WtohijlesI Winterdienst JAN VAN DEN BOOGERT „EILANDEN-NIEUWS" Vervolg Kantongerecht Sommelsdijk VEERDIENST HAAST U! STRUIK- en KLIMROZEN ZOON HOGCHEM Toon Heerschap - Ouddorp FAMILIEBERICHTEN DENNEN RONDHOUT flvondmaal- stellen T)oopvonten Fa. W. Chr. den Hengst ------------------------------ OELD verkrijsbaar Nog éénmaal krijgt U de kans om voor KERSTMIS en NIEUWJAAR nog ^Gedistilleerd, Wijnen Likeuren enz. in te slaan vóór de prijsverhoging in wer king treedt. - Bij ieder zal dezer dagen worden gevraagd. Beleefd Aanbevelend, Het ^al nooit geen ro^en regenen! Plant daarom nu onze Ie kwaliteit Keuze uit 25 soorten waaronder de nieuwe roos SPEK's YELLOW. Geen luxe prijzen. DIRKSLAND ^li)at Aleman Lu^^i u ê^ur P/i/m VAKKm/6 ONDEmC//r VA/^ Wij maken U in zeer korien iijd klaar voor hei exa men voor Uvf rij bewijs. Spreek vroeg'.ijdig mei ons af. Chauffeursschool Sommelsdijk Telefoon 399 I^zult U het Plaatselijl( •|5r|blad beschouwen, nu (j \'>i;g weet dat deze krant Ée- heel is afgestemd op de SIGEN lezerskring. Telkens weer wordt er door het gehele gezin reikhalzend naar uitge zien. Dit is de kracht van het Plaatselijk blad waarvan ook U kun. profiteren. De krani mei hei grooisi aanial lezers op Flakkee DANKBETUIGING Voor de vele blijken van be langstelling die wij bij onze terugkeer uit Indonesië moch ten ondervinden, van familie, vrienden, geburen, de kerke- raad, de Niwrin en Z.Edelachtb. Burgemeester van Heijst, zeg gen wij hiervoor langs deze weg onze oprechte dank. A. HOOGLAND Herkingen, Deo. 1949. Schouwen - Duiveland Goeree Overflafekee Vertrek van Zijpe v.m. 9.00 uur Vertrek van St. Jacob (bij Oude Tonge) v.m. 10 uur Vertrek van Zijpe n.m. 1.30 uur Vertrek van St. Jacob n.m. 2.30 uur (Zondags geen dienst) Do Ondernemers: Gebr. MAAS WESTBROEK TELEFOON - 20 BRUINISSE Uit voorraad leverbaar: TILBALKEN PONGEBBOMEN, HEININGPALEN, SLAGPALEN enz;. Fa. P. DE KORTE ZONEN TELEF. 24 OUDE TONGE Slotlaan 42 Zeist Telefoon 2298 tegen 3% zonder borg, voor alle doeleinden, niet beneden 1500.Vraagt inlichtingen „SAMENWERKING" Verstolkstr. 31 - Leeuwarden Voor Uw familieberichten „Eilanden-nleuws" (xiat aader'ea u eo&rea ls goec «f Publlcjitle van de Ncderlandsche Nieuwsblad Pers Ambt. O. M.Ik heb het idee, dat deze verdachte achter het stuur ook erg beduusd is. De weg' was 4.40 m breed, zijn auto 1.25 m, zodat 3.15 m voor het passeren overbleef. Verd. heeft niet voldoende uitgewe ken en daarom is hier een gevoelige straf op zijn plaats, f 35.of 14 d.h. Verd. vindt het een klein beetje veul voor zo'n luttel iets. f 35.— of 14 d.h. Alles behalve voorzichtig H. V. d. Akker te Spijkenisse reed met zijn auto komende uit do richting Havendijk op de Kaai te Dirksland tus sen een stilstaande auto en een groen- tenkar door. Verd.: Rechts stond de groentenkar en links de stilstaande auto. Op het mo ment, dat ik tussen deze twee voertui gen wilde doorrijden, kwam er een jon getje aanlopen en tegelijkertijd draaide het paard zijn kop om zodat de door gang nog nauwer werd. Het gevolg was dat ik tegen een der wagens aanreed, verloor daardoor één der zijkleppen van de auto, welke klep het jongetje tegen de grond klapte dat daardoor lichame- lijk letsel