De Centrumbeurs Plaatselijk Nieuws 2ste Taargang Zaterdag 22 April 1950 No. 1913 CHRISTELIJK WEEKBLAD OP GEREFORMEERDEN GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN pe verkiezing voor de Provinciale Sfafen Hei graf van Calvijn J. Keuvelaar MEDITATIE INDIEN NIET - MAAR NU I n. VAN ONZE ADVERTEERDERS AUTO- en MOTOKKIJWIELBEDRIJF F. C. VAN ECK Onze GAZELLA Maatcorsetten GOEDEREEDE niEuws VerscbV»^ tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag Bedactlebnrean: Prins Hendrikstraat 122 Mlddelbarnla Abonnementspiüs 1.60 per kwartaal Telefoon 17 Middelharnis Giro 167930 Postbox 8 Telefoon Drukkerij 19 Adv.-prjis 12 et. p. mm. BIJ coQliact speciaal taiief over het algemeen is er weinig geest- ^t en elan te bespeuren bij de ver- iezingsstrijd voor de Provinciale Sta- cn die in deze maand in alle provinciën eh'ouden zullen virorden. Het is of het volk met grote lauw- eid en onverschilligheid de komende verkiezing te gemest treedt. Hoe anders was dat vroeger. Hop v/erden dan weken voor de verkiezing ie mensen uit Kun alledaagse houdüif stakker en hoe werd er dan gepolitieki straten en wegen, hoeken en kanten oor iedereen. Neen niet alleen de po- tielt aangelegden, maar iedereen leef- als in een roes. Bij het gaan naar et werk, zo mogelijk op het werk, maa' öoral 's avonds na volbrachte dagtaaV lie hoeken der straten, daar waa'^ „jn anders de gewone nieuwtjes var dé dag, of waar men het druk had ove» let werk, de stand der gewassen be sprak, het probleem van het overgroei ^- onkruid in natte perioden, of he' ,ar van de te lange droogte voor d<- veldgewassen, daar had men het in ver- Itiezingsdagen ernstig met elkaar aar de stok over politiek. Vaak onbegrepen woorden, niet door dachte uitlatingen om elkaar te over troeven, hete hoofden en van strijdlust blakende harten. De verkiezingen be roerden de harten, leefden in de volks- ziel. Men besefte het al kon men het moei lijk in woorden uitdrukken dat het air gewichtige zaken om belangrijke dinger Dat de beginselen van Gods Woord ir het gedrang waren, dat het een strtjr' vóór of tegen Gods onveranderlij)- getuigenis. Met virat een geestdrift organiseerde in bezocht men vergaderingen, waar d^ sprekers optraden, kortom men leefd'' geheel en al mee in verkiezingstijden omdat men de ernst er van beleefde ir zijn hart. H* Hoe is dat alles veranderd. Lamvheir' in onverschilligheid ontwaart men al lerwege. Men leeft niet meer zo mee En de oorzaken? Het stelsel van dr Evenredige Vertegenwoordiging is e- niet vreemd aan. Onder het oude stel el, was het meer een persoonlijke zaak Een meten van de krachten der persoon lijkheden. Een zich rekenschap gever van wat de mannen, die om de kiezers gunst dongen hadden gepresteerd. Da* trok de kiezers. Een andere oorzaak? Wat algemee»- bezit is wordt minder gewaardeerd Wie vroeger kiezer was, en dat warer lang niet allen, stelde prijs op deze be voegdheid en zou zich er wel voor wach ten zijn bevoegdheid niet te gebruiken Maar sedert het algemeen mannen en vrouwenkiesrecht, vooral ook da' laatste want de man van de straat voel' en oordeelt scherp, en beseft het ver keerde van het vrouwenkiesrecht, ge voelt als het ware impulsief dat df vrouw niet aan de stembus hoort v de belangstelling veel minder geworden Maar de voornaamste oorzaak. He' Weef alles zo als het was. De macht var liet liberalisme was gebroken. Een rech* se meerderheid was verkregen. Opluch ting en dankbaarheid. Vertrouwen in de toekomst. Beterf lagen zouden aanbreken voor het na tionale leven. Met Gods Woord, God' Eer en Gods Dag zou rekening worder gehouden. Gods Woord en Wet zou ter toetsing worden gelegd aan 's lands wet ten. De teleurstelling bleef niet uit. Al- "es bleef zoals het was. In Land en Gewest. In Stad en Dorp Een nieuwe, een