geschenken óie vpeuqóe Brengen i Gebr. de Waal Zandpad Telefoon 19 Middelharnis A.st, Moeders en Moeders Keijzer's Schoenmasazijnen Leestafel Toen zodat „EILANDEN-NIEUWS" Jan van den Boogert émhk^mseémd Nieuw Speel goed! OëST VIER KONINGSKINDEREN KEIJZER's Schoen magazijnen MEISJESBOEKEN.- JONGENS BOEKEN VOOR DE DAMES VOOR DE HEREN Nog iets moois voor oudere jongens En het meest practische geschenk: KINDERHOEKJE Wij hebben intens onderzocht en vonden de VAN DELFT'S KINDERWAGENS de best afgewerkte, de meest solide en de mooiste modellen. stelden wij alles in het werk om de alleen verkoop te krijgen, gezien ons devies „alleen het goede kan goedkoop zijn" en: het is ons gelukt op ons eiland de VAN DELFT's KINDER WAGENS, uitsluitend en steeds ruim ge sorteerd op ons magazijn voorradig zijn. Verkrijgbaar in Sommelsdijk Telefoon 189 Middelhamis Telefoon 535 Dirksland Straatdijk H.H. Landbouwers en Veehouders!! WM §zult U het Plaatselijk ||s?^blad beschouwen, nu U '"'^weet dat deze krant ge- iieel is afgestemd op de EIGEN lezerskring. Telkens weer wordt er door het gehele gezin reikhalzend naar uitge zien. Dit is de kracht van het Plaatselijk blad, waarvan ook U l^un' profiteren. ükawf/eursscliool 5 en 7-persoons luxe auto's AAGT PRUS! Enkele Ring A 38 - Telef. 399 - Sommelsdijk Ook auto's zonder en met chauffeur in prima staat. die Vw hart veroverden PRIJS SLECHTS f 3.90. Gebrs. de Waal - Middelhamis' -Fori -werk is vv kwaliteitswerk! Fort - schoenen vertonen na veelvuldig dragen geen vouwen en kreukels De gepende rubberzooi (6 maan den schriftelijk gegarandeerd) is absoluut waterdicht en muur vast aan 't bovenloer bevestigd: Altijd droge voeten Voor allen, die veel bij de weg zijn o) heel erg sleets, is -Fort een ware uitkomst. ..Fort'-schoenen lopen langer I Keuze in alle prijsklassen, zowel in molières als bottines. Nedi^patentM? 49855: SOMMELSDIJK MIDDELHABNIS DIBKSLAND OelIiiIoM popjes, bevvoeg-baar, 25 cm hoog 3.75 CJokleiln poppen, zpcr mooi 3.15 Prachtige pop met slaapogen 6.75 Prachtige pop met slaaiMjgen en mama-stem 9.75 PIuclui Beertjes 3.05, 5.15 Blolslieiiwageutjes 1.35, 1.55, 2.25 Kiep-auto's 2.75, f 3.25, 3.95, 4.75 Winkeltjes 1.75, 2.95, 5.25 Houten Icdiltantjes 1.90, 2.90,f 3.90 Timmergereedschap 1.05, 2.15 Hüskranen 3.90 Geweren 3.65 Stryiiplankjes 2.95 Zalfjes kraaltjes 0.30 Kindertasjes, plastic 1.80, 3.75 „Mielce van Kweeklust, 10-13 jaar 0.85 „Vrolijke Iclas van Meester Zandstra" 10-13 jaar 0.85 „Oma's Verliuizing", 8-10 jaar 1. „Marijlce", 10-14 jaar 2.90 „Een zomer van Uet Verhage", 16-20 jaar 3.50 „Tine van Loon", 16-20 jaar 2.90 Diet Kramer, „Zes -|- werd 7", meisjes 14-17 jaar 4.90 „Het hol In het bos", 9-12 jaar 0.75 „Ergens in do wijde wereld'' 10-14 j. 0.85 „De Doorzetters", 12-15 jaar 1.30 „Siem Sehans", 10-14 jaar 2.90 „De Geest van de zwarte Hoeve" 2.90 „Tom Welders», 10-14 jaar 4.90 Celluloid haarzakjes, div. Weuren 0.85 Celluloid zeepdozen, idiv. kleuren 0.50 Siei'adendoosje, mooi houtbrand 1.75 Dozen luxe Post, fraaie tinten 1.50, 2.