KRUSCHEN Plaatselijk Nieuws -Ill Nieuws uit Zeelaud Marktberichten Laat Predikbeurten Flakkee Een volmaakte gelaatstint 1. PREDIKBEURTEN ZEELAND. CENTRALE VEILING MIDDELHARNIS Rheumatische pijnen GOEDEREEDE GENEESMIDDEL tlöE^ HÜlbAAKDOENlNClH ETTEN, 11 Juni 1941. De aanvoer op de heden alhier gehouden veemarkt bedroeg 102 stuks, waarvan 12 stuks rundvee en 90 stuks biggen. De aanvoer van muntig vee was gering, de handel vlug en de prijzen vast. De aanvoer van jong vee vsras klein, de handel levendig met hooge prijzen. De aanvoer van bigg.3n was ruimer, de handel vlot en de prijzen stijgende. Prijzen: Kalf vaarzen van f 320450; ma. ger vee van f 190340; graskalveren van f 110130 en biggen van f 22^26 per stuk. Veiliaiig vaai Woensdag 11 Juni 1941. Natuursla I A f 20.------1.90; Bloemkool I f 11.20—14.—; Bloemkool II if 8.40—10.50; Bloemkool III f 4.707.alles per 100 stuks. Spinazie f 9.40; Rabarber f 4.805.—Pos telein f 18.2019.30; Eigenheimers poters f 13.—; alles per 100 kg. Sjalotten f 3.80—5.Bakpeen f 13.al les per 100 bos. Ra*d< tiantallen van Jaran werd«n iniljoenen lijders aan over de heele wereld, door Kruschen van dit lijden verlost - Neem toch óók Gr. Haring des naiii. 3.30 uur. Ondertrouwd: Jac. van Huizen 23 jaar en A. C. van Splimter 21 jaar. Overleden: E. van Splunder 84 jaar wed. van J. Tanls. In verband met het vervullen van preekbeurten door Ds. Haring op Zondag 15 Juni in de Ned. Herv. Kerk te Delft en op Zondag 22 Juni te Gouderak zullen de beurten alhier waargenomen \vorden dpor Ds. Hovius van Ouddorp. Bij apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41. MIDDELHARNIS De heer C. van Zanten had het onge luk te vallen en zich zoo ernstig aan zijn been te bezeeren dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De heer M. Blok moest naar het Zie kenhuis te Dirkslanid gebracht worden om aldaar een operatie te ondergaan. De Pinkster collecte welke gehouden is in de Geref. Kerk heeft opgebracht ruim honderd drie gulden. De. Zendings collecte welke gehouden is in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht f 93.17. SOMMELSDUK De goedkoope margarine en vet is volgende week verkrijgbaar gesteld bij de winkelierster Wed. G. van den Nieuwendijk De collecte voor den Gereif. Zending-s- bond in de Ned. Herv. Kerk alhier gehou den heeft opgebracht f 53.75. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de maandelijksche collecte voor de kerk worden gehoudisn. In de Ned. Herv. Kerk alhier is een bankbiljet van f 10.gecollecteerd voor de kerk. De echtgenoote van den heer D. v. d. B. had het ongeluk in de kelder te vallen. Hierbij verwondde zij ,zich zoodanig, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Dirks- land noodzakelijk was. Burg. Stand. Geboren: Robbrecht Arij Johannes zoon van Marinus van Antwerpen en Wilhelmina Anna Timmer. Gehuwd: Arie Boeter, 31 jaar te Rotter dam en Cornelia Luijendijk 24 jaar alhier. Overleden: Abram Vroegindeweij 82 jaar weduwnaar van Krijntje Johanna van Schouwen. HEBKINGEN Spoedeiscbende raiasdvergadering op Dinsdag 10 Juni des ivoöpm. 9 uut (w.t.) Afwezig weth. Melissant. 1. Opening. Notulen der vorige verga dering werden aangehouden. 