f Plaatselijk Nieuws Ouderavond Chr. School Herkingen een kijkje bij van Beeuwijk 398.-1 498.- J^ 698.- CHRISTELIJK WEEKBLAD OP GEREFORMEERDEN GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN De Partij van de Arbeid en de Chr. School KERKNIEUWS Een „Regenboog" gepakt Centrale Veiling Middelharnis spaart honderden guldens! ^f keuze 398.,, 485,- 598., en 750.- AUeen gevestigd te ROTTERDAM 249te Jaargang Woensdag 20 Februari 1952 No. 2092 VertchQnt tweemaal per week. Woensdag: en Zaterdag Bedoctieburean: Prins Hendrikstraat 14 AllddeUiamla Abonnementspr^s f 1.70 per kwartaal Telefoon 17 Mlddelbamla Giro 167930 Postbox 8 Telefoon Drukkerij 19 Adv.-prtjs 12 et per mm. Bfl contract speciaal tarief Het onderwijs is in Nederland vooral de laatste 100 jaar een heel teer punt feweest en het is dit ten huldigen dage nog. Hoe komt dat? Het antwoord is jjeer eenvoudig: omdat de opvoeding en (iet onderwijs aan de jeugd van een volk een zaak is van het hoogste geestelijk belang. Elke ideologie let er maar eens op of ze communistisch of na zistisch, vrijzinnig of katholiek is, poogt üch meester te maken van de jeugd, omdat zij deze wil opvoeden in haar leer en wil winnen voor haar doeleinden. En wanneer dit reeds geldt van politieke bewegingen, hoeveel te meer zal het Christendom en met name het Calvinis me dan de roeping hebben de jeugd te doen onderwijzen in zijn eigen, geestelijk klimaat en op te voeden in de leer, die naar de godzaligheid is. Het is daarom niet vreemd, maar eerder vanzelfspre kend, dat in ons principieel zo verdeel de land het verschil in wereldbeschou wing ook tot uitdrukking komt in de school. Het is volkomen logisch,dat de ontwikkeling van het schoolwezen na een 80-jarige schoolstrijd geleid heeft tot de thans bestaande driedeling: Prot. Christelijke, Rooms-Katholieke en „neu trale" of openbare scholen. De oude S.D.A.P. heeft zich tot 1940 doen kennen als een felle strijdster voor de openbare school. Doch in 1946 kwam de Partij van de Arbeid tot stand, waar van zoals men weet een aantal Protes tanten en Roomsen lid zijn geworden. Daardoor en mede doordat in leidende kringen dier partij om principiële re denen begrip was ontstaan voor het goed recht der bijzondere school of uit tactische overwegingen koerswijziging noodzakelijk werd geacht, liet de P.v.d.A. een ietwat ander geluld horen dan de vroegere S.D.A.P. Het program van de P.v.d.A. In haar Beginselprogram spreekt zij van „erkenning van d© fiinda<mentele betekenis van levensbeschouwing en ge loofsovertuiging voor 'opvoeding en on- denvijs, gelijkelyk voor het openbaar en het büzonder oniderwy»." Hierin is een zeer belangrijk beginsel neergelegd, nl. dat de schoolkeuze niet los staat van godsdienst en wereldbeschouwing, maar dat deze van „fundamentele", d.i. prin cipiële betekenis daarvoor z^n. Het program erkent dus het goed recht, zo wel van het bijzonder als van het open baar onderwijs, m.a.w. de P.v.d.A. stelt in haar program de zaak zó, dat ieder ouder het recht heeft de school te kie zen of te helpen stichten, die hij uit hoofde van zijn diepste levensovertui ging voor zijn kinderen noodzakelijk acht. De financiële gelijkstelling is daar mee niet aUeen tactisch (zoals in 1917) maar ook principieel aanvaard en hoe wel blijkt, dat, de voorliefde van verre weg de meeste P.v.d.A.'