Gebruiksaanwijzing voor de automatische telefoon gestremd zijn tex6i&d v.O'OX de wet Stemmen: Plaatselijk Nieuws Reserve - Rijkspolitie 25ste Jaargang CHK. WEEKBLAD OP GEREFOEMEEKDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verantwoorclelijklieia I De uitslag van de Verkiezingen In verband met het uitvoe ren van werkzaamheden door de Rijkswaterstaat zal het vervoer van vrachtauto's in de veerdienst Middelhamis - (haven) Hellevoetsluis op DONDERDAG 26 JUNI 1952 van 9-18 uur of zoveel langer of korter als nodig zal zijn. Vereniging verspreiding H. Schrift Woensdag 25 Juni 1952 No. 2126 RedactiebureauPr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON 17 GIRO 167930 POSTBOX 8 TELEFOON DRUKKERIJ 19 Verschijnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: f 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bïj contract speciaal tarief. De stembus roept'. Als ons blad bij de lezers wordt binnengebracht en dat is voor het overgrote deel op Dinsdagavond, scheiden ona nog slechts enkele uren en we wotden ge roepen om onze stem uit te bren gen tot verkiezing van de leden voor de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. Onze stem uitbrengen eist van ons een grote verantwoordelijkheid. Wij zouden als redactie in onze taak te kort schieten, indien we op die ver antwoordelijkheid niet zouden wij zen. Ons blad is een interkerkelijk en een interpolitiek blad, zodat het niet op onze weg ligt om aan te spo ren op een bepaalde partij te stem men, maar wij stellen ons wel op het absolute standpunt dat geregeerd dient te worden overeenkomstig Gods Woord en Wet en derhalve op die mannen dient te worden gestemd, die de beginselen van Gods Getuige nis op alle terreinen van het leven tot meerdere erkenning wensen te brengen. Met ónze stem helpen wij bepalen, hoe ons land in de komende vier ja ren zal worden geregeerd. Wij behoe ven hier niet breed te betogen wel ke politiek door de rooms-rode rege ring is gevoerd, daarop is in ons blad herhaaldelijk gewezen. Het was een poütiek, die van God en Zijn Woord, van Zijn inzettingen en rech ten, niets wilde weten. Wij ondervin den er allen de gevolgen van. Is het dan niet noodzakelijk dat terug ge roepen wordt, dat in 's-Lands verga derzalen weer rekening gehouden zal worden met 's Heeren Woord en Zijn eeuwigblijvend Getuigenis? De grote Staatsman Groen van Prinsterer schreef in zijn beroemde werk „Ongeloof en Revolutie", dat door de wereldhistorie is gestaafd, dat het Evangelie het vermogen heeft om orde, vrijheid en welvaart te be werken. Al wat de mens nuttig en heilrijk is wordt door de vreze Gods bevorderd en door de verloochening Gods, tegengewerkt. Is Nederland er niet het spreken de bewijs van? Wezenlijk heil voor ons volk is alleen te verwachten, wanneer er onderwerping is aan de ordinantiën Gods. Toen Nederland boog voor God, en Zijn Woord en Wet erkende op alle terrein van het leven, was ons land groot onder de natiën. En nu, hoe is het nu gewor den? Is het niet daarom, dat het overgrote deel van ons land God de rug toekeert en Zijn inzettingen met voeten treedt? Dit hebben wij bij het uitbrengen van onze stem wel te bedenken. Het moet toch onmogelijk zijn, wanneer we nog maar enigszins rekening hou den met het Evangelie Gods, dat wij onze stem geven aan een partij, die tegen de ordeningen Gods ingaat. Er zijn jonge kiezers, die voor het eerst hun stem hebben uit te bren gen, die voor het eerst voor een be slissing staan en een keuze hebben te doen. Hen inzonderheid willen wij op de grote