„EILANDEN-NIEUWS" I Sanapirin aaa Nieuws uit Zeeland y Jac. Rotsma 2t Bljjl) ZATERWC 7 FEBBBARI 1942 - W«. 1316 Distributie nieuws. iDgezoDden stukken Begin van Gn'ep Rondom dè Landbouwschool. ,0G meci als een spreebje zijn de door ons gemaakte BRUIDSFOTO'S MIDDELHARNIS - Telef 69 Eenigst vakkundig adres van het eiland. ^oor ODze Jongens en Meisjes Chr. Weekblad op Ger. Grondsüg voor de Zuld-Holl. en Zeeuwsche Eilanden UltPlvev.nd» NV F'Unlpn-olPuw?' Mlfld»lh.'nl« Tel 17 Giro 1679^ Postbu» 8 BRANDSTOFFEN VOOR KOOK- DOBLEINDEN. De secretaris-generaal van handel, nij. verheid en scheepvaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van Zondag 1 Fe bruari 1942 tot en met 30 April 1942 elk van de met 08 k.f. gemerkte bonn.3n van de bonkaarten M. en N., welke aan ver bruikers zijn uitgereikt, die voor kook. doeleinden op het uitsluitend gebruik van vaste brandstoffen al dan niet In cohibina- tie met petroleum zijn aangewezen, recht geeft op het koopen van twe© eenhe den vaste' brandstoffen met uitzondering van anthraciet. Met deze twee eenheden zullen de verbruikers dus gedurende - de maanden Februari, Maart en April moeten toekomen. Van deze twee eenheden mag een een heid worden aifgeleverd, in de maanden Februari en Maart 1942. De aflevering van de tweede eenheid mag echter niet plaats vinden voor 1 Mei 1942. Met ingang van 1 Mei 1942 zal een nieu we regeling inzake de beschikbaarstelling van vaste brandstoffen of petroleum voor kookdoeleinden in werking treden. ÖE DISTRIBUTEE VAN «UNDVET. '^Het rijksbureau voor voedselvoorziening In ooriogstijd vestigt er de aanda^htop, 'Öat het naao- keuze verkrijgbaar stellen van rundvet op bon 09 van de Ifoterkaart niet betrekking heeft op rauw rundvet, doch O], gesmolten rundvet. Het te distribueeren vet is verpakt ir. belters of tabletten en bestaat voor hon derd procent uit zuiver gesmolten rundvet. In verband hiermede is dan ook het rant soen gesteld op 200 gram, dit is dus het normale vetrantsoen, gelijkstaand met 250 gram boter. houdt een dreigend begin tegen. Nederlandsch. Buisje ^Oct. DISTRIBUTIEDIENST MIDDELHARNIS Ultreïking Inlegvellen-Distributie. Stamkaiarten. De uitreiking van de inlegvellen voor de distributie-stamkaarten zal plaats hebben te: MIDDELHABNIS in het voormalige Gast huis Ring A 74. Houders van Vetkaarten: Houders van vetkaarten moeten hun in. legvellen afhalen voor wijk: Wijk A en B op Maandag 9 Febr. '42 des voorm. van 9—11.30 uur en des nam. van 24.30 uur; wijk C en D op Dinsdag 10 Febr. '42 des voorm. van 911.30 uur en des nam. van 24 uur; wflk E, F en Oostvoorgors op Woensdag 11 Febr. '42 des voorm. van 911,30 en des nam. van 24 uur. Hottders van Botenkaarten: Alle houders van boterkaarten moeten hun inlegvellen afhalen op Donderdag 12 Febr. '42 des voot'm. van 911.30 en des nam. van 24.30 uur. MELISSANT in de school. Houders van Vetkaarten: Houders van vetkaarten moeten hun in legvellen afhalen op Maandag 9 Febr. '42 des voorm. van 911.30 uur en des nam. van 24.30 uur en op Dinsdag 10 Febr. '42 des voorm. van 911.30 uur. Houders van Boterkaarten: Alle houders van boterkaarten moeten hun inlegvellen afhalen op Dinsdag 10 Febr. '42 van 24.30 uur nam. HERKINGEN in de school. Houders van Vetkaarten: Houders van vetkaarten moeten hun in legvellen afhalen op Woensdag 11 Febr. '42 des voorm. van 1012.30 uur en des nam. van 24 uur. Houders van Boteiikaarten: Alle houders van boterkaarten moeten hun inlegvellen afhalen op Woensdag 11 Febr. '42 des nam. van 45 uur (alles (W.T.) Ter verkrijging van het inlegvel moet tegelijk met de distributiestamkaart BON 13 van