1 Huisorgel Hobbels N.Y. Zaadhandel en Zaadteelt te Ooltgensplaat jubileert GestikteDekens Woninsruil DE BESTE Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws Schrammetje KRUIDER TE KOOP: UIENVEILING Billijk te koop Kerknieuws Afscheid Ds M. Blok te Zeist heerlijke nieuwe RAATHONING VAN öENT's BOENWAS met BIJEHWAS en ZUIVERE TERPEHIIJK GOEDEKEEDE schrijft tegen oude prijs SOMMELSDIJK VERLAAGDE PRIJZEN! BEUERLANOSELAAN 126-128 TEL70287 KLEDINGMAGAZIJN „C H E A P" Kledingmagazijn „CHEAP" ^^Toensdag 14 December 1949 „B3ILANDI1N-NIEUWS" BIZ. 3 lOO-jarig bestaan van de. zaadteelt. SO-jarlg bestaan van <J© detailhandel. 50-jarlg jubileum van dlir C. W. Hob bel (Oprichter van de detailmadhan- del.) Terwijl verder nog' jubileren 4 leden van het personeel, nl. de heren Joh. de Vos Az., magazijnchef 50 jaar in dienst ier firma W. Fun, Icantoorbediende 40 jaar in dienst der firma, en de pakhuis- Knecht S. C. Fun en H. J. Remus die reeds ,40 jaar tydens de seizoendrukte hun taak in dienst dezer firma ver vullen. De naam „Hobbel" is in ons gehele iand reeds meer dan honderd jaren be kend hij allen die bfl de zaadteelt be trokken zijn en bij velen die zaden ge bruiken. Op het gebied van de Zaad- teelt en Zaadhandel verwierf deze naam in de loop der tijden haar algemene re putatie van betrouwbaarheid, welke re putatie de huidige N.V. v.h. A. Hobbel in alle opzichten gestand doet. De arbeid en het inzicht yan drie le den uit dit geslacht Hobbel, gaven aan ie naam Hobbel haar bekende klank. De drie personen vertegenwoordigers van drie generaties, hebben het bedrijf gebouwd. Waar de een het werk moest neerleggen, volgde de ander hem op. Deze namen zyn A. Hobbel Sr. (De grootvader van de tegenwoordige direc teur.) A. Hobbel Jr (De vader van de tegen woordige directeur.) C. W. Hobbel Az. (Lid van de di rectie van het bedrijf.) Voortgekomen uit een werkmansbe- drijf, begon dhr A. Hobbel Sr in het GEBEF. GEMEENTEN Op Woensdag 7 Dec. nam Ds M. Blok (v.h. wonende Middelharnis) afscheid van de Ger. Gem. te Zeist. Het kerkgebouw aan de Torenlaan, was tot in alle hoeken bezet. Ook in de school aan de overzijde der straat was een geluidinstallatie aangebracht. Het betreden van het kerkgebouw was keu rig geregeld. Te 7 uur betrad Z.Eerw. de kansel. Er werd gezongen Ps. 74 15, gelezen Hebr. 13, waarna votum en gebed. Dan zingt de gemeente Ps. 46 1, 2 en 3. In de voorafspraak ontvouwt Z.Eerw. naar het Woord uit het boek Prediker; dat alles een bestemden tijd heeft. Ook liet komen en gaan heeft een bestemden tijd. De 4 jaren van arbeid in de ge meente Zeist zijn omgevlogen. Leed en vreugd heeft ook zijn bestemden tijd. Wij stonden aldus spr. btj de doden die gingen van jeugdigen, middelbaren en ouderen leeftijd, hebben onder U gear- Ijeid in gehechtheid aan elkander tot dat een beroep kwam, uit Rotterdam, waar wij heen moesten en ook wilden, omdat de Heere ons hart neigde, on danks vele en grote bezwaren. Wij moeten echter kracht ontvangen van Boven. Meerderen die dezen kansel heb ben betreden gingen ons voor. Wij heb ben weemoed in ons hart, maar zijn niet moedeloos. Wij kunnen het nog wel worden. Gemeente zegt spreker, een mens gaat weg, een knecht, doch wij willen Uw aandacht een weinig vragen voor Hebr. 13 8 waarin we beluiste ren een Troostvolle wetenschap voor ds strjjilende keric, omdat er is Ie, een Blijvende Jezus; 2e een Onveranderlijke Jezus. Z.Eerw. laat in deze punten uitkomen dat wat er ook