Voor Vereenigingen De prijs der Zeeuwsche Mosselen Rechtzaken W. A. DB BAKKER voor Handel, Bedrijf en Particulier KANTONGEKECHT TE SOMMELSDIJK M. L., P. V. d. L. en G. G. allen te Oude Tonge, deze personen hebben zich na bezetten tijd op straat begeven. Verdachten worden veroordeeld tot f 25 of 25 dagen met een week voorwaardelijke hechtenis met de proeftijd van 1 jaar. J. K. heeft met een tractor over de open bare weg gereden zonder dat de wielen waren omlegd met banden. Verdachte voert eenige dingen aan en wordt veroordeeld zonder toepassing van straif. M. K. en J. C, T. te Stellendam, hebben zich na bezetten tijd op straat begeven. Verdachten voeren aan dat de oorzaak te wijten is aan een lekken band. Na verhoor der verbalisant wordt tegen verdachten f 40.of 20 dagen geëischt. Verdachten worden veroordeeld tot f 5 of 5 dagen. A. K. te Ooltgensplaat, heeft niet op tijd haar verhulsblljet ingestuurd. Verdachte voert aan dat dit biljet naar een verkeerde gemeente is gestuurd, zoo dat dit de oorzaak is. Het O.M. eischt f 3.of 3 dagen. Verdachte wordt overeenkomstig dien eisch veroordeeld. C. V. V. te Ooltgensplaat, heeft een per ceeltje aardappels niet op tijd laten be spuiten tegen de coloradokever. Verdachte Voert aan dat vorige jaren de kleine perceeltjes altijd door de gemeente werden besproeid en dit had hij weer ver wacht. Het O.M. eischt, rekening houdende met de omstandigheden f 20.of 10 dagen. Tegen verdachte wordt if. 6.of 6 dagen geëischt. W. M. V d. V. landarbeider te Ooltgens plaat, heeft eveneens zijn tuintje niet be sproeid, hetwelk beplant was met aardap pels tegen de coloradokever. Het O.M. eischt f 40.of 20 dagen, hech tenis. Verdachte wordt veroordeeld tot f 7.50 of 7 dagen. W. D«, te Ooltgensplaat, zelfde feit, zelf de straf. C. Li., zelfde ifeit, doch verdachte draalt een beetje om de zaak heen en wordt tegen verdachte f 50.of 50 dagen geëischt. Verdachte wordt veroordeeld tot f 10. of 10 dagen. P. S., (niet verschenen), heeft ijs voor radig gehad in een gebouw dat niet aan de gestelde eischen voldeed. Eisch en uitspraak f 15.of 15 dagen. P. P., chauffeur te M'harnis, heeft iemand die bij hem in dienst was zonder toestem ming ontslagen. Deze zaak wordt aangehouden waar eeni ge getuigen verhoord zullen worden. C. N., landbouwer te Middelharnis, heeft eveneens zonder toestemming een arbeider brj hem in dienst zijnde ontslagen. Verdachte voert aan dat hij geen werk meer had voor bedoeld persoon, en men moet ook daarvoor geld hebben. De Kantonrechter zegt: U moet U aan de voorschriften houden. Het O.M. eischt f 10.— of 5 dagen. Verdachte wordt veroordeeld tot f 10. of 10 dagen. W. B., landbouwer te Sommelsdijk, zelf de feit. Verdachte voert aan dat dit wel aange vraagd is, maar door de werkman zelf, om reden hij met de nieuwe wetten niet op de hoogte is. Het O.M. eischt rekening houdende met de omstandigheden f 10.of 10 dagen. Verdachte zegt waar moet ik dit van betalen. De Kantonrechter: U' heeft 7 ge meten land, dus U verdient wel wat. Verdachte zegt, het is zeer weinig wat ik verdien. De Kantonrechter; Ik heb wel eens an dere inlichtingen gekregen over die kleine landbouwers. Verdachte: Edelachtbare, men heeft mar telaren en apostelen. Verdachte wordt veroordeeld tot f 5. of 5 dagen. D. P., landbouwer te Middelharnis, zelf de feit. Verdachte voert een en ander aan en wordt tegen hem if 10.of 10 dagen ge ëischt. Verdachte wordt veroordeeld tot f 5.of 5 dagen. A. v. d. S., landbouwer te Middelharnis, zelfde feit, zelfde straf. C. K., landbouwer te Sommelsdijk, zelfde feit, zelfde straf., M. V. d. S., landbouwer te Middelharnis, zelfde feit. Verdachte voert aan dat de persoon die bij mij werkzaam was ieder jaar bij mij komt maaien, en als dit afgeloopen is, dan is het ook gedaan Edelachtbare. Het O.M. vraagt schuldig verklaring zonder toepassing van