REGENPIJPEN Plaatselijk Nieuws Nieuws uit Zeeland WATERDICHTE Levertraan Emulsie Predikbeurteo Flakkee Marktberichten VOOR PREDIKBEURTEN ZEELAND. Fa. H. BRABER DIRKSLAND Bij de gehouden collecte voor de Winterhulp was Rijkscommissaris Dr. Seyss-Inquart een der eersten, die voor het goede doel offerde. (Foto Polygoon), ABNORMALE HOOGE LANDPRIJZEN. ETTEN, 4 DECEMBEK 1940. De aanvoer op de heden alhier gehou den veemarkt bedroeg 178 stuks. De aanvoer van nielkvee was minder, de handel redelijk en de prijzen hooger. De aanvoer van muntig vee was voldoen de, de handel bijzonder levendig en de prij zen als vorige week. De aanvoer van jbng vee was ruimer, de handel zeer vlug en de prijzen stijgende. De aanvoer van biggen was ruimer, de handel zeer vlot en de prijzen hooger. Prijzen: Kalf koeien van f 180—320; kalf vaarzen van f 170—300; melkkoeien van f 200—350;. mager vee van f 140—260f; graskalveren van f 60—150 en biggen van 14—18 per stuk. MIDDELHABNIS Donderdagmorgen j.l. geraakte de bestelauto van Bode Both, op weg naar Brabant, aan de Langeweg alhier, even voorbij de tramhuizen in de sloot. De oor zaak hiervan was, dat de bestuurder plot seling moest uitwijken voor paarden, die hij door de duisternis en omdat er bij de paarden geen verlichting was, te laat op merkte. Er gebeurden gelukkig geen persoonlijke ongelukken. De inzittenden kwamen met de schrik vrij terwijl er slechts geringe ma terieele schade werd aangericht. Mej. A. B. had het ongeluk met een ketel kokend water haar voet te branden, zoodat geneeskundige hulp noodig was. Aan de kaai zijn aangebracht en per scheepsgelegenheid naar Rotterdam ver zonden 1500 H.Li_ aardappelen. Bij -den heer L. Tamboer vulde zich de kamer met kolendamp, doordat de kachel te veel was aifgesloten, beiden moes ten zich onder geneeskundige behandeling s.tUllen. i.---!■.■ Woensdagmiddag half vier zal in de Chr. Geref. Kerk Hoflaan Bijbellezing worden gehouden. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekend dat op 24 November j.l. in werking is getreden een besluit van 11 No. vember 1940 betreffende standaardisatie van melk. Krachtens dit besluit mogen melkverkoo pers, die in het bezit zijn van een vergun ning volgens artikel 29 van het Melkbe- slult, slechts melk verkoopen, waarvan het vetgehalte ligt tusschen bepaalde grenzen (nader vastgesteld op 2,4 en 2.6 Voorts mogen veehouders, die vroeger zonder vergunning tot ten hoogste 20 li ter melk per dag als zg. burenplicht ver kochten, thans in het geheel geen melk meer verkoopen. Het standaardiseeren van de melk op het voorgeschreven vetge halte moet geschieden in bedrijven, die van den directeur van den Keuringsdienst van Waren voor het gebied Dordrecht daartoe vergunning hebben gekregen. SOMACELSDuk De In deze gemeente gehouden col lecte voor de Winterhulp Nederland heeft opgebracht f 70.18. De goedkoope margarine en het vet voor de werkloozen en armlastigen is vol gende week verkrijgbaar bij de winkelier- sters Gez. van der Haart. De \yeleerw. Heer Ds. E. van Asch, predikant der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft Voor het beroep naar Wpstbroek en Achttienhoven bedankt. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier in beide diensten collecte wor den gehouden voor het Kerstfeest Van de kinderen der Zondagsschool. Burg. Stand. Overleden: Adrianus Bette 66 jaar, echtgenoot van Maria Groo- tenboer, FAMILIE BBIiEEDIGD. S. K. uit Sommelsdijk had iemand be- leedigd. Er zat een familielid rustig op de bank voor de deur van de avondlucht te genieten. Dat genot kwam K. verstoren. Hij begon met een praatje, maar het praatje deugde niet, want K. begon met politieke onaardigheden, waarna de bank zitter het veiliger vond naar binnen te retireeren. In de gauwigheid zag K. toen nog kans te beleedigen, welke gebeurtenis door den politierechter te Rotterdam met f 15 boete subsidiair 15 dagen hechtenis was geliono- reerd. In hooger beroep voor het Haag- sche gerechtshof had K. er misschien wat af kunnen krijgen, maar hij liet verstek gaan, zoodat de procureur-generaal be vestiging van het vonnis eischte. Het hof heeft thans uits|>raak gedaan en K. nu wat meer boete gegeven, n.l. f 25, subsidiair 20 dagen hechtenis. DIRKSLAND Uit het gestelde tweetal Ds. Lamain en Ds. de Blois is'bfl dé Geref. Gem. alhier beroepen Ds. W. C. Lamain van Rotterdam .(Zuid.) Tot ouderling bij de Geref. Gem. in de vacature van wijlen dhr. D. v. d. Wekke is gekozen dhr. Joh. Schaaf. De aftredende ouderling en diakenen werden allen weder herkozen. -^ Door de duisternis misleid had dhr. V. d. G. Maandagavond het ongeluk in de haven te vallen, door spoedig toegescho- ten hulp kon hij nog tijdig uit zijn benarde piosltie worden bevrijd. Burg. Stand. Getrouwd: Maarten Olivier j.m. 30 en Ida Poortvliet j.d. 21 j.; Willem Stolk j.m. 28 en Jacoba Johanna Kroon j.d. 28 jaar. Overleden: Adrianus Bette 66 j., echtgen. van Maria Grootenboer. HEBKINGEN Ook alhier zijn eenige werkloozen aan gewezen die in aanmerking komen om in Duitschland wgrk te verrichten. Het zoontje van J. D. alhier had het ongeluk spelenderwijs in de kaai te vallen. Het zoontje was spoedig op den wal, en kon zich druipnat naar moeder begeven. -^ De middaggoddienstoefening bij de Geref. Gem. is thans verplaatst op aan vang 3.30 uur torentijd. Het eindje sloot op de "bocht Stoof- padTuinstraat zal worden gedempt, het geen een verbetering is te noemen, temeer bij donkere avonden, daar dit zeer gevaar lijk is. STELLENDAM De Burgemeester en Wethouders de zer gemeente maakt bekend dat met in gang van 2 Dec. 1940 t.m. 1 Maart 1941 de Gemeentesecretarie voor het publiek ge opend zal zijn Maandag, Dinsdag, Donder dag t.m. Zaterdag telkens van 10 uur vm. tot 1 uur nam. Burg. Stand. Ondertrouwd: Leendert Bakker te Dirksland oud 32 jaar en Maria Lokker, alhier 23 jaar; J. L. Koese 23 jaar alhier en Klaasje Meijer 26 jaar te Oud- dorp. De catechisaties voor de Ned. Herv. Kerk zullen gehouden worden: voor de groote meisjes Dinsdag van 7-8 uur nam; voor de kleine meisjes Dinsdag van 6-7 uur nam.; Jongelingsvereeniging Vrijdag avond van 7-8 uur, Knapenvereeniging Vrijdagavond van 6-7 uur. Daar er dit jaar geen collecte wordt gehouden voor de kinderen van de Zondags school kunnen giften hiervoor worden afge dragen aan de leider K. A. v. Wjageningen en aan de helpsters. Vorige week vingen de garnalenvis- schers per vaartuig 300 400 kg. garna len. De heer C. van Wezel alhier, heeft een bewijs verkregen van erkend eierhan- delaar en opkooper. Momenteel zijn de prijzen der aard appelen f 3.65 per 100 kg. en f 2.40 per 60 K.G. uit Wed. Kurvinks Drogisterij is een licht verteerbaar versterkings- en voedingsmiddel. Het helpt tegen spierpijnen en kouvatten. Door den aangenamen smaak wordt onze le vertraan-emulsie door een ieder zon der tegenzin ingenomen. 