Welke Bons heeft U noodig? Veelsche blauwe poters Gebr.de Waal - Middelharnis YerschMlepde berichten Drie nieuwe Wethouders in de hoofdstad. Ledikanten A. WIELHOUWER Graote sorteeripg. Schilderstukken Schilderij-lijsten Luxe gebrande WandversieriDgen. TAALE - Sommelsdijk Prima Zeeuwsche Mosselen GOED EN GOEDKOOP Gratis Advies KERK- i BOEKER bl^ELS Kleine Fotolijstjes in tallooze modellen. Fijnboren, HoneD, Slijpen van alle cylinders Slagerij is en blqft altijd voerdeeliger Jac. de Vos Centrale veilingMiddelbarnis Kampeeren 's nachts verboden. In verband met het voorschrift, dat men zich van twaalf uur 's avonds tot vier uur 's morgens niet in de open lucht mag bevinden, is in de kringen van kampeerders de vraag gerezen, of het kampeeren eveneens onder dit ver bod valt. Wij vernemen thans van bevoegde zijde, dat deze vraag bevestigend moet worden beiantwoord. Kampeeren wordt beschouwd als een verblijf in de open lucht en is dus van 24 tot 4 uur ver boden. Nederlander door veldgerecht veroordeeld. Het A.N.P. meldt: Het s.s. en politieveldgerecht in Den Haag heeft een Nederlander wegens beleedigiag tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De veroordeelde had een andere Nederlander, die zich vrijwillig bij de S.S.-Standarte Westland had aange meld en daardoor tot de Waf f en S.S. kwam te behooren, in tegenwoordig heid van andere personen vooj: „land verrader" uitgescholden. Jongetje overreden. VENLO, 9 Maart. Omstreeks? uur Zaterdagavond is het zoontje van de famiüe Fahze aan de Vierpaardjes alhier aangereden door een vrachtauto en op slag gedood De zesjarige Hen- kie stond met zijn autoped ter rechter zijde van den weg. De chauffeur van een vrachtauto had het ventje niet op gemerkt en reed hem aan. De chauf feur is voorloopig aangehouden. Alleen dhr. Rustige blijft. De Regeeringscommissaris van Am sterdam, burgemeester E. J. Voute, heeft de volgende wethouders benoemd en hun het beheer der achter hun na men vermeide afdeelingen opgedragen De heer Jac. Rustige, die op uit drukkelijk verzoek van den regeerings commissaris zich bereid heeft verklaard, het wethouderschap voorloopig te blij ven vervullen Financien, Bedrijven en Handelsinrichtingen De heer J. H. van der Bend Openb. Gezondheid, Ziekenhuiswezen, Bevol kingsregister, Burgerlijke Stand en voorts een deel van Maatschappelijken Steun (Gemeentelijke Verzorgingshuizen voor Ouden van Dagen, het Weduwenhof, het Burgerweeshuis, de Inrichting voor Stadsbestedelingen en de Bank van Leening) en de Keuringsdienst voor Waren, die tot nu toe onder afdeeling Levensmiddelen ressorteerde. Ir. C. J. NeiszenPublieke Werken en Volkshuisvesting. Dr. J. Smit: Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, terwijl dr. Smit tijde lijk zal waarnemen de afdeelingen Ar beidszaken, Statistiek, Levensmiddelen (behalve de Keuringsdienst v. Waren) Wasch-, Schoonmaak-, Bad- en Zwem- inrichtingen, Marktwezen, Maatschap pelijk Steun (behalve het deel, dat de heer Van der Bend is toegewezen) en de Commissie voor de Werkloosheid- bestrijding. Burgemeester Voute zal de afdeelin gen Algem. Zaken, Politie en Brandweer beheeren. Te koop een partij eerste Nabouw, voorgekiemd. M.W.STRUIJK. Tel. 1513, Melissant Wij hebben thans iets moois in Geschilderde ledikan ten. Iets aparts! Niet wat U overal ziet. 2-pers. f 14.75, f 16.75 Reclame Ledikant 2-pers. f 10.75 2-persoons NETMATRASSEN. Alléén goede kwali teit f 14.75, f 18.75, f 24.75. Auplng Matrassen te le veren ook uit voorraad. Kinder Ledikanten groote sorteering