Uit Italië BLUE BAND - dat maakt het eten extra lekker! AFWEZIG Openbare Vrijwillige Verkoping STRUIK- en KLIMROZEN ZOON HOGCHEM Gemeenteraad Melissant Gemeenteraad Nieuwe Tonge „De Ambachlsheerlijkheïd Stad aan *t Harinsvliet" BLUE BAND smaakt het best FAMILIEBERICHTEN Tandarts Sypkens Middelharnis VulpenreparaSies DENNEH ROHDHOUT aüiQJ ontvingen wij heden: prachtig Mechamsch Speelgoed MOTORFIETSJEf 1.45 EZELWAGENTJE f 1.45 RACE-AUTO f 2.25 LOCOMOTIEFf 2.25 SCHOMMEL-EEND f 2.25 STOOMWALSf 2.75 TREIN OP RAILSf 7.50 VERRAS NU UW KINDEREN!! Gebar. de Waal Middelharnis 22ste'Ja f Het ^al nooit geen m^n regenen Plant daarom nu onze Ie kwaliteit Keuze uit 25 soorten waaronder de nieuwe roos SPEK's YELLOW. Geen luxe prijzen. DIRKSLAND Adverteren in „Eilanden-nieuws" heeft altijd .'.ucces! Wij handhaven onze prijzen! BE'JERLANDSELAAN 126-128 TEL70287 Op de begroting 1950 een baiig saldo van f 5000.— Criiiek op de „Flakkeese Gemeenschap" Salariëring gem.-personeel Onwillige grondeigenaren m Aan- r vorderii niek, aa| van de Een str van de zinnige Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van onze Zoon Johannes Martinus Buth M. P. Buth t W. J. Buth-deRoon Dfrksland, 7 November 1949. Boezemweg A 249 Tijdelijk Ziekenhuis Bethesda Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer COKNELIS V. a. MADEN in leven bode in het rayon Den Bonunel e.o. Hij was een accuraat werker en een goed collega. Wij zullen hem niet licht vergeten. Bestuur en Personeel Alg. Ziekenfonds „W.Z.E.", Brielle. De begrafenis vond plaats op 26 October jl. te Den Bommel. Heden overleed tot onze 1 diepe droefheid na een langdurig lijden, onze ge liefde Broeder en Oom JACOB PRINCE in de ouderdom van 76 jaar en 7 maanden. Mede namens neven en nichten, M. Prince A. Prince Nieuwe Tonge, 5 Nov. 1949. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op Woensdag 9 November a.s. des nam. 2 uur. is VRIJDAG 11 en ZATERDAG 12 NOVEMBER a.s. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig geduldig ge dragen lijden, zacht en kalm, mijn geliefde Man, onze zorgzame Vader, Be huwd- en Grootvader, Broe der, Behuwdbroeder en Oom de heer JAN I,EENDERT KOESE Echtgenoot van L. V. Crclder in de ouderdom van bijna 75 jaar. s Ons van Uw deelneming overtuigd houdende: Stellendam Wed. L. Koese- V. Gelder H. Troost-Koese A, Troost Mz. Melissant: A. Mijnders-Koese C. B. Mijnders Stellendam J. M. Klevit-Koese D. Kievit A. Koese L. Koeso-Foortvliet J. M. Koese Zuilen: N. L. Moerland-Koese M. J. Moerland K. C. Koese C. A. Koese-Markus en Kleinkinderen. Stellendam, 5 Nov. 1949. Achterweg' 280. De teraardebestelling is bepaald op Woensdag 9 Nov. a.s. op de Algemene Begraafplaats te Stellen dam des nam. 2 uiu'. <iebr. de Waal - Middelharnis Uit voorraad leverbaar: TILBALKEN PONGEBBOMEN, HEININGPALEN, SLAGPALEN enz. Fa. P. DE KOBTE ZONEN TELEF. 24 OUDE TONGE door Mr J. M. Hempenius, Notaris te Middelharnis, op Vrijdagen 11 en 25 November 1949 te 15.30 uur, in resp. Café Smits en Café Peekstok te Stad aan 't Haringvliet, van de eigendommen van: bestaande uit plm. 81.56.93 ha weiland, gjorsweiland en dijk; plm. 72 lia rietland, gors en slikken, waar van in totaal plm. 150 ha in eigen exploitatie.. Opzichterswoning en visrechten. Erfpacliten en Becognities. Aanvaarding en betaling 2 Januari 1950. Veilingboeicjes met kaarten 1.per stuk en in lichtingen