Damesmantels Plaatselijk Nieuws NET MEISJE HOUT 2-delige Costuums Tweedjassen Speciale Aanbieding Fa. GEBRS. BUQSSE Eau de Cologne GeRO Houthandel A. Boogerxnan A. Het indelen van een bergloods. B. Het maken van een gashouder- fundatie. Wij zijn nog ruim gesorteerd in in gekleurd en zwart. Ook in JAPONNEN flinke keuze Voor de Heren een ruime sortering TELEFOON S2 MIDDELHARNIS I THEELEPELTJES J (Oud Hollands) J. KEUYELAAR Flakkeese jongens tiit Indonesië terug. Zaterdag 23 Juli Isiir „BiLANDEN-NIEUWS Bl2. 3 JODDELHARNIS Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 8.45 uur in de <Jeref. Kerk en nam. 3 uur in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdtjk Ds L. Vroeg- indewei) van Papendrecht. Geref. Kerk 2 X Ds Zeilstra. Chr. Geref. Kerk 2 x Ds de Jong. Geref. Gem. 2 x lezen. Onze dorpsgenoten de heer J. Dries- ge Bz. en mej. B. Lodder Jd. slaagden "Woensdag 20 Juli voor het M.U.L.O- A. examen. Zij waren leerlingen van de Chr. U.L.O. school alhier. Dinsdagavond 26 Juli a.s. om 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente voor te ^aan Ds. Dieleman van Borssele en Za terdagavond 30 Juli om. 7 uur Student H. V. Gilst van Den Haag. S01VIME1,SDIJK Onze dorpsgenoot de heer J. Grootenboer slaagde Woens dag 20 Juli voor het M.U.L.O-examen. Hij was leerling van de Chr. U.L.O.- School te Middelharnis. Ongeval. Woensdagmiddag reed de manufacturier Dijkgraaf uit Dirksland op de W. Achterweg juist bij de schuur van C. Lodder, toen van de oprit een paar hollende paarden van de heer G. Bom met een wagen kwamen aange stormd. De heer Dijkgraaf raakte tussen de paarden en de schuur beklemd, gelukkig precies bij het zgn. „klinket" zodat hij de schuur in viel. Hij probeerde op te staan, maar viel bewusteloos neer. Dr Kuipers verleende de eerste hulp. Na van zijn kneuzingen verbonden te zijn werd hg naar huis vervoerd. De fiets Kfas totaal vernield. Het vlasplukken is op 't ogenblik in volle gang. Het geschiedt machinaal. Onze dorpsgenoot G. Jöppe slaagde dezer dagen aan de M.T.S. voor het di ploma Bouwkunde. Uitslag Verkoping. De inzet van de ■verkoping van woonhuizen en een tuin te Sommelsdijk heeft plaats gehad Woensdag jl. in Hotel Spee en luidt als ■volgt: Elf huizen aan de Nieuwstraat: 1. Huis bewoond door J. v. d. Vlugt, ingezet door C. Spee Jz. voor 860, 2. Huis bewoond door Wed. Katte- staart, ingezet door J. A. Dijkers, Mid delharnis voor 830. 3. Huis bewoond door S. Zaaijer, in gezet door H. Noordijk Sommelsdijk voor 860. 4. Huis bewoond door D. Zaaier, in gezet idoor G. Bom voor 960. 5. Huis bewoond door C. v. Dijk, inge zet door G. Bom voor 900.^ 6. Huis bewoond door C. Noordijk, in gezet door G. Bom voor 900. 7. Huis laewoond door A. Schol, inge zet door G. Bom voor 830. 8. Huis "bewoond door C. HoUeman, in gezet door J. V. d. Broek voor S60. 9. Huis bewoond door A. Beket, in gezet door C. Noordijk voor 800. 10. Huis bewoond door P. -Troost, in gezet door A. v. d. "Veer voor 870. 11. Huis bewoond door M. v. Brus sel, ingezet door Jac. v. d. Broek voor 870.—. 12. Huis bewoond door G. v. d. Sluis aan de Binnenweg, ingezet door L. Ma liepaard, Stad voor 1700. 13. Huis bewoond door P. v. d. Welle aan de Dubbele Ring, ingezet door P. V. d. Welle voor 1010.—. 14. Huis bewoond door A. Otte, Oude- landsedijk, ingezet door H. Verbrugge, Kruidenier, Sommelsdijk voor 740. 15. Huis bewoond door J. Knape, Ou- delandsedijk, ingezet door J. Lodder Middelharnis voor 830. 16. Huis bewoond door L. v. Nimwe- gen aan de Oudelandsedijk door L. v. Nimwegen voor 870. 17. Het zgn. Molenhuis, ingezet door H. A. V. Es te Dirksland voor 810. 18. Tuin aan de Wildemanskreek, in gezet door A. J. Kruider voor 610. 19. Huis bewoond door J. Luijendijk aan de Voorstraat ingezet door M. S. Zeedijk voor 1500. DIRKSLAND Onze dorpsgenote mej W. Dijkman slaagde Woensdag 20 Juli voor het M.'U.L.O.-A examen. Zij was leerlinge van de Chr. XJ.L.O.