f 8.75, f 12.75, f 16.75, f 18.75. TELEFOON 243 SOMMELSDIJK LAAT NU UW VEEREN PEDDEN 3-DEE- LIG MAKEN. DE PRIJS VALT MEE. -^ K Voor elke beurs een Kerk boek of een Bijbel. Ook in de meest luxe uit voeringen. FORD Fordson Tractor Chevrolet Dodge Luxe en Truck. Plymouth Ze zijn deze week zóó best, als of het seizoen pas begint BLOEM BOTER, MARGARINE en VET BRANDSTOFFEN BROOD EIEREN VLEESCH OF VLEESCHWABEN SUIKEB GRUTTERSWABEN KAAS ZEEP THEE OF KOFFIE LEVERTRAAN deze week verkrijgbaar bij den winkelier Jb. van den Broek. Burg. Stand. Geboren: Johannis zoon van Gerrit Langbroek en Aagje van den Bosch. Gerda, dochter van Willem van Besteran en Maria Clazina Kievit. Overleden; Klizabeth Pietemella Hoog moed, 6 jaar dochter van Willem Hoog moed en Lena Jansen. DIKKSLAND Bij dhr. A. G. ontstond Maandag j.l. schoorsteenbrand, die zich eerst nog al hevig liet aanzien, maar door krachtig op treden werd erger voorkomen. HERKINÖEN De lijst van Stemgerechtigde inge landen der polders Oud Herkingen en St. Eli zabeth ligt vanaf heden tot 30 Maart a.s. bij de Secretaris ter inzage. _- De heer C. A. had het ongeluk met hout hakken zoodanig een stuk tegen een der oogen te krijgen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tijdsns de Biddag werd in de Ned. Herv. Kerk eenige extra giften gecollec teerd, groot f 17.50 voor de kerk en f 4. voor de D. Armen. OUDDOBP Burg. Stand over de maand Febru ari 1941. Geboren: Maria Dingena, dochter van M. v. d. Mast en Jacom. Bpsland, belden wo nende te Melissant; Johanna dochter van W. Bakelaar en van Gr. Kleijn; Maria doch ter van W. Bakelaar en van Gr. Kleijn. Ondertrouwd: J. van der Wal oud 22 jaar wonende te Stellendam en Adriana Tanls, oud 20 jaar van Ouddorp. Getrouwd: J. van der Wal, oud 22 jaar, wonende te Stellsndam en Adriana Tanis, oud 20 jaar van Ouddorp. Overleden: Maatje Westdijk oud 84 jaar, wed. van J. Boshoven; J. J. Grinwis oud 18 jaar zoon van Th. Grinwis en van N. 't Mannetje; Gr. Lodder, oud 83 jaar;, Cor nelia de Jong, oud 66 jaar, echtgenoote van W. Breen. Ingekomen: J. Corn. Komtebedde van Delft; L. Padmos van Utrecht. Vertrokken: W. J. Heerschap naar Ro zenburg. NIEUWE TONGE Het woonhuis en schuur van den heer P. Vreeswijk alhier, werd j.l. Vrijdagavond afgemijnd door den heer C. Holleman al hier voor f 1980. De maandelijksche collecte ten bate der Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht de som van f 26.90. De catechisatie voor de jongens op Donderdagavond moet voor deze week ver vallen. Burg. Stand. Geboren: Neeltje Han- drika dochter van L. van Heemst en H. Gebraad. Dinsdag 4 Maart 1.1. hield de Ver- eeniging S.B.Z. alhier haar jaarlijksche Eil- gemeene vergadering. Hoewel de vergade ring op een ongebruikelijk uur werd ge houden, was de opkomst zeer bevredigend. Nadat de voorzitter, de heer J. P. de Wjilde, de vergadering met een kort woord had ge opend, werdi3n allereerst de notulen der vorige vergadering onveranderd vastgesteld Uit het jaarverslag van den Secretaris en uit de rekening van den pennninèmees- ter bleek, dat het jaar 1940 zeer ongun stig is geweest. Het bracht een nadeellg saldo van ruim if 1350.