Keijzer's Schoenenmagazijnen is en blijft Uw adres voor goede schoenen Sommelsdijk - Telef. 189 Grote voorraad in KINDERSCHOENTJES in verschillende prijzen. Rood, bruin en zw^rt. HIELBANDSCHOENTJES zeer voordelig f 5.65 RUBBERWERKLAARZEN vanaf f 8.50 tot f 11.30 Koopt nu RUBBERLAARZEN voor Uw kinderen, alle maten steeds voorradig DAMES-en HERENSCHOENEN steeds iets nieuws! Dus allen naar het welbekende adres MIDDELHARNIS DIRKSLAND, Straatdijk steun- en Gemakschoenen merk TRUEFORM Over service en dank baarheid DE BOERDERIJ AAN DE VAL Zaterdag 10 September 1949 „E IL A N D E N-NIE U W S BIz. 3 164. De oorzaak van de brand was een petroleumstel dat in brand ging, en di rect de keuken in vlam zette. Door omwonenden kon de brand nog geblust worden, zodat erger voorkomen urerd. Daar de woning in de bebouwde liom staat liet alles zich ernstig aan zien. De brandweer die gealarmeerd werd, was direct ter plaatse, doch behoefde niet meer aan de blussing deel te nemen De gemeente heeft de lokalen der Kleuterschool grondig laten opknappen, pe kleuters worden a.s. Maandag weer verv/acht. OUDE TONGE Predikbexirten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 uur Ds Postma van den Bommel en sav. 6 uur Ds Goed hart van Middelhamis. De landbouwer W. Lokker had het ongeluk zodanig met zijn motorrgwiel te vallen dat opname in het ziekenhuis noodzakelijk was. STAD AAN T HARINGVLIET Ppe- aikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en sav. 6 u. Ds Helms van Tange Alteveer. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur Ds Lannings van Fijnaart. Geref. Gem. 9.30 «n 6 uur lezen. Van de landbouwer J. L. Koert is «en koe gestorven welke door de Gekro is weggehaald. De militair G. den .Hollander is uit Indië teruggekeerd. Maandagavond reed een vrachtwagen •vanaf de Kaai den Achterweg op en daar Joh. Meiaard op de hoek stond, itreeg hij hét wiel over de voet zodat hij met een gebroken been in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Dhr F. V. d. Valk Wz. is deze week in het ziekenhuis opgenomen om een operatie te ondergaan. BEN BOMMEL Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en sav. 6 uur Ds Postma. Geref. Kerk voorm. 10 en sav. 6 uur Ds Blauw van Baam. Auto van de d^jk. Doordat 2 auto's op de Molendijk in botsing kwamen reed de ene auto van de dijk en kwam in de sloot terecht. Persoonlijke ongelukken kvjramen niet voor. OOLTGENSPLAAT Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 uur dhr Vetter van Middelhamis en sav. 6 uur Ds Sonnenberg. Geref. Kerk voorm. 9.30 uur Ds Scherpenisse Bev. ouderlingen en sav. 6 uur idem H. Doop. Geref. Gem geen opgaaf. G. Kobus en L. Overbeeke zijn als militair ingelijfd bij het corps Infanterie te Bergen op Zoom. Aan dhr L. Meijer is vergimning verleend tot het bouwen van een loods aan de Langeweg bestemd voor het sor teren van landbouwproducten. Uitslag aanbesteding voor het bou wen van een Hotel-Café-Restaurant voormalig Hotel Hobbel) aan de Kaai te Ooltgensplaat voor rekening van dhr P. Vinke aldaar. Architect: dhr C. D. Bogaerds van Numansdorp. In massa werd ingeschreven door: fa. y. d. School, Tilburg 65.170.—; Gebr. r. Ree, Metselaars, Ooltgensplaat 64.000.Bouwbedrijf M. H. Damen, Breda 63.999.S. de Vries, Aanne mer, Breda 62.400.J. Versaevel, Achthuizen 61.000.—; G. v. d. Welle De zaak van Os kam wordt nog maals onderzocht In zijn zitting van 17 Augustus behandelde de Bij zondere Raad van Cassatie het be roep van Willem Oskam uit Mid delhamis, die door het Bijz. Gerechts hof te 's Graven- hage veroordeeld was tot een ge vangenisstraf van 20 jaren met af trek. O. was lid van de N.S.B, en had als marechaussee tal van huiszoe kingen en arresta ties verricht in de bezettingstijd. De procureur-fis caal concludeerde in de zitting van Woensdagmorgen tot terug verwij zing dezer zaak naar de raadsheer commissaris. en L. Bakker den Bommel 60.500. A. V. d. Welle metselaar, Ooltgensplaat 58.650.W. Mooijaart Oude Tonge 55.500.J. Tieleman en Zoon Melis sant 55.000.A. Mans Melissant 54.900.C. Smeets Achthuizen en A Troost Melissant 54.875. In percelen werd ingeschreven door A. Kreeft en Zn. Schilders Ooltgensplaat 3.351.20; L. T. Ras, schilder, Ooltgens plaat 2.540.fa van Eek, schilders bedrijf, Rotterdam 2321.