u r FflBEPT r (De nieuwe Winhelshiitingswd Holland - Zeeland y Schrammetje f 17.50 f 12.95 J 25ste Jaargang CHK. WEEKBLAD OP GEEEFORMEEEDE GEONDSLAG VOOE DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN be- I Op. Iwil- at- kga's poor, larte- Itaan Wijzigingen, waarop winkeliers zich hebben te beraden. BOTER EN KAAS *^uj li^uur^' Een abonnement op „Eilanden-nieuws" De heer B. Viskil, chef van de Centrale Proeftuin, gaat heen. Scheldpartij te Hellevoet- sluis bij de veerboot GRAANBEURS Hoe het vroeger was Sla nu reeds kolen in voor de komende winter. schrijft Woensdag 28 Mei 1952 No. 2119 RedactiebureauPr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON 17 GIRO 167930 POSTBOX 8 TELEFOON DRUKKERIJ 19 Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: f 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Ivan die. het kren. Lik. Iderc itanc pn. on- üste- Imar- thad. Ihril't lp te Imoet sraar luari Itafel. ^sluit Big te de evoe- naar ;raad olgd) Voor de derde maal hebben de Staten Generaal zich bezig gehouden met de materie van een wettelijke re geling van de winkelsluiting. De nieuwe wet, waarin meerdere wijzi gingen zijn aangebracht, zal 1 Octo ber a.s. in werking treden. De wijzigingen in de nieuwe wet zijn van die aard, dat het zaak is, dat de winkeliers zich op de hoogte stellen hoe die veranderingen zijn en welke uitzonderings-bepalingeu zul len gelden. Te meer is dit belangrijk, daar de winkeUers mede te besluiten zullen hebben, hoe de plaatselijke verordeningen zullen worden vastge steld. In de meeste gevallen zal eerst de zienswijze van de Middenstand worden gevraagd. In 't kort willen wij even de be langrijkste veranderingen bezien, die de nieuwe Winkelsluitingswet met zich meebrengt. Allereerst noemen we dat practisch alle zaken, des Zondags de gehele dag gesloten moeten zijn. (uitzonde ringen voor cafe's, cafetaria's en die zaken, die uitsluitend consumptie-ijs of patate-frite verkopen.) Het reeds in de Winkelsluitingswet van 19^0 neergelegde principe van algemene sluiting van winkels op Zondag is gehandhaafd. Zaken, waarvan de eigenaar behoort tot de Joodse gods dienst of de 7e dag Adventisten, zul len op Zondag tot 2 uur geopend mo gen zijn, maar die vindt men in onze contreien practisch niet. Een volgend belangrijk punt is, dat het sluitingslijdstip voor alle werk dagen is bepaald op 6 uur n.m. Bij gemeentevercrrdening kan dit echter ook op 7 uur worden gesteld. Ten derde bestaat de mogelijkheid, dat bij gemeente-verordening zgn. „koop-avonden" kunnen worden in gesteld, waarbij de winkels dan tot 10 uur 's-avonds geopend zullen zijn. Deze koop-avonden mogen worden gehouden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag. (Niet op Zaterdag.) Ten vierde biedt de nieuwe wet de mogelijkheid, dat bij gemeente-ver ordening een halve-dag-sluiting kan worden ingesteld, óf voor de gehele middenstand tegelijk, of branche-ge- ,wijze. Deze halve-dag-sluiting kan op de Maandagmorgen zijn of op een van de middagen van de vier eerste dagen der week. Dan kan, als vijfde punt en dit is geheel nieuw de gemeenteraad bepalen, dat het winkelbedrijf op ten hoogste tweemaal zes werkdagen gesloten kan zijn voor het nemen van vacantie. Deze regeUng beoogt slui ting mogelijk te maken ten behoeve van vacantie van winkelier en win- kel-personeel. Wanneer hiervan door de middenstand gebruik wordt ge maakt, dan zal in een bepaalde- pe riode slechts 50% van een bepaalde branche kimnen sluiten. Het publiek zou nl. worden gedupeerd, wanneer een aantal winkels van eenzelfde soort gedurende een aantal dagen dicht zou zijn. Uit bovenstaande moge blijken, hoe belangrijk het is, dat de win kelstand zich vergewist, hoe