Reclame-week Plaatselijk Nieuws Samenvoeging Gemeenten Bladz. 2 „BILAJSfDEN-NIEUWS" Woensdag 8 October 1947 MIDDELHAKNIS Woningcommissie. De Woningcommissie zal op a.s. Donder dagavond des 's avonds ten Gemeente- huize vergaderen. Aan het pubUek v/ordt medegedeeld dat deze vergadering wordt gehouden speciaal voor de candidaten voor een woning. Uitdrukkelijk wordt verzocht voor het verkrijgen van woonruimte alleen de Commissie te bezoeken. Burgemeester en Wethouders beslissen eerst na' advies der Woningcomm.issie. De Commissie zal trachten a.s. Don derdagavond een avond vaSt te stellen waarop het publiek toegang heeft tot de vergadering. iBuiten deze vergadering wordt men verzocht ook de leden niet aan huis te bestormen over een huisje en alle leden individueel af te lopen voor toezeggingen, het advies aan Burge meester en Wethouders wordt opgesteld in de vergaderingen. Door de Plakkeese afdeling van de Nederlandse Onderwijzersvereniging is een schrijven tot alle gemeentebesturen gericht, waarin er op wordt gewezen, dat iedere school op het eiland wordt be zocht door een aantal leerlingen, die, ge zien hun mindere geestelijke capacitei ten, niet in staat zijn het lager onderwijs met vrucht te volgen. Vele dezer zouden nuttige leden der maatschappij kunnen worden indien zij een school voor buiten gewoon lager onderwijs konden bezoeken Om deze redenen dringt de onderwijzers vereniging aan op stichting van een streekschool voor B.LjO. Het aantal zwakzinnige kinderen is te schatten op 1% ,2 en de totale schoolbevolking dient 3000 leerlingen te tellen. Voor 35 debiele leerlingen is zo'n bizondere school gewettigd. Dit aantal is op de open bare en bizondere scholen van Goede- reede en Overflakkee zeker aanwezig en het moet mogelijk zijn één school voor BL(0 te stichten, die voor alle ouders aanvaardbaar is. De dagelijkse besturen der gemeenten wordt in overweging ge geven voorlichting te vragen van de rijksinspecteur bij het BLO, pi'of. dr. I. C. van Houte te Utrecht. i(Rott.- Aangezien alle adressen Voor pak ketten-verzending naar Indië nog niet zijn binnengekomen en de verzending bin nen enkele dagen zal aanvangen, wordt verzocht de adressen ten spoedigste aan Mevr. Timmers-Mast Voorstraat Middel- harnis te doen toekomen. Donderdag half zeven uur hoopt voor^ de Ger. Gem. alhier voor te gaan Ds.' M. Blok te Zeist. SOMMELSDI*!K. De nieuw aange brachte weegbrug aan de haven is na grondige keuring, goedgekeurd. De ca paciteit der weegbrug is 20.000 kg. De Voorzitter van de Raad van Ar beid brengt in herinnering, dat de ren- tekaarten van de arbeiders, die hier wo nen en werken, ter vernieuwing moe ten worden ingeleverd bij de Raad van Arbeid te DORDRECHT vóór 25 Octo ber 1947. Burg. Stand over de maand Sept. '4'J. Geboren: Klaasje, d.v. K. Vroeginde- weij en L. Troost; Arend, z.v. P. Peek- stok en A. Bakelaar; Jacobus, z.v. P. Peekstok en A. Bakelaar; Dirk, z.v. I. ISaarloos en D. Wielaard; Jacob Leen- dert, z.v. J. Groenendijk en G. Auperlé. Huwelijken: Jan van Eek met Susanna Anna "Blanker; Diderik Hendrik Worrell met Geertje van Lente; Levinus Klazi- nus 't Hart met Adriana Faasse; Leen- dert Kabos met Elizabeth van den Tol; Arij van Delft met Maatje Cornelia Groo- tenboer. OverUjden: Gerrit Jonge jan, 10 maan den; Johanna Margaretha Schout, 79 j; Maartje van Broeke, 76 jaar. DIKKSLAND Op Vpjdag 17 October n.m. 2 uur, zal op de Secretarieweg keu ring en herkeuring