r Protlemen op de eilanden „HOLLANDIA" fa. Gebr. Buijsse Drooger is nu èen jaar in Australië Zo zag de Westdijk te Middelharnis er in 1898 uit) V 1 y (Hoe het 25ste Jaargang CHR. WEEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN "14,11 hel enót er=> Om Zuurb.randen op de maag te blussen: Eén of twee Renuies nemen. Veerdienst van Ouddorp naar Schouwen— Duiveland ieder vogeltje zingt zoals het geheht is. Voor Heren en Jongens Voor Dames en Meisjes Middelharnis AUSTRALISCHE BRIEF En hij is zeer tevreden iMEDITATIE Heilige verzoekingen vroeger was Sproeten? SPRUTOli Gevaar voor instorten Zaterdag 21 Juni 1952 No. 2125 BedactlebureauPr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON 17 GIRO 167930 POSTBOX 8 TELEFOON DRUKKERIJ 19 ABONNEMENTSPRIJS: f 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bg contract speciaal tarief. Verschijnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag Wanneer men de laatste tijd van de zwaarwichtige betogen over de toe nemende werkloosheid op Goeree en Overflakkee heeft kennis genomen, zou men geneigd zijn te denken, dat die problemen alleen maar op ons eiland bestaan. Het tegendeel is ech ter waar, over de hele linie in ons land is een stijging van de werkloos heid waar te nemen, óók in de ont sloten gebieden. Neem eens onze naaste buren, op het eiland Tholen. Men heeft er een brug maar het behoort tot het z.g. economische noodgebied. Er is een groot surplus aan arbeidskrachten, zo dat men kort geleden in het stadje Tholen een belangrijke bijeenkomst heeft gehad met het voltallige colle ge van Ged. Staten en de gemeente bestuurders uit de Thoolse gemeen ten en van St. Philipsland. Breed voerig werd met dit college onder handeld om het eiland Tholen aan gewezen te krijgen als ontwikkelings gebied, waardoor het Rijk belangrijke be.dragen beschikbaar stellen kan voor het bouwrijp maken van terrei nen, tot vestiging van industrie. Ook daar heeft men dus zijn pro blemen, ondanks de vaste verbinding met de Brabantse wal. En dan het overige deel van Zeeland? In de Nieuwe Rotterdamse Cou rant van Zaterdag j.l. lazen we een grote advertentie, waarin een oproep werd gedaan tot kapitaalsvorming voor industrie om meer werkgelegen heid te scheppen. Hieruit blijkt dus, dat het in de agrarische gebieden be gint te nijpen. Wij meenden goed te doen er de aandacht op te vestigen, dat dezelfde problemen ook op de andere eilan den bestaan, óók daar waar men niet zoals bij ons, van de vaste wal is af gesloten. Nu is, naar verhouding, de werkloosheid op ons eiland wel zeer hoog, en de ontsluiting' van ons isole ment zou ongetwijfeld meer expansie brengen. We kunnen nu, om het op z'n Flakkees te zeggen, helemaal niet „uit de voeten." Er is nog een ding waar we te gelijk op willen attenderen. Op ver schillende vergaderingen is over de goedkope veren in Zeeland gespro ken, maar het begint er op te lijken, dat men op de Westerschelde ook zal moeten betalen. Op vragen van het lid der Eerste Kemer, de heer Kramer (Arb.), naar aanleiding van het voornemen der regering om voor de veerdiensten over de Westerschelde nog deze zo mer weer een volledig tarief in te voeren heeft de minister van Ver keer en Waterstaat geantwoord, dat de regering van plan is, voor de veer diensten over de Westerschelde nog deze zomer weer een volledig tarief in te voeren, zodat dan alle personen en ook voor rijwielen zullen hebben te betalen. In verband met de toestand van 's lands financiën is verdere inper king van de sinds de bevrijding enorm gestegen en gestadig groeiende exploitatiekosten van de veren over de Westerschelde noodzakelijk. Een spoedige invoering van nieuwe tarie ven, die van de thans geldende in zover verschillen, dat het tarief