Zondagsdiensten Artsen. SIMRYÏ - COLLECTE ONDERHOEKJE R.T.M, niet langer onder beheer Stoffelijk overschot van Ds G. Rijksen ter aarde besteld Biz. 2 „E I L A N D E N - NIB U W S" Zaterdag 21 Mei 1949 VERVOLG KANTONGERECHT SOMMELSDIJK een woning zonder vergunning, 15. of 6 d.h. Mej. A. Vervloei te Oude Tonge hield haar ll-Jarig kind uit school thuis omdat zij dan wat kon verdienen. Bis 20.— of 8 d.h. Uitspraak 7.50 of 5 d. M. do Gast te Battenoord was onder aan het Zandpad in kennelijke staat van dronkenschap aangetroffen. Mijn vriend v/as jarig en die tracteer- de. Ik had er. pas negen op, dat bete kent dan 10.— of 4 d.h. S. C Overweel te Sommelsdijk reed te Oude Tonge zonder rijbewijs. Verdachte toonde thans zijn rijbewijs, hetgeen hem enige weken nadien was toegezonden en vroeg thans om de uiter ste clementie. 7.50 of 5 d.h. A. J. Kruider te Sommelsdijk reed met een auto zonder licht en zonder nummerbord, 1.of 1 d.h. J. Ras te Den Bommel liet zich op een fiets voorttrekken, 5.of 2 d.h. J. J. Nijsse te Oude Tonge reed met zijn auto zonder verlichting in de Nieuw straat. Verdachte: Dit is niet juist, ik stond geparkeerd. Hierop volgde vrijspraak. D. Maliepaard te Stad a.t. Haring vliet, P. en C. Moerkerkte te Ouddorp, A. V. d. Stad te Middelharnis, C. Nag- tegaal te Melissant, J. A. Struik te Me lissant, J. Nagte_gaal te Melissant, H. v. Gulik te Dirksland, P. Koert te Oude Tonge, J. Hameeteman te Ouddorp en M. E. v. Vught te Oude Tonge, reden zonder voor- of achterlicht op hun fiets., Allen kregen 3.of 4. P. Louwerse te Middelharnis reed op verboden uren op de Middelharnisse Westdijk 3.—., J. A. Gebuljs te Ooltgensplaat reed motor zonder dat hij in het bezit was van een rijbewijs. Ik had wel proef gereden, doch het rijbewijs had ik nog niet. Een dag na de bekeuring werd het mij toegezonden. 7.50 of 3 d.h. P. C. Hagens te Dirksland reed op verboden paden, 3.of 1 d.h. 1/ast not least. De 70-jarige mej. K. Mastenbroek te Ouddorp had geen gevolg gegeven aan een opdracht van B. en W. om een wo ning aan de Eroekweg te laten ver bouwen. Verdachte: Ik heb ingevolge dit bevel een tekening bij Kloppers laten maken. Alleen deze tekening maken kostte mij reeds 90.terwijl de verbouwing maar liefst 6500.zou bedragen en ik trek iedere week maar 2.50 huur. U kunt zelf wel begrijpen, dat dit niet gaat en daar heb ik trouwens geen geld voor. En zo ging verdachte een half uur achtereen door met haar alleenspraak. Toen de Ambtenaar O.M. haar tussen tijds iets wilde vragen, zeide verdachte „Moet je eens luistren." Aan het einde van haar betoog ver zocht ze de heren eens te komen kijken: „wat voor een kot het nu wel is." Ik heb dat huis niet zo verwaarloosd, doch de distributiedienst. Zij heeft het hele huis grondig vernield. De deuren en de bedsteeplanken hebben zij voor kachelhout gebruikt. Het huis is niets meer waard. De hele boel is verkankerd. Ik deed er aan wat ik kon. Tegenwoor dig is het nooit meer goed. Een houten W.C. is niet deftig ge noeg, neen ,het moet ©en nieuwmodische wezen, terwijl er geen eens v/aterleiding op Ouddorp is. Eindelijk besloot de rechter de zaak aan te houden teneinde enige getuigen te horen. Van Zaterdag 21 Mei v.m. 12 uur t.m. Maandag 23 Mei v.m. 9 uur. Middelharnis-Sommelsdijk Afwezig de artsen C. F. Arends, P. Knöps en Tj. Kuipers. Voor spoedge vallen A. Kievit, arts, Telef. 90, Mid delharnis. Dirksland-Herldngen-Melissamt Afwezig Dr P. Boot. Voor spoedgeval len de artsen G. Huisman, Telef. 1512, Melissant en B. Elve, Telef. 262, D'land. Oost Flakkee: Afwezig de artsen E. Bouman, C. W. Kramers en P. C. J. Voogd. Voor spoed gevallen de artsen G. J. Buth, Telef. 6, Den Bommel en P. J. de Man, Telef. 