Een onvergetelijke dag voor Flakkee Prinses Jxüiana en Prins Bemhard geestdriftig door de bevolking ontvangen. Prinses en Prins CHR. WEEKBLAD OP GEREFORMEERDEN GRONDSLAG voor de ZUID-HOLLANDSCHE en ZEEUWSCHE EILANDEN Maandag 27 October 1947 is voor het eiland Goeree en Over- flakkee een onvergetelijke dag geworden. Flakkee genoot de grote eer een gehelen dag het Prinselijk Paar binnen zijn dijken en duinen als gast te hebben. Bezocht onze Prinses in 1936 ons eiland in gezelschap van Haar Koninklijke Moeder, thans stemde het de bevolking tot grote vreugde, dat Zij na elf jaren waar tussen een periode ligt van een geweldige wereldkamp met haar Gtemaal de Flakkeese bodem weer mocht betreden. In elke gemeente was dan ook de ontvangst van het Prinselijk Paar buitengewoon spontaan, terwijl de toegestroomde mensen massa's klaarblijkelijk met intens genoegen de hartelijke en ge- meenzame omgang met vele eilandbewoners gadesloegen. Dank zij de uitstekende voorbereiding had de tocht door het eiland een buitengewoon vlot verloop en klopte de uitvoering van het programma vrijwel tot op de minuut. Ook de organisatie van het politie-apparaat was keurig ge regeld en greep de gehele dag als een minutieus raderwerk ineen. Voor de welwillende houding tegenover het publiek verdient het corps met zijn uitnemende leiding zeker een woord van lof. Hoewel er een bijtend koude Oostenwind woei, gloeiden de harten van alle Flakkeeërs van warmte voor het Oranjehuis, waarmede de banden door dit Hoog bezoek weer strakker zijn aangehaald. EIIAtlDEH-niEUl/S Bureau: Prins Hendrikstraat 122 c MiddeUiamis, Telef. 17, Giro 167930 Postbox 8. "Delefoon Drukkerij 19 WOENSDAG 29 OCTOBER 1947 20e JAARGANG No. 166Ö Abonnementsprijs 1.50 p. kwartaal Advertentieprijs 12 et. p. mfiiimeter Bi] contract speciaal tarief. Het lijkt wel of het tempo van f^ebeu. ren in deze wereld hoe langer hoe meer versnelt. In tien jaren ztjn de verande ringen groter dan in 50 jaren van vroe ger eeuwen. Het wereldgebeuren is in Gods hand. De psalmdlchter zegt: De natiën op de »arde, die zult Gij leiden. (Dit gelovig te aanvaarden, zal ona rust geven temidden van de onrust der tijden. Op de geschiedenis hebben wij acht te geven. Hierin mogen wij, als in een spiegel, de regering Gkids aanschou wen. Aanschouwen Zijn hoogheid en ma^ jesteit; ook 'smensen boosheid en schuld. Zij, die zich losmaken van de geschie denis, zuUen ook de Godsregering in het huidige tijdsgewricht niet erkennen, noch zich aan Gods leiding onderwer pen; Zijn Woord niet betrachten. Dan letten wij niet op de daden des Heeren,' noch op het werk Zijner handen; dan,is er boosheid in onze handelingen. Dat gaat altoos samen. Zo kernachtig is het verband tussen deze beide zaken uitge drukt .door Groen van Prinsterer: „Er staat geschreven, en er is geschied." Alles is in woeling en in gisting in de wereld. De ouderen onder onj. hebben reeds tweemaal een wereldoorlog meege maakt, waarvan de weerga in vroegere dagen niet is te vinden. Enmen spreekt reeds van een volgende oorlog, terwijl het nog geen vrede is. Nederland, onder leiding van Oranje, heeft vele beroeringen meegemaakt. In 1918 „rolden de kronen langs de stra- ten" Oranje werd voor Nederland, en Nederland voor Oranje gespaard. Als wg er aan terugdenken, hoe de Oranjeboom dreigde te versterven, toen de één na de ander, de zonen van Koning Willem sn werden weggenomen, en hem in de herfst van zijn leven een enige Dochter werd geboren. Als wij ong met dankbaarheid heriimeren, hoa, nadat eni ge malen de hoop in rook vervlogen was, dat Koningin WiUielmina een nakome ling zou hebben, op 30 April 1909 onze Prinses Juliana geboren werd; dan voe len wij ons vaster dan ooit gebonden aan het Huis van Oranje. Hoe heeft, in die dagen. Nederlands volk meegeleefd met onze Prinses. Hoe Jubelde Nederland toen in 1937 haar hu welijk werd voltrokken met Prins Bem- hard. Spoedig werd hij beschouwd als te •behoren tot de on2Mn. De Oranjestam bloeide weer. Prinsesjes werden geboren. De Duitse