verantwoordelijkheid wij zen, die bij de stemming op hen wordt gelegd. Wij roepen hen toe fliet het oor te luisteren te leggen aan allerlei schoonklinkende leuzen, maar er op te letten, dat alleen in het houden van Gods geboden gro te loon ligt. Er zijn twijfelaars, die zich licht laten verleiden door ijdele beloften, ouden van dagen, die van Drees trek ken en daarom in onwetendheid maar op Drees stemmen! laten zij bedenken, dat zij hun belijdenis niet verloochenen, maar in handhaving daarvan stemmen op die mannen, die voor Gods Woord en Wet op de bres staaii. Stemmen betekent verantwoorde lijkheid nemen. ledere kiezer heeft mede de verantwoordelijkheid, wie in de komende vier jaren aan het roer van Staat zullen zitten. En aan ■svie we onze stem geven daarvan zul len wij God de Heere verantwoording hebben te doen. Laat jong en oud, morgen aan de stembus zich daarvan rekenschap geven! Tenslotte 't Geheim van alle z^gen Oranje en JSeerland l^or't,: Is in Gods iTC/es gelegen Zijn gunst. Zijn dienst, Zijn Woord. 's Lands wetten te eerbiedigen is roe ping voor iedereen. Van de Minister tot de eenvoudige werkman. Is er eenmaal een wet uitgevaardigd, dan dient die van hoog tot laag geëerbiedigd te wor den. Levende in een rechtsstaat mag ge ëist worden dat de wetten des lands nog nageleefd en gehandhaafd worden. Daar ontbreekt in ons land nogal wat aan. Voor het Gezag is het een noodzakelijk heid, dat iedereen zich aan de wet on derwerpt. Anders verkrijgt men onhoud bare toestanden. Kan een wet niet nageleefd, of is ze door tijd en omstandigheden onuitvoer baar geworden is het nodig, dat ze dan ingetrokken wordt. Dat evenwel een Minister de wet een voudig op zö zet, buiten werking stelt, komt niet alle dag voor. Dit gebeurde dezer dagen in ons land. In de stad Al melo. Voor die plaats stelde de Minis ter de Wet op de aardapipelmoeheid bul ten werking. Hoe moet dat nu? Wat voor Almelo geldt moet toch ook op an dere plaatsen gelden. Door deskimdigen wordt de Wet op de Aiardappelinoeheid van groot beUuig geaicht. Niets meer of minder dan de gehele aardappelfceelt van ons land is er by lit het geding. En dat zegt wat. De teelt vaon een zo belang rijk volksvoedsel. Maar ook de bron van een grote opbrengst aan deviezen. En kele cijfers mogen dat duidelijk maken. De landbouwers ontvangen jaarlijks drie honderdi millioen gulden voor de aa.rd- apipels die tot aardappelmeel worden verweiikt. Een opbrengst groter dan die van OTXz» steenkoobniünen. En nu als bron voor deviezen. Jaarlijks expiorteert men voor 175 millioen gulden aan aai-d- appeleni in de vorm van consumptieaard appelen, pootaiardappelen en aardapipel- 'meel. Dan de vele tientallen millioenen uit do b^prodnicten van de aardappelen. Van hoe groot economisch belang de aardafppelteelt Is btykt wel hier tiit dat In de verbouw van 1 ha aardappelen 600 arbeidsuren zyn verdisconteerd en dat in de gehele Nederlandse aardappelteelt ongeveer 100 ndllioeni wordt vertoond per jaar. De aardappelteelt is dus een van de voornaamste peilers waarop on ze volkshuishouding steunt. Die aardap pelteelt is de laatste jaren bedreigd door een verschijnsel dat men aardap pelmoeheid noemt. Alleszins begrijpelijk dat de Wetge ver er zich mee bemoeid heeft. Deskun digen hebben aangetoond, dat de ziek te het best bestreden kan worden door de aardappelteelt te beperken in die zin, dat er gebruik moet worden gemaakt van een zodanige vruchtwisseling dat op dezelfde cultuurgrond in twee opeenvol gende jaren geen aardappelen mogen worden