Opening van de 4e Centrumbeurs te Sommelsdiik fflefz^?ffleiz Een beurs, die groter is, aan ooit te voren! AfscheiJ van Ds L. A. Klootwijk te Herkingen 25ste Jaargang CHRISTELIJK WEEKBLAD OP GEREFORMEERDEN GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN voor nóg lagere prijs Woensdag 30 April 1952 No. 2111 niEuws erschüJnt tweemaal per week. Woensdag en Zaïterdag Bedactiebureau: Prins Hendrikstraat 14 Middelhamls Abonnementsprys 1.70 per kwartaal Telefoon 17 Middelhamis Giro 167930 Postbox 8 Telefoon Drukkerg 19 Adv.-prijs 12 et per mm. Bü contract speciaal tarief Heden Dinsdagmiddag 2 uur is de vierde Centrumbeurs aan de Hobius de Krijgerlaah te Sommelsdrjk door Burgemeester D. Renders officieel geopend. De burgemeester heeft daarbij een openingsrede gesproken, waarvan we in ons e.k. nummer verslag hopen te geven. Het complex gebouwen is veel groter dan vorigé'Sëren, er is een tent bij van plm. 100 m lang. Er zijn niet minder dan 54 standhouders, w.o. niet alleen uit Flakkee, maar ook zoals reeds medegedeeld, ook grote landelijke zaken. Bo vendien is er een aparte consumptie-tent enj een tent tot het vertonen van bedrijfsfilms. Het geheel geeft een keurige, zeer aantrekkelijke indruk, en avonds is het met de fraaie verlichting zelfs feëriek. Er wordt op deze beurs een groot aantal bezoekers verwacht, Woensdag, Koninginnedag zal de Beurs ook 's morgens ge opend zijn. De bezoekers van de Sommelsdijkse Veemarkt, die Woensdagmor gen wordt gehouden, kunnen er dan meteen een kijkje nemen. We geven hier alvast een overzicht van de verschillende stands. De eerste stand links aan de ingang m de eerste tent is van de fa. Ruys i'; Co te Rotterdam; hoofdagenten voor jderland van de grootste Scheepvaart- aatschappijen, zoals de Holland Ame- ilka-lijn, Holland-Afrika en HoUand- Australië-lijn en vele anderen. A.s. emi- gi anten kunnen hier aUe inlichtingen be komen, voor volledige vervoersbemidde- ling, ook voor verzekering van hun ba gage. Naar alle emigratie-gebieden heeft da fa. Ruys en Co het vervoer, zodat a.s. emigranten in hun eigen belang er goed aan doen, zich hier te vervoegen en zich te laten inlichten. Het is een keurige, met veel zorg opgezette stand. De volgende vier stands zijn van de Oombinatie Goeree en Overflakkee. In de eerste plaats met „Phoenix" bier, waar de bezoekers gratis een proefje kunnen nemen. De tweede is een kaas- i,i;and van de kaashandel Mij „Gouda" te Üouda. Men kan hier gratis kaassnijden! ..loet men bv^ een pond kaas hebbeni en men snijdt precies een pond, mag men VIit gratis meenemen! De derde stand van de Combinatie is van de fa. Miedema's Wijnhandel (Wij nen, Likeuren, Advocaat e.d.)' waar men ook gratis kan proeven! Bovendien is nier een extra verrassing aan gebonden, door te radeUk hoeveel vsdjn er in een reuze-groot-vat zit. Tenslotte is er een stani met Margarine, onder eigen merk „Goeree-Overflakkee", oliën en vetten. De diverse artikelen zijn op zeer keurige en aantrekkelijke wijze uitge stald. „Blookers' Cacao en Chocolade" het bekende merk is oek op de beurs ver- 1 egenwoordigd. „EU uur Blookerstyd" luidt het spreekwoord, maar vóór en na elf uur, (wanneer de Beurs open is) ;.an men hier ook een proefje» nemen! „Monaco" aperitief, de bekende Mona- co-wijn, van de fa. v. Olfen brengt heer- jjke dranken voor de meest verwende roevers. De grote vrijnvaten trekken ;ier wel de aandacht. De „liOda^faibrielk" te