ceno SCHOUW Plaatselijk Nieuws Opoe zegt Burgerlijke Stand UIENVEILING Leestafel KOOPJES KANTOORIUFFROUW Woning-toewijzins te Middelharnis voor 1950 Zeeland CELD verkrijsbaar Handwerlc- onderwijzeres I Ongeluk Dhr F. Nieborg, oud-burgemeester van Stad aan 't Haringvliet jubileert I THEELEPELTJES j (Oud Hollands) 1. KEUYELAAR spoo'n-lettinga marna titia dankbetuiging LANDBOUWERS! INDIANA LUCHTBUKS C. DE MOOIJ Groene Kamerkacbel RODE HOLLE PANNEN 2.pers. LEDIKANTEN I 56.-- 1-pers. LEDIKANTEN 132.- Voorsiraai 15 Middelharnis „School met den Bijbel" Sommelsdijk Tegen 1 Januari gevraagd een Inlichtingen en sollicitaties bij C. KRONENBURG, Hoofd der School. gevraagd met enige ervaring K. VERMAAS Zn. MIDDELHARNIS HET PORCELEINHUIS VOOR DE FEESTDAGEN CAMPFENS MIDDELHARNIS ONFECTIE Westdijk 324b - Tel. 190 Woensdag 21 December 1949 „EILANDBN-NIHUWB" Biz. 3 MIDDELHABNIS Woensdagavond vergaderde de Ar- iosclub „Groen van Prinsterer" in de gosseschool te Middelharnis. Poor G. Buth Mz. werd als onder- fferp „Het Communisme" ingeleid, waar Ijij spreker o.m. liet zien, hoe in Rus land steeds getracht wordt en werd het Itapitalisme uit te roeien. Steeds moest men er echter weer op terug komen, omdat de productie van Je verschillende bedrijven door vernie- tiging van het eigen initatief regelma tig terugliep, zodat de mindere man steeds weer de dupe werd. In aansluiting hierop volgde een zeer geanimeerde bespreking, waaraan alle aanwezigen deelnamen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren G. Buth, T. v. Dieren en P. Krijgs man herkozen, terwijl Mej. v. Veen en de heer J. Wemmenhove voor de eerste maal zitting zullen nemen. Bevestiging en Intrede van Caiwll- (laat G. Zwerus op Woensdag 4 Sn- nuari ajs. D.V. Woensdag 4 Januari zal Candi- daat G. Zwerus van Rotterdam, welke het beroep naar de Geref. Gemeente te Middelharnis heeft aangenomen, tot de bediening van Woord en Sacramenten worden bevestigd. Deze bevestiging zal plaats hebben des Woensdagsmiddags, door Dr Steen bok van Gouda, docent aan de Theol. School te Rotterdam. Des avonds hoopt de bevestigde dan zijn intrede te doen. Tijd en plaats zullen nog nader wor den bekend gemaakt. Maandagavond ongeveer 9 uur reed de luxe auto van dhr Knöps uit ,Difks- land op een bij de muziektentgepar keerde bus van de E.P.A.O.'Hoewel bij de bus de parkeerlichten brandden schijnt de bestuurder deze te laat te hebben opgemerkt, doordat naar men ons meedeelde juist een tegenligger ge passeerd was. De aanrijding was zo he vig, dat de luxe wagen voor een groot dtei onder de bus schoot, waardoor een grote ravage ontstond. Een naast de bestuurder zittende passagier bekwam door de schok een lichte hersenschud ding, terwijl de overige inzittenden snij- wonden opliepen. Nadat de politie het geval had opgenomen werden bus en auto vrygegeven, hoewel door dhr Buijs- se reeds dadelijk na het ongeval een andere bus was gerequireerd om de dienst over te nemen. Een employé van garage Knöps, de heer Bosland uit Ouddorp, kwam er wonder boven won der goed af. Hij stond met zijn rug te gen de bus geleund, toen het ongeval plaats greep. Was de luxe auto enkele centimeters meer naar rechts op de bus ingereden, dan was hij zeer zeker dood gedrukt. DIRKSLAND - De Commissie van Winterbedeling zal voor behoeftige gezinnen in het ge meentehuis zitting houden op Zaterdag 31 Dec. a.s. nes nam. 2 uur. Ingevolge de Hinderwet is aan G. Zoon, slager, alhier, vergunning ver leend tot het oprichten van een slacht- plaats aan de Zomerstraat A 165 waar in te plaatsen 2 electromotoren elk van 2 P.K. - Het gemeentebestuur