straf. Verdachte Wordt vrijgesproken. M. V. d. N., landarbeider te Stellendam, heeft zich met een voertuig bespannen met 2 paarden op de trambaan begeven, ter wijl de tram in aantocht waSi Verdachte voert aan dat hij geen goed uitzicht had omreden hij achter een boom gaard was. De machinist heeft de verklaring afge legd dat hij expres nogmaals gefluit heeft, maar verdachte ging door. Het CM. eischt f 15.of 10 dagen. Verdachte wordt veroordeeld tot f 15. of 15 dagen. J. L. K., (niet verschenen), wordt aan gehouden tot volgende zitting waé,r even eens getuige verhoord zal worden. G. H. E. te Middelharnis heeft een vier delig motorrijtuig bestuurd zonder een fijbewijs. Verd. meende dat dit mocht omreden hij ender onmiddellijk toezicht stond. De wa- Sen was echter zwaarder als 800 K.G. Tegen verdacMe wordt f i.of 4 dagen Seëisoht en overeenkomstig dien eisch ver oordeeld. vennootschappen en ondernemingen etc. is een doorloopende controle der administratie en boekhouding noodza kelijk. Het voorkomt moeilijkheden en geeft doorloopend een helder over zicht van de stand van zaken, (be drijf srapporten. OIJDDOBP Administratiën Accountancy. Belastingzaken. S.B., landarbeider te Dirksland, heeft zich zonder toestemming op de toren be geven. Eisoh en uitspraak f 7.50 of 7 dagen. W. B., bakker te Ooltgensplaat, heeft te Oude Tonge met zijn rijwiel zonder licht gereden. Tegen Verdachte wordt 2 x f 6. of 2 x 6 dagen geëischt. Verdachte wordt veroordeeld tot 2 x if 4- of 2 X 4 dagen. A. K. landarbeider te Melissant, heeft met een auto gereden in donker zonder licht. Soldaten der Duitsche weermacht riepen licht uit. Het O.M. eischt f 10.of 10 dagen. Verdachte wordt veroordeeld tot f 5. of 5 dagen. A. B. te Oude Tonge staat terecht om dat hij een vuur heeft laten branden. Ver dachte zegt, dat het vuur door de wind is aangewakkerd. Het O.M. vindt het feit bij zonder ernstig en vordert f 40.of 20 dagen. Veroordeeld tot if 15.of 15 da gen. B. V. d. M., te Melissant heeft een licht in zijn schuurtje niet voldoende verduis terd. Verdachte zegt, dat hij slechts een kort oogenblik in het schuurtje was. Als getuige wordt gehoord D. S. te Melissant, die verklaart, dat verdachte meermalen door buren was gewaarschuwd. Het licht kwam van een brandende kachel in 't schuurtje. Door het O.M. wordt f 25.of 10 dagen gevorderd. Verd. wordt veroordeeld tot f 15.of 15 dagen. L. G. en J. G. te Oude Tonge, worden er van verdacht zich met een zgn. lange hond in het land te hebben bevonden. Verdachte ontkent, dat de hond in het land was. Door de gemeenteveldwachter te Oude Tonge was bij verdachte een haas in beslag genomen. De verdachte zegt, dat het haas gevangen was door drie honden. De vraag of de hond een zgn. lange hond is wordt door verdachte betwist, terwijl de Ambtenaar van het O.M. in de hond een rashond ziet, die zeker in staat is een haas te vangen. De Brigadier der Rijksveldwacht is dat eveneens van oordeel. De hond is intus- schen als stille getuige in de rechtszaal gehaald. Get. W. M. B. te Oude Tonge heeft ge zien, da.t de hond een haas ving en heeft toen de politie opgebeld. Ook deze getuige acht de hond in staat een haas te vangen. Getuige J. H. v. D. te Ooltgensplaat heeft gezien, dat de hond een haas heeft gevangen in aanwezigheid van verdachte. Hij ziet in de hond ook een zgn. lange hond. De verdachte wordt bijgestaan door Mr. den Hollander, welke nog niet overtuigd is, dat de hond een lange hond is, terwijl hij niet bewezen acht, dat .de verdachten zich met de hond in 't veld hebben bevon den. Hij verzoekt het hooren van een getui ge decharge. De verdachten deelen nog mee, dat zij de hond hebben terug geroepen toen die achter een haas liep. G«en der getuigen heeft dit eventueel gehoord. De zaak wordt aangehouden. H. O., Commissionnair te Dirksland (als gemachtigde Mr. den Hollander). Verdachte