Het nieuwe rioleringsplan te Goedereede .^Iba en Staringzaaitarwe Hervorminssdas r' Oyddorp gaf ook een renteloos Yoorscliot voor de brug Zeeposl voor Oost en Wesi V. .J 23ste Jaargang Woensdag 1 November 1960 No. 1864 CHRISTELIJK WEEKBLAD OP GEREFORMEERDEN GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN 31 October 1517 - 31 October 1950 t 185.000 is er mee gemoeid! Komt er weer een spits op de Dom? "N UIT VOORRAAD LEVERBAAR! BEL OP 163 MIDDELHARNIS ESSELINK - RINGSTRAAT 21 - SOMMELSDIJK De samenvoeging gemeenten Rijden binnen vloed- en meer palen aan de haven IIAIIDEII-rilEUl/ Verscbynt tweemaal per week. Woensdag en Ziaterdag Redactiebureau: Prins Hendril<straat 14 Middelliamis Aboimeinentsprys 1.60 per kwartaal T«l«roon 11 Mlddelharnia Giro 167830 PoBiboz 8 Telefoon Drukkerij 19 Adr.-piijs 12 et. p. mm. BU contract speciaal loiiai 31 October is het Hervormingsdag. 31 October is de dag van Dr Maarten Luther. Van die man des geloofs, die dappere strijder voor de Waarheid van Gods Woord. 31 October is de herdenltingsdag van het aanslaan van de 95 stellingen aan de deur van de slotkapel te Wittenberg. De herdenkingsdag van de openlijke strijd tegen de goddeloze aflaten. 31 October een herdenkingsdag van grote betekenis. Het Protestantisme is over het alge meen afkerig van uiterlijk vertoon van propaganda. Is meer naar binnengekeerd, om in stilte te herdenken. Anders ware deze herdenkingsdag wel bijzonder geëigend om naar buiten te treden. Om alom te getuigen van de grote genade Gods de wereld in de Hervor ming geschonken. 31 October, de dag van herdenking van de Hervorming. De dag van Gods Woord. Dat 's Heeren Getuigenis als uit het stof verrees. Dat door Gods genade, inzichzelf nie tige mensen gaan strijden voor het Woord van God. Door Gods genade. In het licht gaan stellen de dwalingen van het afgodisch Pausdom. 31 October is de herdenkingsdag van het begin van de strijd tussen Licht en Duisternis. Het Licht van de gezegende Refor matie. De Duisternis van het Gods Woord verdonkerend Pausdom. 31 October is de herdenking van de Dag, dat het Woord Gods een Centrale plaats gaat innemen in het leven der volkeren. Schemeringen hadden zich vertoond. De Waldenzen hadden reeds ten bloe de toe geleden, Johannes Huss en Hieronymua van Praag hadden de getrouwe belijdenis met hun bloed bezegeld. De voorlopers der Hervorming hadden hun licht reeds laten schijnen. Maar de Roomse macht belette het aanbreken van de nieuwe dag. Daarvoor had de Heere een ander inr stfument verkoren. En het enig onfeilbaar middel, Gods Woord, op de kandelaar plaatsen. 31 October is de herdenkingsdag van de Hervorming. De dag dat aanvankelijk Gods Woord onder het Volk komt. 31 October, de strijd is begonnen. Eerst nog een strijd van geleerden on derling. Een strijd gestreden op de studeer kamers. Dat wordt anders. Gods Woord komt onder het volk. Reeds vier jaren komt het Nieuwe Testament in het licht. Ook het Oude Testament wordt ver taald. De gehele Bijbel komt onder het volk. De strijd tussen Licht en Duisternis 3 niet langer beperkt tot de studeer- Itamer. Gods Woord komt in de gezinnen. Het wordt gelezen en bestudeerd. Dat is de grote betekenis van de Her vorming. Gods Woord krijgt een centrale plaats in het leven der mensen. Gods Woord in ere hersteld. En sedert gaat onder Gods zegen de triomf van Gods Woord door alle landen. Het Woord des Levens gaat heersen in hut en in paleis. Over oud en jong. Rijk en arm. Het bezit van Gods Woord, die grote gave hernieuwt het gelaat van het mensdom. Het Koninkrijk Gods breidt zich uit. Gods Woord, onder Gods zegen, opent de harten der mensen. Vruchten van geloof en bekering wor den allerwege gezien. De ryke gave van Gods Woord ver nieuwt de harten der metisen. Maakt de mensen gelukkig. Een geluk, groter dan alle aardse ze geningen. Maar ook strijd en beproeving. Vervolging te vuur en te zwaard. Maar de loop van 's Heeren Woord is niet te keren. Om het bezit van een Bijbel. Voor een enkel bijbelblad slechts moet het schavot worden beklommen. Kè,n het schavot worden beklommen. Door de innerlöke kracht van Gods Geest. Gevonden en geput uit de Bijbel, uit 6en enkele bladzijden soms. Doordat Gods Geest het heiligde en toepaste aan de harten. 