Vraag aan de Minister van Verkeer en Waterstaat, ZEx. H. H. Wemmers: V Sanafilrin aaa Prijsverlaging van Roomboter Debat over de gemeenschappelijke re geling Bouw- en Woningtoezicht „Waarom op de Zeeuwse veren zulke mooie ge- riefelijke boten met zo goed als gratis vervoer, en waarom moeten wij op het veer Middelharnis- Hellevoetsluis zo tobben? En een dubbele be lasting aan veergeld betalen? jT PUMOl. 25ste Jaargang Zaterdag 3 Mei 1952 No. 2112 HE 95 ^0 CHRISTELIJK WEEKBLAD OP GEREFORMEERDEN GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN De P.v.d. A. geen partij voor de belijdende protestant GRAANBEUBS Al wat Uw liiiid RAAD SOMMELSDIJK Wel niet zo vlot als in Middelharnis, ging het voorstel er toch door. Nevenstaande foto is een af- lieelding van de „PrinsHendrik", ™........r-- •- - ■■.f;^^^ de grote veerboot, die op het veer Perkpolder (Kruiningen-ZB.) naar Zeeuws Vlaanderen vaart. Deze boot kan in een keer 80 auto's gelijk vervoeren, (luxe- en vrachtwagens) geheel onder dek, dus zonder last van zeewater. De vracht bedraagt resp. 40 tot 80 cent! De passagiers betalen 20 cent per persoon 1ste klas en hebben in de 2e klas vrij vervoer. De sterkte van deze boot is 1400 pk, dubbelschroefstoomschip met koplading, uitgerust met radar installatie, zodat men ook bij mist kan varen. En wij Wij hebben verouderde veer boten, met veel ongerief (zelfs gevaar) voor auto-vervoer en geweldig hoge vracht-tarievenFlakkee betaalt per jaar f 850.000. aan veergelden, een bedrag, dat over onze toch al hoge belastingen heen komt. De welvaart van ons mooie eiland wordt daarmee omlaag gedrukt. **TOi/ vircfCfen betere en goedkopere verbindingen! f Grote actie van automobilisten voor betere veerverbindingen van en naar Flakkee Minister Wemmers moest kennis nemen van opschriften op spandoeken liast van zenuwen MEDITATIE Met Christus verborgen in God land lllen Irde Iter- bpa- ICE lito- iM) IS. 5S, IK.! are kiemt 20- Ir, zo- lorden zwa- ir te pasiel- van Bo- jsting: limon- men It het Ik ho- dauw roxy- men weer gderd II, Post- )eren. zal ilich- toren 'erschijfnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag Redactieburean: Prins Hendritatraat 14 Mlddelhamls Abonnementspifls 1.70 per kwartaal Telefoon 17 MiddeUiamis Giro 167930- Postbox 8 Telefoon Drukkerij 19 Adv.-prijs 12 et per mm. Bij contract speciaal tarief Toen de Eerste Kamer destijds het ontwerp voor een nieuwe beginselen wet voor het gevangeniswezen behan delde werd van socialistische zijde bij monde van Mej. Tjeenk Willink het ver langen van het Humanistisch Verbond naar voren gebracht om bij de geeste lijke verzorging van de gevangenen te worden ingeschakeld, naast de kerken. Reeds toen stond de Chr. Hist. Mi nister van .Justitie, Mr Mulderije, daar afwijzend tegenover, hetgeen blijkt uit zijn antwoord, dat het humanisme slechts „stenen voor brood" kan bieden. Verleden week, bij de behandeling van de begroting van Justitie in de Eer ste Kamer, is Mej. Tjeenk WiUink op deze kwestie weer teruggekomen en zij werd thans terzijde gestaan door haar fractiegenoot, de Delftse burgemeester, Mr van Walsum. een van de zgn. door braakmannen. Minister Mulderije bleef zich echter verzetten en wees opnieuw de verlangens van de P.v.d.A. in deze af met de motivering, dat de boodschap van Gods openbaring in Christus niet te vergelijken- is met datgene, wat door het iiumanisme wordt gebracht. Volgens de minister mag het Humanistische Ver bond niet worden toegestaan zielszorg te verlenen aan buitenkerkelijken, die in de gevangenis zijn geraakt. iDeze taak ligt, zo zei de minister, op het terrein van de kerk, die daartoe van haar Zen der roeping heeft ontvangen. Een instel ling met zuiver menselijke beginselen mag! dit niet. Mr van Walsum zei, dat hoeveel hij zelf anti-humanist was, zich niet met 's ministers standpunt kon verenigen. Dit