verkrijgbaar ten kantore van genoemde Notaris, Hoflaan C 155, Middelharnis, Telefoon 23. BLUE BAND PA ABT FIJNE SMAAK AAN VOEOZAAMHEêD U proeft hef directwat met Blue Band bereid is smaakt beter. Blue Band is altijd lekker, al tijd vers. Een heerlijk voedsel en zo kern gezond De beste natuurlijke vetten dienen tot grondstof, geven Blue Band een zeer hoge calo rische waarde! BlueBand. smakelijk, voedzaam, gezond vraag er met nadruk om BB 119-0194 2 clubs, 4 stoelen, pracht bekl. n. keuze slechts 189.- 2 clubs, 4 stoelen, zw. kwaliteit met pracht trijp naar keuze 245.-. Bedstellen: gevuld met prima kapok nu 97.50. Onverslijtbare cocosloper 50-70-100 breed vanaf 3.95 per meter. Bij aankoop van 350.Uw reisgeld terug. (VERVOLG) Sluitend© begroting 1950 Er moet een betere verbinding komen. B en W, aldus burg van Heijst, zijn met de begroting 1950 zeer nauwkeurig te werk gegaan. Alle posten zijn aan de hoge kant geraamd en het is zeker, dat alles hiervoor gedaan kan worden. De post onvoorziene uitgaven be draagt 8000.doch wordt thans ver minderd met 3000.voor de rouwka pel, zodat deze thans 5000.wordt. Om deze post te benutten, denken v/e bv. aan het zetten van een geboviwtje op de speelweide, het aanschaffen van een grasinaaimachine. Het verheugt de voorz. dat de gemeentebegroting slui tend kan worden aangeboden. Als uitgaven komen op deze begro ting o.m. voor; Onderwijs-vergoeding 1942-1947 3600.- Het bijhouden van de O.L. School 400 Afheining der vuilnisstortplaats 400.- Nieuwe uniformen v. d. brandweer 500 Verhoging subsidie aan het iileuteron- derwijs van 5.- p. leerling p. jaar. Het aanbrengen van nieuwe straat- naamborden 500.- Voor straatverlichting 1600.- De post onvoorziene uitgaven van 5000.is zeer bevredigend. De toe stand van onze financiën is zodanig, dat we niet ruimer kunnen gaan leven, want onze totale schulden bedragen nog lOO.OOO:Ondanks dit, mogen we toch een toon van dankbaarheid la ten horen. Jammer dat we nog niets over het bouwvolume 1950 kunnen me dedelen. De posthouderswoning wacht hier nl. op. Dhr V. d. Vliet: (rapporteur) De begro ting was naar onze zin. Tegen een pimt maak ik bezwaar d.i. tegen de contri butie-betaling van 105.aan de Fl. Gemeenschap. Dhr V. A. Spaan: Het is mij opgeval len, dat de gemeentebode per dag min der verdient dan een arbeider per uur 340.— per jaar) Na enige discussie werd besloten dit bedrag te verhogen tot 450.per jaar Voorz.: De subsidie aan de F. G. is bepaald op 0.05 per inwoner. Dit wordt nu ook voorgesteld voor 1950. Ik kan me voorstellen, dat U dit bedrag niet met veel enthousiasme geeft, omdat U geen directe resultaten ziet. Het is moei lijk met deze instanties, doch het wil niet zeggen, dat ons eiland op de lange duur er geen voordeel van heeft. De be langstelling voor onze streek is bij ho gere instanties wakker geschud. De vraag of dit nu direct omge zet is in klinkende munt, kan ik zon der meer niet beantwoorden. Betreffende het verkeer vallen er verbeteringen op te merken. De boot vaart nu 14 of 15 maal per dag. Ik wil echter niet zeggen dat dit anders niet was bereikt. De P.G. kan nu eenmaal vlugger werken, dan 13 gemeenteraden. We moeten nauwlettend hun activiteit blijven gadeslaan en er vooral op letten, dat ze zich niet gaat bewegen op wat des Raads is. Verder heeft de F. G. een onderzoek doen in stellen naar het culturele