ërs als humanis ten uitgaat naar de openbare school wat We vanzelfsprekend achten, omdat de geestelijke basis dier school het hu manisme is toch stellen haar leiders zich in het Parlement ook werkelijk op het standpunt der Pacificatie. Intussen schijnt dit niet gezegd te kunnen worden van de mindere goden in de partij. Het is blijkbaar gemakke lijker landeiyk (dus in theorie) dit standpunt te huldigen dan het plaatse lijk in pracl^k te breng-en. Het socialis tische weekblad „Vry Nederland" heeft dit óók geconstateerd, want het schreef onlangs: „Het erkennen van ieders recht op eigen onderwijs is zó verschrik kelijk logisch, maar in ons land, zo lang geteisterd door de schoolstrijd, nog zó verschrikkelijk nieuw, dat zeUs in de P.v.d, Arbeid nog niet iedereen ermee Vertrouwd is." Aan deze uitspraak moesten we den ken, toen we de verslagen lazen van de Raadsvergaderingen in Mlddelharnis en Nieuwe Tonge, waar Schoolkwestles aan de orde z|jn geweest. Het V.G.1,.Q. te MQdtdelharnis Het bestuur van ^e glroen van Prlns- tererschool te Mlddelharnis heeft ge meend aan haar school een V.G.L.O.-af- deling te moeten verbinden en wenst de ze een volledig karakter te geven over eenkomstig de wet op het Lager Onder wijs. Over het al of niet wenselijke en nuttige van het V.G.L.O., waarover on der ons verschil van mening bestaat, willen we het nu niet hebben. Dat is een kous apart. Feit is, dat elke school of groep van scholen, die voldoende leer lingen heeft voor de 7e en 8e klas, zulk een V.G.L.O.-school of -afdeling kan stichten en de Minister, die er een sterk voorstander van is, ziet dit zelfs gaar ne. Het bestuur der Gr. v. Pr. school, dat blijkbaar eveneens goed geoutilleerd V.G.L.O. nodig acht, diende daartoe in gevolge art. 72 der L.O.-wet een aan vraag in voor de nodige leermiddelen, maar en nu komt het de hele P.v.d.A.-fractie stemde tegen. Enerzijds verwondert het ons dit wêl, anderzijds weer niet. Het verwondert ons niet, als we de mentaliteit in plaatse lijke P.v.d.A.-krlngen in aanmerking ne men, die nog steeds wars is van de pa cificatie. Zou de fractie ook tegen ge stemd hebben, als er sprake was ge weest van een Openbare V.G.L.O-school? We moeten dit eerst nog zien. Maar het heeft ons wel verwonderd, toen we ons herinnerden, dat de grootste gang makers voor het V.G.L.O. zijn geweest de mannen van deP.v.d.A.! Zij wa ren het lezers, onthoudt dit goed die niet rustten vóór het verplichte 8e leerjaar was ingevoerd en als gevolg daarvan ook de V.G.L.O-school haar in trede had gedaan. Met name dhr Van Sleen, burgemeester van Den Brlel en Lid der 2e -Kamer voor de P.v.d.A. is hiervan de promotor geweest. En deze achtte ze ook voor het platteland mo gelijk en gewenst. Nogmaals, wij bleven hier momenteel buiten, maar krachtens de opvattingen In de zo progressieve P.v.d.A. hadden haar raadsleden in Mld- delharmis vóór moeten stemmen. Dat ze dit niet deden, zit o.i. heel gewoon hier in, dat het om een Ohr. V-G.L.O.-school ging. De Ghr. School te Nieuwe Tong» Evenals in Mlddelharnis bleek ook te Nieuwe Tonge, dat het Chr. Onderwijs, wil het wat bereiken, afhankelijk is van een rechtse meerderheid in de Raad. Ook daar kwam het tot een ouderwetse stem ming: rechts tegen links en werd de spreuk bewaarheid, dat de natuur ster ker is dan de leer (het program, zie boven). We gaan hier niet in op de fi nesses van deze schoolkwestie; dat is misschien later nog wel eens nodig. Ook willen we de burgemeester, hoewel P.v.d.A.'ër, buiten beschouwing laten vanwege zijn bijzondere positie. Alleen zij het ons vergund op te merken, dat zyn leiding zeer correct was, waardoor de besprekingen niet door incidenten werden verstoord. Wij willen liever alle nadruk leggen op de hoofdzaak en deze is, dat de P.v.d.A.