heeft bij pu blicatie belanghebbenden gewezen op hun verplichtingen, voortvloeiende uit het bepaalde in art. 70a der Politiever ordening en zorg te dragen voor het snoeien van hagen en struikgewassen, groeiende binnen een afstand van 5 m gemeten uit het midden van de weg langs de openbare wegen binnen de be bouwde kom in en nabij bochten, als mede bij de aansluiting van andere kunstwegen, indien die hagen of struik gewassen het uitzicht over de weg of de aansluitende weg belemmeren. - Tot diaken in de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen de heer M. Grooten- boer en tot ouderlingen de heren P. A. Duhen en Jn. Bakker Lz. - Donderdagavond zal met de kinde ren van de Bijz. Lagere School in het koor der Ned. Herv. Kerk het Kerst feest worden gevierd. - De .in de Ned. Herv. Kerk alhier ge houden oogstcoUecte bracht met nagif- jten plm. 2800.op. HERKINGEN A.s. Maandag 2e Kerstdag des nam. |2 uur hoopt D.V. voor de Ger. Gem. op jte treden Ds Bel uit Krabbendijke, als- jiian zal er doopsbediening plaats heb- Iben. 1—>A.s. Woensdagavond van 6.308 uur Izal er in de consistoriekamer der Ger. Gemeente zitting worden gehouden tot ontvangst van zitplaatsgelden. - A.s. Donderdagavond hopen leerlin gen en personeel der Chr. School op Ger "rondslag het Kerstfeest te vieren. OOEDEREEDE Dankbetuiging. De commandant van het 433e Bataljon Inf. 2e Compagnie, tepitein H. J. Scheepstra, heeft uit Tji- heber een dankbetuiging gezonden aan de burgemeester voor de ontvangen rim- hoekist. Met grote vreugde en bewon dering is de inhoud in ontvangst geno men, vooral omdat dit de eerste grote zending was, die zij ontvingen en waar aan zo grote behoefte was. De kapitein Verzocht namens de compagnie, op rechte dank over te brengen aan de milde gevers en geefsters. - Zaterdagmiddag is na een verblijf Van ruim 3 jaar met de Zuiderkruis on- Ze dorpsgenoot soldaat G. Tanis uit In- dië bij zijn echtgenote teruggekeerd. Een grote blijdschap ook voor de ver dere familie. OUDDORP Over de week van 12 tot 17 Dec. Werd door een gamalenvisser 140 kg garnalen gevangen. Vorige week werd door de kuilvis- sers van de 4000 tot 6000 kg bliek ge vangen en van de 60 tot 1000 kg schubben. r- A.s. Woensdagavond hoopt in de Ned. Herv. Kerk voor de J.V. voor te gaan Ds van Dijk van Gameren. T Konijnen en Pluimvee Vereniging Nut en Genoegen alhier, hield haar laat- -te vergadering voor de tentoonstelling ^elke op 23, 24 en 26 Dec. a.s. gehou- -en wordt in de Oude School. Op deze vergadering bleek, dat er on- oer de leden grote interesse bestaat, voor de jaarlijkse expositie, en werden vele dieren hiervoor opgegeven. De inschrijving sloot op 17 Dec. Het bestuur deelde verder mede, dat alle drie hiervoor genoemde keurmeesters hun benoeming hadden aanvaard, en wekte allen op, hun vrije tijd op deze dagen ten nutte van de organisatie te beste den. Vele personen gaven zich spontaan op, om de verschillende werkzamheden gratis uit te voeren, terwijl er ook weer voor de nacht een wachtdienst werd in gesteld. Het beloofd weer een pracht tentoon stelling te worden, die het kwartje wel ke voor intree wordt geheven, -dubbel en dwars waard is. We vernemen nog verder, dat de Bur gemeester van Ouddorp zal worden aan gezocht om de tentoonstelling officieel te openen. Heden Dinsdag 20 December her denkt de heer Joh. Duvalois het feit, dat hij 30 jaar lang in dienst is geweest in het molenaarsbedrijf van de familie Voogd. Tot volle tevredenheid van zijn superieuren heeft hij steeds zijn taak verricht.