Plaatseifllc Hieaws Predikbeurten Flakkee T,B.C.»b©strping te Ouddorp Marktberichten Distributie-nieuws. III Uit voorraad: D. Hoek GELDIGE BONNEN Het Nederlandsch Arheidsfront CENTRALE VEILING MIDDELHARNIS j" stellèndam;. - oca/rQmjs3?ULA.'s Naar verluidt zullen de Amerikanen 150 vliegvelden in Engeland ter beschikking krijgen, om vandaar uit te opereeren. De Engelsche Lagerhulsleden hebben een Vertrouwelijke bespreking gehouden over den oorlogstoestand en enkele voorwaarden voor de vorming, van een tweede front. Maisky, de Sovjet-ambassadeur heeft daar gelegenheid gekregen de toestand aan het Oostfront uiteen te zetten en de open hartige vragen der afgevaardigden met ge lijke openhartigheid te beantwoorden. Op de vraag van de communist Gallacher of de regeering inderdaad plannen heeft tot vorming van een tweede front, ant woordde Cripps: „Dat kan ik verzekeren! De Engelsche regeering weigert echter eenige nadere mededeeling te doen. Een mi_ litair vraagstuk van zoo'n groot belang, durft zij aan een geheime vergadering vart 60 leden niet mede te deelen, omreden zij niet verzekerd is van de absolute geheim houding en het slagen dezer poging en het leven der manschapp>3n hieraan niet afhan kelijk mag stellen. II. Cijfers over de t.b.c; in Nederland In oorlogstijd is toeneming |va,n t.b.c. niet denkbeeltliig Noodzakelijkheid van ondei-zoek, om uitbreiding tegen te gaan. In ons vorig artikel zeiden we nog en kele cijfers te zullen geven, over de t.b.c. in Nederland. De statistiek levert ons daarbij waarde vol materiaal. In het jaar 1914, vóór de eerste wereld oorlog, was- de sterfte aan tuberculose in Nederland 12 per 10.000 inwoners. Deze sterfte steeg van 1914 tot 1918onder in vloed van den oorlog van 12 op 18 per 10.000. Na den oorlog daalde dit sterftecijfer weer geleidelijk en bereikte in 1939 het on gekend lage cijfer van 4 per 10.000. In de twee jaren oorlog, die wij thans beleefd hebben is er weer een belangrijke toeneming van de sterfte aan tuberculose. Het sterftecijifer steeg namelijk van 4 op 6 per 10.000 en het is zeker nog stijgende. Vergelijken wij de cijfers uit de vorige oor log met die uit deze oorlog dan treft ons dat van 19141918, dus in 4 jaren tijd;s, de sterfte aan tuberculose toenam met 50%, terwijl wij in deze oorlog in 2 jaren tijds reeds een toeneming zien van 50%. Meer nog dan in de vorige oorlog staan er thans in Nederland mannen en vrouwen op de bres om de strijd tegen de tubercu lose te voeren. jEen netwerk van consultatiebureaux is over ons'geheele land verspreid waar iedere burger met klachten, welke aan tuberculose doen denken, zich kan laten onderzoeken. Zonder de medewerking van het geheele volk is de strijd tegen de tuberculose on volmaakt, of zelfs gebrekkig te noemen. Gelukkig is er onder ons geheele volk een groeiende belangstelling voor de strijd te gen ,deze vreeselijke volksziekte, welke meestal na een lang züekbed nog jaarlijks duizenden van onze medemenschen ten grave sleept. Een hoestenide Nederlander is het aan zichzelf èn in nog hoogere niate aan de gemeenschap verplicht zichzelf op tubercu lose te laten onderzoeken. Een van de volksziektisn, welke in oor logstijd toenemen, is dus de tuberculose. Hoe ontstaat tuberculose De tuberculose wordt veroorzaakt door een klein plantaardig wezen, ,de z.g. tuber- kelbacil. Zonder besmetting met deze bacil, is de tuberculose niet