-leden met alle mo gelijke oude en versleten argumenten tegen de Chr. school voor de dag kwa men, waaruit ten duidelijkste bleek, dat zij, in tegenstelling met hun partijpro gram, het recht van de christeiyke ouders op een school van eigen beginsel ontkennen en betwisten. Dat zij tenslot te beweerden, tegen te stemmen, omdat de plaats van de school in de stukken niet precies aangegeven was, is wel erg handig, maar uit hun hele betoog, bleek, dat zij niet om formele, maar om princi piële redenen tegen waren. Zij zullen denkelijk ook wel niet in de illussie ver keren, dat deze formule kwestie de stichting der school kan verhinderen. Alles bijeengenomen kunnen we uit de stemmingen in Mlddelharnis en. Nieu we Tonge de conclusie trekken, dat het Chr. Onderwijs, ondanks het mooie pro gram, van 'de P.v.d.A. niets te verwach ten heeft. Dat blijkt trouwens overal in den lande, zowel in de steden als in de dorpen. Laat dit voor een ieder, die de Schrift aanvaardt als regel voor geloof en leven, een waarschuwing zijn, in de politiek niet te stemmen op de part^' die de meeste materiële voordelen aan biedt, maar zulk een groep, die zowel principieel als in de practijk op de bres staat voor het Chr. onderwijs. HERKINGEN A.s. Vrijdag 22 Pebr. des sav. 6.30 uur hoopt de Landarbeidersvereniging haar ledenvergadering te houden in het gemeentelokaal. Onze vroegere dorpsgenoot de heer C. Wolfert thans te Oude Tonge is be noemd als ambtenaar ter secretarie te Zuid Beijerland. A.s. Donderdag 21 Febr. des sav. 7 uur hoopt de Chr. Schoolvereniging op Ger. Grondslag haar jaarlijkse ledenj- vergaderlng te houden. In de gehouden ledenvergadering der Ger. Gemeente zijn de aftredende ambst- dragers B. N. de Jongh en C. Molenaar, ouderlingen en Jac. Drooger, diaken her kozen, allen namen hun benoeming aan. Zaterdag jl. werd ons medegedeeld, dat draineerwerk in D.U.W. verband zou worden uitgevoerd. Van de zijde der Nederl. Helde Mij. maakt men er ons op attent, dat het eerste schip met draineerbuizen is aan gekomen. Het werk om deze buizen te leggen wordt uitgevoerd in vrij Cultuur Tech nisch werk. Voor e,v. inlichtingen wende men, zich tot de Ned. Heide Mij. telefoon 578, Mlddelharnis. MELISSANT Burg. Stand. Geboren: Vrouvvkje d.v. L. Wiegel en P. Bunt, Jannetje Neeltje d.v. J. Haameete en M. van 't Geloof, Pietemella Gerritje d.y. P. A, Witvliet en J. P. Slui. Gehuwd: R. A. Peter, oud 32 jaren. te Lelden, en C. J. Hogchem, oud 21 ja ren. Vertrokken: J. A. Struljk naar Her kingen; N. A. Gootjes naar Valkens- waard; Th. Gootjes naar Udenhout; C. J. Hogchem, echtgenote van H. A. Pe ter, naar 's-Gravenhage. A.s. Zondag des nam. 2.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan Ds G. Zwerus van Mlddelharnis. (Bev. ambts dragers.) ^-^ B. en ;w. der gemeente Melissant vestigen de aandacht op het bepaalde in de artikelen 57, 57a, 57b, 57c en 57d der Algemene Politie Verordening der ge meente Melissant, dat onder andere de volgende strekking heeft: Ie. Btl sneeuvvrval of gladheid is de hoofdbewoner, hoofdgebruiker of eige naar van een gebouw of erf binnen de bebouwde kom verplicht binnen een door burgemeester en wethouders te be palen tijd sneeuw en ijs van het wegge deelte voor of langs bedoeld gebouw of erf gelegen, ter diepte van 1.50 m. weg te ruimea of dat gedeelte met zand of as e.d. te bestrooien. 2e. Bij het wegruimen van sneeuw en ijs moet dit van de weg worden vervidj- derd dan wel op het uiterste weggedee- te worden gebracht, zodanig dat het voetgangersverkeer niet wordt belem merd en dooiwater kan afvloeien. 