GESLAAGDE A. Wielhouwer EEN BED f 89.50 CCURSUS 1948-1949 van de W. C. v. As-Amljaclitsscliool te MicWelliarnis AVONDSCHOOL is voor U een genot om dagelijks van te genieten, een heerlijklueid om van te smullen bij koffie- maaltijd en middagmaal. Het met ROMï bereide gebak doet Uw familie en vriendenkring glunderen zodra Uw eigen gebak in aantocht is. R O M I heeft rijke voedingswaarden. R O MI is voordelig en zij bevordert het welzijn van het gehele gezin. koopt U niet bij de eerste de beste Een bed koopt U op goed vertrouwen en waar vindt U meer vertrouwen dan bij ons? KAPOK 3-delig BED5TEL Eén-Pers. KAPOK BED l in alle bedden alléén l I PRIMA JAVA KAPOK j GEHEEL VEREND BEDSTEL Laai Uw bedden vermaken en bij vullen mei prima Java -kapok Speciaal Bed-, Tapijt en Meubelmagazijn, Soznmelsdijk Soxnmelsdijkse firma's op de Jaarbeurs Bladz. 2 „E I L A N D E N - NI E U W S" Zaterdag 2 April 1949 Bevorderd werden van de Ie naar ds 2e klasse: Timmerlieden: N. H. Groen, Jan Kop penaal, Middelhamia; M. van de Klun- dert, den Bommel, Matth. Meijer, Stel- lendam; G. Ras, Jac. van Wagenin- gen, Herkingen; A. J. Smeets, A. A. Versaevel, Oude Tonge. Voorv.aandelijk bevorderd: B. Driesse, Middelharnis, G. de Bakker, Somm.els- dijk; C. Frederiks. J. Mans, Meüssarit. Niet bevorderd 9. Smeden-BankwerkersW. C. Booger— man, Jac. Schellevis, Middelharnis; Joh. Breen, Ouddorp; P. Brinkman, J. M. Les P. van Mourik, Oude Tonge; I. F. van der Griend, E. D. Overbeeke, Ooltgens- plaat; L. T. Hameeteman, W. de Jong, Jac. Verolme, Nieuwe Tonge; D. Hog- chem, J. W. Nagtegaal, Melissant; J. C Jansen, Stellendam, Adr. de Keijzer Sommelsdijk; L. J. van der Velde, Her kingen. Voorwaardelijk bevorderd: D. van den Broek, Stad aan 't Haringvliet. Niet bevorderd 8. AiitohierstellersAndr. Blok, H. Boe- re, Joh. Fun, P. S. Krijgsman, Middel harnis; A. C. Joppc, Kr. Mooijaart, Som melsdijk; T. van der Kroon, H. A. Lisse- veld, P. A. Vroegindeweij, B. gioon, Dirkslaiid; J. E. Coenradie, Herkingeu; L. J. Mijnders, Melissant; N. van Zielst, Nieuwe Tonge; A. J. Buijs, Oude Tonge, Joh. van Dijk, Stad aan 't Haringvliet; N. Hertzenberg, den Bommel; P. L. Kloet, Achyiuizen. Voorwaardelijk bevordei-d: J. H. A. Boerboom, Sommelsdijk; C. Grootenbocr Stellendam. Niet bevorderd 5. Schilders: Joh. Nipius, Sommelsdijk; Th. Jonge jan, Dirkslaiid; Jan Witvliet, Melisssnt; Joh. PoUemans, Oude Tonge; J. A. Vervloet, Den Bommel. Voorwaardeiijk bevorderd: J. M. van Brussel Nieuwe Tonge; Jac. Koole Oude Tonge. Niet bevorderd 1. Een DIPLOMA werd uitgereikt aan de leerlingen: Timmerlieden: L. Driesse, P. van Gro ningen, Jac. Jongejan, M. Mans, Mid delharnis; C. de Bruin, M. P. Sluij, Dirksland; J. P. van Wezel, Herkingon; J. Tieleman, Melissant; G. de Vries, Goedereede; Jan Mackloet, Nieuwe Ton ge; A. A. Buijs, B. B. van Kempen, Oude Tonge; Joh. van Dam, W. Raap, C. de Vos, Ooltgensplaat; G. M. Tiggelman, Xi. Westdijk, Stad aan 't Haringvliet; Geen diploma 3. Smeiden-Bankwerkers: H. Campfens, M. Pun, A. van Gelder, C. van den Nieu- wendijk, C. Veriiage, J. Vermaas Dz., Middelharnis; J. P. van Dam, A. Mulder Sommelsdijk; J. Keuvelaar, H. E. Roo- zemond, H. Visscher, Dirksland; P. Heer schap, Stellendam; M. Klein, A. de Reus Goedereede; A. Spuijbroek, J. M. West hoeve, Ouddorp; D. van der Velde, Nieu we Tonge; J. B. Beijer, Oude Tonge; C. Leijdens, P. van Putten, Ooltgens plaat; D. L. Saarloos, T. Vervloet, den Bommel; L. Moerenhout, Achthuizen. Geen