Buitenland A. Wielhouwer Plaatselijk Nieuws FOTO-ARTIKELEN Predikbeurten Nu voor weinig geld een gezellige woning I Holtap Karpetten Vervolg Raad Herkingen MODESHOW Haarvelour Karpetten Wilton Karpetten mng 2S-S7-59 Somiuêlsdiyic - Tel. 243 Voor Ouddorp: Het bekende adres HAZERSWEG Tl^SSJC^ËgEgDSeHAP De a.s. Centrumbeurs te Soznmelsdijk Zondagsdiensten Artsen. MIDDELHARNIS KERKCONCERT GOEDEREEDE Biz. 2 „E Ili AND E»I-NIEUWS" Zaterdag 12 April 1952 Volgde benoeming van een nieuwe helpster waarvan de sollicitanten waren de dames iD. de Geus, K. Kalle, B. Soe- teman, H. Struijk en M. S. v. d. Veer. Ter bespreking van de sollicitanten ging men een ogenblik in besloten zitting. Na opening volgde stemming. Mej. B. Soeteman ontving 4 stemmen; D. de Geus 1, en H. Struijk 1 stem. De eerste was dus benoemd. Getracht zal worden haar eerder in dienst te krijgen, om zich een beetje in te werken. Daarna volgden enige vrijzigingeni van de gemeente-begrotingen 1951 en 1952, meest van administratieve aard. B. en W. wilden komen tot herziening van het uitbreidingsplan, waarvoor op de begroting 1952 150.werd ge bracht. De totale kosten voor ontwerp bedragen 750.af te lossen in een aantal jaren. Oi^oiidaankoop Voorstel tot het aankopen van een perceel grond van de heer J. C. L. Coen- radi, gelegen in de Nieuwstraat. Onlangs is er een bespreking geweest met woningzoekenden en de Rohyp, waarvoor veel belangstelling was, maar slechts 2 gegadigden zich opgaven voor particuliere bouw. Afgezien daarvan had B. en W. toch reeds het oog op deze grond en dhr Coenradi bleek na lange besprekingen die grond af te willen staan voor 4.per m2, plus enige ver goeding voor de vruchtbomen. Er kun nen 2 huizen staan, zodat de gegadig den hier direct kunnen bouwen. De heer T. Kalle vroeg of er een af scheiding kWam, waarop de voorz. zei dat er een betonnen schutting moet ge plaatst, wat in de bouwkosten kan wor den begrepen. De heer J. C. Kalle wees er op, dat dhr Coenradie node deze grond ver koopt. Hij wil er aan verbinden, dat de andere grond hem niet ontnomen kan worden. De voorz. antwoordde dat de afschei ding verplicht wordt gesteld. Spr. was voorts erkentelijk, dat dhr Coenradi de ze grond had verkocht en er zou met zijn wensen zeker rekening worden ge houden. Sommige raadsleden vonden de prijs wel wat hoog maar allen gingen; toch gaarne met het voorstel accoord. Voorstel tot verkoop van de gemeen tewoning, Scharloodijk 29, B. en W. heeft overwogen of het aan houden van dit huis de gemeente nade lig zou worden waarom het bij inzet in verkoop is gegeven. Hierbij was dhr Chr de Veer de hoogste bieder voor 650. B. en W. vinden dit bedrag niet hoog, maar meenden toch te moeten adviseren het voor dit bedrag te gunnen. De huur doet 2.25 per week. De heer M. de Geus wenste dhr v. d. Veer er geluk mee. Het brengt hem bes te rente op, maar voor de gemeente wordt het een schadepost. Goedgevonden werd het huisje te gunnen voor dit bedrag. Ter tafel kwam een voorstel van de Bank van Ned. Gemeenten tot het aan gaan van een geldlening, waarvoor ten behoeve van deze gemeente op de Na tionale Woningbouwlening voorkeur is Uitgeoefend. Hoe groot de lening is, is nog niet bekend, wel was er volgens de voorz. flink op in geschreven. Spr. hoop te dat het een bedrag van 100.000 zou worden. De heer J. C. KaUe: 't Zal met 5000 wel aflopen! De voorz.: Medio Mei zal het bedrag bekend zijn, wat aan de raad zal wor den meegedeeld. Het voorstel werd z.h.s aangenomen. Verbetering veer MiddeUiarnis- Hellevoetsluis Het laatste punt bevatte behandeling van een schrijven van Ged. Staten in zake verbetering van het veer