3e. Bij het verwijderen van sneew of ijs mag geen gebruik worden gemaakt van zout of andere bijtende stoffen. Voor het tijdvak van heden tot en met 30 April 1952 hebben burgemeester en wethouders bovenbedoelde tijd bepaald als volgt: een tijdstip dat valt binnen 3 uren na dat de sneeuw is gevallen of de weg is glad geworden, met dien verstande dat wanneer sneeuwrval of gladheid is be gonnen tussen zonsondergang en zons opgang sneeuw of ijs moet zijn verwij derd of as of 2and e.d. moet zijn ge strooid blimen 3 uren na zonsopgang. STELLENDAM Woensdagmiddag twee uur zal al hier de herbegrafenis plaats hebben van C. Roon, welke in 1945 in Duitsland overleden is. A.s. Donderdag zal met medewerking van enkele koren uit Herkingen en N. Tonge en O. Tonge, alhier in de Chr. Nat. School een zanguitvoering worden gehouden. De garnalenvlsser L. Troost had Maandag het ongeluk in een wrak een. kor met bord en gedeelte van de lier kwijt te raken, wat een schadepost is van 1000. OUDDORP A.s. Donderdag nam. 2.3Ö en-sav. 7 uur hoopt D.V. voor de Ger, Gem. al hier voor te gaan Ds G. Zwerus van Mlddelharnis. (Blddag voor 't gewas.) Bij dhr T. AJeman in de Westerweg lag jl. Zaterdag z^jn beste melkkoe dood in het stal. NIEUWE TONGE De Tuinbouwvereniging Goeree en Overflakkee organiseert op Woensdag 20 Februari te Nieuwe Tonge een ontwik- kelingsdag over de teelt van gladiolen. Des middags wordt een lezing gehou den, terwijl des avonds voortzetting zal zijn der causerie. OUDE TONGE Omd Geref. Gemeente. De heer G. Camphens hoopt op Donderdag 21 Febr. a.s. in het Verenigingsgebouw, School straat alhier, te spreken over: „Het Ko ninkrijk Gods is geen spijs en drank, maar rechtvaardigheid, vrede, blijdschap door de Heilige Geest." Aanvang des avonds 7 uur. OOLTGENSPLAAX Ultslaig aanbesteding. Uitslag aanbe steding voor het leggen van riolering in de Stoofstraat, Pieter Biggestraat en gedeelte Weespad alsmede leggen van een persleiding vanaf het rioolgemaal tot aan de Spuikom en het bouwen van een rioolgemaal aan de Molendijk door architectenbureau, Heederik en Verheij, Amersfoort. Persleiding vanaf het rioolgemaal tot Donderdagavond jl. hield de Chr. School op Ger. Grondslag haar jaar lijkse ouderavond. De voorzitter van het schoolbestuur Ds Zwerus opende de vergadering met het laten zingen van Ps. 86 6, las Ps. 86 en ging voor in gebed. Nadat hij de aanwezigen had welkom geheten, sprak hg zfln voldoening uit over de flinke opkomst. Vervolgens sprak hy een kort openingswoord naar aanleiding van het voorgelezen Schrift gedeelte. De heer Neels, daarna het woord voe rend, sprak over ,,Een waarschuwend voorbeeld". Het hoofd der school behan delde in dit referaat de geschiedenis van Jakobs dochter Dlna. Hij belichtte daarbij de opvoeding van Dina, die ver gelijkend met de opvoeding die wij on ze kinderen te geven hebben. Deze ver gelijking trok spreker door ook bij de openbaringsvorm van het verbond der genade ten tijde van de aartsvader en nu. Op dezelfde wijze woog hij de ver antwoordelijkheid van Jakob en zijn ge zin af tegen die van ons en onze kin deren. Hij wees op de gevaren die on ze jeugd bedreigen en waarschuwde met grote klem en ernst daartegen. Ook al lijkt het begin onschuldig, de gevolgen zijn altijd verschrikkelijk. Na de pauze met thee en versna pering hield de onderwijzer de heer Droogendljk zijn referaat over: „De Zangkunst". Als uitgangspunt koos de ze spreker de woorden van Ps. 150 6. Duidelijk toonde hij aan hoe daarin de eis Gods het ons komt om onze stem ook in het zingen tot Gods eer te ge bruiken. Dat gebeurde bij Israël, denk aan het Lied van Mirjam na het door trekken van de Rode Zee. Welk een gro te en voorname plaats had het zingen bij het oude Bondsvolk in de ere dienst. Priesters en Levieten loofden God door middel van het lied. David, de liefelijke aan de Spuikom: Fa. v. Staveren en Versluis, Gouda 85.600.—; J. W. Ver doorn, Papendrecht 85.480.M. Hoe- ke, Nieuwendijk 85.200.—; Wed. G. Hoeke, Nieuwendijk 85.000.J. Be- zuijen, Ouddorp 72.800.L. van Po peren, Bruinisse 71.750.J. Ie Com- te, Sommelsdijk 71.200.A. van der Wiel, 's-Gravendeel 67.060. Rioolgebouw aan de Molendijk: J. W. Verdoom, Papendrecht 17.880.J. Ie Comte, Sommelsdijk 16.500. Massa: J. W. Verdoom, Papendrecht 102.500.L. M. Dorsman, Ooltgens- plaat 89.900.J. Ie Comte, Sommels dijk 87.700.