verbouwd. Dat men zeker na een aardappeloogst twee jaar moet wachten eer op dat zelfde perceel weer aardap pelen worden verbouwd. De Wet op de Aardappelmoeheid geeft in die richting bindende voorschriften. Deze wet is er en haar voorschriften moeten nageleefd worden. En die voorschriften worden ook nageleefd. Misschien niet altijd op geheel verantwoorde wijze. Mogelijk ook wel met het voorkomen van onbillijkhe den. Maar dat is niet de hoofdzaak. Hoofdzaak is dat de Wet nageleefd wordt. Op de ene plaats zowel als op de andere. In Flakkee en bv. ook in Alme lo. Onaangenaam voor wie het aan gaat. Inderdaad. Maar onaangenaamheden die ze zich zelf berokkend hebben. Zo ook in Almelo. Op 12 Maart kwam een be schikking af van Minister Mansholt waarbij aan een aantal volkstuinders verboden werd dit jaar aardappelen op hun perceel te telen. Een deelvan de ze volkstuinders gaf hieraan gevolg en werd, aangezien de beschikking vrij laat af kwam,, schadeloos gesteld. Anderen trokken zich echter van de ze beschikking niets aan en als gevolg daarvan is de Plantenziektenkimdigen Dienst onlangs begonnen de aardappelen te trekken. Gevolg: hevige protesten. Oprichting van een antitrekcomité. In beroep bij het Gemeentebestuur en bij de Minister. En met goed gevolg. De Minister heeft opdracht gegeven aan de Plantenziektenkundigen Dienst de werkzaamheden voorlopig op te schorten. Zie, dat geeft aanleiding tot allerlei gedachten. Daar is allereerst de actie van de in overtreding zijnde aard appeltelers ongehoorzaam aan de wet. Opstandingen tegen de wel, met als geen enkel"argument als „het zal wel licht zo'n vaart niet lopen." Niet er in gelopen, want ze zijn gewaarschuwd. Hebben de beschikking van de Minis ter thuis gekregen. Dus van onwetend heid is geen sprake. De Minister stelt de Wet buiten werking op één plaats. En hoe moet het dan op andere plaat sen Op vele plaatsen in het land heerst er ontstemming over deze wet en zijn uitvoering. Naar onze mening ten on rechte. Grote belangen zijn er mee ge moeid. Maar dan moet de Minister een door hem zelf gegeven wet niet opschor ten voor één plaats. Dat bevordert de eerbied voor de Wet niet en is ook niet bevorderlijk voor een gelijkmatige wets- bedellng. Het brengt ook de uitvoerders in deze de mannen van de Plantenziek- tenkundige Dienst onnodig in discridiet. De Minister is in de allereerste plaats geroepen de door hemzelf uitgevaardig de wet te doen uitvoeren. En zeker ook in een zo belangrijke materie als waar voor deze wet in het leven is geroepen. Ook in de kringen van de landbouwor- gamsatie zal de houding van deze mi nister ongetwijfeld verzet oproepen. Het is een toepassinjg van het recht waarvan in een rechtsstaat geen sprake mag zijn. Zoals wij in ons vorig nummer hebben bericht zal zeer binnenkort de auto matische telefoon in werking worden gesteld. De abonné's worden door ambte naren van de P.T.T. voorgelicht, hoe de automatische telefoon moet worden bediend. Wij geven hier enige voorbeelden door, die de telefoon-abonné's van nut kunnen zijn. Moet een locaal gesprek worden ge voerd, gaat men als volgt te werk: Locaal gesprek: Eerst: hoorn aan het oor brengen, wachten tot U kiestoon hoort (dat is een lage ononderbroken toon), dan pas kunt U kiezen. Kiezen. U draait de kiesschijf in de richting van de wijzers van de klok, en wel als U bijvoorbeeld wenst te spreken met nummer 2596: de vinger in opening 2, draaien tot uw vinger stuit, schijf los laten, deze draait uit zichzelf terug. Daarna op dezelfde wijze achtereenvol