Middel- harnis-Hellevoetsluis. Dit wilde de voor zitter aanhouden, omdat hierover eerst een bespreking moest plaats hebben met de Dag. Besturen van de Gemeen ten onderling. Het is nl. zó, de verbou wing van de Stad Zierikzee eist een be drag van ruim 3 ton waarin Rijk en Pro vincie maar de gezamenlijke gemeenten ook 1/3 moeten bijdragen. Bovendien is men met deze vergroting niet uit de impasse, omdat slechts weinig auto's meer zullen kunnen worden vervoerd. Het zou ook het brugplan naar de ach tergrond kunnen drijven. Ged. Staten moeten antwoord hebben voor 1 Mei as. Bondvraaig De heer T. KaUe had aanmerkingen op het gevaar, dat van de werkplaats van fa. de Lignie uitgaat. Verleden week was er volgens zijn zeggen bij een proef met een sproei-installatie een houten vat, onder hoge druk uit elkaar ge spetterd en bij Korvink tegen de blin den gevlogen. Zijn zuster stond er vlak bij. Gelukkig liep het incident zonder ongelukken af, maar spr. achtte het niet verantwoord. De voorz. zegde toe een onderzoek te euUen instellen. Poor dhr T. Kalle werd voorts geïn formeerd naar de verhuurder van een gedeelte van het spui, waarop werd ge antwoord, dat de Dijkring medewerking zou verlenen. Ook wees dhr T. Kalle er op, dat het overtollige regenwater bij de Visbank en de pompinstallatie bij Wed. Klem, niet weg kon. Ook dit zal bezien worden. Door de heer M. de Oeus werd er op gewezen, dat sommige huizen (vlak voor de weegbrug) gevaar van instorten op leveren. Spr. zag niet gaarne, dat het geen te Middelharnis was gebeurd, zich hier ook zou voordoen. De Voorz. zal dit laten opnemen. Het is altijd niet zeker, dat er direct gevaar voor bestaat. De heer M. de Geus wees er verder op, dat in de sloot bij het kerkhof veel vuil en afval werd gedeponeerd. Dit vond de voorz. ook niet piëteitvol maar de dader(s) zouden op heterdaad moeten worden betrapt, of door anderen moeten worden aangegeven om proces verbaal op te maken. Ook op het oude kerkhof waren vol gens dhr J. C. Kalle voorzieningen no dig en hier en daar een afheining, wat nader zal worden bekeken. Dezelfde wees op het euvel, dat zonder weten van B. en W. op de Visbank wordt aange plakt, waarop strenger toezicht zal wor den uitgeoefend. Oorlogs-rumber Na sluiting begaven B. en W. en de raadsleden zich naar de oefening van de Nat. Reserve, die juist deze avond slag leverden in het anders zo stille dorp. Heel de gemeente bleek uitgelopen het knetterende geweervuur riep de be woners, en vooral de jeugd naar buiten. Er was hier en daar brand ontstaan; de reservisten hadden eigener beweging de klok geluid, om de brandweer op te roepen. In ongelooflijk korten tijd waren de fraai gehelmde brandweerlieden pre sent, die uitrukten naar de haven, waar zgn. phosphorbommen waren geworpen. In korten tijd had meni het vuur onder de knie. De oefening verliep naar wens en kan een goede stimulans worden genoemd voor de propaganda-avond van de Nat. Reserve die binnenkort te Herkingen gehouden zal worden. Frankr^lc Het Franse parlement heeft deze week een overwinning op zichzelf behaald. In ^de maand December is de Franse begro ting ingediend, doch kon in het parle ment geen meerderheid verkrijgen, om haar sluitend te maken. Daarop is een periode gevolgd die het land veel geld heeft gekost. De minis ters Pleven eni Faure stonden op het standpunt, dat de belastingen moesten v/orden verhoogd. Om die reden is hun kabinet naar huis gestuurd. De premier Pinay heeft het niet aangedurfd nog maals een poging tot verhoging te wa gen. Zonder belastingverhoging heeft hij zijn begroting sluitend weten te krijgen door middel van een volmacht om de niet dringend