Amandel, Verzending nieuwsbladen aan in indië verblijvende militairen. Schip stro uitgebrand ??iterdag 2 October 1948 „EI LAN DEN-NIEUWS" Bladz. 3 In 1935 werd de Heer M. Dijkers di- Tecteur, met wie de jubilaris een. pretti ge samenwerking heeft. Het zal hem op de dag van zijn ju bileum niet aan belangstelling, ontbreken. Burg. Stand. Geboren: Hendri'kjè, 'd.v Jordaaii en J. den Boer; Maria, d.v. S. de Vos'eri Gi*. Wiégèl; CóAelia, d.v. A. Dekker-en A. A. Vog-el; A^nnie, d.v ir. A. Doornbos en H..M. T. Schilperoort Sjjannetje Adriaantje,'d.v. 'C. Vroègiridë- ^eij en J. PuUeman; Neeltje, d.v. H. Overweel en M. v. d> Berge; Comelis, ;k.v. C. de Ruijter en S. M. Wijsmaji; ^Leentje Wilhelmina, d.v. J. W. Witvliet .jen P. M. V. d- Bnde. Ondertrouwd: Adr. Zoon 30 j. en K. .E. van Nieuwenhuijze 28 j.; W. Brugge- man 32 j. en N. Driesse 29 j.; A. L. Hobbel 24 j. en J. Krijgsman 25 j. €iehuwd: S. Bokma 24 j. en H. C. M. Vetter 25. j.; C. Schellevis 27 j. en A. JK. Schmitt 22 j. (te Wald Michelbach in iDuitsland)Adr. Zoon 30 j. en K. E. v. JSTieuwenhuize 28 j.; W. Bruggeman 32 j. en N. Driesse 29 j. Overleden: Joh. van Dijk 74 jaar, «chtg. van A. van Eek. Woensdag 6 October des sav. 7 uur .komt de Raad der Gemeente in openbare -vergadering bijeen. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Be noeming onderwijzer aan de sphool voor U.L.O. 5. Benoeming onderwijzer aan de school voor gewoon L.O. 6. Voorstel tot aankoop van leermiddelen voor de school voor gewoon l.o. 7. Voorstel tot wijzi- iging van de verordening op de ratten- bestrijding. 8. Voorstel verhoging huur gemeentewoningen aan de Hobbema. 'straat. Ben achttal lijnwerkers waarbij een voorman, bij de R.T.M, hebben wegens jeen loongeschil hun ontslag genomen. De heer Boogerman die voor een be- .zoek aan zijn ruim 90-jarige vader en ruim 80-jarige tante met vrouw en dochter uit Amerika naar Holland wa ren gekomen, zijn wederom naar Ameri ka vertrokken. Naar ons van welingelichte zijde wordt medegedeeld bestaat de mogelijk heid dat de geblokkeerde gelden van het klokkenfonds in termijnen zal worden vrijgegeven, zodat eerlang de klokken .over de gemeente weer kunnen beieren. SOMIMELSDIJK De Woonruimtecom- :missie zal in de maand October ntet vergaderen. Dinsdag 5 October des nam. 3.30 uur komt de Raad dezer gemeente in»open- bare vergadering bijeen. Te behandelen jzaken: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Benoeming Hoofd Openbare la ffere school. 4. Benoeming leden commis sie tot wering van schoolverzuim. 5. "Wijziging raadsbesluit tot' verhuring land aan St. Visser. „Mesjeu" SchUperoort neemt af scheid van de Christelijke School. Opgepropt in twee lokalen en in te- .genwoordigheid van het schoolbestuur, zomede Ds van Asch, namen de 200 leerlingen der Chr. School te Sommels- dijk Dinsdagmiddag afscheid van hvui schoolhoofd, de heer Schilperoort, die naar Veenendaal vertrekt. Meester Kommers sprak het scheiden de hoofd namens de kinderen toe en zeide dat de meesten het jammer vin den, dat de „mesjeu" weggaat. Ook de kinderen uit de laagste klassen vonden iet fijn dat het hoofd in hun klas les gat- Ze hadden ontzag voor U, maar toch hielden ze van U, omdat U van hen hield, zei meneer Kommers, die, ook sprekende namens het personeel, dit af scheid een afsluiting noemdfe van een periode waarin veel gebeurd is. Moei- lijke beslissingen moesten worden geno men, waarbjj hfl vooral dacht aan de bezettingstijd. Hij dankte het Hoofd voor de wijze waarop hij deze 9 jaren leiding heeft gegeven en voor de ge noten vrielidschap. Zowel namens de kinderen als het personeel wenste spr. hem het beste voor de toekomst en hoopte dat God hem en zijn g-ezin rijken zegen mocht schenken en hij bevredi ging mocht vinden in zijn nieuwe arbeid. Tenslotte overhandigde hij zijn chef een prachtige lederen actetas als aandenken. Het waren voor de heer Schilperoort moeilijke ogenblikken, toen hij voor de laatste keer achter de lessenaar plaats nam