Christelgke alles be zielende wetgeving bleef achterwege Mannen met Christelijke namen en ti tels vervingen de oude Liberalen, maar in wetgeving en bestuur bleef alles voor het besef van de kiezers hetzelfde. Dr harde, veelbelovende woorden, de taa^ ■'M opkomen voor Gods Wet en Woord. Zo luid opgeklonken in de Verkiezings vergaderingen, was verstomd en van een werkelijke koerswending in Chris telijke zin, die het openbare leven be heerste werd niets gezien. Linkerzijde en rechterzijde gingen er kwamen, wisselden elkander aft maar het openbare leven van land en volk Bleef zich ontwikkelen in anti-Christe- "jke geest. Dat stelde teleur en daar ligt in op gesloten de matheid en lauwheid, de on verschilligheid en lusteloosheid die de verkiezingen nu kenmerken. Het volk toerlrte geen vensehll of rechts of links ««geerde omdat wezenlijke tot het voUi sprekende Christelijke regeringsdaden ook Van rechts achterwege bleven. Ben voorbeeld ter adstructie, (verkla ring). Kreeg de Zondag in het openbare leven een ander karakter als Rechts aan de Regering kwam? Geen sprake van. Dat stelde het kiezersvolk te leur. pat doodde de geestdrift van verkiezing rot verkiezing en heeft geleid tot apa thie onder het kiezersvolk. En nu staan de Verkiezingen voor de f^rovinciale Staten weer voor de deur. f^aksheid en onverschilligheid, ze moe ren afgeschud worden. Grote belangen staan op het spel. Het gaat er over mannen te kiezen die vast houden aan 's Heeren Woord en Getui genis. Gods Woord ten grondslag gelegd voor het Bestuur van Land, Gewest en iiemeente. Daarom kiezers, alle lauw- pauselijke wimpels breed en lang uit waaien over ons land. Rome streeft naar overheersing van ons aloud Geuzenland. Rome haat de Hervorming en rust niet voor Gods Woord van de kansels is verdreven en de MIspriesters de kerken onzer Vade ren innemen. Rome rust niet voor en aleer de vrij heid van belijden is om hals gebracht het totalitair Roomse systeem de plaats heeft ingenomen van de ware vrijheid der Calvinisten. En de mannen van de revolutie Kie zers roept ze op onze eilanden een ge biedend halt toe. Van Communist tot Socialist, van Liberaal tot Vrijzinnig- Democraat. Zij hebben beginselen die met Gods Woord en Wet als norm van regeren hebben afgedaan. Voor Gods Woord en de beginselen daaraan ontleend is bij hen geen plaats ter opbouw van hun Staatkunde en Be stuur. Kiest daarom mannen, die vasthouden aan 's Heeren Getuigenis. Alleen Gods Woord houdt stand in eeuwigheid. Afval Wat afvalt van den hogen God, moet vallen; Eenzelfde schuld, eenzelfde lot voor allen, 't Gezin, 't geslacht, het volk, de staat, de kleinen met de groten; verlaten wordt wat God verlaat. Wat God verstoot verstoten! Wel hoort men daaglijks stem op stem weerklinken: „Green nood - wij redden 't zonder Hem." Maar die het zeggen: zinken! (N. Beets.) De geschiedenis van de laatste halve eeuw heeft de waarheid van Beets' woorden maar al te zeer aangetoond. De algemene verlating van God heeft de wereld in een toestand van ellende en verwarring gebraclit. Een wereld vol dreiging en onvrede. En nu de Verkiezing voor de Provin ciale Staten. Om der beginsels wil man nen gekozen, die zich onderwerpen aan het Woord van God. Daarin alleen ligt alle heil. De wijs heid en kunde van mensen valt daar bij in het niet. Ook grote belangen staan op het spel. Het bestuur van de Provincie is van groot belang. De betekenis van de Provinciale Staten als reactie tegen al te ver doorgevoerde centralisatie wordt groter en zo nodig is het dat mannen die vasthouden aan de inzettingen des Heeren daarin een plaats innemen. Zo menig oordeel moet uitgesproken wor den over het besturen der Provincie. Be steding der Provinciale gelden voor sub sidie en anderszins moet aan de begin selen