noodzakelijke uitgaven met 110 milliard francs te mogen ver lagen. Tegen dit voorstel waren de socialis ten gekant, omdat zij geen bezuiniging wensen bij de genationaliseerde bedrij ven, noch bij het Rijk. De Gaullisten, die juist zeer sterk aandringen op ver laging der lasten, zijn voor een gedeel te de minister te hulp gekomen, omdat er geen andere uitweg gezien wordt. Tien maal heeft minister Pinay de vertrouwenskwestie moeten stellen, doch al is het drie maal op het kantje af ge weest het parlement bezorgde hem een meerderheid. Op de beurs wordt het mi nisterie Pinay gunstig beoordeeld. De goudprijs en daarmee de prijzen der goe deren hebben reeds een behoorlijke ver laging ondergaan. Over het voorstel van Pinay om aan belastingonduikers am nesty te verlenen, wordt zeer verschil lend geoordeeld. Pinay gaat van de gedachte uit, dat door de hoge lasten en het onstandvas tige regeringsbeleid, zeer veel bezitters gepoogd hebben onder de belastingdruk uit te komen. Zij hebben daardoor zwart geld bespaard, waarmede zij echter wei nig of niets kunnen doen, teneinde zich niet aan gevangenisstraf of hoge boe ten bloot te stellen. Wanneer nu deze mensen gelegenheid geboden wordt om weer tot het corps der trouwe belastingbetalers terug te keren, zullen ongetwijfeld zeer velen hiervan gebruik maken,. Diegenen, die van de geboden amnes ty geen gebruik maken, behoren tot de geraffineerde ontduikers en tegen hen passen geen andere dan zeer strenge maatregelen. Over het algemeen wint Pinay de ach ting van het publiek en hiermede moe ten de partijen ook wel terdege rekening houden om bij de verkiezingen geen ter rein te verliezen. Amerika (Woensdag jl. heeft president Truman gebruik makend van een verkregen vol macht door de Senaat, de grote Ame rikaanse staalindustrie overgenomen. De eigenaren hebben direct de Amerikaanse regering een proces aangedaan, doch hebben dit in eerste instantie verloren. In verband met de zeer grote defen sie opdracht werkte de Amerikaanse staalindustrie op top-capaciteit. De arbeiders, die, vernemende welke hoge winsten werden gemaakt, hebben een actie op touw gezet voor loonsver hoging. De werkgevers wilden deze eisen wel inwilligen onder voorwaarde, dat zij de ze verhoging in de prijs mochten door- herekenen. Tegen deze doorberekening was de president gekant, daar volgens zijn oor deel door de hogere productie de kos ten der loonsverhoging konden worden opgevangen. De arbeiders besloten hierop in sta king te gaan. Aangezien de heersende spanning geen vertraging in de defensie orders toelaat, heeft de president van zijn macht gebruik gemaakt om de gehele industrie tijdelijk aan de regering te trekken. Het zal een zware strijd worden, doch deze zal nu meer binnenskamers wor den uitgestreden. President Truman heeft een machtig wapen in de hand en wel dit, dat ver dere prijsstijgingen een ondraaglijke last niet alleen op de Amerikaanse maar op alle Westelijke volkeren leggen. VAN ONZE A0VERTEERDEBS Fa,. 3. J. NIPIÜS DEMONSTREERDE OP EEN KEURIGE MODESHOW DE VOORJAARS- en ZOMERMODE 1953 Woensdagmiddag- en avond heeft fa. J. J. Nipius, kledingbedrijf te Middel harnis, in de grote, keurig met aange name zitjes en met bloemen versierde zaal van Hotel Meijer modeshow gehou den. „Elck wat wils" moet fa. Nipius gedacht hebben bij het organiseren van dit mode-evenement, want inderdaad is men er met het getoonde zeker wel in geslaagd het een ieder naar de zin te maken. Met de deskimdig geserveerde thee complet, met de door leuke bloem- stukjes van de fa. C. Korteweg versier de tafeltjes en bovenal natuurlijk met hetgeen de vier mannequins gedurende twee uren lieten