mogelijk. Toch krijgt niet lang ieder mensch, die de tuberkelbacil naar binnen krijgt e.3n ern stige vorm van tuberculose. Indien, zulks het geval ware, zou het er voor de menschheid reeds lang zeer slecht hebban uitgezien en zduden tientallen millioenien aan tuberculose ten offer vallen De mensch wordt besmet door tuberkel- bacillen van zijn hoestenden medemensch, die aan longtuberculose lijdt en door het nuttigen van ongekookte melk van runde ren, welke aan tuberculose oif parelzucht lijden. Deze twee besmettingsbronnen zijn de voornaamste,; andere bronnen kunnen hier buiten beschouwing blijven. Of een meijsch, die tuberkelbacillen naar binnen krijgt, aan tuberculose zal gaan lijdsn, hangt af van verschillende voorwaar den. De voornaamsten van ,deze voorwaarden zijn: 1. De hoeveelheid tuberkelbacillen, die hij binnen krijgt. Dus dit is weer afhanke lijk van de ernst van de ziekte van de besmettingsbron. 2. Het aantal malen, dat hij besmet wordt. Het spreekt bijna vanzelf, dat het een zeer belangrijk verschil maakt, of een mensch eenmaal per jaar wat tuber kelbacillen naar binnen krijgt, of een maal per week, of dagelijks 3. Hoe het lichaam reageert op de bin nengedrongen tuberkelbacillen. D.w.z. hoe groot is de gevechtswaarde van het menschelijk lichaam, dat door tuberkelbacillen besmet wordt. Uit de ervaring hebben wij geleerd, dat deze gevechtswaarde op verschillende leeftijden verschillend is. Bij kinderen en jonge menschen is zo geringer dan bij volwassenen. Zij is ook afhankelijk van de lichame lijke en geestelijke welstand *van den mensch. Bij ondervoeding of slechte voeding, zal de weerstand verminderen en ook in tijden van zorgen en verdriet is de afweerkracht van den mensch minder. - Nemen Wij nu aan, dat in vredes- en in ,oo: logstijd het aantal besmettingsbronnen gelijk blijft en daarmede dus ook het aan tal besmettingen, dan zal de tuberculose in oorlogstijd toch toenemen, omdat de Ji- cbamelijke en geestelijke weerstand van een volk in oorlogstijd afneemt, en wel meer naarmate deze oorlog- aanhoudt, terwijl daarmede ook de afweerkracht te gen binnendringende tuberkelbacillen af neemt. Uit het bovenstaande volgt dat er voor de tuberculose twee belangrijke aangrij pingspunten moeten zijn: Ten eerste: het op^poi-en van de besmet tingshaarden,; isoleeren en genezendaar van, opdat verdere besmetting vanuit deze haarden niet meer mogelijk zij,. Ten tweede; die maatregelen te nemen, waardoor de lichamelijke en geestelijke volksgezondheid van ieder wordt bevorderd. Wij gaven deze mededeelingen over de t.b.c, niet, om de bevolking te doen schrik ken, maar juist om op het gevaar te wij zen, dat in e.v. uitbreiding kan liggen. Dit immers zou funeste gevolgen kunmsn heb ban. De gevallen te Ouddoi^p zijn niet van van^ daag of gisteren, het is eenkwestie die reeds eenige jaren hangende js. Het onder zoek der schoolkinderen gaf echter zulk een ontstellefld percentage (ruim 30%!) dat ook buiten die beperkte kring moet worden ingegrepen. Laat de bevolking daarom me dewerken, om dit onderzoek vlot te doen verloopen. Wanneer men de oproep van de Burge meester krijgt om op een bepaalde dag en uur in een schoollokaal voor Dr. v. Vliet te vei'scliijnen, vèrzuime men niet, daa,raan gehoor te geven. Er hebben geen inspuitin gen of iets dergelijks plaats, het is boven dien een geheel gratis onderzoek, met de bedoeling de