Gemeenteraad Dirksland Zelfhe met GESCHENKEN Dagmeisje Jan van den Boogert v...J BIJEENKOMST Ri Firma H. J. CAMPFENS Het Christeiijk Nationaal Vakverbona bijeen Huwelijksbootje won het van het vliegtuig De robuste ,Fort'-schoen f------------ NUTTIGE A. Wielliouwer Keijzer's Schoenmagazijnen Sommelsdijk Middelharnis Dirksland Vulpenreparaties Gebr. de Waal - Middelharnis Kinderen spelen met vuur Fa. Gebr. de Korte Uhauffeufsschool 'S 5 en 7-persoons -; luxe auto's daoïhet^mseiand vraagt prüsi Enkele Ring A 38 - Telef. 399 - Sommelsdijk Ook auto's zonder en met chauffeur in prima staat. De Grutters; yan deyveQk i^ De Nederlandse Heidemaatschappij noia's en/of rekeningen (in duplo) mei beirekking ioi deze v/erken uHerlijk 10 December 1949 in ie dienen. vergoedingen voor hei ruimen van grond uii de wateringen Ring van Jongelingsverenigingen der Gereformeerde Gemeente op Goeree Overflakkee D.V. VRIJDAG 2 DEC. a.s. in het kerkge bouw der Ger. Gemeeete te Middelharnis TWEE INLEIDINGEN MET BESPREKING zijn er voor deze avond 1. De geschiedenis van Jozef, door C. Grootenboer te Dirksland 2. Over de val des mensen en zijn onvermogen tot het ware goed door dhr A. van Klinken L.D.zn, te Nieuwerkerk. Aanvang 7 uur. - Ieder is welkom. AAN ALLE .IJWIEL iJOLEX REFLECTANTEN IN MIDDELHAR. NIS EN OMGEVING Wij hebben het genoegen U mede te delen, dat wij met ingang van 1 Januari 1950 door R. S. STOKVIS ZONEN N.V. zijn ingeschakeld bij de verkoop en de service van het Rij wielSolex, de nationale gemotoriseerde fiets. Rij wielSolex Service station CHR. DE VRIESLAAN C 193 - TEL. 60 MIDDELHARNIS Voor alle inlichtingen en demonstraties van het RijwielSolex staan wij gaarne tot Uw dienst. Centrale Veiling Middelharnis CHRIS FAMILIE-BEKICHTEN Door 's Heeren goedheid geven wij met blijdschap kennis van de geboorte van onze zoon en broertje DAVID SIMON (Daaf) J. Vroegindeweij H. Vroegindewcij- Vroegindeweij Lucretia Geertruida Elaine Cornelis Johan North Road (PRK)), 20 November 1949. RD 4. Patei'son New Jersey U.S.A. KAPSTOKKEN KLOOSTEBTAFELS ROOKTAFELS MET GARNITtlKEN NAAIBOXEN HAARDFAUÏEUILS LECTUURBAKKEN SPIEGELS TAFELKLEDEN DRESSOIR - en SCHOORSTEENLOPERS Bed-, Tapijt en Meubelmag. SOMMELSDIJK TELEFOON 343 mei de gepende rubberzooi, welks onverslijtbaarheid 6 maan den scbriitelijlc gegarandeerd wordl Het ideale schoeisel voor allen, die brj de weg hun brood verdienen of erg sleets zijn Elegant, oer-solide, soepel en buigzaarn. „Fort"-schoenen lopen langof Mei elke stap bespaart U. Wij brengen U een rijk-gesor- teerde collectie, ook in molières Ned. Patent No. 49855 Terstond gevraagd een net A-Clrcs' ROTSMA - MIDDELHARNIS 612 branden ontstonden hier door in 1948. Is Uw brandpolis in orde? Voor inlichtingen Tel. 219 van de Voogd's Assurantiekantoor Malielaar in Assurantiën Louis Bouwmocsterplein MIDDELHARNIS Ga met dit merk in zee, U vaart er wel bij Hoofdvertegenwoordiging en depóthouders voor Goeree Overflakkee voorheen v. EVERDINK Telefoon 24 Oude Tonge maakt U in een zeer kor ten tijd klaar voor het examen voorUwrijbewijs. Spreekt vroegtijdig af. Even als voor de oorlog Uw adres voor bruiloften en partijen. een zakje met heerlrjlïe versnaperingen/en eén kinderverrassing Bij aankoop van f 2^S '..aan Dé Gruyler's artikelen*: vestigt de aandacht op het volgende. Daar de werkzaarnheden op de meeste ontwatering.'3- werken op