Restauratie van het Kerkstraatje te Sommelsdijk Het R. do Winkeliers te Ouaaorp mogen weer kinawijn verkopen nieuwe ivoomse gma Voorlopig geen rijbewijzen Twee panden voor huisvesting van het Streekmuseum Ifooe" Maximumprijzen voor aardappelen ''^2< 23ste Taargang Woensdag 15 November 1860 Bo. 1868 CHRISTELIJK WEEKBLAD OP GEREFORMEERDEN GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Niet de politiek maar het recht De aanstaande Chr. Schooldag TiNGEÜ Volwassenen mogen achterop zitten POSTPAKKETTEN NAAR NIEUW GUINEA Kantongerecht Soznznelsdijk Een roekeloos automobilist hoorde zes weken hechtenis tegen zich eisen niEuws Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zatei>dag Redactiebureau: Prins Hendrikstraat 14 Mlddelhamis Abonnementsprys 1.50 per kwartaal T*tolbOB ir Mlddelharnla Giro 167930 Postboz 8 Telefoon Drukkerq 18 Adv.-piiJB 12 et. p. mm. BI) coniiact speciaal taiM Het getuigenis van de Catechismus De tegenwoordigheid van onze Ge zant by de afkondiging van het Mjaria-dogma. De Roomse Kerk heeft een nieuw dog ma aanvaard. Te Rome heeft de Paus ten aanhore van honderdduizenden de lichamelijke hemelvaart van Maria tot een dogma verheven. Men kan deze nieuwe leerstelling ge voeglijk voor rekening van Rome laten. Toch moge hier de opmerking plaats vinden, dat als men Gods 'Woord niet als vaste maatstaf aanvaardt men tot allerlei dwaasheid komt. God zegt in Zijn Woord „Tevergeefs eren zij mij, lerende leringen, die geboden van men sen zijn." Wie uit en bij Gods Woord leeft ziet in deze menselijke leringen, „een verder en verder afwijken van Gods Woord en het stellen van het schepsel op de troon. Door het nieuwe dogma en door de plaats, die Maria als medehelpster in neemt wordt het enige en algenoegzame werk van Christus verloochend. Het nieuwe leerstuk van de Roomse Kerk vindt niet de minste grond in Gods Woord, ja is er in flagranten strijd mee. Welke klare taal spreekt ook In dit verband de HeMeJbergse Catechismus, als ze zegt ,JGeloven dan die ook aan de enige Zaligmakeir Jezus, die haar zalig heid en welvaart by de heiligen, b\j hen- zelven, of ergens anders zoeken, wan neer daarop geantwoord wordt „Neen zjj: Maar z3J verloochenen met dte diaad de enige Heiland en zaligmaker Jezus, of zij hen schloon z^'ns met de mond roe men: wanit van tweeJSn een of Jezlus moet geen volkomen Zaligmaker z^n, of 'die dieze Zalig^nrtaiker met een waar geloof aannemen moeten alles in Hem hebben dat tot haar zaligheid van no de is. Een opmerking van geheel andere aard moeten we hierbij maken. Het Oezantsohap by de Pans. Wegge stemd en vervallen in 1925. Weer ingevoerd in de naoorlogse dagen. Vaak goedgepraat door staatslieden van Protestantsen huize. Immers het was zo'n beste luister post. Nu kan men de betekenis er van zien. En de schande die ima land op zich laadt als Protestants land. Rome weet de regie van dergelijke dingen wel tot haar eer uit te voeren. Dat kan men aan Rome wel over laten. Pracht en praal. Indrukwekkend. Daar mankeert het niet aan. Maar ver, ver verwijderd van de een voudigheid van de dienst van God, van de eenvoudigheid van Gods Woord. Een honderdduizendkoppige schare. Al wat edel en voornaam is. Van ker kelijke en wereldlijke zijde. Gezanten en ambassadeurs van niet minder dan 40 landen. En daarondiei- ook de gezant van Ne- derUuid. De Gezant van Nederland tegenwoor dig bij een plechtigheid waarbij het Woord Gods wordt verloochend. Waar de Roomse verloochening van Christus ten top wordt geheven. Daarby Ss op een erelplaats aanwezig (Ie gezant van luet land aan de Noord zee dat zich In een bloedige sti-qd van tachtig jaar vrygevochten heeft van de Pauseiyke tirannie. De Gezant van Nederland, dat eeuwen lang een bolwerk van het Protestantis