Plaatselijk Nieuws Witlof op contract De oude bekende Almanak Nog in voorraad: Somtnelsdijk Boekbespreking Wat er op de bon te krijgen is. OOEDEBEEDE storm:. OOLTGENSPLAAT Centrale veiling Widdelharnis MIDDÈLHARNIS De heer M. Koning Is naar het zie kenhuis te Dirlcsland gebracht om aldaar ter observatie te worden opgenomen. Vrijdagavond zal de kerkeraad der Chr. Geref. Kerk zitting houden voor be langhebbenden, welke hun plaatsen In de kerk wenschen op te zeggen of andere in te huren. -— Oe heer J. Koote heeft bedankt als ouderling der Ned Herv. Kerk. In de Geref.' Kerk zal Zondag in bel de diensten collecte worden gehouden voor de kerk. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk In belde diensten extra collecte worden ge houden voor de kerk. De OogstcoUecte welke gehouden Is In de Ned. Herv. Kerk heeft met de na- glften opgebracht f 486.93. Binnenkort zal de Ned. Herv. MeiS- jesvereeniging Thabitha haar jaarlijksche uitdeeling van kleedingstukken houden voor behoeftige gezinnen. Leden die punten over hebben kunnen; die geven aan voor noemde Vereeniglng. SOMMELSDIJK Gevonden een blauwe gebreide want aan de Havendijk te Middelhamis. Te be vragen bij T. v. d. Doel hoek Ring, Dorps weg Sommelsdrjk. Jasbeschermers, Spatlappen, Rijwiel lampen, Trapassen, Kettingen, Za dels, Voor- en Achterwielen. Alle Torpedo Onderdeelen enz. enz. Nog ruime keus. W. AKERSHOEK Bijwielhiaiulel Ouddorp Vanaf heden aangesteld als agent voor huring Vanaf heden aangestel huring JOB VAN DAM KL. VAN DAM Coinimissioiuiair Ouddorp DIRKSLAND Zaterdagmiddag reed een zoontje van dhr. A. G. mede op een autowagen, be laden met uien. Aan den Gelderschendijk had het ventje het ongeluk van den wagen te vallen en kwam juist voor het voorwiel terecht, waardoor hij de wagen over zijn beenen kreeg. Na in de naastbijzijnde wo ning te zijn binnengebracht werd onmid dellijk geneeskundige hulp ontboden. Na dat het ongeluk zich aanvankelijk liet aan zien liep het nog betrekkelijk goed af. Hoofdzakelijk bleek een zijner beenen het meest gekwetst. Door dhr. Joh. Schaaf is voor zijn benoéniing tot ouderling bij de Geref. Gem. alhier bedankt. A.s. Vrijdag zal alhier het jaarlijk sche straatschuren moeten plaats hebben. Gevonden voorwerpen: een ring met sleutels en een Llps sleutel van een brand kast. Inlichtingen bij de gem. politie. Buitg*, Stand. Geboren: Pieter zoon van A. v. Maurik en H. Kamerling; Cor nells Willem zoon van M. Lia,mper en C. P. Hoohesteger. De catechisaties bij de Geref^ Gem. zullen gehouden worden voor de groote meisjes op Dinsdagmiddag van 45 uur, en voor de groote jongens van half 8 tot haJif negen en voor de schoolkinderen op de gewone uren, alles torent^d. Maandagnacht ongeveer kwart voor twaalf '(torentijd) werden de bewoners van ons dorp, evenals Zaterdagnacht wederom opgeschrikt dooreen hevige klap. Waar schijnlijk ontplofte weer een der vele mij nen, die de laatste dagen, op de Dirksland- sche, Herkingsche en Melissantsche gorzen zijn aangespoeld, waraom genoemde gorzen dan ook z\jn afgezet. HERKINOEN Het bestuur van den polder „Die- derik" maakt bekend, dat voor of op 31 Dec. a.s. alle slooten nioeten zijn schoonge maakt. Vanwege de hooge