zien. De mannequins schenen wel onver moeid in het gracieuslflk tonen van kle dingstukken, waarvan de meeste van zelfsprekend afgestamd waren op ons koude klimaat, wollen deux pieces, waar van de jasjes heel vlot, en naar het ons voorkomt heel aangenaam, te dragen over een jurk, dit in het kader van wat men noemt de „huiselijke mode." Maar er waren ook andere kledingstukken, in veel variatie zelfs, van gewone kantoor- of huishoudjapon tot avondtoilet en zelfs als climax van de show een heel fraaie en zeer kostbare bruidsjapon met bijbehoren, als heel lange sluier, fijne zilverbrocaat schoentjes, lange kanten handschoenen enz. Voor ons eiland volkomen nieuw was de japon van „ever glaze", op deze show getoond in wit met een aardige game- ring van, men zou bijna zeggen, Bra bants bont. Deze japon heeft de bijzon dere eigenschap, dat hij niet kreukt en na het wassen zelfs niet gestreken be hoeft te worden. Voor de zomervacantie een begerenswaardig bezit en in het bij zonder voor dit doel zal de japon wel opgang maken. Te kust en te keur z^n er deux pieces vertoond. Sommigen met een fqn ruit je, anderen effen, in bruin, grijs, tur- qoise of welke andere kleur men maar kan verlangen, m kamgaren, jersey, Ot- tomanzijde, double-face en zijden jersey. Voor de oudere dames en grotere maten („dames, die verschillen in leeftijd met de jongere vrouw" hoorden wij door de microfoon!) was men extra voorzien en met modellen, die het geen beletsel ma ken om er jeugdig en sportief uit te zien. Bijzondere vermelding achtten wij een deux piece, van Ottomanzijde in ma- rineblauw, met wit piqué garnering en kraaltjes, waard. Daarnevens waren er tal van klassie ke mantelpakjes of costuums en gekle- Hij acht het zgn roeping als presi dent te trachten de lasten draaglvjker te maken en niet te verzwaren, wanneer daarvoor geen absolute noodzaak aan wezig is. Engeland Deze week worden er in 62 Graaf schappen gemeenteraadsverkiezingen ge houden. lOeze verkiezingen spreken niet erg tot het volk. Slechts een 30 tot 40 procent van het aantal kiesgerechtigden neemt er aan deel. Wat wel zeer opval lend is, is het feit, dat bflna in elk graafschap de Labourpartti weer aan in vloed gewonnen heeft. Toen de Labourpartij aan de regering was, wonnen de Conservatieven bij de gemeenteraadsverkiezingen. Nu de Con servatieven aan het bewind zijn, heeft het tegenovergestelde plaats. iDe toestand van Engeland's financiën was buitengewoon ongunstig toen de Conservatieven de macht van Labour overnamen. Zij werden gedwongen een aantal maatregelen te nemen, die zeer impopu lair waren, vooral bij het gewone pu bliek. De kosten van de eerste levensbehoef ten zgn gestegen in plaats van gedaald. iDe algemene financiële toestand is heel wat verbeterd en zal op de duur ongetwijfeld ook de arbeidende bevol king ten goede komen. Daarvoor is echter tfld nodig endaar- mede kan de huisvrouw moeilök reke ning houden, omdat haar dagelijkse uit gaven te hoog liggen. Het spreekt vanzelf dat de pers haar aandacht aan deze uitslagen w^jdt en vooral Labour de loftrompet der over winning al blaast. Vooraanstaande Conservatieve bladen spreken echter de hoop uit, dat de re gering de moed zal blijven behouden im populaire besluiten te hemen, wanneer zö werkeltjk in het belang van het land zijn- Een krachtig sociaal rechtvaardig be- »,leid zal ongetwijfeld aan vertrouwen bij de Engelsen winnen. Deze uitslagen leren weer opnieuw hoe weinig standvastig de kiezers ziJn en zodra zü het maar even in de porte- monnaie bemerken, hun stem weer ver leggen. RECLAME KARPET 8x4 32.75, 49.75, 59.50, 69.75 enz. Grotere maten prezen naar verhouding. de betere kwaliteit, aparte dessins. Het karpet dat werkelijk voldoet. 