20, Nieuwe Tonge. Voor Hemelvaartsdag Oost Flakkee: als hierboven vermeld. De Vereniging SIMAVI (Steun In Me dische Aangelegenheden Voor Inheem sen) te HAARLEM, roept telken jare ons volk op, om mede te helpen de ontzettende medische nood in de Tro- penlanden te lenigen. Zo ook nu weer. Men leze aandachtig de folders die hier ter plaatse door de post huis fian huis bezorgd worden en dan is een verdere opwekking om te steunen overbodig. Dan wordt men ge grepen door de onmenselijke misère waarin een bevolking van 75 millioen mensen in Oost en West leeft. Een handjevol dokters en verpleeg sters zet ginds alle krachten in om het leed te verzachten en de zieken te hel pen. Maar wat is één dokter op een half millioen mensen? Want zo zijn de ver houdingen in Indonesië zo ongeveer! Stelt U zich voor: twintig dokters voor geheel Nederland! Daarom spant SIMAVI alle krachten in om gelden bijeen te brengen voor de leniging van die nood. In 1948 bracht Nederland f 400.OOÖ. voor dat doel bijeen. Een mooi bedrag en toch nog slechts een druppel op een gloeiende plaat. En zo luidt SIMAVI dus opnieuw de noodklok. Op 26, 27, 30 en 31 Mei wordt te Middelharnis en Sommelsdijk (en moge lijk in andere plaatsen) een collecte ge houden. Het werkcomité is als volgt samenge steld: Mevr. P. H. Arends-Verbeek; Mevr. H. Jansen-Knol; Mevr. C. Kievit- Jansen; Mevr. K. Knape-Groen; Mevr. A. G. Knöps-Geerling; Mevr. A. Kui- pers-Bussink; Mevr. G. J. M. Leeflang- Droog; Mevr. D. M. Rijnders-v. Kem.- pen; Mevr. N. H. Spijker-Boterenbrood; Mevr. P. Visser-BreemanMevr. T. van Wely-Jansen; Mevr. N. Zeilstra-v. d. Vlies. Laat een ieder zijn gave gereed leg gen. En laten zij die kunnen, hun diens ten aanbieden om de collecte te doen slagen. Door het barmhartigheidswerk van SIMAVI kan ons volk aan de volken in de Tropenlanden tonen, dat wij hart hebben voor hun lot en lijden. I ------O-^ Ir A. 3. Kuyper treedt 17 Juni af. Dr H. J. van Zuylcn wordt directeur In de algemene vergadering van aan deelhouders van de Rotterdamse Tram- wegmaatschapprj is mededeling gedaan, dat het Beheersinstituut besloten heeft met ingang van 17 Mei het beheer over de maatschappij op te heffen. De vergadering benoemde met alge mene stemmen dr H. J. van Zuylen tot directeur, die tot dusverre de functie van bestuurder, benoemd door het be heersinstituut heeft vervuld. Met de geschorste directeur, ir A. J. Kuyper, is een regeling tot stand geko men, die voor alle partijen, ook voor het Beheersinstituut aanvaardbaar is. De voormalige directeui< zal op 17 Juni a.s. aftreden, doch heeft zich verbonden zich intussen van iedere inmenging in het be drijf te onthouden. In verband met deze regeling heeft het Beheersinstituut het beheer over de maatschappij opgeheven. -------O------- KINDERZEGELS VAN DE NED. ANTILLEN Op de PTT-kantoren, waar een speciaal philatelistenloket is opengesteld, zullen tot en met 30 Juni a.s. de kinderzegels 1948 van de Ned. Antillen verkrijgbaar worden gesteld, en wel in de volgende waarden 0.06 (toeslag 0.10) verk. pr. 0.23 0.10 (toeslag ƒ0.15) verk. pr. ƒ0.35 0.121/2 (toeslag ƒ0.20) verk. pr. ƒ0.46 0.15 (toeslag 0.25) verk. pr. 0.56 0.20 (toeslag 0.30) verk. pr. 0.70 0.25 (toeslag 0.35) verk. pr. 0.84 i.v.m. het koersverschil is de verkoop prijs 40% hoger. Verzamelaars kunnen van deze zegels slechts 1 exemplaar van elk krijgen. Zij, die in hun woonplaats geen phila telistenloket hebben, kunnen de zegels bestellen bij de Philatelistische Dienst PTT, Zeestraat 64, 's-Gravenhage, ón der gelijktijdige overmaking der kosten. Het postgiro-nummer van deze dienst is: 527.000. Beste jongens en meisjes! Deze week is het nieuwe raadsel weer dadelijk aan de orde. Het is het 3e MEIRAADSEL: Gevraagd worden 14 woorden, die in verband staan met andere woorden of vaak bi] elkaar genoemd worden. Een voorbeeld: bij de naam Adam^ noemen we onwillekeurig Eva; bij Kaïn denken we terstond aan Abel. Is het hier en daar wat onduidelijk, dan wordt wel een vingerwijzing gegeven. De gevraagde woorden moeten zó zijn, dat de beginletters van 1 tot 14 de naam vormen van een gedenkdag die aan staande is. Ziehier wat gevraagd wordt: 1en Israël (Gen. 16). 