2e. Het raadsbesluit d.d. 3 Juni j.l. tot het aangaan van een geldleening, in ver band met verbetering kaaimuur en bestra ting St. Elizabethstraat, werd gewijzigd zulks in verband met het bouwen van een nieuw arrestantenlokaal, daar het bestaan de door dè Rijkscontrole is afgekeurd. Na gedane inschrijving werd het werk aan de kaai gegund aa,n metselaar A. Huizer, Als predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen cand. Zwijnenberg van Reeuwijk. Nogmaals wordt er op gewezen, dat het Distributiekantoor niet meer gevestigd is ter gem. secretarie doch café bg méj. J. M, V. d. Velde, Molendijk. Wegens vertrek van dhr. M. v. d. Vliet als lid van de Comm. WUnterhul,p is be noemd dhr. M. de Geus. De Burgemeester van Goedereede maakt bekend dat tegen Zaterdagmorgen 14 Juni om 11.30 uur een openbare gemeen teraadsvergadering is belegd. De Huwelijksbevestiging van Jac. van Huiasa^en A. O. van Splimter in de Ned Herv. Kerk^zeilöplaats hebben op Woensdag 18 Jiml a.a. door den Weleerw. Heer Ds. A. Kürvinks muggenmiddel verschijasn. Alle muggen zullen spoorloos ver dwijnen. NIEUWE TONGE Als een bijzonderheid kan worden ge meld dat bij den heer A. Dekker een konijn 16 jongen ter wereld gebracht heeft. De bakkersbediende B. kwam tijdens zijn werkzaamheden zijn voet te bezeeren zoodat medische hulp noodzakelijk was. Bij den heer L. B. brak een begin van brauid uit. Het behang had al vlam gevat, maar door spoedig optredpsn van den heer A. K. liep het met eenige materieele schade af. De Leider van de Distributiedienst te Nieuwe Tonge brengt ter algemeene kennis, dat het Distributiekantoor op Maandag al leen geopend is voor winkeliers. De winkeliers dienen er echter rekening mee te houden, dat het kantoor geopend is van 9.30 uur tot 12 uur (torentijd). Na 12 uur (torentijd) wordisn geen bon nen meer aangenomen. De kantooruren voor het publiek zijn als volgt Dinsdag van 10 tot 1 uur. Woensdag van 10 tot 1 uur. Donderdag van 10 tot 1 uur. Vrijdag van 10 tot 1 uur en van 5 tot 6 uur. (Alles torentijd.) Zij die i.n het bezit zijn van toeslag- kaarten voor zeer zwaren arbeid b.v. zij die in werkverschaffing zijn, en die dezen ar beid niet meer verrichten, moetian de extra kaatren op het distributiekantoor inleveren. Aanvraagformulieren voor rtjwielban den worden deze maand niet meer uitge reikt. Schoenbonnen worden niet meer uit gegeven voor begin. Augustus 1941. Alleen zij die op het distributiekantoor aangetee- kend zijn, kunnisn in het begin van Juli hun bonnen komen afhalen. OUDE TONGE De h€er F. X. Soraers, heeft onder hands aangekocht een aan den Molendijk alhier staand woonhuis met tuin van de erven G. v. d. Bogaard. De heeren H. Kanters en F. Vijfhui- zen slaagden voor het examen „Midden standsdiploma." Zij ontvingen hun opleiding van den heer K. A. v. Asperen in een tijd vak van 6 maanden, gezien het resultaat een prestatie én van leeraar, én van leer lingen. Aan nagiften voor den Geretf. Zen- dingsbond is in de Ned. Herv. Kerk nog bnnengekomen een bedrag van f 21.zoo dat het eindbedrag gestegen is tot f 164.60. OOLTGENSPLAAT De leider der distributiedienst maakt bekend dat er Vrijdag 13 Juni a.s. des sav. van 8 tot 10 uur w.t. in het distributiekan toor ingang Molendijk uitreiking zal plaats hebben van kolenbonnen voor hen die deze nog niet in bezit hebben. De ambtenaar der steunverleenlng brengt ter kennis, dat zij die in de werkver schaffing of in het vrije bedrijf aan het werk ,zijn, verplicht zijn hun loonbriefjes over het eerste halfjaar 1941 ter gemeente secretarie in te leveren. Onze dorpsgenoot A. Smits J. Ez. is benoemd tot teekenaar bij de Cultuur tech- nischedienst te Utrecht. De collecte voor „De Macht van het Kleine" in deze gemeente gehouden heeft de som van, if 33.45 opgebracht. ZONDAG 15 JUNI 1941. MIDDEJLHAKNIS. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 en sav. 6.30 uur Ds. Blok. Chr. Geref. Kerk voorm. 10 en sav. 6 uur t)s. Visser. Geref. Kerk voorm. 10 en sav. 6 uur Ds. Zeilstra. Geref. Gem. voorm. en sav. lezen. SOMMELSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. en sav. Ds. van Asch. DIRKSLAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 6.30 uur Ds. y. d. Wal. Ger. Geïn. 10.30 en 7 uur lezen. HERKINGEN. Geref. Gém. 2 x lezen. STELLENDAM. Ned. Herv. Kerk 11 uur en 7.30 uur Dhr. Bouman. GOEID£}REEDK Ned. Herv. Kerk sav. 7.30 uur Ds. Hovius van Ouddorp, OUDDORP. Ned. Herv. Kerk Geen opgaaf. Geref. Kerk Gesn opgaaf. Ger. Gem. voorm. en nam. lezen. NIEUWE TONGE. Ned. Herv. Kerk voorm en sav. Ds. v. d. Kooij. OUDE TONÖE Ned. Herv. Kerk 10.30 uur ds. VoUebregt en 7 uur dhr. Vetter uit de Langstraat. Oud Geref. Gem. 9 en 2 uur lezen. OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk voorm. lezen en nam. Ds. VoUebregt van Oude Tonge. Geref. Kerk 2 maal Ds. v. d. Linde. ZONDAG 15 JUNI 1941. THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. Ds. Bate- laan. Geref. Kerk voorm. en nam. Ds. Brinkman. Geref. Gem. driemaal lezen. Vrij Geref. Gem. driemaal lezen. POORTVUET. Ned. Herv. Kerk 11 uur Ds. Verschoor en 3.30 uur lezen. Geref. Kerk 11 en 3.30 uur Ds. Ste.2nblok. Geref. Gem. 11, 3.30 en 7 uur lezen. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk 11 uur lezen en 3.30 uur Ds. Griethuijzen. Geref. Gem. 11, 3.30 en 7.10 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 11 uur lezen en 3.30 uur Ds. de Bres Ned. Geref. Gem. 11, 3.30 en 7 uur lezen. Oud Gereif. Gem. 11, 3.30 en 7 uur lezen. STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 11 uur lezen; in den avond dienst is een vrijzigi,n,g aangebracht en is NIET 7.40 maar 7.10 Ds. Batelaan van Tho- len. Oud Geref. Gem. 11.10. 3.40 en 7.10 uur le zen. ST. ANNALAND. Geen opgaaf. Geref. Gem. 11,10, 3.40 en 7.10 uur lezen. OUD VOSSEMEER. Ned. Herv.Kerk 11 en 3.30 uur Ds. van Eist. Geref. Kerk 10.30 en 3 uur Ds. Vreugden- hil. Ned. Geref. Kerk 10.30, 3 en 7 uur lezen. STAVENISSE In het café van dhr. A. Hendrlkse werd Vrijdagavond 6 Juni, een algemeene vergadering gehouden van de coöperatieve Boerenleenbank alhier, onder voorzitter schap van dhr. J. C. Droogendijk. In zijn openingswoord wijst de voorzit ter er o.m. op, dat ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden de bank zich in een hechte en kerngezonde toestand bevindt. Voorts memoreert hij de ontslagname als bestuurslid van dhr. C. M. Elenbaas wegens vertrek .niaar elders. De voorzitter schetste dhr. E. als iemand die zijn functie hoog opvatte; op een zake lijke wijze wer'disn door hem steeds de belan gen van de bank behartigd. Met genoegen kan het bestuur terugzien op de negenjari ge periode van samenwerking. Uit de rekening en balans vermelden we de volgende cijfers: Ontvangsten: Inhoud kas op 31 Dec. '39 f 23.544.23.spaargelden f 62.596.63. voorschotten f 25.508.09.in loopende re kening f 541.008.23.—; renten f 11.730.90.— diverse onkosten if 209.97.totaal f 664. 598.05.—. Uitgaven: Spaargelden f 89.292.17,% voorschotten f 12.165.—in loopende reke ning f 529.911.47%; renten f 8400.08.—; Centrale Bank f 47.97.Waarborgfonds f 172.40.salarissen f 852.07.afschrijvin gen f 380.81.