leidde ertoe, volgens Mr van Wal sum, dat Christendom en kerk met be hulp van de staatsmacht in een bevoor rechte positie kwamen te verkeren. Tot zover in het kort wat hierover werd ge zegd. Wij kunnen! niet anders dan waarde ring hebben voor het standpunt van Minister Mulderije. Het deed ons goed van deze bewindsman een dergelijk standpunt te vernemen. Intussen blijkt weer eens wat van de P.v.d.A. in deze te verwachten is. Het bewijst nog eens opnieuw, dat het voor belijdende protestanten onmogelijk moet zijn politiek onderdak te zoeken bij de P.v.d.A. Men moge van die zijde nog zo hoog opgeven over de vrijheid van eigen inzicht en de zgn. doorbraakmannen mogen nog zo luid trompetten, dat men in de partij v. d. Arbeid waardei-ing heeft voor de andere meningen en dat men daarnaar ook wel luistert, het doet er alles niets aan af, dat menselijke overwegingen en menselijke beginselen de grondslag van die partij zijn. De eis van God, ons in Zijn Woord geopen baard, heeft in de P.v.d.A. geen enkel bestaansrecht. En waar de mens op de troon zit daar is voor de God van he mel en aarde geen plaats. Christendom en humanisme kunnen niet samengaan. Het moet voor de belijdende protestant onmogelijk zijn mede te werken aan een politiek van geven en nemen. Dit mag bij het humanistisch principe mogelijk zijn, bij de beginselen geput uit en ge' grond op het Woord des Heeren kan en mag dat niet. Gods Woord eist onvoor waardelijke gehoorzaamheid. Dit wil niet zeggen dat onze overtuiging aan anderen wordt opgelegd, het zijn de eisen Gods, die overal, op elk gebied en door Ieder mens moeten worden opge volgd. Als dan Mr. van Walsum in de Eer ste Kamer beweert, dat door de houding van de minister de kerk door de over heid in een bevoorrechte positie wordt gebracht, dan heeft hij in zoverre gelijk, dat de kerk de plaats krijgt, die haar toekomt. De overheden hebben de plicht en dure roeping Gods „zoogvrouwen en voedsterheren" der kerk te zijn. Wat dit betreft mankeert er in ons vader land nog heel wat. En als Mr. van Walsum dan verder nog zegt, dat Nederland geen Christe lijke natie meer is en er dan nog aan toevoegt, dat dit een pijnlijke erkenning is, dan vragen wij ons af, of de heer Van Walsum hiermede niet zijn eigen partij-politieke vonnis heeft geveld. Want als de erkenning, dat ÏSTederland geen Christelijke natie meer is, voor de heer van Walsum pijnlijk is (en welke goede protestant zal het ontkennen?) dan mag toch zeker verwacht worden, dat Mr van Walsum én allen, die ge poogd hebben de doorbraak te bewerk stelligen, mèt hem, de P.v.d.A. de rug zullen toekeren. Immers er is in die par tij geen zweem te bekennen van enige verdrijft loomheid en moeheid en kou en pijn uit het lichaam. Kol<er 50 labl. 77 ót 25 tabl.:4r et. DEN HAAG. Vooral door de gun stige weersomstandigheden gedurende de laatste weken en de intrede van het nieuwe weideseizoen, kon belangrijk meer boter worden geproduceerd, het geen heeft geleid tot verlaging van de boterprijs. Deze verlaging bedraagt circa 50 cent per kg of tenminste 12 een per half- pondspakje. terugkeer tot dé staat, die gebaseerd is op de eeuwige beginselen van Gods Woord. Het is vooral thans, met de Tweede Kamer-verkiezingen op handen, niet overbodig nog eens met nadruk daarop te wijzen. Nog maar al te vaak staart men zich blind op materialisti sche leuzen, die de P.v.d.A. gretig rond- strooit. Laten zij, die zeggen belijdend protestant te zijn, bij de verkiezingen óók met de daad tonen, dat zij Gods ge zag op elk terrein van het leven, dus óók het politieke, erkennen. Dan zullen zij hun stem niet kunnen uitbrengen op de P.v.d.A., waar rijp en groen onderdak kunnen verkrijgen. Zij zullen dan alleen hun stem kimnen uitbrengen op diege nen, die land en volk, overheid en on derdaan oproepen tot terugkeer tot de God der Vaderen, die