besmettingshaarden te ont dekken. Het is het in belang van de gezondheid van ieder persoonlijk en van de geheele ge meente. Het spreekwoord: voorkomen is beter dan genezen" is te dezen zeker van toe passing. ■■IIIWIIII I■■1111 lllliawilH^^W^WMIIIIllMiWB Btten, B Augustus 1942. De aanvoer op de heden alhier gehouden veemarkt bedroeg 118 stuks, waarvan 12 runderen, 100 biggtn en 6 schapen. De aanvoer van muufg vee was kort, de handel vlug en de prijzen vast. De aanvoer van jong vée was gering, -de handel vlot en de prijzen stabiel De aanvoer van riggen waj vold-'sade, öe handel bijzonder levendl.^' e)i de prijzen cnx'tranderd. Prijzen: Mager vee van f 280.-------- 390.- grasltalveren van f 110.-----2^0.—-.;' biggen van f 40 50.en schapeji van 35. f 45 per gtuk. Veiling van Woensdag 5 Augustus 1943. Tomaten 18.Dubb. Princessen 14.40— 18.Wagenaars 15.Stamsnijboonen 15.i; lioode kool 5.Breekpeen 3.20 8.Kroten 5.-^; Andijvie 7.50; Franken- thaler 80.Pruimen 12.22.—);. Kro zen 22.^alles per 100 kg. Bospeen 5.Bosselderij 3.'^per 100 bos. Komkommers 5.50—13.50!;. Bloemkool 2.20 11.Perziken 2.------17.Natuursla 1.50—2.—. DISTBIBUTIERBING MIDDELHARNIS NA-UITRÈmiNG Bonkaarten 9e ijeriode; Puntetókaart "'teeramisolie Producten; Aandappelkaar ten, Zeepkaarten voor kinderen, Toe- slagkaarten aardappelen voor houders van Vetkaarten en bonkaarten voor zwaren/zeer zwaren arbeid. UITREIKING rajitsoenbonnen ivoor oogstwerkzaam- lieden. HEBKINGEN op' Maandag 10 Augustus van 9.3012 uur. MELISSANT op Maandag 10 Augustus van 24 uür. DIRKSLAND op Dinsdag 11 Augustus van 912 uur SOMMELSDIJK op Dinsdag 11 Augustus i van 25 uur. STAD AAN 'T HARINGVLIET op Wbens- i .dag 12 Augustus van 911.30 uur. I MIDDELHARNIS op Woensdag 12 Augus tus van 25 uur. OMRUILING INLEGVELLEN DISTRI BUTIE-STAMKAARTEN. Personen, geboren tusschen '9 Augustus en .7 September van de jaren 1921, 1928 of 193S moeten de in hun bezit zijnde jn- legvellen omruilen tegen inlegvellen voor een andere leeftijdsgroep. Deze omruiling moet vóór 17 Augustus a.s. plaats hebben. DISTRIBUTIE LIJNOLIE. Sehilderspatroons moeten vóór 15 Angus tus; a.s. een ingevuld formulier M.D.257-11 omtent personeelsbezetting inleveren bij het Distributiekantoor of bij de agenten. Het Bewijs van Inschrijving bij het Rijksbureau alsmede de bijgewerkte loonlijst, moeten daarbij worden overgelegd. DISTRIBUTIEKBING OOLTGENSPLAAT Uitreiking rantsoenbontien brood voor oogstwerkzaiajnheden. Oude Tonge: Dinsdag 1 1 Augustus des vm. van 912 uur. Den Bommel: Dinsdag 11 Augustus des nm. van 2.305 uur. Ooltgensplaat: Woensdag 12 Augustus des n.m. van 2.305 uur. Nieuwe Tonge: Donderdag 13 Augustus des nm. van 35 uur. Men. ontvangt per persoon 36 rantsoen bonnen voor de tijd van 4 weken. De bonnen dienjan tijdig te worden afge haald, daar in geen geval na-uitreiking plaats vindt. MIDDELHABNIS. Geslaagd voor het Hoofdacte-examen de heer B. Kijkujt, onderwijzer aan de Gr. V. Prinstererschool alhier. De collecte, welke in de Ned. Herv. kerk gehouden is ten bate van het hulp- predikerfonds, heeft opgebracht f 85.12. De heer M. Langbroek slaagde dezer dagen te Utrecht voor de acte Frans L.O., VOEDEBING VAN BIJWIELEN. De Uitreiking van de bewijzen van vrij stelling voor de inlevering van heerenrij- vvlelen zal geschieden op MAANDAG 10 AUGUSTUS a.8. in de vergaderzaal naast het gemeentehuis te Middelharnis. Voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letter