me is geweest. Dat in Europa is opg"e- 'reden als handhaafster van het Pro testantisme en de aanmatiging van Ro me krachtig heeft bestreden. Op de plaats der ere bü de afkondi ging- van het Maria-dogma zit tot schon- van het Nederlandse Protestantse volk de gezant van Nedierland. Neen de Gezant van Nederland bij Rome was meer dan een luisterpost, zoals verblinde Protestanten hem heb- ''en genoemd, zijn aanwezigheid vormt een verloochening van onze grootse liistorie. Dat zien we in 1950 bij de aanneming 'an het Maria-dogma. Zoals bekend is de Kon. Paketvaart Maatschappij door de president van de ^Amsterdamse rechtbank veroordeeld tot te betaling van 250.000 elke keer, dat teze maatschappij een schip ter be schikking zal stellen van de Republiek hdonesia tot vervoer van mensen en ™ateriaal naar Ambon, zolang het con- ict tussen de Republiek Zuid-Moluk- en en de Republiek Indonesia duurt. Naar aanleiding van deze uitspraak is et Vrye Volk los gekomen. Het is het et deze uitspraak niet eens, omdat de- e kwestie niet alleen er een is van juri- 'sche aard, maar ook van politiek ka- akter. Volgens Het Vrije Volk had de echter, als niet-politiek orgaan van, de ederlandse staat, zich in deze zaak iet bevoegd moeten verklaren, daar fleze uitspraak óók politieke gevolgen «an hebben, pe slotconclusie van Het Vrije Volk ""3t dan: De rechter heeft zich in deze aak vertild.' In tegenstelling hiermede stellen wij, juist een niet-politiek orgaan als onafhankelijke Nederlandse rechter 1 deze kwestie een onpartijdig oordeel an vellen, in deze tijd, waarin recht en Deze maand herdenkt de K.L.M, het feit, dat gediurende 15 jaar stewar dessen in dienst zijn. Het is altijd moeilijk om een groot aantal stewar dessen bij elkaar te krijgen, doch dit is ons toch gelukt en de stewardessen maken van de gelegenheid gebruik om een vreugdedans op het platform van Schiphol uit te voeren. gerechtigheid met voeten worden getre den, moeten wij waarderen, dat er in Nederland nog een instantie is, die los van enige politieke gebondenheid een uitspraak kan doen. De politieke gevolgen, die Het Vrije Volk als een spook schijnen te achter volgen, mógen geen enkele rol spelen. Niet de politiek maar het KECHX moet zijn loop hebben. Niet de rechter, maar Het Vrije Volk heeft zich zwaar vertild. I. V. DEN HAAG. Van 25 November tot en met 31 December zal het centraal bureau voor de afgifte van ryvaiardig- heidsbewyzen geen aanvragen voor een riü-exflinen in behandeling nemen. Aanleiding tot deze maatregel is de voorbereiding van de overgang naar de toepassing van de nieuwe verkeerswet- geving. Gelijk vorige jaren ligt het ook nu in de bedoeling een bijeenkomst te hou den van alle leerkrachten, bestuursleden en belangstellenden van en in onze Chr. Scholen. De samenwerkende onderwijs- org*iisaties, de Chr. Scholenbond en de Afdeling der Vereniging van Chr. On derwijzers hadden het plan, thans een morgen- en middagvergadering te hou den, doch het bleek onmogelijk een der de spreker te krijgen, zodat er nu alleen des middags vergadert wordt. We vra gen uw belangstelling voor de ©irecteur der Chr. Kweekschool te Den Haag, die met een didactisch onderwerp optreedt en voor de deskundige op B.L.O.-gebied. We meenden in verband met de ope ning van onze Chr. B.L.O.-school te Middelharnis voor deze speciale tak van onderwijs nog eens de bijzondere aan dacht te moeten vragen met name van de onderwijzers en de ouders. De vergadering wordt als gewoonlijk gehouden in Hotel Spee te Sommelsdijk op Vrijdag 24 November des namiddags 2 uur. Na opening en inleidend woord door de Voorzitter spreekt eerst Ds G. Kalsfoeek uit Den Haag over: „Vemlciu- wiing van hlet Geschiedeniaonderwy»" en vervolgens dhr G. W. van der Ploeg, hoofd ener Chr. B.L.O.