Breda (uit de (.dverentie in ons blad wel bekend) 1 oudt een demonstratie in eeni geweldig grote wagen, die een complete stand vormt, met het bekenlde merk „Loda- line". Deze wagen is zó groot, dat er een extra boot moest varen om de reu zen-auto over te zetten. Voor de dames een bijzondere attractie. De Waterleiding' heeft een speciale stand met reclame voor bezuiniging op het waterverbruik. Er staat een druppe lende kraan, waarbij men raden kan hoe veel water er met geregeld druppelen verloren gaat. Er zijn( enige prijzen aan i^erbonden. De fa. Johs. tCrroenendyk S'd^jk expo seert de beroem'de „Avros", de koning 'inder de bromfietsen! De Avros is zo zachtjes aan bezig om het wielrijdend publiek van Flakkee geheel te verove ren. Ook zijn de Germaan-rijwielen rijk vertegenwoordigd. De fa. Het Jonk t© MiddeUiamls is vertegenwoordigd met Pfaff naaimachi nes en demonstreert er de practische wijze van gebruik. Pfaff-Zigzag machi ne is een wonder! Als iets nieuws wordt gedemonstreerd met het nieuwste Trico-fix brei-appa- raat, 1.10 m lang. Evenals de vorige keer is er ook weer een mooie stand van de heer J. Hollaar ta S'dijk, in huishoudelijke en liixe ar akeien, glas-, aardewerk enz. Een, mooie aantrekkelijke stand met veel variaties, .i.m. ook in textiel en wol. Wasser^ „De Zoom" uit Zierikzee Eergen op Zoom op ons eiland zeer bekend, vertoont hoe voordelig het is voor de huismoeders bij deze firma de v/as te laten doen. De was de deur uit, wat een groot gemak! Men kan er ook larecht voor stomen en verven. Zie de kortingen, die op de eerste was worden gegeven! Muziekhandel Bernard is vertegen woordigd met een geweldige sortering accordeons, gitaren, mandolines en al lerlei andere soorten muziek-instrumen- ten. De sortering is van die aard, dat men die zelfs in de grootste muziek- handel niet tegenkomt. Het geheel is .ieer effectvol opgesteld. Gibbels' Electro Technisch bedWöf geeft in een fraaie stand demonstraties met de Hawkens snelkook-pan. In 5 minuten 'is hiermee het middageten ge reed! Verder wordt hier tentoongesteld aen grote collectie electriciteits-artike- len, waarbij wordt gedemonstreerd met diverse electrische toestellen en appa raten, o.m. de electr, wasmachine„Go- blin" en ook met de A.F.A. starterbat terijen. Deze stand trekt wel zeer aan door de fraaie opstelling van de diverse artikelen. De Centrale Veiling' Goeree en Over flakkee heeft een kleine, maar een heel mooie stand links aan de ingang van de tweede tent. Er wordt in gepropageerd alle land- en tuinbouwprodcten over de veiling te laten lopen en opgewekt lid te worden. Met een statistiek wordt een overzicht gegeven van de geveilde pro ducten. De fa. V. d. Stoep te Sommelsd^k is vertegenwoordigd met een grote collec tie kantoormeubelen, kantoormachines en alle andere kleine kantoorbenodigd heden, ook technisch teken-materiaal en wat daar verder bijbehoort. Dit la een van de grootste stands, die zeer fraai is ingericht. Finna 3. Taaie, Sonunelsdljk expo seert een serie Philips Radio-ontvang- toestellem voor auto's en motorboten. Bij aankoop van ieder apparaat op deze Beurs, geeft de fa. Philips een premie van 50 gulden! Bovendien worden ook His Masters Voice en de Novac-auto- radio's vertoond. Met een Philips-tele- visie-toestel wordt een demonstratie ge geven, gedurende de 3 dagen dat er een uitzending is. Woensdag (Koninginne dag) zal het défilé ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin te zien zijn. Een bijzondere attractie is de Ro bot, de nieuwe Ruton-stofzuiger, die zuigt, vloeren boent, haar droogt en mixed! Dit is iets heel nieuws! Van de vertoonde Blaupunkt appara ten merken we op, dat deze geheel sto- ringvrij zijn voor onweer. Fa. G. W. Visiser en Zon«n te Som- melsid^k heeft een fraaie stand met ta pijten, lopers, gordijnstoffen en bedden. De fraaiste dessins in diverse prijzen worden hier vertoond. Het is een keur- collectie, waar de huisvrouwen te kust en te keur kimnen. Het ttjjika Arbeidsburea/u ivoor Goeree Overflakkee geeft in een keurige stand een overzicht van het aantal werklo zen per 1000 werkenden. Verschillende platen geven de taken aan van het Rijks arbeidsbureau. Van de industrie te Rid derkerk, varLfa. Boele, Bolnes, fa. Gus to Slikkerveer worden fraaie platen vertoond met de mogelijkheid van te werkstelling. Een miniatuur werkstuk (een model van de Jan v. Arkel) ver fraait het geheel. Verschillende vragen op welke wijze de werkloosheid kan worden wegge werkt, worden hier beantwoord. Gedu rende dat de Beurs loopt zullen vier emigratie films en één beroepskeuze film worden vertoond, w.o. één, waar men de Flakkeeërs bij Boele ziet wer ken. Fa. II. Verkerice en Zn. te SommeMpt is op de Beurs wederom vertegenwoor digd met een heel grote stand in ge reedschappen, en werktuigen voor be drijf en werkplaats. Voor het landbou- wend publiek is dit altijd weer een aan trekkelijke stand. Speciaal wordt hier da aandacht gevestigd op verloden rug sproeiers waarmee zwavelzuur gespoten kan worden, met meerdere vemeveldop- pen. In klein landbouw-gereedschappen, zoals wied- en zaaimachines is hier een keurige collectie te zien. Ouds' Wljnhan^l te Middelharnls mist ook niet op het appèl. Een keur collectie vnjnen, likeuren, advocaat zijn in deze stand op prettige vnjze gerang schikt. Men kan er ook gratis een proef je nemen! Finna Hossehnan en Vis is er weer met de bekende Movi-Sproeimachines. Het nieuwste product is thans de Movi- vernevelaar, voor paard- en tractor-trac- tie (1112 m nevel-breedte)Minimum waterverbruik van 30200 1 per ha. Ook is te zien de nieuwste uien-af- staart-machine. „Movi" volgens Cana dees' patent. Fa. B. Hartensveld, Sommelsd^k is vertegenwoordigd met Tip-Top Swal- blndertwine. Voorts al ander touwwerk voor landbouwbedrijven, oliën en vetten. Ook in dekkleden is de heer Hartens- veld gesorteerd. Asepta-faferièk Delft heeft een fraaie stand met Chemische producten en be strijdingsmiddelen voor de land- en tuinbouw. Speciaal wordt hier de aan dacht gevestigd op een vloeibaar enver- nevelbaar koperproduct, ter bestrijding van de aardappelziekte. Dit is een kers vers product, waarvan de Plantenjziek- tekundige Dienst te Wageningen zo juist toestemming tot fabricage afstond. Verder wordt er gedemonstreerd met onkruid bestrijdingsmiddelen voor uien, wortelen, grasland en graan en dood- sproeien voor het aardappel-loof. De fa. J. Mastenbroek te Sommelsdijk is de hoofdvertegenwoordiger van deze arti kelen. Fa. Gebr, de Korte, Oude Tonge is vertegenwoordigd met tal van artikelen zoals een grote collectie, touw- oliën, vetten, rietmatten, dekzeilen, gecreosor- teerde palen, draineerbuizen, bietennet- ten enz. Het landbouwend publiek kan hier ruimschoots keuze doen. Ook in brandstoffen is hier een sortering te zien. Regenkleding voor tractor- en bromfietsen berijders ontbreken