krachten 'Remmende KINDERHOEKJE Zaterdag 23 October 1948 „EILANDEN-OTEUWS" ëladz. 3 EXTRA SPIJSOLIE VOOR DE FEESTDAGEN Voor de nog in ver verschiet liggen de feestdagen van St. Nicolaas en Kerstmis zal, in plaats van de gebrui- ■kelijke 120 gram olie, in het laatst van November een bon voor 180 gram spijs olie worden aangewezen. THANS IS DE BEURT AAN DE SPREKENDE KAART Wij hebben de sprekende film gehad, de relief film, relief fotograf ie, enz allen uitvindingen bestemd om ons het leven weer te geven. Deze eerste" dagen van October is er een nieuwe uitvinding gedaan, die weliswaar niet even belang rijk is als de voorgaande, maar toch buitengewoon vindingrijk, en die zeker baar weg zal vinden: de sprekende kaart. Vier Parijse fotografen hebben reeds de benodigde toestellen voor de toepas sing van deze nieuwe uitvinding, die hieruit bestaat, dat de stem tegelijker tijd met de foto wordt vastgelegd. On der de foto bevind zich namelijk een ruiterst kleine gramafoonplaat, waarop de belanghebbende hetgeen hij te zeg gen heeft, laat opnemen. De persoon voor wie deze kaart bestemd is, zet er een gevoelige naald op die aan de kaart zelf bevestigd is, laat de gramafoon plaat laet behulp van een eenvoudig potlood draaien, en luistert DISTRIBUTIEDIENST (DOEREE—OVERFLAKKEE De X.eider van de Distributiedienst GoereeOverflakkee maakt bekend dat de inlevering van consumentenbonnen door detaillisten de komende 14 dagen zal plaats hebben als volgt: Week 25 Octobeï t.m. 30 October op de vastgesteldeinleveringsdagen de ar tikelen Vlees, Brood, Boter, Margarine/ Vet, Kaas, Zachte Zeep, Soda, Vlees waren en Tabak. Week 1 November t.m. 6 November de artikelen Brood, Versnaperingen, Suiker, Koffie, Thee, Textiel en Brand stoffen. Manufacturiers worden er opmerk zaam op gemaakt dat zij maar 1 maal in de 14 dagen mogen inleveren. Ongelooflijk groot is het aantal mensen, dat door allerlei remmende krachten zoals o,a. spreekangst, blozen, verlegen heid en examenvrees wordt belet zich te ontplooien. En daarom is het van zo'n groot belang zelfs een ge- mcenschapsbelang dat die remmende krachten worden opgeheven., En dit is mogelijk Het boek „IK, de PERSOONLIJK HEID", leert iedereen in korte tijd waardoor allerlei minderwaardigheids gevoelens ontstaan en wat nog méér zegt hoe men deze op de meest een voudige, prettige en doeltreffende wijze kan leren overwinnen. Het bestuderen van dit zo uiterst suggestief geschreven psychologisch boek betekent geen lang durige en vervelende inspanning, doch een PRETTIGE VERPOZING! Want de hierin gegeven uiteenzettingen en raad gevingen spreken zó tot de verbeelding van al diegenen, wier leven door rnin- derwaardigheidsgevoelens wordt ver gald, dat van meet af aan de in hen sluimerende krachten ontwaken. En dit heeft tot gevolg, dat alle angst en verlegenheidsgevoelens verdwijnen, waar door zij zich overal en onder alle om standigheden volkomen vrij leren be wegen en ook overal en onder alle oin- standigheden vrijelijk het woord durven voeren, zodat het bezoeken van verga deringen en andere bijeenkomsten geen marteling meer, doch VREUGDE BE TEKENT! Lees de hieronder volgende uittrek sels uit brieven van hen, die bereids met „IK, de PERSOONLIJKHEID" hebben kennis gemaakt, en U zult moeten er kennen, dat het een boek is, dat U geeft wat U er van verwacht, zelfs méér dan dat!! (De originele brieven van onder staande uittreksels en stapels ande^ ïe liggen voor iedere belangstellende dagelijks in ons» archief ter inzage.) Uit een brief van een onderwijzer: De resultaten, die ik met Uw boek Beste Jongens en Meisjes! Hebben jullie in het vorige Zaterdag- nummer het bericht gelezen van het