A—J van 2^3 uuri;, KR van 34 uur en SZ van 45 uur. Middelharnis, 6 Augustus 1942. De Burgemeester, L. J. DEN HOLLANDER. MELISSANT. De vrouw van J.K. moest naar het zie kenhuis te Dirksland ter verpleging wor den' opgenomen. De werkman J. Oorbeek moest naar het ziekenhuis te Rotterdam voor het on dergaan van een oogoperatie. Alhier zijn Donderdag 30 werklieden gearriveerd uit Brabant, om alhier tewerk gesteld te worden. A.s. Dinsdagavond 7.30 uur t.t. hoopt Ds. Baaij van Tholen alhjer op te treden. De werkman Joh. P., werkzaam bij de indijking der Kroningspolder, had deze week het ongeluk bekneld te geraken tus schen een ketting, waarbij hij zijn been zoo danig bezeerde, dat hij zijn werk moest staken. leveren wij nog: Bagagedragers, spat- borden, sturen, jasbeschermers, lak, KETTINGKASTEN, ZADELS, stuurtasschen, lampen, ventielslang, spatlappen, torpedo-deelen, trapass>2n, wielen, enz. enz. Z AKLANTA ABNS, CABBID, Carbidlampen. Een rijvpiel geheel'schoonmaken en TWEE KEEE LAKKEN met \Aetien, het is dan weer als nieuw, voor f 8. RIJWIELHANDEL OUDDORP OUDDOBP. Dinsdag j.l. stierf een paard van KI. Meijer Jz. Het werd in noodslachting ver kocht vanuit de slachtplaats van M. Goe- degebuur. Vele gezinnen, waren hierm.ee weer gelukkig. Zij, die omreden zij niet konden ver- schijnsn, hun vrijstellingsbewijs bij de rij- vnelvordering nog niet hebben ontvangen, zullen daartoe op een nader bekend te ma ken tijdstip alsnog in de gelegenheid' wor den gesteld. De landbouwM' KI. den Bout had het ongeluk bij zijn werkzaamheden op het land, door het plotseling vooruitschieten van een paard, van den wagen te vallen en zijn pols te breken. De pols moest in het zieksnhuis te Dirksland gezet worden. NIEUWE TONGE. Ingevolge het besluit „Persoonsbewijs" maakt de burgemeester de bevolking be kend, dat een ieder verplicht is zijn iden- tieteitsbewijs te allsn tijde bij zich te dra gen, waar hij zich anders aan een gerech telijke vervolging bloot stelt. A.s. Zondag zal er in de Ned. Herv. Kerk een bijzondere collecte worden gehou den ten bate van het suppletiefonds „Zon- negloren", een Chr. Vereen, tot stichting en^ exploitatie van Inrichtingen ter verple ging van t.b.c.-lijders. De vorige week gehouden collecte voor de Kerkvoogdij heeft opgebracht de" som van f 51.83. OUDE TONGE. Op Maandag 10 en Vr^dag 14 Aug. a.3 zal.van 710 uur (w.t.) in het Vereeni- gingsgebouw der Ned. Herv. Kerk, gele genheid zijn tot betaling der zitplaatsen der kerk. Vorige Zondag zijn in de Ned. Herv. kerk een gift van f 10.en een van f 25.- gecoUecteerd. OOLTGENSPLAAT. Heden Vrijdag viert Ds. A. L. Ruijs, emiritus predikant te Zeist, zijn gouden ambtsjubileum. De jubilaris werd 30 Mei 1863 te Oude Wetering geboren. Hij bezocht het gymna sium té Amsterdam en studeerde aan de Vrije Universiteit theologiea. In 1891 werd hij candidaat en nam uit 14 beroepen dat naar Fijnaart aan, waar wijlen ds. J. H. Feringa uit Klundert hem 7 Augustus 1892 in zijn eerste gemoante bevestigde. In 1894 vertrok hij naar Serooskerke, welke stand plaats in 1897 met Ooltgensplaat werd ver^ wisseld. In 1901 vertrok 'de jubilaris naar Montfoort, en in 1908 naar Dinteloord. Deze kerk heeft hij gediend tot zijn emeri taat, dat hem 7 Augustus 1932 werd ver leend. Ds. Ruijs vestigde zich toen te Leer- sum, vertrok naar Breda en woont thans sinds jaren te