Automatisering van de telefoon op Flakkee De politieke ver houdingen op ons eiland BESCHERMING BEVOLKING Geviste vaten wijn op de markt te Goedereede (1918) Roode K ruis HOOFDPIJNt SOPERIEÜE Drama aan de haven te Middelharnis Tijdelijk P.T.T. - Lijkan 25ste Jaargang ZaterBag 19 Juli 1952 No. iziss: CHE. WEEKBLAD OP GEREPOEMEEEDE GEONDSLAG VOOE DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Woensdag 30 Juli a.s. te 13.00 uur, worden de telefoon centrales Middelharnis, Dirksland en Herkingen in dienst gesteld Besluit Uw maaltijd met één of twee Rennfes. On dat snerpend znurbranden op de maag te blussen. Zondagsdiensten Artsen. OP REIS 'n flacon CARBOVIT (Mijnhardt) tegen cpijsvcr- terings-stoornlssen Woeste schipper duwde de fabrieksbaas J. Jongejan onder water. Rifcihtpiijs Koolzaad onveranderd toor JaarLeursgefcouw Utrecnt (Hoe het vroeger was j MEDITATIE RedactiebureauPr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON 17 GIRO 167930 POSTBOX 8 TELEFOON DRUKKERIJ 19 Verscbynt tweemaal per week. WoensOag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: f 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bq contract speciaal tarief. De uitslag van de jongste Kamerver kiezingen, zowel landelijk als op ons eiland, is waard grondig bestudeerd te worden vanwege de merkwaardige ver schuivingen, die hebben plaatsgehad. Algemeen werd verwacht, dat de ver houdingen vrgwel dezelfde zonden ble ven, omdat men meende, dat deze zo ongeveer waren geconsolideerd. Doch al kan men bezwaarlijk spreken van een „aardverschuiving", feit is, dat er on der het kiezersvolk verschillende op merkelijke veranderingen en tendenties openbaar zijn geworden, die wijzen op de mogelijkheid van een nieuwe politie ke ontwikkeling. Welke zijn deze symp tomen 1. Vele arbeiders (en intellectuelen?) wen^fsn zich van liet conuniuniame af. Landelijk verloor de C.P.N, 20% van haar stemmen van 1948 en op Plakkee, waar ze thans slechts 0,39% van de kiezers uitmaakt, 40%. Dit gaat dus de goede kant uit. 2. De Partit van de Arbeid heeft een beduidend aantal klezets aangetrokken uit de Roomse en| Prot. Chr. kringen. De N.R.C, becijferde in een zeer interessant artikel, dat het verlies van de confessi onele partyen (voornamelijk de K.V.P. en de A.R.P.)i voor 75% naar de P.v.d.A. is gegaan. Ook op Flakkee heeft dit ver schijnsel zich voorgedaan met dit ver schil, dat de R.K. hier weinig hebben verloren (het verlies der K.V.P. ging grotendeels naar Welter), doch dat de Prot. Chr. partijen, met name de A.R. partij, merendeels de winst van de P.v.d.A. hebben geleverd. Dit is door braak naar het socialisme. 3. Anderzqds was er ook een reactie naar de oonsepvatieve Ihaiit: Welter en de V.V.D. wonnen elk een zetel. Ook op Plakkee was deze tendens te bespeuren. De Roomsen, die de politiek van Prof. Romme te progressief vonden, stemden op Welter. Ongetwijfeld is de winst van de V.V.D. op ons eiland 160 st.) gro tendeels afkomstig uit de Prot. Chr. partijen. 