- Het zal hem bij dit jubileum niet aan belangstelling ontbreken. Openbare Jiaarvergadeiing der Neid. Herv. Melsjesvereniging „Tabitha" te Oudidorp op 18 Deoember 1949 in de Oude School. Dinsdag 13 December hield de Meis jesvereniging Tabitha haar 3e jaarver gadering in de Oude School. De belang- stellmg was groot, de zaal was tot in alle lïöeken bezet. Onder leiding van de Eerw. Heer Ds R. W. Steur werd deze vergadering aan gevangen met het zingen van Ps. 119 17 en 53 en gebed. Een gedeelte van Psalm 119 werd voorgelezen. Allereerst richt spr. zich tot de aanwezigen met een woord van hartelijk welkom, belangstellende Ver enigingen en in bijzonder tot de heer Burgemeester Kleijnenberg. Vervolgens met een opwekkend woord tot de Meis jesvereniging. Moge het eeuwenoude „Woord" hun tot richtsnoer zijn, als een licht op haar pad om dit zuiver te hou den in overeenstemming met Gods ge tuigenis. Dat het een Ver. moge zijn, niet onder de naam van een Christelijke vlag, maar die in wezen met een leven dig besef moge arbeiden. Wenst de Ver. nog vele jaren te mogen voortbestaan in hun werk van Bijbelonderzoek en ook in de leniging van hen die nooddruf- tig zijn. Geve God U de kracht en de lust om met deze arbeid te mogen door gaan en in liefde werkzaam, zulks haar de eis des Heeren. Dit ter ere van Zij nen Naam. De secretaresse doet hierna verslag van het jaar dat voorbij ging. De Ver. telt 27 leden. Doet een oproep tot de vergadering tot nieuwe leden. 38 onder werpen uit het Oude en Nieuwe Test. werden behandeld. 134 kledingstukken werden vervaardigd. Zij die in aanmer king hiervoor wensen te komen, dienen dat schriftelijk in bij de secretaresse mej. E. V. d. Starre. Tijdens de ziekte der presidente werd deze functie waar genomen door mej. Kr. Pijl. In Juli werd het jaarlijkse reisje gemaakt. Het was een genoeglijke dag en keerden sav. op gewekt terug. Het jaar dat voorbij ging verliep zeer gunstig. Het is verheugend dat er- nog zoveel meisjes zijn die in het verenigingsleven dit werk met lief de verrichten. De penningmeesteresse heeft met een uitgaaf van ruim 700. nog een voordelig saldo van f 92.93 te verantwoorden. Het programma werd afgewisseld door verschillende onder werpen, gedichten en zang, wat door de vergadering met aandachtige stilte werd beluisterd. Tijdens de pauze tractatie, tevens werd gecollecteerd. Na de pauze werden nog 7 andere punten vlot afge werkt. Felicitaties van verschillende verenigingen door hun afgevaardigden werden uitgebracht. Een slotwoord van dank aan de ver gadering voor de goede orde en de bij zondere grote opkomst. De Meisjesver. Tabitha mag terug zien op een goed geslaagde jaarvergadering. Voor allen die deze vergadering bijwoonden was hetgeen gezellige avond. Na he^ zingen van Ps. 89 7 sloot Ds Steur met dankgebed. Geef mij maar levertraan uit Wed. Kurvinks Drogisterij. Daar zag ik al heel wat kindertjes en grote men sen van opknappen. Neem ook eens een beetje voor het slapen gaan. Ouddorp slnit een geMlening van 129.340.—. In de Donderdag gehouden raadsver gadering boden B. en W. de Raad een ontwerpbesluit ter vaststelling aan, strekkende tot het aangaan van een vas te lening 'groot 129.340 met de Hol landse Sociëteit van Levensverzekerin gen N.V. te Amsterdam tot" dekking van het restant der kapitaalsuitgaven voor het maken van de keermuur van beton langs de havenkom. De heer Hameeteman vroeg hoeveel het werk in totaal heeft gekost en welk bedrag het Rijk daarin vergoedt wegens geleden oorlogsschade aan de haven. Op verzoek van de voorzitter ver strekte de secretaris de gevraagde in lichtingen. De totale kosten van het werk hebben 158.819.23 bedragen. De