gens de cijfers 5, 9 en 6 draaien. Spreken. U blijft luisteren, U hoort inmiddels om de 5 seconden het wek- signaal (een hoge toon) en weldra zal munmer 2596 zich melden en kunt U spreken. Klaai'. Is U klaar met uw gesprek, dan hoorn op'de haak leggen. Geen gehoor. Krijgt U geen gehoor, dan hoorn op de haak leggen anders wordt U na IVi min. toch verbroken.) In gesprek. Krijgt U na het kiezen een snel onderbroken toon te horen, dan is het gekozen nummer in gesprek. Ook dan hoorn op de haak leggen en even later opnieuw proberen. Informatie. Krijgt U na het kiezen een afwisselende hoge- en lage toon, dan hoorn op de haak leggen. Door 004 (informatie) te kiezen, kunt U inlichtin gen verkrögen omtrent het gekozen nummer. Nooit langdurig wachten met hoorn van de haak. Nooit haak van het toestel op en neer bewegen of tikken op de haak. Vergist U zich, dan hoorn op de haak leggen en geheel opnieuw beginnen. U wenst een Interlocaal igesprök te voeren? a. met een aangeslotene op een tele foonnet dat niet automatisch be reikbaar is en U dus zelf niet kunt kiezen. U begint als bij een locaal gesprek, zie boven, U kiest dan OO-'-O, U krijgt dan verbinding met de tele foniste te Middelhamis. U zegt haar uw eigen telefooimummer en de naam van het telefoonnet waarop U bent aangesloten, dus bv. met 2465 Middelhamis en TJ geeft uw gesprek op, net als vroeger. U legt dan hoorn op de haak, en wacht tot U gebeld wordt. b. met een aangeslotene op een tele foonnet dat wel automatisch be reikbaar is en wat U dus wel zelf kunt kiezen, deze netten zullen in uw telefoongids worden vermeld. XJ begint als bij een locaal gesprek, zie boven, U kiest dan eerst een O en daarna de overige cijfers van het netnummer van het gewenste telefoonnet, voor Rotterdam is dat bv. 1800, wachten tot U kiestoon hoort (een hoge onderbroken toon), dan pas kunt U het gewenste tele- foonniunmer kiezen. U blijft luisteren, U hoort iimaid- dels om de 5 seconden het weksig- naal en weldra zal het gewenste nummer zich melden. <ïeen gehoor. Krijgt U geen gehoor, dan hoorn op de haak leggen (anders wordt U na 2 min. toch weer verbro ken.) Hebt U telegrammen op te geven per telefoon? U kiest dan 0—0—9. Wenst V Inlichüngen of hebt U klach ten? Dan kiest U 0—0—4. Hebt U een storing op te geven? U kiest in dit geval 0—0—7. Zie ook de aanwijzingen in de tele foongids, die U binnenkort zult ontvan gen. ---------O--------- GBAAKBÉUBS ROTTERDAM ROTTERDAM, 23 Juni. Binnen landse granen (officieuze noteringen p. 100 kg franco Rotterdam. Tarwe naar kw^ÉCUtrft onveranderd 25.50 27f'voedergranen kalm prijshoudend; HOmergerst 34.50t—36.50; haver 28.50 —30.75; rogge 30.50—31.50. van het gehele eiland Goeree Overflakkee wordt direct na be kend wording weer voor de pui van de drukkerij Gebrs. de Waal te Middelhamis, bekend gemaakt. Ieder kan dus daar kennis nemen, hoe de stemver houdingen zijn. Onze correspondenten verzoe ken wij vriendelijk alle medewer king te verlenen en zodra de uit slag in hun gemeente bekend is, dit direct door te bellen naar Middelhamis, telefoon 19. Ook de cijfers „van onwaarde" op geven l REDACTIE EILANDEN-NIEUWS Ook in ons zo waterrijke landje kun nen zich grote overstromingen voor doen, welke, behalve het vernietigen van levens, vele mensen en dieren in groot gevaar of nood kunnen doen verkeren; het kunnen stormen zijn of ander he- melgeweld, die mensenlevens vragen of vele daklozen achterlaten; ook kunnen het spoorweg-, mijn, of andere rampen zijn, welke hele gebieden in rouw dom pelen, waar om hulp