4. De Anti-Bev. party liep bed«id«nd achteruit, landelijk met ruim 14% t.o.v. 1948 en op Flakkee met ruim 9%. Op ons eiland speelde het Ger. Pol. Verbond (art. 31) geen rol zoals in andere stre ken, hetgeen het verschil tussen het lan delijke en het streekpercentage kan ver klaren. Hieruit blijkt echter, dat de A.R. partij verloren moet hebben aan de P.v.d.A. Wanneer we nu het „slagveld" over zien, blijkt ons, dat de P.v.d.A. gegroeid is door aanwas van communisten en van roomse en prot. chr. kiezers, dat de K.V.P. verloren heeft aan Welter ener zijds en aan de P.v.d.A. anderzijds en dat de A.R.P. haar éne zetel verloor door de desertie van 35.000 kiezers van art. 31 en van arbeiders, die Drees ver kozen boven Schouten. Hoe zou een JTlakkee's parlement er uit alen? Wat Goeree en Overflakkee betreft, zijn de verhoudingen hier anders dan over 't gehele land genomen, wat in hoofdzaak veroorzaakt wordt door het overwegend protestantse karakter van deze "streek. Wanneer er eens een Flak- kees partemlent bestond van 100 leden, zou de samenstelling ervan ongeveer als volgt zijn (de cijfers tussen haakjes ge ven de getalsterkte der partijen aan in de nieuwe 2e Kamer). en 1. K.V.P. 6 (30) 2. P.v.d.A. 26 (30) 3. A.R. 27 (12) 4. C.H. 7 9) 5. V.V.D. 10 (9) 6. Comm. O (6) 7. S.G.P, 24 2) Uit dit staatje zien we, dat de Room sen hier ver beneden het landelijk gemid delde zitten; dat de P.v.d.A., wier aan hang aanvankelijk in hoofdzaak in de grote steden gevonden werd, op het Plakkeese platteland het landelijk per centage al aardig nadert; dat de A.R. partij hier één van haar bolwerken heeft; dat de C.H. Unie, die voorheen hier niet erg wilde tieren, nu haar lan delijk gemiddelde gaat naderen; dat de S.G.P. hier een aanhang heeft, die het 12-voudlge is van die In 't gehele land! En voorts, dat Flakkee ondanks de winst van de linkse groepen nog steeds over wegend Prot. Chr, is in de politiek: 27 9 24 60 of precies genomen 58% tegen een landelijk percentage van 23. Intussen staan we voor de vraag, waaraan de winst van de P.v.d.A. is toe te schrijven. Zeker is wel, dat de per soon van Dr Drees van grote invloed Is geweest, zoals in 1937 die van Dr Colijn aan de A.R. 3 extra-zetels bezorgde. Ver der zien vele arbeiders, die na de oor log communistisch gingen stemmen, nu wel in, dat ze daarmede de russificatie van Nederland hielpen bevorderen. Maar het hoofdpunt is, dat steeds meer ar beiders en ook intellectuelen van room se of protestants-orthodoxe godsdienst blijkbaar meer belang hechten aan soci ale dan aan religieuze beginselen. Van socialistische z^de spreekt men veel over de „doorbraak" en Inderdaad, we geven toe, dat het er veel op Iflkt, dat deze op de duur het aspect van ons po litieke leven kan veranderen, zoals zfl nu reeds de P.v.d.A. tot de grootste par tij in Nederland heeft gemaakt. Msiar dan willen we toch dit voorbehoud ma ken, dat het hier bfl verreweg de mees te „doorbraak-kiezers" niet een kwestie is van welbewuste principiële aanvaar ding van de doorbraak-ideologie, maar heel proz^sch de gedachte, dat een ro de regering nu eenmaal beter voor de arbeiders zorgt dan een andere. Het Is zo, dat menig arbeider tegenwoordig godsdienstig-kerkelijk rschta staat en Sociaal-politiek links, een zeer betreu renswaardige inconsequentie. Deze wordt veroorzaakt door ongefimdeerd beginsel, door gebrek aan kennis van de ware aard van het socialisme, door het lid zfln van de moderne vakbeweging, door het lezen van dagbladen als „Het Vr^je Volk" en „Parool", door