Goeree-Overflaklcee binnenkort ten einde lopen, worden belanghebbenden dringend verzocht, Na die datum is dit niet meer mogelijk. Ook de moeten vóór die tijd voldaan zijn, zodat betrokkenen wordt aangeraden, voor zover deze niet betaald zijn, hiervan onverwijld opgave te doen aan het kantoor I van de Ned. Heide Mij, te Middelharnis. (VERVOLG) Dhr Albregts: Waarom heeft men in de Wilhelminalaan, Emmalaan, enz. zulk grof grint gestrooid. Je breekt er je nek overl De Voorz.: Klein grint heeft ook zijn bezwaren. Dhr Koon: Wat houdt de post van 2425.voor het teren van wegen in. De Voorz.: Welke wegen is nog niet bepaald, maar in ieder geval de Secre tarieweg en de Stationsweg', t* Weg met lilat vuil!! Dhr D. Poortvliet maakt bezwaar te gen de hoge kosten van huur voor een vuilnisauto 734.Als het stormt komt hij maar met de helft op de vuil nisbelt aan, de rest is er reeds afge waaid. Kunnen we niet beter zelf een auto kopen? De Voorz. ziet er wel heil in, maar dan voor de 3 gemeenten. Voor Dirks land alleen is dat een stap achteruit. Met ingang' van 1 Januari a.s. komt er een kap op de auto. Dhr D. Poortvliet: v. Dongen doet het toch ook niet voor niets. De Voorz.: Bij een vuilniswagen zijn 3 man nodig. Willen we echter veran deren, dan is dat altijd mogelijk, We staan los van de fa. van Dongen. Weth. V. 't Geloof: Voorheen hadden we ook een auto en toen was het, schrik barend wat deze kostte. Dhr D. Poortvliet: De vorige was een „oud kreng" en was recht door in de reparatie. Dhr Albregts: De fa van Dongen le vert de chauffeur, doch dikwijls zie ik er ook één van de gemeente chauffeuren. De Vooi-z.: Inderdaad, dat kan, want de Bruin reed dan wel eens om het be drijf niet,te stagneren. Dit is nu echter verboden. Dhr S. Poortvliet: Is er geen moge lijkheid om dit met de 3 gemeenten sa men te doen De Voorz.: Dit wordt nader bezien. Dhr <le Bonte: De post schoolbiblio theek (f 60.—) is wel wat laag. Het is tenslotte leerzaam, dat weet ik nog' wel van vroeger. De Voorz.: De schoolbibliotheek mag geen leesbibliotheek worden, want dan komen we op het teri'ein van particu lieren. De heer Brooshoofd is hiermede tevreden. Dhr Bestman wil de raamkozijnen van het huis van de heer Brooshoofd laten vernieuwen. De Voor/,.: Het heeft nog dringerder behoefte aan verf. Nu heb ik de archi tect laten opnemen wat het verven al len en het verven plus het vernieuwen kost, doch hierover heb ik nog geen uitslag'. We hebben de laatste jaren al zoveel voor de scholen gedaan. Ons plan is nu ook nog om een rijwielberg- plaats te laten maken. We wachten op het rapport van de opzichter. Dhr Albregts meent te weten, dat de hoofden van scholen te laat hun St. Ni- colaassurprises hebben opgegeven aan de middenstand. De speelgoederen zijn in prijs gestegen. Is het nu niet moge lijk, dat de particulieren zelf wat bijbe talen en dat deze dingen in Dirksland worden gekocht? De Voorz.: Ze moeten in Dirksland worden gekocht. De winkeliers hadden mij er ook eerder op attent moeten ma gen. Van mij gaat het verzoek uiteinde lijk uit. Zij waren dus ook te laks. Dhr Albregts: Voor de Jaarbeurs zijn de winkeliers reeds bij de hoofden ge weest. De Voorz.: Over twee jaar zullen we dit voorkomenen dan kunnen de kin deren zelf uitzoeken. Dhr de Bonte beweert, dat de tent commissie nooit voor 62.50 de tent kan onderhouden. Ligt het nu niet op de weg van