—/;, diverse uitgaven if 1404.31.; op reserve gebrachte winst f 625.59'%; in houd kas 31 Dec. '40 f 21.346.16%, totaal f 664.598.05. Het activa van de Balans vermeldt: Inh. kas f 21.346.16%; Voorschotten hy potheek en borgstelling f 92.876.67; tegoed in loopende rekening f 245.830.01; nog te vorderen rente f 2581.91-; verlies f 78.59, totaal f 362.713.34%. Passiva: Schuld aan de Spaarbanik if. 263. 329.881; rekeninghouders f 69.051.60; reserve fonds f 30.331.86%, totaal f 362.713.34%. Uit het jaarverslag bleek, dat 317 spaar bankboekjes in omloop zgn, waarop 144 in lagen en 239 terugbetalingen plaats had den. Verstrekt werden 96 voorschotten; in omloop 64 r. c. boekjes. Het ledenaantal bedraagrt 147. Dhr. J. C. Droogendijk, die als bestuurs lid periodiek moest aftreden, werd als zoo danig herkozen. In- de vacature ontstaan door het bedank>3n van dhr. O. M. Elenbaas, werd gekozen dhr. D. Hage, thans lid van den Raad van Toezicht. In de plaats van dhr. A. G. van IJssel- dijk, die periodiek af moest treden als lid van den Raad van Toezicht, werd na een tweetal stemmingen gekozen dhr. A. Knip pen, die de benoeming aanvaardde. Als lid van de finantiëele commissie werd gekozen dhr. J. A. Dorst. Op voorstel van het bestuur werden inge volge de statuten een viertal personen, ver huisd naar elders, als Hd geroyeerd. Een jeugdig-frissche huid verkrijgt men niet door het gelaat ta bedekken met crèmes en poeder. Zorgt vóór alles dat de huid zelf gezond Is. D.D.D. doet de onregelmatigheden van Uw huid als bö tooverslag ver dwijnen. Enkele druppels zUn reeds voldoende om de huid te zuiveren en te beschermen tegen stof, vuil en ziektekiemen. D.D.D. is veel meer dan een schoon heidsmiddel - het is een reeds tal van jaren bekend geneesmiddel tegen huidaandoeningen, dat de huidweefsels vertrischt en de na tuurlijke schoonheid van het gelaat verhoogt. Flacons k 75 et., f 1.50 en f 2.50 by Apothekers en Drogisten. C 2. Medegedeeld werd, dat de nantevoet voor 1941 ongewijzigd blijft n.l. 2.75% voor spaar gelden en crediet in loopende rekening en 4% voor hypotheken, voorschotten enz. In de rondvraag dankt dhr. Elenbaas het bestuur en de leden voor het hem geschon ken vertrouwen. M]et ingang van 9 Juni j.l. is benoemd tot leider der Nederlandsche Arbeidsdienst onze dorpsgenoot, de heer Jac. Wesdorp Iz., waartoe hem Diepanheim (O) als stand plaats is aangewezen. ST. ANNALAND Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde dezer dagen voor het Propaedeuti- sche Examen „Geneeskunde" dhr. Anth. de Wlilde, geboortig alhier. SCHERPENISSE Burg. Stand over de maand Mei 1941 Geboren: Marinus Jan zoon van M. G. Zandee-Dekker; Jozua, zoon van L. K. van der Werf-Tichem Overleden: Jacobus van Houdt, 83 jaar, wedn. van Janna van der Velde. Loop der bevolking. Ingekomen: A. J. van der Klooster en gezin uit Poortvliet; P. C. Dekkers uit Os- sendrecht. Vertrokken: J. Verkerke naar Dinteloord; J. vani der Weele naar Goes; A. A. Noordij- ke naar Nieuw- en St. Jooslandj J. J. van Gorsel naar Tholen; J. M. Verdurg naar Cïoes. Nog altijd bestond op het eiland Tho len een af deeling van den Smedenbond, doch door de mindere animo onder de smeden was het ledental tot een minlmium gedaald. Thans zal een dezer dagen een vergadering worden gehouden van de smeden om deze vereaniging nieuw leven in te blazen. Onze dorp^genoote, mej. G. C. Geuze, behaalde dezer dagen op de stichting „Vre derust" haar Rijksdi,ploma B. Benoemd tot kassier der Boerenleen bank de heer A. C. Hartog D.Jz. alhier. De werkman L. D. had bij het boo- men rooien het ongeluk zijn hand aan een ijzerdraad te verwonden zoodat hij het werk moest staken en geneeskundige hulp inroe pen. Ook de werkster N. de K. heeift dok- tershulp in moeten roepen voor een wonde aan haar hand, doordat dit lichaamsdeel in aanraking kwam met een roestige spijker. ST. MAARTENSDIJK D.V. Woensdag 18 Juni des avonds te 8.30 uur hoopt in gebouw Rehoboth voor te gaan Ds./ H. A. van Loon te Grijpskerke. De collecte gehouden in de Ned. 