bekwam. Get. V. Eockhoven stond voor het pakhuis van commissionnair de Ruiter en zag het ongeval gebeuren. Door de aam-ijding werd de klep uit zijn hangen gelicht en viel boven op het jongetje. Ik heb niet gezien of hij gewond was. Verd. reed alles behalve voorzichtig. Het slachtoffer stond halverwege de auto. Verd. wilde de gang van zaken be twisten. Teneinde de zaak te kunnen verdui delijken, zette dhr Dekker twee minia tuurauto's en een imitatie persoon op tafel. Hierdoor kon get. het ongeluk aanschouwelijk demonstreren. Get. W. Taaie te Dirksland had de vorige maal verstek laten gaan en werd daarom nu voorgeleid. Ik kan aldus getuige, mijn schip niet iedere keer in de steek laten voor zo'n onnozel iets. Toen het ongeluk gebeur de, lag ik met mijn schuit in de haven. Verd. vloog met een snelheid van 30 km tussen de voertuigen door. Ik vond dit erg ondoordacht. Het linaapje wilde nog onder de wagen kruipen, doch dat hielp niet meer, want deze werd voor de andere wagen neergeklapt. ,,A1S ik niet geroepen had, had hij nu nog gereden." Het jongetje was behoorlijk gewond, maar goed kon ik het niet zien, want* de groentenboer was er zo mee bij de dokter. Mr. V. d. Velde: Draaide het paard tijdens het ongeluk zijn kop? Get.: Het paard stond scheef voor de wagen met zijn kop naar de muur en al had het dier zijn kop omgedraaid, was dat nog geen bezwaar geweest. Pres.: Nu valt hot paard je ooit nog af. Verd.: Dan had de jongen geen gat in zijn hoofd kunnen hebben. Vraagt u de toedracht maar eens aan v. Dongen. Hoe de klep los geraakt is, is mij nog een raadsel. Ik was in de vaste veron derstelling, dat er een kist afviel. Pres.: Je moet altijd zo rijden, dat je niets raakt. De Ambt. O.M. acht het wettig en overtuigend bewijs geleverd. Het hoofd van het paard was volkomen rustig en had hij dit bewogen, was dat nog geen gevaar geweest. Ik kan aannemen, dat verd. de mening was toegedaan, dat er een kist afviel en hiermede wil ik ook rekening' houden. De snelheid was ech ter te groot. Eis 30.of 12 dagen hechtenis. Pres.: Heb je nog wat op te merken? Verd.: Er valt niets meer op te mer ken. Uitspraak ,f 30 of 12 d.h. Onbehoorlijk gedragf. Jac. de Waal te Achthuizen wilde op 16 Oct. per fiets een der stoepen van de Galatesedijk afdalen, doch r.eed par does tussen twee oude mensen door, waardoor één der personen zijn bril en hoed verloor. Verd. gaf de feiten toe. Get. Mej. C. Vervloet-Moerenhout te Achthuizen stond voor haar woning wel ke gelegen is bij de plaats des onheils. Verd. kon haast niet tussen deze twee personen door. Het gevolg was dat J. J. de Waal (87 jaar oud) werd aangereden en zijn hoed en bril afvielen. Get. Mej. C. Moerenhout, 64 jaar oud, te Achthuizen stond met de aangere dene te praten en zag alleen de hoed vallen. Verd. reed volgens get. zeer hard en had best om ons heen kunnen rijden. De Ambt. O.M. vond, dat verd. zich min of meer onbehoorlijk had gedragen. Eis 15.— of 6 d.h. Pres. tegen get. Moerenhout: Kunt u ook zo hard fietsen? Get.: Ik heb geen fiets. Verd. zou wel direct willen betalen, maar hij had zijn portemonnaie verge ten. Uitspraak 15 of 6 d.h. Dat viel meet P. Klink te Stellendam had de hond van zijn vader, welke achter een haas zat, niet teruggeroepen. Get. J. Huizen te Stellendam stond op het erf van A. v. Oostenbrugge en zag dat de hond van Klink achter een haas aanzat. Verd. kon de hond niet terugroepen, want hij zag het niet, om dat hij met zijn rug naar het beest toe liep. 