het werken in de D.U.W., die een broedplaats is van socialisten en communisten en allerlei andere factoren. Het Is wel tragisch op déze wijze de afbrokkeling te zien voortschrijden. Nog steeds is de A.R. paxiJj met 26% de grootste partij op Flakkee, maar de P.v.d.A. zit haar met 25% aardig op de hielen. Het is daarom dringend nodig, dat er een grootscheeps offensief ge opend wordt tegen de afgltjding van het beginsel en de „verroding" van ons eiland. Dit moet niet alleen gebeuren te gen een verkiezing, maar degenen, die zwak staan, moeten permanent bearbeid worden. Eerste voorwaarde is een recht godsdienstig levensbeginsel. Wie waar lijk uit de oude gereformeerde waar heid leeft, stemt niet rood. Wie in z^jn hart Calvinist is, woidt nooit socialist. Maar ook is nodig voortdurende voor lichting door de christelijke (dus niet neutrale) pers. Door huisbezoek, door persoonlijk gesprek, door propaganda kan veel worden bereikt. Alle Chr. par tgen kunnen In dit opzicht broederlflk samengaan, want ze staan alle tian rode beïnvloeding bloot. Ook menen we, dat hier een taak voor de kerken ligt. De predikanten moeten niet te bang zijn om duidelijk positie te kiezen. En de jeugd moet ook ttjdig ingelicht worden. Zij is van nature radicaal en vatbaar voor allerlei invloeden. Daarom moet zij onze speciale aandacht hebben. Aan ons allen de taak, het socialisme principieel te bestrijden. Badioultziendlngen t.b.v. werving en organisatie. Van de zijde van het Kringcommando Bescherming Bevolking Goeree-Over- flakkee (kring Z.H. 8) verzocht men ons de radio-uitzendingen, die betrekking heben op de Bescherming Bevolking en die de e.v. weken zullen worden uitge zonden, te publiceren, We laten de data en het uur hieronder volgen, 17 Juli 10 minuten tussen 14.45 en 15.15 uur Hilversum 2 NCRV. 22 Juli Rubriek „Voor het Platteland" Hilversum 1 AVRO. I Aug. 19.52—20.00 Milversum 2 KRO. 4 Aug. 17.5018.00 Hilversum 1 VARA. II Aug. 20.10 Hilversum 2 NCRV. 19 Aug. 20.5021.05 Hoorspel Hilver sum 1 AVRO. 29 Aug. 19.52—20.00 Hilversum 2 KRO. 1 Sept. 14.45—15.15 8 min.) Hilver sum 2 NCRV. 5 Sept. „Denk om de bocht" Hilversum 1 VARA. 7 Sept „Even afrekenen Heren" Hilver sum 1 AVRO. 9 Sept. 11.00—11.30 10 min.) Hil versum 2 KRO. 15 Sept. „Vandaag" Radjokrant Hilver sum 2 NCRV. 17 Sept. 18.20 (5 min.) Hilvers. 1 AVRO 23 Sept. „De Antwoordman" Hilversum 1 AVRO. 26 Sept. ;,De gewone man zegt er het zijne van" Hilversum 2 KRO. De lang-verbeide automatische telefoon begint nu haar beslag te krijgen op ons eiland. Wel nog niet overal, op alle dorpen, maar dan toch alvast in het cen trum, nl. te Middelharnis Dirksland en Herkingen. Men kan niet op alle plaat sen gelijk gereed komen. Zoals bekend hangen er bij de abonné's twee telefoontoestellen: één oud en één nieuw. DaartiMsen is een kaartje aange bracht met de aanduiding dat een draad doorgeknipt moet worden, wat nu op Woensdag 30 Juli des middags te 1 uur moet geschieden, ledere abonné heeft van de P.T.T. hiertoe per post een cir culaire met de nodige inlichtingen ver kregen. Er kunnen abonné's zijn, die bv. Woensdagmiddag 30 Juli niet thuis zijn. Deze worden dringend_ verzocht de ge vraagde handeling vroeger te verrich ten, dus vóór men van huis gaat. De Indienst-stelling