waterstand, het geen in jaren niet is voorgekomen, is de trap van cafe Verschoor weggespoeld, en aan de Zeedijk gevonden. Ook zijn eenige mijnen aan de zgn. Oude Stelle aange spoeld, welke door Duitsche miUtalren wor den bewaakt. Naar we vernemen zal deze week aan de werkloozen de steungelden worden uitgekeerd. Burgi. Stamd. Overleden: Simon Kie vit 73 jaar, echtgen. van A. v. Wageningen. In de Ned. Herv. Kerk werd aan na- giften voor de OogstcoUecte ontvangen f 19.50. STEULENDAM Zondag a.s. des nam. half vier hoopt voor de Ned. Herv. Kerk alhier voor te gaan Ds. Haring van Goedereede. De laatste suikerbieten alhier ztjn vervoerd door schipper Potters van Wter- kendam voor de suikerfabriek Puttershoek zoodat 'deze campagne weer ten einde is. Wegens de N.W. storm van Vrijdag wak het water zoo hoog dat de straten langs..d&. kade blank stonden en dé vloed planken moesten gezet worden. Per scheepsgelegenheid is uit deze gemeente- vervoerd een lading aardappelen en een lading uien. Door het hooge water van Vrgdag zfln er aan de Zulddgk pim. 200 groote stee nen uit de glooiing gelicht. OUDDORP Door den jongsten storm Is in deze gemeente geringe schade toegebracht, uit- gez(»iderddan dat de vlsschers- niet kon den uitvaren. Zoo werden eenige schoor- steenen van de daken gerukt en bij ver schillende huizen pannen van de daken. Aan het strand was de schade grooter. Heele stroken duin werden door het hoo ge water vernield. Nabij den Middelweg werd een stuk Duin weggeslagen ter diep te van ongeveer 30 meter. Tevens zijn eeni ge mijnen aangespoeld waarvan er door dat ze tegen de basaltglooing werden ge worpen enkele zijn ontploft. Hierdoor wer den bij verschillende menschen groote spie- gelruiten vernield. Op alle plaatsen bij el kaar liggen er nu nog 6 mijnen welke door de Duitsche Marine tot explosie zullen worden gebracht. Men zij toch vooral voorzichtig zich niet achter de waarschuwingsborden op het strand te begeven daar het heel goed mo gelijk is dat onverwachts een mijn springt. Gevonden voorwerpen: Een rijwiel- belastingmerk 1940^1941, te bevragen bij; W. Koek, Weststraat 20, Ouddorp. Een kolendistrlbutiekaart, te bevragen bij K. Tanis Markt 7, te Goedereede. Indien een van deze voorwerpen door rechthebbenden bij den vinder wordt afge haald, gelieve men hiervan aangifte te doen bij de politie. NIEUWE TONGE A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk in beide diensten een extra collecte worden gehouden ten bate van het Kerst feest voor de kinderen der Zondagsschool. De maandelijksche collecte heeft op gebracht de som van f 32.62. Vrijdag j.l. zijn de schoolkinderen alhier nog onthaald op eenige Versnaperin gen met het oog op het St. Nicolaasfeest. Dit ging van de Middenstandsbond en van de Oudercommissie uit. Aanrijdintg met doodel^jke afloop. Zondagavond omstreeks 9.30 uur is de 38-jarige landarbeider Joh. van Oosten de toen hij zich per rijwiel naar huis be gaf, op den Langeweg aangereden dooreen luxe auto bestuurd door den heer de Vos uit Oude Tonge. Hierbij werd betrokkene in de sloot geworpen en bekwam een hoofd wond en brak zijn rechterbeen. Toen be trokkene op het droge was gebracht bleek de dood reeds te zijn ingetreden. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. De auto Is in beslag genomen. —e Twee woonhuizen staande aan de Prins Hendrikstraat en eigendom van de Wfed. Joh. Korteweg zijn onderhandsch ver kocht aan dhr. A. Hotting. Landbouwers worden er aan herin nerd, dat indien zij personeel willen ont slaan verplicht zijn dit schriftelijk bij de arbeidsinspectie aan te vragen. Formulie ren hieromtrent zijn ter gemeente secreta rie verkrijgbaar. Aan mej. de Wed. A. van Dam-Duim is vergunning verleend des avonds eigen gramofoonplaten te draaien ten behoeve van de radiocentrale-luisteraars. Bij den correspondent der arbeidsbe middeling hebben zich 60 personen als werkloos aangemeld, hiervan zijn er 12 van in de centrale werkverschaffing geplaatst. Tot lid van het college van Notabe len in de vacature ontstaan door dhr. A. Neels is benoemd dhr. K. van Oostende. Vanaif heden zal er Zaterdag en Maandag geen lessen meer worden gehou den op de scholen in verband met de kolen schaarste. „Veel vragen één amtwoord." Uit gave J. H. Kok N.V.- Kampen. Dit om vangrijke werk is geschreven door den ano nymen spreker van het Vragenuurtje bij de N.C.R.V., Joh, O. Francteen. Men had het al zoo vaak gevraagd, dfe vragen en het antwoord in den vorm van een boek uit te geven de talrijke onderwerpen vormden daartoe een bezwaar. De spreker -schrijver heeft uit de rijke verscheidenheid nu een tweehonderd tal onderwerpen, die hij voor de microfoon heeft behandelt, in een dik boek vastgesteld. Het is een ver. zameling van de meest actueele problemen op godsdienstig, en maatschappelijk ter rein. Ofschoon wij het met alles niet eens zijn vinden wij het een zeer interessant boek vol wetenswaardigheden, dat zeer zeker zijn weg zal vinden. In de volgende rubrieken is het ingedeeld. 1. Bijbel (algemeen) 2. (Oude Tes tament) 3. Bijbel (Nieuwe Testament) 4 Doop, Belijdenis, Avondmaal 5. Geeste lijk leven 6. Gebed, Onze Vader 7. Vragen aangaande de Christelijke levens- practijk. 8. Huwelijk, Gezin, Opvoeding 9. Bijgeloof, Occultisme 10. Eschato logie 11. Dogmatische kwesties 12. Verschillen met Rome 13. Feestdagen 14. Eeredienst en Prediking 15. Di versen. Om een paar voorbeelden te noemen: In de rubriek Bijbel (Oude Test.) wor den o.m. deze vragen behandeld: Waren de Scheppingsdagen dagen van 24 uur? Is er in Genesis een dubbel scheppingsver haal? Waar kwam Kaoins vrouw van daan? Hoe hooge leeftijd voor Zond vloed te verklaren? Nu nog Manna in het Oosten? Heeft Job werkelijk be staan? Hoe kwam Elia aan water op den Karmel? Vloekpsalmen (bijv. Ps. 137) in strijd met ons menschelijk gevoel? "Vïjat beteekent Pred. 7 1617 Enz enz. In de rubriek Geestelijk leven treffen we o.a. de volgende vragen aan: Wat zijn boezemzonden? Hoe te strij den tegen duivelsche Inwerpselen in mijn gedachten? Wanneer is er verachtering in de genade Hoe moeten we het „krij gen van teksten" opvatten? Enz. enz. Het is alom in den Boekhandel en ook in die van de fa. Gebr. de Waal te Middel- harnis verkrijgbaar. Zondagsscboolroosters 1941 van de Ned. Herv. Zondagsscholenbond op Ger. Grond slag 12e Jaargang, bewerkt door M. Note boom. Naast dit rooster, die voor de geheele Z. S. gesticht is, verschijnt