Zeist. Da. Ruys, die in zijn verschillende stand plaatsen tal van deputaatschappen heeft vervuld, mocht in Serooskerke de ineen- smelting van de kerken A en B meemaken en stichtte te Ooltgensplaat en te Dintel oord een Chr. School, hetgeen hij uit Oolt gensplaat ook te Den Bommel deed. Tij dens zijn verblijf te Dinteloord heeft Ds. Ruijs gedurende de vorige mobilisatie zich zeer beijverd voor het garnizoen te Steen bergen. Naar aanleiding van zijn 50-jarig ambts jubileum zal ds. Ruys Zondagmiddag voor zijn eerste gemeente te Fijnaart het woord bedienen. Onze dorpsgenoot P. van Kempen Dz. behaalde te Utrecht het diploma timmer man-Gezel. Het tweejarig zoontje van den arbeider D. V. alhier had het ongeluk door eeifruit te vallen waardoor hij aan een der armen bloedend werd verwond en onder genees kundige behandeling van dr. Kramers is gesteld. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Op een vorige week gehouden verga dering van geitenhouders is men er toe over gegaan een geitenifokvereeniging op te richten, aanvankelijk met 27 leden. De vereeniging draagt den naam „Ons BelSng' terwijl het "bestuur bestaat uit de heer F. Osseweijer, Voorzitter; A. Smits, Secr.j, Joh. Huizer Dz. penningmeester en C. Arensmafi en M. van Damme, bestuursle den. Deze heeren zien zich gaarne belast met het aannemen van nieuwe led!3n of begunstigers. De vrouw van J. Braber had het on. geluk om in haar winkel over een kist te vallen, zoodat zij haar pols kneusde en ■Zich onder geneeskundige behandeling stel len moest. 9 Aug. t/m. 15 Aug. 1942. ZONDAG 9 AUGUSTUS 1942. Ned. Herv. Kerk v.m. en 's av. de heer Vetter uit de Langstrat. Geref. Kerk voorm. en nam. Ds. Zeilstra, Chr. Geref. Kerk v.m. en 's av. Ds. Laman. Geref. Gem. voorm. en nam. leaan. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk Ds. van Asch. DIRKSLAND Geref. Gem. v.m. en nm lezen H]^IKINGBN Ned. Herv. Kerk v.m. 11u. Ds. Anker. Geref. Gem. voorm. en sav. lezen. MELISSANT Ned. Herv. Kerk v.m. Ds. v. d. End. SI^aXSasTDAM Ned. Herv Kerk 11 en 3.30 u dhr Bouman Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 uur Ds. Ha ring. OUDDORP. Geref. Gomeente 2 maal leeedienst. NBBMfWE TQIEGKH. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en sav. 7 uur t.t. Ds. y. d. Kooij. Ned. Herv. Kerk v.m. Ds. v. Galen van den Bommel. Bediening H. D. ;n.m. Dhr. van Zetten. Oud Oeref. Qem. voorm. ea nam, lezen. 41 A Brood 4 rants. Brood of 41 B Brood rants. Oebak 41 Beschuit 1 rants. Beschuit, Brood of Geb 41 A Vleesch 1 rants. Vleesch of 41 B Vleesch rants. VI. waren 41 A Aardapp. 1% kg Aardappelen 41 B Aardapp. 1/2 kg Aardappelen 41 A Tabak 1 rants. Tabak 41 A Cigaretten 1 rants. Cigarettsn S Aug. t/m 5 Sept 1942. 357 Algemeen 1 kg Suiker 358 Algemeen 362 tm.^^5 Alg. 500 gram 1 rants. Jam Bloem, Brd. of Gebak 4^41, 4-42 Algem. 359 Algemeen 360 Algemeen 361 Algemeen 250 gram 250 gram 125 gram 100 gram Rijst Peulvr. Cl Gort Vermicelli of Maizena 367 t.m. 369 Alg. 100 gram Kaas 41A tm. 44Amelk 3Vsi Liter Melk 41B tm. 44B melk 1% Liter Melk 41. 42 Versnap. 100 gram Chocolade 43, 44 Versnap. 100 gram Suikerwerk 12 Juli t.m. 5 Sept. 1942. 338 Algemeen 250 g^m Koffie-surr. 8 Aug. t.m. 19 Aug. 1942. 39 Boter V2, rants. Boter 39 Vet rants. Boter, Mar- garine of vei Van 15 Juli t.m. 12 Sept. 1942. 2-35, 2.36 Reserve rant's. Boter 3-35, 3-36 Reserve rants. Boter 4-36 Reserve rants. Boter Van 29 Juni t.m. 8 Aug. 1942. 