van de automati sche telefoon begint precies te één uur en duurt 45 minuten. Van één uur tot kwart voor twee mag men dan geen ge bruik maken van de telefoon. Aan dit uitdrukkelijk verbod zal men gaarne ge hoor vrtllen geven, en deze korte tijd wel willen opofferen voor het grote gemak dat komende is. Wel is er rekening gehouden, dat te lefoonaansluitingen in gebruik bg perso nen en Instellingen, die het algemeen be lang dienen, met voorrang in dienst worden gesteld. Zfl, die om zeer bijzon dere redenen het gebruik van de tele foon niet kunnen missen gedurende de 45 minuten van Indienstetelling, zullen eveneens met voorrang worden geholpen Hiertoe kunnen schriftelgke verzoeken aan het Telefoondistrict Rotterdam, Bo- tersloot 187 Rotterdam worden gezon den, welke vóór of op Maandag 28 Juli, aldaar moeten aanwezig zrjn. De telefoon-abonné's hebben alle een nieuwe gids thuis gezonden gekregen voor de netten Middelharnis, Dirksland, Herkingen, Ouddorp, Stad aan 't Ha ringvliet en Stellendam. De drie laatst genoemde telefoon-netten zullen echter eerst later automatisch bereikbaar zijn. Onvoorziene omstandigheden voorbehou den, zal dit eerst einde 1952 het geval zfln. Het Is wel noodzakelijk, dat btj het gebruik van het automatische telefoon toestel nauwkeurig de aanvrtjzigingen worden gevolgd, die in deze gids onder de rubriek „Belangrijke Mededelingen" staan aangegeven. Men kan daarin alles vinden, hoe men te werk moet gaan. Op het titelblad aan de voorzgde van de gids zijn de bijzondere telefoonnum mers vermeld voor het aanvragen van interlocale gesprekken en het opgeven van telegrammen per telefoon. In deze gids komen voorts de netnummers van alle plaatsen in ons land voor, die langs Meer en meer wordt het gewoonte van lijders aan brandend maagzuur, altijd Reunies b\J de hand te hebben. Ze zijn één voor één hygiënisch verpakt en onopgemerkt in te nemen waar U maar wilt zonder water of wat ook. En Rennies zQn nog smakelijk ook. Vraag Rennie» bj) Uw apotheker of drogist. automatische weg kunnen worden be reikt. Het boekje biedt ook veel ge mak dat men door de tarieven-tabel zelf kan nagaan wat een telefoongesprek met een bepaalde plaats kost. Er is door de P.T.T.-mensen hard ge werkt om de automatisering van de te lefoon op het eerste deel van ons eiland tot stand te brengen. Vooral tegen de tUd 'van het gereedkomen wordt er van de ambtenaren van de P.T.T. veel ge vergd. Wij menen dat dit wel gewaar deerd wordt en een woord van dank daarvoor mag zeker niet achter bleven. Wij zijn als eilandbewoners op velerlei gebied ten achter zéker inzake het verkeer waarom de automatisering van de telefoon te meer kan worden toe gejuicht. Ongetwijfeld zullen over een en ander bij de opening loffelijke woor den worden gesproken, waarop we t.z.t. nader zullen terugkomen. Mijnhtrdi'» Hoofdpijnpoeders. Doo» «7 cent Van Zaterdag 19 Juli VMi. 13 Uur tjn. Maandag 21 Juli vjm. O uur Middelhamls-Sonunelsidpc: Afwezig de artsen Tj. Kuipers, C. F. Arends en J. J. Wieringa. Voor spoed gevallen P. Knöps, Telef. 211, Sommels- d^k. DIihBlaiid-Herldngen-Méllssant Afwezig de artsen G. Huisman en B. Elvé. Voor spoedgevallen dr P. Boot, Telef. 