voor passagiers in de eerste klasse hoger wordt dan het geldende en dat voor het tot dusver kosteloze vervoer van passagiers in de tweede klasse, van rijwielen en motorrijwielen zal moe ten worden betaald, komt met het oog daarop gewenst voor. Als richt lijn voor de tarieven voor de passa giers dient te worden aangehouden, dat de tarieven voor de tweede klasse niet hoger worden dan die voor ver voer met openbare vervoermiddelen, zoals bus, trein, over afstanden, ge lijk aan de vaaréfstanden der veer boten. Teneinde te voorkomen, dat deze maatregel de passagiers, die regelma tig van één der bedoelde veren ge bruik maken, op groot financieel na deel zou komen te staan, zal de mo gelijkheid tot het nemen van maand abonnementen worden geopend. Om trent een en ander is nog overleg gaande met G. S. van Zeeland. Aangezien het exploitatieverlies voor het lopende jaar volgens raming meer dan 2.000.000 zal bedragen, wordt het niet verantwoord geacht met de invoering der bedoelde nieu we tarieven te wachten, totdat de Kerkelffhe Haottwlsten - Lang- Igielokte dominé's in de 17e eeuw. Setmoeqen. tegen het „lanck ïiair". Over de tooi van het haar is kerkelijk gezien, altijd veel te doen geweest em nog te doen. Zo is b.v. langzamerhand de mode van het korte haar bfl de vrouwen de kerk ingedrongen en het is slechts een enkele kerkelijke richting, die er bezwaar tegen maaJit. Er is op classis en zelfs op Sy nodes veel over te doen geweest, maar men bltjkt het niet tegen te kunnen hou den. Het komt voor dat meisjes die be lijdenis des geloofs afleggen, het haar 20 lang op een rol draaien, maar Is deze ceremonie voorbij, dan draagt men het weer naar de mode van de tijd! Uw k^kvenster-schrijver vindt dit niet eerlijk t.o. God en de mensen, maar hij is In veler oog misschien een al te con servatief man. Afgezien dat hij het op grond van de H. Schrift veroordeelt, hij vindij het ook lelijk! Wat is mooier, dan dat de vrouw haar gehele natuurlijke haardos draagt! Onthoud mijn woorden: de oude haardracht komt wel weer eens in ere! Er is eeni tijd geweest, dat er andere kerkeltjke haar-twisten waren, niet over het haar van de vrouwen, maar over het lange haarvan de mannen! De Franse mode was toen zo doorge drongen, dat de hoogste eer werd toege kend aan haarbossen, besproeid met wel riekend reukwater en vreemde poeders! Ofschoon vele leraars en ouderlingen de doorwerking van deze mode trachtten te stuiten^ het mocht niet baten. Schaam teloos geblanket en gefriseerd, versche nen de jonge mannen met hangende lokken in de samenkomsten der gelovi gen. Die lange lokken schenen ook ver schillende predikanten te bekoren en niet lang daarna zag men ook langge- lokte dominé's op de kansels! Toen was er geen houden meer aan: als de domi- né lange lokken mocht dragen, mochten de leden het ook! Andere predikanten hielden scherpe sermoenen tegen dvt „zielverdervend ge doe." In 1640 deed de kerkeraad van Amsterdam een protest horen en ver maande de gemeente om Christus wille ernstiglqk, zo lief als haar de ere Gods en haar eigene zaligheid was, zich van deze gruwelijke hoovaardij te onthou den. Haarlem ging nog verder en dreig de met censuur. De classis BrieUe nam in 1643 met algemene stemmen het be sluit, om acht te^ nemen op „het lang hair van studenten en proponenten." De meeste jonge predikanten 'en stu denten, die een' prachtig hoofd met haar hadden, zinde het niet om dit nu maar op stel en sprong af te knippen en de schaar er in te zetten! Er was jaren toe nodig geweest om het zo mooi te laten gfroeien. Zij weigerdenj aan de broeder- löke vermaning gehoor te geven en dre ven de spot met „die Voetiaanse talme- rljen." Het werd een volkomen haar- oorlog! Te Dordrecht stond een godzalig