de gemeente om alle kosten op zich te nemen. Het is tenslotte mooi natuurschoon. De Voorz.: Dit is voor mijn tijd be handeld. U kunt van ons niet verwach ten, dat wij de tijd vooruit lopen. Dhr de Bonte: In 1947 kon dit wel, maar thans is dit niet mogelijk. De verenigingen kunnen dit ook niet bekos tigen. In de toekomst komt toch deze gehele omgeving ten laste van de ge meente. De Voorz.: Bespreek deze zaak eerst eens met de commissie en dan kunnen we altijd nog zien. Dhr Albregts zit ook in de commissie, doch heeft er nog niets van gehoord. Dhr Koon: De opzet was om een con cert te houden ten bate van de tent en op deze manier zouden de kosten wor den bestreden. Dhr lie Bonte: Zoals het nu is, is het niet af. Dhr Koon: Is de ondernemingsbelas ting' 16000.niet te hoog gegrepen. De Voorz.: Het is een speculatieve post. Ze houdt verband met de conjuc- tuur van de gemeente. Dhr S. Poortvliet: Is 1500.— vol doende voor de brandweer? De Voorz.: Ja dat is voldoende. Dan wordt m.a.s. de begroting aan vaard. Dhr D. Poortvliet spijt het, dat de op één na grootste partij geen wethou derszetel heeft en vindt het een groot onrecht, dat de S.G.P. daar thans zit. Ik zeg dit alleen maar, aldus spreker, omdat ilc de oude wonde open wil hou den. Voorts wordt het bedrag per leer ling van de Openbare Lagere School voor 1950 vastgesteld op f 27.88 ,welk bedrag ook aan de Bijzondere School als voorschot wordt verleend. Voor het doen van de verschillende uitgaven door de Woningbouwvereniging' heeft de vereniging aan de te ontvangen huren niet voldoende middelen, zodat zij kasgeld moet lenen. Dit moet de ge meente volgens voorschriften renteloos verstrekken. Voor 1950 wordt 10.000 nodig geacht waartegen de Raad geen bezwaar maakt. „Onderlangs" Verschillende wegen in de kom der gemeente, aldus de Voorz., verkeren in een zodanige staat, dat verbetering dringend nodig is. Het is de bedoeling' successievelijk tot verbetering over te gaan. Het urgentst 'Wbrdt wel, mede in verband met de aldaar aanwezige ver ouderde afvoer, geacht het Onderlangs" De opzichter heeft een plan ontworpen om Onderlangs te bestraten met aan weerszijden trottoirs. De kosten van be strating en verbetering van de riolering worden geraamd op f 16000.Het voorstel is 6000.van het batig' saldo van de dienst 1948 daarvoor te bestem men en 'de rest over de volgende jaren te verdelen. Dhr de Bonte: De kwestie is M jaren urgent en ik juich het toe, dat dit op korte termijn zal worden veranderd. Dhr Boon: Het is ook van belang voor de volksgezondheid. Dhr D. Poortvliet: De sloot bij Koo- man moet ook opgeruimd worden. Deze stinkt als ik weet niet wat, want ér komen een hoop riolen op uit. Dan komt de tekening van het On derlangs ter tafel, waaruit blijkt, dat de rijweg' 5 m breed is en .dat aan weers zijden een trottoir komt. Aan de kant van de schutting langs de tuin van mej V. Kassei komt ook een smal trottoir, en de scherpe hoek zal vermoedelijk ver dwijnen. Dhr v. Es: Hoe wordt dat uitgevoerd? De Voorz.: Een openbare aanbesteding Er moet een gezonde concurrentie zijn en geen „ongemotiveerde protectie." Onze ambachtslieden willen ook graag in andere plaatsen werken. Dhr Albregts: Dat scheelt in de on- dernemingsbelasting. Dhr V. Es: Het gebruikte materiaal in de nieuwe huizen laat heel wat te wensen over, o.a. drukknoppen en spag- noletten. De Voorz.: Andere