127, Dirksland. Oost-FlaMsee: Afwezig de artsen P. J. de Man, C. W. Kramers en G. J. Buth. Voor spoed gevallen P. C. J. Voogd, arts. Tel. 59, Oude Tonge en E. Bouman, arts, Telef. 19, Stad aan 't Haringvliet. CENTRALE VEILING AqDDELHABNIS Velling van Woensdag 16 Juli 1952 Eigenheimers S.809.40. Stamsnij- bonen 20.—21.—Kroten 6.-7.—; Komkommers A 21.—26.—ld. B 15.—20.—i; ld. C 15.—; Rode kool 7.—; Gele Savoye kool 5.-6.—; Pos telein 22.Dubbele Princessen 33. —39.—; Stoksnijbonen 40.—47.—To maten 33.-43.—; Perziken 6.—15.— Rode bessen 34.47.Framobsen 167.—. Woensdagmorgen deed zich voor de heer Jongejan, fabrieksbaas aan de Gas- centrale Plakkee te Middelharnis, een zeer onprettig geval voor. Hij had opdracht om in de haven te Middelharnis een schip met kolen op te meten; toen hij daar mee in het gang- boord bezig was, werd hij door de schip per beetgepakt en met het hoofd onder water geduwd. De aanleidende oorzaak was ontevredenheid van de schipper over de ligdagen. De toedracht van het geval is als volgt. Schipper H. v. d. Werf was Maandag avond ongeveer 6 uur, met zijn motor- schip „Hyma" van Dedemsvaart, groot 172 ton, geladen met gaskolen te Mid delharnis aangekomen. Hij meldde zich bij de fabrieksbaas Jongejan te Middel harnis, die hem zei, dat het kantoor ge sloten was. Niettemin diende hij hem toch btj de directeur aan. De directeur dhr. van Leeuwen, stond hem te woord; er ontstond echter een discussie over de ligdagen. Het is n.l. zo dat de melding volgens het connosse ment, vóór de Gasfabriek in het verbin dingskanaal van de haven te Sommels- dö'k moet geschieden. De dag van aan komst telt dus niet mee als ligdag. Dit heeft blikbaar kwaad bloed gezet bij de schipper. Te goeder trouw kwam de heer Jongejan Woensdagmorgen aan boord om het schip op te meten. Men doet dit aldaar meer, omdat men daar diep water heeft. De heer Jongejan raadde de schipper om bij hoog water alvast tot bij de fa briek te varen, waar een ander schip in lossing was, daar hij dan 's nachts (het volgend tij) slechts een 20 meter had te verhalen onder de elevator. De schipper bleek daar geen zin in te hebben en wond zich zo op, dat hij Jon gejan, die op z'n knieën in het gangboord zat om het schip te méten, beetpakte en zijn hoofd voorover onder water hield. Diens bril, pet, potlood en duimstok ging te water en nadat hij Jongejan een poosje had ondergehouden, haalde hij hem boven en gaf hem met de volle vuist een klap in het gezicht. Een en an der ging met de nodige vloeken en be dreigingen gepaard. De heer Jongejan wist niet hoe gauw hij van boord moest komen, maar ook de schipper pakte de fiets en reed er van door. Hij voelde wel dat hij te ver was gegaan, meldde zich bij de politie om op zijn beurt een lezing over z'n daad te geven. De politie heeft proces-verbaal opge maakt en het zal binnenkort wel voor de Rotterdamse Rechtbank dienen. Daar zullen ze deze woeste schipper zijn drift wel afleren. De Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft voor kool zaad van oogst 1953 de richtprijs vast gesteld op 55.per 100 kg. Deze prijs geldt voor koolzaad van gezonde door snee-kwaliteit met een vochtgehalte van 13% en een zuiverheid van 97%, bij le vering door de teler franco pakhuis handelaar. De koolzaadprijs voor de oogst 1953 is derhalve gel\jk aan die, welke werd vastgesteld