—. Ook 1939 had reeds een nadeelig saldo te zien gegeven van f 900.Het bestuur kwam dan ook met het voorstel de contributie voor leden boven 15 jaar met 1 cent per week te ver- hoogen. Het acht deze verhooging noodig om de reserve in stand te houden. Na eenige discussie werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Het ledental vermeerderde weer met 32 en steeg tot 1857. In verschillende ziëken- inrichtingen werden 38 leden ter verpleging opgenomen, terwijl 14 personen polikli nisch werd)3n behandeld. Besloten werd f 100.aan het Insulinefonds te schenken. De periodiek aftredende Bestuursleden de heeren P. J. de Man, H. A. van Tilburg en J. van Vliet werden bij acclamatie her kozen. In de controle commissie van 1941 wer den benoemd de heeren W. Koppenaal, B. J. van Ballegooi en W. Tijl P.Czn. Van de rondvraag vyerd geen gebruik gemaakt. Na het presenteensn van een si gaar sloot de Voorzitter met een kort woord van dank de vergadering. OUDE TONGE Door den Burgemeester dezer ge meente wordt ernstig gewaarschuwd tegen het Voorhanden hebban, overschrijven of maken van beleedigende gedichten. In den vervolge zullenouders isn verzorgers van schoolgaande kinderen aansprakelijk wor den gesteld voor eventueele o,p laatstge noemde gevonden geschriften. Ieders mede werking wordt ingeroepen om ingrijpen te voorkomen. OOLTGENSPLAAT De garage van de Wed. A. van Dam- Duim staande aan het Weespad is onder- handsch verkocht aan dhr. Andr. de Vos Johz. Maandag zullen de volgende perso nen uit deze gemeente bij den arbeids- dienst worden ingelijfd. C. van den Berg Jacz., St. Groenendijk Cz., A. Kamp Gz. en Adr. Beijer Pz. Zaterdag 15 Maart a.s. des namid dags 4 uur zal in Hotel Hobbel een verga dering worden gehouden van de Coöpera tieve Boerenleenbank. i Bij de werkverschaffing in den pol der Het Oudeland zijn 75 werkloozen uit onze gemeente geplaatst. Werkelijke bevolking op 31 Dec. 1939: 1743 m., 1651 vr., totaal 3394 personen. Geboren 41 m., 32 vr., totaal 73. Ingeko men 47 m., 60 vr., totaal 107. Totale ver meerdering 88 m., 92 vr., wordt 180 per sonen. Overleden 25 m., 11 vr., totaal 36. Vertrokken 65 m., 59 vr., totaal 124. Tota le vermindering 90 m., 70 vr., wordt 160 person)3n. De bevolking telde dus op 31 December 1940 1741 m., 1673 vr., totaal 3414 personen. Aantal huwelijken 15; Echtscheidingen of Ontkenningen geene. Uienveiling van Zaterdag 8 Maart 1941 Gewone uien f 6.20; Drielingen if, 6.20; Pic- klers f 6.20; Stekuien f 0.99, alles per 100 K.G. Aanvoer 50.000 K.G. FAMIU&raiBieHTEN Hedenmiddag 3 uur behaag de het den Heere, na een lang durig, geduldig gedragen lijden van onze zijde weg te nemen onze innig geliefde en zorgza me Echtgenoote, Moeder, Be huwd,- Groot- en Overgroot, moeder, NEELTJE VISBEEN Echtgenoote van Corn. Grootenboer, in den ouderdom van bijna 84 jaar. Sterke de Heere ons in dit zwé,re verlies. Dirksland: C. Grootenboer H. Grootenboer H. A. Grootenboer. de Roon P. C. Grootenboer Joh. Grootenboer-Wilkes Herkingen: N. Riedijk-Grootenboer A. Riedijk Dirksland: A. Grootenboer M. Grootenboer- v. d. Wekke A. C. Grootenboer C. Grootenboer Klein, an Achterklein kinderen. Dirksland, 9 Maart 1941. (Straatdijk A 520.) Abonné's van „Eilanden-Nieuws" hebben het recht vragen te stellen inzake: Be!» drijfsorganisatie, Belastingzaken enz., wel ke uitsluitend schriftelijk gericht moeten worden aan W. A. DB BAKKER, Adminis tratie en Makelaarskantoor te Ouddorp (retourport bijvoegen). Deze inliohtingsdlenst ia voor onze abon né's geheel kosteloos. iniiiiiiniiiDiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiEBiiiiiiniiiiiHi^^ upuiiiiiiiiiiiiinuinunuiiiiiiiiiiiiiiinuigiiiiiinnuiiiiiunnniiuiiiinigtiiniH^ 1 1^/: ZUIGERS uit voorraad leverbaar. Alle andere Zuigers binnen S dagen. Koopt ze uitsluitend btj onderstaande verkoopers: Jan Wltteboek, Middellianils. T. de Waal Bz., Sammela^k Bakkers* Vlschbandel, Dfi-ksland D. MEUSSANT Qnderlangs te Melis^int. H. T. Oostende, Stellendam. Eenit Voogd, Onddorp. TamlH>ers' Viscldiaiidel, N. Xonge O. de Vos, Vlschliaadel, Oade Tonge. Me^. Mtna Hobbel, Ooltgensplaat. O. Bakelaar, Sen Btoamel. A. V. DmniDgen, Stad a.t. HanngvL O. Hulsraans, B 128, Aehfhnlzeii. A. V. d. Toinnekreek Molend. O. Tonge Biy G. van SUedregt, Achterweg te Middelbamis Ikunt TJ de mosselen klant en klaar gekookt bekomen, lederen dag versch. Ook mosselen in het zuur per portie. TEUEF. 