DE GAS-CENTRALE „FLAKKEE" FLOREERT Over de brug v^. HAMEA -k i( i^ 25ste Jaargang Zaterclag 5 Juli 1952 No. 5Ï2S CHB. WEEKBLAD OP GEBEFOBMEEBDE 6B0NDSLAG VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN dit beste tandpasta die men U raden kan 't Goedkoopste gas uit heel het land En goed gas! WetLijciragenverLetering Binnenvisserii 1 Jnli 1952 in werking getreJen f fioe het vroeger was j Watermolen van de R.T.M, te Ouddorp MEDITATIE Eerstelingen Zijner Schepselen .lUivering van distel Gezinsvertruife met een punt gedaald Redacliebureau; Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON 17 GIRO 167930 POSTBOX 8 TELEFOON DRUKKERIJ 19 Verscbiifnt tweemaal per w'eek. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: f 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bi) contract speciaal tarief. Hoe ver staan we nu eigenlijk met de plannen voor de brug? Daar is in het laatste halve jaar zoveel over gezegd en geschreven, dat de vraag mag worden gesteld, hoe ver zijn we er mee gevorderd. Mag er op gerekend worden, dat binnen afzienbare tijd de brug er zal komen? Afzienbaar in de zin van vijf of tien jaar? I Dat geloven we niet. We zijn in dat opzicht niet optimistisch. Vooral niet na de laatste mededeling van de Mi nister, welke ook door ons blad is vermeld en waaruit bleek, dat het Rijk vooralsnog een afwijzende hou ding aanjieemt. Ons eiland heeft weliswaar een stap vooruit gedaan. 1 De oprichting van de N.V. met de gemeenten als aandeelhouders is wer- Jielijk een noodzakelijke voorwaarde om tot een brug te komen. Maar dat is dan ook alles wat be reikt is! Dat de N.V. niet een kèpstok worde waaraan de brugplannen worden op- gehangeil. Flakkee moet achter de brug staan en blijven staan. Met Flakkee bedoelen we de Ge meenten en allerlei publieke licha men en het zakenleven in al zijn ge ledingen. Men moet de weg naar Den Haag warm houden. De bewindslieden moeten bewerkt, aanhoudend be werkt. Flakkee moet telkens en ge durig weer in Den Haag zijn op de Regeringsbureaux. Zowel van de Pro vincie als van het Rijk. Statenleden, leden van Gedeputeerde Staten, Ka merleden en Ministers moeten gedu rig worden lastig gevallen met de brug voor Flakkee. Die garaijtie ia een lelijk ding. Neen, niet zozeer om het geld. 't Is voor Flakkee te hopen, dat het geld bin nen enkele jaren afgeschreven moet worden. Maar omdat men garant is voor een beslist onvoldoende verkeersverbete- ring. Wat kan een meerdere capaci teit ten koste van enige tonnen gelds Flakkee toch baten! Een vermeerde ring van de vervoerscapaciteit met enige auto's. Neen, een nieuwe ]^oot moet er komen! Moet dan Flakkee ,altijd maar weer het slachtoffer blij ven van een verleende concessie? 't Is een eigenaardige figuur. Flak kee garant voor een te vefbeteren boot, die het eigenlijk afwijst. Kan de R.T.M, niet zorgen voor een nieuwe boot dan moet het Rijk het doen- De verkeersmoeilijkheden z^n groot. Slechts een nieuwe boot met grote vervoerscapaciteit voor auto's is als tijdelijke verbetering te aan vaarden. En hoe eer die nieuwe boot dan kan worden verkocht of elders worden aangewend omdat de brug er is, hoe beter. Met een goede tijdelijke verbete ring naar de verkeersoplossing, de brug, dat dient het parool van Flak kee te zijn. En daarvoor dient gewerkt met alle kracht door geheel Flakkee. We kunnen ons niet ontveinzen dat de houding van onze Overheid, van Provincie en Rijk ten opzichte van Flakkee ons wel wat teleurgesteld heeft. Voor allerlei werli liaanifaeden .op verkeersgebied worden millioenen bij millioenen uitgegeven. Zeer zek^ terecht. En nu komt Flakkee. M-^ een werk van enige millioenen. Eij-,- oplossing brengend voor Flakkee, Eê3 dat