'Toen de hond het haas ving, was hij nog op 300 m afstand van Klink. Klink kon hom echter niet bereiken, daar er een zes meter brede sloot tus sen hen lag. Pres.: Ben je een goede vriend van Klink Get.: Ik heb niets met hem uitstaande Ambt. O.M.Wat betreft het ophalen daar kon Klink m.i. niet veel aan doen. Het terugroepen was misschien moge lijk geweest. Verd. had er echter beter aan gedaan om de hond thuis te laten. Eis 5.— of 2 d.h. Get.: Verd. heeft nu de hond opge ruimd. Uitspraak ontslag van rechts vervolging'. OV'Pr foto's len kogels. Vervolgens werd K. A. v. Beek van Melissant voorgeleid, welke ten laste werd gelegd, dat hij op 30 Mei 1949 met een sportvliegtuig' had gevlogen en Rots- ma gelegenheid had gegeven om zonder toestemming' luchtfoto's te maken. Pres.: Wist u dat Rotsma fotograaf was? Verd: Ja. Pres.: Had hij tijdens de vlucht een toestel bij zich? Verd.: Dit zag ik pas toen we de vlucht beëindigd hadden. Pres.: Wist u.dan niet dat hij foto's maakte Verd. Dat heb ik later pas gehoord. De passagier zit achter mij en ik kan niet zien wat er achter mij gebeurt. Ik geef toe, dat ik dat toestel niet heb la ten verzegelen, maar dat kon ook niet, want ik wist er niets van. Pres.: Op welke datum was dat? Verd.: Dat weet ik heus niet meei'. Het was op een zomerse dag en het was mooi weer. Pres.: Hoe vond U de foto's? Verd.: Ik vond ze erg mooi. Ik kan niet begrijpen, hoe het praatje in de wereld is gekomen, dat ze alleen maar foto's konden maken, wanneer ze over mij heen bogen. Dat luikje zit links ach ter mij en ik kijk niet achterom. Get. Wachtmeester de Ruiter: Verd. moet gevv'cten hebben, dat Rotsma fo to's maalito en toont door foto's aan, dat zijn bewering op een gezonde basis berust. Pres.: Is dat in één keer gebeurd? Verd.: Ik heb er meerdere malen overheen gevlogen, evenals ik dat deed bij andere vluchten. Dan nodigt verd. Mr v. d. Velde uit om ook eens mee te gaan. Pres.: Laat dat maar aan mij over, ik heb andere kennissen. Verd.: Het door U bedoelde raampje is gemaakt voor de piloot. Pres,: We kunnen wel een deskundige laten komen om dit bewijs te staven, want de Ruiter flapt er niet zó maar iets uit. Verd.: Heeft Rotsma deze foto's dan door dat luikje genomen? Get. laat dan foto's zien, die perti nent buiten het toestel genomen moe ten zijn. Er zijn foto's bij, die loodrecht uit het raam genomen werden. De Pres.: Zou U het maar niet be kennen? Volgens het verbaal wenste Rotsma de naam van U niet te noemen. Pres. gelast de volgende zitting voor geleiding zowel van verd. als van Rots ma. Verd. vindt het gek, dat er zo'n chi- canus van gemaakt wordt. Pres.: We laten niet met ons spotten. Dezelfde verdachte staat vervolgens terecht, om^dat bij huiszoeking revolver kogels bij hem gevonden waren. Pres.: Hoe kwam U hieraan? Verd.: Dit zijn kogels, welke ik in 1940 heb vergeten in te leveren. Het was mij bekend, dat ik ze niet voorhanden mocht hebben, doch ik wist niet, dat ze er waren. Get. wachtmeester de Ruiter heeft deze kogels in een kast op een zolder kamertje gevonden. Ambt. O.M. eist f 25.