gebeure, JezusChristus gisteren en heden dezelfde blijft. Na het zingen van Ps. 33 6 ver krijgt een der ouderlingen het woord. Welke de verknochtheid, de prettige sa menwerking en vriendschap en nu ook weemoed der gemeente vertolkt bij het heengaan van ^Z.Eerw. Hij wenst hem Gods zogen en een volgen van de wegen des Hecren toe. Hieiop dankt Z.Eerw. de kerkeraad en de gemeerte in gevoelvolle woorden, waaruit blijkt dat de arbeid niet onge zegend is geïjleven en de liefde in alle handelingen de boventoon heeft gehad van weerszijden. Z.Eerw. dankt voor het blijk van Waardering hem door de gemeente aan geboden. Dankt vervolgens de leden, catechisanten, J.V. en M.V., koster, or ganist en Hoofd der School voor de aangename samenleving en wenst hun 's Heeren bijstand toe. 25 maal in deze i jaren heeft Z.Eerw een beroep ont vangen. Nu moet hij gaan en zal nog vele malen aan Zeist denken. Ook spreekt Z.Eerw. zijn vrouw en g'ezin toe, alsmede een zuster die voor 't eerst, na lange jaren van ziekte, aan wezig is. Zij weet wat ze samen afge beden en gestreden hebben. Zij had hier een plaats, maar wil nu ook volgen. Vloek en zégen heeft spr. der gemeente voorgesteld. Bedenkt dat de grote dag des Heeren aanbreken zal. Zoekt den Heere, terwijl Hij te vinden is, roept spr. hen voor de laatste maal toe.' Daarna sprak Ds Kok Van Veenen- daal Z.Eerw. toe, waarin hij gewaagde van de hechte vriendschap, waatvan de oorzaak niet ligt in de mens, maar in God. De weg die U volgt is een dier bare weg aldus spr., een weg van zelf-^ Verloochening een zaligheid voor het hart. Hg hoopt Z.Eerw te gedenken in den gebede te Rotterdam. Ds v. d. Berg sprak namens de clas sis Utrecht en als vriend. In de classis Rotterdam zult U weer andere bézwa- fên dan hier vinden. De Heere stelle U echter als een getrouwe wachter! Als Vrienden hebben we veel gepraat. Ho- Pen dit nog vele malen te mogen doen. Vannacljt heeft spr. Z.Eerw. een versje toegezongen, wat spr. nu ook wil doen, W. het 9e vers van Ps. 119, wat staande Wordt aangeheven. Z.Eerw. dankt de spreker voor de hem toegewenste woorde;). Roept nogmaals 6en vaarwel toe, w armede de dienst 'iset dankgebed-en .2 zegen werd be sloten. Velen maakten van de gelegenheid gebruik persoonlijk, afscheid van Z.Eerw 60 gezin te nemen. jaar 1839 met het telen van zaden, hoofdzakelijk uienzaden. In die dagen beschikte men niet over de juiste me thode om uienzaden te drogen, zodat al le teelt van deze zaden uiterst specu latief was, daar bij een nat jaar de za den verbroeden en waardeloos werden. Na veel tegenslagen gelukte het hem een droogschuur te construeren, waar bij het mogelijk was ook met slechte weersomstandigheden hoogvolwaardige zaden te winnen. Dit geschiedde in 1845 waarmede hij de basis legde voor een in die dagen alleszins acceptabel teelt- bedrijf. Nog heden worden droogsohuren vrijwel- zonder verandering op de zelfde wijze gebouwd. Deze zaden waren ech ter vrijwel geheel voor export bestemd daar men toen in Nederland zeer wei nig uien verbouwde. Na de dood van dhr A. Hobbel Sr. werd de teelt en handel in zaden voortgezet door A. Hobbel Jr met nog drie broers. In het najaar 1891 werd deze combinatie ver broken en zette A. Hobbel Jr de teelt geheel voor eigen rekening voort. In 1897 vatte dhr C. W. Hobbel Az. het plan op, de handel in alle zaden in detail te gaan voeren, welk pla'ii in 1899 geheel tot uitvoering kwam, onder de naam van zijn vader A. Hobbel. In het jaar 1901 werd dhr