van Gods Woord worden getoetst. Het College van Gedeputeerde Staten zo belangrijk voor de besturing van het Ge west en van zo groot belang als toe zichthoudend College op de Gemeente raden moet worden gekozen. Zo uiterst belangrijk is dit lichaam als beroepscol lege,' voor allerlei geschillen die op het brede terrein van het volksleven naar voren treden. Voor Gemeentebestuur en Polders, voor weg en verkeer, voor On derwijs en allerlei andere geestelgke zaken. En vergeten we niet, dat de Provin ciale Staten de Eerste Kamer kiezen. Daaraan alleen al ontlenen de verkie zingen voor de Provinciale Staten hun groot belang. Kiezers, schudt af alle lauwheid en matheid de zaak waarvoor ge geroepen wordt is van zeer groot belang. Welct Uzelf en anderen op maimen te kiezen die onvoorwaardeljjk vasthouden aan de beginselen van Gods Woord. Kiest man nen die de beginselen der Hervorming, ten koste van goed en bloed tot ere gebracht, wensen na te leven en bedenkt ,,Wat afvalt van den hogen God, moet vallen!" heid en onverschilligheid afgelegd. Uw stem uitgebracht op die mannen, die regeren en. besturen willen naar Gods Woord. Kiezers wekt Uzelf en anderen °P zulke mannen te stemmen, die het ^sginsel vasthouden. Onwrikbaar er Voor staan. In spijt van smaad en hoon, Van belaching en verguizing. Kiezers, Rome groeit, Rome laat de KINDEREN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Meermalen wezen wfl reeds op de ge varen van het moderne verkeer. Uit den aard der zaak is die kwestie voor onze eilanden minder acuut dan op de enorm drukke verkeerswegen elders in ons land. Toch mogen we niet uit het oog verliezen, dat op onze eilanden het ver keer wel minder druk is maar dat het toch intensief genoeg is om zich in te stellen op de gevaren van het verkeer. Niet minder dan drie personen vallen dagelijks aan het verkeer ten offer. En van die drie slachtoffers valt ge middeld een ktnd als offer aan het ver keer. I>at Is dan de ergste vorm maar gemiddeld zes of zevien kinderen worden dagelijks door het verkeer getroffen met al de gevolgen van veel pijn moeten lijden en voor het gehele leven verminkt te 23ja. Kinderen zijn vaak zelf de schuld van verkeersongelukken. Hoe vaak komt het voor dat ze in hun spel verdiept geheel niet aan het verkeer denken of er op letten. Ten opzichte van de kinderen eist het verkeer dagelijks een slachtoffer op met dodelijke afloop en zes zeven kinderen lopen verwondingen op van meer of min der emstigen aard. Dat is verschrikke lijk. Onze wegen en het moderne verkeer maken geweldig veel slachtoffers. Daar op lettend mogen alle krachten wel in gespannen worden om de wegen veilig te maken voor de kinderen. Op iedereen, die met kinderen te maken heeft ouders, onderwijzers, politie, kortom iedereen rust de plicht alle krachten in te span nen om de gevaren zoveel mogelijk te beperken. Inzonderheid op de gebruikers van de weg, speciaal die deelnemen aan het snelverkeer rust een zware verant woording. Dr C. Veltenaar schrijft ons hierover het volgende: In een instructief artikel naar aanlei ding van de Nederl. Vertaling van de Institutie van Calvijn van de hand van Prof. Dr A. Sizoo te Amsterdam, en de hartelijke aanbeveling en aansporing om dit magistrale werk te lezen, zeide de „Waarnemer", dat het graf van den groten Reformator onbekend was en is. Laat ik U mededelen, dat dit niet ge heel juist is. Toen Calvijn stierf den 27en Mei 1564 te Geneve, werd zijn stoffelijk omhulsel den volgenden dag te Geneve (28 Mei) begraven op het oude kerkhof „Plain Paleis." Toen ik na mijn candidaats van 18991901 aan de Universiteit aldaar studeerde, bezocht Ik met de Hoog leeraar in de Kerkgeschiedenis het kerkhof. De Hoogleeraar bracht mij naar een hoek van het kerkhof, waar zich een liggende