fabrieken konden dit niet leveren. Dhr v. Es: Ze proberen er uit te ha len wat er uit halen is. Door enkele duizenden guldens minder kan de hele boel verknoeid worden. De Voorz.: In Den Haag wordt be slist wat een m3 mag kosten. Dhr D. Poortvliet heeft gezien dat er muren moesten worden afgebroken in opdracht van de ai'chitoct. Ik ben een tegenstander van aanbesteden. De an dere woningen zijn gezet door eigen mid denstanders en daar deugt ook niets van. Dhr ide Bonte: Ik wil niemand een lak opieggen, maar er wonen knoeiers in en buiten Dirksland. M.a.s. neemt de Raad het voorstel aan en gaat dan over in geheime zitting. Na heropening kwam de bezoldiging der wethouders aan de orde; daarom werd een voorstel ingediend om aan Ged. Staten te verzoeken do jaarwed den der wethouders te verhogen van 250.— tot 400.per jaar. Hierna volgt sluiting. Veiling van Vrijdag 25 November 1949 Witlof I 61.—68.—Witlof II 38.— 54.—; Rode kool 8.1; Kassnijbonen 134.—; Andijvie 19.—20.—Glassla 16.—; Cox Orange .f'34.62.Gieser Wildeman 23.—24.g; St. Remij 8.— 10.Kleiperen 7.9.Alicante B 80.-90.-. llionveiling van Vrijdag 25 Nov. 1949. Gev/one uien 21.8422.05; Driclin- gen 19.75; Picklers .f 19.50. Aanvoer 80.000 kg. 't Was in de Zondagsschool te Som melsdijk op 24 November een drukte van belang. Van het Oosten en Westen van het eiland waren ze gekomen met 4 bussen, de leden van de Christelijke Vakbeweging'. Het was dan ook wel, tjokvol, de tabouretjes moesten er aan te pas komen. Dooi'dat een groep van 40 personen uit Stad aan 't Haringvliet iets was verlaat, zong de vergadering uit volle borst: ,,Kent gij het land, der zee ontrukt?" en de stemming zat er al prachtig in toen de voorzitter van de Christelijke besturenbond ,,Flakkee" de vergadering opende en de psalm die altijd weer ontroert werd aangeheven, "Zo ik niet had geloofd." Aan de hand van enkele verzen uit hot Spreukenboek sprak hij een ope ningswoord, er de nadruk opleggende dat God ons niet alleen wil zegenen vooi' de geestelijke zijde van ons bestaan, maar ook voor het stoffelijk leven en van ons vraagt eerst te werken en dan pas te genieten. Te werken voor onszelf en ons gezin en ook voor de medemen sen. En hier ligt ook de taak van de Chr. vakbeweging' op het eiland. Terwil- le van de zegenende invloed van het Christendom dient gestreefd te worden naar omhoog brengen van het leden tal. Inplaats van de zangvereniging' „Sur- sum Corda" was aanwezig het zang koor Inter Nos" onder leiding" van de heer C. van den Heuvel. Op verdienste- lijljo wijze werden twee maal 2 liederen gezongen, waarbij ook de Vrijheidsvaan, het bondslied van het C.N.V. Ofschoon dit laatste zeer kort tevoren was in gestudeerd door Inter Nos en daartoe door de heer van den Heuvel vierstem- ming was bewerkt voor een gemengd koor, zat het er werkelijk goed in en nadat het orgel, bespeeld door Jan de Jong (voortreffelijk van zo'n jonge snui ter) het nog éénmaal ten gehore had gebracht, zong de vergadering' het met groot enthousiasme mee. Waar dit lied misschien niet bekend is volgt het hier onder: Het arbeidsvolk ontrolt de vaan Van recht, maar ook van plicht, Hoe zwaar ook vall' het voorwaarts gaan. Op God het oog gericht. Die in de strijd ons sterken zal Elk uur en overal! Die vaan zij teken in de strijd Van bonds- en christenplicht, Waai' uit' met ere in het krijt. Voor 's vijands