gaat niet. Het kan niet umdat het geld er niet voor is. Levert Flak kee dan ook niet zijn aandeel op in de middelen van het Rijk? En wat krijgen we er voor? De boodschap, dat van het brugplan voorlopig niets kan komen omdat de geldmiddelen het niet toelatenDe streek moet het zelf doen, zelf Ae handen aan de ploeg. Een stimulans om de krachten van Flakkee op te wekken, te bun delen en aan te moedigen met het in het vooruitzicht stellen van hulp en steun, was wel het minste wat we ver wacht hadden. En dan die laat ons zeggen 20 millioen. Zou die niet te vinden zijn op een budget van zoveel millioe nen? In enige jaren? Als hef eens ging om een weg van enige kilometers. Of om het aanleggen van een ka naal, elders in ons land? Neen, die mededeling van de Mi nister vinden we min of meer een koude douche. Dat het Flakkee wakker make en tot vernieuwde inspanliing drijve. Voor Flakkee ia een brug de op lossing. Maar laat men zyn verwach ting niet te hoog stellen. Alsof het economisch bestelde zwakke econo mische positie door een brug wordt opgeheven- Flakkee heeft behoefte aan een vaste verbinding. Dat in de eerste plaats. Maar waar gaat het ook om? Om economisch niet bij andere streken achter te staan! Dat Flakkee kan Concurreren met andere delen van ons land. Een brug is nodig. Maar geen duur te passeren brug. En daarom is het nodig, dat onze Overheid ingrijpt- Rijk en Provincie. Om samen met de localiteit een vaste verbinding te scheppen, die door hoge passage-tarieven niet nog een extra belasting legt op Flakkee. De vaste verbinding van Flakkee is in eerste instantie een Rijkszaak. De reuze dure wegen worden toch ook niet door dure tollen betaald? Dat de localiteit een offer brengt is niet onbillijk, maar het dient niet zo groot te zijn, dat het een zware be lasting voor Flakkee vormt. Een vaste ,verbinding voor Flakkee is een zaak, die het Rijk tot zich dient te trek ken op voetspoor van andere dure ,werken elders in het land. Daarnaar te streven' en er hard voor te werken is de taak van Flakkee. Inzonderheid ook ala wij straks een nieuwe Rege ring hebben. Op de komende Rijks begroting dient ook een post voor te komen voor de vaste verbinding van Flakkee. Daarvoor te ijveren is harde nood zaak. SPRINKHANEN. Het kleine God». Het grote van de meqa. Over sprinkhanen en sprinkhanenpla gen hebben we vaak gelezen. Die kwamen al voor vele eeuwen vóór onze jaartelling. Denken we slechts aan de plagen van Egypte en aan wat de profeet Amos er van getuigt. Maar ook zelfs in onze tgd horen we nog van sprinkhanenplagen. Zo lazen we dezer dagen in een dag blad: „Reusachtige zwermen van sprink hanen hebben de landen van het Midden Oosten overvallen en bedreigen Trans- jordanië, Israël en Turkije. Ondanks het gebruik van gifstoffen en de hulp van speciale vliegtuigen kon men ook dit jaar de sprinkhaneninvasie niet tegen houden". We citeren nog verder: „Plot seling stijgen de zwermen op, brengen hele landen in alarmtoestand en richten ondanks de modernste bestrijding met gifstoffen en vliegtuigen, met vlammen- werpera en bereden vemietigingsbriga- des, met ballonversperringen en vang- kuiien enz. een geweldige schade aan, die volgens da rapporten van de laatste internationale sprinkhanenconferentie in Rome meer dan 40 millioen dollar per jaar bedraagt. De strijd tegen de vlie gende dieren is bijna onmogelijk." Ook nu in deze moderne tfld, de tgd van de vlieigtuigen kan men de sprink hanen nog niet afdoeude bestrijden, zelfs niet met inschakeling van een luchtvloot. „Bö het laatste sprinkhanenoffensief in Amerika werden de' dieren iedere dag door een uit 25 machines bestaande luchtvloot met ieder 250 duizend kg ver giftigde Hlei