een rooster voor de kleintjes van 58 jaar, met kleinere versjes en teksten. Handige roosters, waar van naar wij vernemen de aftrek telken jare grooter wordt. KALENDERS. De Maranatha-Kalender. Het schild hebben we al eerder bespro ken. Het is van den bekenden illustrator C. Jetses, en stelt voor de 12-jarige Jezus opgaande naar Jeruzalem. Het landschap en de Oostersche figuren zijn prachtig van teekening. De tekst van de blaadjes is van Ds. J. J. Knop. Als premieboek is bijgevoegd (voor slechts 50 cent) „De broze 'bloei." Een boeiende, tragische geschiedenis speelt zich er In af, zooals de titel reeds doet vermoeden. Een godsdienstig meisje huwt met een onge- loovig man, het komt slecht uit. Later scheiden ze. Ze hertrouwt met een predi kant, maar ook dit huwelijk is eerst niet rooskleurig. Tenslotte overwint het geloof. „HET HUIS LAUERNESSE" door Mevr. Bosboom Toussaint, opnieuw bewerkt door P. de Zeeuw. Uitgave H. A. v. Bottenburg Amsterdam. In de serie Gouden Garven" is dit boek geheel vernieuwd verschenen. In deze se rie worden trouwens meerdere goede boe ken uit vervlogen jaren opnieuw bewerkt uitgegeven. De fa. Bottenburg verricht daardoor een goed werk, verjongd en verfrischt komen ze opnieuw onder de aandacht van het publiek. Het is den bekenden schrijver de Zeeuw toevertrouwd een boekwerk als dit In de hedendaagsche stijl oni te werken. ^Mat langdradig en in feite overbodig was, heeft hij er uitgelaten. „Het huis Lauer- nesse" geeft ons een stuk geschiedenis uit den tijd der Hervorming en zal zeer zeker, gestoken In dit nieuwe kleed, zijn weg wel vinden. Voor geschenk b.v. zal zoo'n boek zeer gewaardeerd worden. „STRIJD ONDER WATER", door Schout bij nacht Frledrlch Lützow. Uitgave van Scheltens Giltay, Amsterdam. 1940. Oogenschijnlijk is er een pauze in de groote Europeesche worsteling gekomen, maar dit is slechts schijn. Wordt te land geen noemenswaardige strijd meer ge voerd, ter zee is de activiteit zooveel te grooter. In de Duitsche weermachtsbe- richten zal het een ieder zijn opgevallen, hoe daarin regelmatig opgave w^ordt ge daan van de tonna<ge der vijandelijke) scheepsruimte, die tot zinken is gebracht. Meestal betreft dat een vernietiging van de Engelsche koopvaardijvloot. Het duik- bootwapen Is, sedert Duitschland zijn te- genblokkade afkondigde onbeperkt ingezet tegen elk schip, dat lading naar Engeland wenscht te brengen. Wat Napoleon en an dere belagers van Engeland in vroeger tijden niet goed beseften, weet de Duit sche legerleiding en zij trekt profijt van de ervaringen In de geschiedenis opgedaan door haarzelf en anderen. Wie zich omtrent dit hoogst actueele vraagstuk nader vril oriënteeren, dient „Strijd onder water" van Frledrlch Lüt zow ter hand te nemen, in welk boekje deze deskundige een uitstekend en goed gedocumenteerd overzicht heeft gegeven van de historie, de techniek, de practijk en de resultaten van het duikbootwapen. Hierdoor kan men zich een beter en juister inzicht vormen omtrent de huidige oorlogssituatie. Voldoende reden naar on ze meening om het boekje aan te bevelen. Een serie belangwekkende foto's verhoogt de aantrekkelijkheid, terwijl het voorwoord van A. M. Cageling redacteuu van het