C. W. Hob bel de detailhandel aangeboden van dhr A. J. Vliegen te Oud Beijerland en van af die tijd werd de teelt en de handel met volle energie uitgevoerd en werden in geheel Nderland vertegenwoordigers aangesteld. In 1907 werd een doelmatig pakhuis met kantoorruimte gebouwd, zodat nog verdere uitbreiding van relaties kon vol gen. Dhr A. Hobbel Jr was nog wel financieel in de zaken betrokken doch werkte niet meer daadwerkelijk mee. Zijn adviezen echter getuigden altijd van een groot inzicht, zodat zijn zoon daar aan dan ooJ< veel steun had. In 1915 overleed dhr A. Hobbel Jr en zette dhr C. W. Hobbel de zaken voort onder de gevestigde naam van zijn vader. Meende men in de oorlogsjaren 1914- 1918 reeds van een moeilijke tijd te moeten spreken, de oorlog 1940-1945 deed van nog zeer grotere vraagstukken met zich mede te brengen. In 1914/1918 werden de pakhuizen ge bruikt voor onderdak van Belgische vluchtelingen, terwijl ook Nederl. mili tairen veel gebruik van de ruimte maakten. In het jaar 1918 werd de zaadhandel A. Hobbel omgezet in een Naan^loze Vennootschap, onder directie van C. W. Hobbel. Vooral in de jaren 1920-1925 nam door het aanstellen va:i agenten het aantal afnemers sterk toe. In 1942 werd dhr H. G. J. Dapper reeds vanaf 1935 in het bedrijf werk zaam, benoemd tot mede directeur. De Duitse bezetters maakten het be drijf het erg lastig. Vordering van ge bouwen vond plaats, terwijl op 18 Fe bruari 1944 het bevel van algehele ont ruiming van het Oostelijk deel van het eiland werd gelast, juist midden in het afleveringsseizoen. Tijdelijk werd het verblijf te Hilver sum voortgezet. Na de bevrijding bleek dat de be drijfsgebouwen alsmede de woonhuizen te Ooltgensplaat niet erg van het oor logsgeweld hadden geleden en werd in Juli 1945 met de terugkeer een begin gemaakt. Men slaagde er in in, October weer alle zaken op orde te hebben en kon men het seizoen 1945-1946 rustig tegemoet zien. Aangezien in 1945 het 100-jarig be staan van deze zaadteelt niet op passen de wijze kon worden herdacht, heeft de directie besloten dit tegelijk met de an dere jubilea's te herdenken en hopen onder Gods onmisbare zegen met haar beide directeuren de heren C. W. Hob bel en H. G. J. Dapper in hun midden te mogen voort gaan, gedenkende aan de zinspreuk uit het jaar 1839 van wij len dhr A. Hobbel Sr in zijn memorie geschreven; „Niemamd is gehilddg zon der tegenspoed." Op 14 en 15 December a.s. zal dit jubileum op feestelijke wijze worden herdacht. Maandagmiddag jl. ontvingen de he ren Joh. de Vos Az. en W. Fun een medaille terwijl de overige jubilarissen vele cadeaux in ontvangst hadden te nemen. Verslag hierover volgt in ons a.s. Za- terdagnummer (Red.) verpakt in sierlijke doosjes In elke woning NIEUWE TONGE Overteden: Jacob Johannis Noteboom, oud 65 jaar, echtgenoot van Pieter- nella Braber. „Ia ke di pam«ni na, koe pangka toe ka na poeang Matoea.'' MidwoMa. De gemeente heeft aan ds M. Geleijnse, (1.1. nog opgetreden te Middelharnis) miss, predikant op Cele bes, een luidklok geschonken voor diens gemeente. De klok is plechtig aan ds Geleijnse overgedragen, die zich reeds inscheepte naar zijn arbeidsveld. De klok draagt als opschrift: Ia ke di Pa- moni na, koe pangka toe ka na Poeang Matoea, wat in het Nederlands wil zeggen: Wanneer ik word geluid roep ik het welbehagen dés Heeren uit. Op de andere zijde staat: Aan de medege lovigen te Malabo, door de Ghr. Geref. kerk te Midwolda. MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK Reeds geruime tijd heeft ,de leraar van de Ambachtsschool, de heer Kater, avonden georganiseerd voor jongens uit beide gemeenten om deze te helpen aan éen aangename en nuttige vrije tijdsbe steding. Begonnen met een klein clubje ontwikkelde zich uit het initiatief van deze leraar iets, dat van groot sociaal belang is geworden. Duidelijk bleek dat bij de viering van het St. Nicolaasfeest, dat door ongeveer tweehonderdvijftig jongens werd bijgewoond, allen bekende klanten van de heer Kater, die thans vrijwel iedere avond zijn vrije tijd er aan geeft om de jongelui van de straat en van baldadigheid weg te houden. Sint Nicolaas gaf door zijn aanwezigheid blijk van grote belangstelling in dit jeugd werk en zijn cadeaux waren evenredig met de waardermg. De heer Kater kreeg een pracht actentas, een kostbare vul pen, een vulpotlood en nog meer waar devolle geschenken, hetwelk werd uit gereikt onder een laaiend enthousiasme en een daverend gejuich. De jeugd bleef ook niet met ledige handen staan. De secondanten van de leraar kregen eveneens cadeaux van waarde, alle te zamen ontvingen de jongens enige splin ternieuwe en zeer omvangrijke des wege ook heel kostbare metalen bouwdozen, benevens ander materiaal, dat op de avonden gebruikt wordt, spellen, boeken, enz. De dankbaarheid was van alle gezichten te lezen! Niettegenstaande de vele jongens op andere avonden komen er niet zo veel maar met slecht weer of Zater dags toch wel 100 of 150 werden er diverse onderlinge wedstrijden gehou den in sjoelen, tafeltennis, tekenen enz., terwijl de wedstrijd in het vervaardigen van het mooiste model meccano natuur lijk de meest interessante resultaten op leverde. De ambachtsschool stelt lokaliteit voor dit prachtige en opofferende werk beschikbaar, de heer Kater nam het ini tiatief en heeft alles, tijd en geld en goed, voor de'jongens over, hetgeen de jeugd van Middelharnis en Sommels- dijk ten goede komt. Zo is een eervolle vermelding niet alleen zeer op haar plaats, maar de burgerij moge er op ge wezen worden, dat de heer Kater alle mogelijke medewerking verdient; die kan al gegeven worden door het ter be schikking stellen van allerlei, dat door de jongelui gebruikt kan worden, boe ken, spellen, materiaal voor het zelf vervaardigen van aardige dingen er is ook een club voor bouw van model vliegtuigen bij enz. Wie iets hiervan ongebruikt heeft liggen kan er een jon- gensgemeenschap blij mee maken. De Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Mid- delharnis-Sommelsdijk hoopt D.V. 16 December sav. half acht in gebouw Re- hoboth de Kerstsamenkomst te houden. De Eerw. Heer K. Ooms van Dirksland spreekt over: „Kunstlicht of Kerst- licht?" Verder staat op het programma:' Kerstliturgie en Kerstverhaal. Dames, die belangstelling hebben voor het werk van de N.C.V.B. zijn hartelijk wel kom. Op Donderdag 15 December a.s. zal des avonds half acht in de Geref. Kerk een Zangavond worden gegeven dooij het Chr. Gem. Koor „Inter-Nos" met medewerking van het Chr. Gem. Koor „Sursum-Corda". Als solisten treden op Louis Orri, Sopraan, Frans Cruiff, Te nor en Arie Keijzer, Orgel. DIRKSLAND Onze vroegere dorpsgenoot P. Oli vier is jl. Zaterdag geslaagd voor wachtmeester bij de Kon. Marechaussee te Apeldoorn. HEKKINGEN A.s. Donderdag 15 Dec. des sav. 7 uur hoopt de Ger. Gem. in ledenverga dering bijeen te komen tot het beroepen van een predikant. STELLBNDAM Zondag jl. viel het 5-jarig dochtertje van