31 October de dag van herdenking. Van herdenking, dat de Heere Zijn Woord ons schonk. Geve de Heere dat we het lang nog mogen bezitten. Dat de Heere het bezit moge bestendi gen en zegenen aan onze en veler harten. Met de volgende schepen kan zeepost *orden verzonden. ■P^ .<Jata, waarop de correspondentie «terlijk terpost moet zijn bezorgd staan, tussen haakjes, achter de naam vah het schip vermeld: Indonesië m.s. „Willem Ruys" (9 Nov.) «w. Guinea: s.s. „Gróte Beer" (8 Nov.) öurmame: m.s. „Bonaire" (8 Nov.) Llefdsdttflieiflsconcerl in TiToIi in UtreoLt met als pianosollst de Utrechtse Burtfemeester Jlir. Mr C. J. A. de Ranltz. Het concert werd Lljfewoond door H.M. de Kontnifln. Foto t H.M. eu de solist betreden het ifehouw. EEN VOOKBARIG MINISTER De minister van Defensie heeft zijn ontslag genomen. Eeo nieuwe minister is ondertussen reeds benoemd en beëdigd. In plaats van minister Schokking, die ging, is minister s' Jacob gekomen. Beiden zgn van C.H. richting. In de politieke verhoudingen van het kabinet is dus geen wijziging gekomen. De nieuwe minister s' Jacob schijnt een voorbarig man te zijn. De proble men, by Defensie, bij Oorlog en Marine zijn werkelijk niet eenvoudig. Vooral daar Nederland niet meer zelfstandig zijn bewapening kan opbouwen, maar de internationale samenwerking beli chaamd in het Noord-Atlantic-Pact, een groot woord meespreekt. Ingewikkelde problemen zijn er op te lossen, om een gezamenlijke macht op te bouwen tegen een eventuele agressor (aanvaller.) Daar weet inzonderheid de heengegane minis ter Schokking van mee te spreken. Juist die gecompliceerde verhoudingen hebben zeker niet weinig bijgedragen dat over het bewind van die minister in de Tweede Kamer geklaagd werd en dat men zijn beleid niet „vast" vond waardoor men geen voldoende vertrou wen meer in hem meende te kunnen stellen. De heer s' Jacob was met vacantie op de dag van zijn benoeming. En op die dag verleent hij reeds een intervieuw aan een vertegenwoordiger van het A.N.P, Daarin spreekt hij zijn mening uit over de moeilijke problemen, die hij ter oplossing zal krijgen. Dat is vlug. Heet van de naald, zou men kunnen zeggen. Beter gezegd „voorbarig." Alles behal ve bedachtzaam. En geen -getuigenis afleggende van voorzichtigheid. Waarop is zijn mening gebaseerd. Op studie van de problemen? Op diepgaand overleg met de naaste medewerkers? Immers neen, want daar toe heeft de gelegenheid ontbroken. Een mening dus kenbaar gemaakt, die niet gefundeerd was door diepgaande studie, minder nog door het noodzakelijke be raad met zijn naaste medewerkers. Een improvisatie dus. En dat over zulke belangrijke problemen. Dat is allerminst voorzichtig te noe men. En de Volksvertegenwoordiging? Och, die mag via de krant de inzich ten van de nieuwe minister vernemen. Meer gebruikelijk en beter op zijn plaats was geweest dat de minister had gezwegen totdat hij aan de Kamer zijn inzichten had meegedeeld. Daarop hoeft hij niet lang te wachten, immers zeer spoedig zal de minister kennis kun nen nemen van het Voorlopig Verslag op de begrotingen van Oorlog en Ma rine. Dan moet hij dit Staatsstuk ook beantwoorden. De goede gelegenheid om van zijn in zichten blijk te geven. Spreken op tijd blijkt ook een kunst te zijn. Deze nieuwe bewindsman heeft wel zeer vroeg gesproken. Naar onze mening te vroeg. Degelijkheid van me ningvorming heeft ontbroken en onnodig heeft hij de gevoelens van de Volksver tegenwoordiging gekwetst. Niet erg veelbelovend