de bonkaart RESERVE worden in geleverd. De inlegevellen mogen slechts worden uitgereikt a.Ein peirsonen, die zijn opgeno men in het bevolkingsregister van die ge meenten, die behooren tot de Distributie kring Middelharnis. Aan personen beneden 18 jaar worden geen dlstributiebeschelden ajfgegeven. De kaarten dienen onmiddellijk na de uitrei king te worden gecontroleerd, daar klach ten achteraf niet in behandeling worden genomen. Zeep ivoor vuilen arbeid. Aanvraagformulieren ter verkr^jlng van extra zeep wegens „vuilen arbeid" kunnen ten Distributiekantore en op de agentschap, pen worden afgehaald. Genoemde formulie- fen moeten uiteritjk Zaterdag 14 Februari 1C42 wederom zjjn ingeleverd. Geachte Redactie: Het zij mij vergund, naar aanleidAg van het ingezonden stuk in „Eilandennieuws" van 3 dezer, van de hand van dhr. J. v. d. Slik inzake S.B.Z. het volgende op te merken. De vergadering, waarover v. d. Slik spreekt, heb ik zelif niet bezocht, doch als ik het verslag goed heb gelezen en be grepen, meen ik te mogen'vaststellen, dat het voorstel van v. d. Slik niet zoo onbe grijpelijk was, als het wel leek. Ontdaan van alle franje kwam het m.i. hierop neer, dat V. d. Slik het deel der z.g. contributie- reserve, dat wegens de uittreding der ver plicht verzekerden niet meer als zoodanig noodig was, wou verdeden onder deze uit- tredenden. Er zou voor dit voorstel inderdaad iets te zeggen zijn, als het Bestuur zien zon der meer van deze leden had afgetrokken, pit is echter niet het geval. Iminers, de eventueel zonder werk komende uittreden- -den, gemeten nog tot 1 Mei 1&42 de gewo ne rechten van de leden, terwijl voor de kinderen van de uitgetreden leden, bij het bereiken van den 16-jarigen leeftijd, indien niet verplicht verzekerd, bij toetreding de reglementaire wachttijd van 8 maanden kbnat te vervallen eö hun rechten direct ingaan. Dhr. V. d. Slik zegt, dat dit de Vereeni- ging niet veel zal kosten, doch daar weet hij geen snars van. Niemand weet dat. Men kan deze kosten alleen .zieer voorzichtig schatten, doch het kan zeer goed zijn, dat deze maatregelen meer kosten dan het ge reserveerde bedrag. Iedereen voelt, dat de ze voa(rzienlngen veel beter zijn dan de rechtstreeksche uitbetaling van de reserve Het door ieder uittredend lid te incasseeren bedrag kwam dan toch de f 1.50 niet te boven. Ook v. d. Slik weet dat, of kan dat weten. Daarbij komt, dat de uittpediande leden allemaal direct verzorgd zijn ten aan. zien van ziekenhuisverp-eging. Ongetwijfeld had het Bestuur andere maatregelen ge troffen, indien dit anders ware geweest. Ook de vergadering heeft dit beseift en, hoe wel ze V. d. Slik zeer goed begreep, liet ife hem praten, tot het Bestuur er genoeg van kreeg en de Voorzitter hem het woord ont nam, v. d. Slik was natuurlijk boos, doch hij heeft, het er naar gemaakt. Hij moet ook geen verstandige maatregelen critlsee len tegen de wil van een geheele verga dering. Hij moet ook niet beter willen kunnen boekhouden dan de Penningmeester Zulke dingen verliest hij toch steeds, want daar heeft hij geen verstand van. Hij wordt dan boos en steeds scherper in zijn opmerkingen met het gevolg, dat zijn ge zondheid er slechter en de zaken er niet beter op worden. Hij kan zijn (ongetwijfeld groote) energie veel beter voor nuttiger dingen bewaren. Kalmte dus, heer v. d. Slik, dat is voor alles beter. Ten slotte moet ik nog eens een andere toon laten hooren, die ongetwijfeld meer weerklank zal vinden, zoowel bij de uittre dende, als bij de blijvende leden. Ik ben er n.l. van overtuigd, dat allen het' met me eens zullen zijn, wanneer ik het