voor het oogstjaar 1952. Van 21 t/m 25 Juli a.s. zal in het Jaar beursgebouw „Vredenburg" te Utrecht een lederwarenbeurs worden gehouden. Gedurende die tijd zal het tijdelijk bij kantoor der P.T.T,, dat gewoonlijk tij dens de Jaarbeurs wordt gevestigd, wor den geopend. De aldaar ter verzending aangeboden correspondentie zal van een afdruk van de dagtekeningstempel van het bijkantoor worden voorzien. Onderstaand plaatje is een kiekje uit de vorige wereldoorlog 1918, toen er door de Goereese vissers zoveel wijn uit zee werd opgevist. Deze wijn was afkomstig van getorpedeerde of op mijnen gelopen schepen, die een buit werd voor de vissers en te Goedereede aan wal werd gebracht. Ook te Ouddorp en Stellendam bracht men toen veel wijn aan de wal. De vaten wijn werden te Goedereede door de strandvonder verkocht. Ze werden met het nummer van het vaartuig gemerkt, om vergissing te voorkomen. Op de voorgrond ziet men vaten van de GO 3, waarvan schipper was Corn. Lokker. Er Is toen in die dagen nogal eens een glaasje wijn gedronken! Soms wel eens wat te veel! Het valt te begrijpen, dat niet alles bij de strandvonder werd aangegeven en men ook nog wel een beetje voor zichzelf, familie en kennissen behield. We hebben ons laten vertellen dat men aan boord vaak een vat open sloeg, de „puzze" er onder hield, waarbij dan om de beurt uit de aker werd gedronken! Om te proeven of ze goed was Meteen hebben we op dit plaatje enige karakteristieke huizen uit Goe dereede. Links het eeuwenoude ge bouw ,De Gouden Leeuw', waar Paus Adrianus nog moet gewoond hebben, en waar we later bij een andere foto wel eens op terug hopen te komen. Toentertijd woonde in dit café dhr. A. Kaashoek. Zijn dochtertje Janna (met witte schort) staat in de deur. Thans is de ondernemer dhr. Van Beek. Daarnaast is een winkelpand, des tijds van dhr. P. Renaud. Vaag kan men zien, dat zijn moeder voor het raam zit. Het wordt nu bewoond door dhr. KI. Tanis. De derde woning was van dhr. Flip den Eerzamen, nu woont er Kr. Soeteman. Uit het naastgelegen slop komt een wagen, bespannen met paarden en bestuurd door de bouwknecht P. Ba- kelaar, die in dienst was bij dhr. C. J. Lodder. Het rechtse huis is het café van de Wed. L. Roos. Dit huis wórdt nu bewoond door dhr. Johs. Krijger. Op de voorgrond staat een straat maker, zekere Teunisse, afkomstig uit Brabant. Voorts zijn op deze kiek nog te herkennen de gemeente-op zichter dhr. P. v. d. Wende en de gemeente-reiniger Job Non. En mis schien zijn er nog meer Goereeërs, die zich op dit plaatje terugvinden! Ik ben wel ellendig en nood- druftig, maar de Heere denkt aan mij. (Psalm 40 18) Van hoge waarde is voor een zoon of dochter, die in de vreemde moet vertoeven, de gewisheid: „vader en moeder noemen in hun gebed ook mijn naam." Nog kostelijker echter is de wetenschap des geloofs: „De Heere denkt aan mij". In onze psalm spreekt Christus door de mond van David. Als Borg heeft Hij verklaard: „Zie, Ik kom. Ik heb lust om uw wel behagen te doen"; maar daardoor is Hij ellendig en nooddruftig gewor den, toen Hij Zijn plaatsbekledend werk volbracht. Evenwel, de Vader dacht aan Hem en rechtvaardigde Zijn Zoon op de Paasmorgen. Om des Middelaars wille valt aan de geroe penen het voorrecht ten deel, dat