gebombardeerd. Vergeefs. De zwerm trok onhoudbaar in Zuidoos telijke richting verder. Het sprinkhanen- ministerie in Londen staat dan ook ieder jaar voor hetzelfde probleem en, heeft in de strgd tegen de zwermen|de sprinkha nen wel veel kunnen verhoeden, maar slechts zelden de catastrophe van geheel leeggevreten landstreken kunnen ver hinderen. Sinds de oprichting van deze instelling werden meer dan 100.000 zv/ermen in 30 landen bestreden; enkele van deze zwermen waren tot 100 km lang en 3 km breed en! legden vaak in non-stopvlucht duizenden kilometers af. Tegen zulke invasies bleven zelfs bran dende olie en door vliegtuigen uitge- sproeide petroleum zonder uitwerking." Zie, de mens is groot. Hij kan veel. Z|jn vernuft is schier grenzeloos. In het uitvinden van ingewikkelde machines en werktuigen. Uitvindingen berustend op wetten, door God in de natuur gelegd. Ingenieuze uitvindingen worden door hem in toepassing gebracht. De grote en verheven mens van deze eeuw met zijn wonderlijke uitvindingen. Trots en opge blazen. In trots en verwaandheid niet naar God vragend. Ja, de Schepper van hemel en aarde negerenden Zijn bestaan zelfs ontkeünend! Zo is de grote mens van deze tijd. Maar het kleine nietige diertje, de sprinkhaan, heeft hij nog niet onder de knie. God de Heere is groot. In de natuur zien we slechts uitersten van Zijn kracht en macht. „De vinger Gods", zeiden de Egyptische tovenaars. God bedient zich vaak van het kleine, het nietige. Maar op onweerstaanbare wijze. Vaak voor 's mensen oog onzicht baar. Door het kleine, het nietige open baart de Heere Zijn macht. De onna speurlijke wereld van microben, bacte riën en dergelijke, waarvan de mens be gonnen is slechts iets te weten. Het klei ne hanteert de Heere vaak om grote dingen tot stand te brengen. Niet zelden als tuchtroede voor de mensheid, zoals met de sprinkhanen, met besmettelijke ziekten door bacteriën verwekt. En daar staat de mensheid met al zijn groots vernuft, met z^jn hoogmoed en trots, met zijn machtige uitvindingen machte loos tegenover. Het kleine Gods is groter, is machti ger dan het grote, het verhevene van de mens. Het grote van de mens vermag niets tegenover het kleine Gods! Beschamend voor de trotse mens van deze eeuw. Vertroostend voor hen, die weten eii belijden en beleven dat de Re gering Godes is. De rekening en het verslag over 1951 van de Gascentrale „Flakkee" te Mid- delhamis is verscheiden, waaruit blijkt, dat sedert het afgelopen bedrgfsjaar niet slecht iö geboerd. De rekening van de gewone dienst 1951 kon worden vast gesteld met een voordelig saldo groot 5.997.37; de kapitaalrekening had een voordelig saldo van 109.494.98. Waar uit de aard van de zaak bö het publiek weinig bekend ia over de nieuwe gascentrale, kan het interessant zijn, dat we uit het jaarverslag enkele gegevens weergeven. In aanmerking genomen dat de eerste jaren voor de Gascentrale de moeilijkste ztjn In verband met de hoge kapitaals- lasten, waarbö bovendien de tarieven gimstig liggen t.o.v. het gemiddelde in ons land, kunnen de resultaten van het eerste volle bedrtjfsjaar gunstig worden genoemd. In gaskringen wordt het bijna als het onmoigeltJke beschouwd, dat de fabriek te Middelhamis 713 m3 gas uit één ton kolen weet te halen. De minimum ca- loriën bedragen 3800, waar het gelever de gas bovendien boven uit komt, (tot ongeveer 4000) De moderne opzet, het systeem en de werkvrijze is van dien aard, dat men met minder personeel toe kon, dan gemiddeld aan andere fabrieken. Er werken 24 man; als voorbeeld diene dat te Baarn 40 man en te Aasen 80 man werkt waar minder gas gemaakt wordt dan te Mid delhamis. Ook de vergroting van het debiet, door het tot stand komen van de gasle- vering aan de gemeente Dirksland, heeft de verlaging van de gasproductie-prijs aanmerkelijk bevorderd. Levering: »aa Dirksland Aan Dirksland is geleverd volgens de IS de lunch in Wilieirifitao :,o j (i''. 