—; W. Over beeke, electriciën, O'plaat 1.465.85. Begroting was ruim 52,000.Gun ning Is aangehouden. Burg. Stand. Geboren: Petronella Arentje, d.v. P. Braber en L. Kreeft, Anna Maria d.v. L. Bom en L. J. Fase; Anna Bastiaantje Arendje, d.v N. Kamp en T. V. d. Made; Bouwen Klaas z.vf j. C. de Ruiter en C. Breeman; Pietemella d.v. J. Snaauw en E. C. Hobbel; Bou- dewina Jannetje, d.v. C. de Vos en F. Langeweg, Cornells en Maatje, d. en z. van C. V. d. Vliet en N. Kammeraad. Gehuwd: Jan Neels 32 jafar en Mar- garetha de Vos 26 jaar. Overleden: Adriaantje Aagje Bom, 67 jaar, Kommer Braber, 62 jaar, echtge noot van N. Mookhoek; Cornelia van Dam, 75 jaar, echtgenoot van J. Pie- terse; Teunis Troost, 88 jaar weduwn. van M. J. Nattekaas; IJzebrand Nelis 68 jaar, echtgenoot van A. Mieterse; Cornells Elizabeth Elenbaas 62 jaar, echtgenote van C. Korteweg. Ingekomen: G. de Winter van Baren- drecht; A. F. v. d. Made en gezin van Best. Vertrokken: J. C. Bakelaar naar Er- melo; C. J. Broekhuijzen naar Rhenen; J. Buscop en gezin naar De Werken; J. Klink en gezin naar Den Bommel; F. J. Janssen en gezin naar Best; W. G. M. van Vught en gezin naar Bergen op Zoom; P. D. Maas naar Heemstede; L. C. van Helvert naar Baarle Nassau; F. Th. Vermaat naar Nieuwe Tonge. Het is een ongeschreven wet voor het spoorwegpersoneel om service te verle nen aan de reizigers, waar dit maar mo gelijk is. Het vraagt hiervoor geen dank, maar een zeker gevoel van tevredenheid indien de moeite tot resultaten heeft geleid, is gerechtvaardigd. Vele reizigers echter stellen de be hulpzaamheid van het spoorwegperso neel op hoge prijs en dat hun dankbaar heid voor de spoorman zeer aangena me gevolgen kan hebben, moge blijken uit de ervaringen van de heer W. Kip- persluis, spoorwegambtenaar, die op het station Utrecht een Engelse reiziger uit moeilijkheden hielp. Door een versper ring op een der hoofdlijnen en het te- zelfder tfld zeer mistige weer hadden enkele treinen vertraging en daardoor miste de Engelsman de aansluiting op de boottrein naar Hoek van Holland. Een plaats in een extra Dieseltrein, die toch leeg naar Rotterdam moest, was spoedig gevonden en aan het Maassta- tion stond bij aankomst van de trein reeds een taxi klaar om de reiziger naar het station D.P. te brengen. Daar kon hö de trein naar Hoek van Holland halen. Er was in Utrecht nog juist tijd ge weest voor een mondeling bedankje, het noteren van de -naam van de heer Kip- persluis en het doen van de belofte, dat, mocht hij ooit in Engeland komen, hij de gast van de Engelsman moest zijn. Enkele maanden later ontving de spoorman een uitnodiging van Engelse collega's om enige tijd bij hen door te brengen. Na dit verbljjf volgde èen week end in Londen, aangeboden door de dankbare Engelsman, die directeur bleek te zijn van een firma en die een der prachtigste kamers van een groot Lon- dens hotel, het Russell Hotel had, had laten reserveren. De uitnodiging, om nog een week in Londen te blijven en op kosten van de gastheer verschillende uitstapjes te maken, kon de heer Kip- persluis niet aanvaarden, omdat zijn ver lof ten einde liep. Waartoe service al niet kan leiden. EEN KOE ALS LIFTER Een Brabants automobilist kreeg on der Geledrmalsen een ongewone lifter Op een spoorweg sprong nl. plotseling een koe op de motorkap en bleef daar zitten tot de auto tot stilstand was ge komen. Midderwijl was echter de motorkap bezweken en ook de motor was door de ongewone laatst beschadigd. De koe stapte rustig van de auto en stond even later al weer te grazen van een der thans schaarse plukjes gras op Betuwe bodem. Een woord op z'n pas De bekende ds Budding stond bekend om zijn vrijgevigheid. Men trachtte daar misbruik van te maken. Eens zei iemand tegen hem: ik ben vannacht op U ge wezen, dat U mij met 500.zou hel