Je hovah ook aan hen gedenkt, niet in grimmigheid, maar in tedere ontfer ming. Och, van zichzelf is en blijft dat gunstvolk ellendig; doch de Hee re verheft Zijn nooddruftige erfdeel uit de laagte en leegte, en doet hen met Mefiboseth brood eten aan Zijn tafel. Plechtig beloofde de schenker, dat hij aan Jozef denken en voor hem pleiten zou; schandelijk heeft hij niettemin de jonge Hebreër in de kerker vergeten. Zo zijn mensen. Maar dat hebben wij van de Ver- bonds-Jehovah nooit te vrezen. Zijn denken blijft ten goede werkzaam. Hebt gij door genade een plaats in Zijn gedachten? Dan hebt gij met Christus voor eeuwig een plaats in Zijn hart! Ik zal vertellen, wat Hij aan mijn ziel gedaan heeft. (Psahn 66 16) Velen hebben, helaas, niets te ver tellen. Zij praten wel over het kerk nieuws uit de courant: Ds. A is te B beroepen, zendeling C is naar zijn ar beidsveld teruggekeerd, enz. Ook pra ten zij wel over de zuiverheid ener predikatie, over belangrijke leerge- Bchillen en over nutteloze kwesties. Maar als men zo'n prater op de man af vraagt: „Moogt gij u verzoend we ten met een drieënig God? Hebt gij althans enige bevindelijke kennis aan de Waarheid?" zo staat de wagen stil. Hoogstens komt er een zuch tend: „Dat mocht wel zo wezen". O mens, die u druk maakt over allerlei buiten u, leer nog eens zwijgen en inkeren tot uzelf! Gelukkig zijn er ook, aafl wie de Heere Zich niet on betuigd laat; zij zouden verslag kun nen- doen van de wegen, welke God met hen hield, alsde vrijmoedig heid er maar was. Bedenkt echter, Sionieten, dat uw zwijgen geen on schuldige zaak is. Gij getuigt tegen over de wereld niet van zonde en ge nade; gij leert de heilbegerigen en bekommerden niet, dat er hope voor hen is; gij verblijdt het ingeleide volk niet; gij en dat is het allerergste onthoudt aan uw Weldoener de ere, die Hem toekomt. De Geest doe u opwaken, om 's Heeren goedheid, aan u bewezen, in roemtaal te verha len. Bedenkt, dat hetgeen God u deed ondervinden, een talent is, waarme de gehandeld moet worden. Utrecht. Uit Dagboek Ds E. v. d. Meer Mi^ideUiamis gaf 252 halve Uters bloed aan de transfusledlenst. De bloedtransfusiedienst van de Afde ling Middelharnis van het Ned. Roode Kruis nam voor de derde maal in haar bestaan, op Maandag 14 Juli in het ge bouw van de Centrale Velling te Mid delharnis, bloed af van de donors, die zich daarvoor vrijwillig beschikbaar had den gesteld. De transfusledlenst kan weer tevreden zijn met een resultaat van 252 halve liters bloed van de gemeenten Middel harnis, Sommelsdijk en Stad aan 't Ha ringvliet. Maar wij rekenen het volgend jaar op meer, en dat kan. Langs deze weg brengt de transfusie- dienst dank a^n de donors, alle mede werkers van het Roode Kruis, E.H.B.O. en particulieren, en in het bijzonder aan de Directeur van de Centrale Veiling, E.M.G.O. en Drinkwaterleiding met per soneel en ambachtslieden, die localiteit, lichtinstallatie enz. gratis beschikbaar stelden en werkzaamheden belangeloos verrichten voor het doel waarvoor bo vengenoemde medewerkers vele vrije uren opofferden, gehoor gevend aan de innerlijke drang om de mens te dienen, hoe moeilijk dit soms is door het per soonlijk egoïsme te overwinnen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 1