-school te Rot terdam over: „Onderwys aan Zorgen kinderen." Er zal ruime gelegenheid voor discussie zijn. Laten nu aUe onderwijzers en be stuursleden op onze jaarlijkse toogdag present zgn. Ook ouders en belangstel lenden zijn hartelijk welkom, in het bij zonder zij, die zelf belang hebben bij het B.L.O. Wij rekenenen op U! Namens de besturen, A. VAN ECK, voorzitter. In de raadszitting van Donderdag avond jl. kwam o.m. een agendapunt voor tot restauratie van een gedeelte van de Kerkstraat te Sommelsdijk. De voorz. Burgemeester Rijnders deel de namens B. en W. mede, dat reeds een en andermaal in de vergaderingen van de Raad is gesproken over de restau ratie van de Kerkstraat. Indertijd wer den gelden gevoteerd voor het opmaken van een restauratie-plan, hetwelk door Ir Meischke te Rotterdam is opgemaakt en reeds eerder aan de Raad is overge legd. De aankoop van een tweetal panden in de Kerkstraat was mede een aanwij zing dat de Raad het oude Kerkstraatje zeer ter harte ging en ernst maakte met het voornemen tot behoud daarvan te komen, opdat deze bezienswaardigheid van het eiland voor het nageslacht niet verloren zou gaan. Ook werd reeds eerder het plan ge opperd om in de twee panden, welke de gemeente in de Kerkstraat heeft aan gekocht, na de restauratie, een Streek museum te vestigen. B. en W. hebben thans door Ir Meisch ke laten berekenen wat de restauratie van de twee panden in de Kerkstraat zou kosten. De heer Meischke begroot deze kosten op 22000. B. en W. zijn van oordeel, dat met de uitvoering dezer plannen niet moet wor den gewacht. De bewuste panden wor den thans voor pakhuis gebruikt. Het is ieder duidelijk, dat deze gebouwen hard achteruitgaan, aan een pakhuis wordt nu eenmaal minder zorg besteed dan aan een huis, dat bewoond wordt. Waar het hier echter oude historische gebou wen betreft kan deze achteruitgang fu nest worden in dien zin, dat er straks van eigenlijke restauratie geen sprake meer kan zijn. De werkzaamheid van het bestuur van het Streekmuseum vordert ook wel, dat spoed wordt betracht. Dit bestuur is zeer actief en heeft reeds verschillen de oude voorwerpen bijeen gebracht. De verwachting is gewettigd, dat het bezit van het Streekmuseum zal toenemen in dien een geschikte gelegenheid wordt gevonden voor expositie. Een en ander heeft het College doen besluiten de Raad thans voor te stellen gelden te veteren voor de restauratie van de bedoelde twee panden in de Kerkstraat tot een bedrag van 22000. In inkomst kan worden geraamd een bedrag van 11000.wegens subsidie van het Rijk, 3300.wegens subsidie van de Provincie, zodat een bedrag van 7700.uiteindelijk ten laste van de gemeente blijft. Uit de aard der zaak wordt de be stemming der gerestaureerde panden momenteel door B. en W. nog niet an ders gezien dan als eepi doelstelling, die nog nadere uitwerking en bestudering behoeft. O.a. hebben nog maar zeer voorlopige besprekingen plaats gehad met het bestuur van het Streekmuseum. ISfadere plannen zullen te dezer zake door B. en W. ter hand worden genomen en nadere besprekingen gevoerd zodra de plannen der restauratie onze zorg niet meer behoeven. Te zgner tijd zul len de Raad ter zake uitgewerkte voor stellen bereiken. De heer A. A. Mijs zegt hierop, dat het idee reeds in beginsel was aangeno men. Wel meent hij dat het bestuur van het Streekmuseum enigszins sceptisch t.o. deze gelegenheid staat, wat de ruim te betreft. Hij weet dat het bestuur er op hoopt, om voor bergruimte etc, ook van de Doelen gebruik te mogen maken. De voorz. weet het tegendeel van het bestuur van het Streekmuseum. Ze snakken naar ruimte. Waar het te lang duurt, willen ze gaarne de Doelen heb ben. De Doelen zijn een markant voor beeld van achteruitgang. Ieder