om de kinderen toe te spreken. Een Frans spreekwoord, zo begon hij, ^egt: „scheiden is een weinig sterven." Dat stemt weemoedig. We hebben het goed met elkaar kunnen vinden. Zelden 2ijn er hardhandige straffen uitgedeeld en de in het lokaal aanwezige stok is spaarzamelïjk gebruikt. De meesten van Jullie mochten de Mesjeu wel en ik jul lie. Veel heb ik van jullie verdragen en indien ik je eens moest straffen, deed het mij méér pijn, dan jullie. De tijd, die ik hier was, is voorbij gevlogen. Nauwe lijks was ik hier of de oorlog brak uit. In de bezettingstijd hield ik mijn hart vast niet om de school alleen, die gevor derd zou ki(hnen worden, maar om .het namelooö gevaar, dat het straat^lente- ren van de kinderei meebrengt. God heeft dit echter verhoed, al mopst-onder moeilijke omstandigheden worden ge werkt.' Na de oorló^moest een acht,er- stand worden ingejiaald, ,njet schasirste van leermiddelen worden geworsteld en vertrokken er verschillende leerkrach ten. IvTu.is het zover, dat ook de Mesjeu weggaat.,Ik wéns jullie het allerbeste en ik hoop, dat het jullie met mijn opvolger nog beter gaat dan met mij. Wat spr. onder het; „allerbeste" verstond, maakte de Mesjeu de kinderen duidelijk door hun de geschiedenis van de ontmoeting van Jacob en Ezau te vertellen, waarbij Jacob zeide: „Ik heb alles." Hij wist dat zijn ffchuld vergeven was en bij zijn sterven de poort des hemels voor hem zou opengaan. Dè,t is het allerbeste, wat hij ook de kinderen toewenste, die hij verzocht ook hun ouders te .groeten, wier toegenegenheid hij ook zag in de geschonken tas, waarvoor hij zoovel de kinderen als het personeel hartelijk dankte. Sprekende tot personeel en schoolbe stuur, dankte de heer Schilperoort hun voor het genoten vertrouwen. Er was onderling steeds een geest van elkaar begrijpen en spr. had wel eens verwon derd gestaan over de moed en lust van de heren Kommers en Droogers, die el ke dag hun zware taak over twee grote klassen opgewekt aanvingen. Met het schoolbestuur had spr. een 100-tal ver gaderingen meegemaakt, waarvan er vele door zorgen waren gekenmerkt, in zonderheid tijdens de bezetting. Er zijn vergaderingen geweest die minder pret tig verliepen en waarbij de meningen scherp tegenover elkander werden ge steld, doch spr. zei steeds getracht te hebben het beste te zoeken voor het werk, dat hem, tot heden lief is. U hebt me zei spr. alles toevertrouwd, tot de schoolkas toe en ik ben er door getrof fen, dat ik steeds gekregen heb wat ik vroeg. Spr. wenste personeel en bestuur ook het allerbeste toe en hoopte dat zij nog lange jaren de belangen der school zouden dienen en zij bij het klimmen der jaren als Jacob kunnen zeggen: ik heb alles! Spr. dankte ook Ds van Asch voor diens aanwezigheid en wenste hem Gods zegen op zijn leven en arbeid toe, waar na hij voor het laatst de kinderen op het hart dnikte: Zoek eerst het Koninkrijk Gods! Zichtbaar ontroerd drukte hij daarna alle kinderen de hand, onder wie wij er verschillende zagen, wier ogen door tranen werden beneveld. Het bestuurslid M. v. d. Boom sprak vervolgens nog enige afscheidswoorden, waarbij hij herinnerde aan het eerste bezoek te Doomspijk, toen reeds een band werd gelegd, omdat de manier vah onderwijs het bestuur dadelijk aantrok. 'Nooit is er één woord gevallen en het onderwijs, waarbij de jeugd gewezen werd op de noodzaak der bekering, was éf. Spr. wenste hem Gods zegen voor tijd en eeuwigheid toe. Ds van Asch dankte eveneens voor de tot hem gesproken woorden. Toen U hier kwam was het een duistere tijd, bij Uw vertrek is het ook een zeer ver warde tijd. Dit woord „verward" is geen specifiek Flakkees, maar ook een Bij bels woord, waarbij spr. wees op de tijd van Esther, toen de Koning en Haman zaten en dronken, doch de stad Susan was verward. Ook nu eet en drinkt men en is de wereld verward. Al is de toe komst duister, Eén is er, die regeert en trouw blijft. Die trouwe Gods, zei spr. vergezelle XJ naar Veenend,aal en Hij stelle er