aangezicht. Wij staan, wie ook versaag' of vall". "Voor recht en vrijheid pal. Omhoog de vaan van plicht en recht 't Symbool van ons verbond. Bestreden al wat d' arbeid knecht Met God en 't vakverbond. Opdat eens d' arbeid bloeien zal In vrijheid overal! De Heer Eshuis uit Rijssen sprak over de 40-jarige arbeid van het C.N.V. en dat daarom nu in dit jaar in bijzon dere zin het vaandol van het vakver bond werd omhooggehouden is de maand November, propagandamaand vanouds. Met grote dankbaarheid en ontroerijig is deze zomer te Utrecht het jubileum gevierd en vooral voor vele ovideren, die hebben gestaan in de hitte van de strijd en do grote moeilijkheden hebben mee gemaakt om de chr. vakbevireging tot ontplooiing te brengen, was het te machtig en zij konden zich soms niet be dwingen. De jongeren weten er niet van, wat er nodig is geweest om een plaats voor de vakbeweging te verwerven, wanneer wc denken aan de sociale voorzieningen van 40 jaar geleden en thans, dan springt het grote verschil in het oog. We hebben daarom dankbaar te zijn voor wat werd bereikt en daaruit kracht te putten voor de toekomst. Want de strijd is niet ten einde, al ligt deze op een ander front. Toen was men ook als chi'istelijk georganiseerde rood en moest de strijd gevoerd worden te gen geestverwanten, tegen de kerk, te gen de werkgevei's. Toen hebben ze onze voortrckl-.ers in de kou laten staan. Toon waren er ook de eonheidsmaniakken, zogoed als nu en de historie kan ons leren dat in een vakbeweging, die Gods Woord niet heeft als grondslag, voor een Christen Woord wordt niet aanvaard en alle ge- geen plaats is. Een beroep op dat i'oep vooi' uitbanning van het separatis me, beoogt niet anders dan vrij baan te maken voor het humanisme van zijn gematigde vorm in het brute van com munisme en Godontei-ende ongeloof toe. De Christelijk sociale gedachte dat de werkgevers onze na.asten zijn, heeft ge zegevierd, ook in de moderne vakbewe ging. Spreker betreurde daarom de gang' van zaken bij de behandeling van de wet op de publiekreclitelijke bedrijfsor ganisatie. In onze kring is juist deze g'edachte bepleit vanaf het Chr. .sociaal congres in 1891. Werkgevers en arbei ders moeten elkaar zoeken, arbeid is geen koopwaar, maar belichaamd in een menselijk wezen van hoge orde, een mens is dierbaar dan goud. De misstan den in het verleden waren hemeltergend, een beter inzicht is doorgebroken. Wanneer de lokstem tot eenheid in de vakbeweging wordt gehoord, hebben we op onze hoede te zijn. Samenwerking' is er thans, maar zo dat ieders zelf standigheid is bewaard, het V.N.V. heeft nooit gezegd dat er voor haar alleen maar plaats is, maar handhaaft dat waarheid, gerechtigheid en naastenlief de dan alleen recht worden verstaan bij liet vinden van de bron van déze hoog waardige geestelijke goedoren. Deze bron is niet te vinden in de mens, maar alleen in God, zoals wij dio uit de open- Ijaring kennen. Er is i'uimschoots verspreid, dat als er iets te doen is voor de vooruitgang, de christelijken altijd tegen zijn. Het zijn I de achterlijken, altijd in de grond der zaak reactionair. Wij zullen voortgaan door goed en kwaad gerucht ook in de toekomst onze taak te vervullen, een taak, die gericht zal zijn ojj de verhef fing van do arbeidende stand. Daartoe zal het C.N.V. aandacht schenken aan de: 1. Rechtspositie der bedrijfsgcnoten. 2. Bedrijfsrechtspraak. 