77, 93 en 154 et. per flac. Probeert U eens een flac. OUDDORP Voor de benoeming als hulppredikant bij de Geref. Kerk te Ouddorp heeift be dankt de heer L. v. d. Linde, Cand. te Wemeldinge. Bedankt voor de Geref. Kerk als hulpprediker, cand. L. van der Linde, te Wemeldinge. NIEUWE TONGE Burg. Stand. Ondertrouwd: Leen v. Heemst Jz. en Hester Gebraad Ld. Overleden: Jeller v. d. Made 61 jaar echt genoot van B. Munters. Levenloos kind van Th. van Rossum en S. v. d. Ham. Het zoontje van R. S., welke bij de kerkgracht speelde, gleed door de gladheid van het ijs uit op het stoepje en kwam in het koude nat terecht. Met moeite kon hij zichzelf uit zijn benarde positie redden. OUDE TONGE Op de Zaterdagen 7 en 14 Decem ber 1940 zal de boekhouder der Ned. Herv. Kerk in de consistoriekamer telkens van 3i uur (torentijd) zitting houden tot het in ontvangst nemen van pachten en huur land diaconie en kerk. Op Donderdag 12 December 1940 zal in de kleine zaal van het Herv. Vereenl- glngsgebouw de 2e Ringvergadering gehou den worden van de Ring Flakkee van Ned. Herv. J.V op G.G. De leiding be rust bij den eminenten ringvoorzitter Ds. Th. J. Vollebregt. Een met kunstmest geladen schip voer in de haven omhoog. Na gelost te zijn op 30 ton na gelukte het om het schip vlot te krijgen. Oorzaak: ondiepe haven. Gevolg: schade voor den Schipper. Oplos sing: een nieuwe haven. Uitslag Winterhulp collecte 1940 te Oude Tong'e: BuseoUecte Gift Schooljeugd O.L.S. Nagekomen gift (incl, gift Politie) Totaal Opbrengst Veld vruchten: Aardappelen 151.5 mud f 2.60 is 8 mud uien f 2.40 is Totaal Totaal Generaal f 296.08 f 10.— f 3.411/2 f 24.— f 333.49% f 393.90 f 19.20 f 413.10 f 746.59% STAD AAN 'T HARINGVLIET Maandagavond reed de Weled. Heer H. v. d. P. door de duisternis misleid naast de brug in de kreek. Door toegeschoten hulp was hij spoedig uit zijn benarde po sitie gered. Het zoontje van Goumaire had het ongeluk door het breken van een heintje in een sloot te vallen. Door de buren werd hij op het droge geholpen. Het gemengde Dameskoor „Soli deo Gloria" zal" onder leiding van de heer Ber nard een muziekmiddag organiseeren, Za terdagmiddag 14 Dec. des nam. 2 uur (to rentijd) in de H.B.S. te Middelharnis te houden. DEN BOMMEL Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan 75 werklooze landarbeiders inge schreven, waarvan 26 personen in de steun regeling zijn opgenomen. De distributie van onvermengde mar garine en bak- en braadvet aan werkloo zen en armlastigen zal deze week geschie den via de winkeliers J. Goemaat, G. Kroon en Pr. Vervloet. Vorige week is plotseling in de sme derij van M. van der Sluijs overleden de heer I. J. Bom in den leeftijd van 75 jaar. Betrokkene was lid van den Raad van Toezicht van de Boerei^leenbank, alhieren tot voor kort kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente. De collecte in deze gemeente gehou den ten behoeve van „Winterhulp Neder land" heeft in totaal, zoowel in geld als in natura f 658.25 opgebracht. Bui^. Stand. Overleden: I. J. Bom, 75 jaar, man van D. Quakkelaar; M. L. Zoon, 64 jaar, vrouw van K. Spoor; L. Os- seweijer 74 jaar. OOLTGENSPLAAT De landarbeider Jac. de Vos had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden zich zoodanig te verwonden, dat hij per wagen naar huis moest worden vervoerd en de geneeskundige hulp van Dr. Kramers moest worden' ingeroepen. Op 16 December a.s. zal in de pol ders het Oudeland, Weipolder, Alteklein, Galathee en Mariapolder schouw worden gehouden. Bij de werkverschaffing in den pol der het Oudeland zijn 18 werkloozen uit de ze gemeente te werk gesteld. Bij de gehouden afslag van het woon en winkelhuis is het winkelhuis aan de Slikdijk niet afgemijnd. Het woonhuis a.d. Voorstraat van de erfgenamen van W. J. Donkersloot is afgemijnd door M. Hage op f 2700.