Denk om Uw bonkaarten Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Woensdag 14 Januari 1948 VERVOLG HEKiDENKINGSDIENST EERW. HEER W. BOUMAN de Heere Zijn zegen op wil geven. Ook danltte spr. secr. v. d. Broek, voor zijn hulp, vooral tijdens de bezetting en wenste hem toe dat hij iets mocht leren kennen van de rijkdom van Christus. Spr. heette de kerkeraad der GerefKerk welkom. Eerlijk zijnde in het herdenken, Eei spr., dat het hem speet, dat de ver houding tussen de kerken niet ideaal is. De Hervormden moeten weinig hebben van de Gereformeerden en omge keerd. Dat is niet naar de Schrift. Ik gevoel veel voor een algemene. Christe lijke Kerk. Spr. herinnerde aan de geza menlijke bidstonden in het laatste bezet tingsjaar, in 't bijzonder toen Ds. de Valk gevangen zat en er een igedurig gebed opging voor zijn bevrijding. Eer de kerk uitging, stond de dominé, als weleer Petrus, reeds aan de deur te klop pen. Spr. dankte ook dhr. van Eek, als Hoofd der Herv. School voor zijn aan wezigheid. Wat smaad, hoon en laster is er over mijn hoofd uitgestort, zei spr. toen deze school gesticht werd. Ik ben er oud van geworden. 32 jaar was ik toen ik bij U kwam -en nu ben ik een gebroken man! D'e Heere heeft mij bij- g:estaan en ben verheugd, dat de Her vormde mensen gelegenheid hebben hun kinderen volgens de doopbelofte op te voeden. Spr. bad dhr. van Eek toe, dat hij niets anders weten mocht, dan Jezus Christus en Dien gekruist aan de kin deren voor te stellen. Vervolgens dankte spr. het Ziekenhuis bestuur, waarvan hij 18 jaarsecretaris is, voor de aangename samenwerking. Ook de vertegenwoordiger der Van Weel Stichting heette hij welkom en hoopte dat de samenwerking der beide besturen Op hoog peil zou gehouden worden. Daarna werd de familie toegesproken en de kerkeraden uit andere gemeenten. Tenslotte richtte spr. zich tot de ge meente en dankte voor de genoten vrien delijkheid, van sommigen heb ik veel ver driet gehad, zei spr. Br was veel blanke oprechtheid maar ook veel huichelarij. De banden zijn nog* niet losgemaakt. Uit zonderlijk werd de fam. Moyses dank gebracht, die spr. belangeloos en koste loos steeds gereden heeft naar andere gemeenten. GOd heeft mijn zwakke krachten ondersteund, eindigde spr., om Zijn Woord in Uw midden neer te leg gen. Zijn Naam moet daarvoor eeuwig eer ontvangen! Na het zingen van Ps. 72 l'l sijrak Ouderling Verbiest de prediker toe. Hij wtenste hem toe, dat het hem eeng tegen mag klinken: „over weinig zijt gij ge trouw geweest; over veel zal ik U zet ten." Staande werd op zijn verzoek de jubi laris het: ,,Dat 's Heeren zegen op U daal" toegezongen. Ds. Postma sprak namens de Ring van predikanten en wenste hem toe dat de Heere hem een alvervullend God mocht zijn. Ook de Eerw. Heer Vetter richtte het woord tot de jubilaris. Als we kunnen uitspreken, dat Chriétus ons eigendom is, dan dragen we dat uit in de gemeen te zei spr. Hij wenste hem toe dat hij meer en meer ingeleid mocht worden in de verborgenheden des Heeren. Burgemeester van Knobelsdorff wens te de jubilaris toe dat hij onder Gods zegen, van Wien al ons werk afhanke lijk is, nog lang en vruchtbaar de ge meente mocht dienen. De heer van Eek wenste geluk mede namens het onderwijzend personeel. De bazuin, zei spr. gaf geen onzeker ge luid; er was zowel het voorwerpelijk als het onderworpelijk element in Uw predi king. 