G. K. van een stoel, waarbij ze haar arm brak. Donderdagavond a.s. zal er in de Ned. Herv. Kerk ledenvergadering wor den gehouden ter verkiezmg van een ouderling en diaken, aftr. P. Verbiest en J. Moijses. In de haven alhier is gearriveerd een schip voor het laden van 212 ton ge droogde cichoreiwortelen met als be stemming Duitsland. Bij het collecteren van jl. Zondag in de Ned. Hei-v. Kerk zijn nog^drie bank biljetten van 10.ontvangen ten ba te voor de kerk waarvoor de gevers (geefsters) hartelijk dank wordt ge zegd. Diaken Overbeeke heeft 10.ont vangen waarvan 5.— voor de Diaconie en 5.voor de Kerk. Hiervoor har telijk dank. Ouders die hun kinderen wensen te laten dopen in de Ned. Herv. Kerk, kun nen hiervan aangifte doen Zaterdag avond 8 uur in de consistorie. OUDDORP Ds Steur, Ned. Herv. Predt. alhier heeft een beroep ontvangen naar Haatten. De garnalenvissers hebben de vori ge week 3 dagen gevist en gemiddeld van de 60 tot 100 kg garnalen gevan gen per dag en per vaartuig. Bij de kuilvissers was de vangst van de 4000 tot 5000 kg bliek a 5 et per kilo en brachten van de 70 tot 80 kg schubben aan de wal van 3.50 per kg. In de haven is aangekomen een la ding fabriekscokes. Daar de gamalenvangst niet veel meer is, gaan al de vissers op een na ter kuilvisserij. NIEUVPE TONGE Kaadsvergadering. Op Vrijdag 16 Deo. a.s. nam. 14 uur zal de raad in veVgadering bijeenkomen, ter behande ling van een agenda bestaande uit een 16 tal punten, waarvan niet minder dan 12 voorstellen van B. en W. Naast de punten opening en sluiting komt een voorstel voor tot het aanleggen van een sport- en speelveld en zandbakken voor de kleuters. Ook de gemeentebegroting van 1950 zal onder de loupe worden ge nomen. Verder zijn er nog voorstellen in verband met aanleg van electrische lei dingen in gemeente gebouwen, uitbrei ding spreekkamertje van het Hoofd der O.L. School en een voorstel tot instel ling van een woningbedrijf. Ben ik daar de vorige week bij meneer de Redacteur op het matje geroepen. Hij keek me heel ernstig aan en zei Schram, ik heb een klacht over je." Daar schrok ik van, want ik was me niets kwaads bewust. Ik draaide m'n kalkpet een beetje zenuwachtig door m'n handen en vroeg heel bedeesd: „Wat bedoelt meneer?" „Schram", zei-ie je hebt veertien dagen geleden over de Cen trale slachtplaats en de honderdjes van meneer Lieftinck, die hij voor de keut- jes neertellen zou, geschreven, is 't niet? „Ja, meneer", zei ik deemoedig. ,,In dat stukje heb je de slagers voor dieven uitgemaakt. Schram en dat vmd ik nou niet bepaald netjes van je. Je hebt ge schreven dat er op de slachtplaats nog wel wat tussen de centrale kaai en het schip teloor gaat en dat wil net zo veel zeggen alsof er platweg gezegd gejat wordt." Daar heb ik toch even van staan kijken. Alsof ik er ook maar één onzer Flakkeese slagers van zou ver denken dat ze er met één luttel spek- zwoerdje van een ander vandoor zou den gaan! Ik heb meneer de redacteur dan ook gezegd, dat ik z'n standje niet nam. Had ik de bedoeling gehad om een heimelijke betichting neer te schrij ven, dan had ik in figuurlijke taal ge zegd, dat er nog wel eens wat achter de mast" verdween. De uitdrukking „tussen kaai en schip" doelt zo heb ik het tenminste al op de schoolbanken geleerd uitsluitend op iets, dat door nonchalance verloren gaat. Als er bv. een schip geladen wordt met bieten die haastig en slordig in de laadbak gesme ten worden, dan komen er wel eens bie ten tussen