200 X 300 129.50, 169.50 225 X 325 189.50 229.75 Perzische dessins, iets moois. 190 X 280 119.50, 129.50, 169.—, 198.—, 248.50 en hoger. 225 X 325 179.50, 229.—, 295.—enz. Voor alles naar het speciaal Bed-, Ta pijt- en Meubelmagazijn van de japonnen, in zwart en ook In grote verscheidenheid van tinten, kortom toonbeelden van de geklede gekleurde japon, In mantelcostuums had men een niet minder grote verscheidenheid, vooral van fraaie kamgaren stoffen, sommige in fantasie bewerking, voor het meren deel echter ook in het klassieke genre. Dikwijls was er een plooi in de rok ver werkt, waardoor daarin enige speling ontstaat. Regenkleding die men in ons land ondanks het feit dat we allemaal op dit moment bij het voorjaar en de lente zon rekenen zeker niet missen kan, werd gedemonstreerd in alle mogelijke uitvoeringen. We zagen een zwart pope- line zijden regenmantel, die zich tot een uiterst klein pakje laat opvouwen en die voor ons klimaat wel zeer geschikt is. Natuurlijk Is de gabardine regenmantel nog altijd zeer in trek en hier liet een mannequin zo'n kledingstuk zien in fraai grijs, met capuchon, waartegen een rood hoedje en dito handschoenen zeld zaam leuk contrasteerden. Indrukwekkend als we dat woord voor een modeshow gebruiken mogen was hetgeen getoond werd door een, der mannequins, een Oosters type; een drie kwart jasjp, wit flaush, met als enige garnering een paar zwarte knopen op de zijnaad, over een nauwsluientd zwart rokje. De nationale mode, de topper, die zo goed past bij ons klimaat van vier jaar getijden op één dag, was te zien in wit flaush, in geruit en in diverse tinten en stoffen, waarbij natuurlijk ook fijne wol. Wij mogen uiteraard niet vergeten om te vermelden, dat uit ons deze show bleek, dat de collectie Nipius een ruime plaats heeft voor getailleerde dames mantels in georgette en velours, die hier gedragen werden met zwarte of witte hoed en meestal met dezelfde stof ge garneerd. Na de pauze noteerden wij o.a. nog peignoirs in vele variëteiten, voorts een japon met bijzondere plooi en een effen japon met „schorteffect", iets zeer bij zonders en tenslotte een strandjurk met blousje, een zonnepakje, waarmede men evenwel overal kan verschijnen. En zo was er natuurlijk nog veel meer, meer dan wij kunnen vermelden. Voor de organiserende firma zijn deze shows een groot succes geworden, mede als gevolg van de grote belangstelling, die onze Plakkeese dames er voor aan de dag legden. Een bijzondere pluim komt toe aan de Pa's van den Nieuwendijk, die zorgde dat de mannequins een rijke verschei denheid van telkens bijpassende hoedjes konden tonen, zoals Keijzers Schoenen magazijnen met een keurcollectie tassen voor de vervolmaking van het gedemon streerde zorgde. Zoals uit de advertenties in ons blad ié gebleken, zal van Dinsdag 29 April tot en met Zaterdag 3 Mei te Sommels- dijk weer een grote Centrumbeurs wor den gehouden. Deze Centrumbeurs, de vierde die door de vereniging Handel, Industrie en Ambacht wordt georgani seerd, is groter dan ooit. i Het is nl. zo, dat de deelname ook is opengesteld voor Middenstanders uit het gehele eiland en ook voor landelijke fabrikaten. Daarom zal deze beurs veel groter zijn dan de vorige, en zowat de gehele Hobius de Krijgerlaan beslaan. Wij vernamen, dat de belangstelling van detaillisten en fabrikanten dermate is, dat vrijwel alle standruimte is uitge geven. Er zullen ook meer attracties aan verbonden zijn; o.m. zullen bedrijfs films worden vertoond en er zal ook een mode-show worden gehouden. De con sumptietent komt geheel apart te staan, die