God, Die ons va derland in moeilijke jaren doorhielp en Die Nederland eens eer en en aanzien gaf. Slechts onvoorwaardelijke terug keer tot Hem kan verwachting geven in deze tijd van geweld en oorlogsdrei ging. Dat wij dan tezamen mogen we derkeren tot Hem, die de Weg, de Waar heid eni het Leven is. Want: Wie op Hem vertrouwt, op Hem [alléén, Ziet zich omringd door Zijn [Weldadigheên. I. V. GRONINGEN, 29 April. Rode tar we 21.25—25.25, witte tarwe 21.25— 26.25, wintergerst 30.2535.25, zomer- gerst 30.25—35.25, witte haver 24.25 28.75, karwijzaad 50.50^—62.50, ka nariezaad 30.3539.35, slaglijnzaad, witbloei en idem blauwbloei 40.52 52. Al deze prijzen gelden voor boeren partijen franco Groningen inclusief pro- CENTBALE VEILING MIDDELHABNIS Veilinig van iWoen»la(g 30 April 1952 Sla A 5.-6.—; Bloemkool A 63.— 75.Bloemkool A afw. 43.Bloem kool B 36.—41.—Bloemkool C 29.— 31.Bloemkool D 22.Spinazie 16.—119.—Radijs 10.—11.—Pos telein 21.28.Rabarber 15. in tientallen gevallen voor haar genezing, zuiverheid, gezondheid en verbetering nodig heeft, is Dinsdagavond vergaderde de raad van Sommelsdijk, waarbij het nieuwe raads lid, dhr Peekstok zijn intrede deed. De vrij lange agenda werd in een snel tem po afgewerkt, maar het strubbelde bij het voorstel van de gemeenschappelijke regeling voor bouw- en woningtoezicht. Hierover ontstond een debat tussen de heer A. A. Mijs en de voorzitter, waarin ook de heer J. Blok zich mengde. Uit eindelijk werd het voorstel toch met meerderheid van stemmen aangenomen. Burgemeester Rijnders opende met gebed. Daarna vond beëdiging plaats van het nieuwe raadslid de heer A. Peekstok, die in de vacature van dhr v. d. Boogert (voor de A.R.) in de plaats was geko men. Dhr Peekstok legde de eden in handen van de voorz. af, die hem har- na complimenteerde en opriep om met de andere raadsleden samen te werken tot de belangen der gemeente. De heer Peekstok zegde dank voor de felicita tie en hoopte zich daarvoor in te zet ten. De notulen werden onveranderd vast gesteld. De ingezonden stukken brachten geen bijzonderherheden. Besluit tot wijziging van de begroting van het Burgerlijk Armbestuur, alhier, dienstjaar 1951, en rekening dier In stelling over 1951. Werd goedgevonden. De rekening sluif in ontvangst en uit gaaf met een bedrag van 43449.16. Voor het sluitend maken, van de reke ning is nodig geweest een bedrag van 13857.71 wegens gemeentelijke subsi dies. De rekening is in handen gesteld van de Raadscommissie bestaande uit de heren Grootenboer, van Nimwegen en Knape voor onderzoek en advies. Rekening N.V. Electriciteits-Maat- schappij Goeree-Overflakkee, boekjaar 1950/1951. De heer Grootenboer adviseerde na mens de commissie tot goedkeuring. Persoonlijk had hij bezwaar, dat het innen der gelden over enige maanden gelijk ging. Voor velen is dit te zwaar. De voorz. zal dit aan de betreffende instantie ter kennis brengen. Weth. Ie Oomte zei, dat in het bestuur hierover vaak is gesproken; de boekhou ding is echter zó ingericht, dat het, om het anders te doen, moeilijkheden baart. De heer A. A. Mijs: Per maand opne men zou minder rente-verlies opleveren. Dit gaat echter niet door de verschil lende tarieven, het kan dus niet op de zelfde wijze als aan de gasfabriek. Verhuring perceel grond aan de Ring- straat, waarop gebouwd een, noodwo- ning, aan de heer P. E. van Huisstede, alhier. Door de heer EsseUnk is destijds op het terrein een noodwoning gesticht, welke door hun intussen is verkocht aan de Heer P. E. van Huisstede, al hier, die deze woning betrokken heeft. Goedgevonden werd om het bewuste perceel op dezelfde voorwaarden op nieuw voor 5 jaren te verhuren. Benoeming lid Commissie wering schoolverzuim wegens niet aanneming van de benoeming door de heer H. van den Doel Pzn. Uit het opnieuw opgemaakte tweetal nl. de heren Jac. Faasse, en Bartel J. de