van trekhondeh plaats hebben. Twee kinderen van W. iR. hadden het ongeluk, met hun fietsen pardoes in de Haven te rijden. Gelukkig werd dit op gemerkt door T. V., die zich te water begaf en de kinderen met fietsen op 't droge wist te brengen. Op Vrijdag 17 Oct. a.s. zal een (her) keuring van trekhonden plaats vinden en wel om 2 uur nam. op de Secretarieweg. HEKKÏNGEN Als fairbankweger is thans aangesteld de heer A. v. d. Velde. Was er sinds de oorlog 1940, geen vertier op de kaai, thans ligt deze vol met schepen, hetwelk een vooroorlogs beeld te kennen geeft. MELISSANT Brand! Maandagmor gen onï 6 uur werd brandalarm gemaakt Bij de landbouwer Rosmolen was een wagenhuis in brand geraakt, waarin een nieuwe tractor, wagens enz. waren ge borgen. De brandweer welke spoedig uit gerukt was, kon bij gebrek aan water weinig doen. Alles ging in vlammen op. De schuur en het huis bleven gespaard door het leidingwater dat uit de gemeen te werd aangevoerd. Zondagmiddag moest C. Struik naar het Ziekenhuis worden gebracht voor een spoed-operatie. De postkantoorhouder de Best is naar Den Haag vertrokken, waarnemend is thans de heer P. Both uit Dirksland. Woensdagavond a.s. hoopt voor de Ger. Gemeente alhier om half zeven uur, voor te gaan Ds. M. Blok van Zeist. Deze week is onze dorpsgenoot Mej. S. Mans naar het zieketihuis te Leiden vertrokken, om als verpleegster te lyor- den opgeleid. Volgens een bekendmaking aan het aanplakbord worden sollicitanten opge roepen naar de betrekking van steun- controleur en handwerkonderwijzeres aan de Openbare School. MELISSANT. De telefoonaansluiting van het gemeentehuis (1520) is thans dag ennacht geopend. Na de kantoor uren van de gemeente-secretarie is er doorverbinding met de woning van de gemeente-secretaris. Dit is dus van be lang voor brandmelding door de buiten de kom aangesloten telefoonabonné's. Ook kan in dringende gevallen (ziekte enz.) 's nachts van deze telefoon gebruik worden gemaakt tegen betaling van de gesprekkosten. Het ND/VIN-comité maakt bekend dat couranten, tijdschriften, boeken enz. ingeleverd kunnen worden in alle win kels. STELLENDAM Bij de gelegenheid van het huwelijksfeest van de dochter van J. V. D., hebben Vrijdagavond on genode gasten zich toegang weten te verschaffen door het vernielen van een kelderraam, v/aar zij enkele flessen wijn en een taart meegenomen hebben. De politie welke er mee in kennis was ge steld, heeft de daders Zaterdag al op- gespeurd en procesverbaal opgemaakt. Met een alhier gearriveerde bagger- molen van dhr. de Groot uit Weesp zal een wateringskanaal door de zandplaat worden gebaggerd. STELLENDAM Protest-vergadering samenvoeging gemeenten. Op Donderdag 9 October zal er een grote Protestver. gadering gehouden worden, uitgaande van een Comité, bestaande uit vertegen woordigers van alle politieke groepen, tegen de voorgenomen samenvoeging der gemeenten. De vergadering begint half 8 en wordt gehouden in de Openbare School. Spreker is de heer A. van Eek, hoofd der Herv. School, over het onder werp: „Waarom moet Stelïendam zelf standig blijven?" Daar er, voorzover ons bekend is, in het dorp geen voorstanders der samenvoeging zijn, wordt er een gro te opkomst verwacht. GOEDEREEDE De chauffeur van dhr Poortvliet van Ouddorp moest met een lading aardappelen naar Delft en had daarbij het ongeluk even buiten de ge meente Goedereede op een gegeven ogen blik in de sloot te geraken zodat de