bestuur dank breng voor het goede beheer van on ze Vereeniging vanaf haar oprichting. Er wordt rekening mee gehouden, dat onze belangen niet worden gediend om daaruit financieele yoprdeelen te behalen, want de bestuurswerkzaamheden, uitgezonderd dè kleine vergoeding voor Secretaris en Pen ningmeester, worden niet geldelijk beloond Het is dus uitsluitend pro deo werk, het- gen door de leden op prijs gesteld be hoort te worden. En het bestuur kan ver zekerd van zijn, dat dit inderdaad het geva lis, althans bij de overgroote meer derheid. De enkele opposanten kunnen ge voeglijk worden overgeslagen. Met de wensch, dat het onze mooie S. B.Z; Vereeniging gegeven moge zijn om on. der haar beproefde leiding nog lange ja ren haar heilbnsngeni werk te verrichten, teekent met dank aan de Redactie voor de plaatsing. Hoogachtend, - S. v. d. VALK gelijke gronden voor, doch daar dit meest al zandgronden zrjn, is dit noodzakelijk, aangezien zandgronden zuur moeten rea- geeren. Gelukkig is voor onze kleigronden een zure reactie een zeldzaamheid, want voor kleigronden is het wenschelijk, dat ze basisch zijn. Maar die lage weitjes, die .dikwgls onder water staan, die zijn toch wel zuur| aldjis één mijnar leerlingen uit de derde klas. Dit wordt natuurlijk bij hem thuis altijd gezegd en daa;rom zegt hij het naf'Hij kon, neen hij moest beter weten, hij heeft im mers scheikundeles gehad. En de scheikun de leert vele dingen begrijpen. Wanneer een monster van dergelijke lage' gronden wordt onderzocht, blijkt dit bijna' altijd een zeer hoog gehalte aan Koolzure Kalk te bevatten. Zoo bevatten een mon ster afkomstig van een weiland in de pol der Groote Blok bij nabij Achthuiafen en waarvan de eigenaar dacht, dat de grond zuur was, e>3n gehalte aan koolzuur kalk van 42%. Deze grond had jarenlang te veel water bevat. Waar water is, is geen lucht. Door de te beperkte luchtaan- voer, had slechts een beperkte oxydatie der organische stoffen plaats, met als gevolg een beperkte koolzuur productie. En kool zure kalk is niet in gewoon water oplos baar, alleen in koolzuurhoudend water. Dus blijft de koolzure kalk in de grond, echter zonder zijn structuur verbeterende werking te doen gelden. De boer bemerkt dit, zonder de oorzaak te kennen, en spreekt in zulke gevallen wel van ,,zure" gronden, zonder evenwel met deze aan-' duiding van zuur, hetzelfde te bedoelen, wat in de scheikunde daaronder wordt ver staan. Het middel, deze grond goed te maken is een geleidelijk diepere ontwatering. Daar door komt er meer lucht in de grond, meer oxydatie en meer koolzuurgas. De koolzure kalk lost dan wel op en verdwijnt naar de ondergrond onderzoekingen van Ptof. y. Bemmelen hebben aangetoond, dat bij goed onv/aterde gronden gemiddeld iedere 25 jaar 1% koolzure ka'Jï naar de ondergrond ver dwijnt echter niet zonder zijn nuttige werking op de structuur tec. te hebben uitgeoefend. Het Hoofd der Landbouwschool G. DEN EERZAMEN. Niaischrift. Wie teekenen hierbij aan, dat het o.i. niet de bedoeling was van dhr. v. d. Slik de reserve aan de leden uit te keeren, zobals inzender voorstelt. In het verslag stond duidelijk, dat hij het kapitaal in een tweede Vereeniging wilde beleggen, en te gebruiken ter bijbetaling aan leden, die bij werkloosheid e.d. niet uit het Algem. Zie kenfonds zouden trekken. Wegens de papierschaarschte kunnen we flatuurlijk niet zooveel ruimte afstaan «voor een punt, dat toch niet verwezeiriijkl wordt, waarom we dit alvast aanstippen, om een mogelijk ander Ingezonden te voorkomen. (Red.) Het is een bekend feit, dat de meeste gronden op ons eiland basisch reageeren, dus