geschreeuwd wordt en waar chaos is ontstaan. En onder dergelijke omstandigheden, hoe erg en groot deze ook mogen zijn, zal het de politie zijn, die persoon, goed en eigen dom moet beschermen. Stel alleen het geval, dat het burgerlijk verdedigings apparaat in werking treedt bij oorlogs gevaar of oorlog en met bominslag ern stig rekening zal moeten worden gehou den. Evenzo behoort oorlogdreiging of buitenlandse agressie niet tot de on mogelijkheden en daarnaast en in sa menhang daarmede een actie van bin nenuit, van mensen, die zich het prae- dicaat Nederlander durven aanmeten, om in het binnenland verwarring te scheppen, herstel te belemmeren, onrust te wekken, verradersdiensten, al of niet op verzoek, uit te voeren, hulp aan een buitenlandse vijand te verlenen en het sociale en economische leven te ont wrichten. En ook dan, zeer zeker dan, zal het weer de politie zijn, die orde, rust en veiligheid moet bewaren, verze keren en herstellen. Immers nog meer dan de gewone gezagsgetrouwe Neder landers, is de politie de drager en schra- ger van ons Landsdevies, het „Je Main- tendrai", waartoe hij zich door eed of belofte verbonden heeft, terwille van de vrijheid en veiligheid van de Staat, Stad en Burger. Deswege zullen in al dergelijke om standigheden, de gelederen der Rijkspo litie, hoe groot en goed ook georgani seerd, versterkt moeten worden om aan aUe gebeurlijkheden het hoofd te kun nen bieden. Voor betrouwbare, gezags getrouwe,' onbesproken, niet dienstplich tige Nederlandse mannen, in de leeftijd van 28 tot 45 jaar, is thans nu het nog kan de gelegenheid om zich aan te sluiten bij de Hulp-troepen van het Corps Rijkspolitie en wel het Instituut de Reserve Rijkspolitie. Een Reserve Corps dat dienstbereid heid en offervaardigheid vraagt. Dat tot devies heeft „Plichtsgetrouw en steeds paraat" en dit te allen tijde zal nako men, omdat het gaat voor de zaak van God, Koningin en Vaderland. En in dit jonge vastberaden Corps zijn nog vele plaatsen open. Uw rechten bij de Reserve Rijkspolitie zijn wettelijk geregeld; Uw vergoeding, bij opkomst in werkelijke dienst, liggen vast; unifor men en goede bewapening liggen ter be schikking. Het wachten is op krachten, die pal staan voor de vaderlandse zaak. Vraag inlichtingen bij Uw Burgemees ter, bö de Districts- Groeps- of Post- commandanten der Rflkspolitie ter plaatse of bij de plaatselijke Commissies van het Nationaal Instituut Steun Wet tig Gezag. Sluit U aan, maakt dat U er bij komt, vormt een sterk Corps Reserve Rijks politie. Weest één, opdat op U niet van toe passing is: En zoekt ge Uzelven geen verdriet O mens, en zoekt Uzelven niet. Middelhamis, 18 Juni 1952. De Oppvranr. Groepscommdt. S. W. DE HEER. -O- SCHEEPSVAAKTBEBICHTEN HARINGVLIET Verlegd zfln naar 51, 48, 59 en 4, 8, 18, dit is over geringe afstand om de N. rode spitse ton no. 3 en 51, 48, 56 en 4, 9, 6, dit is een weinig om de No/ de rode spitste ton no. 4. Aan de spitse tonskant bedraagt de minste diepte 24 dm bij gem^ L.L.W.S. HOORN8E GAT In de diepte staat moeten op blz. 27 opgenomen worden de diepten in het nieuwe betonde Hoomse Gat by gem. L.L.W.S. en wel midden vaarwater 33 dm spitse tonskant 18 dm en stompe tonskant 30 dm. MIDDELHARNIS De Vogelvereniging „Onze Vogels" bracht op Woensdag 18 Juni een be zoek aan het Vogelpark „Avi Fauna" te Alphen a.d. R^jn en verbond hier tevens aan een uitstapje naar Wassenaar. De reis werd verzorgd door de Autobus dienst E.F.A.O. Allen hebben zeer veel genoten. Jeugdavond Geref. Jeugd. In de Ge reformeerde