49 OTTDE xeXGB Bon 5: 50 gram brood of rantsoen g-e- bak ai 35 gram meel of bloem van 24 Febr. tot en met 23 Maart. Bon 07 Vz pond boter of pond margari ne of. 2 ons spijsvet van 10 Maart tot en met 16 Maart. Bon 06 nog geldig tot en met 23 Maart. Bon 07 vetkaart als bon 07 van de boter- kaart. Bon 06 nog geldig t.m. 16 Maart. Bon 15, 16 en 17 (haarden en kachels) per bon tot en met 31 Maart één eenheid vaste brandstoffen (anthraciet, steenkolen, briketten of turf.) Bons 11, 12 en 13 verlengd t.m. 14 Mrt. ■Bons 35, 36, 37, 38, 39 en 40 (centrale verwarming) per bon één eenheid vaste brandstoffen. Geldigheidsduur tot en met 31 Maart. Bons 25 t.m. 32 verlengd t.m. 14' Maart. Bon 07 geldig van 10 Maart tot en met 16 Maart. Per bon 100 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen gebak Bon 06 nog geldig t.m. 16 Maart. Bon 91 Geldig van 10 t.m. 16 Mas^tfe 1 Ei. Bon 81 nog geldig tot 16 Maart. Bonnen 07 vleesch (nieuwe vleeschkaart) Geldig van 10 Maart t.m. 19 Mrt 100 gram vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwaren. Bonnen welke op 19 Maart nog niet gebruikt zijn, blijven geldig t.m. 23- Maart. Bonnen 07 worst, vleeschwaren, (nieuwe vleeschkaart). Geldig van 10 Maart t.m. 10 Maart. 1 rantsoen vleeschwaren. Bonnen welke 19 Maart nog niet gebruikt zijn blij ven geldig t.m. 23 Maart. van 17 Febr. t.m. 16 Maart bon 06 (nieuwe kaart), 1 kilo suiker. Bon 11 (nieuwe kaart) 'Vz pond rijst of Rijs- tebloem, rijstgriea of rijstemeel of grutten- meel van 24 Febr. t.m. 23 Maart. Bon 07 (nieuwe kaart) pond havermout of havervlokken of haverbloem of aard- appelmeelvlokken of gort of gortmout of grutten van 24 Febr. t.m. 20 April. Bon 08 (nieuwe kaart) pond gort of gortmout of grutten, van 24 Febr. t.m. 20 April. Bon 10 (nieuwe kaart) geldig van 24 Febr. t.m. 20 April 1 ons maizena of griesmeel of sago of aardappelmeel of eetbare stijf- selsoorten of een hoeveelheid puddingpoe der of puddingsauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. Bon 09 (nieuwe kaart) geldig van 24 Febr. t.m. 20 April 1 ons vermicelli of ma caroni of spaghetti. Bon 15 kg. peulvruchten, geldig van 24 Febr. t.m. 30 Maart. Bonnen 13 en 14 elk één ons kaas van 24 Febr. t.m, 23 Maart. Bon 16 (nieuwe kaart) 150 gram Toiletzeep in de nieuwe samenstelling, of 120 gram huishoudzeep, of 150 gr. zachte zeep, of 250 gr. zeeppoeder, of 300 gr. zachte zeeppasta, 125 gr. zeepvlokken, 250 gr. waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep van 1 Mrt. tot en met 30 Maart. De bon geldt ook voor ge- zinswasch per 20 kg. droog waschgoed. De wasscherlj moet dezen bon innemen. Bon 117 (uitgereikt bg textielkaart). Gel dig tot en met 30 April: 50 gram scheer zeep of een tube scheercreme of een pot scheerzeep. Bon 02 (nieuwe kaart) Eén en een kwart ons koffie of ons thee, van 3 Febr. t.m. 16 Maart.' Slechts op recept van een arts, ten hoog ste 200 cc per hoofd per week; niet meer daarvoor 2 weken tegelgk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1941 | | pagina 3