niet zuur zijn. Dit is een gevolg van het gehalte aan Koolzure Kalk, dat onze gronden bevatten, en welk gehalte uiteen loopt van 0.1 tot 15%. Zoodra dit gehalte daalt tot 10, zal de analyse van het Be drij f slaboratorium voor Grondonderzoek een p H cgfer aanwg2>3n, lager dan 7 en worden deze gronden min of meer zuur. In het Westen van ons eiland komen der- THOLEN De sohoolvereeniging uitgaande van de GerefGem. kwam dezer dagen in jaar vergadering bijeen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leer lingen constant was gebleven. Het jaar verslag van den Penningmeester wees esn batig saldo aan. De aftredende bestuursle den J. Bogert en M. Janse werden herko zen. Na afloop der vergadering werden 24 nieuwe leerlingen voor den nieuwen cursus aangegeven. Dhr. M. W. W. K>yger slaagde aan de stedelijke Universiteit te Amsterdam voor med. Candidaat. In den ouderdom - van ruim 93 jaar overleed alhier de oudste inwoner onzer gemeente, mej. wed. Schot-Potter. Een eersten en eereprijs behaalde met groote chincilla's oude ram op -de groote Bondstentoonstelling van Raskonijnen te 's. Gravenhage onze stadgenoot, -de heer J. A.-van Zetten. Op zeven verschillende ten toonstellingen is deze ram in een tijdvak van twee jaar met eerste en eeréprijzen bekroond geworden. Voor een kapitale som gelds is het, naar vrij vernemen, de heeren landbouwers in ons eiland Stoutjesdijk, Broo,mans en van Tilburgh, gelukt beslag te leggen door aankoop op den bekenden hengst Sidnej K. 1801, een van de beste hengsten uit Zeeuwsch Vlaanderen. Aan de verbetering van ons'{)aardenras is voor den fokkers op ons eiland deze aankoop een zeer groo te aanwinst. In den ouderdom van 65 jaar is de in de Thoolsche kringen van den Protestant- tenbond, zeer bekende predikant ds. de Jonge van Bergen op Zoom die geregeld voor de afd. van den Bond te dezer plaatse optrad, overleden. Burg. Stand. Geboren: Jacob zoon van M. P. Quist en J. C. Goedegebuure Overleden: Johanna Potter, 93 jaar,'wed. van J. J. Schot. SX. PHILIPSr.AND -^ Beroepen bij de Ned. Herv, Kerk alhier Ds. G. H. J. Marsman'te Bruinisse. SCHERPENISSE De Chr. Jongelingsvereeniging ,,De Jonge Samuel" hield in de pastorie der Ned. Herv. Kerk hare algemeene jaarver, gadering voor leden, donateurs en genoo- digdew Verschillende onderwerpen en ge dichten werden voorgedEagen afgewisseld met zang en muziek. Voor d^ aanwezigen was het een zeer gezellige avond. -^ Door den heer L. Vos is pntslag ge nomen als ouderling der Ned. Herv. Kerk. De rekening van het Diaconje Armbe stuur der Ned. Herv. Kerk ligt gedurende 8 dagen ter inzage in de consistoriekamer. Op 13 Februari zal alhier een stem ming plaats hebben voor de stemgerechtig de lidmaten der Ned. Herv. Kerk voor het uitbrengen hunner stem voor of tegen kies. college. Door de benoeming van den heer J. M. Muller als ouderling en A. Potappel als diaken zijn 2 vacatures ontstaan als lid van het kiescollege. Na 13 Febr. zal dan al of niet in deze vacatures worden voor zien. STAVENÏSSE Burg. Stand over de maand Jan. '42. Geboren: Willemina dochter van W. C. Quaak en J. A. van Vossei;\; Jacob, zoon van P. van Iwaarden en T. Priem. Overleden: N. van Oever'en 76 jaar, wed. 1 van K. Vroegop; Machiel de Graaf 11 jaar, _zoon van A. de Graaf en J. Bgl. Loop der bevolking. Ingekomen: M. C. de Jong, J. W. Bem- hardi. Vertrokken: C. Ji Boomsluiter naar Rot terdam. -!