de uit- zonderings bepalingen, opgenomen in de Landelijke wet, door de ge meenteraden zullen worden vastge steld. De raden hebben de bevoegd heid een zelfstandig standpunt in te nemen, maar in de meeste gevallen zullen zij eerst de Middenstands-or- ganisaties raadplegen. Het blijft voor de gemeenteraden echter altijd moeilijk een juist stand punt te bepalen, omdat in de Mid denstandsorganisaties winkeliers zit ten uit onderscheidene branches, die ten aanzien van de uitvoering van de Winkelsluitingswet ieder hun eigen belang op 't oog hebben. Zo zullen bv. ten aanzien van de middagslui ting de wensen der diverse branches verschillend zijn. Niet alle branches behoeven eenzelfde halve-dag-slui ting, maar samenwerking zoeken, zal toch wel gewenst zijn. Over een e.v. in te stellen koop avond, zullen de meningen onder de winkeliers ook wel verdeeld zijn. Sommige zaken zullen er heel geen behoefte aan hebben en andere zul len het juist willen. Overeenstem ming dient er dus eerst in de organi satie zelf, gevonden te worden. Wat de vacantie-regeling betreft, wijzen wij er op, dat bij het indienen van een aanvraag nog niet principi eel behoeft te worden uitgesproken, dat die regeling er nu ook moet ko men. Al wordt dit in de gemeente verordening opgenomen, kan men la ter nog altijd zien, of men er ge bruik van wenst te maken. Het is nl. zo, dat het later veel moeite zal kos ten een vast gestelde gemeenteveror dening uit te breiden of te wijzigen, waarmee men dus te voren rekening dient te houden. De Middenstands-vereniging „Mid- delhamis" heeft deze materie in haar jl. vergadering reeds onder handen genomen. Het is wel nodig, dat dit punt in alle afdelingen onder de lou pe wordt genomen. De nieuwe Win kelsluitingswet moest echter eerst nader worden bestudeerd, waarna een enquête onder de winkeliers zal worden ingesteld, wat hun wensen zijn t.a.v. de verschillende bepalin gen. Het lijkt ons echter geen gemakke lijke zaak om tot eeij goed beslmt te komen, waarom de tip die Burge meester Rijnders op bovengenoemde vergadering gaf ons zeer juist leek, nl. om een bevoegd spreker, die deze stof goed onder de knie heeft, voor de Middenstandsorganisaties te laten optreden. Men zou dat op diverse plaatsen van het eiland kunnen doen, waar ook winkeliers, niet-leden van de Middenstandsorganisaties dienden te worden genodigd, om dat die er ook mee te maken hebben. De ge meenteraad stelt een verordening vast voor alle winkeliers: aangeslo tenen en niet-aangeslotenen. Al is het overzicht dat wij -over de veranderingen in de nieuwe wet ge geven hebben niet volledig, toch meenden wij goed te doen er iets over te schrijven,om belanghebbenden in de stof in te wijden. Zowel voor de middenstand als voor de gemeente besturen is het va,n belang zich over de uitvoering van de nieuwe wet, tij dig te beraden. Beperkingen van Invoer naar Amerika blijven tot 1953 bestaan Maandag is in de Amerikaanse se naat door de republikeinse vertegen woordiger Carl Mundt een voorstel in gediend tot handhaving van debeper kingen op de invoer van zuivelproduc ten, vooral op boter en kaas, waarmee de beperkingen dan tot 30 Juni 1953 zouden blijven bestaan. Door het dragen van een Maxis corset en B.H. Zijslui ting corsetten met stevige elastieken binnenband, zwa re corsetstof. Sportcorsetten voor jeugdi ge figuren 10.10 Stepins prima elastiek 4.35, 3.95 B.H.'s 3.10 1.45 Voorsluiting B.H.'s 6.05 4.83 miDDElHARNIS OUOETONGE betekent dat U tweemaal in de week prima op de hoogte blijft met alles wat er in de streek plaats heeft. Wij besteden de grootste zorg aan onze krant, vandaar dat er wekelijks nieuwe abonné's bij komen. Wie zich thans op geeft als nieu we abonné