'Herv. Kerk alhier ten bate van, den Geref. Zen- dingsbond bracht op f 26.terwijl een ex tra gift van f 15.werd gecollecteerd ten behoeve van de diaconie. In het tijdvak van 3 t.m. 7 Juni wer den alhier per scheepsgelegenheid uitge voerd 900 hl. aardappelen; aangevoerd wer den 800 balen kunstmeststoffen. OUD VOSSEMEER Burg. Stand over de maand Mei '41. Geboren: Anthonjus Johannes zoon van P Verhees en A. M. Koetaanruijter; Pitronella Adriana dochter van A. A. Aarden en M. E. Schillemans; Maria Antinette Johanna doch ter van J. M. F. Goorden en E. A. M. B|o- vee; Marinus Leendert zoo.n van J. J. Vos en H. de Groen; Abraham zoon van A. Hommel en M. Nuts. Gehuwd: M. M. van de Vate j.m. 20 jaar en M. Jobse j.d. 25 jaar. Overleden: A. Heijboer 77 jaar wed. van M. J. Bevelandeii;, E. M. Quist, 5 maanden dochter van J. J. Quist en Cath. van ©ver veld. THOLEN De batvissdierij. Was de botvangst gedurende een lan ge rij van janan, op een enkele uitzonde ring na, weinig loonend, thans wordt even als in den vorigen wereldoorlog weer veel visch gevangen.- Bevoegden zij.n van meening, dat momen teel de kleinere visch niet zoo wordt weg-' gevangen als anders wel het geval is, zoo dat na verloqp van eenige maanden de re sultaten niet uitblijven. De visch blijkt er dus net zoo goed te zijn als vroeger, alleen komt ze nu in de verschilJande zee-armen tot wasdom. De lin de Ned. Herv. Kerk alhier ge houden collecte ten bate der Geref. Zen dingsbond heeft opgebracht f 103. Door den Politierechter te Middel burg werd, wegens beleediging van M. Mol te St. Maartensdijk, veroordeeld tot f 10. boete oif 5 dagen hechtenis de 49-jarige koopman K. J. B. alhier. Door dijanzelfden rechter werd, wegens heling, door het koo- pen van 80 kg. bruine boonen van M. van Vossen, terwijl hij wist dat deze boonen door diefstal waren verkregen, veroordeeld tot f 20.boete of 10 dagen hechtenis, de 26-jarige chauffeur P. A. E. eveneens van Mer. De herziene lijst van inkwartiering en onderhoud van militairen enz. ligt voor ieder ingezetene t.m. 18 dezer ter gemeante. secretarie ter inzage. Inlichtingen en bezwa ren dienaangaamde zijn ter gemeente secre tarie te bekomen en in te dienen. Burg. Stand. Geboren: Leendert z.v. C. Moerland en G. Ponse. POORTVLIET Loop der bevolking. Ingekomen: Ds. Steenblok en gezin van Rotterdam. GOES Onder Goesche aannemers werd door het bestuur van de R.K. Jongensschool al hier aanbesteed het uitbreiden van het aan den „Westsinjgel" gelegen schoolgebouw on der architectuur van den heer Jac. C. van den Hout alhier. Ingeschreven werd: Zonder schilderswerkfa. van der Weert Zn., f 7300; fa. Goedemondt f 7075.; Frenks Barentse if, 6744; fa. J. M. J. Schrijver Zn. f 6825; H. van Sabben f 7112. Met schilderwerk: J. de Kok f 6846; Frenks Barentse f 7124. Schilderwerk: Schildersbedrijf Van Stee f 380. Uit de door het waterschap de „Goe sche Polder" gehouden vergadering van in gelanden bleek uit de ingediende en voor. loopig vastgestelde rekening 