Uieniïiarkt DE BESTE Plaatselijk Nieuws GOLFPLATEN Kinderwagen Mantelpakje Drie percelen tuingrond VERKOPING KERKNIEUWS Beschaafde Sieraden VAN GENT'S BOENWAS met BIJENWAS Een goed Ontsmettingsmiddel pracht STGELEH Kookhaardkachels Wed. D. KAMP Zwart ST. ANNALAND Het huis met erf en watergang Bladz. 2 „E IL A N D E N - NIE U W S" Zaterdag 21 Mei 1949 Geheel tegen de verwachting in, zijn er gedurende de gehele maand April, ja zelfs nog in Mei, uien verzonden naar Engeland en Duitsland. Begin April bleef de markt vrij stabiel, l'/j cent, 2 cent, 21/2 cent. Na Pasen bleek er ineens een grotere vraag te bestaan. De zendingen van Egypte kwamen niet zo regelmatig door als men had verwacht. Daardoor was er gedurende een dag of veertien in eens wat meer vraag en liep de prijs op tot tien, een enkel par tijtje elf ja zelfs twaalf cent. De exporteurs, die tegen deze hoge prijzen hebben g'ekocht, zijn er niet goed mee geweest, want daarop is weer een inzinking gekomen, die zo ernstig was, dat er niet meer op de uien wordt ge boden. Uien aan de put zijn er niet meer, om dat de natuur zijn werk doet en al de uien geschoten zijn. Er zijn nog wat uien in de koelhui zen, doch omtrent de handel daarin, verneemt men niet veel. Wat betreft aankopen voor oogst 1949 verneemt men ook practisch niets. Voor plantuien wordt in Zeeland 6 cent geboden maar de telers geven ze tegen de prijs nog niet af omdat zij van oordeel zijn, dat deze prijs niet lonend is en daarom liever nog willen wachten. Op Flakkee zijn enkele percelen ver kocht tegen een prijs van 7 cent. Druk geboden wordt er echter niet. De stand der uien is over het alge- m.een goed, docli het is nog te vroeg in het seizoen om enige verwachting uit te spreken. Gedurende de maand April 1949 zijn verzonden naar: Engeland 6.165.740 kg Duitsland 2.403.618 Ierland 303.650 België 77.425 Engelse leger 47.900 IJsland 7.500 Wlest Indië 7.025 Afrika 4.000 Amerikaanse leger 150 Zweden 75 Totaal 9.017.083 kg Hiervan zijn vanaf Flakkee vervoerd volgens de gegevens van het U.C.B. (Weled. Heer v. d. Houten) 2.880.456 kilogram In de maand Mei werden nog verzon den van Flakkee 828.872 kilogram Over een paar weken hopen wij de to tale uitvoer cijfers over het gehele sei zoen te publiceren. MIDDELHARNIS De herbouw van de N©d. Herv. Kerk. Naar wij uit ,,De Zaaier" vernemen, ligt het in de bedoeling bij de herbouw, de Ned. Herv. Kerk anders in te delen. Volgens een voorlopig plan zal de kan sel komen op de Oostelijke hoek van de Zuid-kapel. De predikant is dan gericht naar het complex zitplaatsen in het Schip der kerk. De muren tussen kerk en koor zullen verdwijnen om in het koor ook zitplaatsen te verkrijgen. Het orgel komt bij de toren te staan op een op twee pilaren te bouwen gaanderij. De consistorie, en de verwarmingsinstalla tie zouden aan weerszijden van de toren komen. De hoofdingang door de toren heen, zal weer worden hersteld. De kerk zou volgens dit plan plm. 800 zitplaatsen kunnen bevatten. CENTKALE VEILING anODELHABNIS Veiling van Woensdag 18 Mei 1949. Bloemkool I 56.-66.—, id. II 44.— 57.—; id. Ill 25.-36.—; Sla 7.— 9.alles per 100 stuks. Spinazie afw. 8.16.Rabarber 9.10.— per 100 kg. Radijs 5.6.per 100 bos. DISTBIBUTIEDIENST GOEREE—OVERFLAKKEE De Leider van het distributiekantoor GoereeOverflakkee maakt bekend dat in verband met Hemelvaartsdag a.s. de taillisten die gewend zijn op Donderdag hun consumentenbonnen in te leveren, dit nu op Vrgdag d.a.v. kunnen doen. "Bijouterieën in goud en zilver r:Kl^' BI riiNËNV<EG7«f.kpAM MIDDELHARNIS VAN ONZE ADVERTEERDERS Zoals uit de advertentie blijkt, zal Za terdag a.s. D.V., de nieuwe viszaak van de heer C. Langbroek op de Westdijk geopend worden. Het pand, Westdijk 328 (naast de fa Campfens) waar de heer Langbroek vele jaren zijn bedrijf uit oefende, was in totaal vervallen staat, zodat hij wel naar wat anders moest uitzien. Het geluk is hem mee geweest, dat hij een paar