pre dikant, Jacobus Borstius (van hem is nog een catechisatie-boekje in omloop) een man, die zeer welsprekend was. Het gebeurde dat het Dordtse volk uren vóór de kerkdienst aanving, voor de kerkdeur stond om een plaats te bemachtigen. Men kan zich voorstellen hoe groot de toeloop was, toen Ds. Borstius liet be kend maken, dat hij op zekere Zondag een predicatie zou houden tegen „het lange hair". Deze leerrede had zo'n uit werking, dat de Dordtse kappers het overdruk kregen, om de lange lokken van de mannen te knippen. De predi- En zo kunt U dan weer zonder zorgen alles eten wat U groog lust; zonder vrees' voor die brandende pijn. Kijk eens om U heen hoe tientallen mannen en vrouwen het gebruik van Reunies tot een vaste gewoonte maken. En met succes, zy weten niet meer wat bran dend maagzuur Is! Kamer in October weer bijeen zal zijn. Die veergelden zullen dus niet hoog zijn, het is geen tarief in guldens zo als bij ons, het blijft een „centen-ta rief!" Waren wij al vast maar zover! ----------O---------- De heer J. Berrevoets Hzn te Zierik- zee is voornemens een geregelde motor- schipdienst over de Grevelingen te ope nen per 1 Juli a.s., drie maal per dag vice versa van Duivendijke-haven naar Ouddorp-haven. Het verkeer met Schou wen en Overflakkee zal hierdoor recht streeks worden aangevangen, terwijl het toeristenverkeer hierdoor ongetwijfeld zal worden bevorderd. Dit is de eerste dienst welke op dit traject geopend wordt. catie verscheen (zonder kerkelijke goed keuring der visitatoren) ook in druk en werd enorm gelezen en besproken. De voorstanders zaten echter ook niet stil, zodat er een stroom van schot schriften, satyren en verzen verscheen. De bekende Zierikzeese dominé Gode- fridus Udemans ging ook geweldig te keer tegen „de lokken en blessen en ge friseerde koppen" eni schreef bovendien een lijvig boekje, getiteld: „Absalom's hair", waarin hij hevig uitpakte tegen hen, die lang haar droegen. Voetius was zo ingenomen met die geschrift, dat hij schreef: „dat niemand die dit boeksken gelezen had, het nog zou opnemen voor het lange hair." Aan het slot van dit betoog gaf Ds. Borstius een 16-tal stellingen, waarvan wij er eenj paar zullen opnemen. I. Wij mogen met ons haar, evenmin als met onze leden, doen wat wij willen, maar hebben de paden te volgen, die God onze Schepper, ons dienaangaande gegeven heeft. X. Dat de mannen lange haren dra gen als de vrouwen is zo monstrueus en onnatuurlijk, alsof zij tanden hadden als leeuwentanden; want het één zowel als het ander is het brandmerk van de Anti- christische sprinkhanen. Openb. IX 8. XII. Vooral kerkelijke personen mo gen deze zotte manieren niet volgen, want zij moeten boven anderen, exem plaren zijn van godzaligheid, zedigheid en matigheid. Behalve leergeschillen waren er dus ook andere zaken, die de Kerk in beroe ring brachten. Maar men veinsde in die dagen niet, krachtig tegen de wereld- gelijkvormigheid, die de kerk binnen drong, op te treden. Het komt ons voor, dat het daaraan nu nog al eens ont- WAARNEMER. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Iedere man draagt de onder- kleding, die hem het beste zit. ondergoed „zit" ieder. „Adona" Singlets en Sportbroeken. „Edeldons" en „Woldons" „Gentiaan" Directoirs en Camisoles. „Perzikdons" „Perenbloesem" „HoUandla" Onderjurken. ledere verstandige man of vrouw koopt ondergoed bg Gundagai, 22 Mei 1952. Hier zijn we weer met onze kranten- brief. Het is vandaag juist een jaar ge leden, dat we de laatste avond in Hol land waren. De tijd gaat zo snel, dat we het ons niet voor kunnen stellen, dat het nu weer al een jaar is. We zijn al helemaal ingesteld op het leven hier en goed ingeburgerd. Zo zachtjes aan zijn we nu aan de winter gekomen. De