er ook niet, alsook zakkenlijm „Reparin" voor reparatie van zakken. Fa. Buijsse het bekende kledingbedrijf te Middelharnls, brengt op de beurs een geheel nieuw artikel op het gebied van regenkleding, speciaal voor de brom fiets: het Indiana Practicoat, die warm en droog doet blijven, en die koel is in de zomer, volkomen breukvrij, bestand tegen slagregens en onaantastbaar voor zuren, vetten enz. Een jas, die een revo lutie betekent! Voorts expos^ert Fa Buijsse het bekende merk „Falcon", de fijne regenjas v^jpr dame en heer. Fa. P^ van Dam, Sommelsdijk verte genwoordiger van de Shell Nederland in brandstoffen, smeermiddelen, en roest- werende producten en voor de landbouw bestrijdingsmiddelen, o.a. Shell M.C.P.A. en Shell algemeen onkruidbestrijdings middelen. A.D. Al deze artikelen worden op de beurs vertoond. De heer v. Dam exposeert bovendien op een andere stand landbouwwagens met vliegtuigbanden. Fa. J. W. Mastenbiioek, Sommelsdqk komt uit met een speciale stand voor roestwerende verven van de Eerste Rotterd. Bitumen-industrie. Deze ver ven, op bitumen-basis, zgn uitermate ge schikt voor ijzerconstructie-werk, ijze ren golfplaten en alle ander ijzerwerk. Vanzelfsprekend ontbreken ook hier de bekende Philips-Roxane bestrijdingsmid delen voor land- en tuinbouw niet! Ver der de producten van de Beverol-olie fabrieken te Beverswijk, die de heer Mastenbroek reeds jaren vertegenwoor digd en ook de autolakken van de fa. Peter Schoen. Verversingen kunnen op de Streek- beurs ook worden gebruikt. De heer Zoeteman verschaft de bezoe kers, patat, ijs, koek en chocolade in vele variaties. In de eerste tent is ook vertegenwoor digd de Grada-prodiucten N.V. met Gra- da-bleekwater en een nieuw product Gradix, voor de was van wollen stoffen en fijne weefsels. Het is een wonderpro- duct: Auto's tot Nylonkousen kunnen er mee worden schoongemaakt. Ook wordt gedemonstreerd met het Belgi sche product „Bref" voor het schuren van pannen enz. Onmisbaar in de keu ken! Vertegenwoordiger voor deze pro ducten is de fa. v. d. Wende en Both te Middelhamis. Van Berkels' Pateöt N.V. te Rotter dam is vertegenwoordigd met een grote collectie Weegwerktuigen, in diverse uitvoeringen voor handel en industrie. Voorts een uitgebreide collectie snijma- chines, zowel electrisch als voor de hand, waarbij gedemonstreerd wordt met een van de nieuwste fabrikaten, die de vleeswaren tot het laatste deel op snijdt. Als een bijzonderheid kan nog van de weegwerktuigen worden gemeld, dat de wijzerplaten zeer duidelijk en lees baar zijn met 5 gram-indeling. Fa. Saeps te Siommelsdflk heeft een keurige expositie met klokken, horlo ges, ringen, duivenklokken, schoolpro- jectie-apparaten, foto-toestellen, bril len enz. Fa. C. Korteweg de bloemist van Mid delhamis, exposeert iets aparts, nl. een complete stand met cactussen en cac tus-schalen. Ook is hier een keurcollec tie bruidsbouquetten te zien. Singer Maatscihappy N.V. Rotterdam exposeert een grote collectie Singer Naaimachines, w.o. een van het lichtste type van slechts 5 kg. Diverse hulpap paraten, o.m. Zigzag, blindstik, kousen en linnenstop-apparaten. Ben pracht- ding is ook het knoopsgaten-apparaat, dat zeer gevraagd is. Ke^ziers' Schoenmaigazijnen, Sommels dijk Maddelhamis-Dirkslamd brengt in een zeer aantrekkelijke stand een keur collectie Heren- en Damesschoenen. In kinderschoenen wordt hier een nieuw merk geëxposeerd met ingebouwd