vreselijke ongeluk te Ooltgensplaat En zijn jullie er niet een ogenblik stil van geworden? Heeft het jullie niet tot na denken gebracht? Kinderen en ook oudere mensen stel len de dood zo ver weg. Ze rekenen al tien, twintig en meer jaren vooruit. Hoe vaak zegt een kind niet: „Als ik groot ben dan zal ik De ouders vragen aan kleine kinderen: „Hoe groot moet je worden?" Het kind steekt dan de handjes naar boven: zó groot! Zo groot als vader en moeder of als de grote broers of zusters. En toch verschei dene jongens en meisjes worden nooit mannen en vrouwen. Als kind worden ze weggenomen door de dood. En dik wijls zo onverwacht. Dat zien we nu weer in De Plaat, en er gaat geen week voorbij of er staat een ongeluk met dodelijke afloop in de krant. Maar rneestal is het dan ver weg, in 't noor den of 't oosten van 't land of in zo'n grote, drukke stad. En weet je wat jullie dan denken? Nou, zeg het maar eens. Jullie denkt dan: dat zal mij niet overkomen. Och, dat heeft Dim de Vos wellicht ook gedacht voorheen, en nu is hij er niet meer. Denken jullie weleens, wan neer je de deur uit gaat naar school: misschien kom ik er niet levend meer in? Aan zulke dingen denken we niet graag, hè En weet jullie hoe dat komt Wel, de dood is een koning der ver schrikking en bij het sterven moeten we verschijnen voor de Rechter van he mel en aarde. We moeten rekenschap afleggen hoe we ons leven hebben door gebracht. De plotselinge dood van Dim de Vos is een roepstem voor ons allen en tot kinderen klinkt de stem: „En gedenk aan uw Schepper in de dagen uwer jon gelingschap." Dat we de Heere maar mochten zoe ken terwijl Hij te vinden is. De Heere heeft Zelf gezegd: „Die Mij vroeg zoe ken zullen Mij vinden." Iedereen die dit leest is nog in de mogelijkheid om God te leren kennen. Als we dat geluk deelachtig mochten zijn dan gaf het niets al reed vandaag een wagen ons nog in stukken. We zou den dan geborgen zijn! mocht behalen, zijn niet alleen voor mij, doch ook voor mijn leerlingen van de grootste betekenis. Want thans heerst er tussen hen en mij een ongekend pret tige sfeer. Ik geloof, dat er voor leer krachten moeilijk een waardevoller boek te verkrijgen is. Uit pen brief van een jongeman, die met het euvel stotteren te kampen lieeft: En achter alles wat men leest merkt men duidelijk, hier spreekt en schrijft iemand, die anderen helpen en steunen wil op vertrouwelijke manier. Veel is mij opgehelderd wat tot nu toe duister voor mij was. Het schijnt mij toe of door middel van dit boek me een vrienden- hand wordt toegestoken, warm en op recht. Ik voel weer nieuwe moed in mij stromen en ik voel me weer mens. Nieuwe nooit gedroonade krachten wor den openbaar. Uit een brief van een evangelist: Ik heb, voordat ik met Uw onvergelij kelijk boek „IK, de PERSOONLIJK HEID" had kennis gemaakt, verschil lende cursussen, die mij een kapitaal hebben gekost, gevolgd, doch zij maak ten mij niets vrijzer. .Wat ik in al die cursussen tevergeefs zocht, vond ik in Uw boek. Mijnheer Jonkers, ik heb Uw boek in een paar weken tijds vier maal doorgelezen, en ik kan U zeggen, dat ik mij thans tegen alles opgewassen voel. Ik ben U daarvoor dankbaarder dan ik in woorden uitdrukken kan. Uit een brief van een boerenzoon: En dan begon ik te blozen en te zweten. Ik durfde op 't laatst nergens meer te komen. Ik had mij wel van kant willen maken, maar het geloof heeft mij hier voor bewaard. E!h nu kom ik weer over al, ik ben ook weer lid van een Jonge- lingsvereniging en doe overal aan mee. Wat hebt U toch een ander mens van mij gemaakt. Wat moet U toch geluk kig zrjn, dat U zoveel mensen kimt helpen. Uit een brief van een theologisch student: Het is mij een behoefte U dank te zeg- 4e OCTOBERRAADSBL: X 1. X 2. X 3. X 4. X 5. X 6. X 7. X 8. X 9. X 10. 