tijdschrift „Onze Vloot" voor velen een extra stimulans zal zijn er nader kennis van te nemen. DE BANIER-KALENDER. De op deze eilanden zoo goed ingevoerde Banierkalen der is weer verschenen. Het schild stelt voor de „Via Dolorosa" de „'Wieg naar Smarten," die de Heere Jezus ging om den kruisdood voor Zijn Volk op Golgotha te ondergaan. Men ziet de muren van de stad Jeruzalem en een vrouw in Oostersche dracht een kruik water op de schouders torsend. Het is een effectvol schild, voor zien van bijpassende teksten. De kalender-blaadjes zijn weer bewerkt door Hervormde predikanten van onver dacht Gereformeerd beginsel en eenige uit die der Gereformeerde Gemeenten. De ver halen aan de achterzijde zijn weer boelend en sterk varleerend. Ook is de kalender gebonden verkrijg baar, keurig uitgevoerd in linnen band met goudopdruk. lederen dag dezen gebonden kalender ter hand nemend vindt men er voor elke dag een passend woord. Wat is het noodig, dat w© telkens weer bij dit Woord bepaald worden. We kunnen dezen kalender zeer aanbevelen. Het bijbehoorend Premieboek is het 3e deeltje van den Heidelbergschen Cate chismus van Alexander Comrie, behelzen de Zondag V en VI. Nog één deel zal hier na D.V. verschijnen, dan is dit werk com pleet; zooals men weet zijn van Comrie slechts 7 Zondagen uitgegeven. „Stellige en Practikale verklaring,, staat er boven dat mag er ook inderdaad van gezegd worden. De grondstukken der Waarheid worden in deze verhandeling naar de Schrift vastgelegd en geteekend en de lis tige Pelagiaansche stellingen ontzenuwd. Het moest een genot zijn voor Ieder dit schoone werk van Comrie in zijn geheel te bezitten. Wij twijfelen niet of het mee- rendeel zal dit premie-boek dat blijvende waarde heeft, er bij bestellen. „Vrede op aarde," Kerstpredieatie over Lucas 2 13^14, door Ds. G-. H. Kersten. Uitgave N.V. Drukkerij „De Banier" Rot terdam. Het Kerst-evangelie is weer altijd nieuw. Dit volheerlijk ifeit wordt dezer dagen weer herdacht. Hoe is het eigenlijk moge lijk, dat In deze dagen van oorlog en bloed vergieten gesproken kan worden van: „Vre de op aarde?" In de voorrede van boven genoemde predicatie staat het: Deze heer lijkheid is verborgen voor het oog der we reld, maar geopenbaard aan de Zijnen. Die vrede op aarde mag nu nog worden verkondigt en is beschreven in den Enge lenzang Luc. 2 13 en 14. In deze predi catie wordt er bij stil gestaan, dat die vre de wordt bezongen: 1. door hemelsche zangers; 2. in een hemelsch lied. Die hemelsche zangers worden verklaard te zijn een groote, zeer groote menigte der heilige, onbevlekte troongeesten Gods. Over deze uitverkoren en in heerlijkheid staande gebleven engelen, die altijd zien het Aangezicht des Vaders, wordt in dit eerste punt gehandelt en hoe met hen alle uitverkorenen eeuwig zullen instemmen het loflied,dat de hemelen vervullen zal met gejuich. Ook, hoe God Zijn engelen beveelt voor de Zijnen te waken In alle, dreigingen en nooden, tegen het brullen van de macht der hel. Prijzen die engelen God over de geboorte van Christus, hoeveel te meer moesten de kindei'en Gods worden opgewekt den Heere te loven over dit wonder, dat hun eigen zaligheid uitmaakt. Het hemelsche lied, die*melodie