heeft voor dat er aardappelen gerooid mochten worden dit gedaan en ver kocht. Als,getulg-e is aanwezig v. S., controleur bij de Landbouwcrisiswet te 's-Gravenhage. Getuige meent dat verdachte de aardap pels te vroeg heeft gerooid om hierdoor nog de hoogere prijs te kunnen 'maken, terwijl verdachte heeft verklaard, dat hü gedwongen was het perceel te rooien om dat er ziek in gekomen was. Mr. den Hollander voert aan dat het zeer goed te verklaren is om genoemde reden dat verdachte het perceel vroegtijdig heeft gerooid daar indien de ziekte doorwerkt, de aardappels in enkele dagen totaal waar deloos kunnen worden. Tegen verdachte wordt f 1600.of 3 maanden hechtenis geëischt. Mr. den Hollander voert aan, er zat in derdaad in die aardappels vrij veel ziek, terwijl een paar dagen verschil van rooien een aanmerkelijk verschil kan maken. Het was dus zeer kort voor de datum dat het rooien vrij wertii;^ en Mijnheer de Kanton rechter U weet, men kan met het oog op de weersgelegenheid niet ledere dag aard appels rooien. Bovendien de afnemers van verdachte in de steden waren heelemaal zonder aardap pels, zoodat het geval eenigszins te begrij pen is. Trouwens al rooit men hier op het eiland op dezelfde dag als in de Hoeksche Waard dan komt men toch plm. nog een dag la ter aan de markt. Deze zaak wordt aangehouden tot een Volgende zitting waar verdachte persoon lijk gehoord zal worden. J. M., Commissionnair te Sommelsdijk, heeft een zelfde overtreding begaan. Ook hiervoor als verdediger Mr. den Hollander. Verdachte zelf voert aan dat er in het perceel veel ziek gekomen was zoodat door een deskundige aangeraden is het perceel indien er nog wat goeds van over moest blijven zoo vlug mogelijk te rooien. Dit heb ik gedaan Edelachtbare, en ter wijl wij even bezig waren zijn wij inderdaad gewaarschuwd door de controleur om te stoppen en vervolgens voert verdachte nog aan dat hij dit niet gedaan heeft om een hoogere prijs te kunnen ontvangen, want ik heb aan dit perceel nog f 175.verlo ren. Het O.M. eischt f 400.of 100 dagen. Deze zaak wordt eveneens aangehouden tot een volgende zitting. M. I. V. d. V., Commissionnair te Oude Tonge en wonende te Schiebroek. Als gemachtigde Mr. den Hollander die voorstelt ook deze zaak aan te houden tot een volgende zitting wat geschied. P. K., landarbeider te Ooltgensplaat heeft zich na bezetten tijd op straat bege ven. Verdachte voert aan dat hij van zijn werk kwam en nog even een boodschap moest doen, ik ben direct gewaarschuwd door de politie om naar binnen te gaan, doch ik werd intusschen reeds door Duit sche autoriteiten aangehouden. U begrijpt Mijnheer Kantonrechter als men zoo van het werk iets ontmoet dat is niet prettig. Het O.M. eischt f 30.of 30 dagen hech tenis met 1 week voorwaardelijk en de proeftijd van 1 jaar. De Kantonrechter vraagt of verdachte al getrouwd is. Verdachte: Neen. De Kantonrechter: Zoekt U nog steeds? Verdachte: Ja ,maar ik kan niets vin den. Verdachte wordt daarna veroordeeld tot if 15.of 15 dagen en 1 week voorwaarde lijk met de proeftijd van een jaar. A. d. V., landbouwer te Ooltgensplaat, heeft een zelfde overtreding begaan. Het O.M. eischt f 30.of 30 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. Verdachte wordt veroordeeld tot f 20. of 20 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. P. V., landarbeider te Ooltgensplaat, zelfde 'feit. Het O.M. eischt f 20.of 20 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. Verdachte wordt veroordeeld tot f 15. of 15 dagen en 1 week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. P. J. D., schilder te Ooltgensplaat, zelfde feit. Het O.M. -eischt f 20.of 25 dagen en 1 week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. Verdachte wordt veroordeeld tot f 20. of 20 dagen en 1 week voorwaardelijk met de proeftijd van epn jaar. P. V. K. te Oolgensplaat, zelfde