1. En het is vlees geworden en heeft onder ons gewoond (Joh. 1.) 2. koning van Israël die slechts 7 dagen regeerde. 3. Kan ook iemand het weren, dat deze niet gedoopt zouden worden? (Handel. 10.) 4. beek waar Elia wonderlijk werd gespijzigd. 5. Ik ben een roos van Saron, eender dalen (Hooglied). 6. sterrenbeeld dat nu 's avonds in 't oosten weer zichtbaar wordt (Job 9.) 7. betekent: Meester (in de Evangeliën). 8. In het uws aanschijns zult gij brood eten. 9. rivier in het Paradijs. 10. inhoudsmaat onder Israël (Ex. 16.) Zijn deze woorden goed, dan komt op de kruisjeslijn van boven naar beneden een naam te staan, bekend uit de ge schiedenis van Maarten Luther. Wlm A., Oud Vossemeer. De aardap pelen zijn nu al ver aan de kant zeker? Ben je nu in de bieten bezig? Wat kool zaad doorslaan is.weet ik wel: het staat dan te dik en het moet verdund wor den, net als bij bieten en papavers. Adrie v. W., Stellendam. Je hebt een lange brief geschreven. Er was ook heel wat te vertellen. Gefeliciteerd met moe ders verjaardag. Is de nieuwe meester er al? Het kiekje is Iguk, maar zo zien jullie er nü niet meer uit, hè? Bedankt, hoor! Jaantje S., Middelharnisi 't Is mooi! En bedankt ben je al. Jullie zijn ne£ als ik: toen 't feest Was lagen vrij allemaal ook al vroeg op bed. Over die toren hebben al veel kinderen geschreven. Hanny de W., IVIiddelharnis. Als je zoveel huiswerk hebt dan zal je kortere briefjes moeten schrijven. Maar als jij eenmaal begonnen bent dan staat de pen niet zomaar stil. „De Spiegel" lees ik niet, dus weet ik van die foto's niet af. Woon je al in de andere laan? Piet van L., Nieuwe Tonge. Opstaan om te schrijven; nou, dat is nogeens ijverig! Is het zaad al gedorst? En kon gen voor de resultaten, die ik met Uw 1 boek mocht behalen. De bewijzen, die U aanvoert, zijn inderdaad onweerleg baar en daarom oefenen zij stellig zo'n grote invloed uit op de psyche van de lezer. Uw boek, zo eenvoudig en waar, zal ongetwijfeld ook in intellectuele kringen grote opgang maken. Uit een brief van een voorzitter van een Jongelingsvereniging Een paar van onze leden, van vine vrij. bij onze samenkomsten nog nooit de stem hadden gehoord, vielen de laatste tijd op doordat er geen vergadering voorbij ging, dat zij niet aan de bespre kingen deelnamen. Nu ben ik te weten gekomen (van henzelf), dat zij hun vrij moedigheid te danken hebben aan Uw boek „IK, de PERSOONLIJKHEID". Ik heb dit boek ter inzage gehad en met groot genoegen gelezen. Ik verzoek U ook mij een exemplaar te zenden, het bedrag gaat met gelijke post aan U af. Ik wil eindigen met U mede te delen, dat ik het van het grootste belang acht, dat allen jong of oud die aan het verenigingsleven doen, dit boek in bezit hebben. Uit een brief van iemand met een lei dende functie: je er bij zijn? Nu wordt kleine Han gevaarlijk, hoor! Hij is weg eer je er erg in hebt. Dies L., Oud Vossenieer. 't Is weer een lange brief geworden. Nu was 't ook een brief voor twee maanden, nietwaar? Dat je van vroeg-opstaan moet groeien weet ik niet. Ik dacht van slapen en eten. Dat laatste zal je ook wel goed kunnen. Is de schoonmaak klaar? 