een dergelijke ruimte zal hebben, dat er concerten zullen kunnen worden gegeven. Al met al wordt het zeer de moeite waard deze 4e Centrumbeurs te bezoe ken. Er zal op afdoende wijze worden getoond dat de Flakkeese Middenstand niet van achter komt, de meeste crea ties op allerlei gebied zullen er te zien en te koop zijn. Wii komen op deze Centrumbeurs bij de opening breedvoeriger terug. ------O------ Van Zaterdag 12 April v.m. 12 uur tjn. Dinsdag 15 April v.m. 9 uur MiddeUnamis-SommelsdiJk Afwezig de artsen P, Knöps, C. F. Arends en J. J. Wieringa. Voor spoed gevallen Tj. Kuipers, arts, Telef. 240, Sommelsdijk. DirksIand-HerkinigenMelissant Afwezig dr P. Boot. Voor spoedgeval len G. Huisman, arts. Tel. 1512, Melis sant en B. Elvé, arts, Tel. 262, Dirks- land. Oost-Flaldwe: Afwezig de artsen E. Bouman, C. W. Kramers en P. C. J. Voogd. Voor spoed gevallen P. J. de Man, arts. Tel. 20, Nieuwe Tonge en G. J. Buth, arts. Tel. 6, Den Bommel. Op Woensdag 16 April a.s. geeft het Chr. Ger. Koor „Jubilate Deo" een con cert in de Ger. Kerk. Aanvang 8 uur. Solisten zijn: Ali Boslooper, Sopraan; Tiny v. d. Heijden-van Luik, Sopraan; Jan van der Ree, Bas-bariton; Arie Keijzer, Orgel. Het geheel staat onder leiding van Gerrit Zoon. Uitgevoerd worden: De 95ste Psalm van Mendelssohn - Bartholdy; De 140 ste Cantate van Joh. Seb. Bach; „Wa- chet auf, ruft uns die Stimme. Het belooft een waardevolle avond te worden. Ds N. de Jong, Chr. Ger. Predt. al hier, komt voor op een tweetal te Kat wijk aan Zee. SOMMELSDIJK Het Wetenschappelijk Genootschap voor Goeree en Overf lakkee komt Woens dagavond 16 April 8 uur, in Hotel Spee te 'Sommelsdijk bijeen. Spreker: Mr J. Overwater (Kinderrechter en vice-pre sident Arr. Rechtbank te Rotterdam) met het onderwerp: „Jeugdbescher ming." DIRKSLAND Ds J. Koele, Ned. Herv. Predt. al hier, ontving een beroep naar Moerka- pelle. Bedankt. Ds K. de Gier van Lissë, heeft voor het beroep naar de Ger. Ge meente alhier bedankt. Verzakking Graanpakhuis. Het graanpakhuis van de heer Th. Zoeteman t.o. de kerk van de Ger. Gem., vertoon de tekenen van verzakking. Er school den deze week veel mensen bijeen, waar om dit gedeelte tijdelijk werd afgezet. Er zijn afdoende maatregelen genomen ter voorkomen van ongelukken. Met het ongeval te Middelharnis heeft men teni deze een les geleerd! De oorzaak moet niet alleen zijn gelegen in te zware be lasting, maar in het zware verkeer wat trillingen veroorzaakt, waardoor scheu ren in muren e.d. ontstaan. HERKINGEN - Het zoontje van B. D. kwam zodanig te vallen dat hij zijn arm kneusde en heelkundige hulp moest worden inge roepen. Mej. B. Soeteman is benoemd tot helpster aan de kleuterschool. MELISSANT Maandag jl. kwam een auto bestuurd door Hoek uit Ouddorp over de NoUeUh- dijk. Hij reed bij dhr M. Schans door het raam. Het ongeval ontstond bij het passeren. Het raam werd geheel ver nield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Een zoontje van P. D. alhier werd door een makker met een steen zoda nig verwond in het oog, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Aan de Chr. School is als 4e leer kracht in dienst de heer Tillema van Zaltbommel. Kerkdienst Goede Vrijdag. Herv. Kerk sav. 6 uur dhr Kesting uit Middelharnis. STELLEND AM Onze vroegere dorpsgenote mej. K. V. Eesteren is na haar proeftijd benoemd tot Directrice v.h. Ned. Herv. Rusthuis te Loosduinen. Volgende week zal alhier onderzoek plaats hebben op t.b.c. Ieder zal per soonlijk een oproep krijgen welke dag en tijd hij moet komen. Bij het collecteren van jl. Zondag in de Ned. Herv. Kerk zijn nog 20. ontvangen als nagift voor de bidstond, nl. 