de kaai en 't schip in het water terecht. Dat wil niet zeggen, dat de verladers die bleten jatten, maar dat er door deze slordigheid bieten verloren gaan, die bij een zorgvuldiger behande ling gespaard hadden geworden. Ik ge bruikte deze spreekwijze dan ook slechts in verband met hetgeen ik schreef over het verschil tussen het slachten thuis of het slachten in de massa ter centrale slachtplaats. En naar ik ondertussen verneem zijn er al slagers, die de cen trale slachtplaats de rug hebben toege keerd, nu minister Lieftinck de staats kas op slot heeft gedaan voor wat de toeslag op de krulstaarten betreft. Ja, „'t kan verkeren" zei Brederode. Onze regering is zo veranderlijk als het weer. Eerst belooft men koeien met gou den horens en als 't op betalen aankomt zijn er nog wel koeien, maar geen gou den horens. Het zal Schrammetje be nieuwen hoe het met de uitbetaling gaat aan hen, die onmiddellök van de het toegezegde doceurtje hebbeil geprofi teerd. Krijgen die de gehele som uitbe taald, dan zit daar weer een onbillijk heid in tegenover de andere varkens vleesconsumenten die zoals men dat noemt „met de slager mee-eten", dus niet zelf slachten. Want zij die zelf ge slacht hebben, zouden dan een premie voor de consumptie voor ongeveer een jaar te pakken hebben en zij die hun varkensvlees van de slager betrekken mogen de extra toeslag betalen, die er weer gauw opgegooid is. Als de rege ring zou zeggen, dat het die mensen beloofd was, alles goed en wel, maar het was de consumenten die bij de sla ger kochten ook beloofd, dat de vlees- prijs verlaagd zou worden. We zullen zien, wat er van komt. In elk geval zijn veler illusies vervlogen, die gedacht had den van het extra varkenskluifje een mantel of een overjas te kunen kopen. Ondertussen zullen we onze regering in de gaten moeten houden. „Veel beloven en weinig geven, doet de dwazen in vreugde leven," zegt een onzer Holland se spreekwoorden. Daar gaat het met onze regering veel op gelijken. Is er ook niet belobfd dat de suiker in prijs zou worden verlaagd En nu staat er enkele weken later een beriJht in de krant, dat de prijsverlaging van sui ker niet door kan gaan. ,,Om technische redenen", motiveert men dat zo uit Den Haag. Kolossaal, wat een blunder! Die had ook Trijn rap in de gaten, ze had het bericht van de prijsverlaging na tuurlijk ook gelezen en met blijdschap begroet. Nu wordt ze meteen weer ont goocheld en dat zit haar met alle an dere huisvrouwen niet erg lekker. „Ze kunnen daar in Den Haag zeker niet rekenen," zei ze schamper. Waartegen ik niets vermag in te brengen, want het heeft er alle schijn van. Van een ver trouwen in onze regering, dat toch al op het laagste niveau is aangeland, schiet or op die manier geen sikkepit over." Er wordt in Den Haag gekwanseld met varkens en suiker en onze koloniën in cluis. Daar weten onze jongens, die zo juist weer uit Indië thuis kwamen, van mee te praten. Ze gevoelen zich als een hond, die met de staart tussen de benen naar huis gejaagd is. Dan mag een gro te meneer uit Den Haag een mooie re de houden als de boot aankomt, maar dat slaat voor onze jongens al.s een tang op een varken. Verloren tijd, ver loren geld en wat het ergste is verlo ren jonge levens in Indië is hun over tuiging. Het valt niet mee om zo naar huis te komen. We zijn wel diep gezon ken. De Duitse laars is weliswaar van onze hals gelicht, maar we kunnen nog geen zier ruimer adem halen. Wiens brood men eet, wiens woord men