huizen verder het pand, waar wijlen de heer A. Vogelaar een v/inkel had, kon kopen, dat nu tot een pracht van een viszaak is omgetoverd. Het geheel in wit uitgevoerde inte rieur, met de betegelde wanden, geven deze nieuwe zaak een fris, zeer hy giënisch aanzicht. Een ruime etalage, veel gelegenheid tot uitstalling in de winkel zelf, zullen zeer zeker de ver koop verhogen. Het entree in deze nieu we zaak is ook veel comfortabeler dan in de vorige. Op het Spui achter de zaak is een ruime schuur, voor berging der produc ten, waar tevens de visbakkerij is ge vestigd. Een flinke kelder onder het huis zal er toe bijdragen de vis vers en fris te houden. De verbouwing en het aanbrengen van het winkel interieur werd uitge voerd door de heer M. Langbroek, het schilderwerk door de heer v. Buuren. Tegelijkertijd met de opening van de ze nieuwe zaak viert de fa. Langbroek haar 20-jarig bestaan. Deze mooie Vishandel is ongetwijfeld een aanwinst voor de winkelstand van Middelharnis. „Het oog wil ook wat hebben", komt hier tot zijn recht. Wij complimenteren de heer Lang broek met zijn 20-jarig bestaan, ook met zijn nieuwe zaak en wensen hem een steeds toenemend debiet. van Gent's Honini In elke woning MIDDELHARNIS Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 uur in de Chr. Geref. Kerk te Middelharnis en n.m 3 uur in de Ned. Herv. Kerk te Som- melsdgk Ds H. Goedhart. Geref. Kerk v.m. 10 en sav. 6 uur Ds v. Andel van Den Haag. Chr. Geref. Kerk 2 maal Ds de Jong. Geref. 2 maal lezen. Op Hemelvaartsdag D.V. zal de Ring van Jongel.- en Meisjesverenigingen der Ger. Gemeente op Goeree en Overflak kee in het kerkgebouw Chr. de Vries- laan bijeenkomen. In dé middagvergade ring die om 3 uur aanvangt, zal dhr J. Beversluis een inleiding (met bespre king) houden over Hand. 2 en des sav. 7 uur zal als spreker optreden, de Weled Heer J. L. Geluk, Hoofd v. d. Chr. School der Ger. Gem. te Tholen, met het onderwerp: „Verbond en Verantwoorde lijkheid." Ieder is welkom. Zeldzaam. Het echtpaar G. van Eck- V. d. Hoek (Prins Hendrikstraat 127) zullen, zo de Heere wil, Zondag a.s. 60 jaren gehuwd zijn. Maandag a.s. hopen zij het in alle stilte met de familie te herdenken. De beide echtelieden zijn voor hun leeftijd nog redelijk gezond. Weinigen valt het voorrecht te beurt een jubileum als dit te beleven. Degene die jl. Zaterdag zijn hoed op het gemeentehuis heeft laten liggen wordt verzocht deze aldaar terug te halen. HERKINGEN Predikbeurten. Ned. Herv .Kerk Ds Klootwijk. Geref. Gem. lezen. De heer F. v. d. Veer, is na gehouden herkeuring voor goed ongeschilct ver klaard voor de militaire dienst. Woensdagavond jl. is een demonstra tie gehouden met de motorbrandspuit, onder leiding van de commandant Noor- dijk, welke proef als geslaagd mag heten. Thans is men bezig met de herbouw der woning van Jac. v. Wageningen aan de Scharloodijk, welke in bezettingstijd deerlijk gehavend was, zodat ook deze woning een fraaier aanzien zal krijgen, als voorheen. STELLENDAM Predikbeurten. Ned. Herv, Kerk voorm. 10 en sav. 6 uur dhr Bouman. HedenVrijdagavond 20 Mei zal open bare gemeenteraadsvergadering worden gehouden. Aanvang 7 uur. Donderdag. 19 Mei herdacht J. Mas tenbroek en Echtgenote hun 50-jarige echtvereniging. Zijn vak als schoenma ker heeft hij neergelegd. Verscheidene jaren was hij hulpbesteller bij de poste rijen en vele jaren daarna nog telegram besteller. Thans is hij een welverdiende rust gegund. De belangstelling was deze dag voor die oudjes groot. Na gehouden keuring voor de Mili taire dienst zijn afgekeurd A. v. d. Hoek, P. V. Soest en A. Keijzer. GOEDEREKDB Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds Koele van Dirksland (maandelijkse collecte.) OUDDORP Ned. Herv. Kerk 2 maal Ds Steur, des vm. voorb. H.A.; Geref. Kerti 2 maal Ds Zeilstra van Middel harnis; Geref. Gem. leesdienst; Doops gezinde Gem. geen dienst. De vorige week werden hier in de haven 8 schepen