—, 2.90, 3.50 Foto-albums, groot sortiment 2.90, 3.90, f 4.80, 7.50 Damesportefeiiilles, prachtige leer soorten 3.65, 4.30, 6.20 Damesportemonnales, nieuwste mo dellen 2.05, 3.75, 4.50 Manicures, nnooie uitvoering 3.75, 5.80, 10.25, 13.75 Damestassen, nieuwste modellen 7.90, 9.75, 10.80 ENKELE MOOIE DAMESBOEKEN: Diet Kramer, „Thuisvaarf 5.90 LeenS van Dyk, „Zomnevaart" 3.90 Nymatten Doffegnies, „Huis v. licht schaduw" 6.90 Nijmatten Doffegnies, „Moeder Geerte" 6.90 Luxe schryfmap, gevuld 2.75 Lederen schrijfm^ap, It. leer 7.65 Herenportefeuille, goed' leer 5.65 Herenportefeuille m.et ritssluiting 9.75 Cigarettenkoker, verchroomd 3.60 Marmeren Boekensteunen 4.50, 6.75, 8.75 Actetassen, diverse soorten 6.75, 10.65, 12.50 enz. Fortuna repeteerpotloden 4.95 „Evcrsharp" repeteerpotloden, iets zeer moois 20.75 Vierkleuren potlood 8.75, 17.40 Electriseermachino 7.50 Motor Constructiedoos, hiervan Itan een clectriscliie motor gebouwd worden, waarmee gemaakte modellen kunnen worden aangedreven 13.75 Damesvulpennen, mooi© gevlamde klenren, 14 krts gouden pen 9.79 „ApoUo" damesvulpen, 1 jaar gar. 13.50 „Broadway" damesvulpen, 5 j. gar. 17.40 Herenvulpennen, stalen pen 4.50, 5.70 Herenvulpennen, 14 krts, gouden pen 7.95, 10.25 Herenvulpennen, 14 krts, gouden pen 1 jaar garantie 13.80, 16.80 Herenvulpennen, 18 krts, gouden pen 5 jaar garantie 19.60 Herenvulpen met vulpotlood, prima fabrikaat, in luxe etui 32.50 Beste jongens en meisjes! We beginnen doze weelj weer direct aan liet raadsel. Het is het 4e NOVEMBERKAADSEL: Gevraagd worden 22 woorden, waar van do beginletters een gebod vormen, door Hosea in hoofdstuk 12, tot Israël gericht. Het is ook geldig voor ons al len. Hier volgt de omschrijving: 1. zoon van Hilkia (Jerem. 29.) 2. der ijdel heden, zegt de Prediker, het is al 3. één der grote profeten. 4. stad die gelijk met Sodom en Gomorra werd verwoest. 5. leefde in de eerste en twee de wereld. 6. man die voor Jcremia een rol schreef. 7. medegevangene van Pau- lus (zie brief aan Filemon). 8. beek die David overtrok op zijn vlucht voor Ab salom. 9. koningin die zei: Kom ik om, dan kom ik om. 10. stad in Klein Azië (Openb.) 11. zoon van Peleg (Gen. 11). 12. stierf bij het opvoeren van de Ark (Davids geschiedenis). 13. persoon waaraan Paulus een brief schreef. 14. eerste richter. 15. één van Jezus' dis cipelen. 16. kunt gij niet één met mij waken? (denk aan Gethsemané). 17 wie is en verstandig' onder u (Jaco bus' brief). 18. en schrijf aan deder gemeente ,die te Sardes is (Openb.) 19. geweldig' jager (Gen. 10.) 20. Simson droeg' de jjoorten van op de hoogte des bergs. 21. en één van de zeide tot mij: Ween niot (Openb.) 22. rich- teres. Dit raadsel werd ingezonden door Nellie Ie Comte, Soiiimelsdijk. Nu komen nog wat brieven: Leni F., Dirksland. Jij zwaait dus weleens naar Trijn? Dan ken jij ze be ter dan alleen maar bij de naam. Was het schoerapparaat naar vaders zin? En hoe is het onderzoek afgelopen? Jan en Nico F., Ouddorp. Dat doet m^e genoegen, dat de prjjzen best bevielen. Gelukkig', dat dominee telkens nog heeft bedankt. Maar elke keer moet je 't maar weer afwachten, nietwaar? Is 't varken nogal meegevallen? Jan H., Ouddorp. O. Indische kers uit zoeken, dat heb ik nog nooit gedaan. Ik zou er wellicht niet aan kunnen hel pen. Ik heb drie konijnen minder dan jij, dus dat is niet veel, hè? De bloei van de kastanje en de peer heeft toch niet lang' geduurd, denk ik. Het kwam door het zachte weer. Corrie O., Kijnsburg. Ik had het wel begrepen, dat het met opa toen niet lang meer zou duren, 't Was jammer dat de familie toch nog' te laat kwam. Het is een hoge leeftijd. Is de nachtjapon al klaar op school? 