—. Begroting I 85.000; II 20.00.—. Woensdagavond 20 Febr. a.s. 7 uur houdt de Oranjevereniging haar jaar vergadering in de zaal van Hotel Vln- ke. Vrijdagavond 7 uur hoopt voor de Ger. Gemeente alhier voor te gaan Ds G. Zwerus van Mlddelharnis. LANGSTRAAT Vrijdagavond 7 uur houdt de O.L. •School no. II haar ouderavond. DEN BOMMEL In den Bommel en Achthulzen wordt binnenkort een E.H.B.O. cursus gegeven door dokter G. J. Buth. Voor zover mogelijk kuimen inwoners van den Bommel, Achthulzen en de Zuidzijde zich voor deze cursus aanmel den ter gemeente secretarie van den Bommel. Op zfln verzoek is aan P. B. Dors man, wegens drukke werkzaamheden, eervol ontslag verleend als commandant van de brandweer. In zijn plaats werd als commandant benoemd de heer L. Bakker, Kaai A 281, telefoon: den Bommel 70. De heer G. S. Wolfert, volontair ter secretarie van den Bommel, is met in gang van 15 Februari 1952 benoemd tot adjunct-commies ter gemeente secreta rie van Zuid-Beijerland. in de psalmen, hij heeft gezongen ach ter de schapen, In de woestijn en als ko ning. Tfldens de reformatie door Luther, Calvijn e.a. werd de door Rome verdron gen gemeentezang weer in ere hersteld. De psalmen berijmd in de volkstaal door Marnlx, Datheen op bekende melo dieën, werden dan gezongen. Behalve die psalmen noemde spreker o.a. de lie deren van Valerius. Welk een kostelijke gave is het goe de lied. Natuurlijk is ook hier misbruik waartegen spr. waarschuwde. Gebruiken wij de gaven en stem en lied Vroeger was ons volk een zingend volk, nl. in de bloeitijd van de kerk. En nu? Ouders zingen wij nog met onze kinderen, en hoe? Het zingen is voor de opvoeding van onschatbare waarde. Na het zingen van Ps. 150 1 en 3 sprak de heer de Jongh over „Een lich tend voorbeeld". Hij behandelde een ge deelte der Vad. Geschiedenis en sprak daar bij over Stadhouder Willem Hl. Door zijn gaven en karakter, streven en daden te belichten toonde spr. dat deze Oranjetelg met recht een lichtend voorbeeld genoemd mag worden. Wat hij tot stand heeft mogen bren gen Is, van onschatbare waarde niet al leen voor ons land, maar voor 'n groot deel van Europa. Vooral ook voor de Kerk der Reformatie. Na een woord van dank aan sprekers en vergadering sloot Ds Zwerus de ge slaagde bijeenkomst na het zingen van Ps. 72 1 met dangebed. BAZUINGESCHAL INPLAATS VAN ORGEL Wemmeldinge. Dank zij de Ibepaling van de erflaatster en ambachtsvrouwe van Wemeldlnge, de omstreeks 1790 overleden vrouwe Maria Coomans, mag de gemeente in haar eredienst geen or gel gebruiken. Deze ambachtsvrouwe le gateerde aanzienlijke bezittingen aan de kerkelijke gemeente, maar voorzien van bovenstaande voorwaarde. De ker- keraad heeft reeds tal van jaren ge peinsd over de vraag, hoe het mogelijk zou zijn zonder de erfenis te verliezen toch orgelbegeleiding in de eredienst te doen plaatsvinden. Meer dan één rechts kundig advies is aan de kerkeraad uitge bracht, maar het testament spreekt te duidelijk. Zou de gemeente om der wille van een orgel haar bezittingen prijsge ven, dan zou ook over een periode van 160 jaar rente voor het gebruik moeten worden betaald en dat betekent ook, dat daarmede een aanzienlijk kapitaal ge moeid zou zijn. Men heeft nu de knoop doorgehakt door het zingen te doen be geleiden door bazuinen, zoals dat in meer kerken het geval is (o.a. in de Mirtelkerk te 's-Gravenhage-West, waar bazuinen het orgel ondersteunen.) Een plaatselijk muziekcorps neemt deze mu ziek voorlopig voor zijn rekening, maar het ligt in de bedoeling, om de leden van de Jonge Kerk in het bazuingeschal te bekwamen. De