1-30,1-31, 1-32, 2-30, 2-31, 2-32, 3-30, 3-31, 3-32, 4-30, 4-31, 4-32 Reserve Serviesgoed. Van 1 Juli tot 15 Aug. 1042 Zeep 335 Algemeen- 28 a 75 gram. Wasch- of zeepp. 336 Algemeen 250 gr. Zeep L 250 gr. wasch- of zeepp. en 28 75 gr. zeep. Toiletzeep L 75 gram. 1 Mei t.m. 31 Augustus 1942. U Textiel Mannen 50 gram Scheerzeep 14 Juni t.m. 22 Aug\istus 1942. 01 Petroleum 2 Liter Petroleum 1 Mei 1942 t.m. 30 April 1943. 01, 02, 03 K.F. Brandst. 1 eenh Brandstoffen (geen anthraciet) 01 t.m. 05 B.V. Brandst. 1 eenheid Brandst. OPMERKINGEÏC; De volgende bonnen zlvjn binnenkort niet meer geldig: Na Zaterdag 8 Aug.: 39 Brood, Beschuil, Vleesch, Aardappelen, Tabak, 337, 339 t/ri 352 Algemeen, 38 Boter' en Vet, 36 t/m 39 Melk, 4-34 Reserve, 36 t/m 39 Versnape ringen. De bo,nnen waarvan de geldigheidsduur op Zondag begint, mogen op den daaraan voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt, met uitzondering van den bon voor vleesch of vleeschwaren. Ned. Herv. Kerk 2 maal Ds. Hiensch. Geref. Kerk 2 maal Ds. van der Ltnde. STAD AAN 'T HAEINGVLIEIT Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. Ds. Vink Geref. Kerk v.m. en n.m. Ds. v. d. Hoorn Bediening H. A. Oud Geref. Kerk 3 maal \ez13n. Oud Geref. Kerk Maandag 10 Augustus a.s. 'sav. 8 uur t.t. ds. Baaij van Tholen. De Centrale Persdienst van het N.A.F, meldt: In aansluiting op het bericht in de dag bladen, dat voortaan een toeslag wordt ge geven op het loon van de thuiswerkers in de confectie-industrie om .de fournituren te koopen, welke toeslag" bindiand is voorge schreven door het College van Rijksbemid- delaars, willen wij het volgende hieraan toevoegen. De fourniturenbijslag bestaat al een aan tal jaren in het Maatkleedingbedrijf. De thuiswerkers moeten in het algemeen zelf hun fournituren koopen en dit was een aan tal jaren geleden aanleiding voor de vak bonden in het Kleedingbedrijf bij de werk gevers in dezen bedrijfstak aan te dringen, op de betaling daarvan. Uitgerekend is, welk bedrag aan garen en zijde jn jas of costuum verwerkt werd en het was daarna gemakkelijk vast te stellen, welke vergoe ding den kleermaker daarvoor toekwam. Door de prijsverhoogingen van de garens mede in verban^ met het moeten verwer ken van vervangingsartikelen en daar de prijzen van deze Vervangingsartikelen be langrijk .duurder waren dan de garens, heeft het ColIeg;e van Rijksbemiddelaars toegestaan, dat de fournituren-toeslag in het Maatkleedingbedrijf werd verhoogd. In de Confectie-industrie heeft de huis arbeider nimmer vergoeding gekregen voor het aanschaffen van de benoodigde fournituren. Dit was aanleiding voor de Bedrijfsgroep Textiel-Kleeding van het Ne- derlandsche Arbeidsfront om er bij het College van Rijksbemiddelaars \>p aan te dringen, ook voor de Confectie-industrie een vergoeding vast te stellen, want ook de huisarbeiders In de Confectie-industrie zijn genoodzaakt om hoogere prijzen te betalen voor de fournituren dan op 9-Mei 1940 golden. Met genoegen kan de Bedrijfsgroep Tex tiel-Kleeding van het N.A.F, thans vast stellen, dat mét ingang van 3 Augustus 1942 de bijslag een feit is geworden en de werkgevers verplicht zijn voor iedere 70 cent aifgeleverd werk een toeslag te beta len van 2% cent. Het Nederlandsche Arbeidsfront heeft ook in dit geval haar taak verstaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1942 | | pagina 2