'fc Is een heel werk, hè? Gili F., Dirksland. 't Was niks erg dat je brief niet zo lang was. Toch heb je veel werk gehad, want er was ook nog een nieuw raadsel bij. Dat is in die tussentijd al geplaatst, zoals je gezien hebt. Bram V., Sommelsdijk. Heel goed, om een kaart naar Trijn te sturen. Ik zal volgende week weer wel meer van haar weten. Ik denk, dat ze al veel post ont vangen heeft. Hoe is 't met moeders vinger afgelopen? Maarten T., Ouddorp. Is er al een nieuwe meester? De bieten zijn nu wel uit, denk ik. In de regel is het bieten- uitdoen een koud en vies werk, vooral als het telkens regent. En toch moet het gebeuren, nietwaar? Tony v. d. D., Nieuwe Tonge. Heb je goed naar de oplossingen gekeken? Als je 't weet is 't niet moeilijk, hè Hebben er nog meer roodvonk gekregen? Het is een hele tijd om zomaar thuis te zit ten. Zou je met de auto van M. ook al kunnen rijden Welk merk is het Ans de G., Middelhamis. Is de ver koudheid al over? Vroeg naar bed is toch goed, al ben je nog zo gezond. Een radio heb ik niet, dus heb ik de „zoete suikerbol" niet kunnen volgen. Ik meen dat het geschreven werd door v. d. Hulst. Adrie v. W., Stellendam. Dat had een groot ongeluk kunnen zijn. Gelukkig, dat het zó nog' afliep. Duurde de week plat-liggen niet lang? En gaat nu alles weer goed? Nu is het tweemaal schoon maak moeten zijn op stee. Is alles nu weer aan de kant? Nel H., Ouddorp. Ik kan je potlood- schrift goed lezen, hoor! En je babbelt weer net als voorheen. Do drukte is dus buiten nu voorbij Mooi zoMaar de breipennen moeten blijven ratelen, hè? Ja, als de krant afgedrukt wordt, dan is het een hele drukte. Annie B. O., Nieuwe Tonge. Is je moeder al beter? Zijn er nog veel zieke mensen Die juffrouw ken ik niet. Wat een zwaar varken hadden jullie! Die kuikens (ja, nu zijn 't geen kuikens meer) leggen al vroeg. Lies H., Ouddorp. Nu moet jij er vol gende keer aan geloven, hoor, om een flinke brief te schrijven. Die enkele re gels waren goed bedoeld, hoor! Als je nu eenmaal geen tijd hebt ,wat doe je er dan aan, hè Leni de G., Middelhamis. Twee prach tige briefjes in een apart envelopje! Heel goed, dat jullie zijn gaan ruilen. Nu is het zéker in orde. En ik merk wel dat alles heel leuk gaat. Heb je nog veel huiswerk? Zijn 't moeilijke sommen? Stinie Ie O., Sommelsdijk. Gelukkig dat je geen brief kreeg' van school. Dat vijfje kan in 't vervolg' wel zes worden. Een meisje met een Franse naam (en waarschijnlijk van Franse voorouders) zal de taal uit Frankrijk wel kunnen leren Maarten en Cornells G., Omldorp. Het buitenwerk valt in de winter niet mee, maar binnenwerk in de zomer is óók niet alles, 't Heeft al zijn vóór en zijn tégen, en dat is maar goed ook. Is het werk al een beetje aan de kant? Clara B., Nieuwe Tonge, Neen, allee kan je niet bijhouden, en er is een tijd van komen en van gaan. We kennen el kaar al lange tijd. Het ga je verdei' goed, en, als je zin hebt, mag je gerust nog' schrijven. Je zal het hoekje" wel blijven volgen! Bep de V., Ouddorp. Nog hartelijk ge feliciteerd. Raadsel 1 en 2 heb