Bakker, werd eerstgenoemde met alle stemmen gekozen. Sluiting oude begraafplaats. Verzuimd is deze begraafplaats, waar sinds 1939 niet is begraven, in gevolge artikel 24 van de Wet tot vaststelling van bepalingen omrtent het begraven van lijken, de begraafplaatsen en de be- grafenisrechten, gesloten te verklaren. Hiertoe werd besloten. Verzoek van het bestuur der Bijzon dere lagere schoéol alhier, om beschik baarstelling van gelden ingevolge arti kel 72 der Lager-onderwijswet 1920. Dit betrof invoering van een nieuwe leermethode, waarvoor 200.zal wor den gevoteerd. Aan de heer J. J. Boeter werd als opzichter-tekenaar eervol ontslag ver leend. Regeling handwerkonderwijs aan de Openbare lagere school. Het handwerkonderwijs aan genoem de school wordt in onvoldoende mate gegeven. De oplossing hiervan werd gevonden door het aantal uren, waarop ondervrijs wordt gegeven in handwerken, te ver dubbelen en alzo van 4 op 8 uur te brengen. De bezoldiging werd daarmee in over eenstemming gebracht. De instructie van de gemeente-ge neesheer onderging een wijziging inza ke het verrichten van diphterie-vaccina- ties. Inzake de vaststelling pensioen-grond slag van Burgemeester Rijnders, werd opnieuw een besluit genomen. Met de Bank van Ned. Gemeenten werd een overeenkomst getroffen be treffende het verstrekken van gelden uit de Nationale lening voor Woning bouw, waarvoor voor deze gemeente was ingeschreven 16.000.^-. Dit raads besluit werd geldig verklaard ook voor verdere leningen, die uit de nationale lening voortvloeien. Vergoeding exploitatie-kosten bijzon der gewoon lager onderwijs over 1951. Werd vastgesteld op 4338.04, het bedrag der voor rekening in aanmerking komende uitgaven over dat jaar op 5106.95 en het verschil op 768.91. Vergoeding vakonderwijs 1951. De vergoeding voor het vakonderwijs in de nuttige handwerken voor de school met de Bijbel, alhier, over 1951 werd vastgesteld op 536.64. Voorschot eenploitatie-vergoeding school met den Bijbel over 1952. Werd vastgesteld op 186 x 30.32812 is 5641.03. De gemoieenschappelijike regeling Bouw- en Woningtoezicht Aan de orde kwam de gemeenschap pelijke regeling der gemeenten Middel harnis en Sommelsdijk inzake de op richting en instandhouding van een Technische dienst voor bouw- en wo ningtoezicht en voor de gemeente-wer ken, zoals deze in Middelharnis reeds was aangenomen. De heer v. Zielst ging in principe ac- coord met de regeling maar wenste, dat de ambtenaar woonachtig zou zijn in Sommelsdijk. De Voorz.: Dan moet Sommelsdijk een woning beschikbaar stellen. De heer v. Zielst: Er kan ook een on getrouwde benoemd worden! Spr. vroeg of de salarissen er door verhoogd zou den worden. De voorz. antwoordde, dat de salaris sen laag waren, maar momenteel niet zouden veranderen. Komt er wijziging dan beraden zich de raden er over. De heer Mijs zag er in dat het al meer naar samenvoeging ging. Samenwerking vond hij goed, al had hij er weinig baten van gezien, ook niet van de reinigings dienst. Het eigenlijke doel vond spr. slecht omschreven in het voorstel. Hij meende dat toezicht op de woningbouw voldoende geregeld was bij openbare werken. Nu zal M'harnis naar' zijn me ning ook goedkeuring of afkeuring kun nen geven aan de Woningbouw te Som melsdijk. Spr. kon er zich moeilijk mee verenigen. De voorz.: Het is een beheersveror- dening; de positie van het personeel komt er wat scherper door te staan. De opzichters kunnen zich daardoor meer aan speciaal werk wijden, waaraan de laatste tijd veel mankeerde. Overal een specialist voor aanstellen is niet te be talen. Een werkverdeling die practischer is met het bestaande personeel, zal er het gevolg van zijn. Zo zullen ambtenaren die diploma weg- en waterbouwkunde hebben, ook me dit werk worden belast. De heer Mys: Een, goede opzichter dient eigenlijk van al die dingen kennis te hebben: Waterbouwkundigen hebben we absoluut niet nodig meende spr., dan soms alleen voor de haven; waarvoor we voorheen advies vroegen aan de op zichter van de Dijkring. De laatste tijd hebben we bovendien genoeg teleur stellingen gehad met het personeel, zo dat De voorz. baxaeréo. Als er van te leurstelling gesproken wordt sluit ik lie ver de zitting. U spreekt over personeel, we hebben geen teleurstellingen De heer M^js achtte de regeling niet nodig. Het kwam z.i. meer op de prac- tijk neer. Een polderwerker wist er ge woonlijk practisch meer van De voorz. merkte op t.a.v. het ge zegde van dhr Mijs, dat samenwerking niet veel uithaalt, dat niet samenwer ken éér tot samenvoeging leidt. Spreker achtte samenvoeging noodzakelijk en staafde dit met het voorbeeld van de reinigingsdienst. Moeten we terug naar de boerenkar vroeg spr.? Of naar on deskundig toezicht op woningbouw? Daar is S'dijk in het verleden de dupe van geworden! B. en W. had nog tal van plannen, o.m. de haven, verbinding Hoflaan, doorverbinding Sommelsdijk om deze gemeenten een bredere basis te geven. Samenwerking is 100% noodza kelijk! De raad heeft eigenlijk al jaren geleden hier toe besloten, dit is er eigen lijk maar een bevestiging van. Wat gezegd is over weg- en water bouwkunde, is dit geheel anders als door dhr Mijs voorgesteld is zei spr. Wij moeten ook dé,ar gespecialiseerde men sen voor hebben, alsook voor de bouw- politie. Wil men niet samenwerken zal dit te meer een motief zijn voor samen voeging. De heer MSjs vond dat zijn woorden scheef getrokken werden. Spr. wilde niet naar het oude terug. Maar in andere plaatsen is de vuilophaaldienst ook goed, al is daar geen samenwerking, en daar is het belangrijk goedkoper. Sa menwerken wilde spr. maar niet op deze wijze! Spr. hoopte dat de illussies van de voorz. in vervulling zouden gaan, maar zuinig vond hij het niet! De heer Blok kwam neer op het principe-besluit en citeerde het voorstel. De belangrijkheid van deze regeling is niet zo soepel als de voorz. voorstelde. Spr. was van mening dat B. en W. de raad van een en ander tevoren in ken nis had moeten stellen eer het aan Mid delharnis was aangeboden. Spr. wilde ook niet terug naar vroe ger, maar in alles samenswerken wilde spr. niet, dan alleen met de Nutsbedrij ven. Bij de begroting had spr. een ver gelijk getroffen met cijfers van vroeger en nu en dat scheelt nog al wat! „Moeten we dat serieus nemen?" vroeg de voorz. ,,Ja zeker," antwoordde de heer Bldc Spr. verwonderde zich dat Middelharnis het had aangenomen De voorts.Dat is een zaak van Mid delharnis, die hier niet ter sprake mag komen. De heer Bltok wees er verder op, dat de gemeentelijke technische dienst nu 10.000 kostte. Daar kunnen we zelf eenl volwaardig man voor nemen zei spr.! We gaan geheel op weg naar de (Zie Voor vervolg pag. 2 Ie kolom) Het werk-bezoek van Z.Ex. Minister H. H. Wemmers van heden Vrijdag, om de verkeers-situatie en de oeververbin dingen met het eiland in ogenschouw te nemen, is niet zonder meer voorbijge gaan. Er is een commissie gevormd be staande uit de heren Louwerse (vert. Van de fa. Kooman en Co te Dirksland) en dhr B. van Dongen, vrachtautover voersbedrijf te Dirksland e.a., dit uit ledere gemeente van het eiland auto mobilisten, zowel van luxe als vracht wagens, hebben opgeroepen om actie te voeren voor betere en goedkopere veer verbindingen. Hieraan is rijkelijk gevolg gegeven; bij aankomst van de Minister te Midr delhamis stonden aan dfe haven tiental- leni auto's opgesteld die meerdere span doeken met opschriften droegen. Enke le van deze opschriften noemen we hier: „Wij eisen betere en goedkopere ver bindingen." „Goedkopere verbindingen brengen méér welvaart," „Flakkee betaalt per jaar 850.000. aan veergelden." j,Met Minister Wemmers en de bur gemeesters van het eiland aan de kop, komt Flakkee's vervoer