feit. Verdachte voert aan dat hij bij de Bur gemeester en bij de Duitsche commandant om vergunning gevraagd heeft, doch heeft deze na de overtreding pas ontvangen. Het O.M. eischt rekening houdende met de omstandigheden f 10.of 10 dagen. Verdachte wordt veroordeeld tot f 5. of 5 dagen hechtenis. D. I., bakker te Melissant heeft zijn bak kerij niet volodende afgeschermd. Verdachte ontkent dit. Getuige J. v. d. S., landarbeider te Me lissant zegt dat het niet goed verduisterd was. Verdachte ontkent nogmaals en zegt ik zal straks als U mij veroordeeld heeft mij verdedigen. Het O.M. eischt f 50. of 50 dagen. Deze zaak wordt aangehouden tot een volgende zitting waar nadere getuigen ver hoord zullen worden. Verdachte voert nog aan dat hij niet in pand 82 maar wel op 81 woont, terwijl in het procesverbaal staat van No. 82. De Kantonrechter ziet er nu van af om deze zaak aan te houden en veroordeeld verdachte tot f 25.of 25 dagen. J. T. te Leiden, heeft in dronkenschap verkeerd. Het O.M. eischt f 7.50 of 7 dagen en verdachte wordt veroordeeld tot f 5.of 5 dagen hechtenis. T. V. E. te Oude Tonge heeft zonder licht gereden. Eisch en uitspraak f 5.iof 5 dagen. I. V. d. V., te Middelharnis, heeft even eens zonder licht gereden. Verdachte voert aan dat Duitsche sol daten hem hadden gewaarschuwd van licht uit. De Kantonrechter zegt indien U door Duitsche autoriteiten gewaarschuwd wordt dan moet U niet zonder licht doorrijden, maar loopen. Eisch en uitspraak if 5.of 5 dagen. T. V. d. B., (niet verschenen), zelfde feit zelfde straf. B. B., manufacturier te Dirksland, heeft zijn schuur niet afdoende verduisterd Verdachte zegt de oorzaak is door even de deur te openen. Het O.M. houd met de omstandigheden rekening en eischt f 20.of 20 dagen. Verdachte wordt veroordeeld overeen komstig dien eisch. P. A. v. d. B., te Middelharnis, niet verschenen), heeft zich na bezette tijd op straat begeven. Het O.M. eischt !f 25.of 20 dagen en 1 week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. Verdachte wordt overeenkomstig dien eisch veroordeeld. A. V., (niet verschenen), heeft de ar beidswet ovretreden. Het O.M. eischt 3 x f 6. —of 3 x 6 da gen. Verdachte wordt veroordeeld tot 3 x f3. of 3 X 2 dagen hechtenis. H. V. L., (niet verschenen), heeft zijn rijwiellamp niet verduisterd. Eisch f 15.of 10 dagen. Verdachte wordt veroordeeld tpt f 15. oif 15 dagen. T. 'B., bakker te Ödltgéhsplaaï, wonende te Den Eoihmel, heeft zich na bezetten tijd op straat begeven. 'Verdachte voert aan dat hij onderweg onwel is geworden. Het O.M. eischt rekening houdende met de omstandigheden f 15.of 10 dagen. Verdachte wordt in dit geval veroordeeld tot f3.of 3 dagen. z J. V. S., landarbeider te Stellendsim, heeft zonder licht gereden. Verdachte voert aan dat, Duitsche splda ten hebben geroepen licht uit. Het O.M. eischt f 2 x f 4.of 2 x 2 da gen. Verdachte wordt veroordeeld tot 2 x f 5 of 2 X 5 dagen. J. M., visscher te Goedereede, heeft te Stellendam eveneens zonder licht gereden. Eisch en uitspraak f 2 x f 5.of 2 x 5 dagen hechtenis. T., zelfde feit, zelfde straf. P. K., landarbeider te Goedereede zelfde feit. Het O.M. eischt 2 x if 6.50 of 2 x 6 da gen. Verdachte wordt veroordeeld tot 2 x f 3.of 2 X 3 dagen. J. 'W., arbeider te Ouddorp, zelfde feit. Het O.M. eischt 2 x f 7.50 of 2 x 7 da gen. Verdachte wordt veroordeeld tot f2x f 5.of 2 x 5 dagen. L. D. K., landarbeider te Stellendam, als gemachtigde treedt op de heer G. te Mid delharnis. Verdachte heeft zich na bezetten tijd op straat begeven. Gemachtigde voert aan dat verdachte zich op verzoek van een Duitsche militair op straat begeven heeft om deze in het donker op de onbekende weg naar zijn meerdere te brengen en van daar naar zijn kwartier en dat daarom naar zijn meening in dit geval de betrokkene niet verantwoor delijk gesteld kan worden. De