laatste weken heeft het veel geregend en vanmorgen had het flink gevroren. Dan is het de eerste uren van de dag vinnig koud, later wordt het warmer. De dagen zijn kort; 't is om 7 uur licht en om half zes 's- avonds donker. De familie Verweij woont nu in Gun dagai en Cor Verweij werkt als timmer man op de bouwerij. Voor de fam. v. d. Pol gaan we morgen een noodwoning bouwen, een z.g. nissen-hut. Zijn wouw is al enige weken ziek en het verblijf dat ze nu hebben is zeken niet geschikt voor een zieke. Als de noodwoning klaar is, gaat V. d. Pol op de Steenfabriek aan 't werk; hij is nl. steenbakker. We zullen hopen dat het gaat. Vermoedelijk krijgen we een mooi bouw-order in Termut. Daar moet nl. een groot electriciteitswerk worden ge maakt en nu moeten eerst verblijven voor de arbeiders worden gebouwd, zo als barakken, keukens enz. De bouw compagnie is aangezocht om dit werk uit te voeren. Ik heb daarvoor deze week flink zitten rekenen, wat niet zo eenvoudig was met al die Engelse ma ten en benamingen. Gelukkig heb ik het tot een goed einde gebracht. Als het door gaat moeten er vaklui bijkomen, wat heus niet meevalt om die te Imj- Als we eenmaal op gang zijn met de steenfabriek, gaan we stenen huizen bouwen in Gundagai. Daar gaat echter nog wel een poosje overheen, want dit eist veel voorbereiding. Moeilijkheden zijn er om ze te overwinnen en we mo gen best tevreden zfln het eerste jaar. Ik had bv. niet gedacht zo vlug uit voerder van werken te zullen ztjn; mijn Hollandse ervaring komt me nu goed van pas. Met ons vee gaat het prima. De kui kens groeien best, maar brengen veel werk mee. Wim gaat er nog al esns met het geweer op uit tegen de kraaien en valken. Schieten is de enige manier om ze te verjagen. Op de farms breekt nu ook weer een drukke tijd aan, daar de schapen gaan lammeren. Dan moet men ook bedacht zijn op de valken en vooral ook op de vossen. Het verlies is gemiddeld 25 Dit is naar HoU. begrippen misschien hoog, maar in de Austr. schapenteelt normaal. Het is nu weer enige dagen later, na dat ik aan deze brief begonnen was, waarom ik kan melden, dat do bouw van het huis van v. d. Pol tijna gereed is. Zaterdag kunnen ze verhuizen. Er zou naar Hollandse begrippen nog al heel wat op aan te merken zijn, maar voor hier is het een behoorlijke woning. Er worden geen grote eisen gesteld en het tekort aan woningen is ontstellend groot. Daar komt bij, dat men in Austra lië meer buiten leeft dan binnen. We verlangen tenminste nu al weer naar de zomer! De maisoogst is begonnen. De op brengst en kwaliteit is niet zo als die van verleden jaar, daar het te lang droog geweest is. De risico-factor is hier ook zeer groot voor de boeren. De schapenhouderij is echter de hoofdzaak en alles bijeen maken ze nog een best jaar. Met hartelijke groeten en tot volgen- Familie W. DROOGER. R.M. B 223 Gundagai N.S.W. Australia. Acht het voor grote vreugde, mijne broeders, wanneer gg in velerlei verzoekingen valt. Jak. 1 2. Wanneer wij het woord „verzoekingen" horen of lezen, denken wf gewoonlijk aan één van der beden van het volmaak te gebed: Leid ons niet in verzoeking, maar verlos ons van de boze. Daarom ook begrijpen vrtj niet het woord van Ja kobus in de tekst, die hierboven geschre ven staat. Wij denken bij het woord „verzoeking" immer aan verzoekingen tot het kwaad, die ons in ons leven gedurig omringen, maar er zijn ook andere verzoekingen, zoals wg bemerken, wanneer wij het eerste gedeelte van Jakobus 1 met aan- dachtï lezen. Er zijn dus tweeërlei verzoekingen. Verzoekingen, waarmee God ons ver zoekt, om de kracht van ons geloof te beproeven en ons te sterken in de weg, die wij te gaarj hebben en verzoekingen^ waarmede de vorst der duisternis onze ziel tracht