1940/41, dat- de ontvangsten hadden bedragen f 8039, bij een uitgaaf van f 4413, waardoor alzoo werd verkregen een batig saldo van lE 3626. Voorloopig werd vastgesteld de begrooting voor het dienstjaar 1941-1942 in ontvang en uitgaaf op f 8304, waaronder een onvoorzie ne van f 1063. De periodiek aftredende gezworene, de heer C. Karelse Sr. werd als zoodanig her kozen. Aan den ontvanger-griffier werd, op zij.n verzoek, eervol ontslag verleend. Burg. Stand. Geboren: Cornelia Aga tha Wilhelmina dochter van W. Fraanje en A. Voorbiï;, Simon Martinus Johannes zoon van P. Philipse en W. A. P. van Leth; Jan, zoon van H. van Dalen en J. C. Brusket; Geertruida Jannetje, dochter van D. Kesse- laar en J, G. Gelok; Adrlaan Laurus zoon van H. M. Goeree en J.' Janse; Fredericus Hermanns M;aris zoon van F. F. M. Ger- ritsan en A. Wï. P. Schraven. Ondertrouwd: W. A. den Barten, j.m. 26 jaar (van Tholen) en W. A. Beuzenberg, jd 24 jaar. Gehuwd: J. D. de Kam, j.m. 26 jaar van Maasdam) en L. M. van Willigen jd. 21 jaar Overleden: J. de Nooijer 59 jaar echtgen. van A. de Dreu; M. van Hoogenhuijze, 56 jaar echtgen. van G. C. J. C. van Trojen. MIDDELBURG Tot lid der Sectie Rechtsgeleerdheid en Staatswetianschappen van het Provinci aal Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen is benoemd mr. W. K. H. Dieleman alhier. B. en W. stellen den Raad voor wel- wiliand te besluiten op het door de N.V. P.Z.E.M. aan haar gericht verzoek het van den Vlissingschen Singel naar den Kanaal dijk loopend voetpad, dat door de directie bij den tuinaanleg zal worden betrokken, aan, den openbaren dienst te ontrekken. Het voetpad heeft volgens B. en W. voor an deren geen waarde. Door B. en W). wordt aan den Raad voorgesteld de tot commies ter gemeente secretarie benoemde heer J. van Dijk, die in de plaats van den heer J. van der Wiel als zoodanig zal lEungeeren, ook te benoe men tot tweeden plaatsvervangend gemeen te-secretaris. Om een vriandinnetje alhier wo.niende te bezoeken, had een in de hoofdstad van ons land wonende 12-jarigen avonturier, speculeerende op de bereidwilligheid van het treinpersoneel, kans gezien om zonder spoorkaartje van uit Amsterdam naar hier te komen, voorgevende, dat hij zijn kaartje had verloren. De jongen werd door de po litie op transport gesteld naar Amsterdam. VLISSINGEN Onder aanbieding van een geschenk door het bestuur, an een bloemstuk door het personeel der school, mocht op 1 Juni j.l. de heer J. Vader, als leeraar a,an de „De Ruyterschool" alhier, zijn zilveren ambtsju. bileum vieren. CLINGE De gewezen Rijksveldwachter bij de brigade St. Jansteen F. van der Zande werd, door den wnd. Commissaris der Pro vincie tot bezoldigd veldwachter benoemd te dezer plaatse. NAGEKOMEN PLAATSELIJK NIEUWS. OUDDORP De Distributiedienst te Ouddorp maakt bekend, dat o,p nader te bepalen datum we der schoanenbonnen zullen worden uitge reikt, thans zijn geen bonnen voor dit doel op het distributiekantoor te verkrijgen; dat zij, die tot dusver hun Jcolenkaart voor a.s. winter nog niet afhaalden, dit alsnog vóór 15 Juni a.s. kunnen doen, nadien wor den geen Brandstoffenkaarten meer uitge reikt. In deze gemeente stondan slechts 2 werkloozen ingeschreven op Maada>g 9 Ju- ,n,i 1941. Mej. J. Caron, kweekeling met akte a.d. Bijz. Lagere School alhier is tgdëlijk- benoemd als onderwijzeres tegen 1 Juli a.Si a.d. Bijz. Lagere school te Ooltgensplaat,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1941 | | pagina 3