bezetting vermocht geen schei ding des harten teweeg te brengen tus- sen het prinselijke gezin en ons en de feitelijke hereniging na de bevrijding, heeft de band te vaster saamgesnoerd. Wij mogen het een voorecht achten, dat nu onze Koningin op jajen gekomen is, .en de krachten haar eerlang aullen gaan begeven, een opvolgster te mogen bezitten, aan wie thans tijdelijk als Prin ses-Regentes het bewind is toebetrouwd. Ons prinselijke gezin heeft een plaats in het hart van Neerlands volk. God spare ze tot in lengte van dagen. Het is een lichtpunt te midden van de duis terheid der tijden. Een lichtpunt, aller. eerst omdat het voor ons een getuigenis is van Gods onverdiende gunst, dat Hij Oranje en Nederland nog doet verbonden zijn. KEKKNIEUWS GEREF. GEMEENTEN Candidaat. C. Hegeman van Slikker veer zal D.V. Dinsdag 25 Nov. met het s.s. „Nieuw Amsterdam" naar Amerika vertrekken. NED. HER. KERK Beroepen te Maarn-Maarsbergen: Ds. A. H. Sonnenberg te Odtgensplaat. Het PrinselijJi Paar te Nieuwe Tonge, }}egeleid door hurgemeesler van Hofwegen. Men ziet de heide Wethouders en ae juichende menigte op de achtergrond. I I, ,oen Maandagmorgen de sterren nog glansden aan het firma- ment, suisde de Cadillac, waar in de Prinses en de Pring gezeten waren, reeds over de brede asfaltwegen, Flakkee tegemoet. in volle glorie' was de zon opgegaan, toen Hellevoetsluis werd bei;eikt, waar Mr. L. A. Kesper, Commissaris der Ko ningin in de provincie Z.-HoUand met de chef van zijn cabinet, Mr. H .A. N. Din ger ter begroeting aanwezig waren. Mede waren aanwezig burgemeester Van Bommel, zomede Wethouder Mes van Hellevoetsluis. Onder de vrolijke me lodieën van het Hellevoetse pflpercorps begaf het hoge gezelschap zich aan boord van de „Minister C. Lely" het pas gerestaureerde stoomschip van de R.T.M, met gezagvoerder de heer iL. van Oers, terwijl kapitein J. Kik het stuurrad han teerde. Onder escorte' van de politie- vaartuigen R.P. 10 en R.P. 18 voer het schip naar het doel van de reis, onder welke tocht Mr. den Hollander een uit eenzetting gat van de mogelijkheden van een vaste oeververbinding. Mede bevonden zich aan boord mr. P. Cleveringa, hoofd van het bureau Open bare Orde en Justitiële Zaken van het kabinet van den Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland, de Dir. Officier der Rökspolitie 3de klasse A. J. van Thiel, ir. D. de ffongh en dr. H. J. van Zuijlen, bestuurders van de R.T.M. Op het Havenhoofd te Middelharnis was het intussen al een drukte van be lang. Vele jeugdverenigingen uit Mid delharnis en omliggende dorpen stelden zich in formatie op en de vaderlandse liederen klonken opgewekt door de ijle morgenlucht. Enige tijd voor de „Minis ter Lely" was de „Stad Zierikzee" ver trokken, die het eerst met een lading auto's arriveerde. Met de (Prinselijke vlaggen in top schoot enkele ogenblik ken later de „Lely" de haven binnen, die ook nog enkele auto's meevoerde. Burgemeester Rijnders, vergezeld door Wethouder Vroegindeweij en het Raads lid Bsselink begroetten de Koninklijke Hoogheden met hun gevolg op de pon ton en begeleidden het gezelschap over de brug, waarna op Flakkeese bodem het eerst bloemen werden aangeboden aan onze Prinses door de kleine Eliza beth Verhage, in gezelschap van haar moeder. Zoals men weet, kwam Eliza beth's vader als machinist bij de be schieting van een locomotief der R.T.M. in de oorlogsdagen om het leven. De kleine was niet weinig in haar schik, toen zij van de Prinses en de Prins een hand kreeg. Nadat de Prinses zich enkele ogenblikken met mej. de Wed. Verhage had onderhouden, liepen de Hoge Gas ten langzaam langs de luide juichende verenigingen. Mede waren hier aanwe zig mej. Mr. Sneller, secretaresse van do Prinses, Mr. Thomassen, seer. van da Prins, Luit. ter zee Ie kl. Gooesena, adjudant van H.M. de Koningin, Luita- nant ter Zee Ie kl. ISteinmetz, adjudant van de Prins, Mr. Baron Baud, kasie», Zie veor vervolg pag. 2 1» holoaa

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1947 | | pagina 1