3. Verantwoordelijkheid in bedrijfsaan- gelegenheden. 4. Goede vakopleiding. 5. Uitbouw collectieve arbeidscontrac ten. 6. Ondernemingsraden en publiekrech telijke bedrijfsorganisaties in Chris telijke geest. 7. Volksgezondheid en woningbouv/. ,8. Optreden in sociaal-eoonoraische conflicten. 9. Begrip vo'or getalsverhoudingen. Wat het laatste betreft, het N.V.V. vraagt in de Sociaal-Economische Raad een vertegenwoordiging' naar getalsterk te, het zou dan worden 7 N.V.V., 5 Rooms Kath. en 3 C.N.V. Ook daarom blijft het nodig verkeerd en ongeorganiseerden tot ons te trek ken, ieder lid zij propagandist, om zo op behoorlijke wijze het wapen van het getal te gebruiken. Jan Knape bracht in zijn voordracht oen oude vriend naar voren „Kees, de voorman", die op smakelijke wijze weet te vertellen van de herkomst van een schilderij bij gelegenheid van zijn 25- jarige dienst bij zijn broer van deze ont vangen. De boer had het niet nodig ge oordeeld .zelf te komen feliciteren, hij deed dat via een 15-jarig'e vlegel. In ongezouten termen laat Kees blijken hoe hij over deze verhouding denkt, een pi- lowse broek zou hem' meer welkom zijn geweest dan een schilderij. Deze voor dracht gaf een schril licht over histo- i'ischo sociale verhoudingen en do ver gadering waardeerde het zeer dat ze grotendeels in het Flakkees werd voor gedragen. Het bracht de heer Eshuis er toe ook iets te laten horen van het dia lect dat in zijn geboortestreek werd ge sproken, Rijssen in Overijssel. Ds Klootwijk van Her'kingen liield geen preek. Hij meent dat wanneer een predikant tegen zijn gemeente alleen over geestelijke dingen spreekt, hij schromelijk tekort schiet. Ook het dage lijks leven in zijn stoffelijke verhoudin gen valt onder de tucht van Gods Woord en de predikant heeft ooit in deze zin het Woord te bedienen. Allen die het gepredikte Woord horen, hebben de roeping dit in daden te verwerlielij- ken, Gods Woord wil niet alleen maar gehoord, maar ook gedaan worden. Gods Woord dringt in alles door en alles wat een Christen aanraakt moet daarvan ge tuigen. En alleen die Christus belijden hebben saam te werken om in deze we reld al iets van het Koninkrijk Gods te verwerkelijken en een profetie te zij:i van de komende glorie van dit Konink- i'ijk. Ds Klootwijk ziet voor de Christen- arbeider geen keuze, die heeft zijn roe ping te verstaan om gezamelijk op te trekken en te strijden. Ds Buskes en anderen die het anders zien brengen schade aan voor het Chris telijk leven, in het N.V.V. kunnen wij niet thuis horen, omdat het zijn grond slag niet vindt in de normen van Gods Woord. Niet de humanistische gerecli- tigheid, maar alleen de gerechtigheid van Gods Koninkrijk hebben wij te zoe ken. Wie nog aan de kant staat, nog niet is aangesloten, die verzwakt de gerecli- tigheid die het C.N.V. zoekt. Wie in de Kerk buigt onder de boodschap van het evangelie, die doet dat ook in. het werk van het C.N.V. Wij hebben mee te doen aan het samengebundelde getuigenis op maatschappelijke terrein, aan het ge- zamelijke protest tegen de zonde zoals dat klinkt in het werk van C.N.V. Wie achter het ki'uis van Jezus gaat, de ver zoening van zijn zonden gezocht heeft in zijn bloed, die gaat een toekom.st te gen waarin gerechtigheid woont, de ge rechtigheid, die hier' reeds door het C.N-V. wordt vertolkt. Vcrschö»* Neder public Anneke Abendanon verlaat de