kerk alhier hield de ring van Geref. Jeugdverenigingen Plakkee haar jaarlijkse jeugd-avond, welke zich in een zeer goed bezoek mocht verheu gen. Ds Volten uit Rhenen sprak over het onderwerp: „Jij en je werk." „Ar beid is een stuk van het Paradijs" zo heeft eens dr Slotemaker de Bruine ge zegd. De arbeid wordt in de H.S. hoog geprezen en da luiheid bestraft. In de oudheid was de arbeid bij de volken maar laag getaxeerd: Plato sprak: „de arbeiders heeft geen stemrecht." In de vijfde eeuw na Christus werd de arbeid zelfs bestraft en mocht deze alleen wor den verricht door slaven. Met de open baring van het Christendom verdwijnt die oude heidense gedachte wel niet ge heel, maar met de reformatie wordt ze toch geheel teruggedrongen. Arbeid blvjft een zegening van God. De werk loosheid moet gezien worden als een vloek en we hebben deze met alle mo gelijke middelen te bestrijden. Deze ge dachten bracht spreker ook over op het verenigingsterrein. Ook hier hebben we te arbeiden omdat dit bevorderlijk is voor het geestelijk leven. Met een op wekking om het verenigingsleven op ho ger peil te brengen door arbeid besloot ds Volten zqn voordracht. Het verdere van de avond werd gevuld door zang en declamatie. Ds Zeilstra sprak een slot woord over het onderwerp „Jeugd en kerk." MIDDELHARNIS—-SOMMELSDIJK De afd. Middelharnis-Sommelsdijk van het Centraal Genootschap voor uit zending van kinderen naar rusthuizen en vacantie-kolonies heeft met toestem ming van de Gemeentebesturen een col lecte georganiseerd in de beide gemeen ten op Woensdag, 26 Juni a.s. De collectanten zullen zich bevinden bij de stemlokalen. Het bestuur der afdeling verzoekt om de collectanten niet teleur te stellen. Door de afdeling zijn verleden jaar 13 zwakke kinderen naar vacantie tehui zen uitgezonden. De kosten daarvan moeten voor het overgrote deel uit de collecten worden bestreden. ORANJEFEEST TE SOMMELSDIJK De Oranjevereniging te Sommelsdijk organiseert voor 28 Juni a.s. ter gele genheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bemhard enkele feestelijkheden, t.w.: 25 uur: Kinderspelen op de Voor straat en het Marktveld. (Hindernislopen, hardlopen, hoog springen, zaklopen, enz.) Groep I: kleuters. Groep n: 68 jaar. Groep III: 911 jaar. Groep IV: 1214 jaar. Inleggeld 0.10. Aanmelding bij de heren G. Verbiest, Westelijke Achterweg 39 en H. Kuiper, Kortewegje 11. Na afloop van de kinderspelen bal lonwedstrijd. Inleggeld 0.10. 25 uur: Ringrijderij aan de Ringstr. Groep I: 2—2.45 uur. Met paarden. Groep II: 2.45—3.30 uur. Met auto's Groep III: 3.304.15 uur. Met mo torfietsen. Groep IV: 4.155 uur. Met fietsen. Inleggeld 0.50, voor fietsen 0.25. Aanmelding bij de heer L. Breen, Koninginnelaan 13, en de heer P. J. Palingdood, Oostdijk 37. 7—9 uur: Optochten met medewerking van het Tamboer- en Pijperkorps te Hellevoetsluis. 9.3010.30 uur:- Lampionoptocht met muziek. Aanmelding des avonds 9 uur bij de Machlnesmederg van de heer W. HoUeman, Dorpsweg. De ingezetenen worden verzocht om de vlaggen uit te steken. CENTRALE VEILING MIDDELHARNIS Veülng vaji Vrijdag 20 Juni 1953 Doré 11.70—15.10; Eerstelingen 10.80—11.10; Nederlanders 15.50; Present 19.10; Boskroten 7.—; Bos- peen 19.Komkommers A 21. 22.—; id. B 19.—; id. C 15.—; Dub bele Princessen 102.107.Peulen 53.-65.—; Savoye kool 13.—; Sla A 3.-6.—; Bloemkool A 26.—40.— id. B 21.—26.—id. C 16.—18.—id. D 11.—14.—Spitskool 10.-14.-; Kersen 52.55.Tuinbonen 14. 15.Perziken 7.13.Postelein 40.—50.—Madame Moutot 46.— 64.Jucimda 55.58.Rode bes sen 25.41.