10.voor de diaconie en 10. voor de kerk. Hiervoor wordt hartelijk dank gezegd. OUDDORP Sxnreelsuur Kraamcentnim. Het Be stuur van het Kraamcentrum „Goeree Overflakkee" maakt bekend, dat Zr v. Os, Leidster Docente voortaan iedere 2e en 4e Dinsdag van iedere maand spreekuur zal houden in de woning van de Wijkzuster aan de Dirkdoensweg 311A. De Simavi collecte heeft ruim 82. opgebracht. U vindt een ruime sortering in Wed. Kurvinks Drogisterij - Fo- tohandel films, camera's, tassen, foto-hoekjes. Ontwikkeling en af drukken van uw opnamen. Een goed box camera reeds voor 13.50. Klap-camera's v.af 62.- NIEUWE TONGE Enkele uitspraken inzake vrijstelling gedateerd 31 Maart en 1 April liggen voor belanghebbenden op het secretarie ter inzage. Op Dinsdag 17 April a.s. wordt in „Ons Dorpshuis" een propaganda-film- avond georganiseerd van het korps Luchtwachtdienst Het programma vermeld o.m. Cause rie door de res. 2e Lt. de Jong met als onderwerp: „Ontwikkeling der militai re Luchtvaart." Causerie door kpt. Ver meulen. Het programma wordt opgeluis terd met marsmuziek van de Muziek vereniging „Apollo", OUDE TONGE Verbetering. In de advertenitie pre dikbeurten dhr Campfens, elders in ons blad afgedrukt, dient men te lezen, dat genoemde spreker Zondag 9.30 en 3 u. (dus tweemaal) zal voorgaan. Bnrg. Stand over de maand Mrt. '53 Geboren: Mattheus Anthonius Maria zoon van A. Hameeteman en E. M. Vervloet; Adriana Jannetje, dochter van J. de Vos en H. van den Ouden; Baren- dina Janna Margrieta, dochter van P. Saarloos en J. Bouman; Elizabeth Hen- drika, dochter van H. Jonker en T. E. van Nieuwaal. Huwelijken: J. Kreeft, 24 jaar en A. Fluit, 23 jaar; Fr. J. Konings 24 jaar te Roosendaal en Nispen en P. M. van Et- ten, 26 jaar; Joh. M. Meiaard, 23 jaar te Stad aan 't Haringvliet en L. Ver vloet 19 jaar; Jac. J. van Kempen 38 jaar en D. Mooijaart 39 jaar. Overlijden: Jacomina de Korte, 87 j., Marinus Oomens, 70 j., echtgen. van Aaltje Fluit; Willemina Stoutjesdijk, 48 jaar,' echtgen. van Arie van Zanten. Vertrokken: H. M. van Peperstraten naar Zwammerdam; J. Hartman naar Meerkerk; L. A. Koets naar Australië; J. M. A. de Weerd naar Loon op Zand; C. Kievit naar Rotterdam; P. van der Giesscn naar Rhoon; C. D. M. van Peer naar Medemblik; J. H. Doesburg naar Apeldoorn; L. Vervloet naar Stad aan 't Haringvliet. Ingekomen: J. de Vos van den Bom mel; C. Koole van Soest. Ook in deze gemeente heeft het on derzoek der inwoners op longtubercu- loge een vlot verloop gehad. In totaal heeft 97,5% der opgeroepenen zich la ten doorlichten. Predikbeurt Goede Vrijdag. Herv. Kerk nam. 6.30 uur Ds J. C. Wolthers. OOLTGENSPLAAT Kerkdiensten Goede Vrijdag Herv. Kerk 6.30 uur Ds van Drenth. Ger. Kerk 7 uur Ds Scherpenisse. Ger. Gem. 6.30 uur lezen. Geslaagd. Aan de R.K. Landbouw- winterschool te Voorhout slaagde voor het eindexamen onze dorpsgenoot J. v. Oorschot. Bouwland. Twee percelen bouwland van wijlen mevr. A. de Lint, gelegen aan de Langeweg, zijn onderhands verkocht aan dhr K. Kromdijk. Woningbouw. Door A. de Bonte, J. de Bonte, L. Overbeek Jz en J. Buscop C.Wz. is bij het gemeentebestuur ver gunning gevraagd voor het bouwen van een woonhuis aan de Langeweg. Aanbesteding. In opdracht van de gemeente Ooltgensplaat had Dinsdag morgen, ter gemeentesecretarie de aan besteding plaats van de verbreding, ver harding en het aanbrengen van een nieuwe slijtlaag aan de Oudelandsedijk en Galathesedijk (verbinding veer O' Plaat-Sluishaven 12 inschrijfibiljetten waren binnenge komen, t.w.: W. Bonshouwer Sleeuwijk (N.B.) 75.480, Aann. en Expeditiebe drijf A. J. Lak, Geldermalsen 69.400, Fa. van Staveren en Versluis Gouda 76.800; C. A. Langeveld, Alphen a.d. Rijn 76.490, Aann. bedrijf G. W. Pol derman, Spaardam (N.H.) 83.987, Fa Bezuijen en Zn Ouddorp 69.200; A. V. d. Straten, Mijnsheerenland 69.400, fa. Versluis en Zn., Oudewater 72.210, fa. A. P. Volker, Sliedrecht 71.080, fa S. V. 