- In de Ned. Herv. Kerk alhier werd voor de kerk een extra gift van f 10.gecollec teerd. Door de benoeming van den heer Jan Hage tot kerkvoogd, en het bedanken van de heeren Jan Wesdorp, W. Hanssens, en P. van Iwaarden, zal ter voorziening in de daartoe ontstane vacatures heden Zater dagavond 7 Febr. iri de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk- alhier tusschen 6 en 8 uur (o.t.) de verkiezing plaats hebben van 4 notabelen. Aan het hulppostkantoor alhier werd over de maand Januari 1942 bij de Rijks- postspaarbank in 19 inlagen gedeponeerd een bedrag van f 3895,50 en in 5 terugbe talingen werd opgevraagd f 450.^-. Uitge- gev*3n werden 3 nieuwe boekjes. POORTVLIET Medische hulp moeSt worden ingeroe pen voor mej. A. de Korte, die wegens de gadheid van de straat zoodanig kwam te vallen, dat zij .daarbij een gekneusde rib had bekomen. OUD VOSSEMEER Burg. Stand over Januari 1S42. Geboren: Titus Maicus Rienk, zoon van J. J. Versluijs en M. J. T. Sybrandy; Jo hannes zoon van J. M. Aarnoudse en W. C. Kot. Overleden: P. L. v. d. Klooster 75 jaar, echtgenoot van M. Droog'ers. RITTHEM Op Wpensdag 11 Febr. a.s. zal voor deze gemeente plaats-hebtien de herkeuring van maten, gewichten en meet- en weeg werktuigen. KRABBENDIJKE Uit de voorgedragen rekening van de Varkensvereeniging ,,Hulp in Nood,, bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen over 1941 f 294.96, e'n de uitgaven f 246.86, met een batig saldo alzoo van f 48.08, terwijl de stand der kas op 1 Januari 1942 f 1125.72 aanwees. De periodiek aftredende bestuurs leden de heeren: J. Vergouwe, Jac. Griep en J. van Baren werden herkozen. Over 1942 zal van alle leden een contributie wor den geheven van f 0.50, terwijl zij, die eén varken mesten boven de algemeene contri butie hebben bij te betalen 5 cent per week en per varken. Verder blijven voor de thans 83 leden tellende vereenigingen, alle bepa lingen zooals enten, uitkeering bij sterfte enz. ongewijzigd. OOSTBURG Eervol ontslag is, bij beschikking van den secretaris-generaal van het departe ment van opvoeding, wetenschappen en kul- tuurbescherming verleend aan Dr. C. A. Campagne, als leeraar aan de R.HB.S al hier. YERSEKE De oesterverzending naar het buiten land is door de omstandigheden sterk inge krompen. De toestand der oesters is echter bevredigend; het doodenpercentage is nor maal als gevolg van het feit, dat alle aan wezige oesters zyn van Zeeuwschen oor sprong. Aangezien ook de jonge pannenoes. ters door afstamming van zuiver Zeeuw schen oorsprong zijn, is men ook daarvoor niet zoo erg bevreesd. Ten nadeele van C. Koöle alhier zijn een 3-tal konijnen ontvreemd. OOST. EN WEST-SOUBUR« Voor onze gemeente zal de herkeuring van maten, gewichten en meet weeg werktuigen plaats hebben op Maandag 9, Dinsdag 10 en Woensdag 11 Febr. a.s. KLOETINGE Als kW. m, a. aan de O.L. school al hier is toegelaten mej. S. Glas te Kapelle- Biezelinge. De voordracht ter benoeming van hoofd der O.L. School alhier bestaat uit de hee ren: ^1. C. de Bruin, hoofd der school te Haamstede; 2. M. Slabbekoorn, onderjrij- zer te IJmuiden; 3. L. C. Broer, hoofd der school te Sirjansland. 's-HEER HENDERIKSEaNDEREN Onder leiding van den heer J. D. Gla- ser is te dezer plaatse een kerkkoor op gericht. LEWEDORP Bij de teraardebestelling van liet stof felijk overschot van wijlen mej. Dorpel- Koeman bekwam één van haar zonen bij een ongelukkige val een beenbreuk. Over brenging naar het ziekenhuis te Goes werd door dgn geneeskundige noodzakelijk ge acht. KAMPERLAND Geneeskundige hulp moest worden in geroepen voor de echtgenoote van den heer J. v. d. M. alhier, die door uitglijding bij het ophangen der wasch ongelukkig op haar hoofd terecht kwam. GOES Onze stadgenoot de heer J. teostelaar, slaagde bij het gehouden examen voor di ploma