idee moet aangegrepen, om de Doelen binnen de restauratie te krijgen. Het bestuur van het Streekmuseum stond alleen wat pessimistisch t.o. het Kerkstraatje, omdat ze meende, dat de restauratie nog jaren kon duren. Spr. kan omtrent de tijdsduur generlei voorspellingen doen; maar alleen het feit, dat het zo snel in de raad wordt gebracht, wijst er op, dat het van de kant van B. en W. wordt bespoedigd. Het verval gaat gaat door ,het gaat om het behoud van de culturele waarde. De heer Blok is geschrokken van het hoge bedrag voor zo'n klein gedeelte. Wat zal restauratie van het gehele straatje niet kosten Spr. is er niet te gen maar hij meent toch, dat de ruimte niet groot zal zijn voor het Streekmu seum. De vioorz.: Al is het niet zo groot als Boymans, het wordt een ruimte van 2 huisjes bijelkaar, met 3 etages. De to tale kosten weet spr. niet. De restaura tie van de Kerkstraat moet gezien wor den op een lange basis, stuk voor stuk moet het worden uitgevoerd. Het Rijk trekt jaarlijks enige millioenen uit voor restauratie van oude gebouwen, wat het urgentst is, gaat het eerst. Er zijn twee belangen hier, het eigendom komt op peil en dan het culturele belang: het Streekmuseum wordt in het dorp ge vestigd. Dat zal ook vreemdelingen trekken. Op een vraag van de heer v. d. Boo- gert wanneer het Rijk geen gelden vo- teert wat er dan geschiedt, antwoordt de voorz. dat er dan een voorstel komt tot intrekking van het besluit. Maar spr. meent, dat Rijk en Provincie de gemeen te ten dezen niet in de steek zullen laten. Dan wordt m.a.s. het crediet verleend. Voor het Streekmuseum openen zich dus perspectieven, dat het zich t.z.t. in het Kerkstraatje zal kunnen huisvesten. Bm^i ONBEPERKTE GARANTIE •OP DE VERING Na 1 Januari a.s. zullen maxin»um- ipryzen voor consumptie-aardappelen van kracht worden. Voor zandaand- appelen zullen de volgend» maxi- mumpiryzen gielden: In Januari 12 cent, in Februari 13, in Maart 13 V2, in April 14, in Mei 141/2 en in Jimi 15 cent per kg. Voor klei-aardappelen zijn deze prijzen twee cent hoger. Zij gelden bij afleve ring aan consumenten in de winkel, voor bezorging aan huis mag één cent worden gerekend. De kleinhandelaar moet zijn aardappelen voorzien van dui delijke prijzen en een aanduiding van de soort: zand- of klei-aardappelen. Voor een behoorlijke aardappelvoor ziening in het voorjaar zal een voor raad worden gevormd. De stichting in- en verkoopaardappelen (siva) zal voor rekening van het bedrijfschap voor aardappelen de zand- en klei-aardappe len die uit de markt worden genomen, van de telers kopen. De aankoopprijzen bedragen voor zandaarappelen naar kw. en ras 5.75 tot 7.— per 100 kg, voor klei-aardappe len 6.50 tot 8.50 gulden per 100 kg. Een bewaarvergoeding wordt gegeven van 0.70 tot drie gulden per 100 kg al naar gelang het tijdstip van overname. De fietsende Nederlanders kunnen hun voordeel doen met de wetenschap, dat de nieuwe verkeersregelen, welke ver moedelijk op 1 Jan. 1951 in werking zullen treden, wel een volwassene op de bagagedrager toelaten, maar het ver voer van twee kinderen een achter op en een voorop niet toelaten. De tarieven voor de verzending van postpakketten naar Nederlands Nieuw- Guinea zijn met ingang van 13 Novem ber verlaagd. O— HOEVEEL RADIOLUISTERAARS TELT NEDERXiAND Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg op 1 November 1.457.427 tegen 1.445.736 op 1 October. Op 1 October waren er 484.619 aan geslotenen op het Rijksradiodistributie- net tegen 485.003 op 1 September. O— TELEFONEREN MET IRAN Met uitzondering van des Vrijdags en des Zondags kan tegenwoordig dagelijks met Iran worden getelefoneerd en wel van 8. 