'Stellendam heeft 25 jaar een goe de gereformeerde d.w.z. schriftuurlij ke prediking gehoord. 'Spr. had gecon stateerd dat de jubilaris ook belangstel ling heeft getoond voor buitenkerkelijk' werk, waardoor vruchtbaar werk in de gemeente is verricht. Met de stichting der Chr. Bewaarschool en Lagere School hebt U zich een monument gesteld in de gemeente, zei spr. Hij Wenste hem Gods Geest en genade toe. De ouderlingen Korteweg van Oolt- gensplaat en Grootenboer van Melissant spraken ook nog waarderende woorden, tenvijl de WelEd. Heer Visser, hoofd der Ohr. School de rij der sprekers sloot. Uitreiking van de bonkaarten 802, ta baks-versnaperingen en gecombineerde kaarten tegen inlevering van inwisse lingsbon T13 zal a.s. week plaats hebben: TE iSCHBRPENISSE: Donderdag 15 Jan. de letters T t.m. Z UITREIKING BONKAARTEN 2e en 3e PERIODE 1948 St. Philipsland (Distributiekantoor) Woensdag 14 Jan. 1948 van 101 uur zélf verzorgers Wijk A; 23 uur nor maalverbruikers Wijk A. Donderdag 15 Jan. 1948 van ip1 uur zelf verzorgers Wijk B; van 23 uur normaalverbruikers Wijk B. Anna Jacobapolder 'Vrijdag 16 Jan. a.s. van 10^^12.30 uur zelfverzorgers; 1.302.30 uur normaal verbruikers. VOOR THOLEN Uitreiking Toeslagkaarten Bijz. Arbeid en Ze:p voor vuile arbeid voor de 2e en 3e Periode 1948 De Leider van de Distributiedienst Tholen maakt bekend, dat personen, die een aanvraag hebben ingsdiend om toe slag voor bijz. arl^eid en zeep voor vuile ai beid, deze op onderstaande dagen op de pi. distributiekantoren kunnen afha len. THOLEN Dinsdag 20 Jan. de letters A t.m. L Donderdag 22 Jan. de letters M t.m. Z POORTVLIET Vrijdag 16 Jan. alle letters SCHERPBNISSE Maandag 19 Jan. alle letters ST. MAARTENSDIJK .Woensdag 14 Jan. de letters A t.m. N Donderdag 15 Jan. de letters O t.m. Z ST. ANNALAND Woensdag 21 Jan. de letters A t.m. N Vrijdag 23 Jan. de letters O t.m. Z Personen, die hun aanvraag om toe slag niet op de daarvoor vastgestelde da tum hebben ing'eleverd, alsmede zij die hun toeslag op bovenstaande dagen niet hebben afgehaald, kunnen deze alsnog halen op het kringkantoor te Tholen op WOENSDAG 28 Januari 1948. De pi. distributiekantoren zzijn geopend van9.3012.30 en van 14.00—15.00 u. Medebrengen alle Tweede-Distributie stamkaarten. wyziging openstelling Agtejitschapskan toren Met ingang van 19 Januari a.s. zul len de agentschapskantoren op onder staande dagen geopend zijn: POORTVLIBT VRIJDAG van 9.30—12.00 en van 14.0015.00 u SCHERPBNISSE WOENSDAG van 9.3012.00 en van 14.0015.00 u. ST. MAARTENSDIJK MAANDAG van 9.30—12.00 en van 14.00—15.00 u. STAVBNISSE DONDERDAG van 9.30—12.00 en van 14.0015;00 u. ST. ANNALAND DINSDAG van 9.30—12.00 en van 14.00—15.00 u. OUD VOSSEMEBR ZATERDAG van 9.0012.00 uur. Deze stemde toe dat er aan de liefde tus sen Hervormden en Gereformeerden heel wat hapert. Wij staan hierin schuldig voor den Heere, zei spr. In de tijden der bidstonden tijdens de bezetting is er toch wel enige toenadering gekomen; die ston den zijn nog niet vergeten. Spr. wenste de jubilaris bij het klimmen der jaren aangording met kracht van den Heere om te arbeiden tot zegen der gemeente. Tenslotte dankte de Eerw. Heer Bon man alle sprekers, waarin hij nog in bij zonder de Eerw. Godsdienstonderwijzer Vetter en Neijenhuis betrok, welke