leven, bestrij ding werkeloosheid. In verband met Uw rapport heb ik mij met de voorz. in verbinding gesteld. Mocht men het be drag niet nodig hebben, dan krijgen we het gedeeltelijk weer terug. Thans heb ben we een vertegenwoordiger in de F. G. (dhr V. Rossum)gaan we nu minder betalen, dan krijgen we misschien in 't geheel geen zeggenschap. Dhrv. d. Spaan: De F. G. werkt ad viserend. Voorz.: Doch ook stimulerend. Er zijn vele hooggeplaatste personen op Flak- kee geweest en daar heeft de F. G. voor gezorgd. Dhr V. d. Spaan wil de subsidie ver lagen. Dhr V. d. Vliet: Houden we dan nog rechten over? Dhr Vogelaar: Goed voorbeeld doet goed volgen. Voorz.: In de statuten is het bedrag bepaald. Het beste lijkt het mij een voorstel bij de F. G. in te dienen. Weth. Leydens ziet er voordeel in, dat het gemeenschappelijk wordt gere geld. De raden hebben te lang werk. Dhr Vogelaar vindt de werkzaamhe den bezwaarlijk en niet de kosten. Had den we niet zonder de F. G. deze resul taten kunnen bereiken. De culturele commissie is iets wat niet op de weg ligt van de F. G. Deze taak behoort bij andere instanties. Het jeugd- leven is ook geen zaait van de F .G. Dit is een taak voor de ouders en de kerk. De F. G. vond, dat de gemeente besturen niet representief waren. Dit is ook te lezen in het boekje van liet We tenschappelijk Genootschap. Dit zijn op merkingen, die niet pleizierig zijn voor de raadsleden. Ik vroeg me dan ook af: is de invloed van de F. G. wel voldoen de? De Voorz.: De F. G. is in ieder ge val geen log apparaat zoals de gemeen teraden. Het gaat nu eenmaal niet aan om alle meningen naar buiten uit te dragen. Wat betreft het culturele leven, dat stem ik volmondig toe, doch zij l<an stimulerend werken en de eerste stoot geven. Ik sta niet afwijzend tegenover de P. G. Ik persoonlijlt, ben dankbaar wat ze voor ons gedaan hebben en dat ze het wakker hebben gemaakt. Dhr Vogelaar greep ook terug op het verle den. De raadsleden hebben hier toch zelf aan mede geholpen. Dhr Vogelaar: Dr Smeding zag zo wel de noodgemeenteraden als de ra den van voor de oorlog niet voldoende representatief. De meeste leden hadden niet veel onder hun pet. De Voorz. vindt het bezwaarlijk, dat de vertegenwoordigers der gemeenten zo spaarzamelijk in het Dag. Bestuur waren opgenomen. Men houdt niet vol doende rekening met de gemeentebe langen. Weth. V. Bossum (lid van de F. G.) heeft ook bezwaar. Bij de oprichting ging het alleen over het verkeerspro bleem en daarom is er weinig tegen kanting gekomen. Inderdaad heeft ze op dit punt veel gedaan en was ze ook zeer actief. Wie zou niet graag een betere verbinding zien. Zonder echter de ge meenten er in te kennen, heeft het dag. bestuur een schrijven aan de Fa. v. d. Schuijt gezonden met het verzoek op Zondag een boot te laten varen van Ooltgensplaat naar Dintelsas. Ook heeft het dag. bestuur een verzoel?; gericht aan Ged. Staten om een subsidie voor het Philharmonisch Orkest. Dit zijn be zwaren mijnerzijds. Dhr v. d. Vliet: Door het verkeers probleem is de F. G. met enthousiasme ontvangen, doch nu zijn ze ook op an dere punten bezig en dat hoort niet. Dhr Vogelaar: Dat ze de verkeersza ken hebben aangepakt is goed geweest, doch wat hebben ze uiteindelijk bereikt? Weth. V. Rossum: Ik moet tegen spreken dat de Raden dit ook hadden bereikt. Dhr Vogelaar: Het grote is gedaan en