steun- zooltje, merk Rany. Het fleurige in de ze stand is, dat in een vrjvertje een moe dereend met zeven jonge eendjes zwemt Zeer aardig bedacht! Fa. P. C.' V. d. Heuvel Sr., DistUleer- dery te Bitterdam is op de beurs ver tegenwoordigd met zijn bekende dran ken, zoals, brandewientje mi suiker, frambozenbrandewijn, advocaat, medici nale en vitaminale houdende bloedwijnen Boerenjongens, Boerenmeisjes enz. Proe ven is kopen! De heer C. Zoon, Slagerij Sommelsdijk brengt evenals verleden jaar weer heer lijke versnaperingen in de vorm van saucijzen en worstbroodjes. Tevens zijn in deze stand weer allerlei vleeswaren te koop o.m. het merk Hoy van de Vleescentrale Rotterdam. Het smaakt naar méér! De fa. Witvliet te Middelharnis expo seert op de Beurs de nieuwe Fordson Major met hydraulische hefinrichting (dezelfde waarvan reeds een afbeelding in ons blad is geplaatst). Voorts D.A.F. Ons geperfectionneerde pro ductieapparaat stelt ons thans In staat onze geheel verende „Service'-bedstellen in 3 series aan te bieden, tegen ongelooflijk lage prijzen, die ver beneden de normale winkelprijzen liggen. iedere „Serv)ce".matras wordt geleverd met 1 5 ïaren schriitelijke garantie. Serie 1 2 persoon;, 3-delig, geheel verend bedstel, maat 120 X 190, met soliede, ge bloemde damast in groen, terra en bteuw nu "TQ Java kapokkussen 10.- p. stuk Serie 2 2 persoons, 3-delig, geheel verend bedstel, maat 120 X 1 90, met prima gebloem de damast In groen. terra en blauw nu I w^/t"" 1 persoons ,iService"-matras Serie 2, maat -ro Kn 80x190 nu fO.^^ Java kapokkussen f 12.50 p st Serie 3 2 persoons, 3-delig, geheel verend bedstel, luxe uit voering, maat 120x 190, met gebloemde damast van de aller, beste kwaliteit, In groen, terra en blauw nu Mnf\ 1 persoons „Service"-matras Serie 3, maat •4/^/^ 80x190 nu lUU.- Java kapokkussen f 15.- p, stuk Postbeslellingen worden franco onder rembours uitgevoerd. MATHENESSERLAAN 190 (hoek Nw. Binnenweg) WEST KRUISKADE 4 PRETORIALAAN 47 ROTTERDAM ^ST luchtbandenwagens, volgens de aller nieuwste constructies en een mooie col lectie Bromfietsen, nl. Kaptein Moby- lettes en de Sitta Scooter. De fa. GroeneveM te Middielliarnis heeft een grote stand in electrische ap paraten, inzonderheid in verlichting en in lampekappen. Caltex Petroleum Mü N.V. Den Haag brengt cardan oliën, motorsmeermidde len, vetproducten, en voor de landbouw speciaal Caltex-tractor petroleum. Voor bromfietsen wordt een Caltex-smeerolie geleverd, in een viscositeit, waar alle merken bromfietsen mee gesmeerd kun nen worden. Tenslotte de Havoline olie voor automobielen. Ook wordt Marfak- vet voor chassis-smering en wiellagers, met de bijzondere eigenschap, dat het zich niet laat wegdrukken. De agent voor de Caltex-producten is de heer J. M. V. Reijeni te ,Achthuizen. In samenwerking met de Coöperatie ve Tuinbouwveiling Z.H.E. te Rotterdam heeft de Tuinbouwvereniging Goeree Overflakkee een allerfraaiste stand in hard en zacht fruit, groenten (bloem kool, radijs, tomaten). Het fruit wordt getoond in gewone en in luxe verpak king. De geëxporteerde uien zijn van Ouddorp afkomstig, die eind Januari in Foto Willy Schurman N.F.K. Nieuwste foto van H.M. de Koningin die WoensJag haar 43ste vervaardig viert. Zondagmiddag jl. nam de predikant der Ned. Herv. Gemeente te Herkingen Ds L. A. Klootwijk afscheid van zijn gemeente in verband met zijn vertrek naar Raamdonksveer. Het kerkgebouw was geheel gevuld toen de scheidende leraar voor het laatst als plaatselijk predikant de kansel beklom vanwaar hij vier en een half jaar het woord heeft mogen bedienen. Na het votum en de zegen te hebben uitgesproken liet Ds Psalm 103 3 zin gen waarna belijdenis des geloofs werd afgelegd en .Ps. 72 11 werd gezongen. Daarna volgde Schriftlezing uit Matth. 