Kantonrechter is het heelemaal niet me.t gemachtigde eens, terwijl ook de amb tenaar van het O.M. hier zich niet bij neer kan legden. Verbalisant legt de verklaring af dat verdachte doelloos heen en weer over de straat liep te wandelen met bedoelde mi litair, en heeft deze afgevraagd of hij daarvoor gemachtigd was waarop hij ge antwoord had van niet. Toen gevoelde ik mij volgens de verorde ning genoodzaakt procesverbaal op te ma ken zegt verbalisant. Het O.M. eischt tegen verdachte f 40. of 20 dagen en en 1 week hechtenis voor waardelijk met de proeftijd van een jaar. De Kantonrechter meent dat het feit be wezen is en veroordeeld verdachte tot f 20. of 20 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. C. H., (niet verschenen), heeft zich ook na bezetten tijd op straat begeven. Het O.M. eischt f 30.of 20 dagen, ver dachte wordt veroordeeld tot f 20.of 20 dagen en een week voorwaardelijk met dé proeftijd van een jaar. G. G., (niet verschenen), heeft zonder vergunning gevent. Eisch en uitspraak f 15.of 15 dagen. J. A. V. d. M., Chaiiffeur te N. Tonge, heeft zich na bezetten tijd op straat bege ven. Verdachte voert aan dat hij bij de buren een boodschap moest doen. Het O.M. eischt f 30.of 20 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. Verdachte wordt veroordeeld tot f 20. of 20 dagen en een week Voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. D. d. W., Koopman te Nieuwe Tonge, zelfde feit. Verdachte voert aan dat hij bij de smid aan het werk*was en de klok heeft hem waarschijnlijk bedrogen. Het O.M. eischt f 25.öf 25 dagen. Verdachte zegt dat hij dit niet kan be talen daar hij een groot gezin heeft. Verdachte wordt veroordeeld tot f 10. of 10 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. A. N. (niet verschenen), zelfde feit. Het O.M. eischt f 30.— of 30 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. Verdachte wordt veroordeeld tot f 20. of 20 dagen en 1 week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. C. M. T., winkeljuffrouw, te Nieuwe Ton ge, zelfde feit. Verdachte voert aan dat zij voor zaken naar Middelharnis was geweest. Het O.M. eischt rekening houdende met de omstandigheden f 15.of 10 dagen en 1 week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar! Verdachte wordt in dit geval veroordeeld tot f 10.of 10 dagen en een week voor waardelijk met de proeftijd van een jaar. T. B., te Dirksland, zelfde feit. Het O.M. eischt f 30.of 30 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. Uitspraak f 20.oif 20 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. C. J. d. B., (niet verschenen), zelfde feit, zelfde straf. J. d. V., landarbeider te Ooltgensplaat, zelfde feit. Het O.M. eischt f 25.of 25 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. Verdachte wordt.veroordeeld tot f 15. of 15 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. A. J. P., landarbeider te Oude Tonge, heeft zich eveneens na bezetten tijd op straat begeven. Het O.M. eischt eveneens f 30.of 30 dagen met een weekvoorwaardelijk en de proeftijd van een jaar. Verdachte wordt veroordeeld tot t 20.^ of 20 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. C. K., landarbeider zelfde feit, zelfde straf. - J. V., landarbeider te Oude Tonge, zelf de feit. Verdachte voert aan dat zijn fiets kapot was en dit is de oorzaak. loopt op, door de geweldige vraag. Wij kunnen nog verkoopen voor de oude prijs.9 Heden zijn ze weer versch aangevoerd Jan Wittekoeb, Middelharnis. T. de Waal Bz., Sommelsd^ Bakkers' Vischhandel, Dirksland H. T. Oostende, Steendam. Eewit Voogd, Ouddorp. Tamboers' Vischbandel, N. Tonge C. de Vos, Vischhandel, Oude Tonge. Alej. Mina Hobbel, Ooltgensplaat. - C. Bakelaar, Den Bommel. A. V. Dniningen, Stad a.t. Haringvl. C. Huismans, B 1Z8, Achthuizen. OUDE TONGE Voor Oude Tonge gezocht een FLINKE VEBKOOPER, die handwagen