K.L.M. Het moet eind 1945 geweest zijn, dat Anneke Abendanon, destijds dokters assistente aan het Gemeente Ziekenhuis te Den Haag, de President-Directeur van de K.L.M., Dr Plesman, toevallig ont moette en, hem vroeg of hij geen ste wardessen kon gebruiken. „Nee, ik kijk wel uit, jullie meisjes trouwen veel te gauw," had Dr Plesman geantwoord. Maar Anneke had hem tenslotte weten te overreden door haar besliste bewering, dat zoiets met haar zeker niet het geval zou zijn. En zo ge beurde bet, dat zij op 1 Februari 1946 als stov/ardess in dienst van de K.L.M, trad. Anneke heeft ongelijk gehad. Tenmin ste wat dat trouwen betreft. Immers, toen zij op de 19e November 1949 als laatste uit de K.L.M. DC-6 Prinses Irene, stapte, betekende dat voor haar het be sluit van haar stBwardessenloopbaan en het begin Van een nieuw leven als echtgenote van de heer P. C. Stork uit Enschede. Gelijk had Anneke aan de andere kant We] door zo por sé stewardess te willen worden. Zij heeft er iets van ge maakt. Zij bleek er aanleg voor te heb ben, getuige het feit, dat zij al spoedig benoemd werd tot chefstewardess op de Zuid Afrikalijn. Niet minder dan 76 maal is Anneke Abendanon de Sahara overgestoken. 2500 vlieguren heeft zij op haar naam staan op alle grote lijnen van de K.L.M. De heer Reyers, hoofd van het Lijn- bedrijf, Afrika, dankte, tijdens een in in tieme kring gehouden afscheidsbijeen- komst, Anneke Abendanon voor de vele belangrijke diensten, die zij aan de K.L.M, tijdens haar diensttijd bewezen heeft. Het contact van het personeel van de Civiele Dienst met de passagiers is van onschatbare waarde, aldus de heer Reyers. Het vraagt tact en mensenken nis, eigenschappen, die Anneke Aben-I danon zeker bezit. De heer Reyens iseti dan ook van overtuigd, dat deze l<wa-j liteiten haar huwelijk zeer gelukkig zul-j len maken. Ter herinnering aan de tijd, dat zij l de K.L.M, werkzaam is, bood de hee'l Reyers haar een zilveren portretlijstiM aan, waarin, naar hij hoopte,' de ft'"! een plaats zou krijgen, die tijdens d'l laatste aankomst gemaakt was. Eigenlijk, aldus de heer Reyers-I toont deze foto een duidelijke overt*! ding, namelijk een stewardess in u"'! form, terwijl zij een heer zoent, Voo'l dit speciale geval werd dit echter doo'l de vingers gezien (de heer was haartoe-f komstige echtgenoot.) Direct daarofl maakte Anneke zich nogmaals aan d''l zelfde fout schuldig', door de heer M'l ers stevig op beide wangen te zoen*! Ook deze overtreding werd getolereei"-! Anneke Abendanon hoopt begfl Maart te trouwen. Zodra het Mj klaar is", zegt zij. Het echtpaar Sto»! Abendanon zal zich in Nijver*! gaan vestigen. ,1 De heer Plesman kreeg dus indeel toch gelijk, hoewel Anneke nog' gunstige uitzondering vormt. Zij b namelijk drie jaar en tien maanden^ilJI stewardess bij de K.L.M. Gemid''' wordt er echter op gerekend, dat .stewardess slechts twee jaar in die*| blijft, waarna Cupido een spaak in "'l vliegwiel komt steken. -O- HAREN AFGERUKT De haren afgerukt door spoeliiiacW'l overkwam een meisje in de textie" 1 briek Delana te Dedemswaart. arbeidsters zetten de machine testo''| stil, maar intussen waren er ''c'^'''!.;! veel haren uitgerukt, dat de toes*,l van het meisje ernstig was. Thans h*'' de directie bevolen, dat de meisjes sen in de fabriek moeten dragen. !11«''

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1949 | | pagina 4