2en Samuel (priester). 3en Aaron. 4en Onan (Gen. 38). 5en Abraham (neef). 6en zwavel (Gen. 19). 7en Saffira (Handel. 5). 8en Zilla (Gen. 4'). 9ön Lea. 10enUpharsin (Daniël 5). 11en Gomorra. 12en Jonathan. 13en Omega (Openb.). 14en David. Dit raadsel werd ingezonden door Pieter Flikweert Johz., Nieuwerkerk Jan H. Ouddorp. Is Lena de Vogel je nicht? Ik herinner me ze goed; ook haar broers Wout en Maart. Het is al een hele poos geleden dat ze meededen. Ik mag nifet boos op jou zijn, want Krijn heeft de fout begaan, zodat ik strafport moest betalen. Maar jij hebt de geleden schade vergoed, 't Is in orde, hoor Jan. Pieter H. G. Ouddorp. Bedankt voor het raadsel. Ik zal het wel kunnen ge bruiken, denk ik. Als ik kom dan zal ik heel wat te bekijken hebben: een prach tig veulen, een dolle geit en dan de leu ke kuikens die door elkaar krioelen. Het meest benieuwd ben ik naar jou nog. Je andere brief volgende week. Clara B. Nieuwe Tonge. Ja, ik zal een ander nichtje bedoeld hebben toen ik pver het corresponderen schreef. Gaat het nu al beter op de trapmachine In 't begin vergat je te trappen, hé? En om het geleideUjk te doen valt nog niet mee. 't Is nu eenmaal geen fiets. Tliony V. d. D. Nieuwe Tonge. Dat is leuk, met die andere raadselneefjes in één klas. Ik denk, dat er weleens over het kinderhoekje gepraatt zal worden. Met die kar beleef je dus nogal wat! Maarten en Cornells G. Ouddorp. Boos ben ik niet op jullie. Vooral niet, nu jul lie toch nog een brief schrijven. Ja, jul lie kunt wel merken dat ik mijn ogen goed de kost geef in de vrije natuur. Mussen zijn erg schadelijk. Het is een hele toer om ze van het gezaaide af te houden. En o, wat zijn ze brutaal! Kees Q. Tholen. Die dag (11 Mei) was maar regenachtig, niet? Ze moesten wel licht toch niet buiten zingen. Zes uren varen, dan kan je nogal een eindje ko men. Welke route hebben jullie geno men Ik heb vrel eens rog gegeten. Jij ook? Joke v. d. G. Melissant. Maar dit briefje vond je moeder toch wel mooi? Ik denk dat ze moeite zal moeten doen om 't zo duidelijk te schrijven. Nu je 't zegt, ik zie Gootje de laatste keren ook niet meer. Toch heeft ze geen af scheid genomen, dus zal ze vandaag of morgen wel te voorschijn komen. Aïinje B. C. Nieuwe Tonge. Je rnag niet zeggen dat je geen brieven kan schrijven, hoor. Dat kan je wèl. 't Is een mooi rapport. Ja, voor vele mensen is 4 Mei een droeve datum. Dan gaan de wonden weer open. Groeien de kuikens goed En zijn de andere al uitgekomen Gili F. Dirksland. Al ben je geen schoolkind meer, toch kan je wel mee doen. Br zijn kinderen die veel ouder zijn dan jij en die geregeld schrijven. Ben je met de inkopen in R. nog ge slaagd Wat kost je geld door dat harde groeien! Gretha Q. Tholen. Beppie moet niet wachten tot ze briefjes kan schrijven. Brieven schrijven gaat vanzelf. Maar meisje, 5 Mei en dan de koekoek nog niet gehoord Dat kan ik niet begrijpen. Dit jas-r was de koekoek al heel vroeg present. Ik heb de datum vergeten op te schrijven. Leendert K. Sonsmelsdijk. Ha, daar hebben we Leen weer! Wat deed me dat genoegen, weer een brief van je te heb ben! Maar ik wist niet dat er in die tussentijd zoveel is gebeurd. Gelukkig dat alles naar wens is verlopen. Het had ook anders kunnen zijn. „Hij (dat is de Heere) doét ons