11', .1, van Veen hoofdtogenleur vs. j dfi Rl^kKwaterstaat eeu toelichting o hoc en wasu'om dezpr lsndiia|iKtf 39.862.97.' Oedurende"Se eei-ste volle 5 jaren van de Vi'CTWng der overeenkomsv kan Dirksland aanspraak maken op 15% korting, indien de bedröfsuitkomsten van het gasdistributle-bedri)f aldaar, dit noodzakelijk maakt. Voor 1951 het eer ste volle jaar, zou dit kunnen betekenen 15% van 39.862.97 of 6.979.45. De bedrijfsultkomsten van Dirksland zgn echter zodanig geweest, dat met 2047.30 kon worden volstaan. iGrondstoffen Ala grondstof voor de gasproductie ONDERSCHEroiNOSTEKEN VOOR ZüID-HOULANDERS De Provinciale Staten van Zuid-Hol land hebben heden in hun eerste gewone zitting besloten tot het Instellen van een onderscheidingsteken aan personen, die zich jegiens de provincie bijzonder ver- diensteltJk hebben gemaakt. Dit onder scheidingsteken bestaat uit een draag- spel in de vorm van een lis, uitge voerd in goud. Het draagt de naam „De Gouden Lis". werd behalve steenkool ook een klein deel propaan gebruikt, over 1951 totaal 27495 kg. Per ton verwerkte steenkool, met toevoeging van het bovenvermelde propaan, is geproduceerd: 713 m3 gas; 5703 kg cokes en cokesbries; 48 kg teer. Anders gezegd werd voor de productie van 1000 m3 gas gebruikt: 1394 kg ko len; 523 kg cokes, 8 kg propaan. De stijging van de grondstoffen beliep on geveer 38 40%. Produictle en aileverlng De totale gasproductie over 1951 be droeg 3.454.603 m3. Afgeleverd werd aan de gemeenten Middelharnis, S'dijk, O. Plaat, O. Tonge, N. Tonge, Stad en Den Bommel 2.625.770 m3. Gespecificeerd is dit Middelhamis Sommelsdijk Ooltgenisplaat Oude Tonge Nieuwe Tonge Den Bommel Stad Totaal als volgt: 775.439 m3 491.361 m3 402.170 m3 352.225 m3 233.070 m3 231.991 m3 139.514 m3 —m---------------- 2.625.770 m3 Xarieven Naar het gemiddelde in het land heeft de Gascentrale „Flakkee" een laag ta rief, ofschoon in 1951 tengevolge van de ki.'.enprijsverhogingen de gaaprgs 2Vi et per m3 moest worden verhoogd. Het ta rief is verdeeld in 4 groepen: A. huis- h< udeltjk gebruik voor de eerste 20 m3 18 i^ et per m3; volgende 40 m3 15 en boven 60 m3 13 et per m3. B. (Algemeen gebruik) alle m3 tegen IS^/è et met een vast bedrag van ƒ5. per, maand; C. industrieverbruik boven 6000 m3 per jaar tegen 10 et per m3 met een vastrecht van 5.per maand; D. voor kleine industrie en verwar mingsinstallaties 'de eerste 60 m3 per maand 15 et en boven 60 m3 13 et per m3. Huur geyaers. In dit verband wijzen wö op de mogelijkheid dat aan de gas fabriek geysers kunnen worden gehuurd f 1.50 per maand en voor douche A 2.50 per maand. Er zijn er 300 in om loop; over 1951 kwam 3.237.27 aan huur binnen. Men kan de geysers ook betrekken in huurkoop, men. betaalt iets meer en wordt zodoende eigenaar. Het onderhoud is voor rekening van de Gas centrale. Technisch deel Over de machines en' toestellen valt niet veel te vermelden. De fabriek is nieuw en alles werkte naar behoren. De oude gashouder van 600 m3 werd ge sloopt, het terrein geëgaliseerd en af- waterend gemaakt. Aan de dienstwonin gen en overige gebouwen werd het no dige onderhoud besteed. De electrische aandrijving zal in de loop van de tgd geheel worden vervan gen en met gasmotoren worden ver zorgd, wat weer een aanmerkelijke be sparing zal geven. Balans We geven kier de balans per 31 Dec. 1951 weer. Fabriek e.a. 1.285.255.02 Voorraden 88.932.64 Vorderingen 53.467.48 Beschikbare middelen 5.938.96 1.433.603.10 Reservefonds 6.646.08 Onderhouds- en ver nieuwingsfonds voor ovens 4.838.91 Leningen 1.294.750.