voor de toekomst. De gemeenteraad van Goedereede vergaderde Donderdagavond. Burgemeester Van Knobelsdorff presideerde, weth. Lodder was wegens ziekte afwezig. Hij bevindt zich in het ziekenhuis te Dirksland. De burgemeester opende en ver zocht secretaris Jonkoen de notulen te lezen. Bij de ingekomen stukken waren diverse goedkeuringen van Gedeputeerde Staten op eerder genomen raadsbesluiten. De burgemeester wijdde aandacht aan de afwezigheid van de heer Loddei^n sprak de hoop uit, dat hij spoedig weer in de raad zal terugkeren. Ontvangen was een kaart van de voor gestelde samenvoeging van gemeenten. De heer Tanis, afgevaardigde in de raadaledencommissie, zei er in geheime vergadering van te vnllen zeggen. De begroting van de waterleiding keurde men zonder bespreking goed. Diverse gemeentekassen waren gecon troleerd en in orde bevonden. De caféhouders verzoeken voor Za terdagavond een uur langer open te mo gen bzijn. B. en W. stelden voor af te wijzen. De heer J. Taa^s Jz. was het er niet mee eens. B. en W. hebben niet vol doende oog voor de belangen der café houders. Als men 10 uur moet sluiten wordt drank in flessen meegenomen. Men kan tot wederopzegging een uur verlenging toestaan. Als de rust ver stoord wordt, dan dicht. De voorz. noemde het een nadeel dat de gemeenten rondom alle 10 uur slui ten. Men zou dus de trek naar hier krijgen. De heer den Eerzamen vond 10 uur veel te vroeg. Bq sluiten om 11 uur zal de politie minder moeilijkheden hebben. En de caféhouders zitten op hoge kos ten. De voorz. hield het oog op de andere gemeenten, waar de heer den Eerzamen dacht, dat die zullen volgen. De voorz. wilde het nog wel eens bezien. De poli tieverordening moet er voor gewijzigd. In verband met wijziging drankwet werd het verlofrecht ook veranderd. Een paar pachters van tuinen bij de begraafplaats verzochten schadeloos stelling voor bomen van C. v. d. Houten en Tanis. Werd ingewilligd. De voetbalvereniging verzocht subsi die. B. en W. stelden voor 50.te geven. De heer Goekoop was er niet tegen, maar maakte opmerkingen over het nieuwe terrein. Het oude wenste men niet omdat het te ver weg lag. De huur is nu echter veel hoger; het verschil is meer dan men nu meer aan entree krögt. De Vftorz. wilde de subsidie maar los van alles zien. De vereen, wil de sport propageren. Ze krijgen nog niet zoveel bezoekers. De heer van Gelder dacht, dat er een hoekje voor de kinderen zou komen. Het voorstel werd aangenomen. De woning voor de politiecommandant werd opnieuw verhuurd. Men mocht de huur verhogen. De toren Het college stelde voor om voorzie- nirlgen aan de torenklokken aan te bren. gen. Een electr. lui-installatie zal kosten 600.en de kerkeraad wil wel 50. 's jaars bijdragen, terwijl men ook van begrafenissen ontvangt. Overigens moe ten de grote en de kleine klok beter gehangen worden. De ondeugdelijke toe stand is gevolg van oorlogsschade. Monumentenzorg heeft besloten om de opgemetselde lichtkamer te verwij deren. De toren zal dan niet af zijn en men hoopt er nog wel weer eens een spits op te zetten. De toren is helaas meer beschadigd, aldus de vcorz. De heer Goekoop herinnerde er aan, dat er vroeger ook een spits op stond. Napoleon liet die verwijderen. Het voorstel werd aangenomen. Het lang vierwachte plan „U vindt onder punt 7 het lang- ver wachte rioleringsplan!" kondigde dan de voorz. aan. ,,U ziet dat er met uitvoe ring 185.000.gemoeid is!" „Da's meer dan voor de voetbalver.!" vond de heer van G«ldier. De heren spraken er over, dat de watering dicht zal moeten. De voorz. zag geen mogelijkheid om het bedrag uit de begroting te halen. Men zal het in gedeelten moeten uit voeren en na inlichtingen in Den Haag is uitvoering in Duw-verband het meest reëel. De heer Sandifort attendeerde op de mogelijkheid van een rioleringsbelasting. Volgens de voorz. zal die er moeten ko men. De