— of 10 d.h. met verbeurdverklaring van de kogels. Verd.; Ik vind 25.erg veel, voor al omdat ik het niet wist. Uitspraak 25.of 10 d.h. met ver beurdverklaring van de kogels. Verd. vindt het niet de moeite waard om in hoger beroep te gaan, want dan ben ik meer dan f 25.kwijt. Het bewijs is nog niet geleverd T. van 't Hof te Dirksland blijft bij zijn verklaring gedaan op de vorige zit ting en houdt vol, dat hij de lantaarn te Oude Tonge niet heeft stuk gereden. Get. wachtmeester v. d. Giessen: Te gen mij heeft verdachte bekend en get. Doesburg heeft een auto met vlas zien rijden. Bovendien is verdachte zichzelf wezen melden en heeft erkend, dat hij vlak langs de gevel ging. Wachti'Aeester Zuidbroek heeft de lading, welke te breed was, opgemeten. De zaak wordt aangehouden teneinde andere getuigen te horen. Volgens de Pres. moet verd. het an ders aansteken om vrij te komen. L. de Vos te Ooltgensplaat reed op de opgebroken Slikdijk met zijn vracht wagen tegen het huis van van Hasseiit aan. Verd.: „Ik voelde een schokje" en la ter zag ik, dat het muurtje kapot was. Pres.: Is dat een plaatselijk gebruik om ergens tegen aan te rijden? Verd.„Ik heb geen ogen op mijn rug". De stratenmaker keek voor mij en die zei, dat het goed ging. Get. Kooiman, niet verschenen, had reeds eerder verklaard: „de Vos reed door of er niets aan de hand was en Joh. V. Dam zal het U ook wel kunnen vertellen. Hij reed vrij langzaam." Eis 17.50 of 7d.h. Pres.: Wat zegt U ervan? Verd.: Ik zal er mede accoord moe ten gaan. 15.of 6 d.h. Zowel verdachte C. Witvliet, als de getuige Oomens en v. d. Tonnekreek waren niet verschenen, zodat deze een volgende maal zullen worden voorge leid. Een waarschuwingsschot J, Peeman te Middelharnis reed met zijn vrachtwagen achteruit en kwam pardoes op een motor terecht. Verd.Ik stond geparkeerd in de Steeneweg en toen ik weg wilde rijden, heb ik mij overtuigd of er niets achter mij stond. Nadat ik een meter achter uit was gereden, stootte ik op de mo tor. De eigenaar heeft mij verklaard, dat hij verkeerd was. Pres.: Het is eigenaardig, dat je niets gezien hebt en het is zeer onvoorzichtig. Get. L. G. Brus te Den Haag plaatste op 26 Oct. jl. zijn motor achter de auto van Peeman. Toen ik bij dhr Rentes vandaan kwam, lag de motor onderste boven. De koplamp was kapot. Aanvankelijk meen de ik ongelijk te hebben, doch bij nader inzien was dit niet het geval. Ambt. O.M.: U bent domweg achter uit gereden, 25.of 10 d.h. Verd.: Ik vind het veul. Ik heb me toch eerst overtuigd. Pres.: Het is een hoge mate van roe keloosheid. Uitspraak 15.of 10 d.h. Het is pas een waarschuwingsschot. J. B. V. d. Vliet te Oude Tonge stond op een hoek van een straat en dat is verboden. Eis f 3.of 1 d.h. Pres.: Dat gelummel moet maar eens uit zijn. 5.