zerk van arduin-steen bevond. Hier zou Calvijn zijn begraven. In 1904 bezocht ik de steen weer. Op de zerk stonden duidelijk twee letters: I.e. (Jean Calvin). Door heel de geleerde wereld wordt deze arduinen-zerk voor de laatste rust plaats van den groten Hervormer ge houden. Dr C. Veltenaar. Maassluis, 17 April 1950. OFFICIËLE BONAANWÏJZING VOOR KOFFIE Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten te 's-Gravenhage heeft bon 444 Algemeen aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 21 April 1950 worden gebruilct en blijft geldig voor het kopen van koffie bij de detail list tot en met 6 Mei 1950, Het rantsoen moet wederom dienen voor zes weken, zodat de eerstvolgende bonaanwijzing op 1 Juni zal plaats hebben. Westdljli - Telef. 15'? - Middelharnis OP HUWELIJKSREIS Enige dagen geleden huwde de 23-jarige Car men Franco, de dochter van de Spaanse Gaudille. De huwelijksvoltrek king ging met veel pracht en praal gepaard, terwijl op de bruiloft meer dan 1000 personen aanwezig waren. U ziet hier Carmens op weg naar het station, gearmd, met haar vader, terwijl een Moorse erewacht staat aan getreden. De huwelijksreis voert o.a. naar de Azoren, Portugal en Italië. Ze mogen zich er wel rekenschap van geven aan welke gevaren ze hun mede mensen, speciaal de kinderen bloot stellen. Onverantwoordelijk door al te grote snelheid, of wat nog veel erger is door drankgebruik beneveld aan het snelver keer deel te nemen is niet minder dan misdadig. Speciaal ook met het oog op de kinderen, waarvan er zovelen als of fers van het verkeer vallen. Zoals wij in een van onze vorige num mers hebben geschreven, zal a.s. week de tweede Centrumbeurs te Sommels- dijk worden gehonden. De plaats is de ze keer niet op de „Wurft", maar op het terrein achter de Kaai. De ruimte aldaar is ook wel nodig, want er komt een veel grotere tent voor de standhou ders, terwijl er buiten ook veel ruim te zal worden benut, voor landbouw machines, automobielen en andere werk. tuigen. We geven hier, voor zover ons be kend, alvast een greep van wat er zoal komt. We doen dat maar voor de vuist weg, want we komen er bij de opening toch met een nadere beschouwing op terug. De Gasfabriek komt er, in samen werking met de erkende installateurs met gas-reclame en wat men zoal met gas kan doen. Dit heeft vooral zin, nu de gasfabriek te Middelharnis ook aan Oost-Flakkee zal leveren. Dit is ook zo met de Emgo. Op elec- trisch gebied zal er veel te zien zijn. De fa. van Wezel te Sommelsdijk demon streert er verschillende apparaten. De fa. Verkerke is er met allerlei tjzerwaren en landbouw-benodigdheden, de smederij van Vis eveneens met diver se werktuigen. De bekende fa. Jac. Mas tenbroek met oliën, en vooral de moder ne bespuitingsmiddelen. Mosselman en Vis demonstreert de bekende Movi- sproeier en een nieuwe uien-afstaartma- chine die in eigen fabriek wordt ge maakt. De manufacturen van de fa. Boender ontbreken ook niet en de fa. Kruider en Visser zullen er staan met meubelen-, tapijten, en het beddenvak. Fa. G. Joppe, de grutter exposeert di verse voeder-artikelen .Versloot de bak ker, komt met koek en banket, de sla ger Zoon met fijne vleeswaren. Pa. v. d. Stoep met kantoor-behoeften, papier enz. en de fa. Beekhoven met boekhan- dels-artikelen. Een bloemetje ontbreekt er ook niet asm, want de fa. Korteweg te Middelharnis is er met een stand met bloemen en planten. Naaimachines worden gedemonstreerd door de fa. Bechtum en de fa, 't Jonk, terwtjl de fa. Hartogs te MlddeUiamis, klokken, horloges en optiek ten toon stelt. Automobielen zullen er ook zijn, fa. Witvliet met Ford (en Ford-producten) fa. Taaie met Morris e,a., fa. de Lignie met de Kaiser automobielen. In tractoren zal men te kust en te keur kimnen. De fa. v, d. Velde te