heer van Geldier schatte de uiter lijke kosten wel op 2 ton en er zullen maar 200 aangeslotenen zijn. Onderhoud bemaling enz. zullen ook een paar dui zend gulden vergen. De voorz. vond, dat men eerst kon zien hoe men uitkomt als men een be gin maakt. De belasting is maar een compensatie. De kosten komen niet uit de belasting. „Dan zou ik wel eens willen weten waar het vandaan moet komen?" twij felde de heer van Gelder. „Als we 't vroeger gedaan hadden dan hadden we geen samenvoeging ge kregen!" merkte de heer den Eerzajnen op. De voorz. zei, dat Goeree met dit plan nog vele plattelandsgemeenten voor is. Het is ook zeer serieus opge zet. De heer Samdifort vond dat men met de Pieterstraat kon beginnen, maar de voorz. noemde hier de buisaansluitingen het moeilijkst. De eigenaren moeten ver plicht worden. Maar de huizen zijn er oud en lenen zich moeilijk er voor. Het voorstel werd aangenomen. Uitbreidingsplan Ook een ontwerp uitbreidingsplan en een plan bebouwde kom werden voorge legd. De voorz. zag gaarne, dat een raads commissie een en ander bezag. De prov. weg is bij de nieuwe huizen geprojec teerd. De heer van Gelder vond er geen haast bij, maar de voorz. achtte het wel nodig om een richtlijn voor de toekomst te hebben. De heer van Gelder vreesde er grond- speculatie van. De heren Goekoop, Sandifort en Ta nis werden verzocht het plan nog eens ernstig te bekijken. Bij de Bank Ned. Gemeenten ging men rekeningcourant aan van 15000 voor de gewone dienst en 25000 voor de kapitaaldienst. De leden der commissie woonruimte- wet moesten herbenoemd worden. De raad koos opnieuw de heren Sandifort, C. Groenendijk, D. Lokker en C. Soete- man. Als nieuw lid voegde men er de heer J. Tanis Jz. aan toe. Hij kreeg 5 stemmen. De begroting van de dienst bouwen enz. sloot in ontvangst en uitgaaf met 6900.Werd goedgevonden. De be groting van het armbestuur vergt plm. 1500.van de gemeente. Werd ook goedgekeurd. De begroting 1951 Dan volgde de begroting 1951 van de gemeente. Onvoorziene uitgaven 3714.96. De voorz. noemde dit een alleszins redelijk beeld. De ondernemingsbelasting is vervallen en de toekomst is nog wat duister. Voorlopig mag men nog reke nen op achterstallige inkomsten. De bij zondere uitkering van het Rijk is ge raamd op 13125. De heer Sandifort had iets te bespre ken in geheime zitting waarvoor de voorz. enige tijd de deuren liet sluiten. Na heropening vroeg de voorz. de heer van Gelder inlichtingen over aan sluiting van het riool op de haven. Dat kost overal 1.behalve voor mevr. Charbon, waarvoor 2.geldt. De voorz. antwoordde: dat dit van jaren her dateert. „Reden om het voor de andere ook op 2.te brengen!" vond de heer Ta nis. De heer Goekoop bewoner van het huis zei niet van de vraag gewe ten te hebben! De heer Sandifort bracht dank aan het secretariepersoneel voor de keurige opstelling van de begroting. Spr. had nog wel gaarne wat meer uitgetrokken gezien voor leermiddelen voor de school. Er zijn er bij nog van 1900. „Nog van 1897!" zei de heer Goekoop. „Er staan nog twee o's, twee u's enz. Men kan de kinderen zo niet goed le ren. Het is ook niet ter bevordering van ne netheid. Die oude boekjes." De voorz. zei, dat geen bezwaar rijst tegen uitgaven voor nieuwe leermid delen. De heer van Gelder had geen resulta ten gehoord van de subsidie van 10. voor de bond tegen het vloeken. Spr. wees op het geweldige vloeken van de jeugd. „Een wonder waar die het van daan halen!" De voorz. achtte het van nut al was het maar voor één geval. De heer van Geldier vond het wegge gooid geld. Men kon het beter zelf te gen het vloeken aanwenden. De voorz. noemde het voor een alge meen doel. De heer van Gelder vond het van de ouders afhangen, 't Is zeldzaam zo als de jeugd vloekt. Van de Chr. School kunnen ze het wel zo goed!! „Nou, nou!" betwijfelde de heer den Eerzamen. De heer van Gelder vroeg dan