nu hebben ze weer wat anders op gezocht. Ze halen problemen aan, die niet op hun weg liggen. De Voorz.: Het grote werk, moet nog gedaan worden en daar moeten we op blijven hameren. Er moet een betere verbinding komen Weth. V. Bossum: Men wacht op de uitslag van het rapport. Dhr Vogelaar: Ze moeten blijven op het terrein waarvoor het is opgericht. De Voorz.: Ik zie gaarne een mak kelijk apparaat, dat een spreekbuis is voor Plaklcee. In onze Raden duurt het te lang. Wat wil de Raad: 0.05 per inwoner of wijziging der statuten. Weth. Leydens: Alles of niets, hij wil het nog een jaar wagen. De Voorz. wil thans een schrijven richten aan de F. G. en wil hierin me dedelen, dat de gemeente Melissant zich dit jaar nog niet aan de subsidie wil onttrekken, doch vraagt om grotere in vloed van de genaeenten in het Dag. bestuur en om vermindering van sub sidie. Met dit voorstel gaat de Raad ac- coord en tevens wordt de begroting 1950 m.a.s. aanvaard. Weth. v. Rossum geeft als toelichting op de begroting, dat hij tegen alle posten van verzekering is. Bondvraag: Dhr Kieijzer: Hoe zit het met de rio lering aan de Binnenweg in verband met de afwatering der huizen en hoe staat het met de schuim blusapparaten De Voorz.: Dit zal nog voor elltaar v/orden gemaakt en voor Uw tweede vraag is nog geen oplossing gevonden. Dhr V. d. Vliet: Waarom is de bouw van de nieuwe woningen niet gegund aan de laagste inschrijver! De Voorz.: Hierop zal ik in besloten zitting antwoorden. Vervolgens gaat de Raad in besloten zitting teneinde 8 nieuwe woningen toe te wijzen. Aan de navolgende personen werd een nieuwe woning toegewezen: M. Hees- termans, A. Melissant, Corn. Tieleman, J. Driesprong, A. Sclians, W. Helmstrijd Dames Kleijnenberg. Vrijdagavond kwam de Raad der ge meente bijeen. Nadat Burgemeester v. Hofwegen met gebed had geopend, bracht spreker dank aan een ieder, die van zijn belangstelling had blijlc gege ven tijdens zijn opname in het zieken huis te Leiden. In liet bijzonder richtte hij een woord van dank aan dhr Tijl, weDce hem zo dikwijls daar heeft be zocht. Tot mijn spijt aldus spr. was ik niet in de gelegenheid om op 6 Sept. jl. de nieuwe raad te installeren. Toch wil ik hierbij nog even stil staan. U, heer Tijl, als vertrekkende 1ste wethouder zeg ik hartelijlc dank voor de prettige wijze van samenwerking. U bent sinds lange tijd de figuurlijke vader van mij geweest en ik hoop, dat U nog lange tijd de geestelijke vader dezer gemeen te mag zijn. Tegelijlc met U vertrok dhr v. Ees teren als wethouder en als raadslid door wel zeer droeve omstandigheden in zijn gezin. Als stille werker ging heen dhr Luchtenburg. Dit was iemand van weinig woorden, doch die graag die dingen deed, die hem nodig voorkwa men. Ik hoop, dat hij het zal weten te verzetten, dat hem het raadlidmaat- schap is ontnomen. Voorts zie ik twee nieuwe gezichten in de raad, welke een zeer zware taak op hun schouders krijgen. Het zal een hele inspanning zijn onn goed werkzaam te zijn, vooral voor dhr v. d. Doel, om dat hij gezien wordt als vertegenwoor diger van een bepaald dorpsdeel, doch dit onderdeel behoort bij Nieuwe Tonge. Over de heren Dekker en van Alphen zal ik weinig zeggen. IK hoop op een prettige samenwerking, doch hieraan behoef ik niet te twijfelen vooral als ik zie wat er op deze manier reeds is ge beurd. Dhr Tijl dankt de voorz. voor de