jonge mensen zijn en thousiast voor dit plan. (Kerknieuws.) NIEUW-GUINEA ZEGELS In de serie Nieuw-Guinea zegels zijn vier NIEUWE waarden verschenen nl. frankeerzegels met de beeltenis van H.M. Koningin Juliana, ontwerp Hartz, in de waarden van 0.30, 0.45, 0.55 en 2. Deze zegels zijn verkrijgbaar aan de verzamelaarsloketten der postkantoren. Van elke waarde kan zoals gebruike lijk, aan dezelfde gegadigde slechts één exemplaar tegelijk worden verkocht. Ook de Nieuw-Guinea zegels van 1.kunnen op deze wijze worden be trokken. SOMMELSDIJK In memoriam Hnbert van Es Op óó-jarige leeftijd is Zondag over leden de heer Huhert van Es, een in deze gemeente en op het gebied van so ciaal werk algemeen hehende figuur. De neer van Es is gedurende vele jaren voor de oorlog lid van de gemeenteraad ge weest en heeft als zodanig de helangen van Sommelsdijk naar eer en geweten gediend. Hij was ooit hesluurslid van SBZ en voorts tal van jaren secretarts van Groene Kruis en Wijkverpleging, welke functie er mede toe leidde, dat hij voorvechter ge worden is voor het werk van de Stichting Kraamcentrum Flakkee, welke instelling hij van stonde af aan op alle mogelijke manieren als secr.-penningmeester heeft voorgestaan en gediend. Mede aan de^toowijding van de heer Van Es is Jict (o danken geweest, dat het Kraamcentrum tot zulke grote bloei is gekomen en het zal hem zeker genoegen gedaan hebben, dal hij deze bloei nog heeft mogen heieven. Vele malen zijn wij mqt de heer Van Es in aanraking ge weest en steeds viel ons op, hoe het werk der verenigingen zijn aandacht had en hoe hij zich daarvoor met liefde in spande. Genoem.de instellingen verliezen dan ook in de heer Van Es een toege wijd en ervaren bestuurder en allen uit de kring van Groene Kruis en V/ijliver- pleging en van het Kraamcentrum, en derhalve niet a(ïeen in Sommelsdijk, maar over geheel Flakkee, is een goed vriend en aangenaam medewerker ontvallen. De thans onisfapene leed al geruime tijd aan een heel ernstige en slepende ziekte, die hen} uiteindelijk een oorzaak tot zijn dood is geworden. De begrafenis is bepaald op Donder dagmiddag 2 uur op de Algemene be graafplaats. Op Zondag 10 Februari jl. hebben op sporingsambtenaren van P.T.T., in sa menwerking met de Rijkspolitie, in Bor ger de clandestiene reclamezender „Re genboog" in beslag genomen. Deze Re genboog werkte op een golflengte van 245 m. Procesverbaal werd opgemaakt tegen de 30-jarige landarbeider G. L., de 30- jarige landarbeider K. O., beiden wonen de te Odoom, en tegen de 25-jarige transportarbeider G. M. te Buinen. Ook de bewoner van het pand, waar de uitzendingen plaats vonden, de 21- jarige G. W. te Borger kreeg een pro cesverbaal. De gehele zendingsinstallatie benevens een groot aantal gramofoonplaten werd in beslag genomen. INDUSTRIECOMMISSIE TE ZIEBIKZEE ZIERIKZEE. De gemeente Zierlk- zee heeft thans ook een Industriecom- naissle waarin verscheidene plaatselijke industriëlen en figuren uit de bankwe reld hebben zitting genomen. Voorzit ter van de commissie is de heer D. Cou- mou, leider van de export van de Ko ninklijke fabriek van bakkerijproducten Zeelandia. Uieniveiling van Dinsdag 19 Febr. 1952 Grove en gewone 31.31.69, drie- lingen 26.55—27.—; plcklers 13.82— 14.99. stek 8.51. Aanvoer 68000 kg. „EILANDEN-NIEUWS" het m:eeBt gelezen Blad in djit rayon. HUISKAMERS, old-finish. Dressoir, 2 armfauteuils, J4 stoelen en tafel I Met open club- f fauteuils Mfs.e\ P: Met gestoffeerde S?i*:i---^ -.-rtrtw-^■.^-•.■.^v FRANCO THUISBEZORGD DOOR GÏHEEL NEDERLAND i FAUTEUILS,dieinalle' --*! binaties in Uw interieur toe- f gepast kunnen worden. 4 Fauteuils, bekleding naar

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1952 | | pagina 1