pen. Toen antwoordde ds B.: wacht dan tot ik ook op U gewezen word. (Kerkblad Geref. Kerk Koog aan de Zaan.) 30 DOOR H. NOORMAN V „Hebt u uw zoon nooit meer gezien?" „Neen, dominé." „En heeft hij da:h niet geschreven?" „Neen, dominé. Nooit." „Maar dat was toch ook niet goed." O, ik pleit mijn jongen niet vrg. Hij <3eed ook verkeerd. Maar naar mijn eer lijke mening heeft mijn man de meeste schuld, 't Is hard, om het te moeten neggen, want voor mij en ook voor Stien, dat is m^jn getrouwde dochter in Harenstede, is hg zeer goed." „'t Is een vreselijk geval. Je weet niet, "Wat je er van zeggen moet. Goed ge- liandeld heeft uw man .niet. Een kind dvrtngen tot het kiezen van een beroep, Waarin het geen lust, geen aanleg heeft «n waartoe het geen roeping gevoelt is absoluut verkeerd. Het is mg op het ogenblik nog een raadsel, hoe het zo ver ïs kunnen komen. Maar ja, ik ken noch ^w man, noch uw zoon. Weet u van uw jongen niets? Al die ja,ren niets ge hoord? Weet u ook niet, of hü nog In leven is?" „'k Weet het luet, dominé, Hoe zou Ik dat gewaar kunnen worden? Met mijn man kan ik er niet over praten, want dat ma,g ik niet. Een jaar of vijf, zes nadat Piet vertrokken was, heb ik in de courant gelezen, dat hij in Delft geslaagd was voor ingenieur..." „Wat ingenieur?" vroeg de predikant haastig. „Waterbouwkunde", antwoordde zij prompt. „Weet u dat zeker?" „'k Heb het bericht uit de courant overgeschreven," verklaarde de boerin van de Val. „Weet uw man dat ook?" „'k Heb gezien, dat de boer het be richt las, dominé." „En hg heeft niets gezegd?" ,,Over Piet werd en wordt niet ge sproken. Ik mag het niet doen." „Vroeger niet, Maar nu? Probeert u het niet eens?" „Enkele weken geleden, dominé, was er een aanleiding, 'k Weet niet precies meer, hoe het kwam..." „En...?" „Over Piet moest ik zwegen." „Dus nóg?" „Mgn man is nog niets veranderd. Tenminste, ik kan het niet zien. En dat beangst mö zo. En 'k zou ook zo graag wat weten van mgn jongen. Of hij nog leeft. En of hij gebleven is bij de opvoe ding, die hij heeft genoten. Ik vrees, dominé, na het gebeurde. Dat het mgn man niet zwaar weegt! „Maar het is toch wel uit te vissen, of er een ingenieur Mieras bestaat en zo ja, waar die woont? Zal ik het heel voorzichtig doen? Zo'n moeite kan dat toch niet wezen." „Als dominé het doen wil. Ik zou het zo graag weten. Maar mijn man moet er bulten blijven." „Ik zal eens proberen. Maar hoe kwam uw zoon in Delft? Had hij geld?" „'k Weet het niet, dominé. De eerste tijd dachten Stien en ik, dat hij zich om het leven had gebracht, maar we lazen niets. Toen meenden we, dat hij naar het buitenland was gegaan, maar het bericht in de courant wees het anders uit. Ik was zo blij, toen ik het las." „Dat kan ik mij voorstellen. Ik zal eens een onderzoek voor u instellen, vrouw Mieras. En kon ik toch eens met uw man praten! 'k Moet tóch een weg zien te vinden. Hij kan onmogelijk vre de hebben met het gebeurde." „Dat heeft de boer niet, dominé. Het zit hem nóg dwars, 'k Weet het wel zeker." 't Was dominé Westwoud een raadsel, hoe het mogelijk was, dat deze boer en deze boerin, die toch veel van elkaar hielden ^- Mieras, hij wist het, was zorg zaam voor zgn zwakke vrouw en deed alles voor haar hoe die twee over dat punt tegenover elkaar het diepste stilzwggen bewaarden. Dat was toch niet goed te keuren? Hg kon geen verklaring vinden, hoe hij er op weg naar huis ook over na dacht. HOOFDSTUK VII. Naar Zuidstad Ina Neerlandt Mieras had, al was het Mei, op raad van haar vader haar win- terkleding aangetrokken en de zomer kleren in de koffer gepakt. Op het wa ter is het altijd koud, zeide hij, als je tenminste niet de hele reis in de kajuit zitten wilt en dat moet je niet doen. Je moet op het promenadedek de frisse zee vrind om je oren laten waaien. Dan word je al een heel ander mens.'' De ingenieur kon er over oordelen, want hij kende uit zijn jongensjaren de bootrels, die Ina maken rnóest, om in Zuidstad te komen. (Wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1949 | | pagina 3