28 1120 en ging Ds Klootwijk voor in gebed. Als tekst werd gekozen het 20e vers van het voorgelezen Schrift gedeelte: „En ziet. Ik ben met ulieden al de dagen tot de voleinding der wereld.' Ds Klootwijk schetste de weemoed die door dit afscheid werd geboren. Echter terug ziende op het vele werk dat met en onder elkaar kon worden gedaan was er reden tot lof en dankzegging. Het is God, die alleen daarvan de ere toekomt. Vier en een half jaar herder en leraar, was het steeds in kerk, bij begrafenis sen, op bruiloften en ziekenbezoek, vol van Gods goedertierenheden, omdat Woord en troost kon worden gebracht. Het was moeilijk het menselijke senti ment te laten wegvallen in dit uur. Toch bezag Ds Klootwijk dit afscheid relatief en onbelangrijk, daar het niet gaat om de dominé en zijn gezin maar om Hem, die alleen de ere toekomt. „Ik ben met ulieden": dat was hij 41/2 jaar, bij intrede, alle ambtswerk met ook onwil, slapheid en ontrouw. Bij ziekbed den en jeugdverenigingen. Hij was er. Nu zal het er om gaan of ook wij Hem hebben bemerkt. Zo niet, dan ligt dat aan ons ongeloof en ziet het er voor ons niet mooi uit. Bij dit afscheid behoeven we elkaar geen vaarwel te zeggen want ziet. Ik ben met ulieden tot de volein ding der wereld tot we verenigd zijn. Daarom riep spr. zijn gemeente een blij moedig tot weerziens toe. het koelhuis van de veiling Z.H.E. zijn gekoeld. Eerste klas witlof is ook te zien, ge teeld door J. Hanenberg te Sommelsdijk. In witlof staat Flakkee bovenaan! Handelsonderneming „TJdaya" brengt eeni nieuw middel, dat voor de eerste keer in de handel komt, nl. „Clean up", een snelwerkend middel om auto's rij wielen, bromfietsen e.d. glanzend nieuw mee te maken. Men behoeft er weinig kracht voor bij te zetten, om alles glan zend te krijgen. Het is nog goedkoop ook, zodat het wel aftrek zal hebben. De heer Haotkens, bijgenaamd de oude heer Stoppax, demonstreert in zijn stand de Stoppax, een Deense vinding, die ten doel heeft de zigzag steek te maken en verdere reparaties van alle textiel, zonder uitzondering. Ook van tricot, charmeuse en interlock. Het apparaat past op iedere huishoudnaaimachine. Voor de dames wat moois! Fa. Buijsse-Oversier Straatdijk Dlrks- land exposeert in een keurige stand tex tielgoederen, damesstoffen en een uit gebreide collectie pullovers en vesten van de firma Spencer Hey te Veenen- daal. Een lichtreclame (draaiboek) van de fa. Spencer Hey trekt, hie* vooral de aandacht. Aan de stand wordt verkocht. Fa B. de Geus, Alphen a.d. B^n is op de Centrumbeurs met Bédêgé Winkel Service. Geëxposeerd wordt met toon banken, vitrines en winkelbenodigdhe- den die hier op het eiland geleverd wor den. Uitvoering van complete wirikel- betimmeringen. Op het eiland is deze firma geen onbekende, daar reeds vele winkels door hen werden gemoderni seerd. Fa. J. J. C. de Lignie, Herkingen is er met de bekende Allis Chalmers trac toren. Voorts met sproei-installaties, vemevelaars, zowel voor tractor-opbouw als draagbare. Bijzonder zal hier de aandacht trek ken de niet te evenaren Allis Chalmer