— Kasgeldlening 100.000. Crediteuren 21.370.74 Winstsaldo 5.997.37 1.433,603.10 Hieruit valt te zien, dat met een groot kapitaal wordt gewerkt. De gesloten le ningen ztin echter tegen een zeer lage rente, wat een aanmerkelflk voordeel be tekent. Het vyinstsaldo en de bedragen vooï de reserves bijeen-gerekend kan er van gezegd worden dat niet slecht is geboerd, ondanks dat prima gas wordt geleverd en de tarieven zeer laag zijn gehouden. Slechts Amsterdam en een emkel ander bedrijf komen iets beneden dit lage tarief. De Wet tot regeling van de heffing van bijdragen ten behoeve van de ver betering van het viswater, waarin de binnenvisserSj wordt uitgeoefend, zome de van de visstand van dat water, is op 1 Juli 1952 in werking getreden, vol gens Koninkiyk Besluit van 26 Juni 1952 (Staatsblad No. 384.) In een in de Nederlandse Staatscou rant No. 125 van 1 Juli 1952 gepubliceer de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning ia de grootte van de bijdrage, wel ke de houders van vis- en hengelakten en hengelbewtjzen naast de kosten van deze akten moeten betalen, vastgesteld. Zij bedraagt, evenals in vorige jarenl, 1.voor de houders van grote visakten A en B en van een kleine vis- akte. Voor houders van hengelaktem en hengelbewijzen bedraagt de bijdrage 50 cent. Dit is geen watermolen! die in het land staat om water van de ene sloot in de andere te loodsen. Deze watermolen stond destijds aan het zgn, Hoo- ge Pad te Ouddorp en diende voor water-toevoer naar het station te Oud- dorp, om de locomotieven van water te voorzien. Van dit zgn. Water werk met windmolen is het onderstel nog overge bleven'. Er bevind zich aldaar een diepe put (water-reservoir) en de molen diende om het wa ter door de buizen naar het station te persen, Was er geen wind, dan zoog men het met de lo comotieven aan, In de bezettingstijd hebben de Duitsers de molen afge broken, ze waren dit keer welwillend en plaat sten er een electrische aandrijving voor in de plaats. Maar ze hadden de tram ook nodig! Thans wordt er voor Ouddorp nog water aan gevoerd voor de tram, daar Ouddorp zelf geen waterleiding heeft. De waterwagons worden nu alleen nog gebruikt voor de aanvoer van water naar Ooltgeneplaat, om dat het station aldaar, niet op de waterleiding is aangesloten. Te Middel harnis is de watertoren op het station op de lei ding verbonden. De omgeving langs de ze watermolen is ook veranderd. De nieuwe aangelegde weg naar het strand, de Oosterweg, loopt er langs. Het is ook niet meer zo vlak en kaal, aan weerszijden is en wordt deze weg met woningeq bebouwd. Omdat dit karakteristieke beeld uit Ouddorp verdwenen is, meenden wij goed te doerj, ook dit plaatje in deze serie op te nemen. Naar Zijnen wil heeft Hij ons ge baard door het Woord der Waar heid, opdat wij zouden zijn als eerstelingen Zijner schepselen. (Jacobus 1 18.) De Apostel spreekt in het 2e ver» van dit hoofdstuk: „Acht het voor grote vreugde mijne broeders, wanneer ge in vele verzoekingen valt. Dit woord verzoeking betekent kastijding, of zoals de Statenvertaling het omschrijft: ver drukking, die God zijn kinderen zend, om daarmede de standvastigheid van hun geloof te beproeven. Vandaar wordt in vers 12 de mens zalig gesproker», die de verzoeking (beproeving) verdraagt. Dat verdragen kan alleen dan in der waarheid, wanneer een daad Gods aan ons is geschied, waarvan onze tekst spreekt: „Naar Zijnen wil heeft Hij ons gebaard." Gebaard, een wonderlijk werk, ge wrocht door God de Heilige Geest, die de oorsprong is onzer wedergeboorte en zaligheid. Een; tegenstelling wordt door de H. Geest aangetekend in het 14e en 15e