of bakfiets heeft. Zich op te geven Bureau van dit Blad. Het O.M. eischt f 25.oif 25 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. Verdachte wordt veroordeeld tot f 15. of 15 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar Mej. E. J. d. G., te Den Bommel, zelf de feit. Verdachte voert aan dat zij met een Duitsche soldaat op stap was geweest. Het O.M. eischt f 40.of 20 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. Verdachte voert eveneens aan dat be doelde soldaat zei U behoeft niet af te stappen want ik ben baas. De Kantonrechter meent dat ook de Duitsche commandant er opdracht voor geeft van op tijd binnen dus dit geval zal U weinig baten. Verdachte wordt veroordeeld tot f 25.- of 25 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. A. V., (niet verschenen), zelfde feit. Het O.M. eischt f 30.of 20 dagen. Verdachte wordt veroordeeld tot f 20. of 20 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. J. B., (niet verschenen), heeft zijn schuur, niet voldoende verduisterd terwijl er licht in brandde. Het O.M. eischt f 25.of 15 dagen. Ver dachte wordt overeenkomstig dien eisch veroordeeld. C. V. d. S., landbouwer te Oude Tonge, heeft zich na bezetten tijd op straat bege ven. Verdachte voert aan dat zijn horloge niet gelijk was. Het O.M. eischt f 30.of 20 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. Verdachte wordt veroordeeld tot f 20. of 20 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. T. O., timmerman, aannemer te Oude Tonge, zelfde feit. Het O.M. eischt f 25.of 25 dagen. Verdachte voert nog een en ander aan en wordt veroordeeld tot f 20.of 20 da gen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. A. K., winkelbediende te Oude Tonge, zelfde feit. Verdachte voert aan dat hij met een meisje op stap was geweest, en dat zijn horloge hem bedrogen heeft. De Kantonrechter zegt, dan zal U de liefde van dien avond toch moeten betalen Waarde vriend en tegen verdachte wordt f 30.oif 20 dagen geëischt. Verdachte zegt als dat nou ook al niet meer mag dan weet ik het niet. De Kantonrechter zegt dan moet Umaar vroeger naar huis gaan en veroordeeld ver dachte voor f 20.— of 20 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. M. 'W'. S., landbouwer te MeUssant, heeft zich op de openbare weg begeven, zonder zijn identiteitsbewijs bij zich te hebben. Het O.M. eischt f 2.50 of 2 dagen. Verdachte wordt veroordeeld voor f 4. of 4 dagen hechtenis. z M. V. O., zelfde feit, zelfde straf. A. V. d. S., turfhandelaar te Melissant, zelfde feit, zelfde straf. S. V. d. V., (niet verschenen), zelfde feit Verdachte is echter nog niet eens in het bezit van een foto .hiervoor. Eisch en uitspraak f ,5.o>f 5 dagen. J. J., reizend koopman, geboren in Chi na, wonende te Middelharnis, heeft op een andere gemeente gevent, hetwelk verboden was. Verdachte voert aan, dat hij niet met de verordening op de hoogte was en wel Hollandsch kan verstaan maar niet lezen. Het O.M. eischt f 3.— of 3 dagen. Verdachte wordt veroordeeld voor f 1.50 of 1 dag hechtenis. S. M. te Dirksland, heeft zich na bezet ten tijd op straat begeven. Het O.M. eischt f 30.of 20 dagen en een week voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. Verdachte wordt veroordeeld tot f 20. of 20 dagen en een week hechtenis met de proeftijd van een jaar. A. d. R., landarbeider te Dirksland, zelf de feit. Verdachte voert aan dat hij voor 10 uur reeds binnen was, ik wilde echter later mijn fiets op eigen erf binnen zetten 'en ben toen gepakt. Het O.M. deelt mede dat toen dit feit gepleegd is nog niet de verordening er was dat men zich in de open lucht mocht begeven, maar wel dat men na bepaalden tijd niet op de openbare weg mocht, en vraagt om genoemde reden vrijspraak. Verdachte wordt vrijgesproken, -f j (Slot in volgend nummer)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3