsmenschen daar wel een beetje boos om zullen zijn. Uwes moet weten dat ik het niet over m'n hart kan krijgen als er iemand bij me aan 't werk is om hem geen kopje koffie of thee te geeven. Maar op de karreweij die ik gehad heb is dat een duur zaakje voor me ge worden. Ik heb uit zitten rekenen, dat ik bij elkaar 44 keeren koffie en thee heb gezet voor drie man. Dat is 44 x 3 132 keeren een kwartier, dat wordt 33 uren. En als ik dien tegen twee gulden per uur reken, dat is wel aan de laage kant, dan kosten me al die komme tjes koffie en thee aan uurloon 66 guldens. Dat wil toch nog al wat zeggen. En weet Uwes wat me nu van 't hart moet, dat is dat er veel knegten zijn, die er nooit om den ken dat ze in de tijt die de klanten moeten betalen, een bakje drinken. Ze blöven maar praaten over van alles en nog wat en ze blijven soms een klein half uur plakken. En dat tweemaal op een dag, dat "is bijna een uur en dat vind Uwes tog ook wel veel te gek, hee Schram. En wat moet ik nu doen, want ik wil een ambachtsman geen bakje onthouden ook. Er zijn ook goeie hoor, dat moet ik er bij zeggen, want laast was er een smidsknecht en 'die zeit vrouw joe mot de koffie eerst een beetje koud late worre voor dat je men roept, anders wordt het veel te diere voor je. En die man dronk even staande z'n bakje uit en toen het wat koud geworden was ook staande z'n tweede. Ik zeg man, ga nou even zitte, maar hg zeit, nee vrouw, dat doen ik niet, want daar is de tijt niet meer naar. Kijk, dat vond ik tog flink van die man, daar heb ik achting voor en ik heb tegen zijn baas gezegt dat dat een knegt is waar hij eer mee in legt, maar zoo zijn ze niet allemaal en er zijn wel baazen ook die maar blijven leuteren en als die het doen, dan doen de knegts het zee- ker. En nu zeg ik niet dat Uwes of Uw knegts ook zoo doen, want dat weet ik niet, maar het Is tog niet goet, vint U wel en wilt Uw daar nu eens over schrijven en vraagen of dat nu niet eenis anders kan, want we moeten het tog allemaal betalen en het geit groeit tog ook niet op onze rug, nietwaar en alvast vriendelijk bedankt en ik weet ze ker dat er veel vrouwen het met me eens zullen zijn, ook al moeten ze soms maar klijne karrewijtjes laten doen want die worden somteidsnog duur door de bakjes." Ziezo, tot hiertoe de brief. U ziet, dat deze lezeres zich er eens voor neergezet heeft. Het is niet erg vleiend voor ons ambachtslui, maar er schuUt veel waar heid in. De uren gaan door, óók onder het bakje leut, dat ons uit een gul hart toegeschoven wordt. En ik weet zeker, dat door vele patroons en employe's dat gul gebaar wordt gewaardeerd en zij het op hun beurt niet zo nauw op de mi nuut af nemen. Maar ik weet ook heel zeker, dat er méér zijn, die het de ge woonste zaak van de wereld vinden om zo lang mogelijk het koffie- of thee uurtje te rekken door allerhande grap pen te lanceren en de mensen aange naam bezig te houden. Dat kan natuur lijk de patroon niet lijden, want in de huidige situatie moet elk kwartier van de werknemer worden uitgenut. Anders loopt de boel bij de baas fout, vooral wanneer deze een aardig koppeltje per soneel heeft. Laten we echter de brief van deze „klant" zal ik maar Wéggen ter harte nemen^ En ons in deze j-us- tige vacantie week voornemen om als waardering voor 'de uit een goed hart verstrekte kopjes koffie en thee deze in de kortst mogelijke tijd naar binnen te werken. Krijgen we er een „brokke" bij, welnu, die kunnen we onder 't werk ook wel opzuigen! SCHRAMMETJE. TELEFONEREN MET NIEUW GUINEA Met ingang van 1 Augustus is de ra dio-telefoonverbinding Amsterdam-Hol- landia (Ned. Nieuw Guinea) voor het openbare verkeer opengesteld op elke Woensdag en' Donderdag van 11 uur tot 15.30 uur Ned. tijd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 1