te vangen in de strikken, die hij voor ons spant. De eerste noemen wij heilige verzoekingen en de tweede onheilige verzoekingen. Het is- begrijpelijk dat Jakobus het niet voor gerote vreugde achten kan, noch ons daartoe opwekken kan, dat wij in onheilige verzoekingen vallen. Hij spreekt dan ook in het eerste deel van ons hoofdstuk over de heilige verzoe kingen. In ons spraakgebruik zijn wij gewoon heilige verzoekingen beproevingen te noemen. Wij moeten weten, dat het woord „verzoekingen" (peirasmos) 'n twee voudige betekenis heeft. Afgeleid van het woord peiraoo betekent het ener zijds beproeven, op de proef stellen en, anderzijds de strijd met iemand wagen. Nu gaan wij ook Jakobus 1 begrijpen, waar in het eerste gedeelte gesproken wordt van de „verzoekingen", waarmede God Ztjn ivolk verzoekt om de kracht van hun geloof te beproeven en in het tweede gedeelte over de „verzoekingen" Als men deze foto bekijkt, zal men zich niet kimnen voorstellert, dat Middelharnis er ruim 50 jaar geleden zo uit zag. Aan het begin van de Westdijk, op d^ plaats waar nu Mevr. van Wely woont, stond een fraaie molen, die in Augustus 1898 door de molenbouwers Gebrs. Beversluis is afgebroken. De heren A. Dijkers en T, Schilperoord hadden de molen voor afbraak gekocht en er^ nadien 3 huisjes laten zetten, die bewoond werden Molen oip de Westdp;, Augustus 1898 afgebroken. door J. Schellevis, thans de kapperszaak; van de Jager; de tweede door dhr Kern, thans nog de zaak van Kern en T. Schilperoord, waar nu de zaak van fa. P. Kievit gevestigd is. Deze molen was evenals bijna alle molens op Flakkee een zgn. bo- venkruier met gaanderij. De laatste molenaars waren Johan en Lamber- tus Vink, later was de eigenaar een hoofdonderwijzer uit Colynsplaat en de laatste (zet) molenaar was de heer A. J. v. d. Meer. Er zat een zwa re ijzeren as in van) ca. 25 ton, die de Gebrs. Beversluis bij de afbraak op behendige wijze naar beneden wisten te balanceren. Links op de foto valt nog een stuk van de zgn. schooltrap te zien, die er thans nog is. De winkel op de dijk was de Apotheek van Teepe, later fa. Wlelhouwer. Daarnaast bevond zich een pakhuisje, indertijd van J. Po lak, waar nu de manufacturenhandel van fa. C. v. Wezel gevestigd is. In het blokje huizen woonde Machiel Dubbeld met zijn moeder. Ze ver kochten er stroopbrokken, voor een half je per stuk. Voorts woonde daar Adam van Herken en daarnaast was het hulppostkantoor waar Kruithof kantoorhouder was. Verder op woon de Jan Jacob Krijger, naast de molen woonde Droomer, een Jood die in el- Ie goed deed, Elizabeth Bijenbergen de familie Verhage. Het molenhuis staat rechts, de plaats waar nu de zaak van de Gruyter gevestigd is. De schuur rechts was van de rus tend landbouwer v. d. Vlugt. Op het erf liep een schitterende pauw, die veel bekijks trok. Momenteel staan er de pakhuizen en het kantoor van de fa. Vermaas en Zn., en de garage van dhr W. Knöps. De doorbraak tussen de zaken van P. Kievit enW. Knöps was er ook nog niet, het was een doodlopend slop met aan 't eind een sloot. Zo ziet men dat bet hele aspect van een dorp in. 50 jaar tijd geheel kan veranderen. van de vorst der duisternis, die als de grote verzoeker (Matth. 