pret tige woorden en vindt, dat deze wel een beetje te ver is gegaan met zijn gees telijke vader. Je bent, aldus spreker, van mij een vriend geworden. F"eds de eer ste maal ben je me goe.:; jevallen en dat is steeds beter gewoK c a en ik hoop, dat we er nog dikwijls sai'Aen over mo gen praten. Dan worden de notulen der beide vo rige vergaderingen vastgesteld. Ingekomen stukken en mededelingen: Een schrijven van de Commissaris der Koningin beti'effende gelukwensen bij het Koperen Huwelijksfeest. Een verzoek van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren om sub sidie. Een schrijven van het Dagelijks Be stuur der Gascentrale „Flakkee" aan biedende de begroting 1950. Alle stukken werden voor kennisge ving aangenomen. Betreffend» de bezoldiging van wet- houders, welke is verhoogd tot 300.-. merkt dhr Tijl op, dat hij altijd maar een jodenfooitje heeft gehad. Ik lieb het nog nooit getrokken. De Voorz.: U krijgt zeer waarschijn lijk dit bedrag van terugwerkende kracht uitbetaald, doch dit is geen voor stel van de Raad geweest maar van Ged. Staten. In de Commissie tot Wering School verzuim werden als leden benoemd de heren C. de Glopper, J. van Balen, H. A. van Tilborg, W. Kievit Czn. en W. C. van Vliet .terwijl als lid in de Woning commissie, vacature T. Luchtenburg, werd gekozen dhr W. Tijl P.Czn. Door dat dhr V. Eesteren heeft opgehouden raadslid te zijn, werd in zijn plaats als lid in de Commissie Bouw- en Woning toezicht benoemd dhr A. v. Alphen Hz. Ter zitting deelde dhr Tijl mede, dat hij als lid van bovengenoemde commis sie bedankte, omdat hij geen wethou der meer was. De Voorz. kon dit standpunt begrij pen en billijken, In zijn plaats werd ge kozen dhr S. Dekker. Als leidster der Kleuterschool Prin ses Marijke" werd aan mej. N. Kievit op haar verzoek per 1 December a.s. eervol ontslag verleend. Nadat in een besloten zitting over haar opvolger was gediscussieerd, werd na heropening uit 6 sollicitanten mej. W. Verhage te Middelharnis benoemd. Vervolgens kwam ter sprake het lid maatschap van de Historische Vereni ging „Vigilate Deo Confidentes". Deze vereniging treedt op als historie-be schermend-instituut, houdt excursies en lezingen, geeft een mededelingenblad uit en doet een jaarboelt verschijnen. Dhr Tijl: Hebben we daar nog nut van of gaat het net eender als met de Bond voor het vloeken. De Voorz. Van deze vereniging gaat een opvoedende taak uit en in de toe komst hopen we er profijt van te trek ken. Het is niet een gedwongen ver eniging zoals Stad en Land. Dhr. V. OpateJten ziet het nut er niet van in een wenst daarom aantekening tegen te hebben gestemd. Alle andere leden gingen er mede accoord om met ingang van 1950 voor 15.lid hier van te worden. Eveneens Vv^erd besloten om een fi nanciële steun van 30.te verlenen aan het Instituut van Bestuursweten schappen. Dit Instituut stelt zich ten doel om op alle mogelijke wijze de vor ming van de gemeente-ambtenaren te stimuleren. Tuinbouwcursus Tegen het voorstel van B. en W. om een lokaal van de O. L. School beschik baar te stellen tegen de gebruikelijke vergoeding van 1.50 per avond ten bate van een te houden 2jarige tuin- bouwwintercursus wordt nogal ge ageerd. Dhr. Tijl vindt het vreemd, dat pas na afloop van het seizoen een verzoek om subsidie in het tekort van do cur sus mag worden aangevraagd. Waar om kan dat nu niet