je nu niet meer in te zenden, hoor! Allemaa!. De tijd is weer dadr om de oplossingen in te zenden. Doe je best. Ik blijf in afwachting', OOM KO. GXD Rode Hoestpoeders van Mijnhardt Doos 4^ et. m^a^^Ê^^^^^^ÊK^Ê^m^amoBr^yi Een nieuw Kindervertelboek. „'t Ik feest, als Moeder voor ons leest", door G. Gilhuis-Smitskamp. Uitgave N.V. W. D. Meinema te Delft. Ja, dan is het feest voor de kinderen, als moeder dit mooie vertelboek voor leest Het is een boek vol prettige vers jes en eenvoudige, spannende verhalen, rijk verlucht met tal van geestige, ge kleurde prentjes van Adri Alindo, de be kende kindertekenares. De peuters, die weten dat moeder dit bock heeft zullen bedelen: toe moeder, lees weer eens voor! De „eerste-klassers" onder de kin deren iuninen hun eerste leespogingen op de grote letters wagen. De verhalen zijn van zeer goede moraal. Voor de feestdagen een mooi cadeau. Fraai en sterk gebonden 2.50. Dat een tweede druk nodig' was, bewijst wel dat dit Kin derboek erg gewild is. „Naar de Tropen'', een nieuw boek van Douwe Egberts. Douwe Egberts, de bekende Tabaks- fabriek, Koffiebranderijen en Theehan- del N.V. te Utrecht, gaf, in vervolg op het reeds eerder verschenen boek ,,Kleu- renvlucht", een nieuw boek uit, geti teld „Naar de Tropen." Dit boek, dat van dezelfde grootte en formaat is als „Klcurenvlucht" is geschreven door W. G. N. de Keizer, tropenkenner bij uitne mendheid en een van de kundigste jour nalisten uit ons land. De schrijver heeft zelf vele reizen gemaakt naar de mach tige eilandengroep in de Indische Oce aan waardoor hij ons weet te vertellen wat hij met eigen ogen heeft aan schouwd. Een stuk geschiedenis wordt ons in zeer prettige stijl voorgezet, vanaf de eerste vaarten, die om de Kaap op de zeilen naar de tropen werden onder nomen. Dan beschrijft hij ons de niéu we wegen die werden „ontdekt" en ook hoe het oude scheepvaartmateriaal bij de voortschrijding der techniek werd vervangen door stoomschepen en later door de prachtige moderne Oceaan' stomers en hypermoderne vliegtuigen, waarmee thans de verbindingen met Indonesië worden onderhouden. Niet al leen in de tropen, maar ook in andere werelddelen Europa, Azië enz. wordt een kijkje genomen. De platen, die dit boek versieren, zijn nóg mooier dan in Klcurenvlucht, zulks door de verbeterde reproductie-techniek. Met de leerzame inhoud en de keurcol lectie kleuren fotographieën, is deze uit gave verheven tot een standaardwerk, wat een sieraad is voor de boekenkast. De kleurenfoto's zijn van W. Berssen- brugge en Mr A. Hustinx. Al is dit boek als reclame voor de fa. Douwe Egberts bedoeld het is een waardevol bezit. Het kan zowel tegen betaling als tegen punten worden aan geschaft en de ouders zullen er pret van hebben, met hoeveel enthousiasme de kinderen de punten zullen verzamelen om aan de mooie platen te komen, ledere winkelier zal er gaarne verder inlichtingen over verschaffen. -O- TOCH BIJSLAG VOOR HET EERSTE KIND? Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend, dat volgens de Memorie van Toelichting tot doel heeft, de wij zigingen op de Kinderbijslagwet die met ingang' van 1 Januari 1950 zouden ko men te vervallen, nog enige tijd van kracht te doen blijven, zulks in over eenstemming met de zienswijze van de Stichting van de Arbeid. ------O------ PROV. STATEN VAN ZUID HOLLAND Winterzitting geopend Met het ambtsgebed opende de Com missaris der Koningin mr L. A. Kesper Dinsdagmorgen om elf uur de winter- zitting van de Provinciale Staten van Zuid Holland. Allereerst werd mevrouw A. C. van Koert-Mulder (C.P.N.) te Den Haag, het nieuwe Statenlid, dat de afgetreden heer Peeters opvolgt, geinstaUeerd. De grif fier leidde haar binnen en zij legde de vereiste beloften af. De verschillende afdelingen zijn daar op geti'okken. Zij komen heden en mor gen in Pulchri Studio bijeen. De vergadering is geschorst tot 20 December. —O------ WORDT KOFFIEPRIJS VERDUBBELD? Zoals zijn gemeld zijn de theeprijzen met 10 cent per ons gestegen. Voor de koffie geldt echter nog de prijsstop, zo dat in de huidige, prijs van gemiddeld 1.per halve kilo de devaluatie nog niet verdisconteerd is. De regering, die centraal de koffie inkoopt, heeft nog geen nieuwe aankopen gedaan. De kof fieprijzen in Brazilië zijn naar „De Rot terdammer" meldt zodanig gestegen, dat nieuwe aankopen stellig de prijs voor het publiek zouden doen verdub belen tot 2.per halve kg en hoger. ------O------ DEVIEZEN DOOR LAGE WATERSTAND De lage waterstand in het oostelijk deel van ons land levert het rijk thans voor deel op. In de rivier de Waal, en ook elders, bevinden zich nog steeds een aantal strekdammen, hoewel er de laat ste jaren reeds veel zijn opgeruimd, om dat deze van geen nut waren. In de loop der jaren zijn deze kribben mede door onvoldoende onderhoud gaan af brokkelen, zodat grote stukken basalt en stortsteen aan de voet der dammen zijn terechtgekomen. Nu het water in sommige waterwegen zelfs zo laag staat, dat bijvoorbeeld woonarken op het droge zitten, zijn de strekdammen geheel bloot gekomen. De Rijkswater staat acht thans de tijd gekomen om deze steen anders duur en met veel deviezen gekocht te bergen. Voor duizenden guldens basalt en andere steensoort wordt nu opgeslagen, om waar nodig, elders te worden gebruikt. In sommige bestekken van werken, door de Rijkswaterstaat aanbesteed, komt daarom de clausule voor, dat als de aannemer deze soort steen moet ver werken, deze te betrekken is op die en die plaats. Met deze Amerikaanse portemonnaie voor HEREN.... en 'n pracht suède of lederen tas voor DAMES zult U 'n ieder zeker verrassen. Evenals vorig seizoen zijn wij wederom tot Uw dienst, om al uw kriel en afval in aardappelen te stomen tot prima veevoeder. Wacht niet te lang, maar geef ons Uw adres op, wij kunnen dan plaatselijk over het gehele eiland af werken, 10.per ton, brandstof Inbegrepen. Aanbevelend, C. GRINWIS DORPSWEG A 585 OUDDORP TELEFOON 81 Publlctttfe van de Nederlandsche Nieuwsblad Pers maakt U in een zeer kor ten tijd klaar voor het examen voor Uw rijbewijs, Spreekt vroegtijdig at. Even als voor de oorlog Uw adres voor bruiloften en partijen. Wf TRIX, IREEN, PIETIE EN MARIJKE: Geschreven door Mevrouw R. Marsman. Tekst door II. M. de Koningin getoetst op feitelijke juistheid. Vele zeldzame en gloednieuwe foto's - Opstellen en tekeningen van de Prinsesjes, uitgevoerd in de echte verf- en kleurkrijttinten. Bestel dit bijzondere boek vandaag nog bij

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1949 | | pagina 6