naar twee nieuwe brandkranen. Of er nu genoeg zijn. De voorz. antwoordde, dat er nog een paar bij komen. Maar men gaat nu eerst het slangenmateriaal uitbreiden. Er zitten al verscheidene kranen. De heer Goekooip vroeg wanneer de schoolarts naar Goeree zal komen. De voorz. deelde mede, dat diens ra yon te groot is. Er gaat veel tijd mee heen om de leerlingen af te werken. Spr. meende, dat hij wel al eens geweest is. De heer van Gelder vroeg voorts naar de 15.subsidie voor de Historische Vereniging Zuidholland. Er wordt een jaarboekje aangeboden. „Een duur boekje!" vond de heer v. Gelder, die dacht dat het wat van Stad en Land was, dat maar op kosten jaagt. De heer Sandifort stelde namens de commissie voor om de begroting goed te keuren. De heer Tanis vroeg naar een batig slot van 1950, althans dat stond er. De voorz. antwoordde, dat die post natuurlijk nog niet bekend is. De heer Tanis vroeg dan waar men het b. slot van 1949 verwerkt. De secr. deelde mede, dat het slot van 1949 bij begrotingswijziging in 1950 is opgenomen. De heer Tanis vroeg voorts naar de kosten van verwarming van het ge meentehuis. Hij vond 210.een heel bedrag. De voorz. wees op de dure kolen! De heer J. Tanis vroeg dan naar de kosten van abonnement. „Komt de Ge meentestem ooit uit zijn bandje"? vroeg spr. waarop de voorz. zei het altijd te lezen, evenals de secr. Het is zeer be langrijk. Er wordt wel gebruik gemaakt van de literatuur. De heer Tanis had zich geërgerd aan bijdragen voor Stad en Land uit vorige jaren. Men rekent" er maar onkosten! De voorz. noemde de oorzaak de reis kosten. Hij deelde mede, dat Stad en Land er niet zo riant bij staat. ,,Maar goed ook!" vond de heer Ta nis, die voorts betoogde ijverig gezocht te hebben naar een straatlantaarn van 300 Watt, die de Emgo in rekening brengt, maar die niet te vinden is! Hij attendeerde ook op de verlichting op het Hoofd, maar die noemde de heer den Eerzamen wel in orde. De begroting werd dan vastgesteld conform de voorgestelde cijfers. De kosten per leerling o.l. onderwijs werden bepaald op 26.22. Bij begrotingswijziging bepaalde men het batig slot over 1949 of 1885.38. Aan gewetensgelden ontving men 1111.87, „Hoeveel procent is dat van wat het Rijk ontving?" wilde de heer Tanis weten maar de voorz. moest daar op het antwoord schuldig blijven. Wel meende hij te weten, dat het meubilair van de raadszaal ook al eens van ge wetensgeld is gekocht. De Plakkeese Gemeenschap vroeg om voorschot op de te verstrekken obliga- tielening voor de brug. Men vroeg 25 et per inwoner, hetgeen men gezien het streekbelang gemotiveerd vond. Te zij ner tijd neemt de N.V. De Flakkeese Brug de verplichtingen over. De voorz. vond een en ander wel van belang en stelde voor het te veteren. Er wordt rente vergoed. De gemeente besturen moeten toch wel de verkeers- belangen van de streek behartigen. Een directe vastlegging van deelname in het aandelenkapitaal is dit niet. De heer Goekoop wees op de 100.000 gld, die de provincie jaarlijks geeft. De voorz. noemde het verzoek daarop slechts staan op voorzien in kasgeld. Werd aangenomen. In de rondvraag informeerde de heer Sandifort of de tuintjes bij de begraaf plaats weer verhuurd worden en hoe het daar staat met uitpad. De voorz. antwoordde, dat de tuintjes weer verhuurd worden. De heer vian Gelder attendeerde op het gebrek aan los- en laadruimte aan de haven. Er is geregeld herrie met de havenmeester. Spr. wist niet hoever diens bevoegdheden gaan. De voorz. zei, dat men de aanwijzi- gingen van de havenmeester heeft op te volgen. De heer van Gelder zag gaarne voor zieningen in het gebrek. Met het cicho rei laden heeft men het ook niet gemak kelijk en het is niet bevorderlijk voor de Kaai. De voorz. zei het te zullen bezien. Er is veel nodig en men moet zuinig zijn. Men moet allereerst denken aan de ri olering en met deze