bij onze plaatselijke agenten, ontvangt alle nummers over de maand Juni gratis! Abonnementsprijs 1.70 per 3 maanden, franco thuisbezorgd. MEISJESDAG VAN DE NED. HERV. JONGE MEISJESBOND De Bond van Ned. Herv. Jonge Meis jesvereniging op Geref. Grondslag hoopt 4 Juni zijn jaarlijkse Meisjesdag te Arn hem te houden. De morgenbijeenkomst vindt plaats in de Koepelkerk en staat onder leiding van de bondspresidente mej. J. A. Lamie te Utrecht. Ds H. Hiensch te Arnhem zal spreken over: „Zij kon twee kanten uit." Mej. H. Oost te Ermelo vertelt het verhaal: „Toch vader". Een meisjeskoor uit Giessen- dam zal een gedeelte van de zang ver zorgen, 's Middags zullen de meisjes en leidsters samenzijn in park Sonsbeek en gezamenlijk het „Openluchtmuseum" be zoeken. MIDDELHABNIS Naar wij vernemen heeft de heer B. Viskil, chef van de Centr. Proeftuin te Middelharnis, het Fruitteeltbedrijf van de heer P. Peekstok aan dé Oostel. Ach terweg te Sommelsdijk aangekocht. Daar hij nu voor eigen rekening begint, heeft hij zijn ontslag bij het bestuur van de Proeftuin ingediend. Ruim 36 jaar heeft de heer Viskil de Proeftuin tot volle tevredenheid be heerd; Viskil en de Proeftuin waren ver eenzelvigd, ze hoorden als 't ware bij el kaar. Het zal vreemd zijn hem niet meer in de tuin aan te treffen. De heer Viskil beweegt zich ook op het gebied van het onderwijs, daar hij les geeft op cursussen in het tuinbouw- vakonderwijs. Bij een e.v. afscheid van de Proeftuin komen we daar nader op terug. Het bedrijf dat dhr Viskil heeft over genomen, bevat o.m. plm. 3 gemeten boomgaard, gelegen aan de Dirkslandse- dijk. Zoals meni weet vertrekt de heer Peekstok met zijn gezin binnen enkele weken naar Canada. Het verkeer werd belemmerd Maandagavond tien minuten voor zes, juist op het punt van vertrek van de veerboot „Stad Zierikzee" te Hellevoet- sluis, kwamen twee vrachtwagens aan gereden van de heren Joh. en G. Vroeg- indeweij te Sommelsdijk. Naar men ons heeft meegedeeld, wil den deze heren begrijpelijkerwijze nog mee, maar door hun bruut optreden stuurden ze de hela zaak in de war. Er waren luxe auto's voor, en al is er een. voorschrift, dat met deze boot een be perkt aantal auto's mee mogen, men W'Ide toch ook deze mensen helpen. Al was het op het punt van vertrek, had alles nog best voor elkaar gekomen, wa re het niet dat de beide heren Vroeg- indeweij niet zo bruut waren opgetreden. Het werd vloeken en schelden tegen stuurman Vroegindeweij en het perso neel en ze trokken zelf de rijplaten weg. De wal-kapitein van Ours kwam er aan te pas. die order gaf tot varen, omdat men beter kan varen dan vechten. Ge volg was echter, dat een luxe auto niet mee kon, omdat het verkeer werd be lemmerd. De Rijkspolitie te Hellevoetsluis is er aan te pas gekomen, die de vervoerder G. Vroegindeweij heeft meegenomen naar het bureau. Er is proces-verbaal opgemaakt wegens inbreuk maken op de leiding bij het vervoer, verkeersbe- lemmering en belediging. Het geval zal later voor de rechtbank wel nader worden uitgeplozen. VEEMARKT ROTTERDAM ROTTERDAM, 26 Mei. Ter veemarkt werden aangevoerd in totaal 1785 die ren, waaronder 1126 vette koeien, 669 varkens. Prijzen per kg; vette koeien 3.3.35, 2.803, 2.602.80, varkens levend gewicht 2.18, 2.14, 2.10. De aanvoer van vette koeien was ruim met kalme handel en de prijzen vertoon den neiging tot daling. De aanvoer van varkens was als vo rige week met vlugge handel en de prij zen waren hoger. ROTTERJDAM, 26 Mei. Binnen landse granen (officieuze noteringen p. 100 kg franco Rotterdam)tarwe kalm, naar kwal. 25.5026,50, voedergranen prijshoudend, zomergerst 34.0035.50 haver 26.50—28.50, rogge 29.50— 30.50. Peulvruchten, onveranderd kalm: groene erwten tot 52.00, schokkers tot 62.00, bruine bonen tot 38.00. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM, 26 Mei. Kleiaardappe- len 35 mm opwaarts: alpha's 6.7 furore 16.^17, bevelanders 15.; meerlanders 1415. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: voran 7.record 7.ijsselster 8.Voeraardappelen 3.504. Prijzen per 100 kg en bere kend op handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. CENTRALE VEILING MIDDELHARNIS Veiling van Vrijdag 28 Mei 1952 Bloemkool A 30.—; Bloemkool B 23.Bloemkool O 21.Bloem kool D 20.—; Sla A 3.-6.—; Ra barber 6.Postelein 82.-34. Aardbeien 176.—190.— Bij dit plaatje zullen vooral de jongeren eens even goed moeten kijken waar dit is. We zullen ze gauw uit de droom helpen: het is op de grens scheiding van Sommelsdijk-Middelharnis, het zgn. Holland-Zeeland." Links gaat men de Langeweg op en rechts de Oostdijk van Sommelsdijk. De schuren staan in de zgn. „Pit", het begin van de Krakeelstraat. De gemeente Sommelsdijk behoor de tot het jaar 1805 tot de provincie Zeeland. Volgens oude beschrijvingen werd deze gemeente tot ,,het beste en grootste dorp in de ganse provin- vie Zeeland" gerekend. Allerhande neringen werden er uitgeoefend, men vond er zelfs een bierbrouwerij en twee branderijen, grote kwekerijen van vruchtbomen en een levendige visserij in zalm en andere rivier-vis. Ook was er een scheepstimmerwerf, waar de gaffelschepen werden ge bouwd, waarmee men ter visvangst toog. Al ia in het jaar 1805 Sommelsdijk bij de provincie Zuid-Holland ge voegd, de naam Holland-Zeeland is blijven bestaan. De twee paaltjes op de dijk, bij de zaak van de' heer A. J. Kruider en fa. Vis van Heemst, geven nog altijd de afscheiding aan. Jammer, dat die paaltjes juist niet op de foto voorkomen. Het aspect is hier trouwens hele maal gewijzigd. De eerste schuur links is de rijwielzaak van de heer Koppenaal. Deze schuur heeft ook zijn langste tijd gehad; naar wij ver nemen zal hier waarschijnlijk binnen niet al te langen tijd een nieuw hoek pand verrijzen. De schuren, waar het woonhuis boven uitsteekt waren van wijlen de heer Jac. Slis, die bei de zijn verbrand. Er zijn nieuwe voor in de plaats gekomen. De bomen op de Oostdijk en aan het begin van het Zandpad zijn gerooid. Op de plaats van de vier lage huis jes rechts staat nu de grote zaak in meubelen en tapijten en het riante woonhuis van de heer A. Kruider, een pand indertijd gebouwd en bewoond door de heer K. Ie Comte. In een van die huisjes is in het begin van deze eeuw de heer J. Kruider zijn zaak begonnen; in 1919 bouwde hij een nieuwe zaak een eindje verderop op de Oostdijk, waar toen wijlen de heer Jac. Hartman woonde. De 4 woningen links (waar dus nu de zaak en het woonhuis van de heer A. J. Kruider is gevestigd, werden destijds door 8 gezinnen bewoond, vier vóór en vier achter. Voor woon den o.m. Simon Pas, Janna Looij en een zekere Breur, die er een koekjes- winkel had. Achter woonde Joh. Sluij, V. d. Waal, Fred. Wervers en een zekere Jacob, die de bijnaam had van „Eden." De laatste was nog nooit van het eiland afgeweest en emi greerde op een gegeven ogenblik naar Amerika! Nooit gereisd en dan in eens de Oceaan over, dat zal wel een ontnuchtering geweest zijn! De persdienst van het ministerie van Economische Zaken vestigt er nog eens de aandacht op dat een regelmatige doorstroming van de beschikbaar ko mende kolen van de producent via de han del naar de verbruiker, het gehele jaar door noodzakelijk is. Het is het belang van de verbruikers zelve dat zij, waar mogelijk, nu reeds een begin maken met het inslaan van hun wintervoorraad. In de eerste plaats liggen voor vele kolen- soorten de prijzen in voorjaar en zomer