gebeuren? Deze cursus is tenslotte in het belang van de gemeente, omdat men op deze v/ijzo wil trachten een uitgebreider teelt van verschillende vruchten te krijgen. De Voorz.: Wij zijn er van overtuigd dat dit van groot belang is dat deze cursus wordt gehouden. Men heeft al leen maar om het lokaal gevraagd en niet om subsidie. Dhr. Tiyi: Ze zouden geld toe moe- tenhebben en tevens wijst spreker op het hinderlijke lawaai, dat de jongens buiten maken. De Voorz.: Dit komt door omstandig heden, want in de andere lokalen, niet aan de weg staande is geen licht meer. Zodra er electrisch is, krijgen ze ande re lokalen. De politie doet wat ze kan, doch nauwelijks zijn ze weg en dan be gint het weer. Hier ligt m.i. een pracht taak om de jeugd anders op te voeden. De vereniging moet een ver zoek indienen voor subsidie. Dhr Opsteiten: In andere gemeenten geven ze voor dit doel ook ruimte zon der onkosten. De VoorZ.: Geval voor geval moet be keken worden. Dhr Opstelten wil eventueel een voor stel, om het lokaal gratis beschikbaar te stellen, ondersteunen. Weth. Dekker: We hebben, toen dit besluit genomen werd, er reeds op ge wezen, doch toen kon het geen meerder heid halen. Dhr Tijl: Ik betaal het liever zelf dan dat ik om subsidie vraag'. De Voorz.: Ik heb ook zitting in die commissie. Het voorstel van B. en W. wordt zon der lioofdel. stemming aanvaard. Salariëring gemjeente-personeel Door Ged. Staten is bericht gezonden, aldus de Voorz., dat ons besluit van 3 December 1948 tot regeling van de sa larissen van het gemeente-personeel is goedgekeurd. Voorts bieden zij aan een salarisregeling voor gemeente-secreta rissen. Bovengenoemde salarissen liggen thans op het maximaal voor deze ge meente toegestane niveau. Verhoging kan alleen dan plaats vinden, wanneer vermeerdering van het aantal inwoners ontstaat tot een aantal boven 3000. Ge zien de moeilijkheden die steeds weer ondervonden worden om in geval van vacatures, sollicitanten te vinden die be reid zijn naar deze streek te komen, zou ik aldus de Voorz. willen voorstellen om pogingen aan te wenden dat deze ge meente inplaats van in de derde, in de tweede klasse zal worden ingedeeld. Dhr v. Opstelten: Laten we proberen in de 1ste klasse te komen. De kosten zijn hier niet lager dan in de stad. Dit verzoek moet van alle Flakkeese ge meenten uitgaan. De Voorz.: We zullen heel blij zijn als we de 2e bereiken. Dhr v. Opstelten: Hier Itan de Flak keese Gemeenschap nuttig' werk doen. Besloten wordt om een verzoek in te dienen om in de 2e Idasse te worden ge plaatst. De afd. Nieuwe Tonge van „Het Groe ne Kruis" heeft medegedeeld, dat de pensioenverzekering van de wijkzuster onvoldoende is geregeld en dat, nu ver wacht kan worden dat zij per 1 Augus tus 1952 met pensioen zal gaan, de grondslag moet worden verhoogd. Het gevolg hiervan is dat de Afd. van 19491952 meer premie moet beta len: Besloten wordt om voor 1949 het gehele tekort van 825.54 voor reke ning der gemeente te nemen en zal be taald worden uit de reserve, welke is gevormd voor het dekken van tekorten. Voor 19501952 wordt de jaarlijkse subsidie verhoogd met 166.38. Tenslotte is de kerkeraad van de Ned Hervormde Kerk bereid gevonden de ga rage, staande naast het wijkgebouw te verhuren voor 2.50 per week. M.a.s. wordt dit aanbod aanvaard. In de eerst volgende raadsvergadering zal er een definitief plan