30 tot 11 u. (Ned. tïjd.) Zitting van 9 November 1950. Kantonrechter: Mr v. d. Velde. Ambtenaar O.M.: Mr v. Buuren. Een hopeloos geval Voor de zoveelste maal diende de zaak contra M. v. d. Ham te Nieuwe Tonge, welke electrische artikelen verkocht zonder daartoe vergunning te hebben. Mijn schoonzoon leert ervoor en nu gaan we samen doen, aldus verdachte. Andere personen mogen wel dergelijke artikelen verkopen en die hebben even min een vergunning. Als er vijf zonder licht rijden, is het toch gek om slechts één dezer te bekeuren. Mijn compagnon heeft reeds zijn middenstandsdiploma en het andere zal spoedig volgen en daar om verzocht verd. de zaak nogmaals aan te houden. Je had een heleboel diploma's moeten hebben en nu heeft je schoonzoon er slechts één, merkte de ambtenaar op. Wanneer denk je schoonzoon het ves tigingsdiploma te halen? Daar kon verd. geen antwoord op ge ven. Vroeger heb ik toch ook gaslam- pen enz. verkocht en dan mag je toch automatisch electrische artikelen ver kopen. Het eerste doe ik al achttien jaar. De rechter vond het een hopeloos ge val, maar wilde nog tot 12 Januari ge legenheid geven één en ander in orde te maken. De geglazuundie weg W. V. Naarden, niet verschenen, te Katwijk, wilde met zijn auto over de overweg bij het tramstation te Ouddorp rijden, doch werd door de tram ge grepen. Get. G. v. d. Bos te Sommelsdijk be stuurde de tram, welke zeer zachtjes reed en volgens get. reed verd. ook niet hard, maar op het critieke moment gaf hij meer gas, dat tot gevolg had, dat de auto tegen de veelading werd aan gedrukt. Wie is de eigenaar van deze weg? Van de tram, aldus get. Hij mocht daar dus niet rijden. Get. L. Akershoek te Ouddorp was op 6 Sept. in de wachtkamer, keek toe vallig door het raam en zag een auto van het dorp afkomen. Eerst maakte de chauffeur een beweging om te stoppen, maar plotseling trok deze de auto snel op met het reeds eerder genoemde ge volg. Ambt. O.M.: Verd. heeft dus op een particuliere weg gereden, welke is te herkennen aan de geglazuurde steentjes. Overigens is het een beste brave man. Eis 17.50 of 7 d.h. Uitspraak 10.— of 5 d.h. Bracht het voordeel B. M. W. Wielaard, niet verschenen, te Middelharnis werd worst aangetrof fen bevattende meer dan 4% zetmeel. Verd. had tegen verbalisantverklaard, dat hij dit niet begrijpen kon, want hij had het toch goed afgewogen. Get. B. v. Heiningen, keurmeester bij de keuringsdienst merkte op, dat het kwantum niet goed afgewogen was. ,,Is dit een ernstige overtreding? Komt deze veel voor?" Tegenwoordig gaat het heel goed, vroeger was het erger, doch knoeierij is het niet. „Kan hij daar dan geen geldelijk pro fijt van getrokken hebben? Zetmeel is geen vlees, aldus get. Hij mag maar 4% zetmeel gebruiken en dus geen 5.2%. Hij heeft zeker klanten, die veel van meel houden, merkte de Ambt. op. Dan moeten ze brood kopen, dat is veel voordeliger. 20.— of 10 d.h. Geen voorrang verleend W. v, Nieuwenhuijzen te Dirksland reed op de Molendijk te Oude Tonge met een snelheid van meer dan 25 km. Verd.: Dat kan niet. Hebt U dat gecontroleerd? Neen, edelachtbare, maar omdat ik weet, dat het kruispunt Molendijk- Nieuwstraat zeer gevaarlijk is, reed ik vanzelfsprekend zachtjes. Bovendien had ik slechts een remspoor van 2 me ter en de verkeersinspectie eist, dat men met een snelheid van 25 km binnen de 6% meter stil moet staan. Hieruit valt te concluderen, dat ik hoogstens een gang had van 15 16 km. 