4 3) de strijd met Gods volk waagt om hen te over winnen en weder te voeren in de dienst baarheid der zonde. Jakobus acht het voor .grote vreugde en wekt Gods kerk op hetzelfde te doen, als hij in vele „heUige verzoekingen" valt en dat niet zozeer om het aangena me van. die heilige verzoekingen als wel om hun nut. Jakobus richt zijn zendbrief, zoals uit het opschrift blijkt, tot de twaalf stam men, die in de verstrooiing zijn. Hij spreekt dus tot de Joden, die ver strooid gebleven waren in de landen van het Nabije Oosten, ook na de terugkeer in het land der vaderen van het over grote deel van het volk. De grote ver strooiing onder Vespasianus en Titus na de verwoesting van Jeruzalem had nog niet plaats gehad. Van deze ver strooide Joden hadden sommigen het christelijk geloof aanvaard. Zij stonden echter bloot aan grote vervolgingen en zware verdrukkingen en daarom gaat Jakobus hen vertroosten, versterken, maar ook vermanen om aan de belijde nis der Christelijke Waarheid een god zalig leven te verbinden. Acht het voor grote vreugde, zegt de apostel, als gij vervolgd en verdrukt wordt en als het de Heere behaagt om de vervulling van de beloften en het u in bezit stellen van de daarin beloofde zaken nog niet te doen ontvangen. God beproeft, verzoekt u daarin. Waarom doet de Heere dat? Heeft Hij lust aan uw leed, smart en aan de verdrukkingen die u dat alles aanbrengen? Neen, daar in heeft God geen lust, maar wel heeft Hij lust in de heiliging van Zijn volk en in de afsterving van zonde en wereld, die aan de heiliging verbonden is. Welnu, dat is ook het geheel enige oogmerk van de verdrukkingen en ver zoekingen, die God Zijn volk hier op de aarde toezendt. Het is het grote doel Gods en het rijke nut, dat Gods kerk uit de drukwegen toekomt. Welnu, wat klaagt dan Gods kerk ook als het don ker en smartvol is Wat klaagt dan een levend mens? Een ieder klage vanwege de zonde. De zoMe en uw zondig be staan maken deze wegen voor u nodig. Hebt gij lust gekregen in de doding van de zonde en in de afsterving van uw Adamsvlees, welnu acht het dan voor grote vreugde, dat gij in velerlei verzoe kingen valt. En als gij klaagt, klaagt dan om de oorzaak, waarom die wegen nodig zijn. Klaag niet over die wegen zelf, noch over de Heere, Die u in zuUce wegen leidt. Wees blij, dat God zovele bemoeienissenl met u inaa.kt, dat Hij u niet overgeeft in deze w^en, m.aar dat Hij u wil doen afsterven van uzelf. Stelt God de vervulling van Zijn be loften uit Twijfel niet daaraan, dat Hij die op Zijn tijd en wijze vervullen zal; twijfel ook niet aan de Waarheid Gods in het spreken en aan de kracht Gods in het vervullen van Zijn Woord; twijfel niet aan de eeuwige liefde Gods In Christus, waarmede Hij uw hart is voor- gekdmen,want in alle drukwegen zal Hij de inmengselen van Zijn liefde en trouw u niet onthouden.Laten alle druk en strijd en moeite uwe ziel niet doen ver flauwen in de arbeid der liefde en in de vervulling van uw heilige en hemelse roeping. Welaan dan: acht het voor grote vreug de, wanneer gij in velerlei verzoekingen, valt. Dan gaat het goud blinken, wordt het schuim weggedaan; <ian sterft gij aan uzelven en zal Christus in u leven. Dan geldt het: Zalig is de man, die de verzoeking verdraagt; want als hij beproefd zal geweest zijn, zo zal hij de kroon des levens ontvangen, welke de Heere beloofd heeft degenen, die Hem liefhebben. Zeist Ds. A. Vergunst Bij weerbarstige: Sprutol-Sterk MIDDELHABNIS Er zijn zo hier en daar in onze ge' meente enige huizen, die in mindere of meerdere mate bouwvalligheid vertonen. Ook op de Westdijk. Op order van de bouwpoUtie zijn dan ook enige huis-eige- naars aangezegd de gevels te vernieu wen, zulks met het oog op e.v. instor- tings-gevaar. Zo is onlangs de gevel op nieuw opgetrokken van de Wed. van Groningen, waarnaast nog een woning met een dito bouwvallige gevel stond, van het huisje bewoond door de Wed. meer hèt verband kwijt, zodat zich scheu- bouw er na^st waarschijnlijk min of meer Jiét verband kwijt, zodat zich scheu ren begonnen te vertonen. WoensdJigmorgen is dit gedeelte van de Westdijk afgesloten en de gevel ge-' sloopt. Eerstdaags zal ook hier een nieuwe gevel worden aangebouwdi

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 1