spreekt.' De Marshall dollars wegen óók zwaar! Met mijn bekrompen metse laarsverstand zie ik geen uitweg, hoe we nog ooit uit de druk zullen geraken. En wat Indië betreft, hebben we de gang van zaken niet het minst aan onze En gelse broeders te wijten. Spreek ik daar kortgeleden een meneer, die pas uit In dië teruggekomen is en dat grote land 27 jaar lang doorkruist heeft. Een man, die Indië door en door kent! Hij vertelde me, dat hij met vele anderen in de Ja panse gevangen kampen de hele rege ling hoe te handelen né. de bevrijding al voor elkaar hadden. En toen ze vrij waren, stopten de Engelsen hun wéér de kampen in! Waardoor er van hun weldoordachte plannen geen spaan te recht kwam! En hoe de bevolking er was? Daarvan krijgt U in het volgende verhaal een indruk. De heer die ik sprak had een nonja in dienst gehad, die tij dens hun gevangenneming getrouwd was. Na de bevrijding heeft zij een lan ge reis gemaakt om haar mevrouw in het gevangenkamp te bezoeken. Zij bracht een mandje fruit voor haar mee en was gelukkig haar mevrouw nog le vend aan te treffen. Toen mevrouw het mandje leegmaakte, vond zij op de bo dem een briefje van 100 gulden! Dat zegt genoeg! Dat is andere taal, dan die van Soekarno en consorten. We zul len de gevolgen van de ronde-tafel-confe rentie wel gewaar worden! Wacht maar! SCHRAMMETJE. 10-jarig bestaan. Heden Dinsdag zal de Varkensverzekering in vergadering bijeenkomen. In deze vergadering die onder leiding zal staan van haar voor zitter A. Th. H. Schipper zal het 40-ja- rig bestaan van deze varkens S.B.Z. feestelijk worden herdacht. Vlot verloop. Een vlot verloop had het kabel leggen voor de electriciteit. Thans is men begonnen met het maken van de huisaansluitmgen. Een vlot ver loop heeft ook het schoonmaken van de riolering aan de Zuiddijk doch minder vlot haalt men soms de modder weg die tot heil van de bewoners ligt te geuren. Begin van brand. Bij de landbouwer H. V. ontstond in de kamer een begin van brand dat door ingrijpen van de be woners in de kiem kon worden gesmoord Drooginstallatie. Het traditionele ge- zwabber van brandslangen langs de to ren om deze te drogen behoort thans tot het verleden. Aan de Stovendijk heeft men thans een apparatuur opge steld die dit werk overneemt. Schouw. De jaarlijkse schouw in de polders het Oudeland lozende op de ha ven van Middelharnis zal dit jaar wor den gehouden op 15 Dec. en later. Alle dijk- en wegsloten dienen van vuil ge zuiverd te zijn. Ongelukkige val. De medicus moest hulp verlenen bij Mej. L. S. die het on geluk had van een trap te vallen. Zij kwam hierbij zo ongelukkig terecht dat zij een been brak. OUDE TONGE A.s. Zond&g hoopt voor de Ger. Gem. in het kerkgebouw aan de Achterweg des voorm. 9.30, nam. 2.30 en sav. 6.30 uur voor te gaan Ds Mallan van Brui- nisse. (Voormiddag bed. H, A. en be vestiging ouderling en diaken.) OOLTGENSPLAAT Zaterdag 17 Dec. a.s. hoopt D.V. voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan des sav. 7 uur Ds .F. Mallan van Brui- nisse. Dfuütte in de havens. Dit najaar mo gen de beide havens in onze gemeente zich in een zeer grote drukte verheu gen. Zeer zeker komt dit ook dat te Oude Tonge geen goede haven meer beschikbaar is, waardoor commission- nairs van Oude Tonge dikwijls tot ver laden van hun producten van de Gal. haven gebruik maken. Terecht noemde burgemeester Hordijk in de laatste raadsvergadering de havens dan ook een der levensaders van onze gemeente. Doch deze drukte en