-school te Middelharnis. De predikbeurt van de Geref. Ge meente alhier, die eerst was opgegeven als leesdienst is gewijzigd. Ds. J. B. Bel zal a.s. Zondag tweemaal voorgaan, n.l. v.m. 10 en des avonds 6 uur. MELISSANT Woensdag 27 Juli a.s, om 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan Ds. Dieleman van Borssele. HERKINGEN Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Ds. Klootwijk Geref. Gem. leesdienst. GEVRAAGD TE MIDDELHARNIS om als winkeljuffrouw opgeleid te worden. Leeftijd 1518 jaar. Brieven onder no. 4707 Bur. v. d. Blad. In nieuw en gebruikt is weer practisch alles te leveren, meest uit voorraad anders op korte termijn. GOLFPLATEN, lengtes 3.22, 3.00, 2.44, 1.83 en 1.22 M. HOUTWOLCEMENTPLATEN pracht platen, 200 x 50 x 5 cnri KLEURCABBOLINEUMS, in hoofdzaak groen en geel. Uiterst fijne kwaliteit. ASPHALT KIPPENGAAS DRAADNAGELS TELEFOON 178 MIDDELHARNIS De directeur der GASCENTRALE „FLAKKEE" zal op Woensdag 27 Juli 1949 te 17 uur ten kantore der Cen trale, Zandpad B 241 te Middelharnis trachten aan te besteden: Het bestek is verkrijgbaar op bovengenoemd kantoor alwaar de tekeningen ter inzage liggen en inlichtingen verstrekt zullen worden. Tijdens de opruiming een in bedden: Prima 2-pers. Kapokbedstel .f 109.75; 2-pers. bedstel met verend binnenwerk 123.Ó0. Tevens nog diverse goederen puntenvrij en tegen sterk verlaagde prijzien o.a.: Dames- en Kindermantels, Japonn'enj Rokken, Mantelcostuums, Kousen en Sokken, Mantelstof, Costuums; Over hemden, Jongensbroekjes enz. STELLENDAM. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. Verwèij en 6 uur dhr. Bouman. Geref. Kerk 10 en 6 uur leesdienst. Door het omvallen van een petroleum stel ontstond bij J. v. H. deze week een begin van brand. Door het silelle optre den van omwonenden werd het spoedig geblust. Bij de blussing liep de politie agent V. enige brandwonden op. Bij het grassnijden werden bij Gebr. B. in de weipolder drie landmijnen ont dekt. De opruimingsdienst is er van in kennis gesteld. GOEDEBEEDE Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 dhr Vetter en sav. 6.30 uur Ds Klootwijk van Her- kingen. De bouwknecht C. van Erkelens be zig zijnde om een ploeg schoon te ma ken, had op. een gegeven ogenblik het ongeluk dat hij viel en kwam met zijn hoofd terecht op de ploeg waarbij hij een wonde opliep boven zijn oog. Dok ters hulp moest er aan te pas komen. Uit Indië teïug. Met het troepen- transportschip Kota Inten is een Woens dagmiddag in de ouderlijke woning te ruggekeerd de militair T. van Heest na een verblijf van 2 jaar en 9 maanden in Indonesië. OTJDDORP Predikbeurten. Ned. Herv Kerk v.m. 9.30 en nam. 2.30 uur Ds Steur; Geref. Gem. 2 x lezen; Doopsgez. Gem. voorm. 9.30 uur dhr Bouwer van Utrecht, verpakt en per maat. Zonnebrand olie en Crème. Shampo, Brillantine, Pin-Up Haarkrullers. Een keur van goede artikelen vindt U steeds in Wed. Kurvinks Droglsterg, Tel. 34, Ouddorp. Onze dorpsgenoot de heer D. Kreeft slaagde Woensdag 20 Juli voor het M.U.L.O.-A examen te Rotterdam. Hij was leerling van de Chr. Ü.L.O.-School te Middelharnis. Auto-ongeval. Het 9-jarig zoontje van W. Akershoek' werd Dinsdagavond aangereden door een auto (uit Rotter dam) die door de Dirkdoensweg kwam. Het ventje kwam op de fiets uit de Duinkerkerlaan. Hij kwam onder de auto terecht en werd verwond opgeno men. Dr V. d. Berg verleende de eerste hulp. Na verbonden te zijn werd het jongetje naar de ouderlijke woning te ruggebracht. De fiets was totaal ver nield. NIEUWE TONGE Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds A. v. d. Kooij Jr. Wij vernemen, dat de heer E. L. v. d. Doel te Battenoord zijn benoeming tot lid van de Gemeenteraad zulks in de plaats van L. D. van Eesteren heeft aangenomen. Ged. Staten berichten, dat op de jl. gehouden stierenkeuring de stieren van M. S. Kardux, P. Vreeswijk en G. van Es zgn goedgekeurd. Onder leiding van personeel en ouder commissie maakten de kinderen van de Prinses Marijke Kleuterschool per tou ringcar een uitstapje naar het strand van Ouddorp. Burgemeester van Hof- wegen nam spontaan deel aan de spel letjes met de kinderen aan het strand en in de speeltuin. Ook het „IJsje" waar op de kleinen getracteerd