'De ambtenaar kon het bewijs niet le veren, hoewel niet vaststaat dat verd. niet met meer dan 25 km per uur reed. Volgde vrijspraak. L. Gebraad te Oude Tonge kwam uit de Nieuwstraat, verleende geen voor rang aan het doorgaand verkeer en ver oorzaakte daardoor een botsing. Ik heb wel voorrang gegeven aan veearts van Nieuwenhuijzen, want er was nog voldoende ruimte om er langs te kunnen. Bovendien reed de veearts met een grote snelheid, want hij had een remspoor van negen meter. Get. A. Gebraad te Oude Tonge zat in de vrachtauto bestuurd door verd. Wij waren aldus get. tegelijkertijd op het verenigingspunt. De veearts reed hard en mijn broer niet. Get. J. Helleman te Oude Tonge en J. V. d. Made te Oude Tonge bevestigden de verklaring van de eerste getuige. Het O.M. wilde daarom verd. niet ver oordelen voor de botsing. Wel stond vast, dat hg geen voorrang had ver leend. 7.50 of 3 d.h. Volgens verd. was de veearts in over treding, want had deze zich aan de ma ximum snelheid gehouden, dan was er niets gebeurd, 5.of 2 d.h. Een abominabel geval C. Gebuijs te Den Bommel had een ontelbaar aantal coloradokevers op zijn land gehad. „Gehad ja, want ik zie er nu geen één meer." Ditzelfde had mijnheer Vis ook kun nen overkomen. Ik heb het gedaan zoals het moest. De laatste maal spoot ik op 27 Juli. Get. C. Vis te Sommelsdijk, controleur op de coloradokevers vond het een ge vaar voor de hele Bommelspolder. Zo erg had get. het nog nooit gezien. Heeft hij, volgens uw mening gespo ten? Bij controle waren er een boel larven en deze waren reeds verpoppingsrijp. Hieruit volgt, dat deze reeds zes weken oud moeten zijn. Als men bespuit'met een D.D.T. emulsie, dan gaan ze alle on herroepelijk dood. Al regent het een half uur nadien dan hebben ze het ver gif toch te pakken. Maar hij had reeds tweemaal gespo ten! De larven komen er niet of er moeten coloradokevers geweest zijn. Verd.: Mijnheer Vis acht dus, dat ik niet gesproeid heb. Ik heb v. Oorschot opdracht gegeven om het het zwaarste vergif te sproeien. Get.: Voordat hij een verbaal kreeg, was hij reeds eerder gewaarschuwd. Als de anderen spuiten en Gebuijs doet het niet, helpt het niets. Het is tenslotte een nationaal belang. 60.—- of 30 d.h. Vis heeft mij willen nemen en nu heeft hij z'n zin, want het is hem ge lukt. Elke gulden die ik moet betalen is teveel, 40.of 20 d.h. J. V. Kempen te Ooltgensplaat, niet verschenen, had geen coloradokevers, maar larven ervan op ziJn land. Get. Wachtmeester Verssendaal vond dat er aardig wat larven waren. Wat is veel? De een noemt honderd veel en de an der vijfentwintig. Volgens de ambtenaar was verd. van goede wille geweest. 15.— of 6 d.h. T. V. Prooijen te Dirksland bestuurde een motor zonder verlichting. Verd. beweerde echter de vorige maal, dat het achterlicht de volgende morgen dus dat dit 's avonds ook het geval moet zijn geweest. Wachtm. de Gans be weerde echter het tegenovergestelde. Get. kon dat nooit gezien hebbeu, vol gens verd. Ik stond op de Trambrug bij de Boe zemweg. De ambt. achtte het wettig en over tuigend bewijs geleverd en eiste 20. of 4 d.h. Dat is knap veul als je voor zes kin dertjes moet zorgen en daarom zag Ik gaarne de boete wat verlaagd. Verd. was er wel van overtuigd, dat hij schuld had. 12.50 of 8 d.h. Een onschuldig lam M. Aleman te Ouddorp had geen voor rang aan het verkeer van rechts gege ven. Ik kon V. d. Marel niet zien aanko men. Bovendien gaf hij geen signaal. De raadsman van verdachte. Mr den Hollander beriep zich op art. 73 van het Motor- en Rijwielreglement. Mr V. d. Velde: Art. 5 is vervallen en daarmede het beroep op art. 73 ook. Ja maar art. 73 is gehandhaafd. Volgens de ambt. O.M. is verd. schul dig. Hij had zich eerst moeten overtui gen of er niemand van rechts aan kwam, ondanks het feit dat de tegen partij geen signaal gaf en ondanks het feit dat deze met een te grote snelheid reed. Dé raadsman ging op dit gezegde in en vond dat v. d. Marel dan hier als verd. had moeten staan, en verd, vart thans is zo onschuldig als een lam. (Zie voor vervolg pag. 3)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1950 | | pagina 1