vers, waar gesproken wordt ,dat de be geerlijkheid zonde b a a rt, en de zonde de dood. Deze openbaring komt voort uit de verdorven wil des mensen. We horen meestal zo graag, dat de mens niet anders kan dan zondigen, waarmee we heimelijk God tot een auteur van de zonde maken. Maar het niet kunnen is een vrucht van het niet wil Ie n. Wat wondei? van Zijn genade: Naar Zijnen wil heeft Hij ons gebaard! Die wril geopenbaard naar Zijn Souve- rein Welbehagen: Zo is het niet derge nen die wil, noch desgenen die loopt, maar des ontfermenden Gods. Onze tekst spreekt verder van: „door het Woord der Waarheid." Romeinen 10: Het geloof is uit het gehoor en het gehoor door het Woord Gods. De predi king van het Woord gesteld als een uiterlijk middel daar toe, gepaard met de werking van Gods Geest in de in wendige roeping brengt het de ware verslagenheid. Dan komt er ook eer» bin ding aan de God der Waarheid: om als eerstelingen den Heere geheiligd te wor den. Dit deel van onze tekst ziet op de afzondering, gelijk de Joden t.o. de hei denen. De eerstelingen van de veldvruch- teni werden Gode in den tempel gehei ligd, wat een beeld was, dat de gelovige Joden Gode geheiligd waren voor an dere volken. Eerstelingen Zijner schepselen, die in Christus geloven zouden! Die daaraan deel heeft, dieüs vnl wordt verslonden in de Goddelijke wil. Nooit zal de H. Geest ophouden te ba ren, totdat Zijn schepselen opgelost zijn in het volbrachte werk van Christus. Die baring brengt barens-weeSn; de ontdekkingen door don H. Geest. Het Woord openbaart hem wat de mens ge weest is in A'dam, hel en vloekwaardig, maar anderzijds wat zo'n ellendig schep sel nu worden kan door vrije genade: eersteling Zijner schepselen). Leven we nog naar onze eigen verdor ven wil? Ondanks dat we onder de Waarheid verkeren en die waarheid ver dedigen? Ontzettend zal het zijn te moe ten horen: omdat ze niet gewild hebben dat Ik Koning over hen zou zijn, breng ze hier en sla ze voor Mijn voeten dood. Voegt U onder de Waarheid: de Hee re make ons liefhebbers der Waarheid, door wederbarende genade. Zalig worden gesproken, die de ver zoeking verdragen. Na vele verdrukkin gen mogen zij ingaan, om de God der Waarheid eeuwig te loveu en te prijzen voor de verlossing die in Jezus Christus is. Ziende op dit blijde vooruitzicht mocht de dichter van Ps. 42 daarvan zingen: Want Gods goedheid zal Uw druk Eens verwisselen in geluk Hoop op God, sla 't oog naar boven. Want Ik zal Zijn Naam mog loven. Middelharnis. Ds G. ZWERUS. Hamea Crème - Gezonde huid Hamea Gelei- Gave handen 8 De aandacht van gebruikers van gron den wordt gevestigd op de Verordening op de bestrijding van distels in de Pi;o- vincie Zuid-Holland. Elke gebruiker is verplicht die gron den van distels te zuiveren vóór deze tot bloei komen. Daar dit voorschrift thans van vol doende bekendheid wordt geacht, zal te gen nalatigen worden opgetreden. Overtreding kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste 12 dagen, of met een geldboete van ten hoogste 75.- Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft thans prijsindexcijfers van het gezinsverbruik per 15 Mei 1952 op ba sis 1949 100 gepubliceerd. Het totale indexcijfer daalde van 15 April tot 15 Mei met 1 pimt. Benzelfde daling vertoonde het indexcijfer voor de voedingsmiddelen, voornamelijk als ge volg van een sterke daling van het in dexcijfer voor groenten. De prijzen van rundvlees, fruit en aardappelen liepen tussen 15 April en 15 Mei op. Tengevolge van kleine prijsverlagin gen van een aantal textielgoederen daal den de indexcijfers voor de groepen kle ding en woninginrichting en huisraad met 1 punt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 1