Rijksbijdrage in de geleden oorlogsschade is vastge steld op 25.000, zodat ten laste der ge- .meente blijft een bedrag van 133.819.23, welk bedrag in 30 jaren moet worden afgeschreven. Ten laste van de dienst 1949 zal 4479.23 worden gebracht, zo dat een bedrag van 129.340 moet wor den geleend. Dhr Kreeft vroeg op welk bedrag de werkelijke oorlogsschade destijds was begroot. Voor herstel van de haven in de oude toestand (rijspakwerken) bleek te zijn gerekend op 70.000. Op een desbetreffende vraag van de heer Hameeteman deelde secretaris me de ,dat op de vastgestelde Rijksbijdrage in de geleden oorlogsschade reeds een voorschot was ontvangen groot 22.500. Z.h.s. werd daarna tot het sluiten van de aangehouden lening besloten. Tenslotte deelde de voorzitter me de, dat in de Kerstweek een tentoonstel ling van oudheden zal worden gehouden in de R.H.B.S. te Middelharnis. De organisatoren hadden spreker ver- zocht de oudheden van de raadzaal voor die tentoonstelling in bruikleen te mo gen ontvangen. De voorzitter stelde de raad voor het verzoek In te willigen. Op verzoek van wethouder Grinwis werd dit voorstel in stemming gebracht. Het werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden wethouder Grinwis, J. Voogd en T. Grinwis. NIEUWE TONGE Ouderavond. In het verenigingsge bouw werd de jaarlijkse Ouderavond van de O.L. School gehouden. Veel ouders van die school waren hier samen ge komen. H. A. van Tilborg die de ver gadering presideerde maakte de veront schuldiging in zijn openingswoord, dat men ook dit jaar weer primitief te werk moest gaan daar nog geen verbeterin gen aan het verenigingsgebouw als zo danig hadden plaats gehad. Een speci aal welkomstwoord gold Dr Dielh school arts van Goeree-Overflakkee die een .causerie hield. De kinderen onder lei ding van de onderwijzer C. Koppenaal zongen verschillende liederen terwijl een toneelstukje getiteld: Mijnheer zoekt een huisknecht menigmaal de lachspieren In beweging gebracht. Tijdens het consu meren van de thee vond verkiezing plaats van een 3-tal aftredende leden van de Oudercommissie. Beroepen. Door de Ned. Herv. Gem. werd een beroep uitgebracht op Ds J. de Lange van Nunspeet. Ongeval. Onder medische behandeling moest zich plaatsen W. G. Hij had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden te vallen. Zilveren Huwelijksfeest. Het echt paar J. Oosterling-de Jong herdenken hun 25-jarig huwelijksfeest en het echt paar P. HoUeman-van Heemst het 30- jarige. Coöp. Dorpslandbouwverenlging te Nieuwe Tonge sprak zich uit over het voortbestaan van de Flakkeese Boeren bond. In de algemene vergadering van de Coöp. Dorpslandbouwverenlging tot bevordering van de Landbouw G.A. te Nieuwe Tonge werd als bestuurslid her kozen de heer Anth. Helleman. In de vacature ontstaan door de benoeming tot bedrijfsleider-administrateur van de secretaris-penningmeester G. A. J. Op stelten werd gekozen Corn. Verweij GHz Besloten werd mede te werken aan de bestrijding van de mussenplaag. Reke ning en balans over 1948 werden onge wijzigd goedgekeurd en vastgesteld. Betreffende, de afzet van uien deelde de voorzitter nog mede, dat hij over de ge hele periode de veilingprijzen had nage gaan, waar bij hem was gebleken dat dit nog altijd de beste prijzen waren. Spr. kon niet begrijpen dat zovelen hun uien voor een appel en een ei hadden verkocht, waardoor de grote winst die nu gemaakt wordt, niet aan de telers, die er al hun werk aan hebben gedaan, ten goede komt, maar de handel. Op bouw van een goede afzet, levering via het eigen sorteerstation over de veiling, brengt uiteindelijk