— of 2 d.h. Een verzaltte dam E. Struik te Melissant heeft op 7 Juli zonder verguning van de Provin cie een dam verbreed aan de NoUendijk. Verd.: Ik heb de dam niet verbreed, maar verhoogd. Dat stukje land heeft mijn vader gekocht. Vroeger was het weiland, doch tijdens de bezetting moes ten we het omploegen en toen is de dam weggezakt. Aan de ene kant is nu de dam opgehoogd en nu is ze weer be rijdbaar. De verdediger van verdachte. Mr den Hollander: Hij doet dus het normale on derhoudswerk. Buurman Touw heeft de dam afgestoken en daar leeft men in ongenoegen mee. Struik heeft dus de dam niet breder gemaakt, maar alleen berijdbaar en dat is niet strafbaar. In de Provinciale Verordening staat, dat onder verandering niet wordt verstaan het gewone onderhoudswerk. Hij heeft er niemand mee benadeeld. Touw heeft een gevaarlijke toestand geschapen, door bomen langs de uitweg te plaatsen. Elk ogenblik is er een ongeluk. Zo pas is er nog een zaaimachine afgeduikeld. Volgens verbalisant is de dam met 75 cm verbreed. De zaak wordt aangehouden om ver balisant te horen. Voor J. J. Campfens te Middelharnis treedt als gemachtigde op A. v. d. Valk te Middelharnis. Campfens had op Zondag te Oude Tonge met zijn auto gereden, terwijl hij hiervoor geen vergunning had. v. d. Valk toont een vergunning, maar deze is alleen bestemd voor goederen vervoer. Pres.: Het was toch een personen auto? V. d. Valk: Met die auto wordt alles gereden, 5.of 2 d.h. G. Diepenhorst te Dirksland liet zijn ondergeschikten 's morgens voor zeven uur beginnen. Verd. toont een inmiddels ontvangen vergunning, doch deze is niet van terug werkende kracht. .f 5.— of 2 d.h. Ik vond het schikkingsbedrag teveel en daarom ben ik nu hier. Het is een ernstige waarschuwing. Het is een kist. J. Flohil te Ouddorp heeft in April naast zijn woning een schuurtje ge bouwd. Verd.: Het is geen schuurtje, het is een kist en die heb ik zo gekocht en daar neer gezet. Mijn bedoeling is om in het komende seizoen deze als berg plaats te gebruiken bij het café. Inmid dels heb ik er zelf ramen ingezet. Pres.: Het is bouwen in de zin der Woningwet. Verd.: Er staan er nog wel 30 in Ouddorp. Pres.: De Hoge Raad heeft een kar retje op wielen ook als woning aan gemerkt. ,,U moet een Ouddorps woor denboek uitgeven." De vorige maal was het familie en nu is het een kist. In dien U het aan B. en W. had gevraagd, was het voor elkaar gekomen. Eis 10.of 4 d.h. Verd.: Er is geen arbeid aan ver richt. Het is maar een kist. Uitspraak 4.of 2 d.h. G. J. Nagtegaal te Middelharnis be stuurde een motor zonder rijvergunning. 5.— of 2 d.h. Geen rpclame Vervolgens wordt de aangehouden zaak contra J. Pulleman te Oude Ton ge behandeld. Pulleman had op 7 Sept. met zijn bus de vrachtrijder Visbeen van de dijk afgereden. De Ambt. O.M. heeft als getuige een zoon van Visbeen gedagvaard. Get. zeide o.m.: Ik kwam op 7 Sept. omstreeks 6.15 uur op Sluishaven en toen zag ik daar een hele drukte. Pul leman zeide toen: „De oude is met zijn dvan de dijk gereden, maar je be hoeft niet te schrikken, want hij is niet dood." P. zeide niet dat hij het gedaan had en liet ook niet blijken, dat er op zet in het spel was. Verd.: Dat zijn fabeltjes, welke Vis been vermeldt. Hij verdraait mijn woor den. Get. Visbeen: P. was niet onder de indruk van het gebeurde. Get. C. S. Both, niet verschenen, ver klaarde tegen de politie, dat hij de ma nier van optreden van P. zeer onsym pathiek en zeer schunnig vond. Dan komen er enkele getuigen, welke in die