diploma 2. Autohepstellera: M. Appel, R. M. Camp fens, C. Peeman, W. Verduin, Middel harnis; Jac. Jongejan, A. M. Kievit, Sommelsdijk; J. de Jong, P. J. de Jong, Jac. Melissant, A. Nieuwland, Dirksland Jac. van der Mast, Th. van Veen, Me lissant; St. Keijzer, A. J. de Later Stel lendam; C. den Eerzamen, Goedereede; Jan Verolme, Nieuwe Tonge; H. Don kersloot, P. D. Knöps, J. Raap, lm. van der Wende, Ooltgensplaat; A. L. Me iaard, Stad aan 't Haringvliet. Geen diploma 3. Schilders: W. Verhage, Middelharnis; J. Kamerling, M. Peekstok, Sommelsdijk H. van Putten, Ooltgensplaat; P. van Asperen, Stad aan 't Haringvliet. Een getulgischrift van de ■vervolgcursus wretid uitgereikt aan: Tinunerlieden: A. van Kassei, Middel harnis; Jac. Breur, Nieuwe Tonge; K. van de Velde, Ooltgensplaat; G. Smits, Stad aan 't Haringvliet. Smeden-Bajikwerkers: Jan de Vlugt, Middelharnis; M. van den Doel, Jan Mastenbroek, Sommelsdijk; J. C. Be- zuijen, Ouddorp; C. Maliepaard, Stad aan 't Haringvliet. Eleetriciëiis: D. J. Hogcham.Kl. Kie vit, MiddellïarnisB. Bezemer, Oude Tonge; P. C. v. d. Griend, Ooltgensplaat .4utoherstcllers: J. G. van Groningen, W. Kik, D. Verbrugge, C. Vroeginde weij, Middelharnis; l,. den. Boer, M. A. van der Sluijs, Sommelsdijk; T. Scliaaff, Dirksland; .Tan van Asperen, Jan van Heest, Jan Westdijk, Goedereede; S. Be- zuijen, Ouddorp; A. Kamerling, Oude Tonge; M. de Vos, Ooltgensplaat, Ph. v. d. Mast, Ooltgensplaat, A. J. D. van der Welle, Den Bommel. Geen getuigschrift 3. ScMWers: H. A. v. Buuren M'liarnis. CUESUS 1948—1949. Lijst van bevordering en uitreiking der diploma's op DoHiderdag 31 Blaart 1949. Timmerlieden van 2o naar 3e klasse: J. C. van Putten, Nieuwe Tonge; J. J. de Waal, Oude Tonge. Van 3e naar 4e klasse: P. J. van Dijk, Melissant, L. Markus, Herkingen. Van Ie klasse naar 28 klasse o.m.g: Jac. Koster, C. Sprong, A. Verhage, Middelharnis; H. Jordaan, Sommelsdijk; Jac. van Heest, W. C. de Jong, Stellen dam; A. de Bonte, W. de Vos, O'Plaat. Niet bevorderd 3. Metselaars van Ie naar Se klasse: W. Jelier, Stad aan 't Haringvliet; J. van Oostenbrugge, Dirksland. van 3o Kaar 4o klasse: P. Boeter Gz., Sommelsdijk; A. Lug- tenburg, Dirksland; J..Nagtegaal, Nieu- 'we Tonge. van 4e naar 5e klasse: Chr. de Geus, Herkingen. van Ie klasse naar 2e klasss c.m.g: A. van Rassent, K. van' Ree, Vv^. van Ree, Ooltg'enspiaat. Smjeden-bankwerkers van Ie naar 2e Masse W. Koert, Oude Tonge. van Ie naar 28 klasse c.m.:g.: L. Verhage, Middelharnis; C. van Prooijen, Dirksland; A. Grotenboer, Me lissant; M. Ta.nis, Ouddorp; A. de Goede P. J. van der Vlugt, Abr. Breederveld, Stellendam. Niet bevorderd 2. Autofeerstellers van de 4e naar 5e klasse W. Hotting, Ooltgensplaat. van la naar 2e klasse c.m.g.: Jan Breur, A. Dubbeld, Joh. Krijgs man, Middelharnis; S. M. van der Vlugt, Sommelsdijk; A. Hameete, Dirksland; P. Klink, A. van der Vliet, Melissant; P. Bosland, Ouddorp; A. A. Cambeen, C. P. van Peperstraten, Oude Tonge; Iz. Kamp, Ooltgensplaat; Jan Meiaard, Stad aan 't Haringvliet. Niet bevorderd 1. Eiectriciëns %iain 3e naar 4e klasse: C. van Tilborg, Nieuwe Tonge. Van 4e naar 5e klasse: P. A. Nieuwland, Middelharnis. Van Ie naar 2e klasse cm.g.: P. C. Hartog, Oude Tonge. Bakkers van ld naar 2e klasse: M. Bruggeman, Sommelsdijk; P. van Driel, Dirksland; C. P. Tieleman, Melis sant; Job Mierop, T. H. Tanis, Ouddorp. J. Helleman, M. Kievit, Nieuwe Tonge; Joh. Jonker Hz., Oude Tonge; M. Hout- huizen, C. M. Holtkamp, Achthuizen. Niet