U tot rijke zegen. De heer Schilperoort zei, dat het hem. goed deed nog enige waardering voor zijn werk te ontmoeten, hoewel er wei nig dagen geweest zijn, dat hij zelf over zijn werk tevreden was. Met een: „het ga U allen wel" nam hij afscheid van personeel en bestuur, waarna de heer Mol, Voorzitter van, het schoolbestuur de sprekers, bij wie hij zich geheel aansloot dankte en eindigde met gebed. Vergezeld van een groot aantal leer lingen zagen wij het schoolhoofd, wiens Echtgenote en kinderen reeds waren vertrokken, naar het station stappen. Wij wensen hem in zijn nieuwe stand plaats ook alle goeds toe." DIBKSLAND Onze plaatsgenoot, de heer N. Bel slaagde bij het dezer dagen gehouden examen te Utrecht als Mr. in' de Rechten. Als bijzonderheid kan hier bij worden vermeld, dat de heer Bel in- plaats van de normale vier jaar, slechts drie jaar studeerde om deze titel te be halen. Uitslag Libramont 223 K.M. Ie duif 13, 41,^4; C. Nieuwland 1,' 3, 6, 12; H. Braber 2, 12, 14, 15, 16, 17, 19, 20; G. P.'v'., Markenstein 4, 8; Gebr. Nieuwland 5; Gebr. Koppelman 7; J. P. ten Hove 9, iO, 11, 18. -1- Dezer dagen heeft' IT. de Ruiter zijn nieuwe auto ontvangen. Deze Wagen is het neusje van de zalm. Ford 1949 No. 1 in Nederland. Zijn prestaties zijn doel treffend. Het is weer een van de mooie uitvindingen van de Ford fabrieken. Wij wenisen de heer de Ruiter veel succes met zijn personen-vervoer. HERKINGEN Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Ds Klootwijk. Ger. Gem. lezen. De Rijkspolitie alhier, verzoekt hem inlichtingen te verschaffen, inzalie ver miste herdershond, van het navolgende signalement, kleur zwartdek met gele benen, plm. 50 cm. hoog, 11 mnd. .oud. Gevonden voorwerpen. Speldje, en een paar damesschoenen, 'inl. bij politie Veltkamp. De 80-jarige Wed. A. had tijdens haar huiselijke bezigheden, het ongeluk haar been zodanig te bezeren, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. De eerste suikerbieten in dit seizoen zijn op de kaai aangebracht, door de landbouwer Jae. van Rossum. De heer M. v. d. Veer, heeft het woonhuis van dhr A. v. d. Velde Stz. uit Schiebroek, thans officieel gekocht, en bewoond, daar de huurder J, Dale, met V. d. Veer goedschiks hebben ge ruild en een woningoorlog is voorkomen. MELISSANT Predikbeurten. Geref. Kerk Onderh- Art. 31 K.O. nam. 3.15 u. Ds W. W. J. V. Oene van Schiedam. Op de rechtbank te Rotterdam, werd heden wegens opzettelijke vernieling va» een heining van P. D. S. tegen de land bouwer P. V. d. Br. (oek) voor deze keer slechts 100.boete of 10 dagen hechtenis geëischt. De Officier sprak; daarbij de wens uit dat dit een ernstige waarschuwing voor beklaagde zou zijn, en dat hij zorgen zou dat aan deze on gewenste toestand een einde zou komen. Mocht dit niet het geval zijn dan zou hïj in het vervolg een veel zwaardere straf eisen. STELLENDAM Predikbeurten, Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds Steur (bed. H. Doop) en sav. 6 uur Dhr Bouman. óeref. Gemeente v.m. 10 en sav. 6 uur Ds Lanning. GOEDEBEEDE Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds Verweij van Melissant en sav. 6.30 uur dhr Vetter van Middelhamis. Na een verblijf van 22 maanden in Oost indië doorgebracht te hebben is in zijn ouderlijke woning weer gearriveerd de dpi. soldaat van de Mariniers Kr. Overbeeke. r J.l. Zondag is bij het collecteren in de Ned. Herv. Kerk nog ontvangen een gift van 7.50, 1 x 2.50 en 2 x 1.