't Verlaat en Co., Zeist 68.920, L. V. Popering, Bruinisse 72.340, A. J. Dijkers en Zn., Middelharnis 69.190. Begroting: niet bekend gemaakt. Gun ning: aangehouden. ACHTHUIZEN 'Gevonden: een blauwe alpinomuts en een sjaal. Tijdens doorlichting t.b.c. on derzoek in het Patronaatsgebouw ach tergelaten, een paar glacé handschoe- Inlichtingen bij de postcommandant Rijkspolitie Achthuizen. DEN BOMMEL Op Donderdag 17 April a.s. om 19.15 uur wordt te Achthuizen in de R.K. La gere School de eerste E.H.B.O cursus gegeven. ZONDAG 13 APRIL (Ie PAASDAG) MIDDELHARNIS Herv. Kerk v.m. 9.30 en 6 uur Dhr Kesting. i Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur Ds N. de Jong (bev. lidmaten.) Ger. Kerk 10 en 6 uur Ds Zeilstra (bev. lidmaten). Ger. Gemeente 10 en 6 uur Ds G. Zwerus. (v.m. H. Avondmaal en sav. bev. lid maten.) SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur dhr Kesting en 6 uur Ds E. van Asch. DIRKSLAND Herv. Kerk 9 en 10.30 u. Ds J. Koele en 6 uur Ds H. Goedhart van Middelharnis (Collecte Studie fonds Geref. Bond.) Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen en nam. 2 uur Ds G. Zwerus van Middelharnis. HERRINGEN Herv. Kerk Ds Klootwijk Ger. Gem. lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur Ds van Asch en 6 uur dhr Hoek uit Hillegers- berg. Ger. Gem. lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr Bouman. Geref. Kerk 10 en 6 uur Ds Los. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur dhr Vetter van Middelharnis en sav. 6.30 uur Ds Koele van Dirksland. (Collec te voor het studiefonds van de Ger. Zendingsbond. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30 u. Ds Steur. (CoU. Ger. Studie fonds.) Geref. Kerk 9,30 en 2.30 uur Ds P. Jonker van Voorburg. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur Ds v. d. Dool van Rot terdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk v.m. Ds Wolthers van Oude Tonge en nam. Ds Klootwijk van Herkingen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur dhr H. Hai'tman en 6 uur Ds J. C. Wol thers. DEN BOMMEL Herv. Kerk 9.30 en 6 uur Ds Postma. Geref. Kerk 10 en 6 uur Ds Becker. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. lezen en 6 uur Ds van Drenth. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur Ds Scherpenisse. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk Ds van Drenth en 6.30 uur Ds Steur van Ouddorp. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur Dhr Benaard van Hoek V. Holland Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. MAANDAG 14 APRIL (2e PAASDAG) MIDDELHARNIS Herv. Kerk Ds H. Goedhart Ger. Kerk v.m. Ds Zeil stra. Chr. Ger. Kerk v.m. Ds N. de Jong. Ger. Gem v.m. Ds Zwerus. SOMMELSDllJK Herv. Kerk v.m. Ds E. van Asch. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur Ds J. Koele (Coll. Studiefonds Ger. Bond) Ger. Gem. 10 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk Ds Klootwijk Ger. Gem. lezen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur Ds Steur. (Coll. Geref. Studie fonds.) Geref. Kerk 9.30 uur Ds P. Jonker van Voorburg. Ger. Gem. 7 uur Ds G. Zwerus van Middelharnis. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. Ds van Drenth. Ger. Kerk geen dienst. Ger. Gem. 9.30 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk v.m. Dhr Kesting van Middel harnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 2