bevorderd 5. Schilders van Ie naar 2e klasse: F. A. Witte, Ouddorp. Van 2e naar Se klasse: T. de Jong, Herkingen; Jan Les, Oude Tonge. Van 3e naar 4e klasse: P. Kievit, Sommelsdijk; J. L. Karels, Nieuwe Tonge; A. J. van Poer, Oude Tonge. Van 4e naar 5e klasse: Abr. Verolme, Middelharnis. Van Ie naar 2e klasse c.m.g.: A. Bruggeman, Den Bommel; J. A. Koole Oude Tonge; Jan Neels, O'Plaat. Uitreiking diploma's Avondtekenschool. Eiectriciëns: C. Ie Comte, Sommelsdijk. Een molenaar die een gotiden iKole- naar is geworden. Vijftig j.?.ar m.o- lenaar, dat is een jubileum dat in deze tijd, waarin zoveel molens sneuvelen, wel heel zeldzaain gev/or- den is. Vandaag echter zal de heer G. de Vries uit Westzaan dit jubi leum vieren. Hij begon een halve eeuw geleden zijn werk op de West- zaanse molen het Prinsenhof, die vroeger pelm.olen was maar thans vooral zaagsel maakt. Met de auto tegen boom gereden Gistermiddag is de heer Fokkelman, gewezen directeur van Vroom en Dreesmann, met zijn avito tegen een boom van de Kerklaan te 's Her togcnbosch opge reden. Dhr Pokkei man is kort daar op overleden. Zijn dochter, die naast hem. zat is zwaar gewond naar een ziekenhuis ver voerd. met 2 kussens ,ff OO tlfï prima tijk 122.50 I S,&iOmO%3 met kussen met 2 kapok kussens ^-a q twee pers., 15 jaar garantie I f I.&.» Smeden Bankwerkers: Geen diploma 1. Uitreiking diploma's' cursus voor meergevorderden: Timmerlieden: J. C. van der Made, Abr. Vermaas, Middelharnis; A. Koote, Sommelsdijk; P. G. van Damme, A. Grinwis, Melis sant; Jan Mierop, Ouddorp; M. Meiaard, Stad aan 't' Haringvliet. Niet bevorderd 1. Metselaars: P. van der Veer, Herkingen. Smeden-Bankwerkers W. F. Filippo, Middelharnis; Abr. de Korte, C. Lodder, Sommelsdijk; N. Sper ling, Ouddorp; M. Abresch, Nieuwe Tonge; A. W. Driesprong, Stad aan 't Haringvliet; Joh. de Vos, Den Bommel Autohersetllers lm. Bakelaar, C. van Gilst, Middel harnis; Joh. Groenendijk, Oude Tonge. Eiectriciëns: W. J. C. Diepenhorst, Stad a.t. Ha ringvliet. Schilders: T. Bestman, Herkingen. Creslaagden voor het leerlingstelsel inge volge Titel II der N.O. Vi^et. lm. Bakelaar, Autohersteller, Middel harnis; P. Klink, Autohersteller, Melis sant; P. V. d. Veer, Metselaar, Herkin gen; M. Meiaard, Timmerman, Stad a.t. Haringvliet; P. G. van Damme, Tim merman, Melissant; A. Grinwis, Timmer man, Melissant; A. Koote, Timmerman, Sommelsdijk; J. C. van der Made, Tim merman, Middelharnis; J. Mierop, Tim merman, Ouddorp; Abr. Vermaas, Tim merman, Middelharnis; A. W. Driesprong Smid, Stad a.t. Haringvliet; C. Lodder, Smid, Sommelsdijk; J. de Vos, Smid, Den Bommel; N. Sperling, Smid, Oud dorp; T. Bestman, Schilder, Herkingen. ------O------ Op de Jaarbeurs te Utrecht waren ook twee industriëlen uit onze gemeente vertegenwoordigd, nl. de firma Mossel man en Vis met een worststopmachine en de firma C. Vis met een zandtrans- porteur. Beide firma's hebben, naar wij verne men, een flinke belangstelling voor hun exploitatie. Wij wensen deze firma's een goede afname van hun vinding. ------O------- VERS BROOD OP DE ZATERDAGEN VOOR PASEN EN PINKSTEREN. In de Staatscourant van Donderdag staat een beschikking, waaruit blijkt dat op Zaterdag 16 April (de Zaterdag voor Pasen) en Zaterdag 4 Juni (de Zater dag voor Pinksteren) des morgens vers brood mag worden vervoerd van half acht af en verkocht van acht uur af.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1949 | | pagina 6