—, hiervoor hartelijk dank aan de milde ge vers (geefsters.) Naar wij vernemen heeft dhr D. Troost een woonhuis staande in de Nieuwstraat alhier onderhands aange kocht van de Wed. P. van den Houten. Citroen- en Anijsolie, Pijpkaneel, Nootmuskaat, Kruidnagelen. Een keur van goede artikelen vind u steeds in wed. Kurvinks Drogis terij. OUDDORP De heer W. Schoïten, on derwijzer aan de School met de Bijbel alhier, is in dezelfde functie benoemd aan de Herv. School te Daarle (Ov.) NIEUWE TONGE Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en sav. 6 uur Ds V. d. Kooij. (Voormiddag H.A. en sav. Nabetr.) De Cichoreifabriek „De Onderne ming" alhier, zal op 4 Oct. weer met haar werkzaamheden voor dit seizoen beginnen. -'Ook deze week werden de eerste sui kerbieten aan de haven en aan het tram station aangevoerd. Het ligt in het voornemen om 1 Nov. a.s. te beginnen met de bouw van het Verenigingsgebouw. OOLTGENSPLAAT Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds Son- nenberg H.A. en sav. 6 uur Ds Sonnen- Wij brengen ter kennis vaii bnze Abonnees, dat de mogelijkheid bestaat tot verzending van een beperkt aantal abonnênfienten per luchtpost naar in In dië verblijvende militairen. Bij de ver hoging van het luchtposttarief zullen de verzendkosten daarvan waarschijnr lijk niet veel hoger zijn tot heden. Zij die gewoon waren zelf hun courant naar Indië op te zenden zullen dit in het vervolg niet meer per luchtpost Ininnen doen. Daarom is het gewenst vóór 13 October a.s. die abonnementen, met vol ledig veldpostadres aan de administratie N.V. EUanden-nieuws Postbox 8 Middel hamis op te geven. Dat is de goedkoopste en vlugste ma nier waarop Uw jongen en verloofde de krant in zijn bezit krijgt. Als Uitgevers mogen wij -Slechts een beperkt aantal couranten per luchtpost meegeven, waarom het wenselijk is, om de adressen zo spoedig mogelijk op te geven. De Administratie. In de haven van Bruinisse brak Woensdagmorgen brand uit, op het met stro geladen schip „Avontuur" eigenaar C. Guiljam. De brand nam direct zulke afmetingen aan, dat de bovenlast in een minimum van tijd in lichte laaie stond. Dit bracht groot gevaar mee voor de Omliggende visserrschepen. De brand weer was eerst na een kwartier tijd ter plaatse en het duurde geruimen tijd eer men water wist te geven. Intussen vie len de pakken brandend stro in de ha ven en dreigde grcot gevaar dat de in de haven liggende vissersschepen mede een prooi der vlammen zouden worden. Waar de brandspuit nog steeds geen water gaf heeft men, om erger te voor komen het brandende schip de haven uitgesleept. De BRU 5 eig. J. d. Waal Jz. nam het fantastisch brandende stwjschip op sleeptouw en heeft het even buiten de haven voor-anker geworpen. Het gevaar was daardoor geweken. De motorspuit werd daarna op het betonningsvaartuxg geplaatst en met 2 stralen werd gepoogd de vuurzee te dempen. Het motorschip is echter geheel uitgebrand en ging to taal verloren. Een gedeelte van de in boedel heeft men tevoren weten te redden. berg. Geref. Kerk v.m. '9.30 en sav. 6 uur Ds Broekstra van Rijnburg. Geref. Gemeente 2 x lezen. De eerste suikerbieten aan de kaai in de kom der gemeente zijn aangevoerd door de landbouwer A. de Vos Jphz. Aan de Sluise haven door J. Bom en aan de halte 't Veen door W. C. v. Kempen. De collecte in deze gemeente ten bate van de samenwerkende Protestant se Christelijke Kinderbescherming ge houden heeft de som van 53.84 opge bracht. DEN BOBIMEL Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en sav. 6 uur Ds Postma. (V.m. voorber. H.A. Ger. Kerk v.m. 10 en sav. 6 uur Ds Blauw van Hilversum. STAD AAN 'T HARINGVLIET Pre dikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds V. d. Kooij van den Bommel en sav. 6 uur Ds Koele van Dirksland. Ger. Kerk v.m. 9.30 en sav. 6 uur Dsi Heida. Ger. Gem. 3 x lezen. Door de landbouwer M. v. Eek zijn de eerste suikerbieten aan de haven ge bracht en door schipper H. de Wachter is de eerste scheepslading suikerbieten vervoerd naar Puttershoek. CENTRALE VEILING MIDDELHAKNIS Uienveiling van Dinsdag 28 Sept. 1948 Grove uien 6.Gewone uien 7. Drielmgen 5.Picklers 11.53 11.49. Aanvoer 170.000 kg. Veiling van Woensdag 29 September '48 Dubb. Princessen 20.31.Tomaten 48.—61.—Stoksnijbonen 32.-35.— Witte kool 4.5.Savoye kool 6. 10.Rode kool 6.-^7.Bloemkool i.'25.Kroten 5.7.Andijvie 7.—11.—Appels Huishoud 18.— 34.Appels Standaard 22.35. Peren 61.Alicante 84.89. Frankenthaler 70.76j

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1948 | | pagina 11