aanzienlijk lager, terwijl de vooruitzich ten op dit ogenblik geen aanleiding ge ven voor de verwachting, dat de kolen- prijzen in het thans aangevangen kolen- jaar verlaging zullen ondergaan. Voorts is de keuzemogelijkheid thans groter omdat de handel over een uitgebreid as sortiment beschikt. Tenslotte betekent het thans inslaan van kolen een goede waarborg tegen onaangename verrassin gen als het niet verkrijgbaar zijn van kolen of van de gewenste soort gedu rende een koude winter. Ziezo, daar staat dan eindelijk het conterfeitsel van Schrammetje in de krant. Tegen wil en dank, wil ik er even bijzeggen. Meneer de Redacteur heeft me al lang suf gezeurd om een fo tootje, maar dat heb ik hem op een net te manier geweigerd. Ik zeg maar zo: de lezers weten dat Schrammetje een doodgewone metselaar is en laat hun dit genoeg zijn. Hoe mijn gezicht eruit ziet doet niet ter zake. Ook niet of men meent, dat ik Boeter of Boelaars of Ie Comte of de Ronde of van Ree of Mac- kloet, of Mans, of van der Welle heet. Schrammetje is Schrammetje, daarmee af. Meneer de Redacteur wou, nu het blad weer eens van huis tot huis over het gehele eiland wordt verspreid, Schrammetje er maar eens ten voeten uit in zetten. Dan hebben al die vra gers^ die zo dolgraag willen weten hoe Schram er nu eigenlijk uitziet hun zin, zei hij. Ik zeg nee, meneer, daar begin ik niet aan. Schrammetje loopt niet met zichzelf te koop. Tot hij verleden week me op het werk op kwam zoeken. Met nog een meneer er bij, die achteloos zo'n foto-dingetje op z'n buik had bengelen om hier en daar een kiekje te maken. Maar Schram is ook niet van gisteren, al zeg ik het zelf en ik had rap in d gaten, dat het om mij te doen was. Van een doodgewoon schuurtje dat je aan 't bouwen bent behoef je heus geen foto te maken. Meneer de Redacteur praat te honderd uit en wat zijn die kran- tenmensen toch politiek! hij bleef al maar achter me staan om te trachten, dat ik mijn metselaarsmond naar hem toe zou draaien. Onnozel weg drentelde het heerschap met de kiekkast over het terrein, maar ik had ze door, hoor. Ze kregen geen kans. Ik was helemaal niet nieuwsgierig naar het vogeltje! Je bent een rare vent. Schram, zei de Redac teur. Je wil niets. Dat weet ik al lang, meneer, zei ik. Er zijn meer „roare vein- ten op de wereld" zouden ze in Ouddorp zeggen. Maar in de krant kom je hoor, met je specie-broek an, beet hij me toe. en dit is nu Schrammetje U moet maar doen wat U niet laten kan, meneer, zei ik beleefd terug. En zo ziet U dan hier Schrammetje in de krant, druk met zijn dagelijkse bezig- I heden doende. Nu hoeft niemand me meer te schrijven: wie ben je toch, ben je werkelijk wel een metselaar? Allee, dat ei is dan ook weer gelegd! Ik ga maar gewoon door met m'n wekelijks hoekje te vullen. Dat valt voor een metselaar niet mee. Mijn eeltige handen staan meer naar de troffel dan naar de vulpen. En het doet me genoegen, dat vele lezers me af en toe een tip geven om over een be paald onderwerp te schrijven. Al is al les wat men mij soms meedeelt niet ge schikt om openlijk in de krant te zetten. Zo is daar weer een lezer, die me ver zocht, de andere lezers er eens op at tent te maken, dat er bij een brand „as- d'n-hier-in-gunter" om het eens plat uit te drukken de brandweer gewaarschuwd moet worden. Nou, dat snapt een school jongen wel, zult ge zeggen. Inderdaad, dat heeft Schram ook altijd gedacht, maar toch leert de practijk, dat daar nog wel eens wat aan mankeert. De hier boven bedoelde lezer deelde mij mee, dat er verleden week te Ouddorp een brand je uitbrak en men iemand opdroeg de brandweer op te bellen. Deze man aan vaardde de opdracht en belde de bur gemeester op met de bedoeling