des he mels wordt van nature niet verstaan. Het blijkt maar al te zeer, dat in het opper vlakkige rust wordt gezocht. Niet alleen bij Rome, maar ook bij den kerstboom en bij alles wat op het gevoel inwerkt. De geboren Sions-koning is gekomen tot een val en een opstanding. Onze ooren moeten doorboord om dien zang te verstaan. De schrijver betoogt, dat het al inhoudt de eere Gods. De verheerlijking van Zijn ge rechtigheid en barmhartigheid. Wat in de hemelen bereid is voor Gods uitverkorenen wordt op aarde toegepast. De troost die hierin ligt voor de bedrukten Slons wordt hier gepredikt, maar ook het onderscheid van dien, die dien door Christus verwor ven vrede niet kennen. In de toepassing wordt daarop nader gewezen en vermaand om te bekennen hetgeen tot onzen vrede dient. Die vrede maakt voor tijd en eeu wigheid gelukzalig. Een aanbevelingswaardige predicatie, ge schikt, om in vacante gemeenten met de Kerstdagen gelezen te worden. van Thomson .is weer in voorraad, en kost: enkel dik dubbeldik driedubbeldik vierdubbeldik 20 et. 25 et. 321/2 et. 40 et. GEBR. DE WAAL MIDDÈLHARNIS DE MAANDELIJKSCHE TOETREDING VAN LEDEN. Per 1 November 1940 trad per provin cie het hieronder vermelde aantal landbou wers als lid der Landbouwonderllnge toe: Provincie leden Loon Friesland 6 2180.— Groningen 6 4900.— Drenthe 19 10765.— Overijssel 13 16501.— Gelderland 28 72702.— Utrecht 2 1792.— Noord Holland 7 12500.— Zuid Holland 1 1000.— Zeeland 2 4510.— Noord Brabant 8 92 3624.— Totaal 130474.— Per 1 Nov. 1940 traden als lid der Tuin bouw Onderlinge toe 12 werkgevers uitbe talende aan loon 8068.^ Sedert 1 November 1939 bedraagt het aantal toegetreden leden bij de Landbouw Onderlinge 1925, uitbetalende aan loon 2117462.Tuinbouw OonderUnge 269, uitbetalende aan loon 165448. De Secretaris, D. KEIJZER. Veiling van Vr^fdag 6 December 1940. Savoye kool f 2.—^4.5fl(;i Roode kool f 4.— Witlof f 17.50—24.50; Spruiten ongesch. f 14.40—14.50; Spruiten gesch. if 24.------24.40 Comtesse de Paris f 18.------33.20; Beurré Alexander Lucas f 19.------24.Saint Re- my f 16.-------17.70; Winter Louwtjes f 15.- Cox Orange Pippin f 30.80,-36.10, alles p. lÓO kg. Veiling van Waterdag 9 December 1940 Gewone uien f 4.16; Uien 2e soort f 2.65 2.95: Stek f 1.12, alles per 100 kg. Aan voer 25.400 kg. BROOD. Bon 17 (^roodbonboekje). Geldig van 2 tot en met 15 December: 125 gram rogge brood of 100 gram ander brood of 1 rant soen gebak. Bon 18 (broodbonboekje). Geldig van 9 Deo. tot en met 22 December; 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen gebak. Bloem Bons 2 (bloemkaart). Geldig van 2 tot en met 29 December: 60 S, 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of half rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem, (tarwebloem, tarwemeel, roggebloem roggemeel, zelfrijzend bakmeel of boekweit meel.) Boter en Vet Bon 20 (boterkaart) p. boter of margarine of 2 ons vet. Geldig van '7 tot en met 20 Decmber. Bon 19 (Boterkaart.) Geldig van 30 No vember tot en met 13 Dec: 2% ons mar garine of 2 ons Vet of pond boter. Bon 19 (vetkaart.) Geldig van 30 No vember tot en met 13 December: 2% ons margarine of 2 ons vet of pond boter. KAAS. Bons 49, 50, 62 en 