de beste prijs. Mede gedeeld werd dat binnenkort een aan vang zal worden gemaakt met de afle vering van de kunstmeststoffen. De algemene vergadering sprak zich verder met algemene stemmen uit voor het voortbestaan van de Flakkeese Boe renbond. Als overkoepelend orgaan van de plaatselijke landbouwverenigingen kan nuttig werk worden verricht. Alge meen vifas het oordeel dat de bond heel veel voor de Flakkeese boeren heeft ge daan en nog kan doen. De behartiging van de specifieke Flak \eese belangen komen hier beter tot zijn recht dan in de afdelingen van de standsorganisaties, waarvan ook uiterst weinig voor de streek vanuit gaat. STAD AAN T HARINGVLIET Terug uit Indlë. Zaterdagmiddag kwamen de militairen G. van Rossum en J. Kievit na 3 jaar en 2 maanden in Indië te zijn geweest weer in de ouder lijke woning terug. Reeds vroeg in de ochtend waren de vlaggen uitgestoken. Burgemeester Brinkman en het Oran- je-comité gaven blijk van hun meeleven en spraken de jongens welkomstwoor den toe. Soldaat v. Rossum bracht zijn dank aan onze redactie dat door hun mede- werl^ing het Eilanden-nieuws steeds op tijd 'werd ontvangen, wat voor hun in den vreemde een band met het moeder land gaf. Voor de ouders was het een grote vreugde hun zoons weer thuis te zien en voor de jongens zelf om thuis te zijn. Eén dezer dagen zal van gemeente wege, ter bestrijding van de veelvuldig voorkomende ratten, tot uitdeling wor- denovergegaan van rattenbrood. De Burgemeester doet een dringend beroep op de ingezetenen dit bestrij dingsmiddel daar te deponeren waar hiervan de grootste uitwerking wordt verwacht. ------O------ DIRKSLAND iGeboren: Maarten, z.v. D. Rameijs en A. Wilkes, Pietertje d.v. P. C. Kalle en G. Mans; Jacob Danker, z.v. D. A. Roo- zemond en J. Nagtegaal; Aart Arie Jo hannes z.v. L. Matsinger en L. Vervelde Omaiertiiouwd: B. Doom 26 en E. Knöps 21 jaar. Gehuwd: F. van Geel 33 en A. Wal raven 25 jaar. Overleden: L. v. d. Melde 61 jaar echt genoot van J. C. Schilperoord (wonen de Sommelsdijk)L. J. v. d. Velde 51 j. ongeh., (wonende te Herkingen) NIEUWE TONGE Overleden: L. M. Schipper oud 75 j., ongehuwd. ------O------ MIDDELHARNIS Uienveiling Dinsdag 20 December Gewone uien 23.04; Drielingen 20.26 Picklers 21.00. Aanvoer 30.000 kg. Het College van B. en W. te Middel harnis heeft de verblijdende mededeling ontvangen dat voor 1950 door Gedep. Staten een bouwvolume van 15 wonin gen is toegewezen, plus 5 industrie-wo ningen. Deze 5 industriewoningen zijn bv. voor personeel van bestaande klein- industriën, drukkerijen enz. Ten tweede is de mededeling ontvan gen, dat speciaal voor Flakkee gezin nen, die zich te Hellevoetsluis vestigen (op de werven) 15 woningen worden ge bouwd en te Slikkerveer (Bolnes) 25 woningen. Laatstgenoemde woningen speciaal voor jonggehuwden, die aldaar op de werf tot vakarbeiders worden om geschoold. Deze 40 woningen zullen dus ook weer een ontlasting geven voor Flak kee, waardoor er in het" vervolg weer enige ruimte en een verschuiving komt. Velen waren Woensdagmiddag in „Pro Patria" te De Lier bijeengekomen om burgemeester F. Nieborg te huldi gen ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum. Op 11 December 1924 werd de heer Nieborg benoemd tot burgemeester van Stad aan 't Haring vliet, waar hij meer dan 20 jaar aan het hoofd der gemeente stond. In 1946 kwam burgemeester Nieborg naar De Lier. en blijkens de vele en hartelijke toespraken is deze komst niet geweest tot verdriet der Lierenaren. Deze buitengewone gemeenteraadsver gadering, waarbij ditmaal de „publieke tribune" een feestelijk karakter vertoon