A. scheepswerktuigkundige. Burg. Stand. Geboren: Jan Pieter, z. V. A. A. Verburgh en E. van Oost. Gehuwd: Q. Klap, 25 jaar en A. A. Schutte 27 jaar. Overleden: C. van Leussen 57 jaar,, echtg van P. Roose, J. W. v. d. Rest, 14 dagen M. V. d. Kreeke, 64 jaar, eohtg. van J. Kopmels (van Wolphaartsdijk)C. M. de Die, 80 jaar, wed. van M. J. C. Lurkus. VLISSINGEN Mej. J. de Jongh alhier is te Eind hoven benoemd tot tijdelijk ihoof d der Chr. Kleuterschool aldaar. Door de Rechtbank te Middelburg werd tot 5 maanden gevangenisstraf veroordeeld de 25-jarige I. Pattenier alhier wegens dief stal van een rijwiel en een zak met gerst toebehoorende aan F. Harpè te Koudekerke. - BESTE JONGENS EN MEISJES I Bijna altijd geven we in ons hoekje Bij belse raadsels. Dit Is heel goed en nuttig en we zullen ons daaraan houden. Een en kel keertje eens een raadsel, niet op het Bijbels terrein, is geen bezwaar. Nu ontving ik van één der nichtjes een raadsel, bestaande uit 10 zinnen, waarbij in elke zin een bloemennaam verborgen zit. Dit raadsel laat ik nu volgen als eer ste voor de maand Februari. Eerst een eenvoudig voorbeeld, ik neem een eenvoudige zin: Vrede op aarde. Hierin zien ju'lie een dierennaam, n.l. het woord paard. Op die manier komen nu in de volgende zinnen namen van bloemen voor. RAADSEL 1: 1. Wijst de windwijzer naar West of^naar Oost? 2. Wat trek je aan, je rode of je blauwe jumper 3. Ik verzoek je om dat malle liedje niet meer te zingen, 4. Ze hield me voor de mal, en ik was er ingelopsn, eer ik het vrist. 5.Ik vind Emma de liefste van al m'n vriendinnen. 6. Wat was Jaap lomp tegen de vriendin van z'n zusje. 7. We hebben haast, er is geen tij.d om rustig te ontbijten. 8. Ik gaf Rika, Anna en Marie ieder een appel. 9. Deze Italiaanse kinderen heten: Silvio, Olivia en Marino. 10. Wat was papa verrukt, toen Piet be vorderd was. Dit raadsel werd ingezonden door Geer truidia de Dreu, Bruinisse. Jullie behoeven die zinneji niet over' te schrijven, die 10 namen alleen is voldoende. Nu volgen de oplossingen van de Janu- ari-raadsels. OplossiBg 1: Ziet, ik heb hem tot een getuige der volken ,g©geiven, eenen vorst en gebieder der volken. I, Isboseth, Ezechiël, Helez, Gideon, Timo- theus. Vredevorst, Mesech, Sukkoth, Kores, Zebedeüs, distributie, beenderen, Simeon, Groningen, Gihon, veelvervig. Oplossing 2: En er zal een verlosser tot Zion komen, namelijk voor hen, die zich betkeeren van de overtreding In Jakob, spreedct pfle Heere. Kores, Diana, Korach, Orion, Demas, vrede, Poratha, Sterke God, Hizkia, Eliëzer, Hebreen, Ntjl, veepest, Efcen-haëzer, Elja- kim, hoogveen, Ninevé, Tabitha, Johannes. Oplossing'3: einde, Endor, engel, Rezin, Chiljon, Zilpa, Husam, Millo, Avith, Kenaz, Immer, Ajalon, Kenan, Hosea, Sihon, Na- ema, Gaham, Isaak, Horma, Prath, Eskol,^ Teman, citer, Perez, Gosen, Jakob, Debir, Bezer, Serug, ICores. En 'gg zult zijnen naam heeten Jezus. Oplossing 4: G lot kades rafidim issaschar handelingen philippus ze dekia nalis ada e WUly Z., Vlaardingen. Hartelijk welkom. Maar wat heb" ik jou lang laten wachten op een antwoord in de krant. Ik kon 't ech ter niet helpen, want door omstandigheden (oom T. weet daar meer van) kwam<3n jullie brieven laat in mijn bezit. Een vol gende keer hoop ik vroeger te zijn. Janny Z., Vlaardingen. Ook hartelijk wel kom. Hetzelfde wat ik aan zus schrijf geldt ook voor jou. ïk kan begrijpen dat jij veel huiswerk hebt. Je zendt vAn de oplossin gen maar in wat je hebt. Je vader mag best met jullie mee „ijveren." Alle neefjes en nichtjes gegroet van OOM KO.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1942 | | pagina 5