Nieu we Tonge komt naar we vernamen wel met drie verschillende merken; maar ook de Ford-tractor en de Nuffield van de fa. v, Rumpt en de Hanomag-Diesel- tractor vert. fa. I, v. d, Nieuwendijk za? er te zien zijn. Deze firma's brengen voorts ook de nieuwste landbouw-ma- chines: Combine's, ploegen e.d. Van de fa. van Damme te Ouddorp is er een nieuw soort tweescharige ploeg waar van U een omschrgving in een adver tentie vindt. Dit is dus slechts een greep van het vele dat er te zien zal zijn. De Sommelsdtjkse Vereniging voor Handel, Ambacht en Industrie heeft alle standruimte ruimschoots weten vol te boeken. Dinsdagmiddag zal de beurs worden geopend door Burgemeester Rijnders, Zaterdagavond 29 April om 10 uur, wordt de beurs gesloten. De hoop is nu op gunstig weer, waar bij deze tweede Centriunbeurs onget^vij- feld veel bezoekers zal trekken. „Indien Christus niet opgewekt is, zo is onze prediking ijdel en ijdel is ook uw geloof; Maar nu, Christus is opgewekt uit de doden en is de eersteling ge worden dergenen, die ontslapen zijn." (1 Corinthe 15 14 en 20.) Indien Christus niet opgewekt is dan is het verloren, verloren voor tijd en eeuwigheid! Maar nuChristus Is opgewekt uit de d(>den en is de eersteling geworden dergenen, idie ontslapen zfln. Horen wij hierin niet de jubel der opstanding? Uit de geopende groeve in Jozefs hof valt het Paaslicht over 't le ven van de sterveling. Christus is opgewekt. Dat is de daad die God deed in de prille Paasochtend, God de Vader wek te Jezus uit de doden op. Het zegel zet te Hij op Jezus werk van Goede Vrijdag, Het Amen Gods op Jezus woord aan 't kruis gesproken: „Het is volbracht!" Nu is ei' geen verdoemenis voor de genen, die in Christus Jezus z^jn, d.w,z, die door 't geloof met Hem één gewor den zijn. Nu is de prediking niet fldel! Wij prediken Christus, gestorven om onze zonden, en opgewekt om onze recht- vaardigmaking. En dat is het troostwoord voor alle schuldige zielen, Bg de Borg is raad voor verlegen zondaren en uitkomst uit de nood hunner ziel. Want Christus is met de schuld der Zijnen beladen. Hij is door het recht Gods geoordeeld. Doch in Zijn dood heeft de Borg dan oolï het recht Gods ten volle betaald en de voor God geldende gerechtigheid verworven. Maar weet, die verworven gei-echtig- heid moet het in Christus vertegenwoor digde volk worden deelachtig gemaakt. Zij ligt daar niet voor het grijpen! Een mens komt tot de gerechtigheid van Christus niet uit eigen beweging. Maar nu is Christus daartoe uit de dood verrezen, opdat Hij Zijn volk de door Zijn dood verworven gerechtigheid deelachtig make. Die deelachtigmaking gaat niet buiten het zieleleven om; de gerechtigheid van Christus wordt de on ze door het geloof. Het geloof eigent ze toe, op grond van de voorafgaande toe passing door Christus in de wederge boorte. Daarom zal ook Uw geloof niet yde! zajn! Want voor het ware oprechte ge loof is er op het Paasfeest des harten, een omhelzen en aanvaarden van de Op gestane. Zalig zijn ze, die in Hem ge loofd hebben en door dat geloof behou denis hadden voor hun leven. Hoe zalig dus, door het geloof, in vol zielsbewustzvjn de toegepaste gerechtig heid te omhelzen. Maar ach, wat is het daar dikwijls verre vandaan. Zozeer zelfs kan de ge- loofsomvatting worden gemist, dat bij de rechte kennis van de zonde, de le- vendgemaakte en voor God door Chris tus vrijgemaakte ziel, als een veroor deelde over de aarde loopt. Of zelfs, zo Christus Zich aan de zondaar openbaar de in Zijn voUe genoegdoening aan het recht Gods, dan nog blijft menigAverf de toeëigening des geloofs, zó zwak, dat het de ziel toeschijnt, alsof de schuld bij God noff open staat. Dan is het geloof te zwak om op Christus zich te verla ten; het steunen op eigen kracht is te groot, dan dat