hem te verwittigen, dat ergens in zijn uitge strekte gemeente de rode haan kraaide. Helaas, hij trof het slecht, want van mevrouw vernam hij, dat de Burgerva der niet thuis was. Toen hing hij de haak maar weer aan het toestel, want het heeft toch geen zin om een burgemees tersvrouw op stang te jagen met een. brandje, nietwaar? Ondertussen ging het vuur zijn gang, want dat wacht niet op een afwezige Burgemeester. Het slot van de historie was, dat de brandweer te laat kennis kreeg van de aanwfsjijg- heid van hun vijand en deze had dan ook bij de komst van de brandweerlie den het pleit reeds gewonnen. Was nu die brandmelder maar een weinigje vu riger geweest, dan had hij bij absentie van de Burgemeester nog even op het belletje gedrukt en tegen de telefoon juffrouw gezegd: Daar en daar is er brand juffrouw, alarmeer de brandweer gauw, gauw! Nou, dan was de zaak in 'n handomdraai voor elkaar geweest, want ik geef U de verzekering dat de Ouddorpse brandweer paraat is. Die luit- jes weten wat „teamwork" is, dat me nigeen niet achter „de witte brug" zou zoeken. Houd me ten goede, ik wil hier mee geenszins hatelijk zijn tegenover de andere brandweercorpsen op ons eiland. Ik stel dit even wat scherp, omdat de Ouddorpers vaak voor de meest conser vatieven van Flakkee worden uitgekre- ten. Goed, ze mogen zo conservatief zijn als ze willen, maar op brandweergebied zijn ze het zéker niet. Dan staan ze hun mannetje. Uitstekend materiaal en een uitstekende geest onderling, wat wil je nog meer. Werkelijk, over de gehele li nie gaat het de goede kant uit met de brandweercorpsen op Flakkee en ik hoop ook op de overige eilanden. Er zit leven in die kerels, die zich vrijwillig voor het mooie, doqh lang niet onge vaarlijke werk van brandweerman heb ben opgegeven. Stond de brandweer van Melissant niet keurig in 't gelid toen de Commissaris der Koningin veertien da gen geleden er de nieuwe schietbaan opende? Hij nam goede notitie van het materiaal zowel als van de leslokalen. Deze leslokalen vindt men in vrijwel iedere gemeente. Heus, de vrijwilligers worden tegenwoordig wel geoefend. Dat kost die mannen veel tijd en inspanning. Zij offeren er veel voor op. Het is ver heugend dat over het algemeen de ge meenteraden heel wat toeschietelijker zijn geworden, wanneer de brandweer aanklopt om materiaal en kleding. Ze verdienen het dubbel en dwars. En als straks de brandweercorpsen ingescha keld worden bij de Burgerlijke verde diging, dan moet er nergens een hoekje- de-punt-af zijn. Laten wij er echter voor zorgen als er werkelijk voor hun wat te blussen valt, dat we vlug alarm ma ken. In de telefoonboekjes is bij ieder dorp de brandmelding aangegeven. Als ge 't niet weet, zeg het dan tegen de te- telefoniste, die brengt dat vlug voor el kaar. Sapperloot, we laten de boel toch niet rustig verbranden, nu we zulk ge oefend brandweerpersoneel hebben? Op letten hoor! Ja, daar is wat verbeterd bij de brand weer, sinds ik nog zo'n peuter van 'n Schrammetje was. Handpompjes op een kruiwagen en de grote spuiten, ho maar. Met 12 man zag ik ze pompen, terwijl de stralen niet hoger dan de dakgoot kwamen. „Andere pompers, jongens" klonk het dan na ieder half uur. Want reken er op dat je armen loom werden van dat gezwengel. De tijden zijn ver anderd en de brandspuiten met hen, zou ik kunnen zeggen. Maar ook: de brand- weerliedeii* met hen. Laten we de corp sen hoog houden en Schram geeft in overweging om van de zijde der burgerij voor deze dapperen wat prijzen ter be schikking te stellen bij hun onderlinge wedstrijden. Dat zou een aardig blijk van waardering zijn. Wat denkt U er van? SCHRAMMETJE.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 1