werden viel in de smaak. Een woord van dank aan allen die op enigerlei wijze medege werkt hebben tot het doen slagen van deze dag. Op 30 Juli a.s. zal de Muziekvereni ging „ApoUo" deelnemen aan het fede- ratiefconcours te Middelharnis in de Af deling Uitmuntendheid. Tevens wordt aan de marswedstrijd deelgenomen in de Ie afdeling. Belanghebbenden worden er op ge wezen, dat de Gemeente-Ontvanger el ke Dinsdag, Woensdag en Vrijdag van 10 tot 12 uur zitting houdt ten gemeen- tehuize. Op een weiland nabij het tramstation zal a.s. Zaterdag 23 Juli uitgaande van de gymnastiek vereniging S.S.S. een de monstratie worden gegeven waaraan di verse verenigingen van het eiland zul len medewerken. OUDE. TONGE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. Postma van Den Bommel, 's avonds 6 uur dhr. Vetter van Middelharnis. A.s. Woensdagavond 27 Juli te 6.30 uur hoopt voor de Geref. Gemeente in de Oude School voor te gaan Ds. Diele man van Borssele. OOLTGENSPLAAT. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk 9.30 Ds. Sonnenberg (H.D.) en 6 uur Ds. Sonnenberg; Geref. Kerk 9.30 en 6 uur Ds. Scherpenisse. Schoolreisje. Vrijdag maakten de oudste leerlingen der O.L. School no. 1 een reisje naar Amsterdam en omstre ken, 's Morgens vertrokken zij per mo torboot naar Willemstad vanwaar zij per autobussen verder reisden. Plm. 9.30 u. arriveerden zij 's avonds weer in deze gemeente waar de muziekvereen. U.D.I. stond opgesteld en enkele vrolijke num mers ten beste gaf, waarna naar het schoolplein werd gemarcheerd en deze feestdag voor de kinderen met e^n ronde dans werd besloten. Eerste steenlegging Op Vrijdag 29 Juli a.s. v.m. 10 uur zal te Achthuizen de eerste steenlegging van 14 woningen die vuor rekening van de woningbouw vereniging „Beter Wonen" zullen worden gebouwd door de voorz. van commissa rissen dhr. C. M. Breur plasts vinden. Gekocht. Dh. A. v. d. Welle Wz. heeft onderhands 2 woonhuizen van de Gebr. van Drongelen staande aan de Stoofstraat aangekocht. TELEFOON 1S7 - MIDDELHARNIS Ongevallfitt. Hoe gevaarlijk het is om kinderen per rijwiel te vervoeren, terwijl deze niet van een behoorlijke vei ligheid voor het plaatsen hiervan zijn voorzien bleek weer de vorige week toen 3 kinderen onder doktersbehandeling moesten worden gesteld, aangezien zij ernstige kneuzingen aan hun beentjes waren opgelopen. Het zoontje van dhr. C. Braber had het ongeluk door een vrachtauto aange reden te wor.dcn waardoor het een ern stige beenwond bekwam. Dr. Kramers verleende geneeskundige hulp. DEN BOMMEL Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 uur Ds v. d. Kooij emer. predikant en sav. 6 uur Ds Postma. Geref. Kerk voorm. 10 en sav. 6 uur Ds Scheerus van Lutjegast. Woensdagmiddag zijn een aantal Flak keese jongens, na een 2 a 3-jarige diensttijd thuisgekomen. Zover ons be kend waren het de volgende niilitairen: Sergeant A. Vijfhuize Mz., Sold. J. Lugthart en A. Klem te Dirksland; Sold, van Duin te Ouddorp; Sold. P. v. Heest te Goedereede; Sold. v. Nieuwenhuijzen te Achthuizen; Sergeant Pieterse en Sold. Leijdens uit Ooltgensplaat. De jongens vertelden ons dat ze een mooie reis hadden gehad met de ,,Kota Inten" met goed weer. De quarantaine te Amersfoort was binnen een paar da gen afgelopen, zodat de jongens betrek kelijk vlug thuis waren. In de dorpen op Flakkee werd druk gevlagd, en de jongens was een hartelijk „welkom thuis" bereid mede door een schat van bloemen. Ook de Niwin liet zich niet onbetuigd. Voor de jongens, ouders en hun familie een blij' weerzien. Droevig, dat de jongens te Aden één hunner kameraden moesten achterlaten die aldaar aan een besmettelijke ziekte is overleden. Ook was er op de terugreis een militair, die op het dek lag te zonne baden door een zonnesteek getroffen en' daarvan gestorven. Hij moest aan de zee worden toevertrouwd. Er is veel door die mannen meege maakt, ze zagen er allen echter opge wekt en gezond uit. Wij feliciteren de jongens en ook de ouders niet hun behoudpn terugkomst.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1949 | | pagina 3