z^ door het geloof op Christus alleen steimen zou. Daar juist ligt het voor vele zielen. Wtj zullen alles moeten verlaten om In Chris tus alleen de grond onzer zaligheid te hebben. Zo waar door de kracht des Heiligen Gteestes wij ons leven mogen verliezen; wij afgesneden v>rorden van onze levensbronnen en wij niet dan een verloren schepsel worden voor God, zal ook door het geloof onze ziele in Chris tus de volle zaligheid omvatten, en zal ook bij alle zonde-aankleving de toepas sing van Christus gerechtigheid onze ziel verruimen en verblijden, Christus is opgewekt en daarom zul len zg dan ook niet verloren gaan, die door Christus geroepen zgn uit de dood, hoe groot hun vreze soms zrj! Maar nu, Cliristus is opgewekt uit de doden en is de eersteling gevt'orden der genen, die ontslagen ztja! Hij is de eersteling van de rijke oogst. De eerste rijke schoof, binnengegaan in de hemelse heerlijkheid. Dat is profetie! Want zo zal het met de ganse oogst gaan. Met die allen, die door een op recht geloof Christus zijn ingeplant. Zo zijn dus ook niet verloren die in Christus ontslapen z^n. En hetzij de ontslapenen liggen onder de koude zerk op de groene zode, of op de bodem der zee, of onder de zandheuvel op het slag veld, als die ure komt en de bazuin zal blazen, dan zullen de ontslapenen opwa- ken en de doden lichamelijk opgewekt worden en ziel en lichaam tezamen ver bonden, zal in eeuwige heerlijkheid de Opstandingsvorst verheerlijken. Zalig, eeuwig zalig zijn ze, die in de Heere ontslapen. Uit hun vlees zullen zij God aanschouwen. Is het dan geen rijke Paasboodschap: Christus is opgewekt? Ware Hij niet opgestaan, de dood was blijven heersen. Dan zou geen Adams- kind uit de slaap des doods kuimen uit gaan. Maar nu roept de Overwinnaar van de dood de Zijnen uit het zonde-graf. Hij kan zeggen: „Ik ben dood geweest, en zie, Ik ben levend in alle eeuwig heid," „Ik leef, en gij zult leven!" O, wonder van genS,! Van nature in de dood verzonkenen doet Hfl leven! Is dat wonder ook al aan U geschiedt, lezer Weet „Indien gij dan met Christus op gewekt ZQt, zo zoekt de dingen die bo ven zijn," Met Hem opgestaan, moet ge ook met Hem leven tot een zalig eind van de reis door het Mesech dezer wereld. Als de ruiter op het vale paard neer legt de duizenden op de slagvelden der aarde, die zonder Borg hun leven eindi gen en hun ogen zullen opslaan, zijnde In de pijn, dan zal het stervensuur van Gods ware Sion daartegenover bren gen een ontwaken in eeuwige zaligheid, want voor hen is de dood slechts een doorgang tot het leven. Gelukkigste dan van alle zielen, die Hem kennen in de kracht Zijner opstan ding en met Hem leven ter ere Zijns Naams. Nu is niet tevergeefs uw bidden en wachten, uw zuchten en wenen. Opge wekt, vertroost en verheerlijkt, zullen zij Hem eenmaal aanschouwen in heerlgk- heid. Dan zullen z^j altijd bij den Heere zijn! M. Ds N. de Jong Te Middelharnis is thans officieel ge vestigd het auto- en motorrijwielbedrijf van dhr F. C. v. Eek, die onder de motor rijders van ons eiland al een grote be- kenheid verwierf als coureur op diverse sportraces en die van jongsaf zgn hart aan motoren en auto's verpand heeft. Binnen een jaar behaalde hij de door de BOVAG en voor de legale vestiging ver plicht gestelde vakdiploma's, zowel voor het motorrijwiel als voor de auto, In verband hiermede werden hem alle ver eiste vergunningen tot vestiging en uit oefening van het bedrijf door de be- treffende overheidsinstanties verstrekt. De heer van Eek beschikt over een ruime, goed geoutilleerde werkplaats aan de Oost-Achterweg in de onmiddel lijke nabijheid van de Kaai van Middel harnis, waarbij vooral aandacht is be steed aan de voor reparatie van moto ren benodigde instrumenten' en gereed schappen. De telefonische