de (in de als feestzaal gebruikte gym- nastiekloods waren de genodigden aan lange tafels gezeten en waren de bal ken met groen en bloemen behangen), werd door de oudste wethouder, de heer C. de Jong, met gebed geopend, en hij was het ook, die de burgemeester en de burgemeesteresse het eerst mocht toespreken. Hij prees de magistraat voor zijn ijver en voortvarendheid bij de wo ningbouw, daarbij opmerkende, dat thans nog de riolering en het wegen net op vernieuwing wachten. Namens de gemeente bood hij een leunstoel aan. Vervolgens spraken nog de heren D. Middelburg, oudste raadslid, die namens zijn mede-bestuurderen een Delfts-blauw wandbord aanbood. J. van Dijk, namens 'de A.R.-fractie, J. van Loenen Czn. na mens de C.H.-raadsfractie, J. v. d. Laar namens de Katholieken en W. K. H. 'Brons, wnd. gemeente-secretaris (na- imens het gemeentepersoneel bood hij zijn chef een vulpenaan, waarna mr Dinger namens de Commissaris der Ko ningin de rij van sprekers sloot. De burgemeester sprak een kort dankwoord, daarbij opmerkende, dat hij en zijn vrouw zich al spoedig in De Lier hadden thuisgevoeld, dank zij het karak ter der dorpenaren. Hij prees de gezon de geest van critiek en de openheid voor principiële problemen, die de Lierse sa menleving kenmerkt. Hij eindigde met een driewerf hoera op de gemeente. .Velen hebben daarna nog van de ge legenheid gebruik gemaakt om de bur gemeester hun erkentelijkheid voor zijn beleid te betuigen. De herdenking werd besloten met een receptie, die door zeer velen bezocht werd. ST. MAARTENSDIJK Burg. Stand over de maand Nov. '49 Geboren: Jacob Marinus, z.v. A. van den Hoek en J. Quaak. Nico Johannis, Z.V. J. J. W. van Houdt en M. A. Over- beeke. Jan Pieter Brouërius. z.v. R. B. Meijboom en J. E. Tazelaar. Marina Le na, d.v. J. Quist en W. M. Geluk. Cor nells Hendrik, z.v. J. C. van 't Hof en A. C. van Houdt. Marinus Jacob, z.v. H. Stoutjesdijk en A. J. de Korte. Mat- theus Johannes Hubrecht, z.v. F. D. v. d. Klooster en N. A. Scherpenisse. Adri- aan Marinus, z.v. A. Muller en M. Franke. Overleden: C. P. de Haan 70 jaar, man van N. Hartog. P. W. Hage, 87 jaar, vr. van M. Geluk; F. Bazen, 52 jaar, dewndr. van I. A. Elenbaas. OUD VOSSEMEEB Mej. L. Rombouts alhier, slaagde bij het te Tilburg gehouden examen voor het diploma Typen. -O- TELEFOON 157 - MIDDELHARNIS Kerstveijtellingen, verzameld door H. te Merwe, Uitgave N.V. W. D. Meine- ma te Delft. Het boek dat voor ons ligt bevat een zevental nieuwe vertellingen voor het Kerstfeest. We geven hier de titels en de schrijvers weer: 1. A. Romtjn, Het Teken. 2. H. te Merwe, Verloochening en Trouw. 3. Marian van Bergen: Kerstfeest, ook voor Gert-Jan. 4. Ina van Veen-van der Vlies; Hoe het „met z'n twaalven" werd. 5. A. van Hartings- veldt. Behouwen Vaart. 6. A. van Hul zen, En toch vieren zij Kerstfeest. 7. J. W. Ooms, De blijdschap en haar schaduw. U ziet, een keur van bekende schrij vers en schrijfsters, met een bloemle zing van de beste christelijke verhalen.- Niet alleen mooi om zelf van te genie ten, maar uitstekend geschikt om na te vertellen of voor te lezen. Wij kunnen dit boek zeer aanbevelen omdat in alle verhalen zulk een zeer goede moraal ligt. De uitvoering is, zoals alle werk dat van de persen van de uitgeverij Meine- ma komt, kt. Smaakvol uitgevoerd en gebonden m geheel linnen banden, met kleurrijk stof omslag slechts 4.25. FAMILIE-BERIOHTEN De Heer en Mevrouw geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Dirksland, Voorstraat 13 17 December 1949. Tijdelijk: Ziekenhuis, Dirksland Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de