B., de reus onder de kleine tractoren! De Allis Chalmer B is in prijsklasse be neden ieder ander merk. De tenten op de Centerumbeurs zijn van de fa. A. D. de Zwart, Bmnenkant 12 Amsterdam (C.) De zetter van deze gevaarten is de heer H. J. Haarbrink. Wij wensen alle standhouders veel succes! Na het zingen van Ps. 89 37 en met dangebed te zijn geëindigd werd gezongen Ps. 33 1011. Toespraken Ds Klootwijk hield vervolgens enke le toespraken en wenste allereerst Bur gemeester van Heyst bij het verder re geren zijner gemeente viijsheid en kracht toe. Voorts verzocht de scheiden de predikant Ds Koele zijn groeten over te brengen aan de Classis en bedankte de Flakkeese predikanten voor de goe den samenwerking die er steeds was ge weest. Tot Ds Wolthers yan Oude Ton ge, die nu consulenst wordt van Herkin gen, richtte Ds Klootwijk woorden van waardering voor het vele werk aan zie kenhuis en Rusthuis waarbij hem nu ook nog het consulentschap voor Her kingen op de schouders wordt gelegd. Hij hoopte dat Ds Wolthers een geopen de deur zou vinden. Vervolgens richtte spr. nog een woord tot Ds Koele in ver band met het mede redacteurschap van de „Zaaier". Ds Klootwijk sprak vervolgens tot de leden en commissies van de Zendings kring, ziekenhuis, rusthuis en verder al le broeders uit omliggende gemeenten. Organist, koster, jeugdleiders en leid sters, onderwijzend personeel van de Ned. Herv. School, catechisanten, ker- keraad, diaconie en tenslotte de ge meente hoorden woorden van dank tot zich richten voor de betoonde samen werking, trouw en liefde. De oudste no tabel B. v. d. Linde (84 j.) werdi in het bijzonder toegesproken. Buirgiemeiester van Heyst antwoordde met woorden van dank voor de prettige samenwerking tussen kerk en plaatselij ke overheid. Namens de kerkvoogdij sprak de heer A. de Gems die o.m. memoreerde hoe on der Ds. het verjaringsfonds voor het orgel tot stand was gekomen en de res tauratie aan de pastorie. Ouderling C. v. Wezel sprak namens de kerkeraad eü stelde de vraag wat de gemeente heeft gedaan met het Woord en de vermaningen die, Gode zij dank, mochten worden uitgestrooid. Mede na mens het schoolbestuur en de verenigin gen sprak ouderling v. Wezel woorden van dank voor het schitterend werk dat hij had gedaan. Ds Koele sprak als afgevaardigde van Classis en Ring- em bracht de scheiden de leraar in het bijzonder zijn dank over voor het vele ed goede werk op het ge bied van de Zending waarin deze zich had onderscheiden. Ook voor het werk aan de „Zaaier" en belangeloos geeste lijke verzorging in het Ziekenhuis. Spr. wenste hem en zijn gezin Gtods onmis bare zegen toe. Ds Wolthers van Oude Tonge bracht als consulent namens zijn gemeente Ds Klootwijk de beste wensen over voor het werk in zijn nieuwe gemeente Raamsdonkveer en richtte vervolgens zich tot de gemeente met de wens dat weer spoedig een andere leraar in hun midden zou zijn. Op verzoek van de kerkeraad werd Ds Klootvrijk staande Ps. 122 3 toegezon gen waarna deze eindigde met woorden van dank voor het gesprokene. Voor de laatste maal als predikant van Herkin gen legde Ds Klootwijk daarna de ze gen op de gemeente. (J. v. P.) CENTRALE VEttiING IvaDDELHABNIS VeiUng van Maandoig 28 April 1952 Sla A 5.-—10.—Sla B 5.—; Sla gerand 5.Spinazie 19.20. Radijs 9.—12.—Postelein 35.—41.— Bloemkool. B 41.—; Bloemkool C 32 —35.—; Bloemkool D 25.—.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 1