bus zaten: Get. St. Huizer te Den Bommel heeft het geval meegemaakt. Get. zeide: ,,Wij zijn Visbeen gepasseerd en deze is na tuurlijk van de dijk geduikeld." Hon derden keren had P. reeds geblazen, maar hij ging niet uit de weg, want Vis been dacht, jullie moeten ook naar de pont en daarom liet hij ons niet pas seren. Get. heeft niets van de aanrij ding gevoeld. Visbeen reed geheel rechts en toen raakte het achterste hoekje van de bus de vrachtauto. Ik heb niet ge zien, dat P, sneed. De verdediger Mr de Bakker: De Ambtenaar O.M. opponeerde de vorige maal, dat het poging tot zelfmoord was. Is aan de andere kant ook zo'n ravijn? Get. Huizer: Neen, en de bus stopte direct na het ongeluk. Get. J. Peeman te Middelharnis: P. heeft herhaalde malen geblazen, maar dat heeft Visbeen vermoedelijk niet ge hoord. I^ater ging hij rechts rijden en toen kwam P. naast hem. P. kon niet verder naar links. Toen de auto van de dijk viel, voelde ik geen schok. De bus was reeds voorbij, toen de auto kantel de. Of hij hem sneed, heb ik niet ge zien, maar ze hebben elkaar geraakt. Toen de bus stopte, zag ik Visbeen zijn vuist opsteken. M.i. hadden ze el kaar goed kunnen passeren. In de bus was een vrouw niet erg over de ma noeuvre te spreken. Ambt. O.M. heeft ook meerdere malen klachten gehoord en er zijn er zelfs, die zeggen: „Ik ga niet meer met Pulle man mee." Get. Peeman: Het was een wedstrijd om het eerst bij de pont te zijn. Get. D. Huizer te Den Bommel ver telde, dat Visbeen telkens naar links ging, wanneer P. wilde passeren. Vis been reed tijdens het passeren ook niet voldoende rechts en P. reed door de grasberm. Ik zat rechts voor in de bus. De Ambt. O.M. meende heel kort te moeten zijn met zijn requisitoir, daar de stoet en staf van getuigen geen ander licht op de 2aak hadden geworpen. De getuigen van verdachte geven toe, dat zij het eigenlijk niet weten en ze heb ben er eigenlijk niet opgelet, hetgeen begrijpelijk is. Het is begrijpelijk, dat Huizer Jr alles zo kan vertellen. In eer ste instantie meende ik het voorwaar delijk te moeten wijzigen in onvoor waardelijke intrekking van het rijbewijs, gezien de vele verbalen die verdachte reeds gehad heeft. De Ambt. wil dat uit sportieve overwegingen niet doen. Mr de Bikker, raadsman van verdach te, meent, dat er wel wat is gebleken. De eerste twee getuigen weten niet zo erg veel ,maar de derde kan het wel gezien hebben, want die zat aan de goe de kant. De andere twee zaten links. Get. Peeman: Nee, ik zat ook rechts. Dan toont verdediger foto's, waar twee bussen van Pulleman elkaar op de plaa,ts van het ongeluk passeren. Verd. betoogt de raadsman nog, dat verd. do politic heeft gewaarschuwd. Uitspraak over 14 dagen. Juunboilen snijden A. de Bonte te Ooltgensplaat, had op 5. Sept. kinderen, die onder de leer plichtwet vielen, juunboilen laten, snijden Pres.: Vind je het geen schande, dat je die arme kinderen liet werken? Verd.: Hot is een gewoonte om d.at door kinderen te laten doen. We konden geen a;ider personeel krijgen en zij hadden landbouwvorlof. Pres.: Ja, alleen voor eigen onderne ming. De Ambt. O.M. wil er rekening mede houden, dat er landbouwvorlof gcgevoi was en eist 4 x ,f 10.of 4 x 4 d.h. Verd.: Het is niet de bedoeling ge weest om de kinderen te onttrekken aan de school. Ik heb het laten uitroepen. Uitspraak i x f 5.of 4 x 2 d.h., want kinderen moeten leren en niet werken. Ook I. V. Zielst te Nieuwe Tonge had kinderen laten werken. Verd.: Mensen kon ik niet krijgen en de bollen moeten eraf, want anders ver rotten of verwaaien ze. Ik heb niet ge vraagd hoe oud of ze waren. Eis 12 X 2.50 of 12 X 1 d.h. Verd.; Het zaad is niets waard. Pres.: Heb je geen uien? Verd.; Die heb ik te vroeg verkocht. 12 X 2.— of 12 X 1 d.h. A. Buscop te Ooltgensplaat, niet ver schenen, had zich aan hetzelfde euvel vergrepen. Het kostte hem 6 x 5.- dagen hechtenis. of 6 X 2 Verbeden wear L. Pikaart te Ouddorp had onbevoegd een dubbelloops jachtgeweer voorha:iden Verd.; Het geweer is van mijn over leden vader en dat heb ik altijd be waard. Ik heb er riooit van. gehoord, dat ik het in moest leveren. Pres.; Wat de Duitsei's zeiden deden jullie wel, maar niet wat de Hollanders zeggen. Eis 50.of 20 d.h. met verbeurd verklaring van het geweer. De raadsman van verdachte. Mr den Hollander, merkte nog op, dat de vader van verd. 20 jaar geleden was overleden. Bij de Duitsershad hij het ook nooit ingeleverd. De Burg. van Ouddorp heeft inmiddels toezegging gedaan, dat wanneer verd. het aanvraagt, hij een vergunning zal krijgen. De boete is niet zo erg, maar aan het geweer is ver dachte erg gehecht en daarom vraagt raadsman aanhouding van de zaak, hetgeen wordt toegestaan Bij L. V. d. Doel te Dirksland stond op 15 Mei Nov. in zijn uiensortcerin- richting een motor te draaien, zonder dat hij daarvoor vergunning' had. Verd.; Het was door mijn boekhouder aangevraagd, deze is ziek geworden en gestorven en ik heb er nooit verder op uitgehaald. Thans heb ik een vergunning aangevraagd en daarom wordt de zaak aangehouden. De nachtkroeg Bij de familie Razenberg in het Nieuwdorp was het van de zomer iedere Zaterdagavond een grote bende en wer- de de omwoners uit hun slaap gehou den. Verschillende personen uit de om geving hadden een klacht ingediend en als eerste verdachte in deze zaak werd berecht mej. C. M. A. Razenberg-de Ronde te Middelharnis. Verd. liet ver stek gaan. Get. A. V. Es te Middelharnis deed er een boekje over open. Ik woon, al dus getuige, vlak naast Razenberg' in het Nieuwdorp. Elke Zaterdagavond was het van de zom,er een groot lawaai, mu ziek, luidkeels zingen enz. ledere keer benamen ze mij mijn nachtrust. De mu ziek was afschuwelijk en haar stem kon je boven allemaal uithoren. Pres.: De mensen vonden het gezellig volgens de aanwezigen. Get. J. de Blok te Middelharnis woont achter Razenberg en deze verklaaj dat het 's Zaterdags daar groot bal j» Geregeld werd er gespeeld, gedanst, zongen en gesprongen. De vrouw wt Razenberg komt met haar stem bova alles uit.. Pres.Hoe weet U dat Get.: Ze heeft een stem die je t duizenden herkent. Pres.Wat voor dansen voerden uit? Gewijde of ongewijde? Get.: Dat weet ik niet. Uitspraak 15.