auto kantelde en de aardappelen in de* sloot terecht kwamen. De inzittenden kwamen er wonder boven wonder goed af. De auto is door de kraanwagen van dhr. Knöps te Middelharnis gelicht. De eerste suikerbieten zijn per scheepsgelegenheid vervoerd door schip per T. Mulder naar Puttershoek. Het bestuur van de Coop, cichorei- fabriek alhier heeft in België een nieu we snijmachine aangekocht, daar de oude niet meer aan de eisen voldoet. Burg. Stand over de maand Sept. '4'J Geboren: Klaasje, d.v. J. K- van Wijk en J. van Heest. Gehuwd: Krijn Roos 22 jaar en Johan na Struijk 19 jaar. Overleden: M. M. Roos 46 jaar, wed. van W. van Zanten. Ingekomen: B. M. van Moessel van Amsterdam. Vertrokken: K. Tanis naar Hassel. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur dhr. Vetter van M'harnis en sav. 8 uur Ds. Koele van Dirksland. NIEUWE TONGE Vrijdag had de met- selaarsknecht J. Mackloet het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden van het dak van 'een boerenschuur bij van P. van Prooien te vallen. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Tot op heden liep. dit ongeval nog goed af. Naar wij vernemen, zullen ook in on ze gemeente 8 nieuwe woningen worden gebouwd. OOLTGENSPLAAT Beurtvaartdienst Bij de slag om 's Hertogenbosch op 25 Oct. '44 werden te Engelen door de be schieting ook verschillende schepen in de grond geboord, waaronder ook de Volkerak", van Beurtschipper Waling, die tijdens de evacuatie aldaar zijn lig plaats had gekozen. Voor dat de Vol kerak" zonk brandde deze geheel uit en kon de knecht dhr. G. van Nimwegén zich met grote moeite en door een re gen van granaten in veiligheid brengen. Terstond na de evacuatie kreeg dhr. A. Waling de Cornelia" van schipper Aardoom uit 's-Gravendeel in gebruik en onderhield daarmede zijn diensten op Rotterdam. Dit 78 ton metende scheepje was niet geschikt voor deze reizen,daar de motor van 20 P.K. te zwak was en daardoor zeer traag liep. Daar de Vol kerak" niet meer bevaarbaar kan wor den gemaakt en voor de sloop bestemd is, heeft dhr. Waling thans de motor Mosselkreek" genaamd aangekocht van N.V. v.h. B. J. Quist, voorheen beurt schipper te St. Philipsland. Dit 104 ton metende schip is voorzien van een P.K. Bolnes motor en is zeer fors gebouwd. Door zijn sterke motor en hoge kop is dit schip ook met ruw weer zeer voor de vaart op de grote rivieren bestand. Wij wensen de heer Waling, die met zijn voorgeslacht al 100 jaar de beurtdienst op Rotterdam onderhoud; en ook zijn personeel, met de nieuwe Volkerak" (want de .Mosselkreek" wordt omge doopt) goede, zaken met de nieuwe aan winst en een behouden vaart. Meer dan goud. Het echtpaar Cor nells Overbeeke en Johanna v. d. Meij Julianastraat 17, hoopt op' Woensdag 15 Oct. hun 55.-jarige echtvereniging te her denken. Bazar. De Muziekvereeniging U.D.I. is voornemens op 6, 7 en 8 November een bazar te houden, waarvan de op brengst bestem.d is voor het ^.anschaffen van nieuwe instrumenten e.d., gezien vele instrumenten tijdens de evacuatie zijn vernield of verdwenen. Tevens zal 10% van de netto opbrengst v/orden ge schonken aan verschillende instellingen zoals Stichting 1940'45 Prins Bernhard fonds e.a. De heer S. L. Korteweg, die na de capitulatie uit Indië is gerepatrieerd, hoopt a.s. Vrijdag 10 Oct. met het s.s. Oranje" wederom naar Indië te vertrek ken. Hij hoopt dan vanuit Soerabaja zijn plantage in de binnenlanden te kunnen bewerken. Loop der