komen. Rondvraag. Dhr Tijl: Hoe zit het met het schoon maken van het riool. De Voorz.: We hebben te maken mot de polder lozende op haven Middelhar nis en met de Oude Polder lozende op de haven van Klinkerland. Met de laat ste is volledige overeenstemming be reikt. In het eerste geval zijn er nog 4 landbouwers die weigeren. Er is nu aan Ged. Staten verzoclil de polder op te dragen, dat ze hier moot optreden. Inmiddels heeft de aanbeste ding reeds plaats gehad en werd het ge gund aan de fa. Dijker's te Middelhar nis, welke dit een maand na 28 October jl. moet opleveren. Dhr Tijl: Waarom is er geen aanbe steding gehouden? De Voorz.: Er heeft ook een combi natie van Nieuwe Tonge naar inge schreven, doch deze lag 900.hoger dan de fa. Dijkers. Weth. v. Alphen: P. v. d. Valk moet dit werk uitvoeren, en deze zeide me, dat ze er eerstdaags aan zullen be ginnen. Dlir V. Opstelten: Komt de gemeente hier niet op een terrein, waar ze niet hoort. De polder moet zijn verplichtin gen nakomen. Kunnen de betrokken personen nu niet tegen ons zeggen, daar heb ik niets mee te maken. Weth. Deltker: U moet de zaak niet gaan verwarren. De gemeente neemt het initiatief om deze personen bij el kaar te brengen en doet dit niet als publiekrechterlijk lichaam. Dhr V. Opstelten: Daar ga ik mede accoord. Mijn bezwaar is echter, dat er vier eigenaren niet willen betalen, wie is dan aansprakelijk? De Voora.: Tegen die tijd, dat ze daar beginnen is er een oplossing, waardoor v/ij niet in de boot zitten. Dhr Tijl: Hoe zit het met de riolen van de West- en Zuiddijk De Voorz.: Dit zal worden onderzocht Dhr v. Opstelten: Is B. en W. niet bang dat ze een precendent scheppen! Met de polder Klinkerland is het in or de en nu gaat de gemeente actie voeren. Weth. Dekker: De polder gaat er vol komen mee accoord. Het polderbestuur lozende op de haven van Middelharnis is gruwelijk in gebreke gebleven en heeft niet gedaan, wat ze volgens haar regle menten kan en moet doen. Dhr Tijl: Waarom is het Weeshuis wel gegeven aan de Kleuterschool en niet aan de Postduivenvereniging De Voorz.: Ze hebben het allebei, doch de kleuterschool was de eerste (mondelinge) aanvrage. We kunnen dit echter voorkomen door het voortaan schriftelijk te laten aanvragen. Ik heb me altijd geïnteres seerd voor de postduiven. Het is wel eens moeilijk en onprettig, wanneer men niet alles krijgt waar men op had ge rekend. Dhr Tijl: Is het niet mogelijk, dat schriftelijke aanvrage er eerder was, dan de mondelinge? Weth. Delsker: Dat neem ik niet e» dat is niet zo. Ik kan het niet helpefli dat hetzelfde bestuurslid voor de ene vereniging meer voelt dan voor de an dere en dus zijn plicht niet verstaat. Dhr V. Zielst: Hoe staat het met he' verenigingsgebouw De Voorz.: De gelden zijn bij elkaar. doch het Julianafonds stelt het alleen maar beschikbaar aan een verenigin? ingesteld in de gemeente en niet aan het gemeente bestuur. Dit komt de volgende maal aan orde. Dhr V. Opstelten: Wordt het oude brandweerhuisje opgeknapt Dhr v. d. Doel: Voldoet de nieu* spuit De Voorz.: Wij hebben wel een mon delinge mededeling, doch nog ge«s schriftelijke. Dan volgt sluiting. Amer| «logelijl Op I Itunst. hebben Geen de vor^ dienstbEL comforti daar ort het maJ Weteij land ha Alle dienstba makkeli geldt hJ Zo h4 hond ir

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1949 | | pagina 4