—. Veiling van Moandiag 33 Juni 1952 Doré 11.60—14.40; Present 16.10 —18.20; Nederlanders 14.-14.20; Eer stelingen 10.40; Eigenheimers 15.50; Sla A 6.-7.-; Bloemkool 8.-36.-^; Komkommers 21.Boskroten 9. Savoye kool 11.14.JBospeen 15.- Radijs 6.—; Spitskool 11.-13.-; Prambosen 100.137.Rode bessen 30.-^2.—; Zwarte bessen 69.—; Ju- cunda 56.57. DIRKSLAND Op' Woensdag 25 Juni a.s. zal tijdens de stemming bg de stembureaux in het Achterdorp voor het Groene Kruis wor den gecollecteerd door verkoop van speldjes. Steimt het Groene Kruis door het kopen van een speldje. Heden Dinsdagavond 7.30 uur komt de raad der gemeente in openbare ver- gadermg bijeen. STELLENDAM Door de commissionnair Mijnders is een begin gemaakt met aardappelen del ven voor de handel. Uitslag aanbesteding van het bestra- ten en riolering van het schoolplein der Herv. School. J. Bezuijen, Ouddorp 3925.—; Duhen, Dirksland, 4437.—; J. de Blok, Stellendam 4475.—; Gulde- meester, Dirksland 4635.Wed. Hoek Nieuwendijk 4750.—; Gebr. Sager, Stellendam 5118.—. Begroting 5578.- OUDDORP Door de gamalenvissers werd de vo rige week 5 dagen gevist. Er werd van 100 tot 150 kg garnalen gevangen per dag en per vaartuig. Prijs voor pelderij-gamalen 0.40 p. kg, tong 1.00 tot 1.20 per kg. schar 0.20 tot 0.30 per kg. 'Door de schipper C. v. d. Klooster O.D. 12 werd een jonge zeehond gevan- wat voor dit seizoen erg vroeg is. DEN BOMMEL - Woensdag 18 Juni maakte de Herv. ivleisjesvereniging onder haar leidster Mevr. Postma haar jaarlijkse uitstapje met een der bussen van van de Auto busdienst E.F.A.O. naar 't Gooi en om streken. In alle opzichten was dit een zeer geslaagde reis. Op Vrijdag 20 Juni maakten de leer lingen van de Openbare School haar schoolreisje naar Brabant, waar o.a. een bezoek werd gebracht aan het Dieren park te Tilburg. Deze reis werd ver zorgd door de Autobusdienst E.F.A.O. en is tot volle tevredenheid van alle deelnemers verlopen. STAB AAN 'T HABING^OJCET Wedvlucht St. Maxence. Smits 1, 10, 17, 18. A. D. Visser 2. J. de Vos 3. A, C. Koppenaal 4. Meiaard de Gans 51. J. Trommel 6, Comb. v. Es. 7, 12. Joh. Visser 8, 13, 16. W. Bevaart 9. Gebr. v. d. Valk 15, 19. J. V. Visser 14. 1ste duif 13,56,57. Laatste duif 14,29,32. Keuring diensllplicht. Belanghebben den worden medegedeeld dat de keuring voor de dienstplicht 1953 zal plaats heb ben te Rotterdam (Hilligersberg) op Donderdag 26 Juni a.s. De collecte ten bate voor het Roode Kruis heeft opgebracht 58.94. Door bovengenoemde vereniging wor den jaarlijks tienduizenden exemplaren evangeliën, tractaten, kalenders, teksten kinderbijbels enz. enz. gratis verspreid. Tienduizenden kerst- en paasboodschap- pen zijn in de grote steden huis aan huis afgegeven. De zegen, die door deze ar beid door God is gegeven is slechts ten dele toekend. Niet ieder maakt er gewag van. De talloze brieven echter van men sen, die geheel vervreemd waren van God en Zijn Woord, stimuleren het be stuur, dat interkerkelijk is saamgesteld, om zoveel mogel^k Gods Woord onder de mensen te brengen. Mochten er le zers zijn die geen bijbel kimnen kopen,, of graag een kalender willen hebben, of voor een zeer luttele prijs een mooie kin derbijbel bezitten, -of die graag in rust-- huizen of ziekenhuizen lectuur afgeven, dan wende men zich tot de Ver.- Verspr. H. Schrift, Keizersgracht 470, Amsterdam. En vae graag dit werk wil steunen,'*-die storte zijn gave, klein of groot, 'Opr- giro 48814. Ds L. S. DEN BOER, voorz,- H. J. Heule, secr.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 1