bevolklnig over de maand Sept. 1947. Ingekomen: Adr. v. d. Doel van Zutphen; Anna Maria Takkenberg van Rotterdam; Maatje Klink van Rot terdam; Antje W. V. d. Heuvel van Al phen a.d. Rijn; Jac. Louwerse en gezin van Ouddorp; Adr. P. Braber van Heem stede; Pie ter C. Hartog en gezin van Dinteloord; David Mijs en gezin van Den Bommel; Jolmer Douwe Gerritse en ge zin van Amsterdam; Hartman Hoekstra van Rotterdam. Vertrokken: Gerardus M. J. v. Oor schot naar Huijbergen; Johannes F. M. V. Nunen naar Baarle-NassauCornells de Bonte naar Bergen op Zoom; Cor nells A. Braber naar Vlijmen; Maria D. J. T. van Oorschot naar Oudenbosch; Ma- 2 armf., 4 stoelen, met uitneemb. be klede zitting f 98.- i 1 schuiftafel f 49.- 1 dressoir De formulieren van de enquête, door ons Blad ingesteld, om de mening van onze lezers te weten over de samen voeging van gemeenten op het. eiland Goeree Overflakkee, stromen reeds bin nen. Wij verzoeken vooral hen, die de krant per post ontvangen ons de formulieren ingevuld per post toe te zenden. Waar de krant bezorgd wordt, worden ze door de bezorger opgehaald. 'Sommige onderschriften op de formu lieren zijn treffend: Uit Ooltgensplaat: ,,We wen. sen onze autonomie te behouden, we wil len blijven die we zijn!" Uit Melissant: ,,Het beginsel vloeit voort uit Staats-Almacht!" Het tot op heden binnen gekomene is onverdeeld tegen. Wij verzoeken noguiaals de medewer king van onze agenten om de formulie ren zo stipt mogelijk op te halen. ria Vermaat naar Rotterdam; Doede Postma naar Warffum; Paulus van Maastricht naar Rotterdam; Willem B. Ras naar Delft; Witte J. de Vos naar Delft; Ida van Gurp naar 'Den Bommel; Arendje Bruinse naar Den Bommel en Angenietje L. Brinkman naar Zegveld. Burg. Stand over de maand Sept. '47. Geboren: Christianus Maria z.v. Anth. T. V. d. Maden en M. J. Pollemans; Wil- helmina Maria d.v. J. Dekkers enM. Hui- brechtse; Maria Catharina d.v. Jel. Dek- kers en M. Jansen; Johanna Wilhelmina d.v. S. L. Birkhoff en J. J. Henny; Arendje WïUempje d.v. J. Kievit en J. F. Kreeft; Teuntje Helena d.v. H. J. Bom en A. M. Kroon; Elizabeth Frouw-'^ ke d.v. IJsbrand Vos en N. J. Kreeft; Willem Johannis z.v. W. Buth en M. v. d. Windt; Hendrik z.v. C. de Bonte en D. Troost. Gehuwd: Jacob van Oostende 27 jaar en Maartje Kreeft 20 jaar; Johannes Constatinus Michiels 26 jaar te Waas munster (België) en Dirkje Hokke 23 j; Abraham Maarten Lokker 24 j. te den Bommel en Ida van Gurp 22 j.; Paulus Crezee 23 jaar en Wijntje Kreeft 23 j. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Ds. Vink, Ned. Herv. Predikant, alhier ont ving een beroep naar Buren (Gld.). Tot onderwijzer aan de Bijzondere School alhier is benoemd de heer P- Esinga van Rotterdam. Deze week werd door enkele dames en heren van de Oranjecommissie weder om een aantal pakjes naar onze jongens in ,^dië verzonden. I Reeds nu wordt de aandacht geves tigd op de collecte welke op 11 Nov. a.s. wordt gehouden ten bate van het ,;Oor- logsgravencomité". De Burgemeester ver- zoekt collectanten zich te melden ten Raadhuize. Belanghebbenden, aan wier pand door de oorlog schade werd toegebracht worden er op gewezen dat een onver wijlde uitvoering van herstelwerkzaam heden gewenst is. De gemeente.architect zal desgewenst gaarne inlichtingen ver strekken betreffende de wijze van het aanvragen van een goedkeuring voor dit werk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1947 | | pagina 2