aansluiting is er ook en wel onder een gemakkelijk nummer. Wij verwijzen naar de adver tentie In dit blad. munten uit door prima kwaliteit en betere pasvorm.. Ook BUSTEHOUDERS en CORSE LETS leverbaar in diverse modellen. Voor Flakkee uitsluitend bij: VAN SETERS Voorstraat 126 Stell«ndam Maaitoemen dageiyks. MIDDELHARNIS Jeugdappèl Zaterdag a.s, wordt in de Ger. Kerk een Jeuddag van de Ring en Kring der M,V, en J,V, gehouden, alwaar in de middagvergadering, ^aanvangende 2,30 uur, zal spreken Mevr. van Alke- made-Kwakkelsteln, over het onderwerp „Te Wapen" en in de avondvergadering, aanvangende 6 uur. Ds N, B. Knoppers met als onderwerp „Kruistocht zonder kruis," De heer N. v, d. Brugge zal het slot woord spraken. DIRKSLAND Zondag a.s, zal in de Gter, Gemeente tweemaal voorgaan Ds G, Zwerus van Middelharnis, des v,m. 10 en des sav, 6 uur. Des avonds zullen nieuwe leden worden aangenomen. MELISSANT Predikbeurten Geref, Kerk Art, 31 nam, 2,45 uur Ds A. Eenhoorn van Ro zenburg, Woidt lezer van „EILANDEN- NBEUWS"Nieuwe abonnementen kannen elk ogenblik ing^aam. Oeeft U daartoe op aan onze agent de heer A. BOTH, Binnenweg. Predikbeurten Ned, Herv, Kerk v.m. 10 uur dhr Vetter van Middelharnis en sav. 6.30 uur Ds Verweg van Melissant. OUDDORP De gamalenvissers hebben de vorige week 3 dagen gevist en gemiddeld van de 70 tot 130 kg gamlen gevangen per dag en per vaartuig, Ds Steur, Ned. Herv. Predt, alhier, heeft voor het beroep naar St. Anna- land bedankt, In de weervisserij werden weer 2 zalmen gevangen. Predikbeurten Ned, Herv, Kerk 2 x Ds Steur. Geref, Kerk 2 x Cand, A, W, Meerder van Overschie, Geref, Gem, 2 x lezen, Doopsgez. Gem, dhr Bouwer van Utrecht. Aan de Chr. School zijn 60 leerlin gen toegelaten en 13 vertroldcen. Aan de Openbare School zijn 2 leerlingen gekomen en 2 vertrokken. Ds Ncd. Herv. M.V, „Tabitha" hoopt a.s. Dinsdag 2-5 April haar jaarlijkse reisje te maken nsar de bloembollen- velden er omstre!-: De Burgemp-2fcts.- vestigt de aandacht van belangsteller;,:.en er op, dat het in deze gemeente verboden is tussen 15 Mei en 1 Augustus geveld naaldhout te laten liggen of opgestapeld te houden. De minister van Landbouw, Visserfl en Voedselvoorziening is bevoegd voor dit verbod geheel of gedeeltelijk en al dan niet voorwaardelijk ontheffing te verle nen. Het verbod Is niet toepasselijk op geheel ontschorst hout, geïmpregneerd hout, takkebossen, boonstaken, hout dat in het water ligt en hout aanwezig op de plaatsen van gebruik. Verzoeken om ontheffing van dit verbod kiuinen wor den gericht tot de Inspecteur van het Staatsgericht te Utrecht. VOOR OUDDORP geUeve U zich als nieuwe abonaié op „EILANDEN- NXEUWS" op te geven aan onze agent de heer L. MOERKERK, Smaleinde A 213. Ook uw zaken-advertenties en fa milieberichten voor de krant wor den door hem aangenomen. Gaarne belast hij zich ook met het opnemen van al uw di'uicwerk, Vi site-, Geboorte-, Verlovings- en On dertrouwkaarten^ Rouwbrieven enz. Nieuwe abonnementen op Eilanden- Nleuws, kunnen elk ogenblik ingaan, NIEUWE TONGE Predikbeurten Ned. Herv, Kerk v,m. 9,30 uur Ds A. Vroegindeweij van Vee- nendaal en nam, 6 uur Ds Sonnenberg van Ooltgensplaat, Werkelozen. In de afgelopen week stonden een 40-tal werkelozen bij de overbruggingsregeling Ingeschreven. Ongelukkige val. Tijdens haar werk zaamheden had mej, L, K, N, het on geluk te vallen. Hierbij kwam zij zo ongelukkig terecht, dat de medicus hulp moest verlenen, Stemming. B, en W, maken bekend, dat Woensdag 26 April a,s. stemming zal plaats hebben voor de Provinciale Staten. Het stembureau hiervoor zal zit ting houden van voormiddags 8 tot na middags 5 uur. (Zie voor vervolg Plaatselijk Nieuws binnenzQde van dit blad.)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1950 | | pagina 1