niet naar onze zonden en vergeldt ons niet naar onze ongerech tigheden". Greetje T. Sommelsdiyk. Corrie mag gerust meedoen. Doe de briefjes maar in één enveloppe, 't Is een hele burger lijke stand in je brief: zoveel personen worden genoemd! Ik begrijp niet hoe 't komt dat je niet in de krant hebt ge staan. Afijn, je naam stond bij de prijs- winners en dat is zéker fijn. Hanny de W. Middelharnis. Eén van beiden: óf jullie zijn heel knappe kin deren, óf het examen was gemakkelijk. Niemand zakken, daar hoor je nog zo vaak niet van. Ik heb ook bloeiende vruchtbomen gehad. Dit jaar was de bloei verbazend! Zou het lukken om die pracht-azalea óver te houden? Het is in de regel een hele toer. Leni F. Dirksland. Van die reis heeft G. geschreven; van het plan tenminste. Wat had jij fijn weer toen je naar Oegst geest geweest bent. Gaat het goed in de nieuwe klas? Annie van 't G. Dirksland. Vond oom T. de worst zo heerlijk? Heeft hij zelf geen varken? Dan kan ik het goed be grijpen. Ik zal ook eens proberen op etenstijd te komen. Allemaal hartelijk gegroet van OOM KO. Prüswlnners: Jan Hollaar, Ouddorp. Marietje Oorbeek, Zuilen. Bram en Wlm de Jonge, 's-Gravenpolder Dirkje Markus, Nieuwe Tonge. KERKNIEUWS Zeer grote publieke belangstelling Onder grote belangstelling is Maan dag op de algemene begraafplaats te Middelburg het stoffelijk overschot van Ds G. Rijksen, in leven predikant bij de Chr. Geref. Kerk te Middelburg ter aar de besteld. Vooraf werd in de Gasthuis- kerk een rouwdienst gehouden, waarin voorging Ds R. Slofstra, tot voor kort predikant te Vlissingen, thans te Vee- nendaal. De dienst werd geopend met Ps. 39 3, waarin de predikant Job 14 112 las. Na het gebed preekte Ds Slofstra n.a.l. van 1 Cor. 15 5557: Dood waar is Uw prikkel? Hel, waar is Uw over winning? De prikkel nu des doods is de zonde en de kracht der zonde is de wet. Maar Gode zij dank die ons de overwin ning geeft door onze Heere Jezus Chris tus. Nadat nog gezongen was Ps. 144 2 ging de predikant voor in gebed. Veel aanwezigen maakten na de dienst van de gelegenheid gebruik om de overledene een laatste groet te bren gen. De kist met het stoffelijk overschot was daartoe voor de aanvang van de dienst voor de preekstoel neergezet. Op de begraafplaats werd eerst het woord gevoerd door een broer van de overle dene, die zei getroffen te zijn door zo veel blijken van meeleven, terwijl hij be sloot met het citeren van Ps. 84 6. Namens de kerkeraad sprak ouderling C. J. van Burg woorden van troost tot de familie Rijksen, Ds P. J. F. van Voorst Vader, die als bestuurslid van het Chr. Blindeninstituut Barthimeus te Zeist sprak, zei o.m. dat Ds Rijksen meer dan 20 jaar in dat bestvmr zit ting heeft gehad. Vervolgens sprak Ds A. Gruppen te Biezelinge, die als con sulent zal optreden, in het bijzonder tot de gemeenteleden. De heer J, van Don gen uit Dordrecht voerde hierna het woord als deputaat van de emeritikas- sen, waarvan Ds Rijksen penningmees ter was, terwijl hij tevens sprak namens de Generale Synode, waarvan de over ledene eveneens vele jaren de kas be heerde. Nadat de heer van der Schans, ouderling- van de Chr. Geref. Kerk te Ede de gemeente die Ds Rijksen diende vóór hij naar Middelburg kwam had gesproken, dankte de oudste zoon van de overledene de heer R. Riksen te Middelharnis voor de grote belangstel ling. Ds Slofstra sloot de plechtigheid met het voorlezen van de geloofsbelijde nis, waarna tenslotte Ps. 89 8 werd ge zongen. In de kerk, zowel als op de be graafplaats waren predikanten aanwe zig van de diverse kerken te Middel burg, terwijl wethouder J. W. Kögeler het gemeentebestuur vertegenwoordigde.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1949 | | pagina 6