't Is overal zo, hoor! Marietje, de hartelijke groeten terug. Dirkje M., Nieuwe Tonge. Ik was niet boos om het te-laat-komen. Je hebt woord gehouden om een grote brief te schrijven. Volgende week hoop ik voor een versje te zorgen, hoor! Allemaal. Nog niet inzenden! Wach ten op het 5e raadsel. De hartelijke groeten van OOM KO. ONTHEFFING VAN WETTELIJKE BEPALINGEN BIJ WEGVERVOER Het gebeurt vaak, dat wegvervoer ders bij het vervoer van grote lasten de volgens de wet maximumtoelaatbare hoogte, breedte, lengte, of wielbelasting overschrijden, aldus deelt de A.N.W.B. ons mede. Stoort een vervoerder zich niet aan deze Wettelijke bepalingen, dan loopt hij de kans een bekeuring te krijgen' of zelfs, dat het transport aan de ketting wordt gelegd. De A.N.W.B. maakt er de wegver voerders op attent, dat het mogelijk is, een ontheffing van de betreffende wet telijke bepalingen te verkrijgen. Deze ontheffingen worden door de minister van Verkeer en Waterstaat uitgegeven. Vervoerders dienen zich voor de aan vrage om ontheffing tijdig met de no dige gegevens te wenden tot het bureau van de hoofdingenieur van d^ rijkswa terstaat ir W. W. E. von Hemert, van Hogenhoucklaan 60 's-Gravenhage, Tel. 776890. BLINDEN KUNNEN NU OOK GEDRUKTE STUKKEN LEZEN Te Washington is een eleetrisch ap paraat gepatenteerd) dat blinden in staat stelt om gedrukte stukken te le zen. Het apparaat heet optophone en brengt een toon voort, waarvaii de hoogte varieert bij het heen en weer gaan van een lichtstreep over het ge drukte stuk. VOLKSUITGA VE te doen verschijnen. Wat tot voor kort bij velen en niet in het minst bij ons zélf een wens was, is thans vverke- mkheid geworden. De volksuitgave is verschenen! En ze ziet er keurig uit. En dit ondanks de drastische prijsver laging. Is de prijs van de zeer luxe uit gave (waarvan nog een beperkte voor raad voorhanden is) 33.die der Volksuitgave hebben vrij gesteld op slechts 12.50. Stort nog heden (onder vermelding „Eilanden-nieuws") een bedrag van 12.75 (25 cent voor portokosten) op gironummer 513730 ten name van JONKERS' INSTITUUT te GRONIN GEN of doe ons dit bedrag per postwis- sel toekomen en U ontvangt „IK, de PERSOONLIJKHEID" een keurig boekwerk per kerende post FRANCO thuis. Mocht het zo zijn, dat dit bedrag niet in éénmaal kunt voldoen, vraag dan mondeling pf schriftelijk onze condities vooT betaling in termijnen. Wenst men toezending onder rembours, dan gelieve men er rekening mede te houden, dat 30 cent voor extra portkosten in reke ning wordt gebracht. Jonkers' Instituut v. Redekunst en Persoonlijkheidsvorming Groote Spilsluizen 36-A, Groningen N.B. Voor hen, die liever deelnemen aan onze MONDELINGE CURSUSSEN, de len wij mede, dat deze op de navolgende data en uren zullen aanvangen: te Leeuwarden op 13 en 16 Oct., resp. sav. 7.30 en 's midd. 3 uur; te Amsterdam op 18 Oct. 's avonds 7.30 uur; te Rot terdam op 19 Oct. 's av. 7.30 uur; te Groningen op 20 en 23 Oct. resp. 's av. 7.30 en 's midd. 3 uur; te Apeldoorn op 21 Oct., 's av. 7.30 uur en te Utrecht op 22 Oct., 's av.' 7.30 uur. Uiterst soepele betalingscondities. Vraagt ons uitvoerige prospectus met dankbetuigingen uit alle lagen der be volking. Toezending geschiedt GRATIS S Ik zou mijzelf wel heel ondankbaar vin den als ik U niet schreef, dat ik, de zo schuchtere mens, als 't ware dronken van vreugde werd, bij het lezen van Uw uiteenzettingen, raadgevingen enz. Ik heb in m'n eentje met de vuist op de tafel geslagen, en gezegd: zó is het, alles'draait om de persoonlijkheid!" Ik heb een leidende functie en juist van daag nog ondervond ik de geweldige invloed van Uw boek, de invloed, die nü al (3 dagen nadat ik het ontving) een ongekende vrilskracht in mij heeft op gewekt. Gezien het feit, dat de tijd van hoog conjunctuur voorbij en het geld weer duur is en omdat vrij graag voor zo ver ons dit mogelijk is er toe vrillen bijdragen dat „IK, de PERSOONLIJK HEID" ook in handen komt van de 'minder kapitaalkrachtigen, hebben vrij gemeend goed te doen van dit eminente boek ook een

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1948 | | pagina 17