hij sterkte en kracht voor hun arbeid toe wenste. Met het zingen van Ps. 99 8 en ge bed werd deze bijzondere dienst beëin digd, waarna de jubilaris en zijn echtge note in de consistoriekamer door tallo zen hartelijk de hand werden gedrukt. Wyziging inieveringsdagen van consa- mentenbonnen door detaillisten. Met ingang van 19 Januari a.s. moe ten de detaillisten op onderstaande da gen en uren hun consumentenbonnen in leveren. THOLEN Maandag van 9.00^lO.OO uur slagers van 10.0012.00 uur kruideniers en bakkers van 14.0015.00 uur melk, textiel en brandstof f enhandelaren. POORTVLTET Dinsdag van 13.0015.00 uur. alle detaillisten, SCHERPBNISSE Dinsdag van 9.0011.00 uur. alle detaillistei; ST. MAARTENSDIJK Woensdag van 13.0015.00 uur alle detaillisten STAVBNISSE Woensdag van 9.0011.00 uur alle detaillisten ST. ANNALAND Donderdag van 9.0011.30 uur alle detaillisten OUD VOiSSEMEER Donderdag van 14.0015.30 uur alle detaillisterj. Toeslagkaartjes voor aanstaande* en jonge moeders. In het tijdvak van 12 t.m. 17 Januari a.s. kunnen aanstaande en jonge moe ders hun toeslagkaartjes op de pi. distri butiekantoren afhalen. Na genoemd tijd vak zijn deze kaartjes uitsluitend ver krijgbaar op het kringkantoor te Tholen. Zeep voor artsen enz. voor de 3e en 3e periode 1948 In de week van 12 t.m. 17 Januari a.s. kunnen artsen, veeartsen, vroedvrouwen, verloskundigen, wijkverpleegsters en ge diplomeerde kraamverzorgsters een aan vraag om extra zeep per formulier MD 23351 indienen. Indiening Collectieve aanvragen om werkkleding*. In het tijdvak van 5 t.m. 24 Januari a.s. kunnen door bedrijven en instellin gen, waarin 5 of meer werkkledingdra-^" gende arbeiders werkzaam zijn, een col lectieve aanvraag om werkkleding wor den ingediend. Omtrent het indienen van individuele aanvragen door werkkleding dragende personen, die werkzaam zijn in een zelfstandig beroep of in een bedrijf met MINDER dan 5 werkkledingdragen- de arbeiders volgen t.z.t. madere medede lingen. Aanvraag T!ransportbanden. In het tijdvak van 11 t.m. 24 Januari a.s. kunnen zij, die een beroep of bedrijf uitoefenen, waarin noodzakelijkerwijs van een transportrijwiel of carrier ge bruik moet worden gemaakt, een aan vraag om transportbanden indienen per formulier MD 33315. Na 24 Januari 1948 kunnen geen aan vragen om transportbanden meer wor den ingediend. Aanvragen Rijwielen. Jn het tijdvak van 11 t.m. 24 Januari a.s. kunnen alsnog aanvragen worden in gediend om Dames- en Herenrijwielen per formulier MD 33308. Na 24 Jan. 1948 kunnen geen aanvragen om rijwie len meer worden ingediend. Aanvragten en uitreiken van bevyijzen van inschrijving B.I. 703 t.m. B.B. 706 Personen, die in een der maanden Feb. 1947 t.m. Juni '47 voor de laat ste maal een of meer bonnen voor één toerbuitenhand hebben ontvangen, kun hen in het tjjdvak van 12 t.m, 17 Jan. a.s. op de pi. distributiekantoren en aan vraagformulier MD 33330 afhalen. Eveneens kunnen zij, die tussen 1 Jan. 1945 en 31 Dec. 1947 voor de laatste maal een of meer bonnen voor één toer- buitenband hebben ontvangen, doch nog niet in het bezit zijn gesteld van een der inschrijvingsbewijzzen B.I. 606 t.m. B.I. 701, een aanvraagformulier MD 33330 afhalen. De formulieren MD 33330 moeten op onderstaande dagen worden ingeleverd, waarna terstond tot uitreiking van df bewijzen van