63 (algemeen distri butieboekje.) Geldig van 2 tot en met 29 December: 100 gram kaas. Eieren Bon 36 (algemeen distributiebon- boekje). Geldig van 2 December tot en met 15 Dec. een ei. Bon 23 (algemeen distributiebonboekje) Geldig van 9 Dec. tot en met 22 Dec, één ei. Vleesch. Bon 11 vleesch (Vleeschkaart.) Geldig van 5 t.m. 18 December, 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleesohwaren. Bon 11 worst, vleesohwaren(Vleesch kaart.) Geldig van 5 t.m. 18 December: een rantsoen vleeschwaren. Suiker. Bon 30. Van 7 Dec. tot en met 20 Dec 1 kg. suiker. Thee of Koffie. Van 9 Nov. t.m. 20 Dec. bon 81 (algemeen) 75 gr. thee of pond koffie. Peulvruchten. Van 19 Nov. t.m. 16 Dec. bon 56 van het algemeen distributiebonboekje, voor Vs kg. peulvruchten. GRUTTERSWAREN. Rijst Bon 43 (algemeen distributiebon boekje). Geldig van 30 November tot en met 27 December: 2% ons rijst of rijste- meel of rijstebloem of gruttenmeel (ge mengd meel.) Van 2 Nov. t.m. 27 Dec. bon 88 (algemeen) uitsluitend gort, gortmout of grutten pond.) Van 2 Nov. t.m. 27 Dec bon 83 (algemeen) havermout, havervlokken, haverbloem aard- appelmeelvlokken, gort, gortmout of grut ten pond.) Van 2 Nov.St.m. 27 Dec. bon 93 (algemeen) sago, aardappelmeel, maizena, puddingpoe der, puddingsauspoeder of griesmeel (1 onS) Twee bonnen 93 voor 225 gram verpakte maizena. Van 2 Nov. t.m. 27 Dec. bon 98 (algemeen) 1 ons maccaroni of vermicelli of spaghetti. Zeep.* Van 7 Dec. t.m. 31 Dec bon 17 (algemeen) 150 gram tolletzeep, (nieuwe samenstelling) óf 120 gr. huishoudzeep, óf 200 gr. zachte zeep óf 250 gr. zeeppoeder óf 125 gr. zeepvlokken Of 250 gr. zelfwer- kende waschmiddelen óf 200 gr. vloeibare zeep. Wasscherijen krijgen één bon per 8 kg. droog waschgoed. De bonnen voor een extra-rantsoen toilet- zeep geven van 31 Aug. 1940 tot en met 24 Januari 1941 recht op tolletzeep (oude samenstelling) van gemiddeld gewicht. (Dit geldt dus niet voor alle extra-zeeprant- soenen, gelijk sommigen abusievelijk begrij pen.) Van 31 Augustus tot en met 31 Dec. kan op bon 116, welke tegelijk met de textiel- kaart is uitgereikt, 50 gram scheerzeep of een tube scheercreme worden gekocht. Levertraan: mag slechts worden afge leverd op recept van een arts of tegen overgave vaft een, door een in Nederland gevestigden arts, afgegeven bon. Een groo tere hoeveelheid dan 200 cc per hoofd en per week is niet toegestaan. Per bon mag de arts niet meer uitschrijven dan noodig is voor 2 weken; voor meer personen uit één gezin kan met één bon worden vol staan. Voor het verstrekken van levertraan moeten goede medische gronden bestaan. Petrolemn, Van 4 Nov. t.m. 29 Dec. ze gelperiode 7. Van 11 Nov. t.m. 15 Dec. op boii-periode B, 2 liter petroleum voor ver lichting. Kolen enz. Brandstoffenbons 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13 en 14 „centr. verwarming en nrs. 04, 05, 06, 07, „haarden en kachels" en de bons gemerkt „brandstoffen een een heid 2e periode en de bons „een eenheid cokes 2e periode," t.m. 14 Dec. elk één eenheid vaste brandstoffen. Bons 08, 09, 10 en 11 haarden en kachels geven recht op het koopen van een een" heid turf. (450 stuks.)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3