vermaning beëin digde burgemeester van Knobelsdorff deze openbare raadsvergadering. In het vervolg van de raadszitting van Woensdag jl. te Ouddorp, deelde de voorz. mede, dat van de Flakkeese Ge meenschap een verzoek was binnenge komen, om tot verwezenlijking van de vaste oeververbindin g een renteloos voorschot te geven op de obligaties, die later 3%% zullen geven. Gevraagd wordt 25 et per inwoner, wat neerkomt op 1000 gulden. „Is dat voor de voorbereidende werk zaamheden" vroeg de heer T. Koek? Dhr Hameetemian, die bestuurslid is van de P.G., licht deze zaak toe. Er is door de Provincie 125000.beschik baar gesteld voor de voorbereidende werkzaamheden, waar nu niet direct over kan worden beschikt. De Flakkeese Gemeenschap zou gaarne zien, dat er uit de streek zelf naar voren kwam, dat de brug noodzakelijk is en er aan de hopeloze verkeerstoestand een einde komt^ In de Prov. Staten is door alle fracties, ongeacht welke richting, het principe besluit voor een vaste oever verbinding aangenomen. De voorberei dende werkzaamheden vargen nu reeds geld, waarom dat voorschot wordt ge vraagd wat later in obligaties overgaat. De heer Canon zegt geen bezwaar te hebben, ook al is er een nadelig saldo op de begroting. Het draagt het ka rakter van een voorschot. Weth. Urinwis: Heeft de Flakkeese Gemeenschap niet zoveel in kas? De heer Hameeteman: Om aan een dergelijk werk te beginnen niet. Er wordt echter geen verhoging van de subsidie gevraagd. We zouden de gelden voorlopig ook wel particulier kunnen ne. men maar het is beter dat de gemeen ten dit doet. Wethouder Kreeft informeert of het al vaststaat, dat het een N.V. wordt? De heer Hameeteman: Dat wordt het, met het Rijk en de Provincie er achter! Weth. Grtnwis vraagt stemming. Wordt besloten het voorschot te ver lenen, met de stem van Wethouder Grinwis tegen. De heer Caron informeert van wie de tekening van het eiland, betreffende de samenvoeging gemeenten gekomen is, waarop de Vosrz. antwoordt, dat deze van de ingestelde commissie afkomstig zijn, opdat de raadsleden zich kunnen oriënteren. De heer Hameeteman, die lid is van de commissie zegt dat het in het voor nemen ligt dat Mr den Hollander zich met de raden der gemeenten in verbin ding zal stellen om hun mening te ho ren, inzake de samenvoeging. Het oor deel bij het samenstellen van het rap port zal dus niet van de ene 'vertegen woordiger afhangen. Ouddorp heeft al leen maar met een grenscorrectie te maken. Zolang die bespreking er niet geweest is, kunnen we rustig afwach ten. Zijn ze dus niet homogeen in de ac tie, vraagt de heer Caron? Dat zijn ze wel! zegt de heer Hamee- teman. Het betreft alleen maar, de juiste meningen van de gehele raad te weten. De heer van Dam zou de verordening op de haven, waarbij het verboden is binnen de vloed- en meermalen met ge laden wagen te rijden willen gewijzigd zien, omdat dit veel moeilijkheden ople vert bij het laden en lossen. De voorz. zou dat willen opschorten tot bij de herziening straten en wegen- plan. De heer van Dam: Die verordening- heeft betrekking op de oude haven. De voorz.: Zonder waarschuwing valt geen bekeuring! De heer "van Dam wil stemming om te zeggen „voorlopig rijden." De heer Nederloff: Of de verordening buiten werking stellen! Dit wil de heer Canm niet. Hij vraagt de burgemeester als hoofd van de poli tie als er een verbaal komt, te advise ren, dat dit niet doorgaat. De voorz.: Eerst wordt gewaarschuwd Als de zaak bestraat is, kan de veror dening worden gewijzigd. Er is nog nie mand die een procesverbaal gehad heeft Als er een hoge vloed komt, kan het daar een modderpoel worden èn gevaar lijk. De heer van Dam zal zich dan ge noodzaakt zijn elders te laden! De heer Hameeteman: Er is wel geen procesverbaal opgemaakt, maar volgens (Zie voor vervorg pag. 4 Ie kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1950 | | pagina 1