met aardappelen uit Zeeland gelost voor de drogerijen. tegen snot en diphterie bij pluimvee vindt U in wed. Kurvinks-Drogisterij Nu ook weer levertraan voor Uw jonge kippen en biggen. NIEUWE TONGE Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds V. d. Kooij. Doordat voetballende jeugd een bal onder het voorwiel schopte van zijn fiets had P. van Schouwen het ongeluk te vallen. Hij bezeerde zijn hand hierbij zo danig dat medische hulp noodzakelijk was. De Coöp. Boerenleenbank zal op 27 Mei a.s. haar jaarvergadering houden in café Osseweijer. Morgen Zaterdagmiddag om 15.30 u. zal in de Burgemeester-Overdorpstraat een marswedstrijd worden gehouden waarbij aan deel zullen nemen: de corp sen E.M.M, van den Bommel; Amicltia van Dirksland, ApoUo van Goedereede, Tot Nut van Genoegen van Melissant; Sempre Crescendo van Middelharnis, Vooruit van Oude Tonge en ApoUo van Nieuwe Tonge, Burg. Stand. Ondertrouwd: T. van Wijk 27 jaar te Veen (N.B.) en M. Les oud 22 jaar alhier. De rekening van inkomsten en uit gaven van het gasbedrijf „Oost-Flakkee' ligt voor belanghebbenden ter inzage tot op de dag van behandeling in het Algemeen bestuur. Wij vernemen, dat de heer H. van Balen geslaagd is voor het diploma vak bekwaamheid als dirigent van Harmonie en Fanfarecorpsen voor de Bond van Orkest dirigenten in Nederland. Bestaande uit diverse personen van het verenigingsleven is same^pgesteld een Anjerdag-Comité. De echtgenote van G. v. d. W. had het ongeluk te vallen, waardoor zij haar arm kwam te breken. Doktersbehande ling was noodzakelijk. STAD AAN T HARINGVLIET Pre dikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 uur Ds Sonneberg en sav. 6 uur Ds Steur. Geref. Kerk voorm. 9.30 en sav. 6 uur Ds V. d. Linde van Rotterdam, (Delfshaven) Geref. Gem. 3 x lezen. Dhr F. V. d. Valk Wz. is naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. DEN BOMMEL Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 uur Ds v. d. Kooij, Emer. Predt. en sav. 6 uur Ds Postma. Geref. Kerk voorn. 10 uur lezen en nam. 3 uur Ds Scherpenisse van Ooltgensplaat. Geopend van 9-5 uur, ook des Zaterdags OOLTGENSPLAAT Predikbeurten Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en sav. 6 uur Ds Sonnenberg. Geref. Kerk voorm. 9.30 en sav. 6 uur Ds Schetpenisse. Ger. Gem. 2 maal lezen. Werldozen. Ter gemeente secretarie stonden deze week 26 werklozen inge schreven. Vergadering. In verband met de a.s. gemeenteraadsverkiezing zal voor de 1 P.v.d.A. a.s. Donderdagavond 7 uur in Hotel Hobbel spreken Mr. J. A. Bur gers, Minister tijdens het Kabinet Ger- brandy te Londen. Ongeval. Het zoontje van dhr G. van Dam had het ongeluk tijdens het spelen een elastiekje in het oog te krijgen, waardoor dit zo ernstig werd gewond dat de hulp van Dr Kramers moest wor den ingeroepen. Zeer billijk te koop zwaar eiken, terra be kleding met eiken tafel, VOORSTRAAT 15 MIDDELHARNIS Pracht sortering verschillende één en twee kookgaten, nieuwste niadellen met braadoven. alle maten uit voorraad. IJzerhandel - Tel. 43 OOLTGENSPLAAT TE KOOP een in goede staat zijnde tegen elk aannemelijk bod te bevragen bij G. v. KOPPEN, Winkelier, Ouddorp. TE KOOP een z.g.a.n. met witte blouse, ge wone maat, prima stof. Te zien en te bevragen Agent van dit blad, Binnenweg 148, Melissant Bij inschryving te koop: aan het eind van het Wees huispad te St. Annaland, beho rende tot nalatenschap Wed. H. Gaakeer, thans in gebruik bij Wed. J. Rijnberg en A. den Haan. Biljetten in te leveren ten kantore van Notaris Bie- rens, uiterlijk 28 Mei 1949. te St. Annaland Notaris A. J. Bierens te Sint Annaland, zal ten verzoeke van de heer C. van Oudenaar de CS. op Dinsdag 31 Mei a.s, des avonds half acht in het café van mej. de Wed. M. Rijn berg alhier, in het openbaar verkopen: aan de Klippelstraat te St. An naland, groot 1 are, 11 cen tiaren. Dadelijk te aanvaarden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1949 | | pagina 2