grote belangstelling ondervonden bij ons 50-jarig huwelijksfeest. Familie J. NEELS Ooltgensplaat, Dec. 1949. Pr. Hendrikstraat 32 DANKBETUIGING Voor de overgrote blijken van ■belangstelling bij mijn thuis komst uit Indië, betuig ik langs deze weg mijn oprechte dank aan familie, vrienden en bekenden. Korp. J. DUBBELD Lijnbaanstraat C 241 Middelharnis voert de ratten niet iwaiar schiet ze dood met een 500 schoten voor 3. Wapenhandel Middelharnis TE KOOP: „WiUielmina". Benevens twee HEREN PARAPLUIES in goeden staat. A. KEIJZER Dubb. Ring 76 - Sommelsdijk LIEVE TEUN Gods onmisbare zegen in het Nieuwe Jaar toegewenst van je Vader, Moeder, Corrie, Cor, Aat, Dirk en Katy. Stellendam', Dec. 1949. Lieve Ouders, Broers, Zusters, Familie, Vrienden en Beken den, van uit Indië wensen wij jullie een gelukkig en voor spoedig Nieuwjaar, hopende op een spoedig wederzien. Namens de soldaten Palembang T. Grinwis 4 no. 270806198 4-5-3-R.-I. H. Doornheim 4 no. 270507193 4-5-3-R-I Familie, Vrienden en Kennis sen een gelukkig en voorspoe dig Nieuwjaar toegewenst. Sold. J. V. d. VELDE Palembang. TE KOOP pUn. 4000 Te bezien op het werk bij Gebr. Zeedijk, Potterweg, Middelhar nis. Te bevragen bij: A. MANS MELISSANT Allebei met spoed. tegen 3% zonder borg, voor aUe doeleinden, niet beneden 1500.Vraagt inlichtingen „SAMENWERKING" Verstolkstr. 31 - Leeuwarden 1 prima keukenfoiaiuis, zwart geëmailleerd met èecor. 1 zitbank. 1 keiikentafel en 1 gasstel- tafel. 5'/2 m cooosloper. 1 nieuw Vloierkleed, 3x4, flzersterk 70. 1 wollen loper. 1 kamerkachel. Nieuw vast kleed 100 cm breed 6.25 per m> 1 mooie damesmantel (teri»), maat iZ. 1 mooi dames japonnetje, (blauw), maat 38. 1 overjas (donker) maat 53. JOH. SNIJDER Nieuwe Pad D 141 MIDDELHARNIS Op 5 Januari 1950 zal sChöuW worden gedreven in de Polders OUD KBAAYEB KRAAYENISSE KRAAYESTEIN NIEUW KRAAYER DIEDERIK. De dijk- en wegsloten, alsmede alle kavel- en scheidsloten zul len voor die datum gekroesd en schoongemaakt moeten zifh." Dirksland, 19 Dec. 1949. Namens het bestuur van voornoemde Polders, De Secretaris, M. ROOY. DEZE ZEER FRAAI geslepen drinkseryiezen 30- delig nu slechts S 17.93 Mooie gladde drinkserviezen 14.95 Zeer mooi geslepen borrelglaasjes 6 st. voor 3.95 Gladde borrelglaasjes 6 stuks voor 2.95 Wij kochten een enorme sortering Drinkserviezen, Borrelglaasjes en Bierglazen in, tegen buitengewoon lage prijzen. Profiteert dus van deze bijzondere aanbiedmg. Theeserviezen: zeer mooi dun porcelein en pracht decor, met 6 kop en schotels 14.95, 17.95, 21.95, 23.95 Grote sortering kop en schotels met mooi decor vanaf 0.81 Messen, lepels, vorken en gehele cassette's'in Gefó- zilver en Gero-zilmeta. Komt kvjken, stuur briefkaart of zendt bQ#e naar... piutsebocht 191 - Tel. 71951 - Rotterdam (Z.) Goudsesingel §59 - Tel. 33685 - Rotterdam is er voor U nog een ruime sortering WINTERJASSEN en COSTUUMS heren en jongens maten, de nieuwste stof en modellen nog voorradig. Lichte gummi heren REGENJASSEN met schouder stuk, dames REGENMANTELS met ruime plooi en knopen op de rug met cap. PRACHT KEUZE heren overhemden met los en vast boord in effen, gestreept en witte met picé borst. Ook de fijnste lincoln overhemden met twee trubenijsboorden (die niet gesteven behoeven te^wor- den). Zelfbinders - Drukknoopdassen - WINOrb boorden enz. Stoffen en Nappa gevoerd en ongevoerde dames- en hereö handschoenen, zwart, bruin en gnjs. Weer ontvangen Americ. 100% dupont Nylonkousen in de maten 9 - 9% - 10 - 10y2. ZIET ONZE ETALAGES MET PRIJZEN

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1949 | | pagina 3