—. Tot lid van college tot notabel in de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer K. v. Oostende. ZONÖAG 8 DECESIBEB 194». MIDDELHARNIS. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 en nam. 3.30 uur Ds. Blok. Chr. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 2.30 uui' Ds. Visser. Gereif. Kerk voorm. 10 uur en nam. 3 uur Ds. Zeilstra. Geref. Gem. voorm. 10 en nam. 3 uur lezen, SOMMELSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. Ds. van Asch. (Bediening H. Doop.) DIRKSLAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 uur en nam. 4 uur torentijd Ds. v. d. Wal. Geref. Gem. voorm. 10.30 en nam. 4 uur torentijd dhr. Bel van Rotterdam. HERKINGEN. Ned. Herv. Kerk geen opgaaf. Geref. Gem. 2 maal lezen. STELLENDAM Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur Dhr. Bouman. Geref. Kerk voorm. 9.30 Ds. de Vaik en nam. 2 uur lezen. GOEDEREEDE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 uur Ds. Ha ring. NIEUWE TONGE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 4 uur torentijd Ds. v. d. Kooij. (Nam. bedie ning H. Doop.) OUDE TONGE Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3.30 uur Ds. Vollebregt. Oud Geref. Gem. 9 en 2 uur lezen. DEN BOMMEL Geref. Kerk voorm. en nam. Ds. Baardman OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 2 maal Ds. Hiensch. Geref. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur (torentijd) Ds. v. d. Linde. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2 uur Ds. Vink Geref. Kerk voorm en nam. Ds. v. d. Hoorn Oud Geref. Gem. driemaal lezen. TERNEUZEN De heeren K. de Dreu en W. Kar per werden bij de Ned. Herv. Kerk alhier benoemd tot ouderling, terwijl bij diezelfde kerk als diaken benoeind werden de hee ren J. B. Vercouteren en J. C. Westerweel. Het middenstandsdiploma Algemee- ne Handelskennis werd bij het gehouden examen behaald door de heeren J. J. van den Ouden en J. J. Eckhart uit onze ge meente. YEBSEKE Door het Verbond van Chr. Meisjes- vereenigingen, waarbij die der Herv. Kerk alhier is aangesloten, werd als vergoeding in de door den oorlog ontstane schade, een som van f 200.geschonken, terwijl die leden die van alles waren beroofd een ex tra individueele gift ontvingen. Bij één op het eiland Tholen gehouden openbare verkooping van landerijen werd een perceel land verkocht voor f 1930 per gemet „in den roep." Hierbij komen nog plm. 10 pet onkosten, zoodat de koopprijs dan wordt plm. f 2120 of wel ongev. f 5300 p. H.A. Deze prijs komt ongeveer overeen met de prijzen ten tijde van de hoog-con- junotuur omstreeks 19181920. Toen ech ter waren de prijzen der landbouwproduc ten in evenredigheid ook veel hooger dan nu het geval is. Het is aan geen twijfel onderhevig, of de huidige verkoopsprijzen. liggen plm. 60 pet. boven de gebruikswaar de. (Z.Z.N.) THOLEN Aan het postkantoor Tholen en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand November 1940 inge legd f 13804.40. Terugbetaald f 56259.71. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 16765. ZONDAG 8 DECEMBER 1940. THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. Ds. van Eist en nam. Ds. Batelaan. (H. Doop.) Geref. Kerk voorm. en nam. lezen. Geref. Gem. voorm.., nam. en sav. Ds. B. van Neerbos. Vrij Geref .Gem. voorm., nam. en sav. Ds. Baaij/i POORlTVLIET. Ned. Herv. Kerk 11 uur en 3.30 uur Ds. van den Heuvel. Geref. Kerk 11 en 3.30 uur (vermoedelijk een predikant.) Geref. Gem. 11 en 3.30 uwc lezen. S*. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 11 en 3.30 uur -Ds. de Bres (H.A. en Dankzegging.) Ned. Geref. Gem. 11, 3.30 en 7 uur lezen. Oud Geref. Gem. 11. 3.30 en 7 uur lezen. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk 11 en 3.30 uur Ds. de Haan (H. Doop.) Ger. Gem. 11, 3.30 en 7.10 lezen. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. Batelaan en 3 uur lezen. Oud Geref. Gem. 9.30,-2 en 5.30 uur (o.t.) lezen. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk 11 en 3.30 uur Ds. van Griethuijsen. Geref. Gemeente 11.10, 3.40 en 7.10 lezen. Woensdag 11 December 1940, des avonds 7.40 uur (w.t.) hoopt in de Be waarschool alhier op te treden Ds. Kramp van Grafhorst. Donderdag 12 December a.s. des na middags 3,40 uur en sav. 7.40 uur (w.t.) hoopt voor de Geref. Gem. alhier op te treden Ds. A. Stuijvenberg van lerseke. OUD VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 11 uur lezen en 3.30 uur Ds. van Eist. (Collecte Bijbelgenootschap.) Ger. Kerk 11 en 3.30 u. Ds. Vreugdenhil. Ned. Ger. Gem. 11, 3.30 en 7.10 lezen. Woensdag 11 December (Danifedagp) Ned. Geref. Gem. 11.30 en 7.10 uur Ds. Baay van Tholen. AFSCHEID EN INTREDE. Zondag j.l. nam dr. C. Veltenaar officieel afscheid van de Geref. Kerk te Tholen. In zijn proloog zeide spr. dat Tholen de zesde gemeente is waarvan hij officieel af scheid neemt als dienaar des Woords. Spr. releveerde verder de aangename en minder aangename ervaringen in zijn verschillen de gemeenten. Hij bepaalde zijn gehoor bij de woorden uit Ps. 119 vers 54: ,,Uw inzettingen zijn mijn gezangen geweest, ter plaatse mijner vreemdelingschap." Spr. merkte op, dat wij gasten en vreem delingen zijn hier op aarde en wees verder op de heerlijkheid Gods waarvan Ps. 119 spreekt. Het laatste jaar, aldus spr., heeft hij de gemeente bepaald uit Amos, bij de oordeelen Gods, die komen zouden, want de waarheid struikelde in Nederland op de straten en spel en sport vierden hoogtij, getuige den bouw van het groote stadion enz. Spr. eindigde zijn afscheidsrede met een plechtig „Onze Vader." Daar hij geen toespraken wenschte, zong men hem toe, Ps. 12 vers 4. Als afgevaardigde der classis was aan wezig ds. Speelstra van Anna Jacoba- polder. DIEVEGGE GEPAKT. MIDDELBURG, 27 Nov. Een reci- diviste, een 21jarig meisje uit Souburg, heeft van haar pas herwonnen vrijheid gebruik gemaakt om een Middelburg- schen winkelier, voor drie wintermantels op te lichten. Zij had deze mantels op zicht meegenomen, voorgevende aan een adres te Middelburg te wonen. Toen de winkelier om antwoord kwam, bleek het bedrog, waarna bij de politie aangifte werd gedaan. De schuldige was spoedig gevonden. Zij werd aangehouden op het bureau van politie te Vlissingen, waar zij wegens een inmiddels door. haar ge- pleegden rijwieldiefstal verbleef. Eén der mantels had ze aangetrokken; de beide andere zeide zij bij het station Vlissin gen weggegooid te hebben, hetgeen bij onderzoek juist bleek te zijn. Bij het verdere verhoor gaf zij toe, ook te Mid delburg nog een rijwiel gestolen te heb ben. Er wordt onderzocht of zij nog meer op haar kerfstok heeft. Het meisje is aan den officier van Justitie voorge leid.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1940 | | pagina 3