er weer boven op." Het was de bedoeling om de Minister er duidelijk van te overtuigen, dat de verkeers-situatie van en naar Goeree Overflakkee onhoudbaar is. De file van auto's is daarna naar het dorp gereden en heeft zich bij het sta tion langs de wegen en bij Hotel Meijer opgesteld, waar de automobilisten met hun spandoeken netjes in de rij ston den, als een vlammend protest tegen de slechte veerverbindingen en de enorm hoge veertarieven. Het kan niet anders of deze actie moet grote indruk op de Minister heb ben gemaakt en wij zullen hopen dat een radicale wijziging èn in de ver keerssituatie èn in de hoge tarieven het gevolg er van zal zijn. Verder verslag volgt. Mijnhardt's Zenuwtabletteo helpen U et overheen. „Want gij zijt gestorven, en uw leven is met Christus verborgen in God." (Koloss. 3 3.)1 Echt geloof sprankelt van leven. En leven valt niet te beredeneren. Het open baart zichzelf. Niemand minder dan de Heilige Geest werkt het in het hart door middel van het levende Woord. Daarom spreekt het geloof van geest en leven. En toch spreekt het alleen als leven, dat „midden in de dood ligt." In ons en rondom ons is de dood. En een zeer actieve dood. Ga uw eigen hart maar na, wanneer ge waarlijk gelooft. En dan weet ge wel, wat daar zoal huist. Kijk bovendien rondom u en lees bv. Openbaring 12, dan staat het er niet al te best bij met die gelovigen! De draak achtervolgt hen en de woestijn is alleen hun schuilplaats. En toch leeft het geloof. Het leeft zelfs blij en vreugdevol. Het geloof heeft nl. een Voorwerp, Je zus Christus. Hij is opgevaren na het Paasfeest. Openbaring 12 zegt, dat de draak dit Kind (Jezus) wilde doden, maar het werd opgenomen, weggerukt, tot God en zijn troon. Daar is Het veilig geborgen. Nu houdt de duivel alleen maar de moeder, de strijdende kerk, over om er zijn woede aan te bekoelen. Ja, maar die moeder is ook veilig! Ze heeft de dood nl. in zijn diepste wezen al achter zich, al wordt ze dage lijks gedood. Paulus zegt: „Gg zijt ge storven." Vrees dus maar niet. Paasle- ven betekent: ingegaan zijn in het nieu we; in die jiieuwe orde, waar de dood voor eeuwig uitgebannen is. Tot dat nieuwe leven is Christus opgestaan. Op Golgotha is het doodvonnis' over de zonde geveld. Gij zijt gestorven en gij leeft. Want Christus Zelf, die uit de doden opgestaan is, is uw leven. Dat leven nu met Christus, is üAéx veilig, d4é,r, waar Christus is, in de he mel der heerlijkheid. Dat leven is verborgen, zegt de apos tel. Dat leven komt dus nog niet tot volle glorie. Iets wat verborgen is, treedt niet naar voren, als datgene, wat in het volle zonlicht glinstert. Het leven van het geloof is wel vei lig geborgen bij Gods hart, maar het is Gods bedoeling niet, om Christus en de Zijnen daar veilig geborgen te hou den. Straks treedt Christus uit deze ver borgenheid en dan zal Hij verschijnen, die ons leven is, en dan zult ook gij met Hem geopenbaard worden in heerlijk heid (vers 4.) Wanneer Hij verschijnen zal, is nu nog verborgen. Wel heeft Hij gezegd, dat Hij weder komt. Laat onzeZondagse Geloofsbelijdenis in de kerk daarom meer zijn dan een nietszeggende sleur, maar spreekt met uw hele hart mee: „Ik geloof In Jezus Christusdie ten derden dage opgestaan is van de doden, opgevaren ten hemel, zittende ter rech terhand Godsvanwaar Hij komen zal om te oordelen de levenden en de doden." Om te oordelen. U en mij. Dat oor deel hangt geheel en al af van het al of niet geloven. Wie niet gelooft, is airede veroordeeld. Die in de Zoon gelooft, die heeft het eeuwige leven. En dat geloof heeft een. eigen getui genis. Het getuigenis van den Heiligen Geest. Nu kan ik mijzelf beproeven, of ik dit getuigenis ook bezit. Dan is mijn leven geborgen, omdat het met Christus verborgen is in (3od. 's-Gravenhage. L. S. den Boer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 1