inkomstenbron van onze gemeente brengt voor het gemeen tebestuur ook verplichting mede, wat betreft de service die geboden wordt. Jammer was het dan ook dat in het af gelopen jaar door overbelasting van de technische dienst de verbeteringen aan kademuren niet ten uitvoer kon worden gebracht. Laten wij hopen dat nu de staf van personeel bij deze dienst is uit gebreid spoedig met de verbeteringenen en uitbreiding aan onze havens zal wor den begonnen. STAD AAN 't HARINGVLIET Woensdagavond 6.30 uur hoopt voor de Geref. Gemeente voor te gaan Ds J. B. Bel van Krabbendijke. Als dubbeltal voor ouderling zijn in de Geref. Kerk aangewezen de heren J. M. v. d. Boogert en C. van Rumpt. -O- FAIMILIE-BERICHTEN 1909 1949 6 Zo de Heere wil en zij ffi leven hopen onze gelief- 5 de Ouders, Behuwd- en Grootouders O J. DE VIET O en g J. H. DE VIET- f HEIJBOEB f op 23 Dec. de dag te herdenken van hun 40- ffi jarige Echtvereniging. y Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven k is de wens van hun ,0 dankbare kinderen, be- huwd- en kleinkinde- ren. I Tholen: g L. Bogert-de Viet 8 M. Bogert fi Jacob, Jan, Dré, Hans, Jo, Janna Eindhoven: J. D. de Viet 0 C. P. de Viet-Bogert S Jan, Jacob Deventer: D. J. W. de Viet St. Maartensdijk, O 16 December 1949. Boschstraat 75B 1 Schnijfcassa 30.- I prima armfaiitewil 20.- 1 bureau stoel 30.- 1 eiken tafel 20.- 1 salontafel, 140 lang uitgetrokken 9 m lang met inlegbladen, ge- s-chikt voor vergader zaal. 1 eiken nachtkastje 1 tweiepersoons ledikant zware kwaliteit f 30. 1 stel prima strooma- trassen 5. 1 bascule voor de land bouw 1 oocos keukenkleed 1 verstelbare tekentafel 25. 1 tiupje, 6 treden 5. 1 cocosloper 2.per m. 1 lederen overjas zwart maat V 50 50. 1 lederen vest, zonder mouwen 30. 1 zwart laikens costuum maat 50 30. 1 overjas, maat 48 20. JOH. SNIJDER Nieuwe Pad D 141 MIDDELHARNIS 15 15.. 15.- Aangeboden woning te Mid delharnis op goeden stand. Vraagt woning in Den Bom mel. Brieven onder no. 5188 Bur. van dit Blad. TE KOOP prima pracht kast, prijs 275. J. C. MELISSANT Jan Deugtstraat 9 HERKINGEN MIDDELHARNIS Uienvelling van Dinsdag 13 December Gewone uien f 23.03 Drielingen 21.74 Picklers22.63 Aanvoer 55.000 kg. 4 pracht old finish clubs, bekleding terra, dito tafel en dressoir., 1 stel stoelen teer 65. Eiken Dressoir f .56. VOORSTRAAT 15 MIDDELHARNIS 2 armfauteuils, 4 stoelen met prima bekleding 95. 2 clubs, 4 stoelen zware kwaliteit met pracht trijp bekleding naar keuze 225.2-persoons bedstellen vanaf 79.50. Grote partij HOLTAP karpetten van af 42.50. HAAR-VELOURS karpetten vanaf 78.^. WILTON karpetten vanaf 135.—. Prima dubbel bouclé loper per meter 3.75, 50 cm breed enz. enz. Bij aankoop van 250.Uw reisgeld, terug. heeft voorradig EGYPTISCH katoenen DAMES en HEREN regen jassen 43.80 49. Mooie collectie WINTERJASSEN, DEMI'S, 2 en 3- dieUge KAMGAREN COSTÜUMS vanaf*"/ 92.—. Ook voor kleding naar maa)t zijn wij HE'T adres. Wij hebben voorradig een uitgebreide collectie prima stof f en en garanderen U 1ste klas coupe en afwerking DUS KNOOP HET IN UW OOR KLEDINGMAGAZIJN „C H E A P" gaat voor! Onze vertegenwoordigers bezoeken wekelijks de eilanden Goeree en Overflakkee. Na ontvangst van Uw briefkaart zijn wij gaarne bereid U geheel vrij blijvend gratis raad en advies over Uw kleding te verstrekken. HONDIUSSTRAAT 2 (hoek Cl. de Vrlesselaam) ROTTERDAM Te bereiken met tramlijnen 811141517

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1949 | | pagina 3