— of 10 d.h. Als tweede verdachte verscheen W, Lodder te Sommelsdijk. Deze was er at leen maar op 4 Sept. geweest. Het was een groot schandaal verdachte. Ik heb een paar glaasjes sterke dratl gedronken, doch meegezongen heb niet. Pres.Tegen de politie verklaarde l' dat U meeneuriede. Verd.: Dat is inderdaad zo; Voor nij is het echter niets en ok kom er nooi! meer. Get. v. Es en Blok hebben Loddert: nooigezien. Verd.: Ik vond er weinig gezeili,';htii aan en hot viel me tegen. Ambt. O.M.Vast staat, dat U er oji lawaai hebt gemaakt, maar U bent e slechts eenmaal geweest, 3.of 1 lili Verd.Het was een grote janboe! daa, 3e verdachte; Mej, A. v. Es-Ki.ap te Middelharnis. Pres.: Schaam je je niet? Verd.; Ik heb wel gezongen, man niet luidkeels. Ik had geen boi'i'el o| want ik drink niet. Prea.: Wat het er een bende? Verd.: Neen, het was er geen ben* maar ik kom er nooit meer. Pres.: Is de bende niet gezellig gi noeg bij dat liefelijke echtpaar? Koevtel rna'al bent U er geweest? Verd.; 4 maal. Het was daar een dronkernansbool Ambt. O.M.; Het is wettig en o'« tuigend bewezen, dat personen van bei derlei kunnen rumoer hebben veroot zaakt en dat zij deze kroeg 4 x bezocï heeft. Ik heb me met enige angstige ning afgevraagd of deze kroegen vu de stad zich zullen uitbreiden naar M kanton Sommelsdijk. Deze vrouw laat haar kinderen van en 6 jaar thuis liggen en gaat zelf feei vieren in de nachtkroeg. Eis 10.— of 4 d.h. Pres.: Je moest je schamen als liu» moeder om je kinderen zo alleen te If ten liggen, 15.— of 10 d.h. 4e verdachte: K. Verolme-Heerselisi te Middelharnis heeft ook meegezong» doch niet luidkeels. Ook zij had geï borrel op, want ook zij gebruikt ges sterke drank. Pres.: Hoeveel kinderen hebt U? Verd.Drie, één van 18, één van 1' en één van 15 jaar. Pres.Wat moeten die kinderen e nu wel van denken? Verd.Het was er geen bende. 1 berg sloeg met zijn voet de maat v« het zingen. Pres.: Ik vind het een schandai je als huismoeder met zulke grote kï deren, naar zo'n plaats gaat. Je moest op je bed liggen bij je kin* ren thuis. Get. Blok: Het was er een hel! Pres.: Het echtpaar Razenberg sW' wel tamelijk goed bekend, dat weten»': nog wel van vroeger, 15.of 10 (il| 5e verdachteJ. Troost te Sommelsdl niet verschenen. Get. A. V. d. Valk te Middelharr* woont schuin achter Razenberg. De lif Ie zomer was het iedere Zaterdag uitgezonderd twee weken. Vermoedeï waren ze toen met vacantie. DiWl hielden ze het tot half vier vol. Mecsl begon het feest als de cafe's waren f sloten. Vrouw Razenberg hoorde je o* al bovenuit, 15.of 10 d.h. 6e verdachte: G. de Keyzer te So« melsdijk niet verschenen. Volgens get. v. d. Valk is de Key»; daar een stamgast en wanneer we iets van zeiden, probeerde de Keyzer uit ons tent te lokken. Pres.: Het was dus een bru* iemand, 15.of 10 d.h. 7e verdachte: T. v. Es te MiddelU» nis, riet verschenen, v/ordt oitslagen*'; rcchtsvei-volging, omdat hij beweerti» te hebben meegezongen. 8e verdachte; Mej. Willompje Bc;, te Middelharnis: Get. Zij gedraagt» net als haar ver-loofde de Keyzer. 15.— of 6 d.h. -Ambt. O.M.: Dit is een cadeau het O.M. f 9e verdachte: Mej. M. Heerschap; Middelharnis Vv-ilde de Zamba meeliij, pelen en pas'e op de kinderen, ais fam. Razenberg hun gasten ginê^"*|,J brengen. Soms dronk ze wei eeiis glaasje zoete draak, 15 of 6 d.H' De hoofdverdachte Razenberg t.z.t. worden voorgeleid.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1949 | | pagina 4