inschrijving zal worden overgegaan. Tholen Vrijdag 23 Januari Zaterdag 24 Januari Poortvliet Vrijdag 23 Januari Scherpenisse Woensdag 21 Januari St. Maartensdijk Maandag 19 Ja,nuari Stavenisse Donderdag 22 Januari 'St. Annaland Dinsdag 20 Januari Oud-Vossemeer Dinsdag 20 Januari Na 24 Januari 1948 worden geen be wijzen van inschrijving meer uitgereikt. De Tweede-Distributiestamkaarten moeten bij het afhalen en inleveren der formulieren worden medegebracht. Tholen 7 Januari 1948. De Leider voornoemd. VOOR ST. PHILIPSLAND Indiening van collectieve aanvragen om werkkleding Door bedrijfsleiders of eigenaars van bedrijven, waarin 5 of meer werkkleding dragende arbeiders werkzaam zijn, moet in het tijdvak van 5 Januari tot en met 24 Januari 1948, voor alle in die bedrij ven werkzame arbeiders, met uitzonde ring van het uniform dragend en admini stratief personeel, per formulier MD 333- 25 en begeleidend formulier MD 333-27 in duplo collectief ingediend, ongeacht de sedert de laatste verstrekking ver streken tijd. De aanvragen moeten door de werkgevers worden ingediend bij de Distributiediensten van de Gemeente, al waar het bedrijf is gevestigd. Zeep en Waspoeder voor vuile arbeid en voor Artsen, Melkveehouders enz. Voor de 2e en 3e periode 1948 kunnen gedurende de bekende zittingsuren door personen die z.g. vuile arbeid" verrich ten en door arsten, melkveehouders enz. op de gebruikelijke wijze zeep worden aangevraagd. Uitreiking bewezen van inschrijving voor Rijwielbanden. Personen, die in één der maanden Pebr. tot en met Juni 1947 voor de laatste maal één of twee bonnen voor een toer- buitenband hebben ontvangen, kunnen een aanvraag indienen voor een Bewijs van Inschrijving Rijwielbanden. Het aan vragen dient te geschieden per formu lier MD 33330. Deze formulieren wor den afgehaald gedurende de bekende zit- tingsuren in de week van 12 tot en met 17 Jan. De inschrijvingsbewijzen zullen worden uitgereikt in de week van 19 tot en met 24 Jan. tegen inlevering van het ingevuld en ondertekend aanvraagformu lier. De Tweede Distributiestamkaart van aanvragers m^oet zowel bij het afhalen als bij het inleveren van de formuliers worden medegebracht. Na-uitreiking. Personen, die tussen 1 Jan. 1945 en 31 Januari 1947 voor de laatste maal één of meer bonnen voor een buitenband hebben ontvangen, doch nog niet in het bezit zijn gesteld van één der inschrijvingsbewijzen BI 606 tot en met BI 701 kunnen thans eveneens vol gens bovenstaande""' regeling- een aan vraag om een inschrijvingsbewijs indie nen. Indiening aanvragen om rijwielen. Tot 24 Jan, 1948 bestaat nog gelegen- neid tot liet indienen van een aanvraag formulier om een rijwiel gedurende de bekende zittingsuren. Indiening aanvragen om Transportbanden In het tijdvak van -11 tot en met 24 Jan. 1948 gedurende de bekende zittings uren bestaat wederom gelegenheid tot het aanvragen van transportbanden voor transportrijwielen en carriers voor hen, die deze moeten gebruiken voor de uit oefening van hun beroep. Ook verhuur- inrichtingen kunnen aanvragen indie nen. Uitreiking Toéslagkaarten Bijzondere Arbeid Gedurende de bekende zittingsuren in de week van 12 tot en met 17 Jan. 1948 kunnen door of namens de werkgevers de aangevraagde toeslagkaarten worden

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1948 | | pagina 2